Keresés

Részletes keresés

Zs... Creative Commons License 2017.10.24 0 1 1937

Nem kamu, de csak akkor ennyi ha időben foglalod, vagyis kb amikor felteszik a menetrendet. Ehhez célszerű gyakran nézni az oldalt. November végére most már sajna nem lesz olcsóbb.

Én pl szeptember 13-án vettem ennyiért december 3-ra, éppen aznap tették fel a menetrendet. Egy héttel később már a duplája lett volna.

Előzmény: KPKata1 (1936)
KPKata1 Creative Commons License 2017.10.23 0 0 1936

November végén mennénk egy napos villámlátogatásra, a reptéri transzfer most 14 euró. Az 5 euró ár az csak kamu? Vagy esetleg változhat még az utazásunk időpontjáig? Jelen esetben drágább a transzfer, mint a repjegyünk :(

 

repvez Creative Commons License 2017.10.17 0 0 1935

ki tud  jó szállást 2 fő / 2 éj  brüsszelben? nov9-11 ig.

Husa President Park hotelt találtam egész jó áron(40k/2éj), de az a gare du nort  mellett van amit nem ajánlottatok.

 

van még hasonló   jol megközelithető és a belvároshoz közeli hotel?

 hosteleken inkább kihagynám  ahol hálotermi ágyak vannak,  különálló  két egyágyágyas szoba kéne

Zs... Creative Commons License 2017.10.17 0 0 1934

Szerintem ezt csak szemelyesen lehet. Menj minel korabban, mert egyszerre csak fix szamu embert engednek fel, utana egy ki, egy be.

Előzmény: Xion79 (1933)
Xion79 Creative Commons License 2017.10.17 0 0 1933

Sziasztok!

 

Tudtok segíteni, hogy lehet-e neten keresztül foglalni a toronyba jegyeket?

Egyszerűen kiszúrja a szememet, de nem látom! :O

 

The Belfry tower

 

Vagy csak személyesen lehet?

 

Köszi előre is!

 

 

Mokadelic Creative Commons License 2017.10.13 0 0 1932

Sziasztok!

 

A nem tudja valaki véletlen, hogy a Brugge station hajnalban is nyitva van? Hajnal 2 kor keresztül kellene menjek rajta 

 

Ma este utazom Bruggeba, a charleroi reptérről flibcoval megyek és az Ibis hotelben szállok meg. Az a gondom hogy hajnalban érek oda és a google maps 10 perc sétára írja a flibco végállomásártól a szállást, csak a bruges stationon keresztül.

 

A két cím: Brugge Station (Rijselstraat-Spoorwegstraat / kiss & ride zone)  és a hotel: Marie Popelinplantsoen 4,
8000 BRUGGEBELGIUM

Thomas Creative Commons License 2017.10.09 0 0 1931

Holnap altalanos sztrájk a kozszféraban. Csak a közlekedni vágyóknak, mint info...

Thomas Creative Commons License 2017.10.07 0 0 1930

sztem, semmi kulonos, csak olyan ami mashol is van az Bxlben is van :(

(itt mindenki agyondolgozza magat a nem parhuzamos terv vegrahajtasan...)

repvez Creative Commons License 2017.10.07 0 0 1929

bövebben kifejtenéd, hol mit történt és mire kell figyelni?

Előzmény: Sönöl (1927)
Kőkapu1 Creative Commons License 2017.10.07 0 0 1928

:(  Mi történt?

Előzmény: Sönöl (1927)
Sönöl Creative Commons License 2017.10.07 -2 0 1927

Brüsszelről röviden:

Ne, ne és ne.

Ha  mégis mennél, vess magadra. Majd írj vissza, hogy jó esetben hogy vertek át. Vagy loptak meg. vagy raboltak ki.

De hajrá, olcsó a repjegy.

repvez Creative Commons License 2017.10.06 0 0 1926

Akkor egy napos érvényessége van a jegynek az adott vonalon bármelyik  vonatra  érvényes ami  az indulás és a végállomás között van? 

 

Sose szerettem a vonatokat, mert nem lehet kiigazodni, hogy melyik, hol áll még meg  ut közbe vagy melyik kocsit  akasztják le.

 

Esetleg szállásra van valakinek  egy jó  tippje? 2 fő részére  közel a belvároshoz vagy legalább metró állomáshoz.ÉS lehetőleg ne tömegszállásos hostel hanem külön szóba, de minél olcsobban.

Előzmény: olivam (1924)
olivam Creative Commons License 2017.10.06 0 0 1925

Ezt konkrétan nem tudom, de nem hinném, hogy van ilyen korlátozás, ha a rendes jegynél nincs. A Go passra is csak a dátumot kell ráírni, időpontot nem.

Előzmény: koszimindent (1922)
olivam Creative Commons License 2017.10.06 0 0 1924

Igen, pontosan így.

Előzmény: repvez (1923)
repvez Creative Commons License 2017.10.05 0 0 1923

szóval akkor ha brüsszelben megveszem a jegyet brugge-be akkor leszálhatok gentben és utána ugyan azzal a jeggyel tovább a végállomásig?

Mert igy csak 1x kell jegyet venni , ugy meg legalább 3at ha nem lehet  megszakitani.

 

vagy ezt a két városz hogy célszerü megközeliteni egynapon belül és hogy az indulás és az érkezés is brüsszel 

Előzmény: olivam (1920)
koszimindent Creative Commons License 2017.10.04 0 0 1922

Bocsi, elnéztem valamit a keresőben, a Kortrijk-Brugge vasútvonal valamiért kimaradt, és Gent-nek néztem az átszállást. 

Módosítom a kérdést, ha a legrövidebb úton egy adott városban át kell szállni, létezik-e valami korlátozás az átszállás időtartamára, kötelező-e a következő vonattal továbbindulni? Köszi 

Előzmény: olivam (1921)
olivam Creative Commons License 2017.10.04 0 0 1921

Itt viszont a genti kitérőt nem hinném, hogy el lehet adni legrövidebb útvonalnak...

Előzmény: koszimindent (1917)
olivam Creative Commons License 2017.10.04 0 0 1920

Bocsi, de igen, meg lehet szakítani az utat így. Régebben ezt külön kellett kérni jegyvásárláskor, és akkor ráírták a jegyre, hogy via, de újabban már azt se kell.

A többivel egyetértek :-)

Előzmény: labirintus1 (1919)
labirintus1 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 1919

A Brüsszelbe való bejutáshoz még a pesti járatokhoz igazodó "iránytaxit" is tudom ajánlani. A teljesárú Flibco jegynél (17 euró) alig drágább és ez teljesen házhoz visz.

 

http://www.vmservices.hu/

 

https://www.easytransport.be/

 

 

Mindkét társaság megbízható.

 

A hétvégi félárú vonatjeggyel nem szakítható meg az utazás. Azaz olyat nem lehet csinálni, hogy veszel mondjuk egy Oostende Brüsszel retúrjegyet és pár órára megállsz körülnézni Bruggeben.

 

No go zóna szerintem sincs. Az egyetlen hely, ahová én nem mennék az a piroslámpás negyed. A Gare du Nord környékén van. Itt is legális a prostitúció, mint Hollandiában, azaz kirakatokban ülnek a nők. Viszont itt nem turistás ez a rész, szerintem jobb elkerülni.

 

 

Előzmény: repvez (1918)
repvez Creative Commons License 2017.10.03 0 0 1918

Köszi  a busz  weboldalán láttam, hogy luxemburba is közlekedik  brüsszelből,  azt viszont nem , hogy van e közbenső megállója, mert  arlonban  jó lenne ha ezzel le tudnék menni.

Vagy oda  melyik busz vinne le?

 

Brugge és gentbe  külön külön kell  jegyet venni  vagy oda is van olyan ami  egész napra érvényes és odafele megszakitani az utat  egy közbenső városnézésre majd tovább  amikor végeztünk ott?

 

Ne csak az M1en hallottam , hogy  vannak  ilyen helyek, de  gondoltam, hogy azért nem olyan  rossz a helyzet mint ahogy leirják, de azért biztos minden nagyvárosnak megvannak az olyan részei ahol könnyen  póruljárhat az egyszerű turista aki a helyi viszonyokat nem ismeri.

Pesten is akad ilyen ahova sötétedés után nem ajánlatos menni.

Előzmény: olivam (1916)
koszimindent Creative Commons License 2017.10.03 0 0 1917

Sziasztok,

 

segítséget kérnék a Go Pass 10 bérlettel kapcsolatban.

A feltételek között azt találtam, átszállással a legrövidebb úton érvényes stb.

Pl. egy Kortrijk-Gent-Brugge útvonal Gent-i átszállással megoldható úgy, hogy közben pár óra alatt Gent városában is szétnéz a ember, vagy van valamiféle időkorlátozás?

 

Köszönöm válaszotok

olivam Creative Commons License 2017.10.03 0 0 1916

Az alant tárgyalt 24h jegy Brüsszelen belül érvényes. Charleroi reptérről Brüsszelbe jutni a szintén lentebb tárgyalt flibco busszal lehet, menetrend és jegy a weboldalon, este fél kilenckor még bőven jár. Bruxelles-Midibe visz be, ott metró is van, ott vehetsz brüsszeli jegyet.

A látványosságokat illetően a gugli lesz a te barátod :-) de alapvetően az Atomium van kinn a város szélén (6-os metró Heysel megálló), a többi nagyjából egy kupacban.

A három napból az egyiken esetleg érdemes elvonatozni Gentbe és/vagy Brugge-be, célszerű hétvégén, mert akkor félárú a retúrjegy.

No-go zónák szerintem leginkább az M1 híradóban vannak.

Előzmény: repvez (1915)
repvez Creative Commons License 2017.10.02 0 0 1915

Na ma lefoglaltam a jegyet nov 9-13ig  brusszelbe vagyis charleroi-ba.

Szóval elkezdem szervezgetni, hogy mit  merre mikor kéne megnézni.  3 nap  mire elég az első  és utolsó nap az csak a megérkezésre és a hazautra elég , mert elég késői és korai indulás.

Ezért is kérdezném, hogy  a reptérről  20:20as érkezéssel érdemes e  vagy van e transzfer  brusszelbe  és ott még  bechekkolható e a hotelba? vagy inkább száljak meg egy éjszakát a reptérhez közel és másnak  menjek  a fövárosba?

 

Ahogy olvasom  a 24 órás jegy  jó mindenre a transzferekre is vagy csak  a fövároson belül ?A reptéren is megvehető ez?

Tud valaki metro vagy  busz térképet , hogy melyik látványosságot melyik vonalon  lehet elérni?Egyáltalán mit érdems feltétlenül megnézni? Az atomiumot és a pisilő fiu  az alap , de azon kivül még nem ástam bele magam a belga látnivalókba.

 

A városon belül , hol vannak a no-gó zónák vagy olyan helyek amiket illik elkerülni ha nem akar bajbakerülni az ember? vagy ne ott foglaljak szállást mert olcsó.

 

olivam Creative Commons License 2017.09.28 0 0 1914

Igen, mindegyiken, mármint persze Brüsszelen belül.

Előzmény: Törölt nick (1913)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 1913

Köszönöm szépen, sokkal okosabb vagyok most.

 

Szerintem felejtős is a Brussels Card és minden egyéb kártya, a legegyszerűbbnek akkor a 24 órás, automatás, GO-s jegyet tartom. Gondolom az meg már annyira nem bonyolult: automata, angol nyelv, 24h ticket- kb valahogy így képzelem. :)

Még annyit hadd kérdezzek akkor, hogy ha hozzájutottam egy GO automatából a 24 órás kis jegyeinkez, és azt érvényesítettem... azon a 24 órán belül mindegyik tömegközlekedési eszközön használhatom korlátlanul?

Előzmény: olivam (1912)
olivam Creative Commons License 2017.09.27 0 0 1912

Nem csodálom, hogy nem világos, olyan jó belgásan agyon lett bonyolítva.

 

Papírjegyből már csak (ha jól tudom) kétféle létezik: az egy útra szóló és a napijegy.

- 1 útra szóló jegy: 2,10 eur (a buszsofőrnél 2,50). Érvényesítéstől kezdve 60 percig érvényes, ezalatt át is lehet vele szállni.

- Napijegy: 7,50, az első érvényesítéstől számítva 24 óráig érvényes.

Mindkettőt lehet jegyautomatából venni (GO). Minden metrómegállóban vannak automaták, sőt fontosabb villamos- és buszmegállókban is, készpénzt és bankkártyát is elfogadnak.

 

Egyéb jegyek (5-ös vagy 10-es, oda-vissza-jegy) csak MOBIB kártyára tölhetők.

A kártya nem névre szóló változata a MOBIB Basic. Ezt először meg kell venni valamelyik BOOTIK-ban vagy KIOSK-ban, 5 euróért, ezután lehet rátölteni bármilyen jegyet az automatákban is.

Egy hétvégére én nem vacakolnék a kártyával.

 

A KIOSK az a hagyományos jegypénztár-ablak a nagyobb metrómegállókban, a BOOTIK ilyen nagyobb ügyfélszolgálat-szerű, ez esetben felejtős.

A STIB és az MIVB is a helyi bkv neve, francia, ill. flamand rövidítéssel.

Előzmény: Törölt nick (1911)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 1911

Sziasztok!

 

Szeretnék én is egy kis segítséget kérni. November végén utazunk Brüsszelbe egy hosszú hétvégére. Nagyon elégedett voltam magammal, megvan a repjegy, a szállás, a transzfer jegy, az utasbizti, sőt még az Atomium belépő is...

 

Sokszoros szégyenemre azonban annak ellenére, hogy nem először megyek Brüsszelbe, beszélek angolul és a topikot is visszaolvastam vagy 3 évet, NEM FOGOM FEL, hogy milyen jegy kell a tömegközlekedéshez!!!

Feltett szándékunk, és a terveink alapján szükséges is lesz tömegközlekedni, így ebből nem adhatok lejjebb. Egy támaszom van, hogy megveszem a Brussels Card-ot, ami elég egyértelműnek tűnik, a kedvezményein kívül, az automatában való "aktiválás" után már használható is 72 órán belül korlátlanul. Viszont nagyon drága, és nem hagy nyugodni a dolog, hátha olcsóbb lenne megfejteni milyen megoldás létezik még. KIOSK, OK, BOOTIK, JUMP, STIB, MIVB, MOBIB... Feltöltőkártyák, átszállós jegyek... Fogalmam sincs mi a teendőm!

Tudna segíteni valaki egy igen egyszerű, követhető, egyértelmű leírással?

Előre is köszönöm!

labirintus1 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 1910

Mot láttam, hogy azóta felmentek az árak és már 14 euró a jegy a Bastogne-i múzeumba. :-)

Előzmény: repvez (1908)
labirintus1 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 1909

Hát, szerintem amit tervezel tömegközlekedéssel nem kivitelezhető ennyi idő alatt, pláne ha egy helyen akarsz csak megszállni.

 

Már Bastogne is elég kérdéses kocsi nélkül. Viszont, ha érdekel a II.vh, akkor kár lenne kihagyni, mert marha klassz a múzeum. Itt írtam róla: http://hakeddvanakkor.blogspot.be/2014/06/bastogne-vilag-legjobb-muzeuma.html

 

 

Brüsszel - Gent - Brugge simán bejárható vonattal, ebbe az irányba nagyon jó a vonatközlekedés. Egyébként a vonat hétvégén féláron van, úgyhogy akkor érdemes utazni.

 

Dunkerque vonattal nem érhető el közvetlenül Brüsszelből. Először el kell menni Lille-be és onnan tudsz átszállással menni. Az út simán 2 és fél - 3 óra.

 

Szerintem, ebből ami megvalósítható: elmész Charleroiból Arlonba. Megkéred az ismerősöket, hogy vigyenek el kocsival Bastogne-ba. Elvonatozol Brüsszelbe és onnan vonatozol tovább észak felé. 

 

Spa és Dunkerque nagyon kiesőnek tűnik tömegközlekedéssel. 

Előzmény: repvez (1908)
repvez Creative Commons License 2017.09.18 0 0 1908

Azzal kapcsolatban van valakinek infója, hogy  belgiumon belül milyen a tömegközlekedés , árak és  csatlakozások?

Mert 3-4 napot szeretnék majd  oda menni, de elég nagy területet kéne bejárnom, az egyik ismerősőm arlonben lakik oda  le kéne jutni  charleroibol, meg ugye brusszelt is megnézném.

Arlon mellett meg ott van Bastogne  2vh-s emlékmű, esetleg a SPA francoshamp  pályát is utba ejteni.

Északon Gent és Brugge  esetleg Dunkerque.

 

Vagy hogy lenne érdemes  hasznosan kitölteni ezt a pár napot , hogy lehetőleg  egy szállással megoldható legyen

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!