Keresés

Részletes keresés

Kaamilla Creative Commons License 2008.06.23 0 0 2860
Szia evike007!
A pajzsmirigyemet, szóval egy nagy vérvételen voltam februárban, az jó, meg jó a vérkép,minden. Engem is az extrák idegesítenek, és a dokinál soha nem lehetett kimutatni, egyszer amikor más ügyben jártam nála éreztem, és mondtam, hogy most gyorsan tegyék rám az ekg-t. Akkor kimutatta, de azt mondták nem szívprobléma, hanem idegességtől, ennek ellenére, én is szeretnék elmenni egy kardiológushoz, azaz inkább szív ultrahangra, és az a szívprovlémát kimutatja.
De ma is mikor lefoglaltam magam, nem éreztem semmi extrát, de mikor itt ülök, meg agyalni kezdek, akkor folyamatosan érzem. Hát ki vagyok tőle. De viszont a hormontabletta, ami nem csak tabletta, hanem gél (folyamatosan) és 14 napig tabletta, és 14 nap szünet, úgy érzem az idegeimnek használ. De ezeket az extrákat ki akarom végezni.
Te általában időben fekszel le, pihensz eleget? Mert az is sokat számít, és én sajnos mindíg későn fekszem le.
Menj el egy vérvételre, abből sok minden kiderül, és ha az rendben van, akkor szerintem te is és én is menjünk el egy szív uh-ra.
Ja és én meg nem ártana ha elmennék egy pszihiáterhez? Hát addíg nem nyugszom amíg meg nem szünnek az extrák, főleg ha a szivem jó. Akkor a pszihémmel van baj, és akkor megkeresem a megoldást. Én cigiztem, aztán abbahagytam, hogy nem e attól van, de akkor is volt mikor nem cigiztem, most megint cigizek, bár keveset. Te cigizel?
Kávét is megfogadtam nem iszom, csak néha és keveset a pulzusom miatt.
Ha nem magas a vérnyomásod próbáld meg elhagyni a vérnyomáscsökkentőket, mert az orvosok, nem vizsgálják, hogy mitől magas, csak rögtön felirják. aztán lehet, hogy csak az idegektől van. Egy ismerősöm ajánlott egy nagyon-nagyon jó nyugtatót, nagyon ért a gyógyszerekhez (gyógymasszőr) ő is azt mondta, hogy nem is kell szednie a vérnyomáscsökkentőt, mert ettől a gyógyszertől az idegei lenyugodtak, és rögtön jó lett a vérnyomása. Majd megkérdem tőle mi a neve. Megyek aludni. Majd írj, mi volt veled, a napokban, most hogy írok vannak extrák.
Üdv. Kamilla
Előzmény: evike007 (2859)
evike007 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 2859
szia kaamilla!!
Hát van mit idegeskedni neked is!Igen nehéz ezeken váltpztatni én is ha nem is figyelek magamra nem si jönnek az extrák!A nebiletet nekem is a vérnyomásra irták
és képzeld nekem sem magas !Eygszer mértek 180 a carduiologusnál de előtte főleg a dokiknál mindig 140-160 de ez nálam a fehérköppeny hatás miatt van:)most itthon mérem!110-120-nál nem igen megy feljebb max ha valamit csinálok akkor 130!!SZÓVAL szerintem nekem sem magas és nem a reggeli és esti fél nebilet viszi ilyen alacsonyra mert mindig gyóygszer bevétel előtt mérem!a pulzusuomnálam80 és 90között van van mikor felmegy 100-ig de akkor már nagyon felhuzom sajnos saját magam:((!Nálam az ehg sem mutatta ki az extrákat!semmisehol mindig akkor jöttek mikor itthon vagyok ésd sokat agyalok vagy ha hirtelen felkelek !És igen sajnos a xanax után jobb!!tehát biztos hogy idegi alapu de nekem apszichiáter is a Remotiv extrát ajánlotta de csak azt nem tudta hoyga benen levő orbáncfű és a xanax űti egymást szépen!!Nekem is vanank pánik rohamaim6gomboc a torokban ,idegesség/Gondolom ismered!De akkor sem hiszem hogy ennyire kéne extrázni mert ez ahogy irtad árta szivnek nagy mértékben!igy hát ha lemegy eza a kánikula irány a házidoki és addig nyaggatom mig ki nem talál valamit!
Pajzsnirigyeted nézték már??Vérvizsgálatból kiderűl az is okozhat minden ilyesmit!Én is megyek megnézetem!!
IRJ!Szia:Éva
Előzmény: Kaamilla (2858)
Kaamilla Creative Commons License 2008.06.22 0 0 2858
Szia evike007!
Hidd el nekem, hogy a sok lelki probléma, nagyon befolyásolja a extráinkat, megfigyeltem, hogy ha nyugodt körülményben vagyok, ma pl. teljesen ki voltam, főleg a barátomtól, mert elég tiszteletlen, akkor pl. a tesvéremék felborították az életünket, mert el akarták árverezni a házukat, és itt építkeztek a mi telkünkön, ahol a szép kis udvarunk volt, és állandóan kötekednek. Szóval sok minden más, a munka, a klimax, a hizás, sok sok minden. Én is csak EKG-n voltam, ott nem különösebben foglalkozott a háziorvos az extrákkal, azaz magas vérnyomásra írt fel gyógyszert (nebilet), de mivel nekem nem magas nem szedtem be. Azért szeretnék egy szív uh-ra elmenni, de oda sem utalt be, hiába mondom neki. Szerintem nálad is teljesen idegi alapon van, de viszont az a félő, ha hosszú ideig fennáll az embernél ez az állapot, akkor állandósulhat, és a szív is romolhat, mert az erek az állandó stressztől összehúzódnak, és a vérkeringés rontja a szívet. Képzeld szombaton 110 volt a pulzusom, és úgy meg ilyedtem, hogy a vérnyomásom is szerintem ezáltal felment 157-re. Teljesen pánikbeteg vagyok, de szeretnék változtatni. Én a rivotrilt szedem, meg amíg van a ritm. zavar a xanax-ot, mivel azt mondtad jó. Aztán szerintem az lesz a vége, hogy elmegyek pszihiáterhez. Viszont én a Balatonnál lakom, és ma rászántam magam, mivel meleg volt, és egy barátnőm is a parton volt, hogy lementem fürdeni, és képzeld semmi extra, tökéletesen éreztem magam. A lelkünket kell gyógyítani, meg a félelmet a betegségektől. Szerintem, nem a kövérség okozza az extrákat, azt mondták a változókor okozhatja, de viszont én azért irattam fel a hormont, és mégis vannak. Viszont, azt mondhatom, hogy azért a hangulatomon, és a negatív gondolatokon segített, mert nagyon magam alatt voltam. Én nem élek a barátommal együtt, csak hétvégén jön, ill. hétközben is egyszer, de előtte már ideges vagyok, és jobban jönnek az extrák is. Rendezni kellene az embernek az életét, de nagyon nehéz. Irj Üd. Kaamilla
Előzmény: evike007 (2857)
evike007 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 2857
Szai Kaamilla!
jaj bizony voltzak lelki problémák és vannak is4Egy éve meghalt az édesapám itthon gyakorlatilag akezeim közt és én mint eű-t végzetrt nem tudtam segiteni rajta4!:((/kétinfarctus egymásután/KÖzben két kocsit vett a lgejobb haverünk anevemre nem fizetik na gondolhatod!!és persze az én élettársam sem ugy áll a dolgokhoz ahogy kéne!Sokat morog kiabál velem pedig igazán szótlanűl türöm a dolgokat!De nekem 20 évesen is irtal már fel nétablokolot/akkor Trasicort/mert nem ment 10 alá a pulzusom!Utánna jobb lett de szülés után a angylányom23 éves megint rosszabbodott akkor Betalock emivel el is voltam egy ideig de vagy 8 éve volt egy jó kis pánikos depim arra irtak antidepit de 3 hét után inkább meggyógyultam annyira rosszul voltam tőleViszont xanaxot is irtak akkor és ez meg ismaradt és ez év jabuárig elég keveset szedtem belőlle!!napi 2x 0,25-őst!Most napi 3x vagy 4x 0,5 az adagom a lekiállapotom ezzel javult de az extrái nem igen/igaz megfigyeltem ha felhuzom magam akkor jönnek igazán na meg időjárásifrontoknál/
Tehát msot közbe játszik nálam minden!DE neked egy kardiologus nem árt/nekem egy jó nevű mondta semmi baja aszivemnek igaz ekg-t sokat csináltatott meg terhelésest is!De UH nem küldött el!Igaz van egy 2002 Uh azon semmitsem mutatt kisemmi szervi elváltozást! /
És nálunk ezek az extrák családi vonás anyámnak 30 éve van azt mondták neki si idegi alapú ő már lazán veszi!a testvéreinek is van de nekik nem ennyire jött elő!EZt mondtam a dokinak is de ő azt mondta fogyjak le már fogytam 20kilotde extrák még persze vannak!Most a házidokit keresem már fel mert néha nagyon idegesit hogy ki akar dobbani aszivem!Ja és többet is mozgok már!!
Szóval szerintem egy kariologust mindenképpen megér adolog nálad is!!
És most nem fáj a hátad?mert én ezt is a klimaxxal hozzom összefüggésbe mivela szövetek,izmok vesztinek avizből és ez huzodik össze!lehet a szivnél is igy van??,
Irj:Éva
Előzmény: evike007 (2855)
Kaamilla Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2856
Szia evike007!
Átgondoltam a szívritm. zavaraimat, amiket írtál, hogy nálad a változókortól van. Én már 1,5 éve léptem a vált.korba, de egész pontosan ha elemzem, akkor még nem volt ritm. zavarom, de 2007 őszén túlhajszoltam magam, meg a testvéremék "kényszerből" (hosszú) 2007 nyarán a telkünkön építkeztek (ez nagyon kiborított), aztán 2008 januárban nem úgy alakult a munkám, állandóan szorongtam, a barátom, mivel férjem nincs, elváltam, 24 éves a lányom, sem úgy támogat lelkileg ahogy szeretném, szóval összeomolni látszott a rendszer, pedig nagy a strapabírásom, örökmozgó, leleményes, dolgos stb. ember vagyok. Szóval ha igazán visszagondolok, akkor lehet, hogy van összefüggés a hormonhiány és e között, vagy a kettő együtt, én ráadásul cigizek, de ha nem cigiztem akkor is volt ritm. zavarom. Viszont most voltam egy reumatológiai kezelésen, és akár csak neked piszokul szokott a hátam fájni (főleg a "lapocka alatt) majd ki tudtam volna szakítani a hátam, szóval a 2 hét alatt a reumatológián, meg gyógyfürdő, nem volt szivr. zavarom, de én nagyon akartam oda menni, hogy kicsit kikapcsolódjak, kezeltessem az izületeimet, fürödjek, beszélgessek. Mikor viszont hazajöttem újra éreztem. Akkor mi a fene ez?
Most kb. 3 hete szedem a hormont, mert azt mondtam kipróbálom, a nőgyógyász mondta, hogy nyugodtabb leszek, talán nyugodtabb is vagyok, a ritm. zavar még van, és én kardiológusnál még nem voltam. De szerintem szívbetegségünk nincs. Neked nem voltak környezeti ill. lelki hatások, pl. elégedetlenség, bizonytalanság stb.? Írj Szia Kaamilla
Előzmény: evike007 (2855)
evike007 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2855
Kedves Kaamilla!
Sajnos nekem nagyon előjöttek megint az extrák!hiába Nebilet,xanax !vannak mikor ha csinálok valamit akkor vannak mikor nézem a tv-t akkor!na vissza megyek a kardiologushoz mert nekem ne mondja hogy pánik és apszichologushoz menjek aki felirta a xanaxot rá!és most bezárult a kör!Sajnos a menopauza előtt nem volt ennyire erősek a pánik rohamamim sem az extráim csak összefüggésben lehet a kettő!!Olvastam hogy az agy tud furcsaságokat zagyválni!Most rendeltem sarapis Soyát állitólag nagyon jó és a klimaxra és tele van flavionnal,méhpempő,vöröslóhere
El is kezdem szedni!!Kiváncsi leszek rá!
De érdekes az extrák inkább időjárásváltozáskot,zivatar előtt,szél előtt jönnek jobban!meg ha alacsony a légnyomás!Örület !életemben ennyibajom nem volt még!:(és sokzsor ugy érzem beszakad a hátam:((
remélem nálad találnak megoldást!Irj:Éva
Egerek2 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 2854

   EKG holter eredmények feldolgozása

ventriculars : szívkamrai

                            /isolated-  esetek

                            couplets-  páros impulz

                            bigeminal cycles-  nagy ampl. beütés

                            runs totaling 0 beats-  ütem kihagyás

Heart rates :szív parométerei /méréskor/

                           -minimum pulzus

                           -átlag   pulzus

                           -maximum pulzus

             beats in tachycardia-    kórosan szapora szívműködés/szívverés((<58 bpm  nyugalmi pulzus)/esetek száma amikor ettől nagyobb

             beats in bradycardia-lassú/ritkult szívverés(<46 bpm)/esetek száma

         

 

supraventriculars: nem szinuszcsomóból történő indítás /rossz/

                            /isolated-  esetek

                            couplets-  páros impulz

                            bigeminal cycles-  nagy ampl. beüté

                            beats longest run-husszabb beütések/esetszám

                            beats fastest run-rövidebb beütések/esetszám

                            runs totaling-teljes ciklus/esetszám

 

general :összefoglalás

                 qrs complexes-mérések száma

                 ventricular beats(<1%)-szívkamrai beütés esetszáma 1% alá kell esnie az össz mérésből

                 supraventricular beats(<1%)-nem szinuszcsomóból történő indítás /rossz/1%   alá kell esnie az össz mérésből

                % of total time classified as noise-a teljes mérési időben a zaj %-ban

 

Előzmény: szaszon (2581)
Kaamilla Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2853
Szia Eleon Nóra!
Ebből látszik nálad is, hogy nem a szíveddel van a baj, hanem idegrendszeri, vagy pánik?, nem tudom. Kiváncsi vagyok mi az a gyógyszer, köszi előre is. Tényleg érdekes, hogy van úgy hogy semmi, és visszatér ez a ritm. zavar. üdv. Azért majd körül nézek a net.-en is még.... Nekem pl. az egyik fogam hónapok óta tompán fáj, azaz az ideg érzékeny, már arra is gondoltam, hogy nem e az okozza, mert kb. azóta van. Ma megyek fogorvoshoz, 2 órára. Egy percig sem várok tovább, majd megírom utána is érzem e.
Előzmény: Eleon Nóra (2851)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2852
Úgy, hogy elmész egy kardiológushoz kivizsgálásra, és kierőszakolsz mindenféle vizsgálatot. Jó eséllyel szerintem csak pánikbeteg vagy.De én nem vagyok orvos, a helyedben felkeresnék egyet. Én is ezt tettem.
Előzmény: Kaamilla (2849)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2851
Én 3 hétig szedtem összesen. Utána 3 hónapig semmi, most újra néha ritmuszavar. Van egy ismerősöm, aki hasonló panaszokra valami kevésbé rászokhatót szedett, ami recept nélküli. Holnap megkérdezem őt, és megírom itt neked. Én nem akarok gyógyszerfüggő lenni, ezért nem vagyok hajlandó rendszeresen szedni nyugtatót.
Előzmény: Kaamilla (2847)
Kaamilla Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2850
Szia BFeri53!
Köszi a választ!
Nekem még a xanax és rivotril párosítást az ideg orvos írta fel 4-5 éve kb., mert a pszihiáter hozzá küldött, mivel pánik beteg vagyok. Ez segített, hogy elmúljon a pánik roham, így a xanax-ot elhagytam, de a rivotrilt nem merem. De mivel, mostanában volt ritm.zavarom, a fórumban olvastam, hogy lehet, hogy a xanax erre használ, mivel nincs magas vérnyomásom, nem akarom szedni a nebilet-et amit a háziorvos ajánlott. Most, hogy 2 hétig reumatológiai kezelésen voltam, gyógyfürdő kíséretében, ott semmi ilyen panaszom nem volt, és hazautazás előtt egy kicsi újra rimt. zavart éreztem, meg most itthon is.
Előzmény: BFeri53 (2816)
Kaamilla Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2849
Szia Eleon Nóra!
Na, még egy kérdés.... Szerinted, hogy tudom meg biztosan, hogy nem beteg a szívem? Most pl. 2 napja a szívem tályékán a mellem-"ben" vibrál valami, az is ideg lehet? Különben, hozzáteszem, pánik beteg vagyok, és sajnos állandóan megilyedek. A Rivotril a rohamokat megszüntette, de az alaphelyzet, hogy pánikolok fennáll.
Előzmény: Eleon Nóra (2837)
Kaamilla Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2848
Szia Levendi!
Bocs, csak most válaszolok, mert ha elolvastad a hozzászólásaimat, abból megtudod, hogy kezeléseken voltam. Nekem a menstr. 1,5 éve elmúlt mintha elvágták volna, a vérnyomásom,soha nem magas, és hőhullámom sincs, csak a nyavalyás ritm. zavar volt, de most kipróbálom a xanaxot a rivotril mellé, persze kardiologusnál még mem voltam, de majd elmegyek, a kórházban az EKG-m jó volt, most néha van egy kicsi ritm.zavar, hogy hazajöttem. Te mért kaptál értágítót, vagy mit?
Előzmény: levendi (2844)
Kaamilla Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2847
Szia Eleon Nóra!
Elkezdtem szedni a xanaxot, úgy tűnt, hogy használ, de közben, hogy jobban voltam hanyagoltam, most jöttem haza a reomatológiai kezelésekről két hét után, most kicsit megint éreztem, újra szedem, és ne hagyjam abba? Vagy meddig szedjem?
Előzmény: Eleon Nóra (2841)
Kaamilla Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2846
Szia Évike007!
Nekem nem volt magas a vérnyomásom, és abba is hagytam a Nebiletet, és úgy döntöttem iratok fel a Rivotril mellé xanaxot, mert a korábban a fórumban olvastam, hogy nem a bétablokkoló használt valakinek az extrákra, hanem a xanax. Tul. képpen szedtem, reggel o,25 meg este, és úgy vettem észre, hogy használt, aztán elmentem nőgyógyászhoz, és mondtam,mivel ideges vagyok írjon valami hormont. Írt egy gélt, amit a combomra kell kenni, felszívódik, és tablettát, amit 18 napig, és 14 nap kihagyás, azt mondta, tök nyugudt leszek tőlük, tényleg így is érzem. Közben elmentem egy kórházba a nyaki izületeimet kezeltetni, gyógyfürdővel egybe kötve. Ott nagyon jól voltam, és most hogy hazajöttem, megint éreztem egy kis extrát, de a xanaxot ott el is hanyagoltam, met jól éreztem magam. Arra következtettem, hogy talán a mindennapi stressz okozza ezt. Hőhullámom nekem sem volt, csak az ideg, így most tényleg érzem, hogy a hormon hiányom is befolyásolta. Ezt nagyon ajánlom neked is. Mért szenvedjünk ettől ha nem muszály. Azért majd elmegyek a kardiológushoz is egyszer. A ritmusom a kórházban jó volt, teljesen változó, de szerintem a nyugalom nagyban befolyásolja. Ha tudsz valamit ezekről írj, met a nyomozást még nem fejeztem be. Meg szerintem, azért kellene a hormont is ellenőrizni vérvétellel. Valaki írta nekem, hogy veszélyes ez az egész, de talán ha a vérnyomásom mindíg jó, akkor nem fogok agyvérzést kapni. Írj! Szia Kaamilla
Előzmény: evike007 (2842)
kirgizke Creative Commons License 2008.06.11 0 0 2845
Sziasztok!

Egyik ismerősöm gyermeke Marfan-szindrómás. Eddig nem tudtam erről a betegségről, most próbálom megérteni, miről van szó.
Ez egy örökletes betegség: génhiba okozza.

Lehetséges, hogy két egészségesnek tűnő embernek mégis beteg gyereke legyen? Azaz lehetséges, hogy az egyik szülő csak hordozza a hibás gént: nála nem vagy alig fejeződik ki a betegség?

Köszönöm szépen a segítséget.
levendi Creative Commons License 2008.06.07 0 0 2844
Kaamilla! Én uj vagyok ezen a fórumon de örülök hogy rá találtam. TUDOD ÉN AZT AJÁNLOM HOGY MINÉL ELŐBB MENJ EL ORVOSHOZ mert én is változókorba vagyok ideges és feszült voltam a szivemet ugy éreztem hogy duplát ver ehhez még jöttek a hőhullámok és az állandó stresszelés.VÉRZÉS kimaradásaim is voltak,nem tudom hogy neked is vannak e?És mit ad isten egyszer csak robbantam vagyis kaptam egy infarktust kettő hónapig voltam kórházba és egy sztentet is raktak belém az egy értágitó!Ugyhogy nem szabad minden kinódat a változókorra fogni menj el és vizsgáltasd ki magad hogy megnyugodjál!!!Ja még elfelejtettem hogy le is rokkantositottak!!!!Nem lehet mindent a változókorra fogni én is igy tettem és lásd mi lett belőle 49évesen megrokkantam!!!!! Tudom hogy nem nyugtattalak meg de légyszi irjál vissza hogy mi van vagy lett veled!!!!
evike007 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2843
Jaj és a Nebilet sem rögtön hat!Előszőr rosszabbul leszel!Fáradt.lehangoltszédülsz,bizseregsz /legalábbis nekem igy jött elő!Igaz akkor még egész szemet vetetm be,de 3-4 hét és beáll!és sajna ez agyógyszer mint minden agyraható kihozza a depit,pánikot!!Tehát vigyázni kell mit és hogyan szedsz illetve tul kell élni az első 3 hetet aztán jobb lesz!!Szép napot
evike007 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2842
szia Kaamilla!
nebiletet a kardiologus irta fel,mert magasabb volta vérnyomásom és sok az extrám !most szedek reggel egy felet este egy felet!Vérnyomásom tök alacsony !!és kitapasztaltam,hogy az extráknak jót tesz,de napközben kell a xanax mivel a változókor sajna igenis okozz idegi problémákat!De erre elég jó aremifemin plus!Igaz az orbáncfű mega xanax nem igazán jó együtt,most megyek majd nődokihoz,hogy valami mást adjon a klimaxra!De az extráim kevesebbek joval és nem olyan hevesek mint eddig!De már nem figyelek rá:)Viszont sokkal többet foglalkozom sajna aváltozókori tünetekkel,mert a gyengeség,idegbaj stb még simán vannak!Igaz hőhullámom nincs:)legalább valami jó is van:))
Előzmény: Kaamilla (2836)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.05.30 0 0 2841
Én voltam, akinek a xanax segített. Nekem is ritmusproblémáim voltak egyre gyakrabban. Nagyobb dobbanások után szünet. A ritmusszabályzó nem segített. A xanax-ot szedtem csak. Az nem a szívre hat, csak nyugtató. Nekem bevált.

Szerintem vizsgáltasd meg a szívedet, és ha nincs baja, akkor ne ritmusszabályzót szedj, hanem nyugtatót.
Előzmény: Kaamilla (2840)
Kaamilla Creative Commons License 2008.05.30 0 0 2840
Eleon Nóra szia!
Köszi a választ! Tudja aza orvos, hogy stresszes és pánikbeteg vagyok, meg túlhajszolom magam mostanában, és tudja, hogy Rivotrilt szedek, és ennek ellenére azt modta, hogy szedjem a Nebiletet, mert nagyon jó. Én irattam még fel xanax-ot vele, mivel olvastam a fórumban, hogy az használt valakinek a szívritmus zavarra. Egyébként mikor elkezdtem szedni a Rivotrilt az idegorvos írt + xanaxot, de úgy dondoltam elég a Rivotril. Ha pl. dolgozom fizikai munkát végzek érdekes nem érzem, nincs vagy nem figyelek rá nem tudom. Most megyek szanatóriumba, fürdőbe kezelésekre, kipihenem magam, meg ha lesz mód rá elmegyek kardiológushoz. Tudom, hogy alapból a lelki egyensúlynak is helyre kellene állni, de mivel a dolgok nem úgy mennek ahogy kellene, és meghatározó a pénz, hát sajnos nem tudom megoldani ezt a problémám. Gondolom addig is gyógyszerezni kell magam, mert valamiféle megoldás kell. Üdv. Kaamilla
Előzmény: Eleon Nóra (2837)
berge Creative Commons License 2008.05.30 0 0 2839
 

Sziasztok!

 

Van itt vki, aki a gyógyszerekről (mellékhatások, ellenjavaslatok) komoly (orvos, gyógyszerész) szinten tud nyilatkozni? Vagy ha nincs, melyik topicban kérdezzek urológia, pulmonológia, kardiológiai jellegű problémák gyógyszerezésével kapcsolatban?

 

Válaszokat előre is köszi

 

berge

lao-ce Creative Commons License 2008.05.30 0 0 2838
halihó

nemrég vásárolt a család külföldön egy vérnyomásmérőt, amiről később kiderült, hogy valamilyen brit mértékegységet használ, ígymi teljesen "meg vagyunk lőve", mert nem tudjuk értelmezni az eredményt

esetleg nem tudja valaki, hogy lehet átszámolni magyar mértékegységre a mért adatot??

előre is köszz
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.05.27 0 0 2837
Ha lelkileg vannak gondjaid, akkor neked nem szívritmus szabályzó, hanem stresszoldó, nyugtató kell.
Orvossal konzultálj.

Ha mégsem beteg a szíved, felesleges szívritmusszabályzót szedned.
Előzmény: Kaamilla (2836)
Kaamilla Creative Commons License 2008.05.26 0 0 2836
Szia Évike007!
Kicsit lemaradtam ezen a fórumon, de hát ha az ember klimaxos nem is csoda, úgyhogy bocs.... hogy ilyen későn válaszolok. Én 52 éves leszek augusztusban, de már 50 éves koromban beállt a változókor......
Most nem tudom mi okozza a szívritmuszavart, mert azért eddig nem nagyon volt, de most szinte egész nap érzem, és éjszaka is felriadok. Vagy hormonhiány, vagy az idegeim, mert tervezgetem, hogy váltok munkahelyet, mert idegileg nem bírom, (bizt. üzletkötő vagyok), és három másik helyre jelentkeztem, az egyikre szerdán hivatnak, lehet, hogy ezek is okoznak feszültséget, de attól, hogy a szívemmel baj van eleve idegeskedéssel tölt el.
Szerinted a xanax használt neked a szívritmusra? Én Rivotrilt szedek, de csak 1 x 0,25 mg-ot, lehet, hogy ez most kevés. A Nebilet is használ szívritmusra nem ? hiszen bétablokkoló. Gerincröntgenen voltam, és ott mondta az asszisztensnő ismerősöm, hogy neki is voltak szívpanaszai, és amikor elkezdett hormont szedni, elmúltak, és az idegei is jobbak lettek. Nekem most írt fel a nőgyógyász egy krémet (hormon) meg egy gyógyszert. A krémet először 14 napig kell felkenni minden nap, aztán a gyógyszert 28 napig és így tovább. Még csak 3 krémet használtam el, persze nem érzek még semmit. Üdv.
Előzmény: evike007 (2811)
Kaamilla Creative Commons License 2008.05.26 0 0 2835
Sziasztok!
Ha valaki gyanítja, hogy a változókor miatt tök ideg, vagy amiatt van szívritmuszavara írjon nekem.... Üdv.
Kaamilla Creative Commons License 2008.05.26 0 0 2834
Szia Évike 007!
Érdekelne, hogy szerinted milyen ez a Nebilet, mert állítólag valami Nóbel díjas gyógyszer, nekem az orvos azért írta fel mert szívritmus zavarom van. Teljesen be vagyok ilyedve, még soha nem volt ilyen, hogy állandóan furcsa veréseket érzek, változókorban vagyok, egy kardiológust fel kell keresnem, mert ez nem állapot, hogy tiszta ideg vagyok. A valeriana egyébként gyógynövényből készült, ezért nagyon jó, és gyenge nyugodtan szedheted. Üdv. Kamilla
Előzmény: evike007 (2798)
abdhulbin Creative Commons License 2008.05.24 0 0 2833
Köszi! Úgy csinálom!
Előzmény: Eleon Nóra (2832)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.05.22 0 0 2832
Ne ülj fel teljesen, hanem felhúzott lábbal csináld, és a derekad maradjon a talajon, csak a felsőtested emelkedjen.
Előzmény: abdhulbin (2830)
abdhulbin Creative Commons License 2008.05.22 0 0 2831
Azért a húst szeretem még mindíg. Pacalpörköltet is. De mostmár odafigyelek a dolgokra. Tulajdonképpen a diéta mellé sok vizet iszom.
Előzmény: BFeri53 (2825)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!