Keresés

Részletes keresés

martinland Creative Commons License 2014.06.21 0 0 13073

Bizony ettünk május végétől folyamatosan :)

Előzmény: vizerg (13071)
alfi13 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 13072

Az alsó képen látható paradicsomnak kalcium hiánya van. Kalcium lombtrágyával kellene permetezni.

Előzmény: vizerg (13071)
vizerg Creative Commons License 2014.06.18 0 0 13071

Na csak beindul nálunk is. Egyelőre Ökörszív és csak fóliában. Valaki evett már idén saját parit?

 

Viszont sok ilyet szedtem le ma :( Megritkítottam, szellősebbé tettem a bokrokat, remélem megáll, vagy nem?

 

anegytech1 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 13070

Konkrét fajtát nem tudok mondani, de tapasztalat alapján a koktélparadicsom fajták nálam korán elkezdenek virágozni és viszonylag korán érnek is, utána nem győzöm szedni. Van pár tő pari, ami szabadföldből kelt ki, kb 15-20 cm magasak, és már most elkezdtek virágozni. De a lényeg, hogy nem a balkonparadicsomra gondolok, hanem a hasonló bogyójú, de erőteljes növekedésű bokros változatra.

Előzmény: rama.rama (13065)
beetee Creative Commons License 2014.06.18 0 0 13069

Francba. Tavaly került hozzám valahonnan olyan mag, amiből kis, félméteres, bokros növény fejlődött, sárga, szendvicsparadicsom méretű bogyókkal. Kölkök imádták, még a bokorról lelegelték.

Idén gondoltam jó lesz beültetni két sor felspárgázott folytonnövő közé. Nem jött be. Nagyobbak lettek, mint a mellettük lévő sorok, ráadásul, mint egy rendes koktél bokrosodik, hogy nem lehet kordában tartani....

A karókat cserélhetem nagyobbra. De a legbosszantóbb, hogy eljárni már nem lehet, annyi a levegős soroknak...

Idén az eddigi esőztetős öntözésről csepegtetőre váltottam. Eddig működik. Kíváncsi leszek egy hónap múlva jön-e a szeptória..

homerx Creative Commons License 2014.06.18 0 0 13068

a teraszon nalam is beindult a pirosodas :)

 

rama.rama Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13067

Az érésidő azért a talaj-tápanyag-vízellátás-napi/éccakai hőmérséklettől-stb is függ. Fólia alá szeretném tenni, plusz csepegtető és talajtakarás. A többi parival csak egy bajom van (ilyen szempontból): elnyújtott az érés, kései ültetésnél a fele zöld lesz, a Manó viszont gyorsan, közel egy hullámban terem.

Lactarius Curtis Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13066

nem akarlak elkeseríteni, de ezek nálam (és ahogy olvastam, másnál sem) semmivel sem érnek korábban, mint a többi

Előzmény: rama.rama (13065)
rama.rama Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13065

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Felszabadult a kertben pár 10nm megdolgozott terület, és a helyére gondoltam, hogy korai parit ültetek. Már csíráztattam Manót, de más "turbo" paradicsomon is gondolkoztam (Zömök). Van még ezeken kívül - elérhető közelségben (pl. gazdaboltok) - hasonló genetika?

Köszi előre is!

ER.

Lactarius Curtis Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13064

Ha ez megnyugtat, én is így jártam, idén túl közel ültettem a paradicsom palántákat egymáshoz, és májusban kihagytam a hónaljazást, így most a dzsungelt ritkítom... persze terem az oldalhajtásokon is, csak nem annyit és leszakad a súly alatt, ami nincs kötözve.

Előzmény: ladyloss (13062)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13063

nem lesz baj, legfeljebb kicsit bepödörödnek a levelei, így reagál az erős metszésre.

Előzmény: ladyloss (13062)
ladyloss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13062

Sziasztok!

 

Ismét a segítségetekre lenne szükségem. Kérlek nézzétek el a hozzá nem értésemet és bocsánat, ha kérdésem hallatán a tapasztaltak a homlokukra csapnak. :)

Szóval nőnek szépen a növények, már vannak szép nagy bogyók mindegyiken, de ahogy nézegetem őket nap mint nap azt vettem észre, hogy egyre bokrosabbak. Amíg nem kezdtek el virágozni addig nagyon szépen lehetett látni melyik a hónalj hajtás amiket rendre kitörtem. Aztán valahol elvesztettem a fonalat. Először ketté, majd 4 felé ágaztak, majd egyre csak hatványozódott. Már ki se látszik a sok levélből a növény. Mivel annó úgy olvastam hogy az az oldalhajtás amin nincs virág csak levél ezért én nem mertem kitörni semmit, mert mindegyiken volt virág is. Most fogtam egy metszőollót és szépen 2-3 főágra visszametszettem őket. A többit, amin látszott hogy levélhónaljból tört elő azt levágtam. Most sokkal szellősebbek.

Kérdésem, hogy jól tettem? Fogalmam sincs milyen paradicsom fajtáról van szó, annó T.esco-ban vettem kis csomag magot, annyi maradt meg a leírásból, hogy "determinált". Remélem nem okoztam túl nagy stresszt a növényeknek az akciómmal.

 

homerx Creative Commons License 2014.06.16 0 0 13061
ez szamomra a kanaan :)
Előzmény: martinland (13055)
vizerg Creative Commons License 2014.06.16 0 0 13060

Gratulálok!

Irigykedek :) Nálunk a 15 fajtából még egy sem érik, fólia alatt sem :(

Előzmény: martinland (13055)
TINTUS Creative Commons License 2014.06.16 0 0 13059

Gratulálok , nagyon szépek és 4-5 nap és eheti a család...... ezért csináljuk

Előzmény: martinland (13055)
martinland Creative Commons License 2014.06.15 0 0 13058

:) ok, ha lesz időm feliratozom :)

Előzmény: Jani71 (13057)
Jani71 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 13057

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Szuper! Szabad kérni, hogy a fényképek mellé írj fajtaneveket is? Úgy még több információs értékkel bírna. Köszi, ha megteszed!

Előzmény: martinland (13055)
dorger Creative Commons License 2014.06.15 0 0 13056

Csodaszépek. Nekem ez az etalon..... :)  az enyémek is kötnek, "már" van pár apró bogyó.

Előzmény: martinland (13055)
martinland Creative Commons License 2014.06.14 0 0 13055

Pont ma egy hete ígértem képeket az első érő paradicsomokról, no azóta nem volt időm feltenni, de már nem is aktuálisak ugyanis azóta színesedési verseny indult a kertben :)

Íme az új képek, vegyesen készültek az üvegházban és kint is. Kint 3 fajta érik bent szinte mind.

 

 

 

anegytech1 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 13054

Köszi! Akkor majd próbálkozom vele. :)

Előzmény: martinland (13053)
martinland Creative Commons License 2014.06.13 0 0 13053

Nos, nyugodtan használhatsz szárított árut is, tuti recept nincs vagyis inkább sokféle van, s majd kitapasztalod :) Friss csalánból 1 kg írnak 20 L vízhez szárítottból fél kilót. Nézz utánna mert amíg a csalánt elég áztatni, addig pl a zsurlót és a tormát főzni is kell. A szaggal nem kell törődnöd mert én pl egy fedeles vedérben csinálom és így nem jön ki a büdös csak néha kevergesd át, hogy kapjon oxigént az erjedés. Soha nem mértem még ki a hozzávalókat, rakok a vedérbe amennyi fér és rá a víz amennyi fér :) Sohe semmi nem égett még meg tőle, én csak pozitív tapasztalatokról tudok beszámolni.

Előzmény: anegytech1 (13052)
anegytech1 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 13052

Köszi! Az lenne a kérdésem még ezzel kapcsolatban, hogy használhatóak-e ilyen célra a füves gyógynövény teák? Sajnos friss csalánt nem tudom, honnan tudnék szerezni, mert a környékünkön nincs, ezért merült fel bennem a kérdés. Mezei zsurló teát már próbáltam, csak a bajom az, hogy arányokat füves teák esetében nem nagyon találtam.

 

Tehát pl ha azt olvasom, hogy 500g friss csalánt tegyek 5 l vízbe, akkor milyen arányokkal kéne számolnom szárított csalántea esetében? Mert nyilván kevesebb kell, de vajon mennyi? :/ Illetve sok helyen forrázatot olvasok, valahol meg azt, hogy elég áztatni. Ha áztatom, akkor lombtrágya esetében mennyi ideig áztassam a dolgokat? Ázalékot nem szeretnék készíteni, mert nem nagyon van olyan helyem, ahol nem zavarna senkit a bűzölgő folyadék.

Előzmény: martinland (13051)
martinland Creative Commons License 2014.06.13 0 0 13051

Én már 3 éve használok ázalékokat, eddig én is hígitottam, de az idén töményen is használtam és nem égetett semmit. Ami a lényeg, ha még friss az ázalék, tehát 3-4 napos és még nincs nagyon erős szaga, nem bomlott még le benne a zöld anyag, akkor mehet töményen elsősorban rovarriasztás céljából valamint szilikátok felhordására a növényekre (keményebb lesz a levél és nem szeretik majd rágni a tetvek). Ha már idősebb a lé kb 2 hetes, akkor már nem zavaros szinte teljesen elbomlik belőle a zöld anyag, sokkal büdösebb, így már csak lombtrágyának és öntözésre használhatod. Permetezőben elvileg 50x hígitásban locsolóva a földre 20x hígitásban. Én a 16 L-es permetezőbe 2L szoktam tenni gond nélkül fújom bármire. Locsoláskor egy locsolóba 10 L 0,5-1 L szoktam tenni. Szinte minden növény nagyon szereti a szőlő a fák a paradicsom kimondottan. Eddig talán a paprika nem hozta a locsolás után elvárt fejlődést. Paprikára akárhányszor fújtam vagy locsoltam változás nemigen volt. Szerintem a gyos növekedésű növények sokkal jobban hasznosítják, mint a lassúak. Én nem tiszta csalánt használok, hanem mindent bele alapon pl. csalán-paradicsom kaccs-pittypang-káposzta-hagyma-fokhagyma-cickafark.

Remélem segíthettem :)

Előzmény: anegytech1 (13048)
anegytech1 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13050

Szívesen :). Még szerintem lazán helyrehozható a probléma, nem valószínű, hogy kidögölnének a parik. Lehet, hogy a sok paradicsom miatt lehet, mert nekik több tápanyag kellene, de a gazdaboltban biztos van hozzáértő ember, akkor a legbiztosabb az, ha tőle kérsz tanácsot. :) Ráadásul, ha a többi parinak nincs ilyen problémája, akkor szinte biztos, hogy nincs nagy tápanyaghiány. Ezt is mond meg nekik, fontos szempont lehet.

Előzmény: hanga25 (13049)
hanga25 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13049

Nagyon-nagyon koszonom, hogy reagaltal ra. :-)

Meg is fogadom a tanacsodat, ugy nez ki, hogy valami tapanyaghianyrol lesz szo.

 

A teljes noveny egyik naprol a masikra kivilagosodott.

Nem mindegyik to, csak nehany, amelyeken tul sok a paradicsom.

A level teljes felulete vilagoszold lett, (nem olyan, mit amit megperzselt a nap, nem fakozold, csak vilagos) az erezete is.

Amiatt feltuno, ahogy mellette van a normalis zold tarsa.

 

Ezeket az ajanlott tragyakat kinyomtatom es viszek magammal egy levelet is a gazdaboltba, hogy lassak, milyen.

(kepet meg nem tudok ide feltolteni)

Eszerint valami lombtragyat valoban be kell szereznem. (nem hasznalok mutragyat, csalanazalekot is keveset)

Koszonom a tippeket! Orulok, hogy megkerdeztem. Talan meg mentheto a noveny.

Előzmény: anegytech1 (13048)
anegytech1 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13048

Most olvasom a csalánázalékot. Ez jó, de ezt is csak nagyon hígítva adnám, mert könnyen okozhat túladagolást egyes elemekből. De továbbra sem gondolom, hogy túladagolás lenne a probléma, de te tudod, hogy milyen erős ázalékot használsz. Én olvastam már olyat, hogy valaki kinyírta a növényeit ázalékokkal, tehát azokat is érdemes csak nagyon híg formában juttatni.

 

De igazság szerint ázalékolással még nem próbálkoztam, nem is tudom biztosan, hogy milyen arányban tartalmazza a tápelemeket egy csalánázalék, ezért biztosabb lehet egy folyékony szerves trágyát használni, mert ott fel vannak tüntetve az arányok.

Előzmény: hanga25 (13046)
anegytech1 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13047

Ha használsz műtrágyát, akkor komplex műtrágyával való levéltrágyázást javaslok, illetve néha érdemes beöntözni is.

Ha nem használsz műtrágyát, akkor lehet kapni folyékony szerves trágyákat, amik általában komplex tartalmúak. (Pl.: http://www.kwizda.hu/wuxal_ascofol , http://www.garri.hu/bio.html )

 

A világoszöld leveleket sokféle tápelem hiánya okozhatja, illetve nem mindegy, hogy először a fiatal vagy idős leveleken jelentkezik a probléma, illetve, hogy a levél-erezet sötétzöld marad-e. Lehet nitrogén, kén és magnéziumhiány is, de akár egyes elemek túladagolása is okozhatja a problémát. Ugyanis, ha tápelem túladagolás van, vagy felgyülemlik a talajban egyes elemek aránya, akkor az lassíthatja más elemek felvehetőségét.

 

Ha nem szoktad agyontrágyázni (főleg műtrágyázni) a talajt, akkor az utóbbit én kizárnám. Szóval komplex műtrágyával/szerves trágyával valószínűleg megoldható a probléma, a leggyorsabb megoldás a lombtrágyázás.

 

Itt egy link, elég részletes, de nem egyszerű felismerni, hogy éppen melyik hiánytünetet látjuk:
http://www.egykalapalatt.info/index.php?title=T%C3%A1pelemek

Előzmény: hanga25 (13046)
hanga25 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13046

Kedves Kertbaratok!

ezer eve olvasom a tanacsaitokat, tapasztalataitokat, koszonom, hogy megosztjatok.

Most sikerult regisztralnom is.

 

Kerdesem lenne: Paradicsom, Kecskemeti F3 gyonyoru, dus novenyek, mar novenyenkent 4-5 furtben tojasnagysagu paradicsomok vannak rajta.

Az a gondom, hogy nehany bokor szine vilagoszold lett. Nem sargul, csak vilagoszold lett az osszes levele.

 

Nem birja ezt a sok paradicsomot beerlelni, vagy valami tapanyaghianya lenne?

(kethetente egy kis csalanazalekkal is meglocsolom)

Koszonpom a valaszt.

 

ladyloss Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13045

Értem, akkor maradnak a félárnyékba.

Előzmény: anegytech1 (13043)
ladyloss Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13044

A locsolás nem probléma! Bár félek attól is hogy túlöntözöm. ha napi 2x (kora reggel és este) locsolom a vödrös parikat az jó? Van  minden vödörben egy kiszurkált félliteres PET palack leásva, azt szoktam feltölteni locsoláskor. persze több mint fél liter megy bele, mert mire megtelik addigra folyik is ki belőle.

Előzmény: beetee (13041)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!