Keresés

Részletes keresés

interested Creative Commons License 2005.07.05 0 0 31

Sziasztok,

most találkoztam először a Yatassal- ismeritek esetleg? milyen/miben más, mint pl. a Cardo vagy a Billerbeck?

előre is köszi!

 

Isidorra Creative Commons License 2005.06.21 0 0 30

 Kedves Matracosok!

 

Matracvásárlási tapasztalatomat szeretném megosztani veletek, ugyanis most költöztem új lakásba és természetesen új ágy, új matrac is kellett.

Nos, ami nekem van az egy memory foam matrac, ami 16 cm vastag. Egyik oldalán 4cm memory réteggel, a másik oldalán 2 cm.

Felhívnám a figyelmet, hogy ez is és minden olyan matrac, ami nem rudós, csak  rugós ágyrácson élvezhető, mert ezek a matracok eleve nem rugalmasak. Tehát, ha a földön vagy fix ágyrácson vannak, iszonyat kemények, szinte nem lehet rajtuk aludni. A rugósak már önmagukban rugalmasak, nekik jó a földön is, vagy fix ágyrácson. De mivel kevés az, amelyik pontrugós( ha benyomod, akkor csak azon az egy helyen nyomódik be és nem a fél matrac hullámzik egy adott ponton történő terheléstől,ez a ponntrugózás), a rugós matracok kevésbé ortopédek( még a Cardo sem...bizony)

Tehát rugós matrac= olcsóbb, nem kell hozzá rugalmas ágyrács,de nem annyira tudja alátámasztani a gerincet és hamarabb elfáradhatnak a rugók, plusz nem pontrugós

kókuszos+latex matrac= igazából rugalmas ágyrácson élvezhető, drágább, de pontrugós, jobban alátámasztja a derekat és a gerincet, a kókusz kb 8 év után kezd el zsugorodni

memory foam matrac=kb kókuszos árkategória, de szintén rugalmas ágyrács kell hozzá, pontrugós, keményebb, mint a latex,nagyobb testsúlyt is kibír.

Hát ennyi.

Ha valakit még bármi érdekel, kérdezzen, mert szerintem profi vagyok a témában:)) ja és persze gyógytornászként, minimum kell is értenem ilyesmihez

Üdv

Isi

323i Creative Commons License 2005.06.21 0 0 29
akkor megyek rendelni...
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.21 0 0 28
Az annyi. 120alatt én se látok sehol.
Előzmény: 323i (27)
323i Creative Commons License 2005.06.21 0 0 27
180*200
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.20 0 0 26
Milyen méretben?
Előzmény: 323i (25)
323i Creative Commons License 2005.06.20 0 0 25
Rotex matracot vennek, a tipusa "Latex Cocos 15 5Z". Ez itt a kornyeken (Vas megye) 120e ft korul van. Felhivtam a gyartot, naluk is ugyanennyi.
Szerintetek ezt meg lehet vhol jobb aron venni?
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 24

Hello,

 

Nekem van egy nagy kétszemélyes Rottex vastagrugós+kókusz erősítéssel full extrás, én nagyon elégedett vagyok vele. Francia ágyba csak ilyet szabad venni szerintem, mert 2db normál 90x200-as matrac középen élvezhetetlen lesz. Ezen kívül van még egy Yatas típusú Bonell rugós matracom szivacs erősítéssel. Az is jó, de érezhetően puhább mint a Rottex. És van egy Matratex MDI PANTERA hab +kókusz+MDI hab retegezésű matracom is, na az a legkeményebb, de én őszintén szólva azt is nagyon szeretem, mert a keménysége jót tesz a rozzant derekamnak (mondjuk ez eleve egészségügyi matrac).

Az, hogy előbb-utóbb a kókusz is meg fog roggyanni, szerintem nem vitás. De én azt gondolom, hogy nincs az a matracmegoldás ami örökéletű, úgyhogy olyat ne is keress, ami 100évet ki fog bírni szalonállapotban. Már csak higiéniai okokból sem árt lecserélni 10-15évenként. Annyit pedig ki kell bírjon, pl. a Yatas matracomra 10 év garancia van, pedig az csak szivacsos erősítésű, ami azért jóval gyengébb cucc mint a Rottexben lévő vastag kókusz. A nagy Rottex-emnek ki kell bírnia legalább 15 évig, persze normál használat mellett.

 

Mondjuk az furcsa volt, hogy Ausztriaban barhol is neztem mindenhol a rugosok voltak tobbsegben, kokuszos csak elvetve...

 

Ez önmagában nem tudom mit jelent, mert a kókusz merevítésként a legtöbb (drágább) matracban jelen van. Tehát nem úgy kell érteni, hogy van a kókuszos, meg a rugós külön (bár az is van természetesen, de keverik is őket). Mindegyiknek megvan a maga előnye/hátránya. Alapvetően a felhasználás, és a személyes igény dönti el, mit érdemes venni. Aki pl. keményet akar, az csak szivacs vagy hab+kókuszban gondolkodhat, a puhább, rugalmasabb fekhelyet kedvelőkenk nyilván jobban fog tetszeni a Bonell rugós.

Előzmény: 323i (23)
323i Creative Commons License 2005.06.18 0 0 23
Szasztok!

En is most allok matracvasarlas elott.

Eddig kokuszosat akartam a Rottex-tol, de tegnap hallottam egy uzletben, hogy azokban a kokuszreteg ugyanugy osszemeny mint a szivacs... meg azt is mondtak, hogy mar kezdenek nalunk is kifutni es viszik tovabb kelet fele.

Mondjuk az furcsa volt, hogy Ausztriaban barhol is neztem mindenhol a rugosok voltak tobbsegben, kokuszos csak elvetve...

Hallott mar vki ilyenrol?
Előzmény: Pöppec_kvar (22)
Pöppec_kvar Creative Commons License 2005.06.08 0 0 22

Szia Naomi!

 

En is ott vettem!:) Es hasonlo megfontolasbol: nem talaltam olcsobban sem a neten, sem mashol.

 

Remelem tartosabb lesz, mint a Cardo matracok, amikre panaszkodtok, eddig nagyon bejott, nem bantam meg!!!

 

Udv,P.

Előzmény: Naomi K. (21)
Naomi K. Creative Commons License 2005.05.29 0 0 21

Szia!

 

Kíváncsi vagyok, hol vásároltál Kaposváron? Én is ott vettem (mármint Kváron) Dunlopillot; sokat keresgéltem a neten, de úgy tapasztaltam, messze a legjobb áron találtam (Carina+ágyrács együtt kb 90e), még a német ebay-en (ami árban mindig mérvadó) sem láttam jobb áron, azon kevés magyar honlapon pedig, ahol egyáltalán ilyesmit kínálnak és van árjegyzék, mindenhol lényegesen többe került.

 

Én egyébként a Hamvainál vettem.

Előzmény: Pöppec_kvar (17)
Jupát Creative Commons License 2005.05.26 0 0 20
Nekünk is Cardo van, és sajnos egyet kell értenem. Mégegyszer nem vennék ilyet
Előzmény: uher (19)
uher Creative Commons License 2005.05.26 0 0 19

A Cardo nem jó, két év után olyan mint egy lövészárok.

A 10 év gari is csak parasztvakítás.

futoz Creative Commons License 2005.05.03 0 0 18

Sziasztok mondták hogy matrac problémáitok vannak.Az oldalamon találtok matracokat.Igény szerint bármilyet legyártunk.Az oldal címe www.futtext.fw.hu

Ha valami kérdésetek van küldjetek mailt a futtext@fw.hu címre segítek ,amiben tudok

 

Üdv mindenkinek

Pöppec_kvar Creative Commons License 2005.04.30 0 0 17

Szia!:)

 

Bocsi a kesei valaszert, nem voltam gep kozelben par napig!

Idokozben viszont meg is rendeltem a Breckle matracot!!:)

 

Igen, tisza latex. Hogy dontottem e mellett? Rafekudtem, es nagyon jo volt!!:)) Jobban tetszett, mint a tobbi. Komolyan ennyi. Probaltam kokuszost az uzletben, de nem tetszett. En is a relativ kemeny matracokat szeretem, de amit probaltam kokuszost az ugy volt kemeny, mint egy szalmazsak a deszkapriccsen: a felso reteg nagyon puha, alatta hirtelen meg mint a beton. Pedig Billerbeck matrac volt, nem bovli.

10 ev garancia erre is van es remelhetoleg a latex sem akar majd elobb elporladni, mint a kokusz tenne!:)

 

Ezt Kaposvaron vettem, de a neten rakerestem, adott ki bp-i cegeknel is ilyet - igaz sokkal rosszabb arert.

En sem hallottam a cegrol korabban, a honlapjuk szerint Nemeto-ban piacvezetok, remelem tudnak akkor vmit:)

Itt talalsz meg némi infot rola, igaz csak angol/nemet az oldal, de hatha segit vmit:

http://www.breckle.de/products.php?function=showproduct&cat=0&id=11

 

Udv,

Pöppec

Előzmény: s_vali (9)
s_vali Creative Commons License 2005.04.29 0 0 16
Köszi mindenkinek. Megnyugodtam, hogy azért többeknek bevált a latex-kókusz matrac :)
Failor Creative Commons License 2005.04.29 0 0 15

Vízeset :)

plusssuni Creative Commons License 2005.04.29 0 0 14
Nekunk a Novotextol van a matracunk. Az en oldalamon 10cm kokusz es 6 cm latex van, a paromen 8-8 az arany. 2 oras probalgatas utan valasztottuk ezt. Egyelore, 1 honap hasznalat utan elegedettek vagyunk vele.
viitamiin Creative Commons License 2005.04.28 0 0 13
Egy biztos, a Cardo nem valt be....
RadiX Creative Commons License 2005.04.28 0 0 12
Nekem Billerbeck Riviera van, ez kokusz-latex felepitesu, elsore nagyon kemenynek erzodik, de nagyon jokat lehet rajta aludni. 140-esben 80 korul volt, amikor vettem.
lufi77 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 11
Szia!
Két éve van meg.
Franciaágy keret,két ágyrács+2 rácstartó(független az egész az ágykerettől),és két különböző matrac. Az enyém azt hiszem a legkeményebb. 10 v. 12 cm vastag.Az ágyrácsok is mások.Nekem az erősebb van.A súlyom 110-120 kg körül mozog.
Számítógéppel mérték ki a matracokat nekünk. Az asszonynak, és nekem sincs problémám vele. Nagyon jókat tudunk aludni is benne. :))
Előzmény: s_vali (10)
s_vali Creative Commons License 2005.04.28 0 0 10

Szia!

Mióta használjátok a Demko-t? Nekem is ez az egyik jelöltem, viszont pont ma mondta egy ismerős, hogy vettek komplett Demko rendszert, és annyira nem vált be (kemény, fáj a háta), hogy most cserélik le az egészet.... Mennyire kemény matracot választottál?

 

Köszi,

Vali

Előzmény: lufi77 (8)
s_vali Creative Commons License 2005.04.28 0 0 9

Hali,

 

Az egyik jelölt nekem is a Dunlopillo volt. A Breckle-t még csak nem is hallottam, hol lehet kapni? Ez is tiszta latex?

Ami nekem fejtörést okoz még, hogy tiszta latex vagy latex-kokúszos legyen. Sokan azt mondják, hogy a kókuszos már túl kemény... Pl. néztük még a Demko matracokat, ott a legkeményebbek közül választottam valamelyiket (ugye a 2 perces próba alapján ezt éreztem kényelmesnek), de most több helyről azt hallottam vissza, hogy aztán nem vált be a kemény matrac... Hát nem tudom :(

Te mi alapján döntöttél a tiszta latex mellett?

Előzmény: Pöppec_kvar (7)
lufi77 Creative Commons License 2005.04.27 0 0 8
Helló!
Mi egy komplett rendszert vettünk a Demko-tól.
Húzós volt az ára (360e),de megérte.
Azóta nem fáj a derekam.:))) (89-ben elmozdult a gerinccsigolyám.)
Pöppec_kvar Creative Commons License 2005.04.27 0 0 7

Ismeros érzés...:)

 

Az 1-es szamu jeloltem most a Breckle nevu marka, 'Latex King 7 Z' nevu csodaja. Itt ez a csucsmodell. 80 és 90cm szelessegben 69.900Ft, 160-asban pedig 119.900. Azert erre még rakerdezek egyszer, kicsit keveslem a dupla árát, de mit lehet tudni...

Neki tovabbi elonye, hogy van lehuzhato, moshato huzata.

 

A masodik jelolt a Dunlopillo marka 'Carina-LX 5' nevu matraca. Ez a kinalati paletta kozepen van és a masikhoz képest is kevesebbet tud - ranezesre. Ő 80-as meretben 89.000Ft (ehhez a merethez most ajandekba adjak ehhez az ágyrácsot is) , 160-asban 136.900, racs nelkul.

 

Racsot amugy mar 15e korul lehet kapni, ebbol 2 kell francia ágy esetén.

 

Ha valamit esetleg tudok még segiteni, ne fogd vissza magad!:)

 

Udv,

Pöppec

Előzmény: s_vali (6)
s_vali Creative Commons License 2005.04.27 0 0 6

Megkérdezhetem, hogy ez melyik? Én is most állok matracvásárlás előtt, és nagyon elveszettnek érzem magam a hatalmas választékban.

Köszi

Előzmény: Pöppec_kvar (5)
Pöppec_kvar Creative Commons License 2005.04.25 0 0 5

Nos, akkor hozzaszolok magamhoz!:)

Ma, miutan 3 kulombozo helyen, vagy 3 otan keresztul csocsaltam a kinalatot, arra az elhatarozasra jutottam, hogy valszeg egy tiszta latex matracot veszek. Vmi altalalam sose hallott nemet ceg (aki azert nem lehet tul rossz, ui. Nemeto-ban piacvezeto) csucskategorias, 10 ev garancias matraca lesz a celpont. Es ez még igy is messze olcsobb lesz mint egy also-kozepkategorias Cardo...:)

Udv,

Pöppec

Pöppec_kvar Creative Commons License 2005.04.25 0 0 4

Jogos, a szohasznalatom jelzi, hogy mennyire nem vagyok/voltam kepben a temaban!! Rugos vs. kokusz/latex/miegymas-ra gondoltam:)

 

Előzmény: Lacivill (2)
Pöppec_kvar Creative Commons License 2005.04.25 0 0 3

Koszi a matrac.lap.hu-s tippet, mindig elfelejtem, hogy ott kezdjem az info vadaszatot...:)

A Cardo (a honlap szerint ) ad 10 ev garanciat, most elmegyek es megnezem!:)

A taskarugos - ahogy nezegettem most - nekem tul kemeny lenne a 78kg-omhoz, de a szisztema nagyon jo! (Billerbeck matracban legalabbis csak a legkemenyebb van ilyennel.)

Koszi mégegyszer!!:)

Előzmény: Tittici (0)
Lacivill Creative Commons License 2005.04.24 0 0 2
A szivacs egészségtelen, úgy tudom, hogy nyugaton már nem gyártják.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!