Keresés

Részletes keresés

Real Putyur Creative Commons License 2010.06.16 0 0 3199
Nehéz dolog ez a "... máshol elkelt ..." téma. Sokat vitáztunk már róla. Főképp nehéz ezt a jogi oldalról megfogni. Inkább korrektség kérdése.
Én is adtam már el olyan tételt "házon kívül", ami aukcióra volt bocsájtva. Beléptem az oldalra, töröltem az aukciót (mivel nem volt rajta licit), és AKKOR mondtam a vevőnek, hogy viheti. Egyébként nem kapta volna meg; NEKI mondtam volna, hogy sajnos már elkelt...
Én az ilyen "másholelkelt"-ezőket szó nélkül kivágnám az aukciós oldalakról az első alkalommal.
gepesz Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3189
Nincs. De ettől sem tudom a választ.
:-)))))
Tudom jobb volna a szabályzatot elolvasni? De minden ilyen vacak, nagyon unalmas olvasmány.
Előzmény: Ladybee (3188)
Ladybee Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3188
Van már papagájod?
Előzmény: gepesz (3187)
gepesz Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3187
Értem az indulatodat, de még mindig nem tudom, hogy a vatera SZABÁLYAI szerint mehet-e így?
Előzmény: glashuette (3184)
glashuette Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3186
Üzletszerűen nem működik, egyszer eljátszhatod, vagy akár el is állhattok a vételtől ténylegesen. Sorozatban nem fog menni, ha nekem nem hiszel, próbáld ki ;-)
Előzmény: Pavel (3185)
Pavel Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3185
Ebayen se kell jutalékot fizetni, ha közös megegyezéssel elállnak az üzlettől.
Előzmény: glashuette (3184)
glashuette Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3184
Ez egy játékpiactér, mindent lehet. Lehet elindítani valamit 1 forintról, aztán visszakozni, lehet 20 helyen árulni egyszerre, lehet kamunickkel saját magadra licitálni, aztán különböző indokokkal át nem venni (a jutalékot be nem fizetni magyarán)

Az ebayen ez nem megy, magadra licitálhatsz ugyan kamunickkel, de a jutalékot bevasalják kegyetlenül, és ha nem fizetsz, szó nélkül kipenderítenek és fújhatod a +100-as +1000-res visszajelzéseidet. Ez a fajta magyar virtuskodás, hogy meghalt a nagymama, meg hogy kicsi volt a méret, elkelt máshol stb. kurvára nem érdeki őket.
Előzmény: gepesz (3182)
gepesz Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3182
Arra vagyok kíváncsi, hogy vannak alcímként beírva azok a szövegek, hogy - " tájékozódj, mert máshol is árulom...."
Ez a Vatera szabályai szerint megengedett, vagy csak csinálják?
glashuette Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3181
Csókos a kispajtás, ez teljesen egyértelmű. Így én is szívesen indítanék licitet. 1 forint nincs minimálár, osztán ha nem halad a licit, akkor elkelt vaterán kívül.
Előzmény: Vadista Szandál (3180)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3180
erről sajna lemaradtam:)

sosem nézek meg olyan terméket aminek a leírásában a csodálatos, gyönyörű, stb szubjektív jelzők vannak, majd én eldöntöm. nekem túl gejl egy ilyen cím.

egzakt dolgok OK, az segít a kiválasztásban, rövidíti a keresést: kopott, újszerű, viseltes, leharcolt, jó állapotban. De a pompás meg a csodálatos szavak a leírásban nálam kiverik a biztosítékot:)
Előzmény: glashuette (3174)
Real Putyur Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3179
Tényleg. Ez egy bug. Ilyen egyszerű megoldani, hogy licitált tételnél leírást/fotot lehessen cserélni. A Vaterának le kellene tiltani a külső tárolóhelyeken lévő fotók behúzását. (Azokkal egyébként mást is lehet trükközni - hanyattestem, amikor először megláttam... Nagyon ügyes. Felteszel egy képet, aminek a neve pl. a telefonszámod vagy az e-mail címed: pl. "30-xxx-xxxx.jpg". A Vatera a hozzá feltöltött képeket átnevezi, tehát azokkal nem lehet így ügyeskedni.)
Előzmény: glashuette (3176)
Real Putyur Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3178
Ügyes... :-)
Freeweb-en van a kép, nem a Vaterára van feltöltve. Egész egyszerűen OTT lecserélte a képet, és voila.
Az alcímet nem értem, de lehet, hogy azt érvényes licit mellett is lehet módosítani, ill. beilleszteni (lehet, hogy eddig nem volt, csak most adta hozzá). Nem ismerem a dolog működését.

Mindenesetre az egész eljárás úgy ahogy van etikátlan.
Előzmény: glashuette (3176)
kose Creative Commons License 2010.06.13 0 0 3177
Nálatok műkszik a vatera honlapja?? Nálam 18.00-óta nem. :(
glashuette Creative Commons License 2010.06.13 0 0 3176
Ha már van rajta licit, hogy lehet átírni az alcímet, és kicserélni a fotókat?
Előzmény: Pavel (3175)
Pavel Creative Commons License 2010.06.13 0 0 3175
Ez egy elég béna megoldás, ennél azért kifinomultabban is megoldhatta volna.
Előzmény: glashuette (3174)
glashuette Creative Commons License 2010.06.13 0 0 3174
http://www.vatera.hu/csodalatos_gyemant_koves_14_kt_feherarany_longines_172902826.html

Ezt a trükköt hogy kell kivitzelezni, hogyha nem frankón alakul az ár akkor kiírom alcímbe hogy lekelt az 1 forintos minimálárnélküli cuccos?
beri09 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 3173
Én meg most kaptam egy olyan számlát,hogy dobtam egy hátast.Kb 1 év alatt fizettem be eddig ennyit.És hiába a levél-jön a szokásos formaszöveg-meg az, hogy:ennyi!
Előzmény: Törölt nick (3118)
Real Putyur Creative Commons License 2010.06.12 0 0 3172
Köszönöm.
2006 óta megvan minden adat. ;-)
Előzmény: Blue_Sky_007 (3171)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 3171
Jó a nyilvántartásod. :-)
Előzmény: Real Putyur (3170)
Real Putyur Creative Commons License 2010.06.12 0 0 3170
Úgyvan.
1000 Ft volt.
Egy spéci "kábel" volt az.

:-)
Előzmény: Blue_Sky_007 (3169)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 3169

Akkor játszunk! :-)

Milyen az arhívumod?

2008.08.26.-án vettél tőlem valamit, és a keresztneved ugyanaz mint az enyém. :-)

 

A többi meg nem ide való, nem érdekel hogy állsz a reklámokhoz, mit gondolsz róla, a Te dolgod.

Előzmény: Real Putyur (3168)
Real Putyur Creative Commons License 2010.06.12 0 0 3168
Valljuk be; elég erős csúsztatás bármilyen egyenlőségjelet tenni egy mediaban megjelenő, szakemberek által készített reklám, és egy internetes árverési oldalon magánszemély által indított aukció közé... (Amúgy érdekelne, mit vettem korábban Tőled.)

A reklámokról megvan a véleményem (ami a lesújtóbbnál is lesújtóbb). Az ellenkezőjéről bármilyen szinten is felesleges győzködni, kereszteshadjáratot indítani; én kirekesztettem a reklámot az életemből, és nekem így jó. Lehet emiatt botorsággal vádolni; akkor én cserébe szánalmasnak tartom azt, ha valaki bármely termék/szolgáltatás iránti tájékozódásakor az arról szóló reklámban szereplő megállapítások/kijelentések bármelyikét is tényként fogadja el. A reklám nem lexikon; azért készül, hogy valamit rádtukmáljon (amit nem biztos, hogy amúgy megvennél, vagy pont azt választanád a sok "egyforma" közül). Ha valaki valami iránt tájékozódni akar, tegye azt egy független platformon (amennyiben egyáltalán létezik olyan hogy független), és ne hagyja magát befolyásolni egy anyagilag súlyosan érdekelt "véleménynyilvánító" (a reklámkészítő szakember) által; hiszen az nem a saját tapasztalatait, meggyőződését közvetíti a közönségnek, hanem azt a rózsaszín sablonszöveget, amit a termék/szolgáltatás kínálója ad a szájába - s imigyen egyáltalán nem nevezhető reálisnak, és minden részletre kiterjedőnek, legfőképp objektívnek. Még a "... tudósok bebizonyították ..." jellegű hirdetések is maximális fenntartással kezelendők; megfelelően megfizetett "tudósok" bármit bebizonyítanak, és ugyanakkor annak az ellenkezőjét is; az áltudományos szövegekről ehelyütt pedig még meg sem emlékeztünk.

Mivel egy időben magam is foglalkoztam (maximálisan amatőr módon) "reklámok" készítésével, így tapasztalatból tudom, hogy hazudni KELL, még az újsághirdetés szintjén is. A professzionális reklámoknál pedig semmi nem valódi; a sörhab, a zsírfolt a húsleves tetején, a "frissen mosott" ing - mind hazugság, illúzió, szemfényvesztés. Nem is beszélve a különféle "apróbetűkről" (olyannyira ismerjük ennek a jelentőségét, hogy a szó már önálló jelentéssel bír nyelvünkben!), amik mind jelentéktelenné zsugorítják azon "előnyöket", amiket a reklám kiemelt, és nem-tanulmányozásuk súlyos hátrányokkal fenyegeti az óvatlan vásárlót.

Száz szónak is egy a vége: én nem kérek a reklámokból, köszönöm. Aki akarja, nézze/olvassa/hallgassa; nem vagyunk egyformák (hála a jó Istennek).

A nőkkel kapcsolatos megjegyzés akár igaz is lehet (nem tudom), de hogyan jön ez ide? Nem értem a párhuzamot...


Viszont rendesen elkanyarodtunk az eredeti témától...
Előzmény: Blue_Sky_007 (3166)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 3166
Pedig a vaterán vettél tőlem valamit még régen, azt is "reklámoztam". Ha hazudtam volna, akkor még most is mérges lennél. De én úgy gondolom, van tisztességes reklám is.
Előzmény: Real Putyur (3165)
Real Putyur Creative Commons License 2010.06.11 0 0 3165
Az már régen volt.
Amúgy más reklámot/hirdetést írni, és más nézni/olvasni.

(Amúgy meg én is mindig hazudtam... :-D )
Előzmény: Blue_Sky_007 (3164)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 3164
Ha jól tudom ingatlanban utazol? Ott hogy adsz el?
Előzmény: Real Putyur (3163)
Real Putyur Creative Commons License 2010.06.11 0 0 3163
TV-adást nem nézek, csak filmeket DVD-ről. Egy olyan rádióadót hallgatok, ahol a reklámidő erősen konvergál a 0-hoz. Firefox + AdblockPlus + Flashblock. Utcán meg az útra figyelek, nem a plakátokra, mert nem szeretek nekimenni ennek-annak... :-D
Előzmény: gepesz (3162)
gepesz Creative Commons License 2010.06.11 0 0 3162
Az a baj, hogy megkerülhetetlenek. Hiába mondod azt, hogy egyik füleden be a másikon ki. Tudat alatt rögzül. Én is letakarítottam a Vatera oldaláról minden reklámot. De máshol azért kapok rendesen, minden lépésben. Akár a neten, akár az utcán, Tv-ben. Szóval fertőznek. Nem úgy mint a disznó nátha. Vajon mi lesz az idei sláger a disznó éve után?
Előzmény: Real Putyur (3161)
Real Putyur Creative Commons License 2010.06.11 0 0 3161
Szerintem meg határozottan visszafogtam magam, és erősen szépítettem a helyzetet a reklámok javára.
Mindegy; én reklámmentesen élem az életemet, és nekem ez így jó.
Előzmény: Blue_Sky_007 (3160)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 3160
Azert ez "enyhe" túlzás.
Előzmény: Real Putyur (3159)
Real Putyur Creative Commons License 2010.06.11 0 0 3159
Bocs. Egy pillanatig is felmerült Benned az, hogy ez a reklám igaz lehet...? Alapigazság: MINDEN reklám MINDIG hazudik. Akkor is, ha még el sem készült. Olyan reklámot még nem csináltak (meg nem is fognak soha), amiben akár csak egy írásjel is igaz lenne. Mind arra épít, hogy átverjen.
Ezért rekesztettem ki az életemből a reklámokat. Nem nézem, nem olvasom - egyik fülemen be, a másikon ki; ilyen egyszerű. Ignorálni kell őket - hidd el, sokkal szebb így az élet. ;-)
Előzmény: Törölt nick (3158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!