Keresés

Részletes keresés

greta05 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24952

kotorból a várba gyalog lehet menni, vagy félútig autóval?

Előzmény: greta05 (24951)
greta05 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24951

igen, a térkép az megvan:), csak a környéken lévő srandok kérdésesek, mert nagy általánosságban olvastam, hogy itt csak köves, sziklás strand van, de lehet rátalálunk itt is valami jóra, pozitívan állok az országhoz, nekem nagyon megtetszett, nem fogja elrontani a kedvem néhány lehangoló leírás, majd próbálom úgy nézni eleve, hogy ez balkán...talán akkor nem ér különösebb meglepetés, vagy mégis:)

Előzmény: obi_van_kitobi (24949)
Amaribp Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24950

Előzmény: greta05 (24936)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24949
Előzmény: greta05 (24948)
greta05 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24948

apartments coral, kriva ulica...nekem ez semmit nem mond, melyik részén van, neked igen? a kirándulás 1-1 strandhoz nem gond, azért 4 kis gyereket lekötni nem ugyanolyan, mint 1-2 gyereket, szinte minden pillanatban pörögni kell, különben káosz van, főleg, hogy nem egy helyben ülősek:), de szerencsére szeretnek sétálni, kirándulni, nem nyafognak, pl megmászni egy várat nekik élmény:), ezért gondoltam, hogy összeírok jó pár lehetőséget és kipróbálgatjuk őket...csak gondoltam jó lenne hozzájuk hasznos infot gyűjteni, de már ti is hozzájárultatok, amit köszönök is, :)

tényleg enni mit és hol érdemes? étteremben megbízható a kaja(nem kapunk gyoorrontást ilyesmit?), vagy olvastam valahol jó a hamburger, burek és a pékségeik? erről némi info?

 

Előzmény: Amaribp (24946)
Amaribp Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24947

Nem tudom, hol foglaltátok, Bookingon néztem térképen, nincs rossz helyen, az a 100 m picit emelkedős.  Jól olvastam, vonattal mentek?  Ha ott van az a hotel, akkor a buszmegálló is is közel, és a Blueline járattal Canjtól-StariBarig tudtok közlekedni :)De Bár központjába, akár gyalog is.

A tenger, vagy strand, az onnan Susanjtól a Bári kikötőig tart.

Előzmény: Törölt nick (24935)
Amaribp Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24946

Megkérdezhetem, hol Kotorban?  Valami sekélyebb, kavicsos biztos lesz. Meg építkezés ide vagy oda, Plavi Horizont biztos működik, az sekély és homokos. Hajókázás, Herceg Noviban elképzelhető ilyen vizitaxi -szerűség, de le a kikötő környékére, kocsival lemenni az bonyolult, nem tudom, hogy lehet. Parti sétányon kizárt lehet a nagy kocsi forgalom. Valahol letenni kocsit, és lesétálni. persze, lehet , ott lent minden kiderül :)

Előzmény: greta05 (24942)
H_G Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24945

Kotorban van bulizó fiatalság, csak sokkal kevesebb, mint Budvában, szóval ahhoz képest tényleg csendes és Herceg Novi/Igalóhoz képest is. Perasthoz vagy Tivathoz képest viszont nagyvilági bűntanya :) 

 

A létra alatt nem feltétlenül igazán mély, valami kis gyerekpancsolásra alkalmas szakaszt jó eséllyel ilyen strandon is lehet találni.

  

Előzmény: greta05 (24942)
greta05 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24944

a hajókázásokról tud még valaki valamit mondani? ami nem órákig tart, hanem csak 1 óra max és pl a kék barlanghoz visz? hol lehet ilyen hajókat bérelni? herceg noviban?

greta05 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24943

amúgy a betonlap létrával azt jelenti, hogy a létra alatt már mély is a víz? szóval az kisgyerekeknek nem jó, ugye?

Előzmény: H_G (24941)
greta05 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24942

igazából most megyünk először, szóval nekem egyik város vagy hely sem mond igazán semmit, és a neten totál ellentétes infokat lehet olvasni, így csak úgy tűnt, hogy az csendesebb, olyan értelemben, hogy nincs bulizó fiatalság vagy mégis? :( meg szállás ügyben is szinte csak itt találtunk normálisat, legalábbis kép alapján, mert a book.-on foglaltuk, és alig maradt némi választék.

de köszi az ötletet, megnézzük akkor ezt a helyet is:)

Előzmény: H_G (24941)
H_G Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24941

Egy kicsit mellélőttél, Perast az igazán csendes hely. És ott a víz is jóval tisztább már, mint Kotorban (bár a jellemző strand továbbra is a betonlap létrával). A távolság szerencsére nem jelentős, akár mindennap kirándulhattok arrafelé.

Előzmény: greta05 (24940)
greta05 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24940

az nem gond, hogy utazni kell egy kicsit, úgysem találtam a neten olyan szállást, ami közvetlen a parton lett volna, kotor meg valahogy csendesebb helynek tűnt, mint budva és lefelé... a sok nyüzsi nem nekik való még

Előzmény: Buhul (24938)
greta05 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24939

szia! köszi a gyors választ. a plavi horizonti-ról azt olvastam,hogy most ott épp építkeznek és emiatt nem a legjobb, a strand 30%-a van csak "nyitva" a strandolók előtt, a többi eleve az új hotelhez fog tartozni. ez igaz?

esetleg olyan kirándulós dolog nincs, mint pl hegyek stb? vagy valami gyerekprogram? a városnézéshez még kicsik(bár mi meg imádjuk a párommal, úgyhogy biztos, hogy megnézzük a városokat is), csak valami nekik valót nem találok(vagy ott a tenger és homokvárépítés egész nap, végülis a piciket az érdekli...)

Előzmény: monti2000 (24937)
Buhul Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24938

Hát Kotor nem egy strandolós hely picikkel...

Előzmény: greta05 (24936)
monti2000 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24937

A Plávi-horizontin homokos a part és nincs is olyan messze Kotortól,kisgyermekek részére

tőkéletes.Lovcent kisgyermekkel nem igazán érdemes megnézni mert nagyon sok lépcső vezet fel és biztos,hogy nem bírnák...Budvát ajánlanám kirándulásnak, az óváros csodálatos és nagyon szép a sétány is a gyerekek biztos élveznék és ott is lehet fürödni,igaz kicsit zsúfolt a strand.Ulcinj is megérne 1 napos kirándulást,igaz az egy kicsit messze van .

Előzmény: greta05 (24936)
greta05 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 24936

sziasztok! jövő hétvégén indulnánk Pécsről 4 kis gyerekkel, szállásunk Kotorban van. Ahogy néztem ott homokos strand nincs, de onnan Tivat 10km, Becici pedig 25km kb, tudnátok ott vagy KOtor környékén sekély, lassan mélyülő homokos strandot ajánlani?

A kék barlangot is megnéznénk, csónakot, hajót hol lehet, érdemes "bérelni", lehető legrövidebb hajókázási úttal, mert a 4 gyerkőc órákig nem fogja bírni a hajókázást(még picik 3, 5, 6, 8évesek)

enni mit érdemes? hal szálkás? (gyerek miatt kérdezem),

az utak tényleg lassan járhatóak? olvastam hogy kb a 20km is 1 óra? vagy pl szívesen mennénk kotorból bármerre kirándulni is, olvastam pl a Lovceni nem.parkot is, de kevés az info...nem világos, hogy oda egy vékony szerpentin vezet fel, leparkolsz és a szikla mellett nézheted meg a mauzólumot, és ennyi? picikkel nem veszélyes kirándulás? (szakadékok mellett nem láttam korlátot a képeken)esetleg más kirándulás? előre is köszönöm a segítséget

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 24935

Sziasztok!

 

Megfogadva a tanácsot, inkább foglalunk szállást előre, és nem ott mászkálunk 12-en. Kedvező ajánlatot kaptunk Bárban a Val Hoteltől: reggelivel napi 4.800.-Ft/fő/éjre. Ha esetleg tudna valaki friss infóval szolgálni a hotelről, köszönettel vennénk. Azt írtátok, hogy nem biztos, ha a szállás leírja, hogy a tenger 100 m-re van, hogy az úgy is van! Lehet, hogy ez légvonal. Na ez a hotel is 100 m-re van a tengertől, de a képek azt mutatják, hogy talán így is van. Reméljük a legjobbakat. Szóval, ha valakinek van infója a Hotel Val-ról, nagy segítség lenne, ha megosztaná velünk.

laguna1,8 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 24934

Szerintem nyugodtan idulj el arra lessz szállás 

Előzmény: Gzsolo (24933)
Gzsolo Creative Commons License 2013.08.03 0 0 24933

Köszi.

Állnak az út mellett, vagy keresgélni kell?

Végülis, majd meglátjuk. A lényeg az, megerősítetted, hogy lesz szállás.

Előzmény: laguna1,8 (24932)
laguna1,8 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 24932

Pontosat biztosat nem tudok de szerintem kapsz szállást ha el kocsikázol arra ,

Előzmény: Gzsolo (24931)
Gzsolo Creative Commons License 2013.08.03 0 0 24931

Hazafelé szeretnénk két éjszakát a Kotori öbölbe tölteni (aug. 7-8)

Ha valaki tud biztosat és ír, azt megköszönném.

Két főre apartman, szoba, de sátorhely is jó.

halacs Creative Commons License 2013.08.03 0 0 24930

„minálunk a társadalmi kiengesztelődésnek nincs se eszköztára, se küldetéses szereplői” – fontos mondat, lájkolom. :-)

Előzmény: stevie-13 (24929)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 24929

És az megvan, hogy a Szkipetároknál még ezelőtt ötven évvel is élt a vérbosszú, volt olyan férfi,aki egész életét befalazva élte le,rokonok vittek neki mindent a hegyre, mert otthon kinyírták volna ...:)

 

 

Albánia egyes területein ez még ma is élő hagyomány. Erről szól Pintér Gábor 1997-es díjnyertes dokumentumfilmje, a Fehér arcok.

 

http://www.filmvilag.hu/xista_frame.php?cikk_id=259

 

A szemleképből kirítt Pintér Gábor Fehér arcok című, nemzetközi koprodukciós alkotása. Témája látszólag távoli: Albánia, albán hegyek, völgyek, lerobbant városok, kopár börtön, munkátlanság, utcai szemét, Enver Hodzsa-utáni szétesettség, vad szokások, feléledt – látensen mindig is jelen volt – a szkipetár vérbosszú. Gyilkos rítus, amely évtizedekre mérgezi, bénítja a hegyi emberek életét. Adódik egy öreg, megfáradt, börtönjárt, hiteles férfi, akinek „küldetése”, hogy segítsen feloldoztatni a vendetta fojtogató szorításából. Körülményes munka ez: tapogatózó tárgyalások, nógatás, elutasítás, van-e indíték, hajlam, bátorság az engesztelődésre? Kik között? Mikor? Hol? Besegíthet-e az agyongyötört egyház? A békülés szertartása feszült és bonyolult. Kemény próbatétel bűnbánatot gyakorolni s elfogadni, békepoharat tölteni és koccintani, inni, engesztelő áldozati lakomán megtisztulni, többszörösen hitet tenni, hogy „fehér arccá” váljanak az egész közösség előtt. Pintér táborék kamerája pontos, mértéktartó, sőt, tisztelettudó. Szabatosan láttat indulattól remegő kezeket, áldozati pálinkával töltött kólás palackokat, égő tekintetet, riadalmat, egzisztenciális elhanyagoltságot, és így tovább. Néprajzi kolorit? – nem hinném, ez sokkal inkább a posztkommunizmus szkipetár változata: tükörképünk. Arcunkba vágja, hogy minálunk a társadalmi kiengesztelődésnek nincs se eszköztára, se küldetéses szereplői.

 

S hogy miért rítt ki a képből? Nos azzal, hogy Pintér Gábor ismeri a pontos arányokat, feszesen vág, tagol, végiggondolja műve vezérfonalát, a járulékos elemek funkcióit, igazodik az esemény-diktálta ritmushoz, de felül is bírálja azt. Alkotója művének.

Előzmény: jollép (24920)
Gzsolo Creative Commons License 2013.08.03 0 0 24928

Kerékpározáshoz????

Még a vezetéshez is a legbunkóbb elpestiesedés szükséges. :-))

 

Előzmény: obi_van_kitobi (24925)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 24927

Mi Radovici faluban szálltunk meg a Lustica félszigeten. Bementem a helyi információs kis házikóba, és ott segítettek. Kb 10 perc alatt lett szállásunk. Viszont ajánlani nem tudom, mert elérhetőséget nem kértünk távozáskor. Ebből a faluból kényelmesen megközelíthető Budva és a Kotori öböl is. Csak időben el kell indulni városnézésre...és a forgalmat is el lehet kerülni....mi általában ezt a taktikát választottuk és bevállt.

Előzmény: Amaribp (24918)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 24926

Aki már unja az ulcinji homokos strandot, annak ajánlom a közelben lévő Valdanos öblöt vagy Kruce városka Kristály nevű strandját. Ezek sziklás partok, gyönyörű vízzel. Kb 10-15 km Ulcinjtól.

obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.08.02 0 0 24925

A közlekedési kultúra nem igazán kedvez a kerékpározásnak.

Előzmény: Gzsolo (24924)
Gzsolo Creative Commons License 2013.08.02 0 0 24924

Szerintem nem érdemes vinni a bicajt, én is feltettem ezt a kérdést utazás előtt, most már tudom, hogy nem.

Ma délelőtt voltunk kirándulni Ulcinj-ba, kinek a pap, kinek a papné. Háááááááááát nekem a papné kell. Ott töltött egy óra a parton egy életre elég, megyek inkább vissza a kövekhez. Itt sima a terep kilométereken keresztül, de olyan murvás, nagy köves, hogy a biciklizés minden élvezetét felejteti.

A belváros szép, érdekes, nagy a tömeg és a dudaszó.

Autót a Citadellánál hagytuk „biztonságban” 3€/nap.

Előzmény: becky00 (24923)
becky00 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 24923

Köszi, már találtunk szállást. A bicajon meg még gondolkodunk...

Előzmény: Amaribp (24915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!