Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Mrija 2008. jún. 1. Creative Commons License 4532
Van itt olyan, aki eredményesen tudta használni a tanultakat egy kis konfliktusban? :)
Tényleg érdekelne. Tudom, nem erről szól, blablabla, de azért csak számít ez is. Máskülönben jógáznátok, nem aikido.. :)
XXL 206 2008. máj. 13. Creative Commons License 4531
az informácio cca 95% biztos ..azért mindig történhet valami ...

Tisztelettel Andris

De ne hivatkozzatok rám :))
Előzmény: bout (4527)
XXL 206 2008. máj. 13. Creative Commons License 4530
hello :)

ondrej.zsemlye@ace11.sk

itt mindig megtalálsz :)
ez saját cégem tehát nem változik a mail (www.ace11.sk)

PS
Linzben találkozunk ???

boutnak
Mi most rengeteget utaztunk
(Róma, Amszterdam,Luxemburg) és most készulunk Svájba is ...ezért van egy picivel több infonk ... :)
Előzmény: _niko_ (4528)
bout 2008. máj. 9. Creative Commons License 4529
Ha esetleg valakit érdekel:
Günther Stéger sensei, az oszták aikido szövetség technikai vezetője május 23-25-i hétvégén Budapesten tart kurzust. Részletek a kiírásban.

bout
_niko_ 2008. máj. 1. Creative Commons License 4528
Szia Andris!

Dobj meg egy email-el légy szíves, mert csak a régi címed van meg nekem :)
bout 2008. máj. 1. Creative Commons License 4527
Nocsak, többet tudsz, mint én. :) Nagyon örülnék, ha tényleg sikerülne megint vendégül látni Tamura senseit.
Előzmény: XXL 206 (4526)
XXL 206 2008. máj. 1. Creative Commons License 4526
PS
van egy hírem
jovöre újra lesz Tamura tábor nálatok ...
üdv Andris
Előzmény: bout (4517)
XXL 206 2008. máj. 1. Creative Commons License 4525
szia
csukloproblémáknál kb. 3 hét pihenés
személyes tapasztalat ,.,, vagy pihensz vagy 6 honapig kínlodsz

pihenj ,,utánna ugyis nagyobb kedved lesz aikidozni..
Előzmény: Pansy (4523)
m.musashi 2008. ápr. 27. Creative Commons License 4524
akkor bizony ezt kell tenni:) gyógyulj meg mihamarabb!
Előzmény: Pansy (4523)
Pansy 2008. ápr. 26. Creative Commons License 4523
Természetesen voltam orvosnál, de csak annyit mondott, hogy nincs komoly baj csak meghúzódott... És ő is a pihentetést javasolta...
Előzmény: m.musashi (4522)
m.musashi 2008. ápr. 25. Creative Commons License 4522
tiszteletem
tényleg nem árt ha orvos látja és valami rögzítés mindenképpen kell rá.magad miatt is és a tori miatt is,mert igy látja hogy valami baj van vele és nem kezdi el nyektetni. és sokat pihentesd.sajnos az ilyen akkor is eltart akár 1 hónapig is ha nem komoly a sérülés.
Előzmény: Pansy (4519)
Taiszaki 2008. ápr. 25. Creative Commons License 4521
Szalaghuzodas lehet a ludas, azon viszont csak a pihentetes segit. Esetleg Flector tapasz ejjelre. Edzesen fasli. Es nem szegyen azt kerni a partnertol, hogy a csavarast ne vigye be, inkabb lemesz magadtol.
névtelen 2008. ápr. 24. Creative Commons License 4520
Orvosnál voltál vele?
Pansy 2008. ápr. 24. Creative Commons License 4519
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Kote-Gaeshi közben mindig nagyon megfájdul a csuklóm, és utána még napokig fáj... nem tudom mit lehetne tenni ez ellen Valakinek van valami ötlete? Azt szívesen venném, mert már lassan a technikám rovására megy, ugyanis előre beleugrok, hogy a fájdalmat elkerüljem...

Üdv Pansy
Taiszaki 2008. márc. 31. Creative Commons License 4518
Tisztara mint a Ponyvaregenyben, amikor Jules megveszi Ringotol az életét:

JULES
Nem adom oda neki csak úgy, Vincent. Veszek valamit a pénzemért. Akarod tudni, hogy mit veszek, Ringo?

RINGO
-Mit?

JULES
Az életedet. Azért adom oda a pénzt, hogy ne kelljen megölnöm téged. Szoktad olvasni a Bibliát, Ringo?

RINGO
-Nem rendszeresen.

JULES
-Van benne egy passzus, amit kívûlrõl tudok.
Ezékiel 25:17.
"Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldaról szegélyezi az önzõ emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága. Áldott legyen az, ki az irgalmasság és a jóakarat nevében átvezeti a gyöngéket a sötétség völgyén, mert õ valóban testvérének õrizõje és az elveszett gyermekek meglelõje. Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval, és rettentõ haraggal, és amazokra is, akik testvéreim ármányos elpusztítására törnek. És majd megtudjátok, hogy az én nevem az Úr, mikor szörnyû bosszúm lesújt rátok."
Évek óta lököm ezt a szöveget, és aki hallotta, annak annyi volt. Soha nem gondolkodtam azon, hogy mit is jelent valójában. Csak gondoltam egy jó tökös szöveg, mielõtt golyót eresztek valami f*szkalapba.
De ma reggel valami olyan történt velem, ami gondolkodóba ejtett. Most azt gondolom, azt jelentheti, hogy te vagy a gonosz ember, én pedig az igaz ember, ez a 9-milliméteres itt pedig a pásztor, aki megvéd engem a sötétség völgyében. De azt is jelentheti, hogy te vagy az igaz ember, én pedig a pásztor, és a világ az ami, gonosz és önzõ.
Nekem ez tetszene.
De az igazság nem ez.
Az igazság az, hogy te vagy a gyönge, és én vagyok a gonoszok zsarnoksága. De igyekszem, Ringo. Nagyon igyekszem, hogy én legyek a pásztor.
Menj.
Előzmény: bout (4517)
bout 2008. márc. 28. Creative Commons License 4517
Találtam egy aranyos történetet a neten, sajnos angolul van, de ha valakit érdekel, lefordíthatom a lényegét.
A Victim Treats His Mugger Right

Engem kísértetiesen emlékeztet a sztori a már legendaként ismert Terry Dobson tokiói kalandjára.

Ilyenkor mindig az jut az eszembe, hogy van azért még jó az emberekben, de legalábbis van vágy a jóra.

bout
imici 2008. márc. 28. Creative Commons License 4516
Én is meg még egy pár társam is szemüvegben nyomjuk már egy ideje. Nem kell aggódni emiatt...
Előzmény: faszu (4514)
m.musashi 2008. márc. 27. Creative Commons License 4515
tiszteletem.
miért ne lehetne szemüvegbe. sőt néhány éve szerzet dan fokozatot egy srác aki vak. ez ne tartson vissza.
Előzmény: faszu (4511)
faszu 2008. márc. 27. Creative Commons License 4514
Hát ez nagyon bíztató, köszönöm! :) Akkor nem fogok hezitálni, elballagok a már 1-éve kiszemelt dojoba.
Előzmény: bout (4513)
bout 2008. márc. 27. Creative Commons License 4513
Nekem mínusz 5-ös szemem volt. Edzeni én sem akartam szemüvegben, nélküle meg nem láttam volna. Csináltattam kontaktlencsét és 5-6 évig probléma nélkül úgy edzettem. Aztán megműttettem a szemem és azóta még annyi gondom sincs. Ma már túl óvatosnak ítélem meg az akkori önmagamat, simán kezdhettem volna szemüvegesként is. :)

Sok edzőtársam, tanítványom van, aki kontaktlencsét hord. Jópáran vannak azok is, akik szemüvegben edzenek. És persze olyan is akad, aki leveszi a szemüveget az egész edzésre, vagy csak azokra a technikákra, amiknél leeshet, vagy összegyűrődhet. Általában azt tanácsolom a szemüvegeseknek, hogy tartsanak egy külön szemüveget edzésre, amit nem sajnálnak, esetleg fel tudnak gumival erősíteni a fejükre, mint a kosarasok.

Az edzéseken nincs olyan sok gyakorlat, ahol a szemüveg veszélyben van, azokra pedig lehet készülni. Jó példa erre Kisshomaru Ueshiba, a néhai doshu, aki ugyancsak aikidozott szemüvegben is. :)

bout
msmks 2008. márc. 27. Creative Commons License 4512
kontaktlencsés embert már sokat láttam edzésen, szemüvegeset is, csak azt kevesebbet.

szerintem próbáld meg, legfeljebb nem jön össze. mit veszíthetsz?
faszu 2008. márc. 27. Creative Commons License 4511
Köszönöm az ifot, akkor még várunk egy darabig.
Még egy kérdés. Régóta játszom a gondolattal hogy én magam is elkezdjek edzésre járni. Az egyetlen dolog ami visszatart hogy dioptriás szemüveget viselek (+4). Viszont emiatt nem akarom megfosztani magam lehetőségektől. Folyamatosan érzem hogy ez a dolog hiányzik az életemből. Van aki szemüvege ellenére műveli az aikidot és ha igen hogyan?
Előzmény: bout (4510)
bout 2008. márc. 27. Creative Commons License 4510
A legtöbb gyerekedzésen 6 és 16 éve közötti tanulók vesznek részt.
Előzmény: faszu (4509)
faszu 2008. márc. 27. Creative Commons License 4509
Én ikreket vinnék, méretben meg minden másban egyformák :) csak a lelki alkatuk külömbözik. Konkretizálom a kérdést: egy gyerek csoportba menyi az ált. az átlagéletkor.
Előzmény: csibra (4507)
msmks 2008. márc. 27. Creative Commons License 4508
na igen, ha nincs akivel edzhet akkor unni fogja, a többiek meg kerülgetik...
Előzmény: csibra (4507)
csibra 2008. márc. 27. Creative Commons License 4507
Szerintem kevésbé a kor, inkább a méret a lényeg. Persze nem árt, ha képes huamosabb ideig egy dologra koncentrálni. Hozzánk ha jönnek, hogy lehet-e gyereket hozni mindig azt mondjuk, hogy ha kettőt hoz közel egyforma méretben akkor lehet :)
Előzmény: faszu (4506)
faszu 2008. márc. 27. Creative Commons License 4506
Sziasztok!

Mi a véleményetek, tapasztalatotok, kisgyereket hány éves kortól lehet, érdemes Aikido edzésre elkezdeni járatni?

Apu :)
bout 2008. márc. 26. Creative Commons License 4505
Attól függ. A könyvekben általában az aikido filozófiájáról, történetéről írnak. Kedvet kap az ember lenézni egy dojoba, megismerni azokat az embereket, akik ilyen életmódot folytatnak, akik ilyen értékeket bírnak magukénak.
Ha már valaki aikidozik, annak a könyvek segítenek jobban elmélyülni abban, ami a technikák mögött rejtőzik.

A program technikákat mutat be. Aki még nem aikidozik, annak nem mond sokat, alapok nélkül még veszélyes is lehet, ha megpróbálja utánozni. Aki már jár edzésre egy kevés ideje, annak érdekes lehet, főleg azok a technikák, amiket ő még nem tud végrehajtani. A haladók már csak végignézik, mint egy filmet, kiszúrják, hogy mit csinálnak ők másképp, aztán megy a fiókba. :)
Előzmény: Mrija (4504)
Mrija 2008. márc. 26. Creative Commons License 4504
Egy könyvnél azért csak jobb, nem? :)
Előzmény: bout (4503)
bout 2008. márc. 26. Creative Commons License 4503
Én már próbáltam. Nem rossz, a mögötte lévő ötlet mindenképpen kíváló. Szerintem hosszú távon nem lehet konkrét technikák tanulmányozására használni, hiszen nüansznyi különbségek már akár klub szinten is vannak a végrehajtás módjában, de általánosságban mókás dolog különböző szögekből megvizsgálni egy-egy technikát.

Az lenne az igazi, ha nem csak a programot, hanem egy komplett csomagot lehetne kapni, aminek segítségével mindenki a saját mozgását tudná digitalizálni viszonylag egyszerű formában és később azt kielemezni különféle nézőpontokból, oda-vissza játszva.

Én amúgy is hasznosnak tartom időről-időre kamerával rögzíteni pár technikát a normál edzéseken és később visszanézni, hogy ki mennyit fejlődött az előző felvételhez képest. Saját magától tanul a legjobban az ember és roppant vicces rádöbbenni, hogy amiről azt hittem, hogy így csinálom, azt valójában úgy. :)

bout
Előzmény: Mrija (4502)