Keresés

Részletes keresés

szedit99 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 521
és igaz! Nem egyszer kellett nekem is lépést váltani -ha valaki, te tudod,- de megérte!Szép,

  

Előzmény: NagyonI (516)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.30 0 0 520
Cet!! Én nagyon szeretnék terhes lenni....  :::)))))
Előzmény: ceteris (518)
Boszorka Creative Commons License 2004.12.30 0 0 519
IIIgen....:-)
Előzmény: NagyonI (514)
ceteris Creative Commons License 2004.12.30 0 0 518

Megértem én Boszikám!

 

De érdekes módon, nekem pár évre rá, hogy már csak egymás mellett éltünk, de gyakorlatilag egymástól függetlenül, no akkor voltak ilyen érzéseim....

Remélem, hogy a későbbi megkímél, bár nem tudom........, ill. tudom, de nem akarlak terhelni Benneteket olyasmivel, ami esetleg zavaró lehet valakinek..........

Előzmény: Boszorka (510)
ceteris Creative Commons License 2004.12.30 0 0 517
Nálam is! Köszi szépen!!!
Előzmény: NagyonI (514)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.30 0 0 516

Visszaolvastam...

Jaj, gyerekek....  olyan szomorú lettem... pedig örülni kellene, hogy mégiscsak vannak- nem is kevesen- olyanok az ismerőseim között, akik boldog házasságot tudhatnak magukénak. Még ha elmúlt, akkor is...

Az egymás kezét szorongatók között nem mindig akkora a harmónia, mint azt látja a felszínes szemlélő...

Tudom, ez nem enyhíti a hiányérzetet senkiben...

 

Anyukám mondogatta az alábbi verset gyakran. Nem egészen ide illő, de éppen most jutott eszembe. Továbbadom:

 

 

                          Lépésváltás

 

                Előttem ment egy fiú és egy lány.

                Nem léptek egyszerre,

                s ezt a lány észrevette.

                Lépést váltott, s úgy mentek tovább.

 

                Szívem sajdult bele: eszünkbe mért nem jutott,

                hogy lépést váltsunk, hogyha elmaradtunk,

                s szorítsuk egymás kezét?

 

 

NagyonI Creative Commons License 2004.12.30 0 0 515

Nálam sikerült....tehát: boldog új évet!! Mindenkinek!! És mopst kezdek visszaolvasni...

Minden porcikám fáj... de egész éjjel is itt ülhetek a szgép előtt: üres a szoba...

 

Márpedig ha az én porcikáim fájnak, az nem semmi, hiszen ölég nagyméretű porcikáim vagynak... na hórukk... remélem, sokat kell visszaolvasnom...

Remélem, jól bemelegítettétek ba kuckót.. Látom, kuckó körösztmamája is járt erre, tehát nekiveselkedek...

 

Addig is pá...            

NagyonI Creative Commons License 2004.12.30 0 0 514
szedit99 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 513
ben öklömnyi vastag betűk voltak, itt meg egész normálisak.....ttömbze

Jaj! A jegy
Előzmény: szedit99 (512)
szedit99 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 512

Kedves Pirike, és minden párjavesztett! Valóban, a sors nagy
 ajándéka számomra, hogy még mellettem van az, akivel 50 éve kiválasztottuk egymást.Bár nem járunk kéz-a-kézben, mert én lassan totyogok, ő meg megszokta a gyors járást. Időnként méterekkel előttem jár, de aztán kapcsol, és megvár. Eleinte bosszantott, de most már megszoktam......

Most a kórházban mellettem feküdt egy idős, leépült asszony. Egyre mondogatta: sokat szenvedtem az uram mellett... nagyon rossz volt hozzám... de addig volt jó, amíg élt!

Másik kórházbeli ágyszomszéd, aki viszonylag korán megözvegyült: úgy irigylem azokat, akik kéz-a kézben mennek vérnyomásmérésre

Nem bészélve a korombeli jóismerősökről, akik még évek múltán sem tudták igazán feldolgozni a férjük halálát...

Nem tudom, miért ilyen betűket ír a jegyzettömböm. Én nem ilyet akartam, bárhogy is mondom neki, hogy normál...Idegesít, úgyhogy abbahagyom!

szedit99 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 511

   Kedves Boszi! Igazad van, ami a sok munkát illeti.De rám most mindenki nagyon vigyáz. A férjem bevásárolt, végezte a nehéz munkát, darált, még a hájast is megcsinálta az útmutatásom és felügyeletem alapján. A nagylányunokám 23-án este megjött Pécsről, másnap még ő is sokat segített. A markába nyomtam a rácponty receptjét, nagyon szépen megcsinálta, amíg én a halászlét készítettem, ő díszítette a fát.

Nem mondom, hogy nem fáradtam el, de jó volt, hogy együtt volt a nagy család.

Szóval te is úgy vagy vele, hogy várakozni nagyon jó! A két tali után is olyan szomorúságot, ürességet éreztem egy ideig, hogy de kár, hogy már vége. Az utazásokkal is így vagyok. Sőt, hogy mást ne mondjak, lánykoromban is addig voltak érdekesek az udvarlók, amíg magamba nem bolondítottam őket. /Persze, egy kivételével/ De az előjáték sokszor érdekesebb, mint a beteljesülés...Igaz, asszonyok?

    

Előzmény: Boszorka (495)
Boszorka Creative Commons License 2004.12.30 0 0 510
Mindannyian megszokjuk, hogy a magunk ura vagyunk. Te még tényleg fiatal vagy ahhoz, hogy megértsed. Mikor a férjem meghalt 60 éves voltam. Akkoriban nekem se fájt ha idősebb párokat láttam nagy egyetértésben az utcán. De aztán jött az emberem, akivel már mint 2 nyugdíjas éltünk együtt. Ez egy egész másfajta életmód, többet van az ember együtt a hétköznapokban is. Az ő halála után éreztem először azt az irigységfélét, amiről Pirike is írt.
Előzmény: ceteris (508)
ceteris Creative Commons License 2004.12.30 0 0 509
Nem váltam, csak külön élünk....adja be Ő, ha akarja, és gyakran találkozunk is, mert a fiunk közös, és jó viszonyban is vagyunk, hála Istennek, aki elvégezte bennem a megbocsátást, és tudom szeretni, mint embert....
Előzmény: Boszorka (507)
ceteris Creative Commons License 2004.12.30 0 0 508

Pirikém!!

 

Annál nehezebb igazi társ nélkül, hiszen az ember gyermeke, ha felnőtt is már, hááát más.....

De én jól megvagyok egyedül, már úgy értem, hogy házastárs nélkül, mert egyébként nem vagyok magányos, inkább itthonülő fajta........

 

Egyre kevésbé hiányzik az igazi testi-lelki társ is, mert megszoktam, hogy a magam ura vagyok, meg nem is tudom elképzelni, hogy találnék valakit, ....igaz, nem is keresek:))))

Előzmény: pirine (506)
Boszorka Creative Commons License 2004.12.30 0 0 507
Pedig te csak váltál, nem temettél.:-(((
Előzmény: ceteris (505)
pirine Creative Commons License 2004.12.30 0 0 506

 

Még    fiatal   vagy   Cetem !

ceteris Creative Commons License 2004.12.30 0 0 505

Ezzel nem vagytok egyedül.....

 

De én elhessegetem, és próbálok az Ő harmóniájukat látva velük örülni....

Előzmény: pirine (504)
pirine Creative Commons License 2004.12.30 0 0 504

 

  Ebben   a   percben    hozták   be !  

  Köszönöm!

 

  Máris    itt   hagyok   mindent   és    megyek    olvasni !

 

  Csak   annyit:   Jól   esik,   hogy   Te   is   úgy   érzel,    mint   én: nagyon   hiányzik

  férjem!    Végre     vannak   barátaim,   de   őt   senki   nem   pótolja.   Sokszor   beszélnünk   sem   kellett,   ugyanarról   hallgattunk ,    együtt   örült   velem,   minden   rezdülésemet    felfogta,    előtte   nem   kellett   drukkolnom,    mint   fog   reagálni    bármilyen     szituációban.   Ilyenkor     nagyon,    nagyon   hiányzik !  Nem   igaz,   hogy   az   idő......

Anyám    mondogatta   nővéremnek:   rossz   a   rosszal,    de   rossabb   lenne   nélküle.   Hát   még   aki    jó   volt  ,   szeretett,     akire   mindig   felnézhettem !

 

 

Előzmény: Boszorka (503)
Boszorka Creative Commons License 2004.12.30 0 0 503

Tudod Pirike, ez az egyetlen amit én is tudok irigyelni. Mikor látok olyan korombeli házaspárokat együtt vásárolni kézen vagy karonfogva mendegélni az utcán, akkor mindig kicsit elfog a keserűség. Na de nekem se sikerülhet minden.:-(((

 

Küldemény mától póstán van, remélem még az idén odaér!!!

Előzmény: pirine (501)
pirine Creative Commons License 2004.12.29 0 0 502

Boszika!   Már   rájöttem,   Mézontónk    szakértő   madarak   terén.   A   madaras   topicban   is   tőle   kérnek   tanácsot  ,  felvilágosítást.   Ja !   aki   olyan   szerencsés,   hogy   a  Gerecsében   gyerekeskedhetetett !

 

Szombaton  d.u.   úgyis   mindenki   pihengeti  a    szilvesztert,   nézzétek   meg   a  Duna  tv-én   15  órakor   a     Madarat    tolláról     műsort.    Ez   lesz   az   utolsó,   amikor   lehetett   mindig   néztem,   élmény   volt.   Múlt   szombaton   a  Bükk   hgység     természetvédelmi    területén   vezetett   végig.  Előtte   Gemecen    jártunk.

 

NagyonI   már   aludni   tért???  Újra  élveztem    a   Messzilányéktól    írt   beszámolóját.    Anno   ki   is   nyomtattam.

Előzmény: Boszorka (499)
pirine Creative Commons License 2004.12.29 0 0 501

Mézontó!   Nem    csúnyán,      csak   olyan   egészségesen   irigykedem    rád.   Milyen   csoda   isteni   lehet    a   férjeddel    gyönyörködni   a   csendben,   a  fákban,   madarakban.    Ketten,   együtt,    duplán    öröm !

Csonttollút   még   nem   ismerem,    azt   emlegették   a   madarászok   hétfőn,   de    nem   jött.

Én   soha   nem   tudom    előre,    hova   megyünk.   Csak   beszól   P.László   a  telefonba,   mikor,   hol   találkozunk,   és   én   megyek.   Most    úgy  mennék,   mennék,   mintha    be   lehetne   hozni,   amit   eddig   kihagytam.

Előzmény: mézontófű (498)
mézontófű Creative Commons License 2004.12.29 0 0 500

Boszika,

én sem sokat. De a fehér fejük és a meglehetősen nagy termetük miatt gondoltam. Azon a környéken gyerekkoromban is elég sok volt a réti sas. (50-62-ig éltünk arrafelé..)

Előzmény: Boszorka (499)
Boszorka Creative Commons License 2004.12.29 0 0 499

Mézem,

 

nem értek a madarakhoz, de biztos sasok voltak??? Az országút mellett öjvek szoktak üldögélni a fákon, ezt még tudós embereimtől tanultam mikor láttunk ilyeneket.

Előzmény: mézontófű (498)
mézontófű Creative Commons License 2004.12.29 0 0 498

Pirike,

a kocsonyával én is megjártam, ahogyan Te. Nem bírtam ellenállni az évi 1 kocsonyafőzésnek, s ma nekiestem én is. Isteni lett, 2 féle hagymával, ahogyan írtad is.

Vasárnapra biztos jó idő lesz, de most kutya erős szél főjt erre. Merre lesz a madarászás? Annyi madárka repkedett Tatán, hogy csak kapkodtam a fejem, talán csonttollút is láttam, de vörösbegy az sok volt, a szokásos cinkéken kívül.

És a Gerecsén keresztül sasok őrködtek az országút menti fákon, olyan csönd volt, elhiszem, hogy senki nem zavarta őket, csak 1-2 kóbor autós.

 

Öregméz egészen pihent lett, jól esett neki. Most kicsikartam belőle 10 nap szabit, így ha jó az idő megyünk még, de gondolkodom Fadd környékén is, az délre van tőlünk.

Előzmény: pirine (496)
mézontófű Creative Commons License 2004.12.29 0 0 497

Boszi,

majdnem azt írtam, hogy Umberto Eco, de persze Dan Brown, egyfajta thriller, de nem igazán az. Karácsony előtti bestseller, a komolyabb fajtából.

A fülszövegekből olvastam ki a két csimot mulatósba van, nem tudom tőlük megkérdezni.

De nem tudták letenni egyszuszra olvasták a 650 oldalt.

Pedig válogatósak a lelkeim.

Előzmény: Boszorka (492)
pirine Creative Commons License 2004.12.29 0 0 496

Lassan   pörgősebb    lesz   ez   a   topic,   mint   az   50+  .Ezt-azt   csináltam   a   konyhának   kinevezett   előszobámba.,   győzök   visszaolvasni.

 

Mindig   azt   mondom,   magamnak   nem   főzök,    de   annyit   beszéltek   a   szomszédban   a   kocsonyáról,    hogy   d.e.   vettem   3   kettévágott   körmöt   és   most   feltettem    főni.    Én   a   világért   nem   tennék   bele   répát !   Csak   kétféle   hagymával   szoktam.  Valamilyen    csak   lesz ! Úgy   megkívántam !

 

Nagyon   jót    tesz   biztosan    férjednek   a   szabadban   való   sétálás   Mézontóm!     Ha   kivisznek   magukkal   a  madarászok,    én   röpülni   tudnék  , szinte    magamhoz   ölelnék   minden   fát,   egészen   kicserélődök   Egy   trabanttal    megyünk,   én   a   hátsó   ülésen.   Mindenki   azt   mondja,   kényelmetlen   lehet.   Nekem     meseautó,   mert    a   szabadba    visz.   Csak   ne   esne    vasárnap!   Drukkoljatok !   Jó   lenne    ezzel   kezdeni   az   évet !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boszorka Creative Commons License 2004.12.29 0 0 495

Szeditke,

 

ez kétségtelenűl így van. A várakozás mindig szebb. Csak hát ha a várakozás olyan rengeteg munkával van megtüzdelve, akkor talán én a lusta örülnék ha túlesnék mindenen és piheghetnék magamban a babérjaimon. Na de szerencsére nem vagyunk egyformák.:-)

Előzmény: szedit99 (493)
mézontófű Creative Commons License 2004.12.29 0 0 494

vagy megszokik vagy megszökik

Már csak megszokik opcióm van!:-)) Lejárt a szavatosságom:-)))))

Öregméz már csak ilyen, amíg dolgozik, s olyan munkát végez, ami napi 14 óráját vesz el. Sajnos.

Kell majd neki 1-2 év, mire kilógja magát. Már most ezért vannak ezek a rohanok egyet kirándulni, mert utána látom, hogy nem feszült.

És ezért nem a városban sétálunk, hanem kifejezetten szép természeti helyeket keresek.

Féltem őt.

Előzmény: Boszorka (491)
szedit99 Creative Commons License 2004.12.29 0 0 493
 szomorú, Nem vagyok szomorú, csak én a várakozást mindig jobban szerettem a "beteljesülésnél". Majd írok erről részletesen, de most az ifjak várnak a gépre.........

Boszikám!

Előzmény: Boszorka (463)
Boszorka Creative Commons License 2004.12.29 0 0 492
Miről szól, ki irta azt a Da Vinci kódot. Szörnyű teljes lemaradásban vagyok, már legalább 2 hónapja nem voltam könyvesboltban. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem olvastam csak kicsit az angol, svéd és német könyvek felé irányúltam, mert azok kerültek a kezembe.
Előzmény: mézontófű (478)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!