Keresés

Részletes keresés

Saughassy Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2584
Azt nem tudom, de a meleg, plane forro biztosan art. Legalabbis az altalam eddig hallott dokik szerint. Tehat vigyazni a meleg gyogyfurdovel, akinek volt mar gyulladasa. En jarok, de nekem "csak" zsibbad a labam, viszont nem igazan faj a derekam.
Előzmény: Cora4 (2583)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2583
Kérdezném, ti hogy tapasztaltátok: a hűvös borogatás jót tesz a begyulladt idegszálnak?
Előzmény: cimbóka (2568)
banderas97 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2582
Szia Noanoa1
Sajnos ismerem a helyzetet, amiről írsz. Az én gerincsérvem tulajdonképpen úgy derült ki, hogy a Debreceni egyetem urológiai klinikáján voltam egy teljes kivizsgáláson, mert valamennyi vizeletmennyiség mindig bentmaradt. Miután semmilyen urológiai problémát nem találtak (hála Istennek), a doktornak az jutott az eszébe, hogy hátha gerincsérv okozza. Az MR vizsgálat azután igazolta is a feltételezést.
Az idegsebész (mivel különösebb fájdalmak nem voltak) ekkor még nem látott elég okot a műtétre és kb 2 évig próbálkoztam hagyományos kezelésekkel.
Tavaly októberben megvolt a műtét, de a vizelet azóta sem ürül ki rendesen.
Van olyan időszak amikor mintha kicsit javulna a helyzet, de utána megint visszaáll az előző állapot.
Az orvosok akiket kérdeztem erről, azt mondták, hogy idővel javulhat, de lehet, hogy nem. Én ebbe már kezdek belenyugodni (persze azért reménykedem még hogy javul) és azt mondom, hogy roszabb ne legyen.
Azt tudnám tanácsolni, hogy a fertőzésekkel szemben kell megerősíteni a szervezetet, hogy ne legyen "baktérium telep". Ha lesz időd nézd meg Lenkei dr honlapját. Én nagyobb mennyiségű C vitamint is szedek (napi 2-3.000 mg-ot) és több ott ajánlott vitamint is.
Minden jót Neked!
Banderas
Előzmény: noanoa1 (2544)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2581
Szia, sziasztok! Most került a kezembe Dr. Apáthy Ágnes: Derékfájás, isiász, tanácsok fiataloknak és idősebbeknek c. könyvecskéje.Sok okos dolog van benne, ha egyetértetek, és megengeditek, néhány használható megállapítását beírok majd a topikba.
Előzmény: Saughassy (2579)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2580
Olvastam a méledet, majd írok.
Nagyon jó, hogy megvetted a párnát, majd meglátod, hogy milyen jól ki tudod alakítani vele a megfelelő fejtámaszt.
Most szedsz valamilyen fájdalomcsillapítót?
Előzmény: Kriszta 1975 (2578)
Saughassy Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2579

Az egyik az www.boch.hu

a masik www.kokoflex.com . Igen, .com de magyarok nyugi. Az Arpad hid pesti hidfojenel van egy mintaboltjuk, ott osszerakjak a hatadnak tetszo megoldast, szemelyre szabottan.

 

 

Előzmény: Kriszta 1975 (2577)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2578

Sikerült párnát vennem . Forgalmazó:Aranykör KKT Tel/Fax:0614057532,06203822088

Az összes Herbária szaküzletben kapható állítólag Budapesten is. Remélem sikerült segítenem.

Előzmény: cimbóka (2568)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2577
Kösz az infót, csak azt nem tudom milyen márkanéven, vagy üzletnéven futnak ezek. Utánanézek.
Előzmény: Saughassy (2575)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2576
Semmi gond, persze , hogy a matrac megy, férj marad.
Előzmény: malvin82 (2573)
Saughassy Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2575
Ja es allithato gerinctamaszos agyraccsal, az is nagyon sokat szamit!
Előzmény: Saughassy (2574)
Saughassy Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2574
Nekem volt vakuummatrac is (bar az csak a csomagolasi technologia) es most kokusz+memory van (kokoflexes). Nekem hajszalnyival jobb volt a Bock fele vakuum+memorys cucc, nagyon kedvesek es keszsegesek is, csak eppen keptelenek voltak ket egyforma meretut legyartani belole az agyunkba, igy vegul a kokoflexes lett. Keves kokussszal es sok memoryval kerd, akkor lesz tuti. :)
Előzmény: Kriszta 1975 (2571)
malvin82 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2573
"hogyha ráül a majdnem 100kg-os férjem be se süpped alatta. Mennie kell a háztól. "

A férjnek avagy a matracnak kell mennie ? :-)

Bocs az idétlenkedésért , sorstárs vagyok , azért is olvasgatom a topicot . Egyszerűen a jókedv megtartása érdekében ...
Előzmény: Kriszta 1975 (2571)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2572
Bocs kimaradt a párna megnézem délelőtt és jelzem.
Előzmény: cimbóka (2568)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2571
Német ortopédiai vácummatrac.Nehogy vácummatracot vegyél! Nekem ez az éjszakám is borzasztó volt. Átmentem a lányom ikeás ágyára , az jó volt a hátamnak vagyis 100% hogy kemény a matrac, viszont a nyakamnak nem volt jó,Be is állt a jobb oldalam.A kókusz matracot ajánlották sokan, még dokik is, hogy nekik is az van. A matracom olyan kemény hogyha ráül a majdnem 100kg-os férjem be se süpped alatta. Mennie kell a háztól.
Előzmény: cimbóka (2568)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2570
Hát igen, sajnos engem pszichátriai esetnek gondoltak, el is külddtek pszichiáterhez autogén tréningre.A pszihiáter közölte, hogy én egy egészséges személyiség vagyok , ő nem igazán érti.Jártam is csoportos relaxációra persze semmit nem segitett.Ez egy óriási mellényúlás volt. Lehet /szerintem biztos/ , ha időben megfelelő kezelést kapok most nem itt tartok 32 évessen.Ráadásul a lézerakupunktúra nekem rosszabodást okozott kezelésenként amit szóvá is tettem, erre  a reumatológusnő elkezdett kiabálni velem , hogy ez 70%-ban pszichés ez fibromyalgia.A fibromyalgia általános fáradsággal és alvászavarokkal járó , vándorló izom, és infájdalom.Az okát nem is tudják konkrétan , az interneten csak ezt lehet olvasni róla. Nekem volt alvászavarom , nade a fájdalomtól, és már kikészültem ettől, hogy mi van velem. Járok egy homeopata orvoshoz, az alvási gondjaimat megoldotta, most kezdem el a következő emelt dózisú homeopatikus gyógyszert szedni.Én megmondtam mindenkinek , hogy nem fogok szintetikus gyógyszereket szedni.Ha gondom van /kivéve a fájdalom/mindig gyógynövényekkel próbálkozom előszőr. Az esetek 95%-ban nekem használnak. A suliban gyógynövénytant is tanulunk sokan nem is tudják , hogy még sok szívgyógyszer is gyógynövények hatóanyagát tartalmazza. Én soha nem futkároztam orvosokhoz mégis hülyének néztek, ráadásul magánrendeléseken voltam mindig és mégsem törödtek velem úgy ahogy kellett volna.
Előzmény: afintha (2569)
afintha Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2569
en elso korben, panaszaidat es elotortenetedet olvasvan neurologushoz es idegsebeszhez kuldtelek volna.
Előzmény: Kriszta 1975 (2564)
cimbóka Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2568
Megírnád, hogy milyen típusú a matracod? Mint írtam most keresek, és ezek szerint az a fajta nekem sem lenne jó.

A tönkölypárnám normál kispárna méretű és alakú és nem túl tömött. A fiamnak vettem egyet később, az tömöttebb és nem is tetszik annyira. De neki jó.:-)
Adtál egy ötletet: a helyi gyógynövényboltban megkérdezem, hátha tudnak szerezni. De egyébként pesti cím kellene, mert Győrben életemben egyszer voltam, és nem is megyek mostanában.:-(
Előzmény: Kriszta 1975 (2564)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2567
...most látom, hogy kettőt írtál...a tapasz használatát illetően igazad van, valóban lekaptam a bőr felső rétegét.
A gyógytornászt én most nem erőltetem...mutatott pár gyakorlatot-McKenzie-t-, de nem igazán esik jól...és nagyon közel van a fájdalomhatár is.Max. néha olyat csinálok, hogy a nyakammal egy kicsit felfele tolom a fejem,-pár centit- és így is lazul a nyaki szakasz. Ez is a McKenzie-tornának egy gyakorlata. Ugye tudod, hogy minden gyógytornát csak a felkelés után 3 órával szabad csinálni? Ez nagyon fontos.
Előzmény: Kriszta 1975 (2564)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2566
Írtam e-mailt.
A Flector, a Fastum gél nekem sem használ igazán. Ahogy megfigyeltem, azok a jók, amik egyben hűsítenek, azaz mentol és/vagy kámfor is van bennük. Te is így tapasztalod?
Előzmény: Kriszta 1975 (2565)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2565
A flektor nem használt idáig  nekem, olyan mintha rá se tettem volna semmit.
Előzmény: Cora4 (2563)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2564
Én sajnos nem tudok oldalfekvésben aludni, mindig így aludtam. A gyógytornász kezelése óta.Csak a hátamon ami a gond ezzel, hogy horkolok-a párom már kikészült.Ráadásul kb. 2-3 hete rendkivűl fáj a hátam lehet hogy kemény a matrac, új terv kicserélem puhábbra, csak nemrég kb fél éve vettem 50000ft-ért. Már annyi pénzem elment különböző gyógytermékekre dokikra.Dehát végül is múlthéten derült ki a bajom oka ezért remélem most már sikerül valami jó kezelést találni.A tapaszt én addig hagyom fent amig lehet vagyis 7-8 órát. Ha leszeded előbb a ragacsos réteggel lehúzod a bőr felső rétegének egy részét /tapasztalat/ezért olyan mintha leégették volna. Ha este felrakom abban alszom reggelre kicsit megizzad a bőr alatta és nagyon könnyű levenni ilyenkor nem téped a bőrt. A pirosság normális a vérkeringést pezsdití fel és az izomgörcs miatt felhalmozódott salakanyagok és egyébb ottrekedt dolgok ki tudnak onnan  ürülni.Egyébbként én mikor póruljártam és piros lett a bőröm panthenol spray-vel egyszer befújtam hihetelnen gyorsan pár óra múlva el is múlt.Nem tudom, hogy jó volt e a gyógytornász kezelése végül is a nyakam már nem merev,de lehet hogy rontott az állapotomon, bár a doki azt mondta hogy igazából nem a vállam fáj hanem kisugárzik a nyakamból.De amilyen merev volt a nyakam azt mindenképp ki kellett mozgatni.
Előzmény: Cora4 (2562)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2563
Kimaradt a tapasz...én is ismerem a Salonpas-tapaszt, használtam is, jó is volt...egy gondom volt vele: a tapasz alatt néhányszor nagyon kipirosodott a bőröm, volt, hogy úgy nézett ki, mintha megégett volna.Lehet, hogy nem jól használtam? Te meddig tartod fent? Szokták dicsérni a Flector-tapaszt is...hát nem tudom, nekem nem volt valami fergeteges hatása...de biztos van, akinek használ...én helyette Flector krémet vettem, azt valahogy gazdaságosabbnak éreztem...
Előzmény: Kriszta 1975 (2561)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2562
Egyáltalán nem baj, hogy hosszan írtál, sőt! Tanulunk egymástól, és még a legapróbb tapasztalatok is fontosak lehetnek. Nekem szinte ugyanaz a gondom, mint neked, és jelenleg igen rossz állapotban vagyok, ami a fájdalmat illeti. Pontosan ott és úgy fáj, mint neked. Neked milyen, ha fekszel? Sajnos nekem úgy is fáj, és szinte nincs olyan pozitúra, ami kellemes lenne. Most elővettem a Kosmodisket.Több éve megvan,de régen és ritkán használtam. Újra átolvastam a honlapjukat, átolvasgattam a tapasztalatokat, az ember ebből is erőt merít. Két hétig kell használni naponta 3 órát, hogy fájdalomcsillapító hatást lehessen elérni. Üsd be a keresőbe, és olvasd el, hátha látsz benne fantáziát.Természetesen nem vagyok terjesztőjük, ezt egyébként sem hálózat útján árulják. Nézd meg, egy próbálkozást megér.
Előzmény: Kriszta 1975 (2561)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2561
Úgy kezdődött, mintaha elfeküdtem volna a nyakamat. Nem tudtam elforditani csak egy bizonyos szögig. Elmentem reumatológushoz, írtak ultrahang kezelést. A végére őrült nyakizomfeszülést fejfájást kaptam. Visszamentem diprphos injekciót kaptam -nulla hatás. 48 órát nem aludtam,újra reumatológia megint injekció megint semmi hatás.Schancz gallér-még rosszabb. Nyaki mr-a lemezt nem nézte meg senki a leírásban protrusió 5-6 között.A nyakam merev lett mint a bot. Kézzel se tudtam oldalra lehúzni. És ettől kezdve vállizom és lapocka tájéki izomgörcsök. Volt olyan , hogy az egész vállam egy óriási izomfurkó volt.Összállt az izom annyira begörcsölt. Amikor görcsölt az izom a vállamban nem fájt a nyakam.Ja és a fájdalom vándorolt napi szinten vagy jobb oldali, vagy bal oldali volt.Elmentem magánba gyógytornászhoz ő passziv kimozgatást és manuálterápiát csinált 4 alkalommal. /a nyakam merevsége megszűnt- a vállam bekrepált/Visszamentem reumatológushoz egy másikhoz . Véleménye: fibromyalgia ami pszichés. Még aszaltak mire mivel az anyám a központi műtőben dolgozik ismert egy jó ortopédust elvitt hozzá, ő egyből tudta, hogy mi újság így kerültem újra mri vizsgálatra. Ebben már sérvet és még egy protruziót írtak le. Most mivel szabin vagyok pihentem kicsit jobb most a vállam fájdogál,meg a nyakam. Nagy izomgörcs most nincs.Amit én kitapasztaltam a 8 hónap alatt nagyon jó a Salonpas tapasz. Sokszor csodákat tesz.A durva nyakfájdalomnál is sokat segít.A jobb oldali karom volt hogy zsibbadt, de nekem ez vándorol furcsa nem tudom , hogy csak ez nálam van így./bocs hogy ilyen hosszúra sikerült/
Előzmény: Cora4 (2559)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2560
Győrben a hypertescoban a pápai útiban, az eladó gyógyszertári asszisztens ő mondta, hogy kizárólag ezen alszik, mivel a nyaka neki is 20 éve rossz. Én is gyógyszertári asszisztensnek tanulok és elkezdtünk beszélgetni.Én akkor nem vettem meg, gondoltam várok hátha valami csoda folytán javul a nyakam nem tudtam, hogy sérvem van.
Előzmény: cimbóka (2558)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2559
Az enyém kispárna formájú, és a Lidl-ben vettem. Nem állandó cikk náluk, időszakosan lehetett kapni.
Neked a karod fáj?
Előzmény: Kriszta 1975 (2557)
cimbóka Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2558
Elárulnád, hogy hol van az a gyógynövénybolt? ;-)
Előzmény: Kriszta 1975 (2557)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2557
A tönkölypárnát ajánlották már egy gyógynövényboltban, de nem vettem meg. Most holnap az első dolgom az lesz, hogy veszek. Köszönöm az infit.Holnap megyek vissza az ortopédushoz , megnézni az MRI lemezt is, megbeszéljük a továbbiakat. Idáig csak a leírást látta. Hát mit ne mondjak, be vagyok rezelve. A párna kifejezett nyakpárna /az a kifli alaku/ vagy kispárna forma ami neked bevált?Emlékszem többfajta is volt belőle.
Előzmény: Cora4 (2551)
afintha Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2556
irtam mailt.
Előzmény: cimbóka (2555)
cimbóka Creative Commons License 2007.12.25 0 0 2555
Köszönöm. A háziorvostól - ha szépen kérem:-)- kapok én beutalót akárhova.
Hát én Pestre mennék. Az az igazság, hogy egyéb bajaimmal is ott kezelgetnek, meg egyébként is gyakrabban vagyunk ott, mint a megyeszékhelyen.
Budapesten viszont nem tudom, hogy merre kéne elindulnom.
A nyakammal - egy ismerős révén- a Budai Egészségközpontban- + Budai Honvéd=gerincgyógyászati központban voltam. Akkor ott az MR alapján annyit mondott az orthopéd orvos (nem neurológus), hogy gyógytorna, gyógytorna, gyógytorna.......Jártam is párszor, meg csináltam itthon egy darabig, aztán megvettem a párnámat.........Nem tudom mi használt.;-)
De ugye ott nem neurológusok vannak, az ismeretség lazult közben, anélkül pedig nagyon drága lenne.


Előzmény: afintha (2554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!