Keresés

Részletes keresés

BAttila1964 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 13074

Kb. 3 napja 1 szem "1000gyümölcsűt", ma reggel pedig 1 szem Cherrolla-t, ezek szabadföldiek, fóliám még nincs... :)

Előzmény: vizerg (13071)
martinland Creative Commons License 2014.06.21 0 0 13073

Bizony ettünk május végétől folyamatosan :)

Előzmény: vizerg (13071)
alfi13 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 13072

Az alsó képen látható paradicsomnak kalcium hiánya van. Kalcium lombtrágyával kellene permetezni.

Előzmény: vizerg (13071)
vizerg Creative Commons License 2014.06.18 0 0 13071

Na csak beindul nálunk is. Egyelőre Ökörszív és csak fóliában. Valaki evett már idén saját parit?

 

Viszont sok ilyet szedtem le ma :( Megritkítottam, szellősebbé tettem a bokrokat, remélem megáll, vagy nem?

 

anegytech1 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 13070

Konkrét fajtát nem tudok mondani, de tapasztalat alapján a koktélparadicsom fajták nálam korán elkezdenek virágozni és viszonylag korán érnek is, utána nem győzöm szedni. Van pár tő pari, ami szabadföldből kelt ki, kb 15-20 cm magasak, és már most elkezdtek virágozni. De a lényeg, hogy nem a balkonparadicsomra gondolok, hanem a hasonló bogyójú, de erőteljes növekedésű bokros változatra.

Előzmény: rama.rama (13065)
beetee Creative Commons License 2014.06.18 0 0 13069

Francba. Tavaly került hozzám valahonnan olyan mag, amiből kis, félméteres, bokros növény fejlődött, sárga, szendvicsparadicsom méretű bogyókkal. Kölkök imádták, még a bokorról lelegelték.

Idén gondoltam jó lesz beültetni két sor felspárgázott folytonnövő közé. Nem jött be. Nagyobbak lettek, mint a mellettük lévő sorok, ráadásul, mint egy rendes koktél bokrosodik, hogy nem lehet kordában tartani....

A karókat cserélhetem nagyobbra. De a legbosszantóbb, hogy eljárni már nem lehet, annyi a levegős soroknak...

Idén az eddigi esőztetős öntözésről csepegtetőre váltottam. Eddig működik. Kíváncsi leszek egy hónap múlva jön-e a szeptória..

homerx Creative Commons License 2014.06.18 0 0 13068

a teraszon nalam is beindult a pirosodas :)

 

rama.rama Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13067

Az érésidő azért a talaj-tápanyag-vízellátás-napi/éccakai hőmérséklettől-stb is függ. Fólia alá szeretném tenni, plusz csepegtető és talajtakarás. A többi parival csak egy bajom van (ilyen szempontból): elnyújtott az érés, kései ültetésnél a fele zöld lesz, a Manó viszont gyorsan, közel egy hullámban terem.

Lactarius Curtis Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13066

nem akarlak elkeseríteni, de ezek nálam (és ahogy olvastam, másnál sem) semmivel sem érnek korábban, mint a többi

Előzmény: rama.rama (13065)
rama.rama Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13065

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Felszabadult a kertben pár 10nm megdolgozott terület, és a helyére gondoltam, hogy korai parit ültetek. Már csíráztattam Manót, de más "turbo" paradicsomon is gondolkoztam (Zömök). Van még ezeken kívül - elérhető közelségben (pl. gazdaboltok) - hasonló genetika?

Köszi előre is!

ER.

Lactarius Curtis Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13064

Ha ez megnyugtat, én is így jártam, idén túl közel ültettem a paradicsom palántákat egymáshoz, és májusban kihagytam a hónaljazást, így most a dzsungelt ritkítom... persze terem az oldalhajtásokon is, csak nem annyit és leszakad a súly alatt, ami nincs kötözve.

Előzmény: ladyloss (13062)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13063

nem lesz baj, legfeljebb kicsit bepödörödnek a levelei, így reagál az erős metszésre.

Előzmény: ladyloss (13062)
ladyloss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 13062

Sziasztok!

 

Ismét a segítségetekre lenne szükségem. Kérlek nézzétek el a hozzá nem értésemet és bocsánat, ha kérdésem hallatán a tapasztaltak a homlokukra csapnak. :)

Szóval nőnek szépen a növények, már vannak szép nagy bogyók mindegyiken, de ahogy nézegetem őket nap mint nap azt vettem észre, hogy egyre bokrosabbak. Amíg nem kezdtek el virágozni addig nagyon szépen lehetett látni melyik a hónalj hajtás amiket rendre kitörtem. Aztán valahol elvesztettem a fonalat. Először ketté, majd 4 felé ágaztak, majd egyre csak hatványozódott. Már ki se látszik a sok levélből a növény. Mivel annó úgy olvastam hogy az az oldalhajtás amin nincs virág csak levél ezért én nem mertem kitörni semmit, mert mindegyiken volt virág is. Most fogtam egy metszőollót és szépen 2-3 főágra visszametszettem őket. A többit, amin látszott hogy levélhónaljból tört elő azt levágtam. Most sokkal szellősebbek.

Kérdésem, hogy jól tettem? Fogalmam sincs milyen paradicsom fajtáról van szó, annó T.esco-ban vettem kis csomag magot, annyi maradt meg a leírásból, hogy "determinált". Remélem nem okoztam túl nagy stresszt a növényeknek az akciómmal.

 

homerx Creative Commons License 2014.06.16 0 0 13061
ez szamomra a kanaan :)
Előzmény: martinland (13055)
vizerg Creative Commons License 2014.06.16 0 0 13060

Gratulálok!

Irigykedek :) Nálunk a 15 fajtából még egy sem érik, fólia alatt sem :(

Előzmény: martinland (13055)
TINTUS Creative Commons License 2014.06.16 0 0 13059

Gratulálok , nagyon szépek és 4-5 nap és eheti a család...... ezért csináljuk

Előzmény: martinland (13055)
martinland Creative Commons License 2014.06.15 0 0 13058

:) ok, ha lesz időm feliratozom :)

Előzmény: Jani71 (13057)
Jani71 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 13057

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Szuper! Szabad kérni, hogy a fényképek mellé írj fajtaneveket is? Úgy még több információs értékkel bírna. Köszi, ha megteszed!

Előzmény: martinland (13055)
dorger Creative Commons License 2014.06.15 0 0 13056

Csodaszépek. Nekem ez az etalon..... :)  az enyémek is kötnek, "már" van pár apró bogyó.

Előzmény: martinland (13055)
martinland Creative Commons License 2014.06.14 0 0 13055

Pont ma egy hete ígértem képeket az első érő paradicsomokról, no azóta nem volt időm feltenni, de már nem is aktuálisak ugyanis azóta színesedési verseny indult a kertben :)

Íme az új képek, vegyesen készültek az üvegházban és kint is. Kint 3 fajta érik bent szinte mind.

 

 

 

anegytech1 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 13054

Köszi! Akkor majd próbálkozom vele. :)

Előzmény: martinland (13053)
martinland Creative Commons License 2014.06.13 0 0 13053

Nos, nyugodtan használhatsz szárított árut is, tuti recept nincs vagyis inkább sokféle van, s majd kitapasztalod :) Friss csalánból 1 kg írnak 20 L vízhez szárítottból fél kilót. Nézz utánna mert amíg a csalánt elég áztatni, addig pl a zsurlót és a tormát főzni is kell. A szaggal nem kell törődnöd mert én pl egy fedeles vedérben csinálom és így nem jön ki a büdös csak néha kevergesd át, hogy kapjon oxigént az erjedés. Soha nem mértem még ki a hozzávalókat, rakok a vedérbe amennyi fér és rá a víz amennyi fér :) Sohe semmi nem égett még meg tőle, én csak pozitív tapasztalatokról tudok beszámolni.

Előzmény: anegytech1 (13052)
anegytech1 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 13052

Köszi! Az lenne a kérdésem még ezzel kapcsolatban, hogy használhatóak-e ilyen célra a füves gyógynövény teák? Sajnos friss csalánt nem tudom, honnan tudnék szerezni, mert a környékünkön nincs, ezért merült fel bennem a kérdés. Mezei zsurló teát már próbáltam, csak a bajom az, hogy arányokat füves teák esetében nem nagyon találtam.

 

Tehát pl ha azt olvasom, hogy 500g friss csalánt tegyek 5 l vízbe, akkor milyen arányokkal kéne számolnom szárított csalántea esetében? Mert nyilván kevesebb kell, de vajon mennyi? :/ Illetve sok helyen forrázatot olvasok, valahol meg azt, hogy elég áztatni. Ha áztatom, akkor lombtrágya esetében mennyi ideig áztassam a dolgokat? Ázalékot nem szeretnék készíteni, mert nem nagyon van olyan helyem, ahol nem zavarna senkit a bűzölgő folyadék.

Előzmény: martinland (13051)
martinland Creative Commons License 2014.06.13 0 0 13051

Én már 3 éve használok ázalékokat, eddig én is hígitottam, de az idén töményen is használtam és nem égetett semmit. Ami a lényeg, ha még friss az ázalék, tehát 3-4 napos és még nincs nagyon erős szaga, nem bomlott még le benne a zöld anyag, akkor mehet töményen elsősorban rovarriasztás céljából valamint szilikátok felhordására a növényekre (keményebb lesz a levél és nem szeretik majd rágni a tetvek). Ha már idősebb a lé kb 2 hetes, akkor már nem zavaros szinte teljesen elbomlik belőle a zöld anyag, sokkal büdösebb, így már csak lombtrágyának és öntözésre használhatod. Permetezőben elvileg 50x hígitásban locsolóva a földre 20x hígitásban. Én a 16 L-es permetezőbe 2L szoktam tenni gond nélkül fújom bármire. Locsoláskor egy locsolóba 10 L 0,5-1 L szoktam tenni. Szinte minden növény nagyon szereti a szőlő a fák a paradicsom kimondottan. Eddig talán a paprika nem hozta a locsolás után elvárt fejlődést. Paprikára akárhányszor fújtam vagy locsoltam változás nemigen volt. Szerintem a gyos növekedésű növények sokkal jobban hasznosítják, mint a lassúak. Én nem tiszta csalánt használok, hanem mindent bele alapon pl. csalán-paradicsom kaccs-pittypang-káposzta-hagyma-fokhagyma-cickafark.

Remélem segíthettem :)

Előzmény: anegytech1 (13048)
anegytech1 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13050

Szívesen :). Még szerintem lazán helyrehozható a probléma, nem valószínű, hogy kidögölnének a parik. Lehet, hogy a sok paradicsom miatt lehet, mert nekik több tápanyag kellene, de a gazdaboltban biztos van hozzáértő ember, akkor a legbiztosabb az, ha tőle kérsz tanácsot. :) Ráadásul, ha a többi parinak nincs ilyen problémája, akkor szinte biztos, hogy nincs nagy tápanyaghiány. Ezt is mond meg nekik, fontos szempont lehet.

Előzmény: hanga25 (13049)
hanga25 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13049

Nagyon-nagyon koszonom, hogy reagaltal ra. :-)

Meg is fogadom a tanacsodat, ugy nez ki, hogy valami tapanyaghianyrol lesz szo.

 

A teljes noveny egyik naprol a masikra kivilagosodott.

Nem mindegyik to, csak nehany, amelyeken tul sok a paradicsom.

A level teljes felulete vilagoszold lett, (nem olyan, mit amit megperzselt a nap, nem fakozold, csak vilagos) az erezete is.

Amiatt feltuno, ahogy mellette van a normalis zold tarsa.

 

Ezeket az ajanlott tragyakat kinyomtatom es viszek magammal egy levelet is a gazdaboltba, hogy lassak, milyen.

(kepet meg nem tudok ide feltolteni)

Eszerint valami lombtragyat valoban be kell szereznem. (nem hasznalok mutragyat, csalanazalekot is keveset)

Koszonom a tippeket! Orulok, hogy megkerdeztem. Talan meg mentheto a noveny.

Előzmény: anegytech1 (13048)
anegytech1 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13048

Most olvasom a csalánázalékot. Ez jó, de ezt is csak nagyon hígítva adnám, mert könnyen okozhat túladagolást egyes elemekből. De továbbra sem gondolom, hogy túladagolás lenne a probléma, de te tudod, hogy milyen erős ázalékot használsz. Én olvastam már olyat, hogy valaki kinyírta a növényeit ázalékokkal, tehát azokat is érdemes csak nagyon híg formában juttatni.

 

De igazság szerint ázalékolással még nem próbálkoztam, nem is tudom biztosan, hogy milyen arányban tartalmazza a tápelemeket egy csalánázalék, ezért biztosabb lehet egy folyékony szerves trágyát használni, mert ott fel vannak tüntetve az arányok.

Előzmény: hanga25 (13046)
anegytech1 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13047

Ha használsz műtrágyát, akkor komplex műtrágyával való levéltrágyázást javaslok, illetve néha érdemes beöntözni is.

Ha nem használsz műtrágyát, akkor lehet kapni folyékony szerves trágyákat, amik általában komplex tartalmúak. (Pl.: http://www.kwizda.hu/wuxal_ascofol , http://www.garri.hu/bio.html )

 

A világoszöld leveleket sokféle tápelem hiánya okozhatja, illetve nem mindegy, hogy először a fiatal vagy idős leveleken jelentkezik a probléma, illetve, hogy a levél-erezet sötétzöld marad-e. Lehet nitrogén, kén és magnéziumhiány is, de akár egyes elemek túladagolása is okozhatja a problémát. Ugyanis, ha tápelem túladagolás van, vagy felgyülemlik a talajban egyes elemek aránya, akkor az lassíthatja más elemek felvehetőségét.

 

Ha nem szoktad agyontrágyázni (főleg műtrágyázni) a talajt, akkor az utóbbit én kizárnám. Szóval komplex műtrágyával/szerves trágyával valószínűleg megoldható a probléma, a leggyorsabb megoldás a lombtrágyázás.

 

Itt egy link, elég részletes, de nem egyszerű felismerni, hogy éppen melyik hiánytünetet látjuk:
http://www.egykalapalatt.info/index.php?title=T%C3%A1pelemek

Előzmény: hanga25 (13046)
hanga25 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 13046

Kedves Kertbaratok!

ezer eve olvasom a tanacsaitokat, tapasztalataitokat, koszonom, hogy megosztjatok.

Most sikerult regisztralnom is.

 

Kerdesem lenne: Paradicsom, Kecskemeti F3 gyonyoru, dus novenyek, mar novenyenkent 4-5 furtben tojasnagysagu paradicsomok vannak rajta.

Az a gondom, hogy nehany bokor szine vilagoszold lett. Nem sargul, csak vilagoszold lett az osszes levele.

 

Nem birja ezt a sok paradicsomot beerlelni, vagy valami tapanyaghianya lenne?

(kethetente egy kis csalanazalekkal is meglocsolom)

Koszonpom a valaszt.

 

ladyloss Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13045

Értem, akkor maradnak a félárnyékba.

Előzmény: anegytech1 (13043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!