Keresés

Részletes keresés

e_dora Creative Commons License 2004.02.05 0 0 1620
erre tud vki választ?
Elm Creative Commons License 2004.02.05 0 0 1619
No igen, kiveve, ha az embert hivjak, igy o szabhatja a felteleket... :o)
Amugy koszi.
Előzmény: Csokis (1618)
Csokis Creative Commons License 2004.02.05 0 0 1618
Nagyjából igen. Megfejelve azzal, hogy új munkahelyen az első három hónapban (próbaidő, ugye!) nem tanácsos szabira menni. Ezt persze nem szabályozza a törvény, de hát tudjuk, hogy így van.
Előzmény: Elm (1617)
Elm Creative Commons License 2004.02.05 0 0 1617
Ertem... de ha en novemberig alig megyek szabadsagra, es akkor valtok munkahelyet, es decemberben akartam menni, akkor kifizetik a nagy reszet az elozo helyemen, de szabira menni akkor nem tudok az uj helyrol, ha jol ertem. Vagy ez az en bajom, rendezzem le en az uj helyen...?
Előzmény: Csokis (1615)
messengerina Creative Commons License 2004.02.05 0 0 1616
"A táppénz csak akkor megoldás, ha a mostani céged utolsó napját követően létesítesz munkaviszonyt az új cégeddel. Ekkor azt tudod megtenni, hogy elmész táppénzre és közben bejársz az új helyre nem hivatalosan. Ebben az esetben viszont az új céggel ELŐRE állapodj meg, hogy később jutalomként/túlóraként fizessék ki neked a nem hivatalosan ledolgozott munkaidőt! "
Így gondoltam magam is. :-)
Sajnos közben _az_ az állás tárgytalanná vált, de tapasztalatnak, illetve ötletnek elteszem ezeket a dolgokat.
Előzmény: Sendey Renata (1613)
Csokis Creative Commons License 2004.02.05 0 0 1615
Gyakorlatilag időarányosan megosztják. Ahonnan távozol, ott kifizetik, ha van "bentmaradt" maradék.
Előzmény: Elm (1614)
Elm Creative Commons License 2004.02.05 0 0 1614
ekson,

ha mar szabirol van szo. Ha valakinek van pl. 26 nap szabija egy evben, de az elso negyedev vegen munkahelyet valt, akkor hogy szamoljak el a szabadnapokat? Idoaranyosan? Ha egyet se vesz ki az ember az elozo helyen, akkor az utobbinak ki kell adnia az osszeset?
Ha valaki az utolso negyedevben valtana, es addig egyet sem vett ki, akkor az uj helyetol meg kell kapnia az osszeset? Szoval at kell adni az egyik cegtol a masiknak hogy eddig mennyi szabi volt?

Sendey Renata Creative Commons License 2004.02.05 0 0 1613
A táppénz nem segít rajtad, munkajogi szempontból legalábbis. Hivatalosan nem létesíthetsz ugyanis munkaviszonyt másik helyen amíg az egyik helyen nem a felmentési idődet töltöd. Párhuzamos munkaviszony csak úgy létesíthető, ha az előző helyen már letöltötted az utolsó munkanapot. Ilyen esetre ajánlom mindenkinek a szabadsággal való spórolást: a szabadságodat ugyanis kötelesek kiadni. Ha mondjuk van 30 nap felmondási időd, akkor az kb. 4 hét. Te 2 hetet akarsz maradni, ők nem akarnak elengedni. De neked van 10 nap szabid, akkor az utolsó két hetet kötelesek kiadni, így az első 2 hetet ledolgozod majd leszámolsz, utána hivatalosan szabin vagy és mehetsz az j céghez dolgozni.

A táppénz csak akkor megoldás, ha a mostani céged utolsó napját követően létesítesz munkaviszonyt az új cégeddel. Ekkor azt tudod megtenni, hogy elmész táppénzre és közben bejársz az új helyre nem hivatalosan. Ebben az esetben viszont az új céggel ELŐRE állapodj meg, hogy később jutalomként/túlóraként fizessék ki neked a nem hivatalosan ledolgozott munkaidőt!

(Ha esetleg nyitott kapukat döngettem fent, bocs, csak most kukkantottam be ide, és nem sokat olvastam vissza.)

Előzmény: messengerina (1611)
Rondacrampus Creative Commons License 2004.02.05 0 0 1612
Szia eksön_ !

Köszönöm az eddigi tanácsaidat, a pillanatnyi helyzet az, hogy a módosítást senki sem írta alá, egyelőre minden marad a régiben. Pillanatnyilag várjuk a vezetőség következő lépését, és próbálunk előre tervezni, válaszlépést készíteni minden lehetőségre. Ha mostantól végre hajlandóak lesznek műszekpótlékot fizetni, akkor biztos, hogy jobban járok a régi bérrendszerrel.

A főnököm viszont tett egy célzást, hogy ha pótlékot fizetnek, akkor nem lesz az idén béremelés. A béremelés kötelező minden évben, vagy csak a munkáltatón múlik, hogy ad-e ?

Nálunk a fő gond az, hogy a munka mennyisége évente kb. a másfélszeresére nő, változatlan létszám, és ímmel-ámmal, a kormány által bevalott infláció mértékében emelt bérek mellett !

Ügyvédhez majd csak azt a munkaszerződés-módosítást fogjuk elvinni, amit már esetleg hajlandóak lennénk aláírni, mert ezt a mostanit első pillantásra visszautasítottuk.

Üdvözlettel: Rondacrampus

Előzmény: eksön_ (1588)
messengerina Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1611
Höhöhö, dehogy mondom el hová megyek! Istenőrizz! Alapból nem. A papírokat pedig legkésőbb a 30-35-45 - amennyi lesz - nap után kötelesek kiadni.
Előzmény: Timna (1609)
messengerina Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1610
Igen, elég kár hogy nem lehet "egyszerűen" eljönni vhonnan. Szal xar helyzetbe van kényszerítve az ember.
Nálunk ráadásul - 20 fős, finn tulajdonú cég, 50%-os a fluktuációval kb 3-4 évre nézve - ott maradni, amikor még pluszban megnehezítik az utolsó napjaidat - nem túl könnyű. :-/
A cégnél "sajnos" sem adócsalás, sem egyebek nincsenek, mert nagyon komolyak a külföldiek ellenőrzései, még az APEH sem talált tavaly semmit, 1 db 20,000 HUF-os éttermi számmlán kívül. :-/
TP-csalás: igen, és ha az orvos aszondja, hogy ki voltam borulva, akkor a hivatalos papírjával szemben senki nem ítélhet. Hm... elvileg. AZ ügyvédek furmányosak ám.
Előzmény: Timna (1608)
Timna Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1609
és még pár jótanács ha jogellenesen jönnél el.
- ne mondd el senkinek hova mész, mert még zaklatni vagy lejáratni próbálnak az új helyen, velem megtörtént, bár ez esetben te indíthatsz pert...
- készülj rá hogy a papírjaidat nem adják ki amíg feltétlenül nem kötelező nekik...
szóval meg kell ezt fontolni! nekem megérte, lehet hogy neked is, dönts :)
Előzmény: messengerina (1607)
Timna Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1608
b, közlöd hogy szarsz a fejükre és nem jössz többet. jogellenes felmondás. elvileg beperelhetnek és simán megnyerik, a bruttó kétszeresét szokták megítélni. azonban ha a cég adót csal vagy egyéb komoly sara van (szinte tuti minden magyar cégnél :)) akkor nem nagyon fog ugrálni, tapasztalatból beszélek.
táppénzcsalás meg akkor van ha rádbizonyítják :)))
Előzmény: messengerina (1603)
messengerina Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1607
Köszönöm a választ!

A táppénzes rész: neccesnek necces, de addig a másik melóhely nem léptetne be, természetesen. És ha idegileg kikészülök, nem tudom ellátni a munkámat? Akkor még jogos is lenne.
Mindenesetre nem szeretnék rossz útra tévedni, próbálkozom a közös megegyezéssel. Indok lehet végülis, hogy nekem nincsenek olyan munkáim, amelyeket hosszú heteig tartana másnak átadni... de tudom sajnos, hogy nem fognak belemenni. Bár még történhetnek csodák.
A rendkívüli lenne a legjobb, csak ahhoz tényleg nehéz olyan indokot összeszedni, hogy ütős legyen. Mondjuk a jelenlegi főnöknőmmel nem jövünk ki túl jól, de ez sem indok. Esetleg, az hogy idegileg borít ki az egész... Nem könnyű.
Igyekszem békésen megoldani, bár ez a cég sajnos nem arról híres... :-(
De beszámolok majd, hogy mi lett. :-)

Előzmény: eksön_ (1606)
eksön_ Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1606
a) 35 nap a felmondási idő 3-5 év között. És kötelező teljesen kitölteni.
b) ez táppéncsalás, ami bűncselekmény. Ha a munkáltatód bepipul miatta, rádküldheti a TB-t. Plusz, ha betegállományban vagy, akkor a másik munkahelyeden sem dolgozhatsz, mert a TB felé nem lehetsz egyszerre munaképes meg munkaképtelen.

A titok nyitja, közös megegyezés.

Előzmény: messengerina (1603)
eksön_ Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1605
Tényleg le van írva vagy ötvenszer, nézd meg. A közös megyezést akkor érdemes elfogadni, ha a feltételei kedvezőbbek, mint a rendes felmondásé.
Előzmény: McFart (1601)
eksön_ Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1604
Hacsak a munakszerződésben nem szerepel a munkarend, mint megállapodás, akkor azt amunkáltató egyoldalúan határozza meg. Annak be nem tartása szándékos, súlyos szerződésszegés, ami azonnali felmondást von maga után.
Előzmény: kesua (1600)
messengerina Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1603
Sziasztok!

Visszaolvasgattam néhány hsz-t, remélem az én problémámra is találunk megoldást, vagy megnyugtató választ.

Február 26-án lesz meg a betöltött 5 év munkaviszonyom. De elvileg én előbb szeretnék felmondani (ha ma összejön egy állás), viszont oda hamarabb kellene mennem, mint a felmondási idő lejárta.

Namármostkét kérdésem lenne:
a./ ha nem töltöttem be napra az 5 évet, akkor ugyebár csak a 30 naptári napos felmondási idő jár és nem a 45 nap? Valamint ha bármelyik is lenne ugyebár kötelező letölteni a 30/45 napot, csak akkor nem lenne kötelező, ha a cégem nekem mondana fel (akkor járna a felmentési idő).
b./ viszont nekem úgy lenne jó, ha csak kb 2 hetet dolgoznék le ebből. Ha a maradék időre elmegyek betegállományba lesz-e ennek valamilyen negatív vonzata? Beperelhetnek-e vagy megvonhatnak-e fizetést vmiféle kártérítés címén?

Rendkívüli felmondással nem tudok kilépni, mert nincs különösebben súlyos indok a kezemben azon kívül, hogy nyomasztó a cég és elegem van << ez nem indok, ez állapot. :-/

Segítségeteket előre is köszönöm, vagy ha van jó ötletetek, mit érdemes tenni.

Üdv,
Messi

kesua Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1602
még azt hozzátenném, hogya kft munkaerőkölcsönzéssel foglakozik, tehát akik kft-sek azok kölcsönmunkaerők!!
McFart Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1601
nem lehetetlen hogy en is erintett leszek a felmondas ugyben.
kerdesem az lenne, hogy a ceg milyen modon mondhat fel nekem. Nyilvan a kozos megegyezest fogjak preferalni, de jo lenne tudnom milyen feltetelekkel szabad ezt elfogadni.
koszi

ui.> tudom hogy le van irva mar sokszor, egy parsoros emlekezteto boven elegendo.

Előzmény: eksön_ (1588)
kesua Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1600
Kedves Eksön!!!

kb 3 hónappal ezelött kértem a tanácsodat, abban az ügyben, hogy áthelyezhetnek-e más munkahelyre, végül, hagytam magam és átmentem, mert megkaptam a fizuemelést így sokkal kevesebb lett a veszteségem, gondoltam 3 hónapot kibírok. Kibírtam, letelt,végül visszakerültem a régi helyemre. röviden ennyi.

Van egy új probléma viszont:
A helyileg más épületben lévő csoportot össze akarják vonni a mi csoportunkkal. nálunk a munkarend 12-24 míg náluk napi 8 órás. ők nem akarnak áttérni 12 órásra mi pedig a 8 órás munkarendre. lehet valamit tenni, hogy megmaradjunk 12-ben? Ez egy nagy cég ahol még régebben kiszervezték a dolgozók nagyrészét egy külső KFTbe, viszont egy páran maradtunk a cég állományában. A kérdés: ha nem felel meg az új munkarend akkor felmondhatnak-e, ez esetben a végkielégítést megkaphatom- e (érdekel a válasz a céges és a kfts dolgozó szemszögéből is.)sokaknak nem fog megfelelni az új munkarend és gondolom ilyenkor közös megegyezésre felmondanak, vagy milyen lehetőségek vannak?

Köszi hogy eddig is segítettél.

eksön_ Creative Commons License 2004.01.31 0 0 1599
Az eddigi pairok és a mostani is jogellenes. A bér akármiylen irányú módosítására csak közös megegyezéssel, írásban, munkaszerződésmódosítás formájában van lehetőség.

Ha most iylen papírt kapsz, akkor írd rá, hogy a munakszerződésmódosítási javaslatot nem fogadom el, továbbra is kérem eddigi xxx Ft-os órabérem fizetését.

Ugyan a korábbi években adott módosítások is formai hibásak, de erre a munkáltató, annak érdekében, hogy esetleg az évekkel ezelőtti bérszintet adja csak nem hivatkozhat, hiszen elsősorban ő hibázott, a formailag hibás közlés általad a belenyugvás útján történő elfogadása jogvita esetén munakszerződésmódosításnak minősülne (ami formai hibás-és a bíróság ítéletében javítaná ezt a hibát)

Előzmény: csguru (1597)
tokfilko Creative Commons License 2004.01.30 0 0 1598
Köszönöm válaszaidat és türelmedet.
Előzmény: eksön_ (1595)
csguru Creative Commons License 2004.01.30 0 0 1597
Köszi az infót !

Azért lenne még egy kérdésem :
Mi van akkor ha nem kapok új szerződést ??
Ugyan is amikor emelkedett a bérem az évek alatt akkor sem kaptam új szerződést csak egy papÍrt hogy mennyi lett.Szerintem most is ez lesz csak visszafele.Ilyenkor mi van ???

Betanitott munkásként vettek fel , az évek folyamán emelkedett a bérem , most ugyancsak betanitott munkásként más feladatot kéne végeznem alacsonyabb bérért !!!

Előzmény: eksön_ (1596)
eksön_ Creative Commons License 2004.01.30 0 0 1596
Nem vagy köteles elfogadni.

Ha nem fogadod el, akkor átszervezés, munakör megszűnése jogcímén felmondhatnak, jogosult leszel végkielégítésre és felmondási időre.

Előzmény: csguru (1594)
eksön_ Creative Commons License 2004.01.30 0 0 1595
Az a helyzet, hogyha ez felmondás indoka lenne, akkor a munkáltatónak kell bizonyítania, és erre is igaz a különleges bolygóegyüttállás ügye.
Előzmény: tokfilko (1593)
csguru Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1594
Hali gali !

Helyzet a következő :

A mai napon közölte a vállalat hogy a munkakörömben nem tudnak munkát biztosÍtani tovább ezért alacsonyabb munkakört alacsonyabb bért ajánlottak fel. Kérdés :
Köteles vagyok elfogadni ? Ha nem akkor mik lehetnek a következmények ?
Ha nem vállalom el akkor a vállalat milyen jogcÍmen mondhat fel ? VégkielégÍtést megkapom-e ?

tokfilko Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1593
Köszönöm a választ. Ha a figyelemfelhívást nem szükséges írásban tenni, akkor csak különleges bolygóegyüttállások esetén tudja a munkavállaló bizonyítani, hogy nem is szóltak neki.
Előzmény: eksön_ (1589)
lukit Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1592
koszonom szepen a valaszodat.
Előzmény: eksön_ (1587)
eksön_ Creative Commons License 2004.01.29 0 0 1591
Szerintem megszakítás nélküli munkarend esetén további pótlék is jár.

Papyron is kell, hogy legyen nyilvántartás, de ha minden megsemmisül véletlenül, akkor a bíróság abból fog kiindulni, ami van, mondjuk ate nyilvántartásodból, amit majd alátámasztasz tanuvallomásokkal, a munkáltatód meg majd ellenbizonyít, ha vitja.

Forduljatok ügyvédhez, 20-30-can csak össze tudtok dobni egy órás konzultációs díjat, hogy a részletes tényállás ismeretében el tudjátok dönteni a mi a legjobb.

Előzmény: Rondacrampus (1586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!