Keresés

Részletes keresés

NagyonI Creative Commons License 2004.12.23 0 0 326

1-2 kanál olajon (a káp mennyiségétől függ) megdinsztelek apróra vágott hagymát. Ezt megszórom liszttel, majd amikor a lisz már kicsit színesedik, pirospaprikát szórok rá, s ezt gyorsan felöntöm kéáposztalével. Ha túl savanyú a káposzta, akkor több, ha nem akkor kevesebb vizet teszek hozzá. + nehány babérlevél. Teszek bele káposztát is, de nem sokat.

Főzöm... főzöm... ha már úgy gondolom, hogy hamarosan kész van, teszek bele karikára vágott nem csípős kolbászt. Ezt drága mama (anyum) meg ne tudja, mert ugye szenteste nem iűvaló húst enni. Mi is csak a kolbászból eszünk, de az az igazság, hogy igen nagyot lódít a levesen:::)))

 

A leveshez hagymás törtkrumplit készítünk (nővérem is ezt eszik). A tálaláskor a tányér egyik felében van a krumpli, a másik felére tesszük a űlevest. Nem összecsócsálni... Fijú kisgyerekkorában nem szerette a káplevest, én: nem gond, csinálok húslevest is. Ő: az milyen karácsony? Húslevessel...??? Na nem...

 

Mi nagyon szeretjük.... Sajnos itt nem lehet káposztalét kapni, ezért tavaly meg előtte OTTHONRÓL hoztam, most meg Ittlány bevitt SZhelyre..

 

Meg itt ponty sincs.... Pedig a leves után mi rántott pontyot eszünk kr. salátával... Nagy segítség volt, hogy Ittlány csinálja a lehetetlen receptemből a beijgliket...

Előzmény: mézontófű (323)
pirine Creative Commons License 2004.12.23 0 0 325

 

Örülök,   hogy   te   is   eteted   madarainkat !   Kaptam   pár  kg   szotyolát,   de   nagyon   szemetes,   azt   csak   a  kerti   etetőben   adhatom,   ide   az   ablakba   tovább   is   zöldségesnél    veszem.    Most   4 kg-ot   vettem     600  kemény  Ft-ért,   talán   elég   lesz   a   karácsonyi   ünnepekben.   Szerencsémre   kaptam   a   vezetőségtől     10 ezer   forint   jutalmat   a   kertben   végzett    munkámért,    így    megnyugodtam,   lesz   nekik   a   télen   eleség.

 

Hogy   ették   a   diót,   amíg     még   nem   lehetett   szotyit   adni !    Fura   ízlésük   van,   csak   a  cinkék,   csúszkák   járnak   a   dióra   néha,   de   őket  is   jobban   vonzza    most    a   napraforgó.   Gömböket   is   akasztottam   a   kertbe

 

Csak   már   jönne   a   tavasz  !   UUUUUuuutálom   a  telet ! ! ! Az   ilyen    fekete,   sáros,   nedves,   ködös   időt!   Huuu !

Előzmény: NagyonI (320)
pirine Creative Commons License 2004.12.23 0 0 324
Látod,  ettől   elment   a   szomorúságom !   Csak   néha   nézz   be   az   ünnepek   alatt   is,   amikor   már  bevetted   azt   a  jó   gyógyszert!   Olyan   szórakoztatóan   tudsz   írni,   hogy   kisüt   a  nap   ebben   a   lyukban   is.
Előzmény: NagyonI (317)
mézontófű Creative Commons License 2004.12.23 0 0 323

Hopp, hopp! Kápleves? Az nálunk szilveszter! És mindig! És korhelyes a Nagyitól.

Hogy csinálod? Nem lennék meglepve, ha egyformán...

Előzmény: NagyonI (321)
kerub Creative Commons License 2004.12.23 0 0 322

Boszi!

 

A SAJÁTGÉP alá lépj be , ott keresd a HANGOK BESZÉD ÉS AUDIOESZKÖZÖKET . 

 

Ott állítható a hangerő...

Előzmény: Boszorka (315)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.23 0 0 321

2005-ben megtanulok írni meg olvasni. ::))

 

Káplevest akartam írni, ami nálunk a hagyományos- 98 éve tudok róla a családban- káposzta leves. Olyan korhelyleves szerű....

Előzmény: Boszorka (319)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.23 0 0 320

Pirike jelentem, nálunk a madarak nem fognak éhezni. Kapnak egy rakás szotyit, gömböket, amiket ki lehet aggatni, meg diót....

 

Ez jó hír neked?

Boszorka Creative Commons License 2004.12.23 0 0 319
Nálam szólt ezerrel! Mi az a Képleves???
Előzmény: NagyonI (318)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.23 0 0 318

megint cetnek a cats

 

merhogy az elébb mér nem szólott, azt nem tom. Ha most se nem akkor nem próbálkozom tovább... Megyek főzni a képlevest....

NagyonI Creative Commons License 2004.12.23 0 0 317

Tanácsok rettenetzöld szovjet kerékpáron száguldozóknak:

 

1. Ne szarakodj a lezárásával, nem kell a bringa a kutyának sem

 

2. Ne próbálj integetni a baLról előző buszban ülő ismerősödnek, miközben jobb kezed a fenekednél hátul tartja az elemlámpát , hogy jobban lássanak..

 

3. Ha vittél kesztyűt, vidd el a párját is, mert a másik kezed is odafagyhat a kormányhoz

 

4. Ha megtalálod a kesztyűdet, ne tedd a boltban vásároltak alá, mert akkor minek vitted el...

 

5.Ha nincs kit szidnod se csüggedj, mert aki ilyen bringával közlekedik, az nem kell, hogy szégyellje, ha magában beszél, s az egész utca hallja...

 

6. A lakás kulcsát se a cucc alá rejtsd!! Mert: a) hazaérve ki kell pakolnod mindent az utca kövezetére, hogy megtaláld..

b) ha nem találod, ne csöngess, mert ez már Férj kulcsa volt, a tiedet délelőtt elhánytad már.......

 

 

Boszorka Creative Commons License 2004.12.23 0 0 316

Szerintem egyik se, mert a mentés másként az save .... valami, ha látnám rájönnék, de itt semmit se látok ami "save" lenne.

 

 

Előzmény: pirine (312)
Boszorka Creative Commons License 2004.12.23 0 0 315
Nahát! Azért ennyire hülye nem vagyok. Én azt szeretném tudni, hogy hol találom meg, mentem el, rakom be, szóval mindent és azt is egyszerre szokás szerint türelmetlenűl. Na meg az is jó lenne, ha tudnám hol lehet a hangszórót halkabbra állítani, mert amióta ADSL van bömböl a drága és nincs rajta gomb. Kdezsoe hallod????
Előzmény: ceteris (310)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.23 0 0 314

Pirine!!!

 

Ha az egered jobb billentyűjével- billentyű? klikkelsz a képbe, akkor kiírja, h. mentés másképp.....

Előzmény: pirine (312)
Boszorka Creative Commons License 2004.12.23 0 0 313

Pirike,

 

miért sirdogálsz??? Próbáld kikapcsolni magad a karácsonyi hangulatból. Nekem már remekül megy, ha eszembejut valami jó vagy rossz emlék huss elhessegetem. Holnap vidám filmeket fogok nézni videórol és aztán egy-kettőre el is múlik az egész. Arról nem is beszélve, hogy mától már minen nap 1 perccel később megy le a nap, tehát lassanként világosabb napok következnek.

 

Azért hátulról támogatom magam az előírt gyógyszerrel, attól van ilyen normális kedvem.

Előzmény: pirine (303)
pirine Creative Commons License 2004.12.23 0 0 312

Segítséget   kérek!

Találtam   egy   kedves   képet   el   akartam   lopni,   de,......műveletlenségemből   kifolyólag   nem    ment.  

Nem   tudok    anyanyelvemen   kívűl   semmit.   szégyen,  de  hát...

Melyik    kifejezésre   kell   katt,    ha   le   akarom   menteni?

------Zoom

------Show All                 -------- Print

------Quality                    ------- Aboyt   Mac

                                       Melyik   jelenti,   hogy   :Mentés   másképpen?

------Play

------Loop

------Rewinol

------Forward

------Back

------Settings

ceteris Creative Commons License 2004.12.23 0 0 311

Macsek, alias Maci ma jól van!!!

 

Úgy néz ki, hogy ez az első tüzelése, ami nem látszik, mert tisztogatja magát. Ma már többet evett és az almon sem ül. Lehet, hogy a megduzzadt petefészek irritálta!

 

Háát a szülésik, ill. az első, és sajnos elhalt, terhességemig én is megszenvedtem....

Előzmény: NagyonI (302)
ceteris Creative Commons License 2004.12.23 0 0 310
Klikkelj rá Boszi az aláhúzott szövegre, kapcsold be előtte a hangszórót, és már szól is.....
Előzmény: Boszorka (304)
ceteris Creative Commons License 2004.12.23 0 0 309

Jajj a Macskák!!!

 

Kösziiii!!!! Nagyon szép, kár, hogy Maci még nem műértő, mert kimenekült:))))

 

Lehet, hogy túl hangosra állítottam???:)

 

Jól esett, mert a mai mászkálásoktól, még az Auchanban is voltam, piszkosul fáj a lábam:((( Kiverte a fejemből a zeneterápia:))

 

Már amilyen jók azok a zöld cangák, azokban még van anyag..., a műtét után, remélem, hogy én is újra nyeregbe pattanhatok.....

Előzmény: NagyonI (307)
ceteris Creative Commons License 2004.12.23 0 0 308
Nekm szólt az Il Silentio!!!!!
Előzmény: NagyonI (307)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.23 0 0 307
Kitartás cet!! Mire béfizetem a csekket és elszidok mindenkit, akit tudok, meghallod a zenét...
NagyonI Creative Commons License 2004.12.23 0 0 306

Elfelejtettem a nótát betenni.. mára télleg az uccsó:

 

 

                                      cetnek cats

Előzmény: NagyonI (305)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.23 0 0 305

Cet -nak cat-ot.

 

Nem bírok várni holnapig..... Kár, hogy szöveggel nem  leltem.

Most elrohanok béfizetni az év utolsó csekkjét. Aztán jövök- Férj itten fog fát díszíteni, én meg elfelejtettem, hogy mi is a dógom....Ja, Pirinét megvígasztalom, Boszit kiokítom... Ezer a dolog. Fel is pattanok rettenetzöld szovjet bringámra, s vad szitkokat szórok a mellettem elszáguldozó autókra. Na és az előttem lassabban kerekezőkre is...

 

Pá.

Boszorka Creative Commons License 2004.12.23 0 0 304
Én meg csak azt nem tudom, hogy az egész zenélősdit hol és hogy kell elkezdeni. Jujjj de bita vagyok és tanitóbácsim sincs. Talán a nagyontanítónéni???
Előzmény: NagyonI (302)
pirine Creative Commons License 2004.12.23 0 0 303

Te   dága   ember !  A  legjobbkor   jött !

Köszönöm !

Nagyon   elanyátlonodva    ültem   már   itt   egy   órája.   Kisírtam   a   szemem.  De   jó !  Megérezted !

Tudod   Te   mi  kell   öreg   barátnődnek !

Előzmény: NagyonI (299)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.23 0 0 302

Szia fiatal... majdnem elfelejtettelek..

 

Azt tudom, hogy INDUL...

De kétféleképpen indulnak, ezt nem tudom, miért.

1. csak úgy, azonnal

 

2. Megjelenik a gépen egy ablak, hogy megnnyitod-e vagy mented....

 

És nem értem miért..

De mivel ilyen rendes zenehallgató vagy, holnap neked küldöm az első dalt... Ma már túlteljesítettem..

Mit szeretnél??? Nem biztos, hogy megtalálom.. de azért szeretném tudni. Mi van a macsekkal??

 

Előzmény: ceteris (300)
ceteris Creative Commons License 2004.12.23 0 0 301

Megszólalt!!!!

 

Köszi! Előbb elkaptam, mint Pirike:))

Előzmény: NagyonI (299)
ceteris Creative Commons License 2004.12.23 0 0 300

A 40+-é nem jutott eszembe, de aztán klikk a nevedre, és lám...megtaláltam:))))

 

Kérted, hogy nézzem meg, hogy indul-e ott is a zene...hát indult.....

Előzmény: NagyonI (292)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.23 0 0 299

De édes vagy te pirine!!!Gyorsan körülnézek, hátha lelek fijatalt...

 

...Nem. Nálad fijatalabb nincs. Most neked szívküldizek a fijatalért egyet....egyet.

 

Vártam zenei kívánságlistádat...Mit szeretsz?A Piafot töltötted le?? Látod, még mindiog elbizonytalanodok, azért küldtem az előbb kettőt Boszinak.,..Hogy biztos legyen.

 

Szív küldi

 

És most tele vagyok izgalommal: megszólal majd?? Mennyivel egyszerűbb a képekkel: ott látod az eredményt (ha akarod)

Előzmény: pirine (297)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.23 0 0 298

Télleg!! Tantóbácsi te nagyon okos vagy!!!

És örülök neki, hogy szülőföldesek is vagyunk!!!!

Előzmény: kerub (295)
pirine Creative Commons License 2004.12.23 0 0 297

Először    megnyitottam,   mivel    nagyon   tetszett,     újra   katt.   és   most   lementettem.  A   mentésre   katt. ,    jöttek     mappáim,   kiválasztottam,   úgy,   mint   a  képeknél.   Kipróbáltam,    működik.

Még   nekem   is    megy,   akkor   az   okos   fiataloknak,   sokkal   jobban!

Előzmény: NagyonI (280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!