Keresés

Részletes keresés

31415927 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 85972

Sziasztok, még egy kérdés.  Dekopír fűrész vásárláson (is) gondolkozom és most láttam a lenti hozzászólásban, hogy nem mindegy hogy a fárészgépnek milyen befogása van.  Esetleg tudtok egy linket ajánlani, ahol ennek utána lehetne nézni.   A google most nem volt barátom, nem találtam semmi használhatót erről (minden keresésem csak konkrét gépeket adott, nem egy általános leírást, hogy milyen befogások vannak, melyiknek mi az előnye-hátránya illetve, hogy melyik az amelyik univerzális (lentebb említették a prizmát)).

 

Előre is köszönöm!

neduddgi(én) Creative Commons License 2015.02.12 0 0 85971

Ez a 308B most nagyon megszólított. Hamarosan bútorlapokat kellene vágnom, és ahhoz t.képpen semmim sincs. (Körfűrész lapot is kellene vennem ilyen célra.)

 

Valahol a nyeten található olyan, a teljesség igényével összeállított leírás, ahonnan kiderül, hogy az egyes dekopírlap-kódok milyen felhasználási célt takarnak?

 

Nekem pl. eszembe sem jutott volna ilyen speckó lapot keresgélni, mert nem tudtam, hogy létezik. Valószínűleg megelégedtem volna egy hagyományosabb (vélhetően rosszabb vágásképet adó) lappal, nem tudván, hogy gyártanak jobbat is.

GPS Creative Commons License 2015.02.12 0 0 85970

 

Ha már fűrészlap - számomra ez a világbajnok.

 

Legutóbb - amikor a mosogatógépnek kellett fűrészelni - betértem a szerszámboltba új lapért, mert nem akartam szarakodni a használtakkal.

Erre a szerszámos-fickó szólt, hogy van egy újfajta lapjuk amit ő is kipróbált otthon puha-fenyőbe - és állította, hogy szenzációs abból a szempontból, hogy körfűrész-minőséget hagy maga után - mindkét oldalon.

Nem szakít egy szálat sem.

 

Hagytam maga rábeszélni (pláne, hogy nekem mindegy a befogás, mert prizmás a dekopírom, még ha kör-keresztmetszetű lenne, azt is be tudnám fogni) - de nem bántam meg.

 

 

 

Tényleg úgy vág bútorlapba, mint ahogy az alsó kép mutatja - de majd teszek fel saját fotókat is - mert lefényképeztem vágás közben, mert ilyet én még nem láttam: egyáltalán nem

szakít se fent, se alul.

 

Érdemes megfigyelni a ravasz fogazatát (klikk a felső képre) - mert más fogazat van az fonáknak és más a színének.

 

Egyébként remekül vág, nagyon haladós - és a bútor szétvagdalása után is újszerű éle van még mindig.

És még valami: ahhoz képest, hogy kicsit szélesebb a megszokottnál - meglepően jól kanyarodik.

Pl. ezzel vágtam be a mosogató kerekített helyét - nem kellett kanyar-lapra cseréljek, mert ez is szépen vette az ívet.

 

At ára: 1.600 Ft volt a 3 darabos kiszerelés (szerintem nem vészes, pláne ha tartós)

 

Előzmény: Törölt nick (85962)
rferi Creative Commons License 2015.02.12 0 0 85969

Az első képen az a baj, hogy alap berezonált.

Ha ezt sikerül csökkenteni, jobb lesz a vágásképe is.

Előzmény: Törölt nick (85956)
Paco155 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 85968

Én mindenesetre ismét köszönöm a segítséget amit nyújtottatok.

Előzmény: 409 (85967)
409 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 85967

Jó nekem mindkét lehetőség...  :-))

Előzmény: Garfield007 (85966)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 85966

De-de, mert ha nem rajzolsz akkor két eset lehet:

- pénzsóvár vagy és kéreted magad

- egy hálátlan szemétláda vagy, aki az eddigi önzetlen segítséget nem akarod meghálálni

Választhatsz :-)))))

Előzmény: 409 (85963)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.12 0 0 85965

jaja, mindent értek. köszi az ötletért!

 

és midnenkinek köszönöm a sok ötletet, képet!

 

Vajk

Előzmény: 409 (85963)
pajaci Creative Commons License 2015.02.12 0 0 85964

Mind a kettőre gondoltam. Egy forgácsoló, vágó gép, felületmegmunkálási minőségét alapból az anyaggal találkozó eszköz határozza meg. Maga a meghajtó gép a megmunkálás sebességéért, pontosságáért, és a kényelemért felel.

Egy hulladék, csörgő zörgő körfűrész egy profi lappal sokkal szebben vág, mint egy profi gép hulladék lappal.

Előzmény: Törölt nick (85960)
409 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 85963

Akkor ugye már nem szükséges rajzolni.  ?

Előzmény: halaloszto (85931)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85962

Jó, csak nem voltam elég türelmes:

 

http://profigep.hu/szurofureszlap_u_101_b__clean_for_wood_6798

 

Mondjuk szép ára van .... o.O

Előzmény: Törölt nick (85961)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85961

Lehet h hülyeséget írtam? Ilyen kell a Hyundaiba, de lehet h a Bosch csak T lapkát csinál? o.O Akárhogy keresem, de csak T-set találok.

 

Tudtok olyan lapmárkát, ami szerintetek van olyan jó mint mondjuk a T101B a Boschtól, de nem T-s hanem ami a linken van (nemtom hogy híjják .. "egyenes" befogású?) 

Előzmény: Törölt nick (85960)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85960

Vagy a 90 BE vs Hyundai-ra gondoltál? Háát ... lehet hogy veszek nagynéninek egy Bosch lapkát bele (úgyis sokat kéregettem kölcsön tőle), de azt kétlem hogy Bosch lappal kevésbé ugrál majd a Hyundai (lehet, sőt biztos hogy szebben vág majd). No, de akkor majd erről is beszámolok alkalomadtán.

Előzmény: pajaci (85958)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.11 0 1 85959

Vegyük úgy, hogy a lapokról mondtam véleményt :-)

 

Tudom, és írtam, hogy nem korrekt így az összehasonlítás, de sajna nem volt a mellényzsebben a CMI-be való 185x20-as Bosch lap. Azonkívül nemcsak a lapról szólt (számomra) az egész dolog, hanem hogy mit tudtam ÉN kihozni házilag, meg mit a Bosch.

Előzmény: pajaci (85958)
pajaci Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85958

Elég meglepő számomra két gépről úgy mondani véleményt, hogy más lap van bennük.

Előzmény: Törölt nick (85956)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85957
Előzmény: Törölt nick (85956)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85956

Szépjóestét!

 

No, megvolt az első bokszmeccs a Bosch PTS 10 és a saját gyártmányú asztali körfűrészem között (utóbbi lelke egy hanyattfektetett CMI kézi körfűrész. Majdnem mint ez itt, csak 1400W, lézeres-parasztvakítós, OBI-s)

 

Hómméd vs. PTS 10 vs. akácdarab, legvastagabb pontján 5cm:

 

 

Nyilván nem szép dolog PONT EZ az összehasonlítás, de a lelkem megnyugtatására kellett :) Mindkettő 1400W-osnak hirdeti magát, de itt nem is a teljesítmény volt a lényeg (azért a CMI kicsit nyöszörgősebben vitte, de vitte), viszont a vágáskép talán önmagáért beszél. Nem biztos hogy a képeken átjön, de a hómméd vágásképe az Alpokéra hajaz, a PTS-é meg inkább az Alföldre. OK, tudom, nem ugyanaz a fűrészlap (CMI: a gyártója nem merte ráírni a nevét, 24 fogas, PTS 10: Bosch Optiline for Wood, 40 fogas), a CMI-t én fogattam fel 4 csavarral egy rétegelt lemezre (lehet félcentis kazánlemezen szebben teljesített volna) ... stb, stb. De mindkettőhöz a kategóriája és gyártója legalja lapot adták, szóval így talán ér a teszt. (Boschéknál az Optiline famili az kb. a belépő szint, nem?)

 

Sokminden mást sajna nem tudtam még kipróbálni rajta (nemrég értem haza, nem akartam mérges szomszédot generálni). De amit még hirtelenjében elszeltem: MDF, 50 cm hosszon, 5cm széles darabot vágva, páhuzamvezetőt abszolút nem kalibrálva 0.3mm különbséget mértem az eleje és a vége között. Elsőre nem rossz. Viszont a felszakadásgátló lesz az első,, amit készítek hozzá. Lenyestem egy nagyon kis darabot egy tölgyfa küszöbből, ~2-3 mm vastagot, naná ahogy átvágtam, hangos pattanással berongyolt a kis darab a fűrészlap és a betétlap közé a gépházba. Szóval kő' majd az a zero clearance betétlap, na.

 

Volt egy másik meccs is az este. Egy elkékült Bosch dekopír (GST 90 BE), T101B lappal vs Hyundai dekopír (LUX lappal). Hát skacok .. lehet hogy eltúlzom, de ez a kék Bosch egy álom. Nekem legalábbis. Azt hiszem sosem volt még ilyen jó szerszám a kezemben. Igen, mindkettő vágja a fát, és igen mindkettővel lehet egyenest vágni. És meglepő, de görbét is :-) De amilyen lágyan teszi ezt a 90 BE, hát az valami gyönyörűség. És igen, számít, NAGYON számít hogy mennyire "pattog" a cucc a kezedben. Hiába nehezebb a 90BE, de mégis könnyebb vele dolgozni. A porelfújás az meg nagyon nem parasztvakítós találmány. Igen tetszik. Nyilván itt sem mindegy hogy milyen pengét hajítasz bele. Jut eszembe, majd elhajítottam a Boscht, mert mikor tapogatja meg az állatja a szép fényes pengét? Miután lenyes egy darabot egy 5centi vastag pallóból ... eddejóta.... Tetszett az SDS befogás is. Ez nem löki ki magából a pengét, mint pl. a 150 BE, de kis géptest-paskolás után kicsúszik magától. Persze csak ezért nem veszünk kék Bosch-t (főleg hogy ilyet a zöld is tud), de azért piros pont. Vágáskép relatíve sima, itt nincs olyan nagy különbség mint a körfűrészek között, de azért tapintásban van. (Hyundai-ba nem tudtam a Bosch lapot befogni, nem T-s).

 

No egyelőre ennyi, csak gondoltam leírom az első tapasztalataimat, hátha segít valakinek aki hasonló beruházáson töri a fejét.

 

arvaiz69 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85955

Sziasztok! 

Ma a szalagfűrésszel szeleteltem a borovi deszkákat, mikor arra lettem figyelmes hogy a szalag előre hátra ugrál. Leállítottam, kézzel körbeforgattam a kereket és azt tapasztaltam, hogy a karácsonyra vásárolt Flex Back szalagom egy helyen csúnyán berepedt. Még szerencse, hogy kettőt rendeltem belőle! Felraktam az új szalagot és folytattam tovább a munkát! 

 

Ez a szalag még nincs két hónapos és sajnos már megadta magát. A pallók és  a gyalulatlan deszkák vágásához mindig ezt használtam, persze a fűrészgép nem volt mindennapi használatban.

Egyébként a szalaggal öröm volt fűrészelni, könnyen ment vele a fűrészelés és nagyon szép vágási felületet adott. A lap 0,65 mm vastag és elég kemény anyagból volt, gondolom ez okozta a vesztét hogy ilyen hamar tönkrement.  

Remélem a másik ilyen vastag szalagfűrészlapomat azért hosszabb ideig tudom majd használni!

Üdv.: Zoli 

Előzmény: arvaiz69 (83435)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85954

En ezt videkiesen 'tarto' nelkul oldottam meg...csak siman osszeforgatva rakom el a cipoket..

Majd a labamon 'kisimul'.... :-) 

Előzmény: Törölt nick (85951)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85953

Nálam is szükség volt némileg helytakarékos cipőtárolási megoldásokra, pl. ennek a (korábban már kívülről fotózott) cipőszekrénynek a mélysége korlátozott, így a párom cipői és a vendégpapucsok csak így férnek el benne.

 

 

Az előszobában rendelkezésre álló helyre (a szocreál betonvas vázas, függönyös, lecserélésre váró másik cipőtartón kívül) már csak két ülődoboz fért, abban pedig vigyázzban állnak a cipők.

 

 

(Egyébként a kinagyított képek megjelenítéséhez: nálam úgy működik, hogy az ablakot a képernyő tetejéhez tolással méretre igazítom, majd jobb katt, kép mejelenítése, és normál méretben láthatók a fotók. W7, Ff)

Paco155 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85952

Na az ígéret szép szó de a landwirtschaftsausstellung még szebb.  :)

 

Így néz ki egyben:

 

Így pedig a cipőtartó rész közelről. Nem nagyon látszik, mert beljebb végződtettem, de középen van még egy függőleges merevítő a stabilitás miatt. Az is elosztja a teret 4 részre, ami egy 4 fős család esetében pont jó lenne ha mindenki saját dobozát használná, plusz asszony csizmáinak a hely kétoldalt

Előzmény: Paco155 (85924)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85951

Itt a megfordítós:

 

 

Vagy egyszerűen csak így valahogy:

 

Előzmény: Törölt nick (85950)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85950

De ezt úgy is meg lehet marha egyszerűen oldani, hogy van egy alsó szint, és egy zsanéros fölső, természetesen cipőnként külön, különféle szélességekre. Ha meg a fallal párhuzamos, akkor csak simán az is mehet a falra, a lejtő végén kis ütközővel. Fölöttük újabb vízszintes lenne. A bakancsnál picit nagyobb lenne a levegő, vagy ott másképp kell trükközni, pl a fölső cipőt fejjel lefelé fordítani egy függőleges bakancstartó pálcán, az alsó orra előtt megtartani :)

Előzmény: Törölt nick (85949)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85949

A legjobb:

 

Vagy ez a nagyon minimalista?

 

Na, és megtaláltam amit kerestem. Ilyesmit kéne készíteni, majd 90 fokban befordítani a falhoz.

 

Akár magasságállítósan is röhögve kivitelezhető, fából is.

pajaci Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85948

Ez is jó ötlet!

Előzmény: Törölt nick (85939)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85947

van egy magyar cég, majd előkotrom elérhetőséget, szóval ők mindenféle rolót állítanak elő, nagyon szépeket

 

méterre lehet venni, azt hiszem, 2-3 szélességben és van egy kis kiszámoló excel is az oldalukon

 

persze azok ilyen felhúzható, egyszerűbb rolók, de nagyon profik és dekoratívak 

Előzmény: rferi (85938)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85946

óóó, ez is nagyon jó, be is könyvjelzőztem

 

anno nagyon kis (1 szobás) lakásunk volt, tele voltunk fel-, le-, ki- és összehajthatós asztalokkal, ágyakkal, stb. Mindet apám csinálta.

Előzmény: kofic (85935)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85945

feltolósra gondoltam, de igaz, hogy vesz el a mélységből

igazából szerelmes vagyok a rolós megoldásokba, farolósba elsősorban

 

3 kenyértartót csináltam is már anno ajándékba, jó móka és nagyon szép

 

néhai drága jó barátomtól meg kaptam egy szekretert, amit egy hajóépítő asztalos csinált és rendes, klasszikus, nagy rolós volt a teteje

Előzmény: kofic (85930)
kofic Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85944

Típustól függ, de 40-50 kg -ot bírnak ajtónként . 

Előzmény: pajaci (85943)
pajaci Creative Commons License 2015.02.11 0 0 85943

Tologatnák egymást rajta, még játéknak is jó volna. (amíg le nem szakad)

Előzmény: halaloszto (85942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!