Keresés

Részletes keresés

e-papi Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17038
És mé pont aszt??? :o)))
Windows NT -hez jó lesz?
Előzmény: Gorcsev (17036)
e-papi Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17037
Jahogy a bináris jelenti a végrehajtható (magyarul EXEcutable) file-t? Akkormegménem asztat írják oda????
Lassan 30 éve vagyok software fejlesztő, de hála az égnek eddig Windows alá nem kellett semmit csinálnom. És nagyon remélem, hogy a jövőben is sikerül elkerülnöm. Valahogy így 50 felé már túl gyorsan cserélődnek itten a dolgok. :o((
Előzmény: Meister (17035)
Gorcsev Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17036
Ezt szedd le.
Előzmény: e-papi (17034)
Meister Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17035
Van ott windows-os bináris, de én is elakadtam, mikor arra került sor, hogy most melyik kódek csomagot is tegyem fel... Pedig magyar elvileg a nyelve az oldalnak, de mégis érthetetlen, pedig mögöttem van legalább 10 évnyi aktív informatikai háttér... :-)))
Előzmény: e-papi (17034)
e-papi Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17034
Hmmmm.... izé..... biztos hogy jó linket adtál meg az Mplayernél?
Merhogy ottan mintha csak mindenféle források, meg codecek, meg betűtípusok, meg skinek, meg skinheadek, meg anyámtyúkja lenne. És aszondja hogy én fordícccsam le. Meg hogy CVS-ből updateeljem a frissítéseket, és fordíccsam újra.
Neked ez az egyszerű????
Előzmény: OWO (17032)
DJG Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17033
Biztos, hogy ô a rendszergazda? Nem lehet, hogy a tényleges adminisztrátor mellett egy másik, hasonló jogokkal? Esetleg az adminisztrátor nevét átállítottátok (Group Policy, Local, Windows, Local Policies, Security Options, Rename administrator account)?

Üdv,
Gábor
Előzmény: pasa_ (17030)
OWO Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17032
Tudod, ebben a kérdésben kicsit eltér a gondolkodásunk. Én úgy vagyok vele, hogy ha rákattintok egy video vagy audio file-ra induljon el annak a kezelőprogramja. A telepítésnél meg ne kelljen tökölni azzal, hogy még miket tegyek fel, hogy nagyjából mindent tudjon az audio és/vagy videojejátszó program. Filmekhez pedig tapasztalatom szerint az Mplayer a legmegfelelőbb. Sec perc alatt feltelepítem és már használom is. Nem kel kodekeket telepítgetnem, beálligatnom, meg ilyenek. Hogy neked miért nem felelt meg arról nem írtál, pedig szívesen olvastam volna. Ne ess abba a hibába, mint egyik társunk a Chris TV-vel kapcsolatban, miszerint neki nem megy valami, akkor az nem is lehet jó :).

Amit ajánlottál (ffdshow) hát bizony nem az egyszerű, hozzá nem értő embbereknek való program. Magamat nem igazán mondanám amatörnek (sőtt :) !), de a telepítés után lepődtem nagyot, mikor nem tudtam hogy kell elindítani (se ikon, se megfelelő exe file!). Bevallom őszintén, még most sem igazán tudom, bár a leírás szerint valahol a tálcára egy indító ikont kellett volna kiraknia, de hát nincs :(. A program konfigurálása (ezzel kell kezdeni) még a gyakorlottabbak számára is elgondolkodtató, nemhogy az egyszű usereknek. Tudod, ahhoz, hogy vezetni tudjak egy autót nem feltétlenül kell tudnom, hogy hogyan kell beállítani a gyújtást. Ezt elvárni meg főleg nem lehet.

Tehát ezt a programot csak azok használják, akik úgy érzik (és tudják is), hogy a szakmában kicsit többet tudnak az átlagfelhasználótól.

viszlát
Előzmény: Törölt nick (17027)
Meister Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17031
Nem-e lehet-e, hogy safe módban boot-oltál?
Előzmény: pasa_ (17030)
pasa_ Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17030
egyik gepemen (Xp pro) nem megjelent a Rendszergazda fiok a welcome kepernyon es nem birom levakarni. TweakUi-ban vissza van jelolve, es mas visszajelolt fiokok el is tunnek. Meg a leiras szerint csak akkor jelenik emg, ha nincs mesik fiok -- hat itt van jopar.
Meister Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17029
ffdshow-ból Windows-ra melyiket érdemes leszedni?
Van egy 2002-es verzió, meg egy 2004-es alpha.
http://sourceforge.net/projects/ffdshow

És a simát, vagy az SSE, vagy az SSE2-est?

És ebben az alig több mint 2 megában benne van az az összes lejátszáshoz szükséges kódek?
Előzmény: Törölt nick (17027)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17028
Hawkeye,

ha ChristTV-s okosságra gondolsz, akkor küldtem 1et.
Nem próbáltam ki, nézd majd meg, megfelelő óvatossággal.
Előzmény: Törölt nick (17027)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17027

Nálam sincs semmi "ez a kódek kell az a kódek kell". Az ffdshow-ban pont ez a szuper. Az a szerencsétlen mplayer meg egy totál szívás, már ne is haragudj. Kipróbáltam a múltkor az Ablaxos verzióját, nem győztem kivágni a gépemről. Jelenleg AVI-ra a Bsplayer messze a legjobb.

 

Azt az okosságot nem-e lehetne-e?

 

 

Előzmény: OWO (17024)
OWO Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17026
Nem tudok megbarátkozni az új Indexel :(. Szinte semmi sem úgy működik, mint régen ami a html beszúrásokat illeti. Ezért is szúródott el a link. Nos, helyesen így néz ki, de most már nem bízom a véletlenre :), tehát így:

http://mplayerhq.hu/homepage/design7/dload-hu.html

viszlát
Előzmény: OWO (17024)
Meister Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17025
3.01-est lehetett letölteni.
Előzmény: Törölt nick (17020)
OWO Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17024
Én inkább EZT ajánlanám filmnézésekhez. Igaz, nem olyan csicsás, mint jónéhány társa, de nem is fagy annyit :). Ja, és nincs nála az az idegesítő "most ez a kodek, most az a kodek hiányzik...", mert az összes fontosabb bele van fordítva a programba. Egyébként pedig szerintem az a legjobb, ha kipróbáljátok.

viszlát
Előzmény: Törölt nick (17019)
Meister Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17023
Köszi!
Előzmény: Törölt nick (17020)
e-papi Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17022
Miért jó olyat ajánlani, amiben nem vagy biztos???
Előzmény: compton_ (17014)
e-papi Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17021
Én is az IrfanView-t ajánlom erre a célra. Legálisan letölthető teljes verzió.
Előzmény: abdhulbin (17006)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17020
Keress rá a StyleXP-re.
Előzmény: Meister (17016)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17019
Előzmény: cdl1 (17018)
cdl1 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17018

Hawkeye!

 

Mi az a 3 alapprogram,amit ajánlani szoktal filmnézegetéshez?

 

Meister Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17017
Az az okosság megérne neked egy mélt? ((c: (címem: hawkeye at index dot hu)

Nekem is.
Előzmény: Törölt nick (17015)
Meister Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17016
Ezt a grafikus beállítást, amit látni a screenshoton mivel érted el? (Mármint ezt a fa-témát?)
Előzmény: OWO (17013)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17015

Így igaz, ahogy írod, szignifikáns a képminőségbeli különbség a két progi között a Chris javára. Lényegesen szebb képet ad. Inkább az a szomorú, hogy a világon eladott tvkarik közel fele Pinnacle, és mégsem képesek valami normális programot adni hozzá. Ha nekik lennék, elhúznék Romániába, és felvásárolnám a Christ tokkal-vonóval...

 

Az a sistergés csatornaváltáskor az egyetlen hibája a proginak, remélem kijavítják mihamarabb. Talán majd az 5-ös verzió? Ki tudja.

 

Az az okosság megérne neked egy mélt?    ((c:    (címem: hawkeye at index dot hu)

 

Előzmény: OWO (17013)
compton_ Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17014
ImageMagick. Szerintem windowsra is létezik, legrosszabb esetben cygwin alatt.
Előzmény: abdhulbin (17006)
OWO Creative Commons License 2005.02.08 0 0 17013
Szia!

>a ChrisTV-nek igazából nem jobb a képe, mint a PCTV-nek, hogyan is lehetne

Tudod, neked peched lehet ezzel a programmal vagy más (valós) problémád van mert, ha más nem is tűnik fel, de a kép jelentős javulása mindenképpen. Egyébként nekem mindkettő (PCTV, ChrisTV) fent van és a különbség azonnal látható. Ráadásul a hanggal sincs baj, bár egyik-másik csatornánál néhány másodpercig sistereg. Nekem úgy tűnik nem tudja eldönteni, hogy a csatorna hangja sztereó-e vagy sem. Ezen pedig nem csodálkozom, mert a kábelTV szolgáltatóm igen csak hagy kívánnivalót maga után (HDSNET, EMKTV).

> Több mindentől megszűnik a kép, és újraindítástól sem javul; pl. a Teletext ki-bekapcsolásával, szűrők ki-bekapcsolásával fekete kép jön, aztán lehet nyomkodni a menüket, mire visszaáll (ilyen a PCTV-n sosincs)...

Nos, nekem pont fordítva történt :). A PCTV-n tünt el néha a kép és semmivel sem tudtam visszavarázsolni. Csak hang volt. A ChrisTV-vel ilyen sosem fordult elő.

> szerintem több processzoridőt eszik (a deinterlace mindkét programban ki volt kapcsolva)

Szerintem meg nem. Nekem 666 MHz-es gyenge gépem van, ha ablakban nézem a TV-t (és közben írom ezt az üzenetemet :) ) a PCTV-nél vannak pillanatnyi leállások, rángások, a ChrisTV-nél pedig szép stabil a kép.

> hiába tud több nyelvet, a csatornák neveiben az OSD rosszul írja az ékezetes betűket.

christv

Szerintem ha már a hosszú "ő"-t tudja, akkor nem lehet baj, ugye :)? Biztos, hogy jól van beállítva a rendszered? A TV kép pedig azért nem látszik, mert a PrintScreen csak erre képes.

Mindent összevetve nem olyan rossz ez a ChrisTV. Mindenféleképpen jobb, mint a Pinnacle saját programja. Ha neked valamiért negatívabbak a tapasztalataid, nem biztos, hogy a program hibája. Tájékozódj a NETen, keress rá a program nevére, olvass különböző fórumokat. Szinte kivétel nélkül mindenhol dícsérik a ChrisTV-t. Annyi ember azért már csak nem tévedhet :).

Ja igen. Azért én is találtam problematikus dolgot a programban. A rádió állomáskeresése szerintem tök rossz, mivel minden állomást egyenként, sziszifuszi munkával lehet csak megtalálni. Vagy valamit rosszul csinálok?

Hawkeye, 4.10-es verziót használok egy kis okossággal kiegészítve ;).

Bye: viszlát
Előzmény: Teljesen Átlagos Vadtulok (17001)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17012

4.10-es verzió, de az okossággal még adós vagyok magamnak...

 

Előzmény: Meister (16992)
e-papi Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17011
Csak a Photoshop kicsit sokba kerül! :o))
Előzmény: Vissai (17010)
Vissai Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17010
Photoshop is tud, fénykoromban egyszerre kb. 500 képet hajtottam át rajta (na nem mondom, közben elmentem kávézni meg végignéztem a Dallas összes részét. :) Asszem a File menüben van valami olyasmi, hogy Batch (vagy egy olyan menüpont, amiből ez jön ki, majd megtalálod :), ott kvázi programozni lehet, h egész pontosan mit akarsz csinálni a képekkel (átméretezni, elforgatni, megnyesni, fényerőt változtatni, estébé).
Előzmény: abdhulbin (17006)
Gorcsev Creative Commons License 2005.02.07 0 0 17009
-1 :)))
Előzmény: abdhulbin (17006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!