Keresés

Részletes keresés

mamu66 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 11206

Sziasztok! Lenne egy problémám. Kibogarásztuk (vagyis,hát skoumi ) a múltkor ,hogy Hlavka Joannes született Znettinek 7 alatt,  http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4727/?strana=63Végre találtam egy lehetséges helyet,de teljesen más lakott ott.

http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/6980/?strana=59

Erre kérnék ötleteket,hogy mi történhetett.

mamu66 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 11205

Nem tudnak neked privát írni,nem publikus a címed. :D

Előzmény: MireQ (11203)
3A3a Creative Commons License 2013.06.12 0 0 11204

el tudod nekem kuldeni?

publikussa teszem a cimemet

Előzmény: MireQ (11203)
MireQ Creative Commons License 2013.06.11 0 0 11203

Kértem én a FastFilm helyettesítő scriptet... nem volt válasz...

Hát írtam én és müxik....

Csak priván!

vörösvári Creative Commons License 2013.06.11 0 0 11202

Szívesen

Előzmény: Törölt nick (11201)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.11 0 0 11201
Nagyon szépen köszönöm.
Előzmény: vörösvári (11200)
vörösvári Creative Commons License 2013.06.11 0 0 11200

A V,W betűs Stader könyv még nem jelent meg. A P betűnél található Catherina Popp aki 1786.05.05-én Bécsben kötött házasságot Johann Adam Weiganddal. Több adat nincs.

Előzmény: Törölt nick (11199)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.11 0 0 11199
Tisztelt Fórumozók!Egy kis segítséget szeretnék kérni, kb. egy évvel ezelőtt rákaptam én is a családfakutatásra, több ágon is visszavezettem a családfámat az 1600-as évekig, azonban két bácsalmási ágon elakadtam. Regisztráltam a Kalocsai Főegyházmegyei Levéltár oldalán is, Bácsalmás és a környező települések anyakönyveit is kutattam, de nem tudok továbbhaladni. Megpróbáltam a környező könyvtárakban beszerezni a "Das 2. Bácsalmáser Heimatbuch" című könyvet, valamint Stefan Stader könyveit, azonban egyik helyen sem találtam, Budapestre pedig a közeljövőben nem tudok felutazni.A Grosz/Groösz/Gross, Knoch,Weichand/Veigand, Poppin családokat kutatom jelenleg, közülük is Joannes Grosz-t, Johann Adam Veigand-ot és Catharina Poppin-t.Joannes Grosz a halotti anyakönyvi kivonata szeirnt kb. 1803-ban született, házasságot 1924. január 27. napján kötöt Catharina Grünfelderrel Bácsalmáson. A házassági anyakönyvi kivonata szerint szülei: Petri Grosz és Catharina Knoch. /Joannes Grosz feltehetően nem Bácsalmáson született./Johann Adam Veigand a halotti szerint kb. 1762-ben született, míg házatársa Catharina /feltehetően Poppin?/ kb. 1766-ban. A bácsalmási anyakönyvben 1786. nov. 19-én találtam meg az első bejegyzést róluk, amikor is fiúk, Conradus megszületett. /Lányuk Anna Maria Weichand 1806. januárjában házasodott Matthias Grünfelderrel, és ugyanazon a anapon házasodott egy Johann Adam Weichand is, azonban a Kalocsai Főegyházmegei Levéltár oldalán valami oknál fogva ezt az egy oldalt elfelejtették beszkennelni, így ezen a nyomom sem tudok továbbindulni./Ha valaki ugyanezen családokat, illetve személyeket kutatja, és segíteni tudna, hogy honnan származnak, melyik helységet kutassam tovább, azt megköszönném.
langasz Creative Commons License 2013.06.11 0 0 11198

Szivesen.

Előzmény: vörösvári (11197)
vörösvári Creative Commons License 2013.06.10 0 0 11197

Köszönöm a választ.

Előzmény: langasz (11194)
mamu66 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 11196

Köszönöm,megnézem őket!

Előzmény: Prelleg (11188)
langasz Creative Commons License 2013.06.10 0 0 11195

Itt a ket kep, nem tudom miert nem toltotte fel a program.

 

 

Előzmény: vörösvári (11193)
langasz Creative Commons License 2013.06.10 0 0 11194

Kedves vorosvari!

 

Csatoltam 2 kepet, talan igy konnyebben lathato, hogy hogy nez ki.  

Az elson a genjeidet a vilag kulonbozo nepcsoportjaihoz hasonlitjak (Europa, Kozel-Kelet, Eszak Afrika, Azsia stb). Ez azt mutatja, hogy oseid 500 evvel ezelott hol eltek (akkor meg nem koltoztek konnyen egyik helyrol a masikra).  Ebbol lathato, hogy az en oseim Europaban eltek. 

A masodik kepen: ezeket a meghatarozasokat a tesztelt egyenek genjeinek osszehasonlitasabol keszitik, ennek alapjan valoszinusitik, hogy a genjeid hany szazalekban egyeznek meg a kulonbozo orszagokban szuletett emberek genjeivel.  A kepen 5 cM (centimorgan) szegmens meretnel mutatja az egyezest, es ha mind a 4 nagyszulo ugyanabban az orszagban szuletett.  Me lehet nezni kulonbozo variaciokban: 10 vagy 15 cM szegmensnel, ha a nagyszulok nem mind ugyanabban az orszagban szulettek, annak alapjan is lehet osszehasonlitani. Minel hosszabb szegmens, annal pontosabb az eredmeny es minel tobb embert tesztelnek, annal pontosabb tudjak behatarolni a kulonbozo nepcsoportokkal valo egyezest, igy a szazalekok az idok folyaman valtozhatnak, ahogy pontositjak az adatokat. Van meg egy grafikon is (amelyet nem tudtam atmasolni, mert a 23andMe weboldal nem engedi), amelyen az lathato, hogy melyik kromoszoman vannak az egyezesek es milyen hoszusagu szegmensnel, pl. nekem a nemet egyezes az 1, 2, 3, 4, 10 es 12-es kromoszoman talalhato.

 

vörösvári Creative Commons License 2013.06.10 0 0 11193

Kedves langasz !

 

Érdekelne pontosan hogy nézhet ki ez a népcsoport teszt. Oda van írva mondjuk 60 % német, 30 % szlovák, 10 % horvát őse van valakinek a teszt alapján ? 

Előzmény: langasz (11192)
langasz Creative Commons License 2013.06.10 0 0 11192

Eredetileg azert rendeltem meg a tesztet, mert megakartam tudni, hogy hordozom-e egy bizonyos betegseget okozo genmutaciot, amelyben az anyukam meghalt, szerencsere nem hordozom. Az eredmenyekbol azt is meg lehet tudni, hogy egy csomo betegseg (pl. Alzheimer kor, Parkinson kor, gyomor-, tudo-, mell-, vese- stb rak, szivbetegseg, cukor-betegseg es meg jo nehany) genjeit hordozod-e es mekkora a valoszinusege, hogy esetleg abban megbetegszel.  Persze a betegsegek kialakulasa nemcsak a genektol fugg, hanem az eletmodtol is. Ha tudod, hogy milyen betegsegre vagy hajlamos, akkor meg tudod elozni, vagy legalabbis csokkenteni a kockazatot pl. eletmodvaltoztatassal.

 

A teszt szinten megerositette azt a csaladi legendat, hogy az anyukam anyai agan nemet osokkel rendelkezem, akiket Maria Terezia uralkodasa idejen telepitettek be Magyarorszagra. A teszt alapjan meg lehet nezni egy statisztikat, amely azt mutatja meg, hogy mely nepcsoportok genjeihez hasonlo genek talalhatok meg bennem.  A nemet a dominalo nalam.  A csaladfakutatasban nem jutottam meg el odaig, hogy melyik volt az az osom, aki elsokent telepedett le Magyarorszagon, de remelem hamarosan ez is kiderul, jelenleg az 1800-as evek elejeig jutottam el a kutatasban.  Az eredmenyek alapjan a lehetseges "genetikai rokonokkal" is fel lehet venni a kapcsolatot.   A vizsgalati eredmenyeket megoszthatod massal (aki szinten megcsinaltatta a tesztet) es igy azt is latod, hogy mennyi kozos genetek van es milyen foku rokonsagban lehettek. Jelenleg 2 olyan egyen van, akivel probaljuk kideriteni a kozos osoket, mert a vizsgalat alapjan kb otodrendu unokatestverek vagyunk, de meg nem talaltuk meg a kozos ost.

 

A teszt alapjan haplocsoportokba sorolnak be, en az anyai agon (mivel noknel csak az anyai agat tudjak vizsgalni) a H7-es csoportba tartozom.  A H csoport (amelynek alcsoportja a H7) leggyakoribb Europaban, Kozel-Keleten es a Kaukazusban. A csoport kb. 40 ezer evvel ezelott a Kozel-Keletrol ered, 10 ezer evvel kesobb mar az Atlanti oceanig es az Altaj hegysegig vandorolt.  21 ezer evvel ezelott a jegkorszak idejen ez a csoport az Iberiai felszigeten, Olaszorszagban, a Balkanon es a Kaukazusban elt, majd a jegkorszak elmultaval benepesitettek egesz Europat (forras: 23andMe, a weboldalan a felhasznalt forrasok listaja es a forrashoz a link megtalalhato).  

 

A vizsgalati eredmenyek alapjan megadjak azt is, hogy DNS-ednek hany szazaleka szarmazik a Neanderthal-i osembertol.  Az enyemnek 2.6 %-a, nehany magyar is megcsinaltatta a tesztet a 23&Me-nel,  az ovek 2.2 es 3% kozott van. 

 

Szoval nagyon sok erdekes informaciot lehet megtudni a teszt alapjan. Erdemes "bogaraszni" a 23andMe weboldalan, rengeteg erdekes kutatasi eredmeny es informacio van.

 

Előzmény: God:Boy (11185)
Onogur Creative Commons License 2013.06.09 0 0 11191

Csak azért pontosítottam, mert 'latin betűs írásfajtá'-ról írtál, s ez így elégé félreérthető. Ill. az utána írt mondatok értelméből egyáltalán nem következett az, hogy a gótoknak semmi köze a gót íráshoz. (Gót nyelvű anyakönyvek hiányából még nem következik az a tény, hogy nem a gótoktól ered a gót betűtípus.)

 

 

A gót típussal, jelleggel ellentétben ma a minuszkulát használjuk ill. ennek ezer változatát.

Mindkettő latin betűs írástípus.

 

 

vörösvári Creative Commons License 2013.06.09 0 0 11190

Az utolsó megjegyzés elég felesleges volt, én pont azt mondtam hogy a gótoknak semmi köze nem volt a gót íráshoz, hanem a németekhez volt köze. Ráadásul a gót nyelven egy anyakönyvet sem készítettek, sajnos.

Előzmény: Onogur (11189)
Onogur Creative Commons License 2013.06.09 0 0 11189

A gót írástípus is latin betűs, csak más a karaktere. Szögletes írás ill. a különböző vonalakat egyenletes, de különböző vastagsággal rajzolták. Ezt egy speciálisan vágott tollal lehetett elérni. Jellemzően északi írástípus.

 

S nem azért gót, mert a gótok írtak így először, hanem a humanizmus idején ezzel jelezték a 'barbár' azaz régi jelleget.

 

Paleográfia - Lásd a cikk vége felé!

Előzmény: vörösvári (11174)
Prelleg Creative Commons License 2013.06.09 0 0 11188

Én ezeket ismerem:

Vitézek albuma: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118679981&t=9000502

Reé könyvek: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115717208&t=9000502

Honvédségi közlöny (számomrakezdetben egy kicsit trükkös, de azért kiváló keresővel, az 1918. évivel érdemes vigyázni, mert a betűrendes mutatója, hacsak nem cselezed ki, folyamatosan összeomlik):  http://dtt.ogyk.hu/hu/gyujtemenyismertetok/jogforrasok/agazati-kozlonyok/item/285-honvedsegi-kozlony

Kramerius :  http://kramerius.nkp.cz/kramerius/Welcome.do?lang=en

Kramerius használata: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=124539746&t=9000502

Előzmény: mamu66 (11187)
mamu66 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 11187

Köszi a választ! Nem,nem máshol született,hanem valószínüleg az infó rossz.Lehet,hogy nem 1898-ban,hanem 1889-ben született és akkor már nem találhatom a neten meg.A férjem nagyapjáról nem tudunk semmit,de nem volt hivatásos katona.Ennyit tudunk,hogy harcolt és haza jött.Néztem már 1-2 oldalon de ott nem találtam semmit.Nem tudnál linket adni vagy tippet,hogy mégis hol tudnám megnézni? Köszi

Előzmény: Prelleg (11186)
Prelleg Creative Commons License 2013.06.09 0 0 11186

Nem lehet, hogy a mándokiakat máshol is anyakönyvezték?”

Nem. Vagy máshol született, vagy elkerülte a figyelmedet a születési bejegyzése.

„Tud esetleg valaki olyan oldalt ahol az első világháborús civilek vannak. A nagyapja harcolt az első világháborúban”

A civil alatt mire gondolsz, nem hivatásos katonára, népfölkelési kötelezettség alatt álló munkásra, esetleg valamilyen kísérő személyzetre? Szerintem, mivel ők is a honvédség, a közös hadsereg, vagy a Landwehr állományához tartoztak, az ilyenkor szokásos helyeken érdemes megnézni. 

Előzmény: mamu66 (11172)
God:Boy Creative Commons License 2013.06.09 0 0 11185

Oké, hogy megrendelted. Milyen eredményt kaptál? Honnan származnak az öseid? Sikerült uj kutatási területet találnod?

Előzmény: langasz (11182)
MacAshinna Creative Commons License 2013.06.08 0 0 11184

Szia!


Ezen a linken megtalálsz mindent, ami érdekelhet: http://sites.google.com/site/jafetie/genetika%C3%A9st%C3%B6rt%C3%A9nelem2 

F. Tibor, a magyar, magyarországi németek, u152 és még számos project adminja (és társ adminja) nagyon jól leírta a lényeget, én is ez alapján vágtam bele a tesztbe 2009-ben. Némileg változtak az elnevezések, de hamar át lehet látni.

 

 

Előzmény: Bajdó (11181)
langasz Creative Commons License 2013.06.07 0 0 11183

Utolag is koszonom az otletet, kiprobaltam.  En e-mailben kuldtem el nekik a keresemet meg januarban.  Nem reagaltak ra, es azt hittem, hogy figyelmen kivul hagytak a kerest. A legnagyobb meglepetesemre nehany nappal ezelott, 4 honap utan, e-mailben megkaptam a kert, dedanyam es az ukapam  keresztelesi bejegyzezesenek a masolatat. Azt irtak, hogy a tovabbiakban, a regi formanyomtatvanyon kell kerni adatokat toluk.  Meg mindig dolgoznak az uj nyomtatvanyon.  Megegyszer koszonom az otletet.

 

Zsuzsa

Előzmény: JPmiaou (10603)
langasz Creative Commons License 2013.06.07 0 0 11182

Kedves Bajdo!

 

A kerdesedre valaszolva: En mar csinaltattam DNS vizsgalatot, a 23andMe-nel (www.23andme.com), ez egy amerikai ceg, de Magyarorszagrol is meg lehet rendelni a tesztet, most 99 dollarba kerul.  Nagyon sok informaciohoz lehet hozzajutni a teszt alapjan, pl. honnan szarmaznak az osok, melyik haplogrouphoz (es mely nepek genjei talalhatok meg az illetoben) tartozik a tesztelt egyen, milyen szazalekban orokolt geneket a Neandervolgyi osembertol, milyen betegsegre hajlamos a genek alapjan, kapcsolatot lehet felvenni lehetseges rokonokkal es meg szamtalan sok informacio van a DNS-rol, aktiv forumok stb. Rolam is kiderult, hogy 100%-ban Europai (nemet, kelet-europai osokkel) vagyok, nincs bennem azsiai ver, ezek szerint en nem tartozom az "osmagyarok" koze. A nemet vonal igaz is, mert az anyai agamon valamelyik osomet meg Maria Terezia  idejen telepitettek Magyarorszagra. Az apai agam valamikor Szlovakiabol jott, addig meg nem sikerult eljutnom a csaladfakutatassal. 

Szerintem nagyon hasznos a vizsgalat es azon tul, hogy sok mindent lehet megtudni arrol, hogy honnan jottek az osok, a betegsegek kialakulasanak megelozesere is lehet hasznalni. Ha tudja az ember, hogy milyen betegsegekre hajlamos, sokkal konnyebben tud valtoztatni az eletmodjan/etkezesi szokasain, hogy csokkentse a kockazatot.  

 

A 12 markeres vizsgalatbol keveset lehet megtudni, a haplogroup fo tipusat es informaciot a haplogroup-rol.  Ha pl. azt kellene kideriteni, hogy 2 azonos csaladnevu egyen rokon-e, ahhoz mar nem ad eleg pontos informaciot a teszt, ahhoz legalabb 25 markert kell tesztelni.  Remelem, hogy segitettem.

 

U.i. Elnezest kerek, de nincsenek ekezetes betuk a gepemen.

 

Előzmény: Bajdó (11181)
Bajdó Creative Commons License 2013.06.07 0 0 11181

Kedves családkutatók! Elnézést a más témáért.

 

Szeretnék érdeklődni csináltatott-e valaki mostanában DNS tesztet?

 

A  MyHeritage   (http://www.myheritage.hu/all-dna-tests ) mostanában nagyon hirdeti. Állítás szerint ez a most elérhető legjobb.

 

Úgy gondolom a DNS a jövő családkutatása (Nincs magyarázkodás. Nincs beleálmodás. Nincs eltitkolt pásztoróra. Nincs eltitkolt erőszak. Nincs első éjszaka joga. Nincs befogadott/talált/elválalt gyerek. Csak a szigorú tények. Sok minden történhetett egy eldugott szénakazalban, egy kicsi faluban/tanyán). Elméletileg visszavezet a legrégebbi afrikai Ősapához.

 

Kár hogy nekem iszonyú drága. (ma még). Egy teljes market több mint százezer forint.

 

Bár egy egyszerű 12 marketes is sok mindent elárul magamról.

Kíváncsi lennék mit nyújtanak az egyes kategóriák? Milyen magyarázatot fűz ahhoz a furcsa hosszú betű-szám kombinációhoz, ami én lennék? Tulajdonképpen mit tudok meg génjeim múltjáról, vándorlásának útjáról? Mit tudok meg az anyai vonalamról?

Megaztán hol lehet erről a teljesen új dologról többet megtudni?

 

Két, vagy három éve egy „National Geographic” által szponzorált vizsgálat (itt volt az erről szóló kiállításuk a Millenáris parkban) bemutatta génjeink vándorlását Afrikától idáig. Ők 100 dollárért csinálták a személyest, amely bemutatta az adott személy vándorlási útvonalát. Későn ébredtem lemaradtam.

 

Biztos nem sokan merik megcsináltatni, mifelénk igen sok eredmény kijöhet. Mondják a „Kárpát medence” az Európai népek olvasztókemencéje. Aztán oda az eddig álmodott ŐS MAGYAR-ság.

 

Mindettől függetlenül igen irigylem azokat, akik majd így fogják keresni őseiket a MyHeritage programban, vagy akármi más új programban a világban ( ancestry.com. ) Érdekes lesz.

 

Aztán ez egész másra is jó lesz.

Veszélyes örökletes betegségek kiszűrése. Már akit érdekel.

Betegséghajlam megelőzése. Már akit érdekel.

Családtervezésben az utódok védelme. Már akit érdekel.

Meg ki tudja még mi minden, meg hova jut a kutatás.

 

Lehet elmélkedni.       

Üdv mindenkinek.

 

vörösvári Creative Commons License 2013.06.07 0 0 11180

Nem tudom. Amiket én néztem Morvaországban német településeket, ott német volt a nyelv.

Előzmény: MCA-001 (11179)
MCA-001 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 11179
Az 1700-as évek cseh anyakönyvei egyébként milyen nyelven íródtak? Német-latin-cseh?
Amint kiderült, hogy Csehország/Morvaország mely részéről telepítettek be az őseimet nekem is neki kell kezdenem böngészni az ottani anyakönyveket:)
vörösvári Creative Commons License 2013.06.07 0 0 11178

Itt a gót abc

Előzmény: mamu66 (11177)
mamu66 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 11177

Amúgy tényleg gyönyörűek ezek a betük! Legalább olvasható,ha nem is érthető (számomra).Némelyik szöveget el sem lehet olvasni. Egyébbként arra céloztam,hogyha el is tudnám olvasni,akkor sem érteném,mert nem beszélek csehül,sem "gótul" :D,vagyis nem értem mi van oda írva.Azért is vagyok hálás az itt lévőknek,mert segítenek lefordítani és elolvasni és előbb-utobb ismerősek lesznek a szavak. Amúgy érdekes volt amit beraktál.

Előzmény: vörösvári (11176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!