Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

diessel Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6775

szia

 az elsö az tuti hogy sokáig fog precizen szolgálni ha azt veszed

ez bajnok pisztoly márka!!nekem ilyenek vannak és imádom :)

 

a második is  elég jonak nézki de se ár meg a lapalján valami 2007 es dátum van :S

Előzmény: keyol (6774)
keyol Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6774
Sziasztok.Szórópisztolyt szeretnék venni és a segítségetek kellene a döntésben.Bútorokat fújok általában 2K festékekkel dolgozom.Van két kiszemelt áldozat ,de nem tudom melyiket vegyem.Ebben kellene a Ti véleményetek is.Válaszotok előre is köszi.

http://www.magnesszelep.hu/index.php?oldala=menu.php&oldal=termek_reszlet.php&utvonal=;;272;;269;;0;&mp=mp.php&szulo=272&nyit=272&kod2=%3E%20Pneumatikus%20szersz%E1mok&tazon=34013


http://www.szerszamkell.hu/catalog/product_info.php?cPath=2_27_99&products_id=184
2006.1.2 16V FULL Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6773

Sziasztok!

 

Szeretném lefesteni a műanyag tankfedelemet./Opel Corsa C/

Fel van hólyagosodva a lakk rajta.

 

Milyen csiszoló papírral csiszoljam át elöször?

Lakkozzam is utánna?

                                         Köszönöm a válaszotokat!

Elvis74 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 6772
Szia. Szöszt, szúnyogot, apróságot mézes kendővel(sváb rongy)törölgetve lehet eltávolítani. ha kell vizesen csiszolhatsz is de azt át kell legyezni újra.
Előzmény: jacsu (6770)
jacsu Creative Commons License 2010.06.15 0 0 6770

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,metál fényezés után néhány helyen vannak apróbb hibák,néhány szösz.Lakkozás előtt van,még csak szinre van fujva,sötét szürke.Lehet e valamit kezdeni velük lakk elött?Választ elöre is köszönöm.

seby01 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 6769
Köszi a segítséget :) megpróbálkozok vele
Előzmény: Elvis74 (6768)
Elvis74 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 6768
Hali. aprósághoz, kis fúvókás pisztoly az igazi, nekem van egy 1,2 esem azzal szoktam ilyeneket csinálni, kevéske anyag, és látod, hogy mikor jó. aztán lakk ha fényesre akarod. 
Előzmény: seby01 (6766)
keyol Creative Commons License 2010.06.12 0 0 6767
Sziasztok.

Bútorokat fényezek és lenne egy polírozással kapcsolatos kérdésem.Sajnos nem kamrában fújok és sajna elég sok szemcse van a felületben.Eddig a polírozás előtt vizes 2000es majd 2500 papírral csiszoltam be a festett felületet,de sajna elég sokáig tart.Arra gondoltam ,hogy excenteres csiszolóval szárazon csiszolnám be 1500as vagy esetleg 2000es gépi papírral mert talán így gyorsabb és utána polír.Szerintetek mély nyomott hagy a gépi papír?
seby01 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 6766
Rendben :) "megjegyeztelek" és ha aktuális lesz mindenképpen keresni foglak. Őszre terveztem ezt a festegetés projektet , de elképzelhető , hogy előbb felkereslek, sajnos nem olcsó dolog úgyhogy inkább nem kapkodom el .

Még annyit kérdeznék meg , hogy az ilyen apróbb műanyag dolgokat , mint pl a vesék , hogyan tudom szépen lefújni , úgy hogy ne folyjon meg ?, van kompresszorom , meg szórópisztolyaim is , csak a szakértelem hiányzik :)
Előzmény: Elvis74 (6765)
Elvis74 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 6765

Szia. ne haragudj, ha összekevertelek valakivel. Így nagy vonalakban kb 180 ezertől fölfelé van egy teljes külső, de érdemes ránézni elötte. Ha gondolod keress meg.

Előzmény: seby01 (6764)
seby01 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 6764
Szia :)

Itt még nem hiszem hogy beszéltünk, ahogy nézem ez az első hozzászólásom .

Úgy gondoltam , hogy teljesen telibe ( full karosszéria kívülről)
fújatnám , a gyári szín maradna , csak nem sima metálban , hanem gyöngyház metálban . Ennek kb mi lenne az ára ?
Előzmény: Elvis74 (6760)
Dózerbike Creative Commons License 2010.06.11 0 0 6763
szép munka,gratula!Én az asztalos szakmával voltam így,ahogy te a fényezéssel.Akkor géplakatos szakmám volt még csak.Most meg abból élek,ami először csak hobbi volt.

Használj aktív szenes maszkot,akkor nem szívod be a sok mocskot.
Előzmény: hamvasat (6761)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.06.11 0 0 6762

RESPEKT!

Előzmény: hamvasat (6761)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.11 0 0 6761
mykeman72!

Köszi. Igen, pontosan ez a jó kifejezés rám, hogy "lelkes amatőr" :-)

Alapszakmám gépészmérnök és szeretem a műszaki, szakmai kihívásokat. Épp ezért szeretem a dolgokat nem csak elméletben ismerni, bele szoktam kóstolgatni egy-egy szakmába, általában valami ügy apropója alkalmából. A fényezés is ilyen dolog. Gyerekorom óta festegetek, főleg motorokat, motoralkatrészeket, bringákat. Persze eleinte csak flakonos sprayvel, főleg neoluxxal. Egész jól ment, úgyhogy a haveroknak is én festettem mindenfélét. Aztán később sokat jártam egy ismerősömhöz, aki fényező, én kérdeztem tőle, ő meg szeretett magyarázni, megmutogatott sokmindent, szívtam magamba, mert érdekelt. Könyvtárból is vettem ki könyveket, de sajnos azokban a modern dolgok nincsenek benne, de alapnak jó volt. Aztán később hobbiból sérült robogókat, motorokat vettem, kipofoztam, lefestettem őket, használtam kicsit, aztán eladtam.

A kezdeti lökést az adta meg, hogy egyszer eldöntöttem, hogy rendes anyagokkal is megpróbálom. A szerencse is közrejátszott, mert barátom apjának a műhelyében pihent már 10-15 éve néhány profi szórópisztoly, vadi új, kibontatlanul (Sata Jet 90), meg sikerült beszereznem fillérekért Festo vízleválasztót, meg nyomáscsökkentőt. Nem akartam profi munkát, csak egy elfogadható szintűt, de ahol meg akartam venni a festéket, megmosolygott a tulaj, mikor mondtam, hogy én fogok festeni. Ezen kicsit felhúztam magamat, úgyhogy eldöntöttem, hogy profit fogok csinálni. Persze közben szívtam ezzel-azzal, de ő mindig segített, elmondta, hogy mi a probléma, mit kéne máshogy csinálni. A végére tényleg jól sikerült. Legutolsó munkám ez volt, (lásd kép) a hátsó motort fújtam én, senki sem tudta megmondani, hogy nem gyári, pedig az egész masina le lett fújva. Nagyon sziszifuszi meló volt, de megérte a végeredmény. Nagyon szeretek fényezni, de sajnos letettem róla, mert nincsenek megfelelő körülményeim, szerszámaim. Ezt a busát is kézzel csiszoltam, kézzel políroztam, összesen 1 hónapom ment rá délutánonként. Ahhoz, hogy hatékonyan tudjak dolgozni, be kéne feccölni jó pár fityinget. Meg a befejezést az adta meg, hogy mivel nem kamrában fújtam, szívtam be a sok mérgező gőzt és a vérképemen nagyon megmutatkozott, főleg a májfunkcióim voltak szarok. Amint abbahagytam a "kokózást", helyreállt minden.

Most kezdek majd építkezni, a ház alatt lesz egy 180 négyzetméteres műhely kialakítva, erősen gondolkozok, hogy hagyok ott egy helyet, ahol majd egyszer ha sok pénzem lesz, akkor kialakítok egy fényező fétis-sarkot :-)

Most is azért kezdtem el próbálgatni belőni a színt, mert ha én, amatőr létemre meg tudtam csinálni, akkor egy profi fényező nem mondhatja, hogy nem tudja.

Üdv: Hamvasat
Előzmény: mykeman72 (6758)
Elvis74 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 6760

Szia. Már egyszer beszéltünk itt, nem? szétszedve nem szétszedve darabokban, igy úgy? én fehérvári vagyok, kérdezz bátran.

Üdv.

Előzmény: seby01 (6759)
seby01 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 6759
Üdv!

Ősszel telibe szeretném fújatni az autómat , de nem nagyon vagyok tisztában a költségekkel , az autó egy szedán e36 bmw és gyöngyház metál laguna zöld színre szeretném festetni . Kb mekkora lenne a költsége anyag /munkadíj , esetleg Székesfehérvár közelében ismer e valaki szakembert aki elvégezné ?
mykeman72 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 6758
Na végre egy lelkes"amatőr" aki veszi a fáradtságot és átnéz a ló túlsó oldalára is.
Ez szimpatikus dolog,és ráadásul láthatóvá válik,hogy a fényezés egy igen összetett ,bonyolult folyamat aminek rengeteg buktatója lehet.
Nem mindíg sikerül megnyugtatóan elmagyarázni az ügyfélnek,hogy az egyszerűnek látszó dolgok néha nagyon ki tudnak babrálni a szakmabeliekkel is.
Azért elismerésem,hogy utánajártál és meggyőződtél a hibalehetőségek nem kevés számáról ,és ez még csak a jéghegy csúcsa!!
Előzmény: hamvasat (6757)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.10 0 0 6757
Robim!

Köszi szépen, hogy megnézted. Közben találtam olyan helyet, ahol Lechler-ből ki tudták keverni ezt a színkódot, segítőkészek voltak, fújtak nekem kétféle próbakártyát, egy normál nedves, meg egy száraz fújásost. Érdekes, hogy ez mit jelent árnyalatban. Úgy nézett ki, hogy a száraz fújás hoz egész jó eredményt.

Itthon viszont nem tudtam egyértelműen eldönteni, hogy biztos jó-e ez a szín, meg mivel láttam, hogy mennyit jelent a pisztoly beállítása, nem akartam azt, hogy újrafényeztetem az elemeket, rossz lesz a színe a végén és a festékre fogja esetleg a fényező, ezért nekiálltam én is csinálni próbafújást, csak épp arra a gyári idomra, ami nem kerül vissza a motorra (eltört egy helyen). Először száraz festéshez lőttem be, de nagyon mellényúltam, mert eszméletlen világos lett a szín, köze nem volt a gyárihoz. Aztán vettem vissza a nyomásból, meg a levegőből, no az meg sötétebb lett, mint a gyári, de már előjött szépen a szín a szemcsék közül. Finomítottam még egy kicsit a beállításon és a 3. már szinte tökéletes volt, ezután fogtam a fejidomot, kimaszkoltam azt az ezüst részt, ami közvetlenül a gyári színű oldalidomhoz csatlakozik és lefényeztem. Aztán felszereltem a motorra és láss csodát, tökéletes lett a szín. Semmi szemmel látható eltérés nincs, minden szögből ugyanúgy néz ki, mesterséges fényben, napfényben, árnyékban, neonfényben is. Tökéletes lett. Most már csak az a kérdés, hogy a fényező is be tudja-e majd így lőni a pisztolyát, illetve veszi-e a fáradtságot hozzá... Ha ezt is elbaltázza, akkor azt hiszem nem vacakolok tovább, kiveszek egy hét szabit és kibérelem a helyi Opel szervíz kamráját és megcsinálom mostmár magam.
Előzmény: robim (6752)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.10 0 0 6756
Mykeman72!

Köszi a választ. Ettől féltem...még kb. 1 hét mire újrafújják az elemeket, meg még 2 hét száradás...sok idő :-(
Előzmény: mykeman72 (6750)
Dózerbike Creative Commons License 2010.06.10 0 0 6755
1000-el kezdtem,1200,majd 1500,2000, és végül 3000-el fejeztem be.Nagyon profin sima felületet kaptam,de kissé más szine lett a felületnek,mint a többi,nem polírozott felület.Ez egy asztallap,és a hozzá tartozó székeket természetesen nem políroztam.Az alapvető hiba az volt,hogy túl meleg van,és a normál nitro higító nem engedte kisimulni a lakkot.Így vettem lassú higítót,és kénytelen voltam újra fújni az egészet,így már sokkal jobb lett a minőség.
Ja,ez a rohadt szilikon is betett,az antiszilokon adalék segített,de szopás volt így is.

Ha magasfényű lakkot akarok polírozni,akkor is a már általad leírt módszerrel csináljam?
Előzmény: mykeman (6754)
mykeman Creative Commons License 2010.06.10 0 0 6754
Nem-nem! A két lépcsőben azt jelenti,hogy durva polírral kezdeni addig amíg a csiszolási karcok el nem tünnek és utána finom polírral befejezni a műveletet. Max 2000-es finomságú polírpapírral érdemes csiszolni.
Előzmény: Dózerbike (6753)
Dózerbike Creative Commons License 2010.06.10 0 0 6753
a két lépcsőben milyen legyen a szemcsefinomság?2000-3000 az már jó,vagy finomabb?
Előzmény: mykeman72 (6751)
robim Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6752
Sajnos a megadott kód alapján nem találtam szint esetleg színtérképen tudnék hozzá nézni ,de ahhoz kéne az idom.Na meg persze sok idő:-(
Előzmény: hamvasat (6744)
mykeman72 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6751
A bútorlakkok általában poliuretán alapúak ezért igazándiból különleges bánásmódot nem igényelnek. Általában 1500-as körtárcsás csiszolóval érdemes csiszolni és utána a szokásos módon minimum 2 lépcsőben polírozni.
Előzmény: Dózerbike (6748)
mykeman72 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6750
Ha HS lakkal dolgozott a fényező és rá is szárított kamrában ,akkor is minimun 2 hét amíg a teljes kikeményedést eléri a lakk,főleg ahogy írtad,hogy már nem az első javítás. Minél inkább több a rétegszám annál nehezebben szárad,sprődebb és sérülékenyebb a bevonat.
Egyébként szinte minden újrafényezett elemnél fellépő probléma ,sajna tudomásul kell venni,hogy ez nem gyári minőségű és összetételű anyag,ezáltal másként is viselkedik a felhasználás során,még ha nagyon csúcs szuper minőségű anyagot használ is a fényező!
Előzmény: hamvasat (6749)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6749
Hello Urak!

Még egy kérdésem volna. A kb 8-10 napos fényezés még eléggé lágy volt és mikor az idomot fogató csavart meghúztam (lájtosan, éppen csak), akkor kinyomta a csavarfej mellett a festéket. Most nem számít, mert úgyis újra lesz fújva, de legközelebb szeretném ezt elkerülni. Mivel lehetne gyorsítani a fényezés teljes kikeményedését, hogy ne keletkezzen ilyen festék szétnyomódás? Legalább a csavarok környezetében. Sajnos a napra nem nagyon tudom kitenni huzamosabb ideig, mert nincs udvarom.

Köszi, üdv: hamvasat
Dózerbike Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6748
sziasztok!Autófényezőt kérdeznék,polírozásról.Lakkot akarok felpolírozni.Milyen szemcsefinomságú papírral csináljam,milyen anyaggal?Excenter csiszoló van.Valójában nam autót,hanem bútort polírozok,de a technológia szinte ugyan az.Kösz előre is!
Milan_92 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6747
Köszi szépen a gyors választ
Előzmény: Elvis74 (6746)
Elvis74 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6746
Szia. kb. 150 e minimum, de ezer meg egy dologtól függ.
Előzmény: Milan_92 (6745)
Milan_92 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6745
Sziasztok! Egy Fiat Bravo újrafényezése kb mennyibe kerül? Köszönöm a segítséget!
hamvasat Creative Commons License 2010.06.08 0 0 6744
Robim!

Metallic Sonic Silver néven fut, a kódja YD8.

Jelenleg RM festékből Suzuki Y2D nevű van az idomokon, vagy Suzuki MB.Y2D, nem tudom pontosan, de ez nem az igazi, a szemcseszerkezete oké, de a színe nem annyira. Nem tudom, ez milyen, mert igazából a gyári színkódnak megfeleltetést nem láttam sehol a rendszerben, mikor keverték.

Köszi!
Előzmény: robim (6742)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.08 0 0 6743
Sanyi-ka!

Bizony horror. Kéne fejidom, meg egy oldalidom is. Ennek a kettőnek az árából kijön kb 3 teljes motor festés :-) Tény, hogy az lenne az igazi, de ha szánnék rá annyi pénzt, akkor már az egész motort lefújatnám és akkor onnantól legalább megvan a színkódja a rajta lévő festéknek.
Előzmény: Sanyi-ka (6741)
robim Creative Commons License 2010.06.08 0 0 6742
Mi a színkód? Megnézem hátha meg tudom csinálni az én rendszeremből.
Előzmény: hamvasat (6738)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6741
Egy új idom horror? Az színrefújva jön,Hondánál még nem láttam eltérést színben....
Előzmény: hamvasat (6740)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6740
1102!

Köszönöm a segítségedet. Sajna próbálkoztunk oldószeressel, ez a legutóbbi RM keverés oldószeres volt. Az RM 2003-as kiadású motoros színei közül választottuk ki. Eddig ez hasonlít a legjobban. Napsütésben merőlegesen nézve egész tűrhetőnek tűnik, más szögből nézve meg erősen elüt. Neonfénynél megint csak nagyon elüt. Mivel az eltérés abból adódik, hogy a gyáriban van egy kis aranyba hajló beütés, a most fújtban semmi sárgás nincs, még abban reménykedtem, esetleg valahol lehetne találni egy kicsit közelebbi színt, amiben van egy kis sárga. De igen, eddig akivel beszéltem azt mondta, hogy az ezüst az nehéz ügy.

Mégegyszer köszi!
Előzmény: 1102 (6739)
1102 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6739
 Szia én már nagyon sok motort fújtam az nem egyszerű eset mert nincs hozzá szín sehol főleg vizesből ,próbálj meg olyat ahol még van oldószeres van ,és az ezüst soha sem lesz jó élben ez a tapasztalat sajna ,vagy ha mégis akkor profi nak kell lenni de nagyon. sajna.
Előzmény: hamvasat (6737)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6738
Itt egy kép a gépről még a bukta előtt. Igaz ez a jobb oldala, de jól látszik, hogy mi is a baj. A most festett fejidom ezüstje egy az egyben találkozik a gyári oldalidom ezüstjével és ordít a különbség. Az oldalidomba belefújást meg a matrica nagyban megnehezíti és még lehet, hogy úgy is ordítana a dolog. Tudom, 100% gyári nem lesz már soha, de már annak örülnék, ha nehezen észrevehető legyen.
Előzmény: hamvasat (6737)
hamvasat Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6737
Sziasztok!

Fényezéssel kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni, mert már én is és az ismerős fényezők is kifogytak az ötletekből és kicsit el vagyok kenődve.

A történet a következő:

Van egy 2002-es kék-ezüst hayabusám, amire nagyon vigyáztam, márciusig karcmentes volt a gép, amikor is elestem vele. Karcos lett a bal olalidom, a fejidom és a sárcédő. Elvittem a a környék legnevesebb festőjéhez, aki kifejezetten motorokkal foglalkozik, nem érdekelt az ár, azt szerettem volna, hogy tökéletes, gyári minőségű legyen. Láttam már a srác több munkáját és mind gyönyörű volt, mindenki dícsérte.

3 hét múlva szólt, hogy kész van, felragasztotta a majd 25eFt-os matricát is. Odamentem, de a fényezés nagyon gáz volt. Az ezüstje sokkal durvább szemű metál volt és a szín is elütött, a kékje köszönő viszonyban sem volt az eredetivel (Autocolor festéket használ és vázszám alapján kereste ki a színeket) és sok megfolyás volt a lakkban, még egy kis piros rongydarab is bele volt lakkozva. A két szín között a maszkolás sem volt jó, a fejidom asszimetrikus volt. Mondtam a srácnak, hogy ez így nem lesz jó. Ő is belátta korrekten, de félt, hogy ráterhelem a 25eFt-os matrica árát, ki akarta ragasztani. Végül mondtam, hogy ne csinálja, inkább hozok egy másikat, de most már a szín is legyen jó, meg a minőség is. Egy hét múlva szólt, hogy nem tudja honnan szerezzen hozzá színt. Mivel 5-6 éve fújtam egy ugyanilyen motort az enyém színkódja alapján RM festékből, előkerestem azok kódjait és megadtam neki, hogy az talán jó lesz, kevertessen 1-1 decit és csináljon próbafújást. Így is tett, de sajnos nem motoros adatbázisban nézték a kódot, hanem autósban és tök más szín lett. Az ezüst első körben úgy tűnt, hogy jó, ezért az ezüstöt ráfújta az idomra, majd rájött, hogy mégsem jó. Ezek után mondtam, hogy viszek én neki festéket onnan, ahol kevertettem anno. Odavittem, de a lelkére kötöttem, hogy próbafújást végezzen előbb és csak akkor fújjon, ha jó a szín. Csinált próbát, majd mondta, hogy jó a szín. Le is fújta az idomokat, de sajnos megint elrontotta a fejidom maszkolását, meg a fejidom ezüst része sem lett az igazi, a kék az szinte tökéletes. A gyári ezüst mellé rakva a fújt ezüstöt, a szemcseszerkezet egyforma, de a gyári szín kicsit sárgásabb, aranyba hajlóbb. Sajnos nagyon látszik, főleg, hogy a gyári idom ezüstje pont a fejidom ezőstjéhez csatlakozik a jobb oldalon. A fényező srác azt javasolta, hogy belefúj egy kis átmenetet a gyári idomba, de ott meg a matrica kiragasztásánál van elbaszarintási lehetőség. Már kezdek beletörődni, hogy nem lehet tökéletes gyárira visszafújni az idomokat, de gondoltam még futok itt egy kört, hátha tudtok segíteni.

Az a helyzet, hogy már 3. fújás van az idomokon, a fejidomnak meg a sárvédőnek kell egy 4. és már kezd ideges lenni a srác én meg egyre kellemetlenebbül érzem magamat, mintha az én igényeim lennének túl nagyok, pedig csak azt szeretném, hogy a gyári vagy ahhoz közeli színű legyen a motoron megfolyás, meg egyéb hibák nélkül. A srácot sem értem, mert megbeszéltük az első vitatható minőségű munka után, hogy ha kell ráfizetek, de első osztályú munkát szeretnék, mégis már a 4. kör jön.

Igazából abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy honnan tudnék kevertetni/beszerezni a gyárival azonos színű festéket, mert ez az ezüst, ami most rajta van, ez rendesen elüt. Van egy karcos oldalidomom, amit lecseréltem másikra, arra lehetne próbafújni is. Nem tudom mit lehetne ilyenkor tenni. Lassan már 3 hónapja nincs motorom és a megoldás még láthatáron sincs :-(

Előre is köszönöm a segítséget!

Tisztelettel: Hamvas Attila
chip foose Creative Commons License 2010.06.03 0 0 6736
Teljes mértékben igazad van!
Szar munkát nem lehet kiadni!
Az ügyfél az első!!
Előzmény: mykeman72 (6731)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6735
De ha mégis becsúszott vmi apró gikszer tökéletesen helytáltatok:)) Ahogy kell:)
Előzmény: mykeman72 (6731)
do-xa Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6734
De hát "falra hányt" borsó"!
Előzmény: do-xa (6733)
do-xa Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6733
..és az még csak a javva volt! :-)
Előzmény: Slampixxx (6732)
Slampixxx Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6732
Nekem egy Jawa Ideal vázát úgy fényezték le, hogy jobbat hány@k.
Már nem is tudom miért vettem át, de végül eladtam az egész mindenséget... :-(
mykeman72 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6731
Az ilyen jellegű problémákat illik elegánsan kezelni,értem ez alatt a fényező hozzáállását,és mindenféle plusz költség megfizetése nélkül orvosolni a hibát.
Legalábbis szerintem.
Nálunk is előfordul ilyen jellegű hiba ,viszont így nem kerül az ügyfélhez átadásra a munka.
De hát nem vagyunk egyformák.
Elvis74 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6730
Amúgy meg szerintem is ki fog kopni, ha megpróbálnám elcsiszolni, és tuti két óra kézáztatás után:) Az a szoknya egyik oldala? De még szine is maradt annyi biztos, ha meg lakkoz valamit akkor utánna leböki azt is és levan a gond.
Előzmény: Elvis74 (6729)
Elvis74 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6729

Szia. hasonlót javaslok én is: vidd vissza, csinálja meg, pénzt meg pluszba ne nagyon kéregessen. szerintem nem akkora meló, hogy remegni kell az anyagárért. szerintem ez így nem jó üzletpolitika.

Előzmény: balibrmbo (6719)
balibrmbo Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6728
Na igen ezért nem fognék én hozzá! Tudom hogy tapasztalat kell mert anélkül egyetlen egy szakmát sem lehet rendesen művelni, tisztelem a fényezőket csak ugye akkor vagyok ideges amikor hülyének néznek, lásd az esetem. Amit művelt a fényező azt még ilyen formában én is megtudtam volna csinálni, mert elrontani nem nehéz, de úgy megcsinálni hogy szép legyen na ahhoz már tudás is kell!
Előzmény: chip foose (6727)
chip foose Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6727
Bocs, hogy közbe pofázok, de nem azt írta, a mykeman72 hogy "kivitelezhetetlen" hanem azt,hogy "nehezen kivitelezhető"!! Meglehet próbálni, de vagy sikerül
vagy nem. Én spec, újrafújnám! Az a baj, hogy sokan csak könyveket olvasnak, hogy
ezt így kell csiszolni, meg így kell fújni, de a tapasztalat, az a nagy ÚR!
Előzmény: balibrmbo (6723)
balibrmbo Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6726
Ha lenne autóm én azon lenne akkor természetesen máshogy állnék hozzá, de mivel most egy motorról van szó amit lehet nélkülözni ezért vagyok hajlandó várni vele.
Előzmény: do-xa (6724)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6725
Na meg ugye a megfolyás sokkal vastagabb,vajon mikorra köt az át,hogy xsiszolni lehessen.....
Előzmény: mykeman72 (6720)
do-xa Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6724
...és majd akkor viszed amikor már ráérnél?
Hogyan állnál hozzá, mondjuk ha az autód sárvédőjén vagy gépháztetején lenne? Hogyan oldja meg? Az ő problémája.
Előzmény: balibrmbo (6722)
balibrmbo Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6723
Ha már így leírtad hogy miért kivitelezhetetlen így a javítás akkor lennél olyan szíves és leírnád nekem azt hogy te az ilyen jellegű hibát hogyan javítanád ha pl. hozzád fordulnának ilyen hibával (feltételezem Te jártas vagy a festésben, ha így leírtad nekem hogy miért is nem lehet így javítani ezt a hibát).
A választ előre is köszi!
Előzmény: mykeman72 (6720)
balibrmbo Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6722
Hát az biztos hogy én nem javítanám ki, mert azt csak elbasznám!
Én csak egy szerintem járható utat írtam és erről kértem ki a véleményeteket, és köszönöm a felvilágosítást. Sajnos azon kételkedem már azóta amióta elhoztam, hogy úgy javítaná ki ahogyan én szeretném. Mert amikor ott voltam azt mondta nem biztos hogy ki tudja úgy javítani hogy ne látszódjon, max úgy hogy csak egy picit fog látszódni, én akkor erre nem mondtam semmit mert tiszta ideg voltam a hiba miatt. Majd úgy fogom csinálni ahogy mondtad, ha nem tetszik neki hogy én ezt teljesen ki akarom javíttatni, akkor majd bebizonyítom neki, hogy márpedig ha elkérte a fényezésért azt a 40e ft-ot amiben benne volt a festék is akkor azért a pénzért normális munkát kellene végeznie.
De sebaj még 2 hétig nézhetem a festést amit elrontott, mert most van más elfoglaltságom is ami fontosabb, készülnöm kéne a vizsgára.
Előzmény: do-xa (6721)
do-xa Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6721
Helyesem írtad: "...Tegyük fel hogy én ezt úgy javítanám ki...+
De miért is javítanád Te? Vigyed már vissza! Ha okoskodik, ültesd le a monitor elé és olvassa el a többség véleményét.
Előzmény: balibrmbo (6719)
mykeman72 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6720
Ez 2 ok miatt nehezen kivitelezhető!
Mire odajutnál,hogy már nem látszik a folyás, addigra kifog kopni a folyás széle,vagy maga a folyás vékonyodik annyira el,hogy a csak lakk nem viszi el.
Második ok: Ahhoz,hogy ezt véghez vidd több lépcsős vizes csiszolás szükséges fokozatosan finomodó papírokkal,és stekli használata mellett. Mivel elég szűkös a hely ezért ezt tökéletesen véghez vinni nem lehet,vagy legalábbis hosszú évek gyakorlata szükséges.
Legjobb lenne visszavinni a fényezőhöz és kulturáltan közölni a "mesterrel",hogy javítsa ki a fenti hibákat.
Előzmény: balibrmbo (6719)
balibrmbo Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6719
Na akkor felteszek még egy kérdést!
Tegyük fel hogy én ezt úgy javítanám ki, hogy elcsiszolnám a megfolyást, utána átmennék rajta valami finomabb vízpapírral és a legvégén kapna egy újabb lakréteget.
Úgy gondolom ez jó lenne mert ugye ahogy írtam a festő azt mondta hogy 2 réteg lakkot fújt rá, szóval ha megcsiszolná akkor még nem érne bele a festékbe és így nem kéne csak lakkozni. ha ez megfelelő lenne akkor javasolnám a festőnek, de javítsatok ki ha ez nem ilyen egyszerű, mert én csak egy mezei ember vagyok és nem tanultam soha a fényezést de valamit talán konyítok hozzá mert olvastam a technikákról sokat!
Előzmény: Elvis74 (6717)
do-xa Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6718
Na ja! Egy magát fényezőnek valló ember meg sem mutatja a megrendelőnek, hanem mielőbb korrigálja a bakit. Tévedni csak az téved, aki tévedhet, azaz valamit tesz. Ez belefér. De hogy hülyének nézi a kuncsaftot, az már kicsit morbid.
Előzmény: Elvis74 (6717)
Elvis74 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6717
Szia. ilyet én szó nélkül szoktam javítani, de szerintem sem lehet polírral megoldani.
Előzmény: balibrmbo (6714)
balibrmbo Creative Commons License 2010.05.30 0 0 6716
Hát gondoltam hogy ez lesz, de ha nem javítja ki maximum anyagáron a festő akkor nagy bajok lesznek!
Majd holnap csinálok egy képet a buborékosodásról több szögben is, és természetes fényben készítem mert amit feltöltöttem az vakus kép!
Előzmény: mykeman72 (6715)
mykeman72 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 6715
Üdv!
Nem akarlak elkeseríteni,de ezeket a hibákat-kép alapján- nem igazán lehet újrafényezés nélkül eltüntetni.
A polírozás az ilyen durva megfolyásokat nem képes teljesen eltüntetni,ezáltal mindíg látszódni fog a folyás kontúrja.
A buborékosodást így kép alapján nem lehet megítélni,hogy mi okozza. Talán ha más szögből lenne fotózva akkor a ráeső fény nem tompítaná el a hibás helyet.
Előzmény: balibrmbo (6714)
balibrmbo Creative Commons License 2010.05.30 0 0 6714
Helló mindenkinek!
Van egy Simson Schwalbem és elvittem egy festőhöz, mondván hogy ő biztosan jobban fest mint én, de úgy látom hogy tévedtem mert így én is tudok festeni. A burkolatok nagy részével elégedett vagyok de két elem nem lett valami fényesen jó.
Kérdezném az ittlevő hozzáértő embereket hogy erről mi a véleményük!
Itt van két kép a festésről:





A festő azt mondta, hogy amikor felfújta a lakkot akkor lett ilyen, és nem tudja hogy a festéket is magával húzta-e vagy csak a lakk folyt meg, de azt viszont nem mondta hogy a festék száraz volt-e már teljesen Meg azt is mondta hogy csak akkor tudja meg ha teljesen megszáradt mert csak akkor tudja csiszolni, így most várhatok vagy 1-2 hetet :S
A festék Mobihell márkájú és ha jól tudom 2K-s, a lakkról viszont nem tudok semmit. A festő azt mondta hogy egy réteg festék és 2 réteg lakk van a kasznin.

És van még egy kép egy másik elemről, ez lenne az:



Megtudja mondani nekem valaki, hogy ezt mi okozhatta ezeket a hólyagszerű hibákat ugyanis van belőle még két kisebb is!
Szerintetek javíthatóak ezek a hibák a teljes teljes elem újrafényezése nélkül? És ha igen milyen módszerrel?
A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!
mykeman72 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 6713
A G1-10-ig a Farecla család tagjai ,ami különböző finomságú polírpasztát takar. Létezik a Farecla családon belül egy termék aminek a neve Farecla Total. 1,5 kg-os kiszerelésben kapható és a minősége vetekszik a 3M 9374-es durva pasztáéval.
Lehet vizesen és " száraz" technológiával dolgozni vele.
Előzmény: 77Norbi (6712)
77Norbi Creative Commons License 2010.05.29 0 0 6712
A márkáját én sem ismerem, ez a G1...-10-ig a finomságát jelzi. Na mindegy, majd improvizálok. A fényezés tényleg nem szakbarbároknak való (mint én), nemcsak jó felszerelés kell hozzá, hanem nem árt a tehetség sem. Azt hittem gyönyörűen megtudom csinálni, de nem vagyok teljesen elvarázsolva az eredménnyel. Persze a hányástól messze van, de a tökéletestől is.. :)  Ha kész lesz, rakok fel pár képet. Azért köszi a tanácsokat!
Előzmény: chip foose (6711)
chip foose Creative Commons License 2010.05.28 0 0 6711
Hát??? A kicsi megfolyás nem éppen sorolható a "minimális hibák"
kategóriájába! Őszinte leszek, a g10 nemtom mi? Talán farecla paszta?
Én spec a 3m-et használom, azt ismerem! Viszont, ha már van benne szemcse vagy megfolyt, akkor azt felkell csiszolni, azután durva paszta, majd finom paszta és
esetleg vax, de minden a színtől függ! Ja és a polírkorong sem mindegy, hogy milyen!!
Előzmény: 77Norbi (6710)
77Norbi Creative Commons License 2010.05.28 0 0 6710

Rendben köszi, megszívlelem. Még egy utolsó kérdés: ha a lelakkozott felület nem gázos, hanem csak minimális hibái vannak, (porszem, kicsi megfolyás) akkor elég az egylépcsős polírozás, gondolom a legfinomabb polírpasztával ugye? pl.:G10.

Egyébként egy 1949-es Csepelről van szó, szépnek kell lennie...

Előzmény: chip foose (6709)
chip foose Creative Commons License 2010.05.27 0 0 6709
Hali! Persze, lehet, de a vízbázisnak teljesen megkell száradnia,
csak utána lehet lakkozni!!!
Az 1200-as az durva a lakk alá, min 2000-es vagy mattító paszta kell!
Előzmény: 77Norbi (6708)
77Norbi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 6708
Heló, köszi a választ! Legközelebb kipróbálom. Egyébként pl. a vizes alapú festékre lehet 2K lakkot fújni? Most felvan csiszolva 1200-as vízpapírral a felület, hát jócskán vesztett a fényéből, remélem a lakk és a polír megteszi a hatását...?
Előzmény: chip foose (6707)
chip foose Creative Commons License 2010.05.25 0 0 6707
Hali! Így is jó, de vastagítod a réteget! A 2k helyett használhattad volna a
sima bázis feketét, akkor nem lett volna buborékos, meg nem kellett volna
annyit csiszolni! A lakkozás után a végső fázis a polírozás, ez megadja a kívánt felületet! Sok sikert!
Előzmény: 77Norbi (6705)
Elvis74 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 6706
Szia. Bárhol elkezdhet rozsdásodni, de ami jó azt ne piszkáld. A rozsdákra a lakatos tud mondani valami tippet, én nem szeretem ha nekem kell a karfiolokat eltüntetni.
Előzmény: Tubigatya (6703)
77Norbi Creative Commons License 2010.05.23 0 0 6705
Hy! 2K festékkel csináltam (fekete). Vízpapírral felcsiszoltam, és így már jó lett, és most le akarom lakkozni, aztán políroznám.
Előzmény: chip foose (6704)
chip foose Creative Commons License 2010.05.22 0 0 6704
Hali!
A buborékot nem mindíg lehet maradéktalanul eltüntetni, viszont az
apróbb szemcséket, igen. Ehhez viszont kell a polírgép és a megfelelő anyagok,
ha még nem csináltál ilyet, akkor fordulj szakemberhez, mert tönkre is teheted a
festés! Ja, és jó lenne tudni milyen anyaggal készült a fényezés!
Előzmény: 77Norbi (6700)
Tubigatya Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6703
Még egy kérdés. Ahol 3 éves festéken nincs ragya, meg rozsda, ott kb már nem is lesz? Azt a részt ne bolygassam?
Előzmény: Elvis74 (6701)
Tubigatya Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6702
A lakatos mit csinál a ragyás résszel? Kivágja a környékével, hogy lehessen hegeszteni, és másik ép lemez a helyére? Vagy értelmesebb lenne először megcsiszolni, hátha rozsdamentesre lehet csiszolni, és alapozni, festeni?
Előzmény: Elvis74 (6701)
Elvis74 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 6701
Szia. nem konkrét képre mondtam, de szerintem a nedvesség lehet a baj, az én autómon is volt ilyen , lakatos orvosolta a bajt. pedig kezelgettem üregvédővel, mindenfélével akkor is kiverte a ragya:) Rücsizhetsz festésre csak legyen megcsiszolva rendesen.
Előzmény: Tubigatya (6699)
77Norbi Creative Commons License 2010.05.16 0 0 6700
Sziasztok, örülök hogy rátaláltam erre a fórumra. Segítséget szeretnék kérni: Nem vagyok egy nagy fényező, és polírozási gondjaim vannak. Lefestettem a motoromet egyszerű feketére. Szerintem egész szép lett, nincs megfolyás, szépen terült az anyag, de hiába a 77 soron portalanításnak, mivel egy egyszerű műhelyről van szó, a felületbe alig láthatóan előfordulnak porszemcsék, néhol apró buborékok. Nem értek a polírozáshoz, gépem sincs és nem akarom elrontani a fényezést sem, mit tehetnék én házilag?? Mondom, a baj tényleg nem nagy, de azért mégis... Köszi
Tubigatya Creative Commons License 2010.05.16 0 0 6699
Szia! Köszi a választ!
Ezt melyik képre mondod? Az első képen rozsdás lemezre kentem a festéket. Az miatt olyan nem? A gitt mitől pattogzik fel?
A rücsit a festékre kell fújni, vagy a fémtiszta lemezre?
Előzmény: Elvis74 (6698)
Elvis74 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6698

Szia. Szerintem kezd átrohadni a lemez és a másik oldalról kapja a nedvességet.

a rücsis részt, ha rücsizni akarod akkor veszel rücsit, ráfujod és fested, ha csak festeni akkor meg csak azt javítod.

Előzmény: Tubigatya (6696)
Tubigatya Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6697
A régi I-es Golfomnak olyan rücsisre volt festve az ajtaja alsó része, mint a küszöb. Azt, hogy kell festeni?
Tubigatya Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6696
Ez az én művem az ajtón. A gitt meg volt repedve, folyt ki a rozsda eső után. Mellette jobbra is reped a gitt.Ezt, hogy lehet tartósabbá festeni?Az ajtók sarkai ilyenek. A régi I-es Golfomnak az alsó része olyan rücskös volt mint a küszöb. Annak nem rozsdásodott a sarka. Azt, hogy kell olyanra festeni?Ezt lehet úgy javítani, hogy a szélvédő a helyén marad? Ez mitől ilyen?Azért látszik még a régi festés a kosz alatt.Az ajtó belseje.
Tubigatya Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6695
Sziasztok! Itt vannak a képek. Milyen ötleteitek vannak a javításhoz?
Bocsi, ha sok képpel rontom a fórumot!
Tubigatya Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6694
Sziasztok!
Itt vannak a képek. Milyen ötleteitek vannak a javításhoz?
Bocsi, ha sok képpel rontom a fórumot!
Előzmény: Elvis74 (6649)
Brandy70 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6693
Köszi, már is több infóval bírok a könyvel kapcsolatban.
Brandy
Előzmény: Bálint636 (6692)
Bálint636 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 6692
'estét! Sok egyebet nem tudok elmondani, az Oldtimer Perfekt hirdetése jelent meg a Veterán magazinban, hogy angol nyelvű lemezmegmunkálós könyv kapható náluk. (Sheet metal fabrication basics.) Szerintem csörögj rájuk, az a tuti. 70/216-5599 szám szerepel a hirdetésükben.
Előzmény: Brandy70 (6691)
Brandy70 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 6691
Jó estét.
Bálint636 tudnál mondani még információt a lemez megmunkálos könyvről?
Szerző neve? Kiadó?Beszerzési lehetőség?Ára?
Köszi.
Brandy
Előzmény: Bálint636 (6680)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6690
Kádat nem ragasztok bele:))))
Előzmény: do-xa (6688)
vulkan85 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6689
igazabol egy 4*4 es helysebe ahol fenyezek butor ajtokat es egy alszivott szeretnek oda es ahoz kellene nekem,egy vintilator!
Előzmény: mykeman72 (6686)
do-xa Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6688
Szilót nem vettél? :-))
Előzmény: Sanyi-ka (6672)
johannes. Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6687
köszi
Előzmény: Ad Dio... (6685)
mykeman72 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 6686
Gépészetbe kellene,vagy külön tőle? Milyen típusú kamrába? Túlnyomásos ,vagy kiegyenlített nyomásúhoz?
Előzmény: vulkan85 (6684)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.05.09 0 0 6685

A megindult rohadást a flex meg a CO gyógyítja csak meg. Ha még nem szerkezeti, akkor ki lehet tolni az átrohadási időt szakszerűen felhordott üregvédő viasszal vagy zsírral.

 

Otthoni használatra a viaszt javallom. Egy szép meleg napon állj ki az autóval a a napra. Szépen melegejen fel, majd késő délután szépen alaposan porlaszd be. 2-3 menetben, jussonmindenhová és csak had follyon kifelé a likakon.

 

2-3 évente érdemes megújítani.

 

Márkát nem mondanék, de minden komolyabb cég anyaga használható. Nem olyan kényes dolog mint pl. az alapozó. 

Előzmény: johannes. (6683)
vulkan85 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 6684
Sziasztok en egy fenyezokamraba szeretnek egy ventilatort,de nem talalok sehol,tuttok egyettmert erdekelne!
johannes. Creative Commons License 2010.05.09 0 0 6683
Sziasztok!

Sokat olvastam már a küszöb belső korróziójának a lehetséges megszüntetésére szolgáló lehetőségekről.
Mégis még soha senkitől nem hallottam,hogy látott e már már valaki ilyen és olyan eljárással kezelt küszöböt belülröl vagy egyéb alkatrészt a későbbiekben.
Értem ezt úgy,hogy mi használ igazán? Persze a csere de ha már rohad valami azt igazán melyik anyag állítja meg?
A Hamerite festékre mondják,hogy rozsdára kell kenni és az megfogja,aztán lehet venni kis műanyag csővel ellátott színtelen üregvédő spray-t de abból is van pár fajta,melyik a bóvli és melyik használ?.
Emlékszem volt az udvarunkba pár U szelvény,tiszta rozsda volt,lekentük fáradt olajjal,még évek múlva sem kezdett el rohadni pedig kint volt télen-nyáron...
Aztán meg olvasom,hogy hülyeség mert savas hatású stb...szóval nem használ.
Halottam,hogy bizonyos zsírok is jók,persze azt nem lehet fújni,hacsak nem higítjuk..de mivel?

Szóval felvilágosítanátok,hogy akkor mi az ami tényleg használ,ami megköti,lefedi a rozsdát és nem engedi tovább korrodálni a nehezen hozzáférhető helyeken?

Köszönöm!
THT Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6682
Köszi, jó sokminden van ezen az oldalon, de persze könyvet nem találtam :) de majd utánajárok.
Előzmény: Bálint636 (6680)
keyol Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6681
Sziasztok!

20-30 ezer között milyen szórópisztolyt ajánlanátok amit általában festék fújásra használnék.Köszi
Bálint636 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6680
Az Oldtimerperfekt-nél kapható Lemezmegmunkálási alapismeretek c. könyv, de nézz körül a Maróti könyvkiadó termékei között is, biztosan találsz neked hasznos olvasmányt.
Előzmény: THT (6675)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6679
Nem a porbeles ami tönkrement nekem. Olyat még nem is igen láttam
Előzmény: diessel (6678)
diessel Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6678

Hát igen, jo is lehet a tengerparton lakni  ;)) XD

   azért is irtam hogy tárolásra igényesebb.

Előzmény: Sanyi-ka (6674)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.05.04 0 0 6677
Nem tudok netes oldalt,amikor én tanultam net még nem is volt civil kézben:)
Előzmény: THT (6675)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.05.04 0 0 6676
Nem ismerem egyiküket se!:))
Előzmény: Bálint636 (6670)
THT Creative Commons License 2010.05.04 0 0 6675

Üdv!

 

Köszi az infot mindkettőtöknek. Sajnos nagyon nem értek a témához, mint az látszik. Nincs valami ajánlott netes olvasmány, vagy oldal? Főleg karosszérialakatos dolgok érdekelnek. a kézi lemezmegmunkálástól a hegeszésig, meg azok, amikről még nem is tudok :D De nem akarom itt feltenni az összes hülye kérdésem..

Sanyi-ka Creative Commons License 2010.05.04 0 0 6674
Azért azt se mindegy hol tárolod,nekem van egy nedvesség miatt használhatatlan 12 kg co2 huzalom ami semmire sem jó,még kötöződrótnak sem,mert szakad..:)
Előzmény: diessel (6673)
diessel Creative Commons License 2010.05.04 0 0 6673

Szia  a porbeles az  inkább szerkezetlakatoláshoz valo meg kisebb könnyebben elmozdithato gép mivel nem kell rá palack, de ez  sokkal nagyobb füsttel jár(co lényegesen kevesebb) itt még ajánlott elszivásrol is gondoskodni!

 plusz a porbeles  igényes a tárolsára  szerintem ,a nedvesség megtartás miatt.

a másiknál ilyen gond nincs!

Előzmény: THT (6668)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.05.04 0 0 6672
Vettem ma egy kevés jó minőségű kétféle alapozót meg kis fedőfestéket otthagytam egy vagyont kedvezménnyel,mostmár körvonalazodik bennem,hogy mitől 1 milla egy minőségi fényezés:))))))
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.05.04 0 0 6671
Nem ismerem a porbevonatosat de úgy gondolom az inkább szerkezetlakatoláshoz való. A Co2 védőgázas se igazán arra való amire használjuk,de egész jól helyettesíthető vele a ponthegesztés.
Előzmény: THT (6668)
Bálint636 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 6670
"Egy kivételesen tehetséges lakatos barátnál készült a karosszéria." - VAM 2010/05, E12 518, Cs. Zs. :)))
Előzmény: Sanyi-ka (6667)
Murch Creative Commons License 2010.05.02 0 0 6669

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna hogy mi az a minimum nyomás ami szükséges alapozók, festékek, és lakok felvitelére? előre is köszi, üdv! 

THT Creative Commons License 2010.05.02 0 0 6668

Üdv! Lenne egy hegesztős kérdésem:

 

Van ugye a védőgázas hegesztés, a gép fújja a gázt a varratra. Meg van ennek egy másik fajtája, amikor magában a hegesztő huzalban van valami por, ami a gázt képzi.

 

Kérdésem, hogy mik a legfontosabb különbségek a 2 közt, melyik a jobb, miért. Elsősorban karosszéria javítást alapul véve.

Az tudom hogy az egyikhez a gáz a drága, a másikhoz meg a drót, tehát ezen kívül :)

 

 

Sanyi-ka Creative Commons License 2010.05.02 0 0 6667
Köszi. Igen ez van most a Veterán magazinban. Egy igazán kellemes munka volt a gazdi hozzáállása miatt. Egy öregautós léptékekkel teljesen értéktelen autó rendbehozatalába vágott bele és sose lehetett tőle azt a szót hallani,hogy:"nem éri meg" pedig az eladható árnak kb a háromszorosában van az autó. Még mindig készülget,egy két apróság még alakulgat rajta.
Volt már nálam R16 pár éve felújítás alatt,a második nem éri meg kimondott mondat után összepakoltam és eltávoztattam a munkát a félkész faktor környékén. Nem javítok ilyen embernek semmit,mert nem a pénzt kell nézni hanem,hogy mennyire szertenénk büszkélkedni a nem teljesen normális hobbink aktuális gyöngyszemével,késöbb csak viták keletkeznének én meg erős vagyok:))) És persze nekem mindegy,hogy épp egy trabit vagy egy csillagost javítok,az 1 órába bevitt munkám energiája ugyanannyi....
Előzmény: Brandy70 (6664)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.05.02 0 0 6666
Kb 1 évig kucorgott nálam a sarokban,a ráforditott munkaórákra már pontosan nem emlékszem de valahol 3 és 4száz között vannak.
Előzmény: Masgas (6662)
THT Creative Commons License 2010.05.01 0 0 6665
Az első és az utolsó kép készítésének ideje között közel 2 év telt el (az EXIF info szerint) előtte szét kellett szedni, utána össze kellett rakni, szóval sok :)
Előzmény: Brandy70 (6664)
Brandy70 Creative Commons License 2010.05.01 0 0 6664
Üdvözletem a Fórumnak.
Sanyika gratulálok a munkához.Mikor láttam a képeket,mondtam hogy, ez igen.
Kíváncsi vagyok én is, mennyi időbe telt így megcsinálni?
Brandy
Bálint636 Creative Commons License 2010.05.01 0 0 6663
Ez az az E12 518, ami a mostani Veteránban szerepel?
Előzmény: Sanyi-ka (6660)
Masgas Creative Commons License 2010.05.01 0 0 6662
Sanyika

Mennyi időbe tellett ez a "kis felületi" rozsda?
Előzmény: Sanyi-ka (6660)
THT Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6661

Na ettől nem lettem boldogabb :D

 

Tudnál nekem küldeni egy e-mail? Mert a tied nem public. Volna pár kérdésem, látom te elég komolyan veszed ezt a dolgot :)

Előzmény: Sanyi-ka (6660)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6660
ITT kukkolhatsz egyet párszáz fotó erejéig készülés közben. Az ajtókon csak kis felületi rozsda látszott aztán mi lett a vége....
Előzmény: THT (6659)
THT Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6659
Nem állok neki ész nélkül, előbb jövök úgyis érdeklődni. De ez még odébb lesz.
Előzmény: Sanyi-ka (6658)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6658
Rozsdakezelésre ne evipas,ro80 meg ferropassit és társait használd,mert ezeket még közömbösíteni is kell hanem autófesték üzletekben kapni ilyen szert,fehér trutyi külömböző rust nevekkel.
Előzmény: THT (6657)
THT Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6657
Bizony az :) Köszi a szakértést!
Előzmény: Sanyi-ka (6656)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6656
BMW E12:) Ha nekiesel akkor biztos,hogy van ahol átesik... Csiszolás és rozsdakezelés után festéssel még talán ódázható egy rövid ideig,csodát azért ne várjuk,meg,hogy soha többet nem rozsdásodik!
Előzmény: THT (6655)
THT Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6655

Üdv!

 

A tapasztalt lakatosok/fényezők véleményét kérném az alábbi képpel kapcsolatban.

 

Ezt lehet még "lecsiszolom/lefestem" módszerrel javítani, vagy ilyenkor már oda minden???

Az autó 10 éve viszonylag száraz helyen áll, ez álltában jelent meg rajta, szerintem nincs átrohadva, csak felületi, de én nem vagyok szakértő.

 

előre is köszönöm a segítséget!

csmisi Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6654
Sziasztok!

Elméleti segítséget szeretnék kérni Tőletek az öreg motorjaim vázának sk. fényezéséhez!


1-2 éve "várják a feltámadást" , (van amelyik több...) két Pannónia, egy Simson 250 Sport, egy Danuvia, és egy Csepel 125T...

Mindegyik "rendes" fekete színű volt/lesz - Ral 9005-ös, kétkomponensű festéket vettem hozzájuk. Mivel le lettek homokfújva, a szinte rögtön jelentkező rozsda ellen ecsettel lefestettem fekete Dunaprimer (régebbi nevén Budaprimer) rozsdagátló alapozóval. Ezek a 40-50 éves motorok nem voltak gyárilag alapozva, ezért hamar "kiverte a ragya", vagy pedig a Pannóniám esetében a fényes lemezről-csőről pattogott le a festék.
Milyen technológiai szabályokat tartsak be, ha ez az alapozó marad rajta, vagy ha nem megfelelő, csiszoljam le fémtisztára, és alapozzam mással?! Ami még "raktáron" van nekem, az egy 1k-s IMPA szürke ipari rozsdagátló alapozó, és egy Mobihel 2k-s szürke epoxi alapozó. (az utóbbival faterom MZ Trophy-ját alapoztam le anno, -az edzője már bedöglöt...)

Döntenem nehéz, -de ha mindegy melyiket használom, azt hiszem a gyári semminél már akármelyik csak jobb lehet. :)

A technika amelyik rendelkezésemre áll, az 3db. pisztoly, a "piaci óccó" fajtából, -egy 0,4-es egy 0,8-as, és egy 1,5-ös fúvókás, -mind felsőtartályos, -és egy "OBI-s" 24 literes tartályú kompresszorocska. Ezzel a felállással már néha egészen jókat sikerült festenem, -azóta vettem hozzá szűrő-páralecsapató kütyüt is...

A fényező, -Aki szokott nekünk hébe-hóba karosszériaelemeket fújni, azt mondta, hogy nem szívesen vállal ilyen csőváz festést, -csak a sárvédőket, meg az üzemanyagtankokat fogom Vele fújatni.

Szóval kérdezem, hogy mire ügyeljek egy ilyen kb 25 miliméteres átmérőjű csőváz fújásánál, -és melyik pisztolyommal javasoljátok?!

Előre köszönöm!
Elvis74 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6653

Szia.

Ha nem is darabokban, de ha könnyen leakaszthatóak  az alkatrészek az nagy segítség a festőnek, egy ajtókárpit lebontás pl nem minden autón egyszerű.

nem feltétlenül kellhet réteget lecsiszolni, eladásnál lehet esetleg probléma belőle, ha azt hiszik, hogy rommá volt törve. De azt Te tudod mi volt az előélete.Akinek én szoktam dolgozni nepper, Ő mindíg fényképezi a sérülést, így a vevő is látja hogy mi volt a baj.

nekem azt mondta a mesterem -mikor szóltam neki, hogy kész az elem a festésre-, na most csináld meg mégegyszer. nálam bevált. hajlamos az ember azt gondolni, hogy úgy is jó. De nem! Azt szeretem a legjobban mikor annyi az igény "csak legyen egyszínű", aztán átadáskor a legkisebb hiba is "hogy néz ez ki???!!!"megitélést kap. Ezért nem kell "hinni" az ügyfélnek:)) 

Előzmény: Bálint636 (6652)
Bálint636 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6652
Köszi a választ! Amúgy is darabokban fogom vinni: lökhárítók külön, új sárvédők, díszlécek körben le, bajuszléc külön, lámpák ki, de pl. az ajtók maradhatnak?

Milyen a "jól előkészített felület"? Jelenleg mindenhol 200...220 mikron körüli a rétegvastagság, tehát egy teli fényezést már kapott az autó. Nem rossz, ha már a harmadik réteget fogja kapni? Vagy lehetséges, érdemes kb. egy réteget lecsiszolni az előkészítés során?
Előzmény: mykeman72 (6651)
mykeman72 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6651
Nem elsősorban a fedőfesték minősége a meghatározó,hanem a kellő alapossággal és körültekintéssel kiválasztott előkészítő anyagoknak a felhasználása a jól előkészített felületre.
Mindenképp jó ötlet,hogy kivágott szélvédővel viszed a fényezőhöz,mert ez mind a két fél részére könnyebbség.
Előzmény: Bálint636 (6650)
Bálint636 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 6650
Sziasztok! Egy ideje olvasgatom a topicot, mert E36-os BMW-m telibefényeztetését tervezgetem. Jövőre akarom fényeztetni, addig szeretném begyűjteni az infókat, és találni egy lelkiismertetes fényezőt, akire rábízhatom szívem csücskét.
Nagyon jó látni, hogy az ide írogató emberek komolyan veszik a munkájukat, és igyekeznek nem kibaszarintani a kedves vevővel, hanem a rendelkezésre álló eszközökkel a lehető legtöbbet hozzák ki a munkájukból.

Hadd legyen pár kérdésem, bocs ha nagyon láma:
- első-hátsó szélvédőt is fogok cserélni, ugye a fényező kollégának az a jó, ha az nincs az autóban, amikor festésre viszem hozzá?
- szeretném minőségi alapanyaggal fényeztetni az autóm Mipa vagy PPG javasolt? Gyöngyházmetál lesz, mint a gyári volt (BMW 299, Technoviolett-metallic) Vagy tudtok javasolni egyéb, jó minőségű festéket?

Elvis74, mivel én is székesfehérvári vagyok, téged valószínűleg megkereslek még. :)

Köszi a válaszokat, később lesz még kérdésem! :)

Elvis74 Creative Commons License 2010.04.24 0 0 6649

Szia.

kezdj bele egy pici részbe, kérdezz bátran, és hajrá. csak ha belenyúlsz ne hagyd abba mert csak rosszabb lesz.

kitartást és sikerélményt kívánok.

csaó

Előzmény: Tubigatya (6645)
Tubigatya Creative Commons License 2010.04.23 0 0 6648
Én nem általánosítok, csak volt egy tapasztalatom, és nincs se pénzem, se időm még egy hasonlóra. Meg pénzem olyanra sincs, aki tuti jóra elvégezné a munkát.
Előzmény: mykeman72 (6647)
mykeman72 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 6647
Az nem baj csak azzal van a gond ,hogy sokan általánosítanak és ezért romlik a szakma és a benne dolgozó szakemberek megítélése.
Előzmény: Tubigatya (6646)
Tubigatya Creative Commons License 2010.04.23 0 0 6646
Miért baj, ha az ember saját kocsiját akarja lakatolni és festeni?
Tubigatya Creative Commons License 2010.04.23 0 0 6645
Szia!
Én szépen mondtam, hogy a csomagtér tetejét fesse újra. Kérdés nélkül megcsinálta, utánna ugyanúgy pattog le a festék...
Ha nem is lesz tartós a munkám, akkor tudom, hogy a festő se hibázott akkorát mint most gondolom. Meg...könnyű mást hibáztatni, amíg csak beszélni kell. És nem beszélni akarok. Majd kiderül mi lesz az én munkám után. Nem a szép külső a cél.
Nem mondom, hogy egyszerű. Azért is kérdezek, nem pedig egy unatkozós pillanatomban határozom el, hogy most kimegyek, és újrafújom a kocsit...
Előzmény: Elvis74 (6644)
Elvis74 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 6644

Szia.

én úgy érzem, hogy kicsit megharagudtál a festőre, nekem is volt olyan esetem ahol egy év után jöttek vissza nem éppen úriember modjára reklamálni. Hibás voltam én is de sikerült megoldani a problémát. Én megcsináltam a saját wartburgomat, nem sajnáltam tőle semmit tényleg, és egy év utén az ajtó sarkán nyomta le a rozsda a festést.

Kérdezze bátran, csak félő, hogy a válaszaink utánegyre több kérdésed lessz, de hajrá.

A képre tudunk szerintem egyszerűbben megoldást találni.

Előzmény: Tubigatya (6640)
Masgas Creative Commons License 2010.04.23 0 0 6643
Érdekes dolgokat csínálsz!
De ez már nem fényezés, kicsit ugye több annál...
Azt hiszem senki nincs a fényezők ellen,:):), ez minden foglalkozásban megfigyelhető, az enyémben is: occsóér valamit ami jól néz ki....
Ez ellen én úgy védekezem hogy nem vállalom el, épp elég a munkával foglalkozni ( mert egy bizonyos szinten felül, ez már egész embert kíván) nemhogy azzal is, hogy mennyire nem jövök ki belőle.
Ahogy figyelem a kézi munkát senki nem akarja megfizetni.
Ez van, remélhetőleg az emberek rájönnek arra a tartós dogok sokat érnek.
És végeredményben valljuk meg ez nem demokrácia csak annak lehet aki meg tudja fizetni. Néhány ezer éve így működik a világ.
Sok kreativitást a jövőben is:)!
Üdv:
Masgas
Előzmény: StainLey (6642)
StainLey Creative Commons License 2010.04.23 0 0 6642
Helló!

Látogassatok el az oldalamra!

www.daftartcustoms.com


Bár látom itt sokan a festők/fényezők ellen vannak...

Hozzászólni még nem nagyon tudok, majd vissza olvasok pár oldalt...


Én próbálok, csak egyedi festéssel foglalkozni, de van hogy betévedek, pár elem javításba, meg egyebek.

Csak azt tudom mondani, hogy én kb 3évet voltam egy fényező mellett, mire ugy éreztem neki tudnék állni egyedül 1 db elem lefújásának.
Sokan azt gondoljátok, hogy az egész nagyon 1xű, pedig nem nagyon...
Például aki már próbált szépen lakkozni, vagy lakkozni metált, az szerintem tudja miről beszélek.

;)
nzozi Creative Commons License 2010.04.22 0 0 6641
Segítségre lenne szükségem, festéskor megfolyt az anyag a mocitető szélénél, a kérdés az lenne mi a megfelelő mozzanat az eltüntetésére? Legegyszerűbb, legjobb...
Előre is köszi
Tubigatya Creative Commons License 2010.04.22 0 0 6640
Szia do-xa!
Elfogadom, de akkor se viszem festőhöz a kocsimat. Ami olyan hiba, amely biztosnági okból igényli a megfelelő szaktudást, azt a munkát kérdés nélkül megkapja a szerelő. De, ha az ajtó alja lukas, akkor azt a lemezt kicserélem én, anyag árban. Nem fog leesni, és nem fog összecsuklani tőle a kocsi, ha mégse jól hegesztem.
A tanulás miatt kérdezek itt. A munkát senki elől nem fogom elvenni, mert csak a saját kocsimat javítom. Ha meg nem javítom, akkor kidobom, akkor se lesz benne senkinek pénze.
A mester meg ha nem tud megfelelő munkát azért a pénzért amit kér, vagy nem tudja előlre megmondani, hogy ennyi pénzért pár évig lesz a szemnek szép, mert olyan rossz a vas, akkor ne kezdjen bele. Mester ember...láthatta mit vállal. Vannak szerelők, akikhez évek óta visszajárok. Aki festette a kocsimat, nem lesz ilyen.
A kocsim ha csak három évig lesz rozsdamentes, már megérte megspórolni a munkadíját egy mesternek. Akkor tudom, hogy olyan munkát én is tudok végezni, mint egy hümmögős mester.
A lakatosok festők munkáját nem nézem le, tudom, hogy olyat nem lehet egy garázsban elvégezni!
Előzmény: do-xa (6639)
do-xa Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6639
Tudomásul kell venni, ezek olyan szakmák, amelyeket egy életen át folyamatosan szükséges tanulni, fejleszteni. Az autóipar és technológiák sorban változnak. A fizika és kémia gyakorlatilag nem mutat ferdülést. A korrózió, erózió folyamata ismert. Ezek a tünetek előbb- utóbb jelentkeznek bármely gyártósorról lekerülő darabon. Elhanyagolás és kóklergodás következtében az elhárítandó probléma sokkal súlyosabb, mint ahogyan hétköznapi halandó képes látni. Ezek az emberek nem meggyőzhetőek akár nyomós érvekkel sem arról, hogy a dédelgetett darab sajnos nagyon szar. Legalábbis a tekintetben, amit egy soron következő javítás során elvárnának. A hunyó a "mester", hiszen ezzel nem támadhatja le a tulajt. Hümmög, próbál megtenni a szemnek mindent, de titkon tudja, hogy csak a napi betevőért teszi.
Amennyiben lelki ismeretes munkát végez, ... nos, úgy vagy hülye, vagy baromira sokat kell fizetni. Ami ugye senkinek nem éri meg.
Egyszer s végre tudomásul kell venni, az autó fogyó eszköz. Régiből kurva nehéz jó állapotút kifogni (aminek gondos gazdája volt), az újra pedig ugyan annyit kell költeni, de legalább villanós.
Egy szó, mint száz: A suszter maradjon a kaptafánál.
Szerencsés esetben a gyerekét magának CSINÁLJA az ember, ugyebár. De nem építheti a házát, termelheti az élelmét, szőheti a ruháját, nem jut jövedelemhez akkor, ha az autóját is, dilettánsként, maga szeretné olyan mélységben szervizelni, amely ellátásához mások éveket tanulnak, további éveket tapasztalnak.
A hitetlenség sajnálatos. Ennek ellenére el kell fogadni, hogy vannak még megbízható, hiteles szakemberek.
Előzmény: Tubigatya (6638)
Tubigatya Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6638
Gondolom a lakatos se tett meg mindent, ezt mutatja a pedálok alatti luk. De tuti, hogy sokat dolgozott. Ezt is hozzá kell tenni.
Nem tudom a lakatos, és a festő milyen munkát végzett akkor. Nem is fontos már. Mint ahogy mondtad, hobbi szinten amit tudok megcsinálok a kocsin, és lesz amilyen lesz. Kevés pénzből, amit tudok jó anyagokat megveszek. De! nem kell munkadíjat, óradíjat, kamradíjat stb fizetnem. Ennyivel több mehet rendes anyagokra.
Nem bántottál meg, érzékeny nem vagyok, csak nem látom értelmét olcsón megcsináló szakemberhez vinni a kocsit. Az pedig, hogy kicsit csúnya, kicsit hullámos, nem érdekel. Ahogy mondani szoktam, úgy legalább nem lopják el. Csak rozsdás ne legyen!!

Elvis74 a képeket ha megcsináltam felteszem ide, majd várom az ötleteket.
A nem szakmai kifejezésekért elnézést mindenkitől!
Előzmény: mykeman72 (6637)
mykeman72 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6637
Amit leírtál az igaz ,és rendben is van.Nem akartam senki érzékenységét megbántani, csak érzékeltetni szerettem volna,hogy a szakmánk/fényezés/ az autóipar leginkább szemrevételezhető és legkönnyebben kritizálható szakága. Én sem és szaktársaim sem tévedhetetlenek.Vannak lelkiismeretesek és kevésbé lelkiismeretesek.Sajnos manapság rengeteg anyagféleségből kell kiválasztani a legmegfelelőbb és leggazdaságosabb termékeket,ami lássuk be koránt sem egyszerű feladat. Minden szempontot figyelembe venni és a legjobbat nyújtani még a leginkább képzett szakember számára is nehéz. Mert ami jó az nem olcsó,ami olcsó az nem mindíg jó és középút pedig nemigen van. Ezért bátorkodtam megjegyezni,hogy bár nincs jogom kritizálni a hobbi szinten öntevékeny "szakembereket" csak a fentiek figyelembevételéhez az elméleti jártasság elengedhetetlenül szükséges.
A konkrét esetedre reagálva megkérdezném,hogy a lakatos mindent megtett annak érdekében,hogy a kocsid hosszú életű legyen? Minden korróziót eltávolított,minden kritikus állapotú elemet lecserélt,kifoltozott?
Sok kérdés felmerülhet ugyanígy a fényezőnél is. Hozzáteszem ,hogy mint tudvalévő azért a korosabb autók javítása sokkal nehezebb ,és lássuk be kevésbé állja ki az idő próbáját.

ÜDV:Mykeman72
Előzmény: Tubigatya (6634)
Elvis74 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6636

Szia.

Hát igen, kicsit kajlák a kérdések, de ha pici alap ismereted sincs akkor nem annyira cinkes. Kicsit talán sok munkafázist érint az a pár karakter amiben kérdezel. ha gondolod küldj képet a kocsiról és kivesézzük ott.

Előzmény: Tubigatya (6631)
Tubigatya Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6635
Az én kocsimban a festő csak az ajtó szigetelő gumikat festette le itt-ott, ahol nem sikerült leragasztani. Ahol sikerült a ragasztás, ott a lemezre nem jutott elég festék. Az ajtók belsejét, és az oszlopokat, motorház tető alatt ecsettel festette le, nem kicsit csíkosra.
A szürke lökhárítókat lefestette feketére (Nem kértem). Akkor még jól is nézett ki, ma már fele festék, fele festés előtti szín.
A csomagtér ajtót 5 hónap után újrafestette, de most is gombostű fejnyi részekben pattogzik le a festék.
Ha az első ajtó legalján belül, ahol a külső lemez a belsőhöz van hegesztve(?) rozsdás végig, azzal mit lehet kezdeni? Csere az egész ajtó alja? Ugyanez ajtó első és hátsó sarka már lukas...
Előzmény: zozomax (6630)
Tubigatya Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6634
Szia mykeman72!
Te is megmondhatod a véleményed. Igazad van, marhára nem értek a festéshez. De! 3 éve volt a kocsim olyan festőnél, aki ért hozzá. Előtte olyan lakatosnál, aki ért hozzá. A padlólemezen tenyérnyi lyuk figyel a pedálok alatt, az akku alatt is több szerintem a rozsda mint a lemez, a festék pattogzik le, lassan, ha elég türelmes vagyok, akkor a 3 évvel ezelőtti színében fog pompázni a drágám. Itt-ott rozsda foltok, lyukas ajtó sarkok, meg ami kell. 86-os Jetta II.
A lényeg az, hogy ha egy hozzáértő kérdés nélkül nem kevés pénzért ilyen eredményt adott ki a kezéből, akkor lehet én a hozzáértők segítségével jobbnak örülhetek néhány hónap múlva, az akár több évig jó, rozsdamentes kocsinak. Igaz, hogy a "legolcsóbb" az lenne, ha szakemberhez vinném, de köszi, próbáltam, nem sikerült. Munkából élek, nekem erre nem telik, hogy 3-4 évente szakembereknél legyen a kocsim, hónapokig.
Építész se vagyok, mégis magam csináltam a kecó belsejét. Ránézni nem profi munka látványában van az embernek része, de ami egyenes az egyenes, a vízszintes vízszintes, és ha senki nem meresztgeti a szemét, akkor nem látszik a különbség. Azt is kérdeztem mielőtt nekiláttam.
Tudom, az építészet más mint az autó lakatolás, festés, de kicsit szakmám a vas.
Bocsi a hosszú gondolatért, és továbbra is várom egyszerű kérdéseimre a Ti válaszotokat!
Előzmény: mykeman72 (6632)
scatpop Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6633
Az se rossz, most már én is úgy vagyok vele, hogy a tizedéért összegányoltam volna én is hasonlóképpen csak nekem lett volna annyi agyam hogy a belsejét letakarjam illetve a műanyagelemeket kiragasszam... Amúgy most úgy tűnik jogi úton fogom rendezni a csávóval ha máshogy nem megy...
Előzmény: zozomax (6630)
mykeman72 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6632
Tudom,hogy nem én vagyok a megszólított,csak a szakma védelmében szeretném ,ha -a legalapvetőbb ismeretek birtokában - lennének a kérdések megfogalmazva. Nem vagyok moderátor csak- már megbocsáss- de nagyon naívnak tűnő kérdések várnak feleletre.
Előzmény: Tubigatya (6631)
Tubigatya Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6631
Elvis74!
Az alapozás előtt kell előkészíteni? Nem az alapozás az első a kopasz lemezen?
Kitteléssel a lemezen kell a huplikat elsimítani, az éleket folytonossá tenni?
Az előkészítés és az alapozás utáni csiszolásnak mi a lényege?
Köszi a válaszod!
Előzmény: Elvis74 (6601)
zozomax Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6630
Hát, hasonlóan jártam. Tán kicsit jobban nálad, mert az enyémet legalább belülről ki tudtam takarítani 2 nap alatt, eltekintve pár festékpöttytől a műszerfalon.
Most, 1 évvel a teljes külső festés a legkülönbözőbb helyeken púposodik a lakk ilyen kis pöttyökben, a kevésbé frekventált helyeken itt ott kikandikál a rozsda.
Ajánlották az embert többen, de nem voltam elég körültekintő, ma már tudom. Jól benéztem, még használom két évet és kezdhetem elölről a 200 ezres projektet.
Az biztos, hogy legközelebb magam fogom fújni, akkor legalább tizedéből lesz szar.

Mert úgy látszik én nem tudom megfizetni a normális minőségben dolgozó szakembert ebben az országban ...
Előzmény: scatpop (6626)
do-xa Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6629
A fóliának nem jó a látható fény visszaverési tulajdonsága. A cél pedig éppen a fény tükrözése.
Előzmény: zozomax (6625)
do-xa Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6628
A fanta lehet biztos megoldás. Igen, sajnos drága. Vagy talán mégsem?
Fényszóró betétet is lehet felújítani, megoldás van, akár műanyagra is. Ma már alig van fémtükör, tehát a technológia megvan.
Előzmény: zozomax (6625)
do-xa Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6627
Fújd telibe! A mókust. Grátiszban.
Mit lehet tenni? Nem sokat.
Előzmény: scatpop (6626)
scatpop Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6626
Sziasztok, elvittem a 124-es mercimet fényezni mivel lakatolás után volt, és a vizsgán nem ment volna át tarkán. Mivel a vizsgára való felkészítés sem 2 fillér volt gondoltam választok valami olcsó megoldást. Olcsó húsnak híg a leve, azt hiszem igaz. Mondjuk olcsó mihez képest. A fickó vállalta hogy minden elemet telibe fúj kivéve a tetőt és a géptetőt 100 ezerért. Említésre méltó, hogy még a tanksapkát se takarta le. Az összes műanyag, kilincsek nyitógombok króm stb. Plusz a legtöbb elemet csak javította és grátisz kaptam egy teljes belső fényezést is. Az összes ülés a kárpit az ajtókárpitok a műszerfal, a kormány is szépen össze lett fújva. Ezek után hígítóval összekentek mindent, hogy mentsék ami menthető de állítom csak rosszabb lett. Említvén neki a dolgot azt mondta kitalál valamit ez úgy egy hónapja volt azóta is találgat. Kérdés, hogy egyáltalán kijön e a szövet ülésből a festék? Ha igen, hogy? És a hígítótól kifakult műszerfal menthető valamilyen ápolóval? Ha valakinek van hasonló tapasztalata, esetleg ötlete, hogy a kedves fényezővel ilyenkor mit lehet kezdeni, azt megköszönném ha kommentálná.
Köszi
zozomax Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6625
Hát általában mindenhol ugyanezt a fajta sprét találtam, mármint hogy nem időjárás és dörzsölésálló, meg nem átlakkozható... gondolom mind egyforma nagyjából ami csak ezt ígéri. Vagyis szar. Hihetetlen sérülékeny, vagy én nem tudom miért nem kötött meg rendesen. Le is alapoztam meg minden.

A fantachrom biztosan jó, de az ára horror (130 e. / kg) és nem is találtam sehol kis kiszerelésben.

Ha sík, vagy nem nagyon tagolt felületre akarod, akkor szerintem gondolkozz inkább króm fóliában, lehet többet ér.... Én is ki fogom próbálni.
Előzmény: do-xa (6624)
do-xa Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6624
AHAA! Meggyőző, elég a tecsó is. :-(
Nekem világításhoz háttérnek kellene valami, műanyagra. Hátsó lámpatestben.
Előzmény: zozomax (6623)
zozomax Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6623
Hello,

A neve Duplicolor, 400 ml Tecskóba vettem kétezer valamennyiért.
Tegnap lefújtam vele kettő rendszámkeretet, egész éjjel száradt, majd ma reggel feltettem.... Hát, nem csak hogy "nem dörzsölésálló", ahogy írják, hanem gyakorlatilag a felpattintás során az összes ujjlenyomatom belenyomódott.... :-((
Egy kalap kaki.
Előzmény: do-xa (6615)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6622
Van ilyen utólagos üvegtetőben is motoros tolótető:)
Előzmény: do-xa (6614)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6621
Ahogy elöregszik az anyag főleg a mai napsütés rongáló hatása miatt azért fog beázni ha jól van szigetelve még akkor is,azért érdemes a jó márkát venni,mert lesz hozzá javítási lehetőséged. Mindenképp rolósat vegyél,mert csunyán le tud égni a naptól a fej ha süti a nap!!!
Előzmény: Virago_1000 (6619)
Slampixxx Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6620
Legfeljebb a besütő naphoz, befújó szélhez, párosul egy medence is. :-D
Előzmény: Virago_1000 (6619)
Virago_1000 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6619
Igaz. Csak igy nevezi mindenki felenk, napfenyteto.

Sanyika: hat feldobna az auto belsejet a besuto nap, a bearamlo szello, es gyarilag is volt opcionalisan, de nyilvan azt nem akarom, hogy beazzon. Eddig meg mindenki lebeszelt, de nem hinnem, hogy nem lehet ugy megcsinalni, hogy ne azzon be evek multan sem.
Előzmény: do-xa (6614)
scatpop Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6618
Így utólag már én is tudok okos lenni ötletekre lennék kíváncsi a kritikát már mástól is megkaptam. köszi
Előzmény: mykeman72 (6612)
do-xa Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6617
Próba szerencse. Vagy szerencsétlenség.
Előzmény: csampilampi (6616)
csampilampi Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6616
Üdv!!

Kérdésem lenne hozzátok.
Nemsokára fújok egy Skoda 120-ast. Tiszakorr alapozóval van fújva, de akarok rá még egy sor 1K-s szórógittet is. A hab a tortán a 2K-s festék. Szerintetek nem marják ezek fel egymást???

Előre is köszi.
do-xa Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6615
Pontosan milyet vettél? Én is keresek.
Előzmény: zozomax (6613)
do-xa Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6614
Ez akkor nem tolótető lesz. Nem mindegy!
Előzmény: Virago_1000 (6607)
zozomax Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6613
Tud valaki ajánlani kül és beltérben is használható krómfestéket emberi árban? Duplicolort vettem, de van egy olyan gyanúm hogy nem lesz igazán tartós...

Előzmény: scatpop (6608)
mykeman72 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6612
Ezért mondjuk mindíg,hogy referenciával rendelkező műhelybe kell vinni az autót és nem érnek meglepetések,ráadásul van hova visszamenni reklamálni.
Előzmény: scatpop (6608)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6611
Aha,fotoshopal:)))))

Előzmény: Slampixxx (6610)
Slampixxx Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6610
Tegnapi szállítás folyamán sikeresen eldölt kétszer a frissen vásárolt motorom -> behorpadt a kipufogóm.

Javítható valahogy?
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6609
Én nem tenném,csak a bajod lesz vele az évek folyamán. De ha már mindenképp vágysz ilyenre akkor mindenképpen márkásat vegyélé,hogy a késöbbiekben legyen alkatrészpótlási lehetőséged. A beázást meg rendes hozzávaló nem megkötő tömitőanyaggal lehet csak elvégezni.
Előzmény: Virago_1000 (6607)
scatpop Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6608
Sziasztok, elvittem a 124-es mercimet fényezni mivel lakatolás után volt, és a vizsgán nem ment volna át tarkán. Mivel a vizsgára való felkészítés sem 2 fillér volt gondoltam választok valami olcsó megoldást. Olcsó húsnak híg a leve, azt hiszem igaz. Mondjuk olcsó mihez képest. A fickó vállalta hogy minden elemet telibe fúj kivéve a tetőt és a géptetőt 100 ezerért. Említésre méltó, hogy még a tanksapkát se takarta le. Az összes műanyag, kilincsek nyitógombok króm stb. Plusz a legtöbb elemet csak javította és grátisz kaptam egy teljes belső fényezést is. Az összes ülés a kárpit az ajtókárpitok a műszerfal, a kormány is szépen össze lett fújva. Ezek után hígítóval összekentek mindent, hogy mentsék ami menthető de állítom csak rosszabb lett. Említvén neki a dolgot azt mondta kitalál valamit ez úgy egy hónapja volt azóta is találgat. Kérdés, hogy egyáltalán kijön e a szövet ülésből a festék? Ha igen, hogy? És a hígítótól kifakult műszerfal menthető valamilyen ápolóval? Ha valakinek van hasonló tapasztalata, esetleg ötlete, hogy a kedves fényezővel ilyenkor mit lehet kezdeni, azt megköszönném ha kommentálná.
Köszi
Virago_1000 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6607
Nem. Kivag-beilleszt folyamat, uveg toloteto, ami mas szoci tipusokon is elo szokott fordulni. Megoldhato ugy, hogy ne azzon e kesobb, nem? Vagy hogy szokas ezt csinalni? Nem hiszem, hogy ezert komplett kell a tetot cserelni.
doca Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6606
Vagyis komplett tetőcsere? Bár ha a csomagtartóban elfér, akkor valóban belerakhatod bármikor...D
Előzmény: Virago_1000 (6604)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6605
Milyen tolótetőt? Azért az nem egy kis munka...
Előzmény: Virago_1000 (6604)
Virago_1000 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6604
Sanyika, Macom: Kosz szepen a valaszokat, nem most rogton azonnal akarom csinaltatni, csak hogy tudjam, mire szamitsak. Az auto amugy rozsdamentes, meg a csomagter hegesztesi varratai is, csak egy helyen rozsdal: a bal ajto alatt egy kis reszen a kuszob. Meg tolotetot akarok berakni, ennyi lesz majd a lakatosmunka.
Elvis74 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 6603

Hali, persze ismerem, mi kamion festésnél használjuk, "imádom", nagyon el lehet vele rontani a festést. Mivel csiszolást nem igényel ezért nem is említettem.

Előzmény: mykeman72 (6602)
mykeman72 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 6602
Egy kis kiegészítés:
Léteznek ún: nedves-nedves alapozók,füllerek amik nem csiszolandók. Ezek általában csak új gyári és sérülésmentes elemeknél alkalmazhatóak.
Előzmény: Elvis74 (6601)
Elvis74 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 6601

Szia.

az előkészítés is egy fázis, kittelsz, csiszolsz, formázol, eldolgozol, 80 tól 220 ig használsz papírt, csiszolni kell.

alapozás is egy fázis, alapozót fújsz, azt megcsiszolod géppel kézzel, 400-as papír, vizes papírok, itt is csiszolsz

festés után folyást, szemetet csiszolsz, 1500, 2000 víz

csiszolatlan alapozóra fújni nem biztos hogy jó.

Előzmény: Tubigatya (6600)
Tubigatya Creative Commons License 2010.04.16 0 0 6600
Köszi a válaszokat!

Elvis74: Mindkettőre gondolok. Minden folyamat után kell csiszolni, egyre finomabb papírral.

mykeman72: Végig olvastam a fórumot. Azt tudom, hogy csiszolni mindíg kell. Csak azt nem, hogy mi lesz, ha nem teszem, vagy ha nem jól csinálom.

Lenne még egy kérdésem:
Ha teljesen fémig csiszolom az egész autót kívül-belül, lakatolás előtt-után Koranttal lefújom, száradás után csiszolom, zsírtalanítom, cinkkromátos alapozóval lefújom, belül tömítővel kikenem ahol kell. Eddig jó így?
Kívülről kell a gitt meg a szóró gitt? Ha az alapozóra fújom a festéket, akkor igaz, hepehupás lesz a végeredmény, de nem fog rozsdásodni?
A cél az, hogy 5-10 évig még jó legyen a lemez. Ne rozsdásodjon.
A merevítőket, hogy tudom belülről kezelni, hogy ott se rozsdásodjon?
mykeman72 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 6599
Bocsi,de ilyen alapvető dolgokat magától értetődőknek kellene tekinteni.
Ezek a fényezés technológia egyik alapvető és kihagyhatatlan fázisa,és mindenekelőtt
a felületi érdesség,és a megfelelő tapadás biztosításához kellenek.A többiről pedig szóljanak a többiek.
Előzmény: Tubigatya (6597)
Elvis74 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 6598
Hali. Most az alapozás fázisára gondolsz, vagy a színfújásra?
Előzmény: Tubigatya (6597)
Tubigatya Creative Commons License 2010.04.15 0 0 6597
Szép jó reggelt mindenkinek!

A kérdésem az lenne, hogy miért kell minden folyamat után átcsiszolni a kocsit? Amit ráfújok túl sima ahhoz, hogy megragadjanak rajta a következő rétegek?
do-xa Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6596
És bocsi., de az én levelezőmben a citros automatikusan megy a töröltekbe
Előzmény: macom (6592)
do-xa Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6595
Az össze referenciád benne van az egyetlen hozzászólásodban...
Előzmény: macom (6592)
mykeman72 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6594
Ez csak így izgalmas. Utána meg a magyarázkodás::))
Előzmény: Sanyi-ka (6590)
macom Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6593
És csak a fényezést és a az alvázvédelemről beszélt és az árba nincsen benne a nagy kaszni munkák!
Előzmény: macom (6592)
macom Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6592
Na most a citromailal mi bajotok van?
Előzmény: do-xa (6591)
do-xa Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6591
Naná! Akinek citromailje van! :-)))
Előzmény: Sanyi-ka (6590)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6590
Csak így látatlanba?:)
Előzmény: macom (6589)
macom Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6589
Helo!
200 ezerért meg csínálom anyaggal együtt ha neked úgy jó ha kérdésed van dobj rám egy e-mailt.
macom@citromail.hu
Előzmény: Virago_1000 (6586)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6588
függ az alaptól is de 200tól a csillagos égi határig..
Előzmény: Virago_1000 (6586)
Elvis74 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6587
Szia. Nekem volt már 140 ezres és 200 ezres komplett munkám. Golf II, Audi A8, csak  a méretek miatt.
Előzmény: Virago_1000 (6586)
Virago_1000 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 6586
Sziasztok Urak,
Egy Skoda Rapid komplett fenyezese - kivul belul, alvazvedelemmel hozzavetolegesen milyen arban mozoghat? Jo minosegben, -tol -ig?
Anyaggal, munkadijjal egyutt?
Csak hogy mire szamitsak.
do-xa Creative Commons License 2010.04.11 0 0 6585
Egy isetta fújást még kibír:-)
Előzmény: t.zoly (6580)
mykeman72 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 6584
Ha nem akarod használni csak gyönyörködni benne akkor nem szükséges lakkozni,viszont egyéb más esetben célszerű!
Előzmény: semetka (6582)
bzolee601 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 6583
Sziasztok, sajnos egy ismerős beszerzése nem jött össze, ezért szeretném kérdezni, hogy Budapesten hol tudnék 221-es Sikát venni jó áron? 4 db 600-asra lenne szükségem.

Köszi!

Z
semetka Creative Commons License 2010.04.11 0 0 6582

Lefújtam a biciklimet metál festékkel sprayből. Csak azt nem tudom érdemes-e lakkozni vagy így is jó lesz. Szerintetek?

Elvis74 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6581
szia. én is csináltam mókából itthonra metálbordó hűtőszekrényt meg konyhabútort, igazán csak a fújásban van hasonlóság, ritkán kell rücsizni a konyhabútor lábát. én  sem szeretem ha néznek, de ha csinája a tanonc akkor megtanulja. én pl hetekig falcot csiszoltam 120-as papírrla, meg anyagot töltögettem a 4 fújó embernek. ma meg már nekem töltenek, közben eltelt 4 év.
Előzmény: vulkan85 (6579)
t.zoly Creative Commons License 2010.04.07 0 0 6580
Sziasztok!

SATAjet NR2000, 1.3-as HVLP festékszóró pisztoly újszerű állapotban eladó!
50000 Ft

Elérhetőség:
06 20 9929 622
tzoly2@freemail.hu

Sata
vulkan85 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 6579
butort mar 5 eve csinalom de most kezdem elvezni es szeretnem magam tovabb kepezni,vasplamert minden esetben kel,hasznalni ha csontra vissza csiszolom az anyagott?
Előzmény: Elvis74 (6577)
vulkan85 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 6578
ige,de nem mindenki engedi azt hogy el lesem):
Előzmény: Elvis74 (6577)
Elvis74 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 6577

Hali. Én mondhatni "öregen" csöppentem a fényező szakmába, nem is nagyon van talán nem nappali képzésen fényezés oktatás. ha bútort festessz nem lehet tök idegen, de valakitől muszály lessz  tanulni, lesni.

 

Előzmény: vulkan85 (6570)
Kawabiker Creative Commons License 2010.04.05 0 0 6576
C pofás önzáró fogóknál a méret mire vonatkozik?

http://www.szerszamkell.hu/catalog/product_info.php?products_id=273

Mert a rajzon nincs rajta:(
vulkan85 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 6575
A fullert milyen vizkonzitasban kell hasznalni?
vulkan85 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 6574
De cserelhetunk szamot is,ha gondolod en pesten vagyok!
vulkan85 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 6573
nagy.tomi85@freemail.hu a freemilon el ersz!
Fischi Creative Commons License 2010.04.04 0 0 6572
mykeman!

Nem tudlak elérni mailben!
Tudzs adni egy címet??
Köszi!
Előzmény: mykeman72 (6571)
mykeman72 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 6571
Pedig sajna az elmélet elengedhetetlen!!!
Előzmény: vulkan85 (6570)
vulkan85 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 6570
szeretnem meg tanulni tudom hulye kerdes de sulit nem tallok!
vulkan85 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 6569
vetem egy HVLP pisztolyt milyen agyag surussegel hasznaljam festeknel es lakknal,
vulkan85 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 6568
sziasztok butor ajtokat fenyezek de nagyon erdekel az auto fenyezes tud benne valaki segitani?
csern0 Creative Commons License 2010.04.03 0 0 6567
Én nem nagyon várnék vele. Vagy ha később akarod fényezőhöz vinni, mindenképp kend le vmivel miután megcsiszoltad. Általában a normál 1K-s alapozók ami annyira nem drága fél évet kibírnak.
Előzmény: boagsi (6565)
boagsi Creative Commons License 2010.04.03 0 0 6566


Bocs képeket nem szúrtam be.
Előzmény: boagsi (6565)
boagsi Creative Commons License 2010.04.03 0 0 6565
Sziasztok, tanács kéne :

Kb. 1 éve fényező néhány apróságot megcsinált az autón, a hátsó kerékívnél egy kis rozsdafoltot is meg (kellett volna) csinálnia, de ott csak lecsiszolta, az egész ívet, és a látható részen fényezte, alulról nem.

Később használtam csak a verdát, nem vettem észre egy ideig, aztán télen nem volt időm ezzel szórakozni meg visszavinni, így használtam, a napokban a mosásnál megnéztem és ez lett belőle. ( lásd képek )

Az nyilvánvaló h meg kell csináltatnom, de szerintetek ráér a következő télig, vagy inkább sürgősen, mert a seggemen is csámcsogni fog a rozsda hamar, meg minden nap többe kerül a kijavítása?

Városi rohangálós autó, szóval ha "csak" ronda egy darabig annyira nem érdekel, de azért ártani nem akarok neki mert kedvelem. Nem értek hozzá, azt sem tudom, ilyenkor még elég egy kis csiszolás-fényezés, vagy már kell lakatolás stb, csak user vagyok.. :)

Köszi, üdv
BMW Power Creative Commons License 2010.03.31 0 0 6564
nos azért beirom, a cromofágos bömös sorsa a következő lett:
-fémig csiszolás
-wash primer
-sima acril 2K füller 2réteg
-bázis
-lakk 2 réteg
-polír, wax.

persze csiszolások és egyebek közte.
minden ugyanattól a gyártótól, megfelelő program alapján.
Előzmény: BMW Power (6550)
Elvis74 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 6563
Szia.Szerintem kezd  1000-1500-el, finoman, hogy csak az él kopjon, egy közepesen kemény gumi stekli jobb is talán mint a kéz, aztán a 2000-el lefinomítani.
Előzmény: semetka (6562)
semetka Creative Commons License 2010.03.29 0 0 6562
1000-es csiszolópapírral lehet szép fényes felületet kapni mintha políroztam volna vagy 2000-rest használjak inkább? Lefújtam az íveket de az új és a régi festék közt ahol le volt ragasztva ott lett egy nagyon kicsi perem. Azt akarom lecsiszolni utánna meg polírozni.
cezar7 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 6561
Akkor kedden hívlak, de sztem olyan 4-4:15re forgalomtól függően kitudok érni. köszönöm.
Elvis74 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 6560

Kedden bent maradok tovább, legjobb 3 után mert mégiscsak munkahely, nem szeretik ha fusit nézegetünk munkaidőben. Vagy nálam itthon sukorón valamelyik délután. Csörgess meg ha gondolod. 30/516-95-87. Szép napot.

Előzmény: cezar7 (6559)
cezar7 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 6559
Mikor? Hol?

Kiváncsi vagyok a véleményedre.
Elvis74 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 6558

Szia. Én fehérváron dolgozom ( fényezőként), ha gondolod összefuthatunk.

Üdv.

Előzmény: cezar7 (6557)
cezar7 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 6557
Ja igen és véleményetek szerint mennyi lenne ennek a hibának a javítása?
cezar7 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 6556
Tettem fel új képeket, a mai waxolás után.
cezar7 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 6555
Igen mert rosszak a képek. Pont ebből a szögből nem látszik a kontúr.

Sajnos mvel az autó pécsi így nemigazán tudom ki csinálta és ez a javítás kb. 2 éve történt tehát igen kevés rá az esély hogy megvan még a szín.......


Akkor azt mondod hogy nem kell lefújni a csomagtartót?
Illetve az egész oldalelemet? Ha igen akkor véleményed szerint nemfog előjönni az általam leírt lakréteg pergés???
"létezik egy olyan módszer hogy csak helyben ahol a javítás van ott csiszolják meg a javított részt és újra fújják, DE ezzel az utolsó módszerrel a fedő lakréteg egy idő után el fog válni a régitől... "

Ez lehetséges hogy nem így van és mégis lehet helyileg kezelni?

Székesfehérváron tudsz/tudtok ajánlani valakit?


Köszönöm a segítséget.
diessel Creative Commons License 2010.03.27 0 0 6554

én a képen  konturvonalat  elfujást nem láttam!  :S

csak hogy a két elemnél nem egyform aszin!

Előzmény: cezar7 (6551)
diessel Creative Commons License 2010.03.27 0 0 6553

szia

igen látszik hogy nem egyforma szinre a két elem!

hát ezen pasztázással semit nem fogsz elérni mert a lakkot polirozod és nem aszint,esetleg akkor lenn értelme ha  nagyon vizköves lenne a festés -lakkozás- , vagy karcos de nem az!

ezt csak fényezéssel lehet megoldani!

 nem muszály festenia a csomi ajtot,

az lenne az igazi ha az festené le aki elötte is festette,és ha tudnáhogy milyen szinkoddal festette akkor kellen rajta még állitani, világositani!

 

gondolom azért hagyták igy mert nem olyan vészes volt  a számukra az eltérés !

 szerintem vagy igyhagyod, vagy festeted!

cezar7 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 6552
A képek az autó bal hátuljáról itt:
http://focus.cezar7.fotoalbum.hu/

A gondom nem biztos hogy jól kivehető a képeken de szakavatott szem biztos látja. (ha én látom... :-) )

Tehát a bal hátuljánka legvége volt kis mértékben törve és a fújás nem sikerült rendesen....

Még1x köszönve a segítséget,
Üdv.:
C7
cezar7 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 6551
Sziasztok!

Huh azt se tudom hol kezdjem...

Na szóval adott egy Ford focus II. Sötétszürke színben. Az autó bal hátulja sérült volt és hát elég kontár munkát csinált a fényező, ami azt jelenti hogy a javítás oly mértékben sikerült hogy látszik a festés kontúrvonala. Azt akartam eltüntetni egy polírozó szakemberrel akinek ez nem sikerült (sőt sztem rosszabb lett...).

Egy másik fórumon a színes waxot ajánlották hogy az majd megoldja a gondom csak úgy kb. 2-3 havonta meg kell ismételni.... Hát vettem ezt a simoniz nevezetű fekete waxot, nem oldotta meg a gondom. Most itt tartok.

A kérdésem az lenne hogy egyáltalán létezik-e olyan szer vagy szerek halmaza amelyeknek a helyes használatával el lehet tüntetni a javítás kontúrvonalát vagy csak fényezéssel oldható meg.

Több fényezőnél voltam és azt mondták hogy az egész elemet újra kellene fújni + a csomagtartó bal hátulját.
Ezzel az a gondom hogyha egyszer el akarom majd adni, a kutya se fogja elhinni hogy ez az autó csak kicsit volt sérülve és nem az egész oldala és hátulja volt TK -ra zúzva.....

Olyan megoldást keresek ami mondjuk úgy hogy költséghatékony és netán még én is eltudom végezni illetve nem károsítja az autó fényezését gondolok itt pl. a sokat emlegetett gépi polírozás során fellépő festékrétegvastagság csökkenésére.

Vagy: az egyik fényező azt mondta hogy Ő nem akr lehúni de ezt nem lehet javítani szépen, a másik azt mondta hogy meg lehet oldani de az említett teljes elem és csomagtartó min. fele lefényezésével, a harmadik pedig azt hogy állítólag létezik egy olyan módszer hogy csak helyben ahol a javítás van ott csiszolják meg a javított részt és újra fújják, DE ezzel az utolsó módszerrel a fedő lakréteg egy idő után el fog válni a régitől... Nemtudom mi az igazság de valami megoldást keresnék.

Ja igen és ezt az eltérést (kontúr), az ismerőseim szerint csak én látom. Bár ez éppen elég.

Hát nemtudom hogy egyáltalán van-e megoldás de minden ötletet kézséggel fogadok.


Köszönettel
C7
BMW Power Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6550
Üdv Urak!
Kérdéssel fordulnék hozzátok, adott egy vandál támadásos autó, cromofág fröccsös.

Azt tudom hogy fémig kell csiszolni mindenhol még ott is ahol csak a lakkot marta meg.
Kérdezősködtem erre arra, hallottam cinkkromátos alapozórol stb stb.

Ti milyen alapozót ajánlanátok?

Előre is köszönöm

Fischi Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6549
Hát még ez sem ért ide!
Kérdés- mivel lehet a RO 55- öt semlegesíteni??
A hétvégén megvettem a Heliosos alapzó "Primer"- t. Evvel tényleg igaz az, hogy ha nem a saját hígítójával van hígítva, akkor nem véd a rozsdától annyira?? Mert ilyen hülye szöveggel egyszer régen átvertek már, még a Hammerite kapcsán. most ki szeretném ezt a buktatót kerülni...
Előzmény: mykeman (6545)
Bagor1 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6548
Sziasztok, alsó tartályos pisztolyhoz szükségem lenne póttartályra. Hol tudnék ilyet venni? a neten most így hirtelenjében sehol nem találtam...
csern0 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6547
Előszűrő alatt melyiket érted?

Bocsi a sok kérdésért.
Előre is köszi.
Előzmény: mykeman72 (6542)
tAB Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6546
Üdv,

2K-s akrilt fogok fújni. Az elsőt :-)
Kérdéseim ezzel kapcsolatban:
- A két réteg között mennyi a min/max száradási idő?
- Az első réteget milyen vastagon fújjam, ki kell egyáltalán fényesre fújni?
- Ha az első rétegbe kerül valami szemét, van mód rá kiszedni még a második réteg előtt?
- Nem kamrában fújom. A hét végére tervezem, 16-18fokot mondanak. Van valami amit figyelembe kellene venni a hőmérséklet miatt? (gondolok itt pl. más hígítási arányra, stb.)

Köszi,
tAB
mykeman Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6545
Helló Fisi! Nem -vagyis igen én megkaptam az e-mailokat és válaszoltam is rá de ezek szerint nem ért célba. Este küldök pontos elérhetőséget.
Údv Mykeman 72
Előzmény: Fischi (6544)
Fischi Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6544
Hello mykeman!

Megváltozott a mail címed?? Már kétszer írtam neked- de nem válaszoltál!
mykeperX, mykeperX jelentkezz!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:DD:D:D:
Előzmény: mykeman72 (6536)
ricsosz Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6543

Sziasztok!

 

 

Lenne egy kérdésem! Vagyis kettö.

 

egy 11 éves metál szinű autónak, mi nincs lemattulva de kicsit karcos az tavaszra/nyárra megfelelő ápolás hogy:

 

Alapos csutakolás, szárítás,

Majd 2000 mikronos csiszolás,

Majd szín/polír pasztával géppel felpolírozni.

 

Illetve kisebb sérülést ami tulajdonképp felületi hullám mvel gitteljük ki?

 

köszi

 

R.

 

 

mykeman72 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6542
Az előszűrő is kellene hozzá,amit külön lehet megrendelni. Vagy ovál alakú trapézszűrőt,vagy a kerek kialakításút.Ez azért szükséges ,hogy a drágább " főszűrőt" védjed a közvetlen festékrészecskéktől. És az sem elhanyagolható ,hogy az előszűrő jóval olcsóbb,mint a főszűrő,és több ciklust is kiszolgál. Persze lényeges ,hogy használat során levegőcsere legyen a munkatérben ,mert így jóval kevesebbet kell dolgoznia a szűrőknek.
Jó munkát hozzá!
Előzmény: csern0 (6540)
mykeman72 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6541
Nem a fedőfesték védelmével lehet a gond,hanem,hogy a csupasz fémfelületre került a tömítő és a festékrétegeken átszivárgó nedvesség,hőtágulás miatt a tömítő elválhat a felülettől,és az egész bevonat sérülhet. Arról nem beszélve,hogy a Sikaflex a levegő nedvességtartalmának következtében kezd térhálósodni,ami ugye azt jelenti,hogy a környezetében lévő levegőben található nedvességet használja fel a térhálósodás közben.
Előzmény: Elvis74 (6539)
csern0 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6540

Köszi!

Megrendeltem egy ilyen maszkot és hozzá 2db P3 szűrőt.

Kell még vmi mást rendelnem hozzá, vagy tartalmsazza a maszk csomagolás?

 

 

Előzmény: mykeman72 (6532)
Elvis74 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6539

Szia.

Igazad lehet viszont a fedő festékkel rendesen "lezártam" a felületet. A waresz padló amúgy sem alúlról rohad álltalában, hanem felűlről. Nekem is tócsa volt az utastérben:)

Előzmény: mykeman72 (6538)
mykeman72 Creative Commons License 2010.03.14 0 0 6538
Itt elsősorban a sorrenddel lehetnek gondok. Ugyanis a csupasz fémfelületre nem tanácsos varrattömítőt kenni alapozás nélkül a korróziós folyamatok miatt.
A cinktartalmú alapozók a javítóiparban csak átmeneti védettséget garantálnak. Ami az epoxi alapozót illeti az nagyon jó szigetelő képességgel rendelkezik és önmagában is nagyon sokáig képes megvédeni a nyers lemezt a korróziótól.
Ami még alapozás tekintetében szóba jöhet az a Wash-Primer ami egy savas alapozó nagyon jó tapadóképességgel ,és jó védőhatással,de önmagában csak max 2 hónapig képes a védőhatását kifejteni,magyarul száradás után alapozni kell,de csak nem poliészter alapú alapozókkal.
Előzmény: Elvis74 (6537)
Elvis74 Creative Commons License 2010.03.14 0 0 6537

Szia.

Melyik részét nem találod megfelelőnek? Én estem abba a hibába, hogy sokfelé kérdezősködtem és a végén annyi ötlet volt, hogy magam sem tuduam mit akarok csinálni:)

Ezért döntöttem így.

Kétféle dolgot festünk munkahelyen.

Mindkettőt homokoljuk, a fémtiszta feleületre fújunk egyiknél cinkes alapozót majd a hozzá tartozó fedő festéket, másiknál epoxi alapozót és a hozzá tartozó fedőt. A gyártó adja az anyagokat, ezzel a rendszerrel adnak 15 év garanciát. Attól még lehet, hogy nem a legjobb módszer. Nem szeretnék senkit rossz irányba vinni.

Előzmény: mykeman72 (6536)
mykeman72 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6536
Ez nem éppen megfelelő felületkezelés!!!
Előzmény: Elvis74 (6533)
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6535
Sziasztok!

Elvis74 "márkáira" én is kíváncsi lennék.:) Én is felújítás előtt állok, de majd csak nyáron kerül sorra, addig gyűjtöm az infókat. De ez, tekintve h fényező vagy és magadnak csináltad, megbízható kombónak tűnik.:)

bzolee601!
"Mondjuk ha a cinkes alapozó meg van, akkor a többit már valszeg úgy is a fényező csinálja"
Szerintem NE! Vagy nézd, h mit csinál, de kb minden percben.:) Én tuti nem fogom másra bízni, max segítségem lesz, de az a tuti, amit én csinálok magamnak. Sok olyan "mesterember" van manapság, aki nem szívből-lélekből csinálja azt, amiért pénzt kap. :(
Előzmény: bzolee601 (6534)
bzolee601 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6534
Szia!

Köszi az eddigieket! Akkor sima nitrohigítóval lemostad a felületet, utána csiszoltad? Majd 221-es sika és azt kented szét megint nitróval, ecsettel, ez szépen oldja a sikát?

A cinkes alapozó és az ellenálló alapozó milyen márkájú, hol kapni? Ha a neve meg van, akkor utánakeresek google-ban. Ja és ez utolsó két munkafolyamat között a rücsizés. Mondjuk ha a cinkes alapozó meg van, akkor a többit már valszeg úgy is a fényező csinálja, de azért örülnék ha elmondanád!

Köszi!

Z
Előzmény: Elvis74 (6533)
Elvis74 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6533

Szia.

Én nem régiben cseréltettem a padlólemez egy darabját a 2T wareszomon.

A következő képpen csináltam:

- lakatolás után amit a nitró higító lehozott azt lemostam, ecset tunkolás stb

-varratok, sarkok, zegzugok drótkorongozás, csiszolás, tisztára mindent

-varratok lezárása tömítő anyaggal, én sikaflex 221-et használtam, tömít ragad, pisztollyal is lehet nyomni én kinyomtam és nitrós ecsettel szépen elkentem. ezt használjuk munkában is (fényező vagyok)

-ezután kapott egy cinkes vékony alapozót, én szintén azt használtam amit a munkában.

-alapozás után jó minőségű rücsizés következett

-majd én még lekentem ecsettel egy fényes fekete, olaj, benzin, hő, és még mindenfélének ellenálló festékkel.

 

szerintem ezen keresztül nem jut nedvesség a lemezhez. lehet,hogy túlzás de nem volt nagy munka és nagy költség sem.

 

Remélem tudtam segíteni.

 

Szép napot.

Előzmény: bzolee601 (6529)
mykeman72 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6532
Akkor: 7501,/02,/03 félmaszk a P3 szűrővel és előszűrővel kombinálva.
Előzmény: csern0 (6531)
csern0 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6531

Oldószeres fetékhez szeretnék vásárolni.

Lelkes amatőr vagyok, de nem szeretném, hogy az egészségem kárára menjen.

Tehát melyiket ajánljátok?

Előzmény: mykeman72 (6528)
bzolee601 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 6530
Mostanában nem nagyon műxik az index képszolgáltatása :(

Előzmény: bzolee601 (6529)
bzolee601 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 6529
Sziasztok!

Kicsi autómat építem újjá és lakatolás alatt szeretnék tanácsot kérni tőletek. Az autó teljesen új padlólemezt kapott, mely a csomagtartó teljes alsó részére valamint a tűzfaltól a hátsó ülésekig 2 felé lett vágva, így lesz beépítve. Új hátfal, két teljes első dob, teljes első front, hátsó dobok és egyéb plusz merevítések kerülnek az autóba.

A padlólemez tárolástól rozsdás felületű, a hátfal teljesen korróziómentes, a többi elem vadonatúj, kezeletlen felületű vagy fekete "alapozós" amit, haj ól hallottam teljesen le kell csiszolni.

A kérdésem az lenne, hogy milyen felületkezelést ajánlanátok, az autó teljes külső-belső fényezésen fog átesni a későbbiekben, valamint ekkora munkánál értékelném, ha legalább egy jó pár évig nem kezdené meg komolyabban a rozsda. Esőt, havat telet valószínűleg már nem nagyon fog látni ha sikerül megegyezni garázsügyben, de szeretném ésszerű és természetesen valamennyire pénztárcakímélő módon a legjobbat nyújtani az autónak hosszútávon. Régebben evipassal lekentem mindent, kézzel, csiszolópapírral lecsiszoltam, amit tudtam és jött az a tipikus piros színű alapozó. Rájöttem, hogy flexbe fogható nagyon kis ügyes csiszolókorongok vannak, (ezeket már elkezdtem beszerezni)különböző cink-sprayk, nagyon tuti alapozók, de sajnos lövésem sincs, milyet használjak.

Nem vagyok olyan elvetemült, mint Darti barátom, aki az egész autót fémtisztára csiszolta, sem anyagi, se időbeli hátterem nincs rá, de nem is szeretném összecsapni.

Tisztelettel várom tehát a javaslataitokat, hogy milyen anyagokat felhasználva és milyen módszerrel készíthetem tovább az autómat a majdani fényezésig-összeszerelésig. Ha lehetséges, akkor nagyon szívesen fogadnám a körülbelüli árait az anyagoknak és, hogy hol lehet megvenni őket. (Bp-i vagyok). Többezer Ft-os speciális, drága spray-kre valószínűleg nincs keret, próbálnám megtalálni valahogy az arany középutat.

Válaszaitokat előre is köszi!

Z

u.i: néhány kép:

mykeman72 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 6528
Nem mindegy,hogy vízbázisú,vagy oldószeres festékhez fog kelleni,mert mind a két típusnak eltérőek a szűrési paramétereik,ezáltal a hatékonysága is.
Előzmény: csern0 (6527)
csern0 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6527

Köszönöm!

 

Melyiket ajánlod/használod a termékek közül?

 

 

Köszi!

üdv.

Előzmény: Sanyi-ka (6525)
Smtkasznis Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6526
Ezt az oldalt tekintsétek meg ha van egy kis időtök.
Érdemes:http://www.smt.sokoldal.hu/smt
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6525
Szia!

pl.:ITT
Előzmény: csern0 (6524)
csern0 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6524

Sziasztok!

 

 

Olyan maszkot keresek, ami a festékport illetve az ezzel járó káros anyagokat megszűri. Milyen ajánlotok, hol lehet kapni?

 

Előre is köszi!

zozomax Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6523
Hallihó,

Az autóm alján jó pár helyen akad rozsdásodás. Nincs kirohadva még vészesen de a régi alvázvédőt itt ott le lehet szedni és alatta rozsdás a lemez.
Milyen anyagot, módszert ajánlanátok, házilagosan, egyszerűen, gyorsan megoldani hogy ne rohadjon ki azokon a helyeken még pár évig?
Üregvédelemre is van házilagosan alkalmazható anyag? (küszöbökbe valami szórófejes spray vagy ilyesmi)
do-xa Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6522
Lehet vagy ezer forint a szokásos méretben. Annyit megér. Azaz többet. Ennyiért nem szívesen fogom a pisztolyt elmosni, főleg egy-két tüsszentésnyi miatt.
Előzmény: tAB (6521)
tAB Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6521
Úgy értem nekem nincs itthon, nem azt hogy nem létezik :)
Előzmény: do-xa (6519)
mykeman72 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6520
Így van. Szinte minden festékrendszer alkalmaz 1K-s spray alapozót,füllert.
Előzmény: do-xa (6519)
do-xa Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6519
Már hogyne lenne. Itt van a padon....
Picike dologra jó fújni, és óccó.. -Te akarni ilyent? :))
Előzmény: tAB (6518)
tAB Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6518
1k-s nincs, főleg sprayben, de akkor gondolom a 2k-ból is megteszi egy jól higított, vékony réteg.
Előzmény: mykeman (6515)
mykeman Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6517
Csak Epoxi Primerrel szolgálhatok
Előzmény: Sanyi-ka (6516)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6516
Van Néked alumánium alapozód háznál?:)
Előzmény: mykeman (6515)
mykeman Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6515
Nincs semmi extra tennivaló. Ha van 1K-s füller spray-d akkor azzal kell egy vékony rétegben lefújni és utána mehet rá a fedőszín.
Előzmény: tAB (6513)
do-xa Creative Commons License 2010.03.04 0 0 6514
Nem írtam olyat, ami szerint nem ajánlanám.
Előzmény: silversat (6512)
tAB Creative Commons License 2010.03.04 0 0 6513
Fényezőkhöz lenne egy kérdésem: A 2k-s füller vizes csiszolása közben az éleknél néhol előbújt az alatta lévő réteg. Ez helyenként az eredeti szín, a javításoknál a korróziógátló alapozó. Ezeket a részeket újra kell-e fújnom füllerrel? (sima, 2k szín megy rá) Okozhat ez fényezéskor beszívódást, felmaródást, stb.?
silversat Creative Commons License 2010.03.01 0 0 6512
do-xa,
elvileg nekem elég lenne a kis méretű is. Jobban járok ha vaterán nézek? Egyébként ha nem, miért nem ajánlod a paplaszo félét?
Előzmény: do-xa (6511)
do-xa Creative Commons License 2010.03.01 0 0 6511
..és kettő pisztoly, ha már picire is kell. Egy mini és egy normál. Kis levegő igényűt keress!
Előzmény: do-xa (6510)
do-xa Creative Commons License 2010.03.01 0 0 6510
A Vaterán sok félét és árút hirdetnek.. Hobbi célra is.
Előzmény: silversat (6509)
silversat Creative Commons License 2010.03.01 0 0 6509
Sziasztok!
Szeretnék venni egy fényezőpisztolyt, teljesen hobbi célra, kisebb elemek, mint pl. lökhárító fényezéséhez.
Amit a www.paplaszló.com oldalon lehet kapni, azt ajánljátok??? Van az airbrush menüpontban, a lap alján egy kék 15e-ért, alatta pedig a mini13e-ért. Az utobbit inkább csak mint említettem kis felületre való, míg a kék akár egész autó fényezéséhez. Melyiket érdemes megvenni, és hogy egyáltalán érdemes e!?
Megköszönöm aki válaszol!
do-xa Creative Commons License 2010.02.28 0 0 6508
Biztosan csak nyári purhab volt benne :-))
Aranyos megoldás...
Előzmény: Adm (6507)
Adm Creative Commons License 2010.02.28 0 0 6507
Sziasztok!

Még mindig a 155-ös alfa :)

Sqajnos azt vettem észre hogy az egyik doblemez hátsó része el van rohadva... ki volt fujva az üreg purhabbal... jol sejtem hogy ez nem éppen gyári megoldás? valahol beázott, megszivta magát vizzel, itt is az eredmény :(

Előzmény: Sanyi-ka (6466)
venuto Creative Commons License 2010.02.28 0 0 6506
Kedves Tik .
Segítséget szeretnénk kérni . Adott az itteni Totalcar-auto menüpont alatti R.I.L.A.K. szubmenü . Ki fogunk menteni egy Nysa 522M típusú lengyel mikróbuszt , ami eddig garázsban állt ( ez nagy szó , mivel nekem , aki a Ritka Lengyel Autók Klubja nevű vezetőségtelen , és elmeháborodottakból való lelki--baráti anticsapatot létrehoztam , van egy ilyen Tizenegyablakosom , és a garázskérdés egy 2m fölötti tárgyhoz egy pokol , mig eljutsz . . .).
A kocsit ingyen odaadták JÓLELKŰSÉGBŐL a R.I.L.A.K.--ba heku néven író jámbornak , aki ezt magához is vette . Azóta is hull rá a hó . Szeretnénk rá egy garázst , ő pedig majd intézi ( moszkvicsrestaurálását addig is leállítva ) az átírást .
TEhát . Szeretnénk , ha adnál egy kis pénzt garázsosításra . Van , aki már betonos területet is adna , van aki beindítja ( bő évtizede nem volt beindítva , motorikusan állítólag , mint egy Rolls--Royce, olyan volt ). TEstvér : amennyiben úgy gondolod , hogy hozzájárulsz , akkor kukkants bele a mi rovatkánkba , annak is a 3268. beírásától való részbe , hogy figyelemmel kísérd a dolgot . A Nysaról a hekutól van fotó is egy korábbi beírásban .ha beírsz , neki címezd , lécci .nagyon szépen köszönöm. . . .

Szeretéssel : sapirico , a 3 nemmentős megmaradt Nysa 522M tulaj egyike
vti00 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 6505
1 kinyomó tubusnyira lenne szükségem ami kb 310ml.
Neked van eladó?
Előzmény: do-xa (6502)
dirige Creative Commons License 2010.02.28 0 0 6504
Köszi! Remélem hepiend lesz és más cartársak is tudnak profitálni a bányából..:-)
Előzmény: Sanyi-ka (6503)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.27 0 0 6503
Jó ez így!:))Hajrá!:))
Előzmény: dirige (6501)
do-xa Creative Commons License 2010.02.27 0 0 6502
A kenhető, ecsetelhető dobozos olyan kemény amilyenre vágysz :-))
Würth, CR4, Body... mennyit akarsz?
Előzmény: vti00 (6500)
dirige Creative Commons License 2010.02.27 0 0 6501

Szevasz!

A mai napom (is) arra ment el, hogy keressek egy olyan kasznit, ami nincs alul szétrohadva. Ahogy írod, adott típus mind uott rohad. Nos, nem akarom elkiabálni, de találtam egy szerkezetet, amelyik épp ott nincs elrohadva, ahol nekem fontos. Szerelővel mentem, ő is ezt mondta. Azt azért szeretném hozzátenni, hogy nem ismeri a fórumosokat és a fórumosok sem őt. Több fórumossal személyes kapcsolatban vagyok, de azon kívül, hogy lakatossal mindent meg lehet csináltatni, nem tudtak jót mondani. Tegnapelőtt tök véletlenül felhívtam valakit, aki adott egy mobilszámot, azzal, hogy az illetőnek van ilyen állapotú kasznija. És volt. És eladó. Ma megegyeztünk, a héten elhozom. És nagyon-nagyon örülök..:-)

Ezért az egy ügyért kb 1.000,-Km-t autóztam, 10 órát telefonáltam. És még el kell hozni, ami még 500 Km egy kisteherautónak...

Meló persze még marad így is a lakatosnak, de az már természetes költség, sztem.

Előzmény: Sanyi-ka (6498)
vti00 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 6500
De sajnos kemény kell, Honda nyúlványhoz, de szinte mindenhol ilyennel van kinyomva szinte a körmömet sem tudom belenyomni, a kereskedelemben kaphatók meg olyanok mint a gumi. Keresgélek még...
Előzmény: do-xa (6499)
do-xa Creative Commons License 2010.02.27 0 0 6499
Kemény karosszéria tömítő? Azok alapból rugalmasak, úgy mint a váz, amire felviszik. Egyébként elválna és oda a funkció..
Pl a Dinitrolnak több fokozata is létezik. keress rá..
Előzmény: vti00 (6497)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.27 0 0 6498
Igen sok ott a rendes ember,ismerek párat:) Minden azonos tipusú autót ugyanott esz meg a fene!:) Nem a víz a fő ellensége egy kasztninak hanem a fáradás,gondolj bele ha csak áll az utccán és fúj a szél máris tekeredik a karosszéria...:) Próbáld még a fiat850.hu-t ,ott van olyan akinek összehasonlítható járgánya is vvan:) Fotó sokat segítene.
Előzmény: dirige (6496)
vti00 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 6497
Segítsetek, melyik gyártótól vásároljak olyan karosszéria tömítőt mely száradás után kemény lesz (gyárihoz közeli).
dirige Creative Commons License 2010.02.26 0 0 6496
Ismerem a csapatot, hisz cartársak. Fele kedves márkatárs, fele inkább üzleti alapon van jelen. Egyébként: minden 112-es ugyanott halott, tehát nagyon nehéz ügy a segítség, még jószándék vagy pénz mellett is. Ugyanez igaz az Mk1-es Escortra is: ott is hasonló helyeken nem létezik az autó..:-)
Előzmény: do-xa (6495)
do-xa Creative Commons License 2010.02.25 0 0 6495
Van ott fórum is....
Előzmény: dirige (6494)
dirige Creative Commons License 2010.02.25 0 0 6494
Ha ennyire egyszerű lenne, nem jelentkeztem volna a lakatolás-fényezés szekcióba..:-)
Előzmény: Sanyi-ka (6493)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.25 0 0 6493
Ők sokkal jártasabbak a témában és segíteni is fognak!:) http://www.autobianchi.hu/links.html
Előzmény: dirige (6492)
dirige Creative Commons License 2010.02.25 0 0 6492

Szevasztok!

 

Tudna vki abban  segíteni, hogy bianchi A 112 doblemeze kompatibilis-e valamelyik Fiat/Zasti/Yugo típussal? Az enyémek nagyon halottak, keresnék megoldást cserére.

Public a mélem, de majd ide is visszanézek!

 

Köszönettel

do-xa Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6491
do-xa Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6490
A filler nem szórórgitt.
---pl. itt
Előzmény: semetka (6489)
semetka Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6489

Tud valaki válaszolni erre?

 

link
DrVentura88 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6488
Az említetteket én egészen máshogy gondolom. 2 féle ember van. Az egyik aki gyorsan akar meggazdagodni az átlag emberekből, a másik pedig aki türelmes és szenvedéllyel csinálja amit csinál és sok kicsi sokra megy alapon dolgozik, aki hosszú távra előre gondolkozik, mivelhogy a jó híre és az olcsó árai miatt sokkal többen fogják felkeresni, mint az előtte említett embert. Jó munkához idő kell, a szarhoz mégtöbb mondásnak is van valóság alapja. Az én Skodámhoz talán a legeslegjobb lakatost találtam meg, akit csak meglehetett találni. Hihetetlenül ügyes és kreatív a srác, minden nap 10-esével küldi a friss képeket hogy hogy áll az autó. Főállásban egy gyárban dolgozik és mégis van mellette ereje hogy lelkiismeretesen megcsináljon valamit. Szóval visszatérve az eddigiekre, a lakatos munka csúcsminőségű lett, szóval már csak hasonló "vidéki" fényezőt kéne találnom, aki nem városi áron és tempóban csinálja meg az autómat. Nembaj hogy ez a kasztnis is 100km-re van a lakhelyemtől, így is megérte elvinni. Szóval aki tud fényezőt szóljon:)
mykeman72 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6487
pedig az még ingyért van:))))))))))
Előzmény: Sanyi-ka (6486)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6486
:)))) Ja,mert levegőt hirtelen nem kaptam:)
Előzmény: do-xa (6485)
do-xa Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6485
Szólítottál, Gyermekem?
Előzmény: Sanyi-ka (6484)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6484
JÉZUSATYAÚRISTEN:)
do-xa Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6483
Azt is tudni kell, hogy a fényező lelkét is kiteheti, ha a lakatos nem volt alapos, akkor a baj úgyis előjön. És mivel a tulaj mindig nem lehet ott, a későbbi egymásra mutogatáskor nem hisz egyiknek sem. Hibás lehet mindkettő, de legalább az egyik. Az alkudozásnak az ára, hogy ugrik a garancia.
Előzmény: DrVentura88 (6477)
do-xa Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6482
No és vizes legyen vagy oldószeres?
Utóbbi kezd kikopni. A szabályok miatt. A szesz ára is így megy feljebb :-)))
Előzmény: mykeman72 (6481)
mykeman72 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6481
Csak azért mert ami olcsó, az általában gyors és felületes. Ami lelkiismeretes az hosszadalmas és ezért drága.
Közbenső megoldás nemigen van.
Amúgy mostanában egy telifény ráadásul ezüst metál nem az olcsó kategóriába tartozik a fent említett okok miatt.
Előzmény: mykeman72 (6478)
do-xa Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6480
Dehogynem! :-)
Csak sajnos mire kiderül, már ki van fizetve.
Előzmény: mykeman72 (6478)
do-xa Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6479
Válassz egy nevet, és annak a fázis anyagait használd. Így, - betartva a használati szabályokat, nem érhet meglepetés.
Előzmény: Bandeee1988 (6475)
mykeman72 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6478
Most melyik fontosabb????
Olcsó,vagy lelkiismeretes legyen??:))))))
A kettő valamiért nem szokott passzolni!
Előzmény: DrVentura88 (6477)
DrVentura88 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6477
Sziasztok! Érdeklődnék hogy tud-e valaki olcsó, de lelkiismeretes és ügyes fényezőt. Skoda Favorit kombi (Forman) om van, most lett kész a kasztnizás, ilyesmi és telibe kéne fújni, de olcsón, Amúgy ezüstmetál. Köszi előre is.
semetka Creative Commons License 2010.02.24 0 0 6476

Sziasztok!

 

Kellene nekem egy kis okosítás.

El akartam vinni az autót karosszériáshoz, de 50e Ft.ot kért volna a küszöbcsere, és hátsó ív javításért + festés. Nekem ez sok, így kevés tapasztalattal ( semennyi) nekiállok én. olvasgattam hogy mit hogy kell, de azért tőletek is megkérdem mégis tapasztaltabbak vagytok. Szóval vettem, rozsdagátló alapozót, gittet, szórógittet meg rücsit. Én azt olvastam hogy a sorrend az: fémig csiszolom, alapozó utánna a gitt -> csiszolás  -> szórógitt -> csiszolás és utánna mehet a festés + lakkozás.

Csak annyi a kérdésem hogy a küszöbre a rücsit melyik folyamat után használjam?

Meg írtak a neten vmi füllert az ugyanaz mint a szórógitt vagy aazt is kell vennem?

 

Előre is köszi a segítséget.

 

 

 

 

Bandeee1988 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6475
Szia!

Okés, köszi!
De mégis...:) Adatlapomon publikus a mail címem...:) Légyszi!!!!:)
Nem szeretnék zsákbamacskázni, nem fiatalkori hév vezérel a kocsi rendberakásánál, hanem tényleg meg akarom tartani.
Előzmény: do-xa (6473)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6474

Irányelv: ami olcsó nem biztos hogy rossz, de mi drága, az nagy valószínűséggel jó.

Előzmény: do-xa (6473)
do-xa Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6473
A vezérgondolat le van írva. ( már sokadszorra :-))))
Márkát ajánlani:- a szabályzat értelmében reklámnak minősül, amiért moderálás jár.
Előzmény: Bandeee1988 (6472)
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6472
Szia!

Tudtál.:) Viszont márka ügyileg, valami tutik?
Alapozó, alvázvédő; telifény.
Többiek esetleg? - Nem azért mert kételkedek a szavaidban, hanem mert szeretek több véleményt meghallgatni.
De nagyon szépen köszönöm az eddigi írásaid is!

Üdv.
Előzmény: mykeman72 (6471)
mykeman72 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6471
Igazándiból csak az a lényeg,hogy minden esetben megfelelő tisztaságú és minőségű alapfelületre dolgozz.
A termékpaletta szinte végtelen minden fajta felületre van megfelelő alapozó.
Eddig a legtutibb a 2k-s epoxigyantával kombinált korroziógátló alapozó.
Minőségtől függően lehet használni Wash-Primer alapozót is csak az önmagában max. 2 hónapig áll ellen a korróziónak,ezért a felhordás és száradás után másfajta/nem poliészter alapú/ alapozóval kell szigetelni a védendő felületet.
Mivel a gyári minőséget nem tudjuk produkálni,ezért kell ezeket a lépéseket betartani a hosszútávú korrózióvédelem érdekében.
Alapozás után bármely szigetelő és alvázvédelemre is alkalmas termék felhordható az alvázra.
Remélem tudtam segíteni!
Előzmény: Bandeee1988 (6470)
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6470
Hello!

Oks, de kifejtenéd? Szeretek tanulni, tisztában lenni az okokkal.:)
Előzmény: mykeman72 (6469)
mykeman72 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6469
Na ezt így NEEE!
Ha tuti megoldást akarsz akkor epoxi alapozót használj és arra lehet jobb -olcsóbb minőségű alvázvédőt,rücsit felhordani. Így biztos,hogy nem találkozol hosszú ideig a rozsdával.
Hammerit-ot felejtsd el!!!
Előzmény: Bandeee1988 (6468)
Bandeee1988 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6468
Sziasztok!

Egy '88as kombi dacia karosszériáztatása előtt állok és a véleményeteket kérném, milyen festékeket érdemes használni?
Gyakorlatilag kb a fél kocsi újjá lesz építve, szeretném ha alváz és a teljes karosszéria is megkapná a rendes védelmét. Tudomásom szerint a lemezek illesztését valamiféle gumis anyaggal szokták kikenni szigetelésképpen, ennek mi a neve, illetve minőségileg mi az ami el is fogadható? Alapozóból fedőfestékből milyet ajánlotok?
Illetve alváz-/üregvédelemre mit?

Futóművet terveztem festeni, nem tudom mennyire lenne jó ez pl:
Hammerite 3rétegben; valami rücsis alvázvédő; és szín. (Így a kőverődések max csúnyítanák a szép felületet, de rozsda nem jelenhetne meg elvileg. De nem láttam még ezt így sehol sem, nem is tudom, működne-e ez így.)

Köszi és üdv:
Bandeee
Adm Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6467
Koszonom a reszletes valaszt. Meg egy kerdesem lenne, szerintetek ez az akcionak hozzavetoleg mennyi lehet a munkadija, mennyi a realis osszeg? Motor valto stb ki lenne szedve, tehat kb a szuz kasznin kell dolgoznia es osszerakni az autot a lakatosnak.
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6466
Persze,hozzáértéssel és szépérzékkel hibátlanul. A Fiat tipo tipusú autók váznyulványa alufóliaként gyürödik már egykis behatásra is,ennél nagybb sérülést is javítottam anyagából.Van hozzá utángyártott külső és belső nyulványrész is de az énigényeimnek nem felelnek meg.Ha csere mellett dntetek akor mindenképp utánanéznék bontókban egy segészséges nyúlványnak. A Tipo-Tempra vonalat se kihagyva. Fiatos fórumokon itt az indexen keress egy kaposvár melletti bontós srácot,sokmindene volt amikor javítottam még ilyeneket és jó áron korrekt hozzáállással.
Előzmény: Adm (6462)
diessel Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6465

ahaa

attol függetlenül  meglehet csinálni sztem nyugodtan!

Előzmény: Adm (6464)
Adm Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6464
Nem, 155-ös Alfa.
Előzmény: diessel (6463)
diessel Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6463
mi ez laguna??
Előzmény: Adm (6462)
Adm Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6462
Sziasztok!


Szerintetek az alábbi autó normálisan javitható? Jól sejtem hogy komplett bal oldali nyúlvány csere?

Köszönöm

Üdv,
Adam

Ad Dio... Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6461

 

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy egy Barátom segített helyrehozni amit elrontottam...

Előzmény: mykeman72 (6459)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6460
Apró azaz egész pontosan Ő Mini léptékekkel elöre:)))))
Előzmény: mykeman72 (6459)
mykeman72 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6459
NNNa! Igy kell ezt csinálni!!!
Csak így tovább:::::))))))
Előzmény: Ad Dio... (6458)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6458

Ott a pont.

 

Közben én is rájöttem - tanulópénz :).

2000-es után 2500-assal szépen feljött.

 

Bár végül a G3 helyett a zöld kupakos 3M lett a befutó, aztán meg holorammeltüntető. Normális hogy ezt a zöldkupakos nagyon kell nyomni hogy csináljon valamit??

 

Köszönöm a rám szánt időt. Nyeretlen kétéves vagyok :).

Előzmény: mykeman72 (6457)
mykeman72 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6457
A hiba a 8 mikronos bélyeg volt. Ez mélyebb karcokat csinál ,mint a 2000-es papír és csak szemetesség eltüntetésére ,vagy megfolyás ellen hatékony. A G3 paszta alapvetően vízbázisú és szereti ha közbe adagolják a vizet a szivacsra. Addig dolgozz vele amíg el nem tünnek a karcok ,és az összes paszta beledolgozódik a szivacsba ,és a felületbe.
Előzmény: Ad Dio... (6455)
do-xa Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6456
A polir-szivacsodban nem lehetett anyag?
Előzmény: Ad Dio... (6455)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6455

Segítsetek kérlek ha tudtok.

 

Fényező (akivel amúgy meg vagyok elégedve, régen együtt dolgozunk) megpolírozta a kész kocsit.

Nem lett 100-as, de nem is várom el a fényezőtől - ennyiért.

 

Gondoltam készrepolírozom magam.

 

Lepucoltam a kocsit. Először bő vízzel 2000-es papírral megsimogattam (alig nyomva rá), majd 8 mikronossal is átmentem rajta - szintén vizesen.

 

Aztán alacsony majd magasabb fordulaton 2x G3-as pasztával, majd G6-tal.

 

Az eredmény szörnyű lett. Tiszta karc az egész.

 

A legmeglepőbb a dologban az, hogy a karcok mélyebbek mint amit 2000-el egyből el tudok tüntetni.

 

Mit szúrtam el?

 

Lehet hogy a fényező 800-al vagy 1200-al csiszolt alá és csak a vax miatt nem átszottak a karcok?

Ad Dio... Creative Commons License 2010.02.13 0 0 6454
Hajrá. Várjuk a fejleményeket.
Előzmény: GPont73 (6453)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 6453

Ja igen. Amit itthon találtam hegeszthető alapozót, arra kapásból azt írták, hogy megnehezíti, de nem teszi lehetetlenné a hegesztést.

A kinti termékről meg többen áradoztak fórumokon, hogy milyen jól lehet dolgozni vele, és nem találtam ellenvéleményt.

Mindegy, végülis nem olyan horrorisztikus befektetés, legrosszabb esetben is gazdagabbak lesztek egy "fú, ez nagyon xar, ne vegyetek ilyet" bejegyzéssel :)

Előzmény: Ad Dio... (6451)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 6452

Igen, ezt megfigyeltem én is. Ez az egyik oka, hogy szkeptikus vagyok a cinksprékkel. Önmagukban nem rétegzárók, át kell vonni őket, de a festékek nagy része nem akar megtapadni rajtuk.

Viszont ezt a sprayt kifejezetten az egymásra lapolva hegesztett lemezek közé, és a hegesztendő felületek üreg felőli részére szánom. Gyakorlatilag a viaszos üregvédőnek kell tudni megkapaszkodni rajta, bár lehet, hogy azelőtt kap egy kicsit a cink-foszfátos alapozóból is.

A hozzáférhető részek reményeim szerint nem okoznak majd gondot, megpróbálok ott is a lehető legnagyobb körültekintéssel dolgozni. Szerencsére több kiváló fényező ismerősöm van, egész biztosan kiakasztom párszor őket mielőtt hozzájuk kerül a kocsi :)

Előzmény: Ad Dio... (6451)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.02.12 0 0 6451

Van hegeszthető cinkspray is. Viszont ha magas cinktartalmú anyaggal alapozol, konzultáls a fényezővel előre, mert nem olyan egyszerű az ilyen felületet átvonni.

Előzmény: GPont73 (6450)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 6450

De még mennyi fajtát lehet kapni, van nekem is. Csak ezek nem áthegeszthetőek, megégnek, leperegnek.

Könnyen lehet, hogy túllihegem a dolgot, szoktam olyat csinálni. De hidd el, amint a kezemben lesz, megnyugszom :)

Előzmény: do-xa (6449)
do-xa Creative Commons License 2010.02.12 0 0 6449
No most az az érzésem, hogy egy kissé túlliheged a dolgot. Cink spray-t itthon is lehet kapni.
Előzmény: GPont73 (6448)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 6448

Igazán köszönöm, nem akarok másokat is terhelni az agymenéseimmel :)

Viszont nem rossz tudni, hogy létezik ez a lehetőség is, végszükség esetére.

Előzmény: bexxter (6447)
bexxter Creative Commons License 2010.02.12 0 0 6447
Itt van egy klikkelésre a kamionos fórum.. hátha jár arra valaki .. :)
Előzmény: GPont73 (6445)
diessel Creative Commons License 2010.02.12 0 0 6446
feltétlenül irj :)
Előzmény: GPont73 (6445)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 6445

Na, az első lépéseket megtettem reggel, voltam egy helyi hegesztéstechnikai boltban, ahol a tulaj megígérte, hogy utánanéz ennek az anyagnak, hátha tud hozni. Nem ringattam abba az illúzióba, hogy sikerülnie fog, de ettől csak lelkesebb lett :)

Hét elejére kiderül, aztán ha máshogy nem megy, beszélek olyan ismerőssel aki angolhonban dolgozik, hogy hozzon nekem. Az meg azért lesz necces, mert többnyire repülővel jár haza, oda meg nem engednek fel ilyesmit (emiatt nem is próbálkozok rendeléssel, veszélyes anyagként horror költséggel szállítanák le).

Majd írok a fejleményekről, hátha érdekel valakit :)

do-xa Creative Commons License 2010.02.12 0 0 6444
Helyes. A korróziót már a fejben megelőzni! :-))
Aki ezt elfelejti, ott az idő dolga a többi.
Előzmény: GPont73 (6442)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.11 0 0 6443
Ott a pont:))
Előzmény: GPont73 (6442)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 6442

Igen, pont ez érdekelt volna, mert akivel én eddig beszéltem, mindenki az anyag belsejéből induló korrózió miatt aggódott. Ezzel szemben én úgy gondolom, hogy oxigén nélkül nem korrodálhat az anyag önmagában. Ezért ha sikerül lezárni a felületét, akár még tartós is lehet. És akkor itt jön az alapozó kérdése, és, hogy megéri-e behozatnom két-három flakon Weld 2-t :)

Mindenképp köszönöm nektek a tanácsokat! Megpróbálok beszerezni ilyen spray-t. A befektetett összeget legrosszabb esetben betudom tanulópénznek, és ha más pozitív hatása nem is lesz, legalább megnyugszom, hogy megtettem minden tőlem telhetőt.

Előzmény: Ad Dio... (6440)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.11 0 0 6441
Csak mindenhova nem használható,és mint tudjuk a víz az úr,meg is találja az utat ha másként nem akkor páraként. Én festetlenül semmit nem hegesztek össze. Ha kész a kasztni még jól hígitott festékkel kifújok szondával minden üreget és jól átforgatóm a bódét amig nem látom,hogy folyik kifelé orrán-száján,majd jöhet az ecsetes beetetés. Ha ez megvan mehet fényezőhöz.
Előzmény: bexxter (6439)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.02.11 0 0 6440

Ha alaposan állsz hozzá - márpedig úgy látom - akkor nem lesz gond a végeredménnyel ne aggódj.

 

A hegesztett részek valóban hajlamosabbak a korrózióra - egyfelől mert a varrat nem képez folytonos anyagot (legalábbis általában esetleg olyan varázslóknál mint a Doca vagy a Sanyika), másfelől a hőkezelés is rossz irányba viszi el az anyagszerkezetet.

 

De hát ez van. Ha gondosan van fényezve és kíméled, bőven túlélheti a "benzin korszakot" :D.

 

Ahol lehet a varrattömítő is jó ötlet. Ha hicsit meghigítod (nitro), akkor még könnyebb vele dolgozni. Lehet úgy is, hogy a végén nitrós ecsettelátsimítod a pasztát. Úgy szebb is lesz, meg jobban bele is nyomódik a varratba. 

Előzmény: GPont73 (6436)
bexxter Creative Commons License 2010.02.11 0 0 6439
Nevezheted tömítőpasztának is. Ezzel kezelve a varratokat, vizzáró réteg alakul ki.. utána jöhet az alvázvédés/üregvédés. Nagyon sokféle anyag van, csak egy példa:
http://www.maximizeronline.com/?action=general&general=859
Előzmény: GPont73 (6438)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 6438

Ezt kifejtenéd bővebben? Nem vagyok karosszériás...

Tömítőpasztára gondolsz, vagy valami speciális anyag?

Előzmény: bexxter (6437)
bexxter Creative Commons License 2010.02.11 0 0 6437
Varrattömítő.
Előzmény: GPont73 (6436)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 6436

Teljes mértékben egyetértek az embereddel!

Vannak saját, és másoktól szerzett tapasztalataim is ilyen téren, de ez a rész pont hiányzik. És mivel neppertelepen nőttem fel, nem is tudok hirtelen olyan szakembereket felsorolni, akik ilyen téren tájékozottak lennének, hiszen a fő cél inkább az, hogy a kocsi jól nézzen ki, míg eladják. Már annak is örülök, hogy találtam egy olyan karosszériást, aki elpepecsel a munkával ha kell, és nem dobálja össze.

Mindenesetre elnézést kérek, nem akartam okoskodni, csak - divatos kifejezéssel élve - tudatos fogyasztó módjára keresem a legjobb alternatívát, hogy sokáig szép és jó maradhasson a kocsim.

De akkor még kérdezek:

Mik a tapasztalataitok, a hegesztett részek tényleg hajlamosabbak a rozsdásodásra, mint a lemez többi része? A hegesztéskor megégett anyag belsejéből indul a korrózió, vagy csak a hegesztés utáni felületkezelés hiányossága miatt mennek tönkre ezek a részek hamarabb? Ez megintcsak olyan dolog, amiről itt hiába kérdeznék bárkit. Eladás után általában nem ismert a kocsi további sorsa, de igazán nem is fordít senki gondot a nem látható részek védelmére. Szóval ha valami darabokból van összehegesztve, alapos felületkezeléssel lehet-e olyan tartós, mintha egy lemezből állna, vagy erről mindenképp le kell mondani?

Előzmény: Ad Dio... (6435)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6435

Festékanyagokat áruló ember mondta nekem: tudod ki tud válaszolni arra hogy milyen festékrendszer működik jól? Az IDŐ és senki más.

 

Használj minőségi anyagokat, tartsd be a felshasználási útmutatót, tarts mindent ultratisztán, légy alapos és reménykedj.

 

Ha csak a festére bízod a korróziógátlást, akkor amúgy sem jutsz túl messzire. Mit gondolsz miér használnak a gyárak mindenféle varázsfürdőket?

 

Az élettartamot - ha betartod amit írtam fenn - az okos használat fogja meghatározni. Ha kiviszed a frissen felsózott latyakba csapatni, akkor úgyis mindegy :). 

Előzmény: GPont73 (6434)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6434

Ilyenem van, de nem vagyok vele kivilágítva, mint ahogy a többi, általam kipróbálttal sem - kivéve a Sikkenst, mert azzal még csak átfújkáltam a kocsi alján az elkészült részeket, más réteg nem került még rá, így nincs tapasztalat vele.

Természetes, hogy mind megpörkölődik hegesztésnél, csak az nem mindegy, mennyire. Egy lecserélt küszöböt kívül fel lehet tisztítani, de bent úgysem fogod tudni megpucolni és átvonni, meg ha levelekben hólyagzik fel, nem tudod rendesen üregvédőzni sem (hacsak nem fürdeted meg úgy, hogy egy hónap múlva is csurog belőle a trutyi).

Azért keresek jó anyagokat - akár kifejezetten drágákat is - mert nem szeretném, ha a felkent gyöngyház pár év múlva elkezdene rügyezni, vagy esetleg a gőzborotva mosná le egyszercsak, mert nem tapadt meg az alapozón valamelyik réteg. Játszós autó lesz, nem sajnálom tőle a törődést és az anyagiakat sem.

Egy fajta alapozó, amelynek, mint szinte kivétel nélkül egyiknek sem örül majd a fényező.

Az is én leszek, helyesebben én fogom előkészíteni :)

A sray-hez sem ragaszkodom (nem is szeretem), de kétségtelen, hogy amikor egy-egy prüsszentésre van szükség, sokkal praktikusabb, mint pisztollyal kiköpködni. Viszont 1K-s esetében még az is megoldható, hogy betöltsék flakonba a dobozból, ezzel sincs baj.

Előzmény: do-xa (6432)
do-xa Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6433
Persze, mert egyébként alacsony lenne a rezsid. Amit olyan bőkezűen térítenek... :-))
Előzmény: Sanyi-ka (6429)
do-xa Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6432
Cinkkromátos és kész. Még az árát is láthatod. Létezik szürkében is. Az igazán cinkest én nem szeretem. Nem tesz jót a varratnak sem.
Részemről ennyi. Nem olyan nagy ügy ez a festék dolog. Ez is megpörkölődik, de nem hólyagzik és pereg. Maga a varratot mindenképpen újra kell óvni. Egy fajta alapozó, amelynek, mint szinte kivétel nélkül egyiknek sem örül majd a fényező. Jobb szeretik a rendszerükbe illő alapozót. Igen, de ahhoz nem hónapokig pihen a nyers felület. Itt viszont erről van szó, tehát védeni szükséges, vagyis még mindig ez a jobb.
Ja hogy ez nem spray! De legalább 1L-t, azaz egy liternyit tudok belőle hígítani, kifújni.
Előzmény: GPont73 (6431)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6431

Na akkor megpróbálom összeszedni magam jobban, mint este.

Guglival nem találtam olyan itthon kapható terméket, ami akár egy kicsit is hasonlítana arra a rézszínű cinkspray-re.

A saját tapasztalataim elég vegyesek azokkal kapcsolatban amiket nálunk be lehet szerezni - igaz, azok nem is hasonlítanak erre. Az a néhány spray, amit én használtam, nem hegeszthető fajta, hanem gyantaalapú. Egyrészt ez a bajom velük, mivel pont olyat keresnék, ami nem ég le (annyira), és alkalmazható lenne olyan helyekre is, amik hegesztés után nehezen megközelíthető, zárt helyet képeznek, így utólag nem tudom sem alapozni, sem rendesen kiüregvédőzni, vagy legalábbis nem tudom megnézni, hogy sikerült-e ezeket mindenhol alaposan megcsinálni. Az égett, pergő részek tisztításáról ezeken a helyeken persze szó sem lehet, ezért lenne jó olyan anyag, ami ha megég, akkor sem lesz porózus, nem dobja le magát. Arra gondoltam, hogy talán ez a spray jó választás lenne ilyen részekre. Vajon jól gondolom?

 

A másik problémám az általam ismert korróziógátló alapozókkal - és ez már egy következő kérdés - hogy nem tapad jól rajtuk a következő réteg. Volt már olyan, hogy Budaprimerről csiszolás közben leesett a gitt(!) annak ellenére, hogy megcsiszoltam felhúzás előtt a felületet. Ugyanígy rosszul tapad az általam eddig használt cinkspray-k felülete is.

Legutóbb Sikkens WashPrimert használtam, 2K-s, cink-foszfátos, de ezt még csak felvittem, nem csiszoltam-festettem, úgyhogy fogalmam sincs, milyen lesz (az adatlapja bíztató, de melyik adatlap nem az?). Azzal nem lenne bajom, ha nem olcsó, ez is valami 6eFt volt (1-1l alapozó és edző), csak tudnám, hogy ha végig lesz kenve/fújva vele minden, nem fogok szopni miatta előkészítés közben. Esetleg erről tapasztalat valakinek? Ha ez is ledobálja magáról a következő réteget, akkor megtartom olyan helyekre, ahol alváz-, üregvédő, vagy más olyan anyag lesz rajta, ami nem érzékeny erre.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Előzmény: Sanyi-ka (6429)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6430

Szent őrültek! :-)))

Ezt is abban a fórumban találtam:

 

Off off.

Előzmény: Sanyi-ka (6428)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.09 0 0 6429
Vannak hegeszthető alapozók,ami jó az nem is az olcsóságáról híres de megéri!
Autófestékboltban és hegesztéstechnikai üzletekben nézzél szét.
Előzmény: GPont73 (6427)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.09 0 0 6428
Hihi,én egyikből iszom a reggeli kv-t a másikból a tízórai kakaót,jut egy az uzsonnai tejeskávénak,és,hogy jól aludjak az esti nyugtatóteát is T1-ből iszom:))))
Ja és mire nekiállok az egyik T1emnek addigra tányérjaim is lesznek mire a másiknak addigra már az evőeszköz is T1 lesz:)))))))))
Előzmény: GPont73 (6425)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 6427

Esküszöm, ma már nem írok többet, mintegy félezer képet átnézve megtaláltam: "U-POL WELD#2 ZINC WELD THROUGH PRIMER AEROSOL"

Itt egy link rá

Tévedtem 50ml-t :)

 

És akkor most jön az, amivel kezdenem kellett volna: miért ér meg ez nekem több, mint 20 Dollárt?

 

És egy nagyon amatőr kérdés: a képeken rézszínű az alapozó. Van ugyanez réz változatban, de az ember cinkeset használ. Akkor most mi van? A cink alapú is rézszínű? Amit én használtam cinksprét, az szürke és libafoszöld volt. Mondjuk azok meg is égtek hegesztés közben, dehát erre való a weld-through.

Na mára tényleg befejezem, ha valakinek lenne javaslata, hogy kell-e ez nekem, ha igazán pepecselős, mindent beleadós felújítást csinálunk, netán ötlete, hogy nálunk be lehet-e szerezni hasonlót, és annak mi a neve, akkor írjon legyen szíves! Ha még tapasztalat is lenne vele kapcsolatban, akkor meg...

Köszönöm szépen, jó éjt!

GPont73 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 6426

Bocsánat, hogy így összefloodolom ezt a topikot, de ebben a hozzászólásban sok képen látszik, hogy nem cink-kromátról van szó.

Már csak azt kellene tudni, miről... :)

GPont73 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 6425
És vajon mennyire fanatikus az, aki munka közben T1-essel díszített bögréből iszik? :-)))
Előzmény: GPont73 (6424)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 6424

Murphy dolgozik rendesen, itt a kép! :)

Ráadásul ezen két spray is van :s

Előzmény: GPont73 (6423)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 6423

Na ja, elkövettem azt a hibát, hogy nem írtam oda, kifejezetten a lemez alján lévő anyagra gondolok. Lehet, hogy nem ez a legjobb kép, és tényleg rá lehet fogni, hogy csak a fény miatt van különbség, de ezen kívül is van még pár, amin látszik, hogy a cink-kromát, vagy BudaPrimer-szerű alapozón kívül használ egy másikat is az ember.

Sokat nézegettem a képeket, hasonlítgattam a színeket, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem csak a fényképen látszik másképp, hanem tényleg más anyag.

Van itt róla több kép is (de folyamatosan dolgozik vele az ember, sok képen szerepel), még a távolin is látszik az eltérés, a közeliken pedig az, hogy rá van ködölve a cink-kromátszerűre az, amiről kérdezek. Az meg csak mellékesen jut eszembe, hogy a rozsdabarnát keni, a rézszínű pedig sprayben van. Az egyik képen (ez is olyan, amit már sosem fogok megtalálni, pedig vagy fél órán keresztül kerestem) egy zöld, 400ml-es palackot láttam, ha jól emlékszem fehér feliratokkal, de pont úgy volt fordítva, hogy nem lehetett elolvasni. Nem biztos, hogy ez az, de hátha segít.

Bocs, hogy pontatlan voltam!

Előzmény: do-xa (6422)
do-xa Creative Commons License 2010.02.09 0 0 6422
Pl. cink-kromátos alapozó.
Előzmény: GPont73 (6421)
GPont73 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 6421

Üdvözlet az Uraknak!

Kérdésem lenne, méghozzá az, hogy mi a neve a képen látható, rézszínű alapozónak, miért jó, és lehet-e kapni kicsi hazánkban? Az úriember a topikjában csak hegeszthető alapozóként vagy áthegeszthető alapozóként emlegeti - a pontos kifejezést hiába próbáltam visszakeresni, már sosem fogom megtalálni - és rendszeresen használja. Szerintem egy-két flakon ilyen jól jönne a karosszériásomnak, mikor nekikezd a kocsimnak, de hiába néztem a képeket, nem láttam sehol sem olyat, amin látszott volna márkanév, vagy más, ami alapján el lehetett volna kezdeni guglizni...

Előre is köszönöm!

vti00 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 6420
Sziasztok!

Segítséget szeretnék, kérni!
Milyen karosszéria tömítőt ajánlatok ami a gyárival közel megegyező keménységű, (lehetőleg bézsvagy fehér színű)motortérben nyúlvány körül szeretnék tömíteni.
Würth K+D kipróbáltam, de túl lágy.

Köszönöm előre is...
do-xa Creative Commons License 2010.02.08 0 0 6419
Van ilyen. Keveredik és kész. Ez az alkimisták dolga....
-
Persze hogy nem fagy meg.
Előzmény: Paco155 (6418)
Paco155 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 6418
Hogy hogyan arról fogalmam sincs, de eleve 2K-ként adták no meg ez van ráírva:
"Permacron Optiflex Klarlack" - 2K színtelen lakk spray - acryl system

Fagyni biztosan nem fagyott meg, mert amikor kézbevettem -15 volt, és a golyó szépen kotyogott bennük akkor is meg most is itt bent a meleg szobában.
Megpróbálom valami semleges elemen. Igazából, ősszel egy törött kilincs miatt vettem őket, és most eszembe jutott, hogy igen karcos már a telefonom hátulja, a lakk meg jobban bírja az ilyesmit, és az a kis műanyag elem még a sütőbe is belefér. :) A szín már csak bonusz...
Előzmény: do-xa (6417)
do-xa Creative Commons License 2010.02.08 0 0 6417
Próba. Elvileg nem fagyhat meg. Kétségtelen, hogy jobb a plusszos hőmérsékleten tárolás.
A 2K -s lakk az hogyan létezik?
Előzmény: Paco155 (6416)
Paco155 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 6416
Sziasztok, szabadna két kérdésre választ kapnom?

Az első, hogy a XXII kerületben van egy "Kövesdi Kft" autófestékbolt. Spray-ba is töltenek méghozzá Spies Hecker festékeket. Ez milyen minőségű?

A másik, hogy ha ez a spray ,meg a 2k lakk spray mondjuk ősz óta fűtetlen helyen volt, és előfordult már közben -20 és +20 fok között minden, akkor használható még?
do-xa Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6415
Nagy melegre hőálló üveg kell. Arra pedig a ráégethető festék. De szerintem olyan meleg nincs a hagyományos tűzhelyek mellett hogy ne bírná. Hiszen akkor általánosan tűzveszélyes hely lenne. A napsütéstől sem törnek a közönséges üvegek(sem).
Előzmény: keyol (6413)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6414
Ügyet se vess rá!:)
Előzmény: tonjo (6410)
keyol Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6413
Szia.Én konyhákat fújok ilyen festékkel.Ha az üveg nem nagyon meleg akkor bírnia kell.
Előzmény: tonjo (6411)
do-xa Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6412
Előzmény: tonjo (6410)
tonjo Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6411

Szia!

Köszi a választ.

Még egy kérdés, a gáz mögött a melegre szerinted nem pereg le?

Előzmény: keyol (6405)
tonjo Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6410

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

 

Sanyi-ka neked bocsi, de feleségem kreatívbolt mániás és harapok érte,ott  nem olyan festék van....

Do-xa neked is köszi, a kreatív bolt nem jó,a gugli viszont nagyon jó ötlet volt, de tényleg.

keepitretro Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6409

bas..ameg.........

:-))

 

Előzmény: Ad Dio... (6407)
do-xa Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6408
Drága"tonjo"!
Nem akarom elhinni, hogy Győrben nincs lehetőség.
másfelől:
-Szokni kell a KREATÍV válaszokat!
és véletlenül sem szabad a sértődött látszatát kelteni.

A zsír és pormentes üvegre egyébként a legtöbb festék jól tapad.
Márka nevet pedig azért sem írunk, ugyanis azért akár kimoderálás, tiltás is járhat. Tudni illik: reklámnak minősülő Hsz.
Előzmény: tonjo (6404)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6407
Ezt most jól benézted. Mit mond ilyenkor egy jólnevelt ember?...
Előzmény: tonjo (6404)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6406
Semmi humor,semmi szánalom nem volt benne,láttam ott üvegfestéket!

De teszek rá,ezért nem szeretek segíteni itt a fórumon,m nincs benne köszönet!
Viszlát!
Előzmény: tonjo (6404)
keyol Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6405
Én a faiparban kapható PU festékkel fújtam le az üveget,de előtte jól lemostam hígítóval.
Előzmény: tonjo (6404)
tonjo Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6404

Köszi a lenéző segítséget!

 

Vicces, bár a humorod szánalmas:(

http://www.uvegtenger.hu/csempe_helyett_uveg

Ilyesmire gondoltam,nem kismadarat meg csigabigát szeretnék festeni.

Szóval ha valaki tudna segíteni,hogy melyik festék tapad jól az üvegre megköszönném.

Előzmény: Sanyi-ka (6401)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.03 0 0 6403
Ott megvehetsz szinte mindent amivel kiélheted kreatív vágyaidat:)))))
Előzmény: do-xa (6402)
do-xa Creative Commons License 2010.02.03 0 0 6402
ÖÖÖ..az milyen? Hobby, barkács vagy ezermester? Rég volt!! :-))
Egyébként lehet kapni. Még spray kivitel is létezik. A neten akár rendelhető.
Előzmény: Sanyi-ka (6401)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.02.03 0 0 6401
Kreatív üzletben nézzél szét azt javaslom!
Előzmény: tonjo (6400)
tonjo Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6400

Sziasztok!

 

Üveget szeretnék festeni,csempe helyett lenne a konyhába.

Tanácsot kérnék milyen festékkel fújjam ami meg is marad.

Hátúlról lenne festve,tehát nem éri semmi hatás.

Válaszokat köszönöm.

mykeman72 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 6399
Ha ilyen hideg műhelyben dolgozol akkor használni kellene a 2k füllerhez és majd a lakkhoz is gyorsítót ,vagy eleve a leggyorsabb edzőt kellene választani!
Előzmény: ferixa (6398)
ferixa Creative Commons License 2010.01.23 0 0 6398

Szuper! Már csak egy kérdésem lenne: 10-15 fokos műhelyben érdemes nekiállni? Mert csak 5 napom lenne rá napi 8 órában.

 

Köszi a segítséget!

Előzmény: mykeman72 (6396)
Fischi Creative Commons License 2010.01.23 0 0 6397
MYKE!

Az alább leírt doboz fedő zsírtalanítás problémámra tudnál válaszolni?? Érdekelne a véleményed!!


Köszi- fisi

U.I.: ha megvan még a mail címem küldj már mailt, mert én azóta újra raktam a gépet, és elhagytam a Tiédet rég.. :((

Köszi!
Előzmény: mykeman72 (6396)
mykeman72 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 6396
Úgy-Úgy!!
Jó munkát hozzá!
Előzmény: ferixa (6395)
ferixa Creative Commons License 2010.01.23 0 0 6395
Tehát akkor: az oxidot kicsiszolom fémig, a lakkot mattulásig és jöhet az alapozó. Ezután az oxid helyére gitt, csiszolás, szórógitt, csiszolás (vizesen). Ha esetleg kilátszik az alu, akkor újra alapozó, aztán a szín. Jól gondoltam el?
Előzmény: mykeman72 (6393)
ndannn Creative Commons License 2010.01.23 0 0 6394

Sziasztok !

Olyan kérdésem lenne hogy tegnap lefújtam 1 Fiat Punto bal első sárvédőt.
Nem kamrában fújtam ezért egy kicsit szemetes, és picit "narancsos" is.

Mit tudnék ezekkel csinálni, milyen csiszolóval csiszoljam , és milyen polírral polírozzam????
Valaki legyen szíves írja már le lépésről lépésre.

A válaszokat előre is köszönöm

mykeman72 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 6393
A lakkot nem fogod tudni úgy elcsiszolni,hogy ne maradjon széle amit a bázis festék nagy valószínűséggel meg fog "csípni" ezért kellene valamilyen alapozó ami szigeteli a felületet. Ha meg a fémig lecsiszolod akkor mindenképp szükséges alapozni,mert az alu. úgy oxidálódik,hogy azt szabad szemmel nem látod és csak később jelent problémát amikor lemászik a felületről a festék.
Előzmény: ferixa (6392)
ferixa Creative Commons License 2010.01.23 0 0 6392

Helló!

Nem nagy, kb. 5x1,5 cm a peremtől 1 cm - re. Lakkot lecsiszoljam a festékig vagy csak annyira, hogy ne legyen fényes? Eléggé karcos, de nem annyira, hogy a lakk alá is benyúlna.

Köszi!

Előzmény: mykeman72 (6391)
mykeman72 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 6391
Helló!
Ha nagy kiterjedésű az oxidáció akkor mindenképp célszerű az egész felniről eltávolítani a festéket lehetőleg homokszórással. Ezután csiszolás, zsírtalanítás korrózióvédő alapozás kimondottan alufelületre való alapozóval. Ha szükséges akkor vastagabb töltőalapozót lehet felvinni a felületre . Száradás után csiszolás ,és a fedőbevonet felvitele következik.
Léteznek kombi alapozó és töltő füllerek is . A fent említett töltőalapozás akkor kihagyható!
Előzmény: ferixa (6390)
ferixa Creative Commons License 2010.01.22 0 0 6390
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Alufelni oxidálódását, felpúposodását mivel érdemes kiszedni? Alapozáshoz milyen alapozót ajánlotok? Mekkora mélységet illik először felhegeszteni és utána gittelni?

Köszi!
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.22 0 0 6389
Keresd itt a topickban mykeman72-t!
Előzmény: Horvath Akos (6388)
Horvath Akos Creative Commons License 2010.01.21 0 0 6388
Sziasztok!

 

Sajnos lassan fényező kellene a kocsimnak (Megane II) az apró szépséghibák javítására, de ma még inkább megfogalmazódott bennem a dolog, mivel ma egy benzinkút parkolójában szépen rányitottak a bal hátsó ajtómra egy másikat. Pont ott találták el, ahol az él van az ajtóban az ablak alatt 10 centivel. Egy nagyon picit behorpadt (ez annyira nem zavar, mert tényleg csak egy nagyon picit kisimult az él, csak ujjal érezni), viszont sajna a lakk és festék egy kb fél 1 forintos nagyságú területen alapozóig lejött. Így van ott most egy fehér folt. Ezenkívül még az első lökhárító jobb eleje lett meghúzva, műanyag nem horpadt le, de a festék lejött a fekete műanyagig. Ezeket szeretném most kijavíttatni.

 

Tehát információ gyűjtésbe kezdek most fényezőkkel, fényezéssel kapcsolatban.

Lehet az ilyen jellegű hibákat telibe fényezés nélkül szépen javítani? Mire kell odafigyelni, hogy szép legyen a javítás? (Persze nekem elég ha a fényező tudja, de ha majd esetleg tesztelni szeretném, akkor 1-2 keresztkérdés nem árt :) )

Hanyag munkára alapból nem adom oda az autót, akkor inkább maradjon így. Ezért lenne jó 1-2 referencia. Van valakinek jó/rossz tapasztalata egy-egy műhellyel kapcsolatban?

Budapesten vagy környékén kellene jó műhely.

 

Üdvözlettel,

Ákos

Fischi Creative Commons License 2010.01.21 0 0 6387
Kösz a választ!

Nos a műanyagot nem csiszolnám sokat mert az csak szőrösödik egyre jobban, minél jobban csiszolod.
Új dobozt nem veszek sorry az új 80- 90 ezer lenne. Az meg így volt 32 ezer....
Nem lehet csak lakkozni- kiszívta a nap- az már fekete nem lesz. Tetőt nem lehet külön kapni. Nem vok kezdő annyira- csak a zsírtalanítás érdekelne..
Előzmény: znemeth (6383)
csern0 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 6386

Uhh Sorry! Ezt nem ebbe a topikba akartam!

 

Bocsi még1X ;)

csern0 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 6385

Az a kérdésem, hogy valaki vizsgáztatott már gyári Xenonos autót? Vannak tapasztalatok az automata magasságállító vizsgálatával kapcsolatosan? Hogyan vizsgálják, mit néznek, ha néznek?!?

 

Köszi!

znemeth Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6384

Az jutott még eszembe, ha kezdő vagy és sima egyszerű feketére szeretnéd festeni, akkor inkább akril festéket használj.

Elvileg az akrilnak nem is kell lakk, magában tükörfényesre polirozható.

De a tükörre én tennék lakkot, mert a lakk sokkal keményebb, ellenállóbb, és a tükör borításon sok bogár tud fennakadni.

Ha a felület előkészítését elsietted, azaz a filler után nem tükörsimává csiszoltad a felületet, az egy hagyományos festék esetén látszani fog, még a lakk alatt is. Ellenben akril esetén egyszerűen újracsiszolod (800-as és/vagy 2000 papírral) és mégegyszer átfújjod. Egészen addig, míg tökéletes nem lesz az eredmény.

Ha véletlenül por menne a festésbe, akkor is kicsiszolhatod 800/2000-es papírral, majd polirozhatod. Kezdőknek ez könnyebb...

Előzmény: Fischi (6382)
znemeth Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6383

Én csak egy dilettáns vagyok, de én felcsiszolnám simára, és erre fényes festéket fújnék - hadd csillogjon.

Nem tudom mennyire rücskös a felület, de ha nem nagyon akkor ...

 csiszolod vízes 200-es papírral

 csiszolod vízes 400-as papírral

 műanyagra való fillert fújsz rá

 csiszolod vízes 800-as papírral

 festék

 lakk

 csiszolod vízes 2000-as lakkpapírral

 polírozod pasztával

 

Ha 200-asnál durvább papírral mész (pl. 100-as), akkor kicsit tovább kell csiszolnod 200-assal, hogy eltűnjenek a karcok.

A csiszolás miatt nem érdekes milyen szennyeződések vannak most a dobozon, úgyis lecsiszolod. Ha mélyebb karcok vannak, akkor 2K kittel töltsd ki előbb, ne csiszold ki, mert fényes felületen látszani fog, hogy megtörik az ív.

 

Dobozoknak általában nincs sík felülete, szóval marad a kézi csiszolás.

Kérdés, hogy nem olcsóbb-e új dobozt venned? Vagy a dobozra új fedőt.

Még a régit is eladhatod a Vaterán.

Előzmény: Fischi (6382)
Fischi Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6382
Uraim!

Kérdésem lenne- adott két 36 literes GIVI oldalkoffer- természetesen műanyagból motorra.
Egy kissé használt stb- egyik kicsit napszítta- ezért úgy döntöttem, hogy lefújom őket feketére - már- csak a fedeleket. Ugyanígy szeretném majd a Skoda visszapillantóimat is lefújni nyáron.

Kérdés- a visszapillantókat rendszeresen kezelem a Turtle Wax lökös ápolójával- ilyen fekete színű lötty- gondolom van abban minden jó- ami ápolja a műanyagot.
A kérdés- mivel gondolom a dobozok is lehet ápolva voltak előző tulajnál, mint a tükröm, mivel lehet lezsírtalanítani ezeket a cuccokat hogy műanyag alapózhassam őket??

Egyáltalán lehet?? Sima szilikon eltávolítóval??
Vagy ???

A műanyag felülete eredetileg rücsis gondoltam zsírtalanítás- alapozó- rá a 2K töltőalapozó- kis rugalmasító hozzáadásával.

Utána metál fekete-azt csá Skoda tükör kék:) de ez mindegy is. Így remélhetőleg kellő vastagságú füller réteggel elérem a sima felületet- eltűnik a rücsi belőle?!

Válaszokat köcce előre is!!

Üdv -fisi
Fischi Creative Commons License 2010.01.20 0 0 6381
Jól látom- ezek tecsós bakok?? :) Na megnyugodtam, csak bírják ezek a súlyt!?!
Előzmény: Törölt nick (6356)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 6380
Ha már bele megyünk a részletekbe :-)...

Én is tüzépről vettem végül Knauf térkőfugázó kvarchomokot próbálni. Ha jól rémlik 0-1,2mm a szemcsemérete és 800Ft körül volt a 40kg, de nekem valahogy nem működött rendesen a szóróhatás. Persze egyáltalán nem biztos, hogy pont a homok az oka. Majd megnézetem azzal, aki adta nekem a (régi használt) pisztolyt, mert ő egy aluöntödében naponta használja profi kamrás körülmények között a homokot és fémszemcsét is. Ígérte, hogy hoz rendes szóróhomokot is, de még nem ért ide..

Az én knauf homokom nem igazán kellett szárítani amúgy - egy gramm víz nincs benne..
Előzmény: csern0 (6379)
csern0 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 6379
Nem, sima tüzépről. 0-1 mm-es. Habár nekem csak egy 4kW os kompresszorom van, meg egy kis homokszóró pisztolyom, de kicsi elérhetelen helyekre műxik. Inkább a gond a homok szárítása...
Előzmény: bexxter (6378)
bexxter Creative Commons License 2010.01.12 0 0 6378
Az sem a praktikerből van akkor! :-))
Előzmény: csern0 (6377)
csern0 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 6377
Én 40kg kvarchomokot veszek 360 Ft-ért.
Előzmény: Törölt nick (6371)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 6376
Ma égnek is állt a hajam emiatt a műanyag huzalú csapos körkefe miatt. Visszamentem a festékboltba és ma más eladó volt aki az életére esküdött, hogy ilyent márpedig náluk nem vehettem :-). Egy kicsit elbizonytalanodtam és elmentem az obiba, mert ott is jártam aznap, de ott nem 1100 Ft volt, hanem 2600 Ft. Ebből kifolyólag mégis csak a festékboltban kellett vennem, mert 1100-ért vettem és rá is volt irva. Felhívtam a Kucsa-ker Kft-t - Veresegyházán van nekik raktáron sokféle durvasággal és 880Ft+ÁFA az ára. Holnap megyek Pestre és hozok tőlük.
Előzmény: Törölt nick (6374)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 6375

Üdv!

Az áldozat egy motor tankja. A kérdésem lenne, hogy javítható-e?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 6374
Akkor érthető - 3ezerért eszembe sem jutna venni. 30ezer egy autóra nagyon sok lenne nekem is. Úgy tűnik, hogy azóta lejjebb mehetett az ára, mert én még egy viszonylag drágának ismert helyi festéküzletben vettem 1100-ért.

A hőlégfúvó nélkülözve van már. Egy helyen vettem hasznát - az autó alján a festék alatt rücsiréteg van, amit a kefe inkább éget és ken. Azt előbb felmelegítettem és lekapartam a nagyját és csak utána keféltem.

Tényleg mivel szokás az alvázvédőt leszedni?
Előzmény: keepitretro (6373)
keepitretro Creative Commons License 2010.01.11 0 0 6373

mykappa: egyszer probáltunk hasonlót ott kb 10db fogyott egy autóra és közel 3 ezer forin volt darabja.

Hőlégfújóval csak óvatosan mert meghúzza a lemezt!

 

Előzmény: Törölt nick (6371)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.11 0 0 6372
Amikormutatják,meg mondják,hogy ezt meg ezt horpadásjavítással javítják. Ami a lehetetlen kategória. Volt esetem már,hogy meg akartak győzni,hogy azzal meg lehet. Kértem hozza vissza ha kész. Át lett fényezve. Akkor lehetett?
Előzmény: mykeman72 (6355)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6371
Szerintem kérdés, hogy mihez képest..

Én így gondolkodtam: Ez 1100 Ft volt. Lehet, hogy a kromofág literje 1000 Forintból is kijön, de minimum 2x kell kenni, hogy a 4 réteg lejöjjön és azért abban sem úgy csúszik a spakli, mint a kés a vajban. Szóróhomok 3kg 2-3e ft (amit találtam), de annyi biztosan nem elég az autóhoz. Hőlégfúvó csak áramot fogyaszt, de egyszerre csak kis területet tud melegíteni, így lassú a haladás. Normál csiszolókorong - olcsó, de hamar telítődik a festékkel és az apró résekhez/kanyarulatokhoz külön csiszoló kell.

Ezzel szemben a képen látható 1db körkefe a 10 centi átmérőről lefogyott a lenti mutatvány után (minusz egy 5x120 centis csík ami már kész volt hátul) 7 centire és bár már a kisebb kerületi sebesség miatt lassú, de félre rakom a kis körívekre, gócpontokra stb.. A restaurálás tervezett költségvetésében egy ilyen max 10e forintos tétel -nálam legalább is- szinte semmi. Pláne egy ilyen időigényes munkafolyamatnál.

Persze lehet, hogy a piacon kapható ilyen kefék között van minőségbéli különbség és csak én fogtam ki. Emellett a festék is elég gagyi (bár több helyen is fél centi kittet szedtem le a körkefével)

Előzmény: keepitretro (6370)
keepitretro Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6370
addio: drága.
Előzmény: Ad Dio... (6359)
bexxter Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6369
Lehet, ott még nem nézelődtem ilyesmit, mert sokszor egy -egy szerszámboltban egyszerre sokmindent meg tudok vásárolni -és megfelelő tanácsot is adnak néhol. Anno pár riválisnál is jártam.. Egyre kevesebb az idős szaki, és sok fiatal "kezdő" vagy akár alig hozzáértő kerül a boltokba.. pl obi eladók. Nem akarom őket bántani, mert én is ilyen vagyok, nagyon sokmindent tanultam a főnökömtől és kollégáimtól, épp ezért lényeg, hogy komolyabb szakembertől vásárolhassak. Na persze ha ugyanabból a tételből kell állandóan vásárolni, akkor nyílván OBI.
Előzmény: Slampixxx (6366)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6368
Nem, mert az tompította volna a fényességét. Ez így jó. Most hogy tél van, majd átmegyek rajta P400assal meg a polírpasztával és tavasszal olyan lesz, mint újkorában.

Pár napja vettem meg a felpolírozandó felnit az előbbi kisautóra is :-)
Előzmény: mj620di (6365)
bexxter Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6367
Én a régi melohelyem(szerszámbolt kőbányán) miatt voltam kapcsolatban velük, ezért nem tudtam, hogy kik vásárolhatnak pontosan, én mindig cégesre vettem.. :)
Előzmény: Törölt nick (6364)
Slampixxx Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6366
OBI-ban is lehet kapni ilyet.
Előzmény: bexxter (6362)
mj620di Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6365
Jó lett!Utána gondolom lakkoztad!
Előzmény: Törölt nick (6361)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6364
Ezt akartam én is pont belinkelni - bár én máshol vettem, de nekem is jól jönne még a két kicsi kefe is.. Így kedden lehet, hogy elugrok hozzájuk. Idáig csak Győrben jártam a Kucsa-kernél, de ott kiszolgálják az utca emberét is - sőt nagyon készségesek voltak és mindent elmondtak, amire kíváncsi voltam..
Előzmény: bexxter (6362)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6363
Hmm - szerintem érdekes lehet, akár nekem, akár más Cartársnak
Előzmény: Slampixxx (6358)
bexxter Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6362
Kucsa-ker kft, Veresegyház. Sok cég rendel tőlük, de ha jól emlékszem magánszemély is vásárolhat. Sok hasznos dolog van náluk.

http://www.fastgrinder.hu/brushes/nylon_brushes.htm
Előzmény: bexxter (6360)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6361
Ez lehet festékfüggő szerintem, de amúgy is megtanultam már az alufelnim felpolírozásánál, hogy először csináljam meg a könnyebb részeket, és a necceseket a legvégén, mert egy pillanat alatt szétszedhetik a korongot- pl az élek.

Szóval ennél :-)

Előzmény: bexxter (6357)
bexxter Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6360
Van bizony, 2féle átmérőben már láttam.
Előzmény: Ad Dio... (6359)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6359
Menő. Ezt kipróbálom én is majd. Van belőle fazék kiképzésű is?
Előzmény: Törölt nick (6356)
Slampixxx Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6358
Tudok egy ilyen Bianchit a XX. kerületben...
SZTK-nál állt múltkor vele a papa, épp valakivel matattak a motortérnél. Messziről hallottam, hogy a papa szeretne szabadulni tőle, elvinné bontóba. Sajnos akkor nem értem rá beszélgetni vele, de a rendszáma azért megvan.
Megpróbálom megkeresni.
Előzmény: Törölt nick (6356)
bexxter Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6357
Óvatos használat mellett valóban nem okoz mély nyomokat, de nálam gyorsan fogyott :S
Előzmény: Törölt nick (6356)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6356
Én meg közben találtam egy még gyorsabb megoldást a festék leszedésére. Amikor kromofágért voltam múlt héten az egyik helyi festékboltban, megpillantottam ezt a körkefét a polcon és hoztam egyet, hogy hátha jó lesz valamire.

Azóta utána néztem a neten, hogy a rendes neve műanyag huzalú csapos körkefe - nekem ez új :-) . A hőlégfúvás után finiselgettem vele a felületet (pl.kittmaradványokat), aztán észre vettem, hogy brutálisan viszi a festék 4 rétegét is amellett, hogy valahol P100 és P200 közöttire tippelem a szemcseméretét. A fémen csak mikrokarcokat hagy. Szerintem sebességben még talán gyorsabb is vele a munka mint a homokkal (és minden mással, amit idáig próbáltam) Lemezenként összesen fél centit kopott a felülete, így szerintem 10 darab alatt elég a komplett autóhoz, ami szerintem nem rossz a költséghatékonyság szempontjából.



mykeman72 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6355
Melyik fele a teljesítés ,vagy a fizetség?
Előzmény: Sanyi-ka (6354)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6354
A horpadásjavítás egyik fele kamú a másik fele müködik.
Előzmény: mj620di (6351)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6353
Bernernél és Whürtnél mindent megkapsz hozzá.
Előzmény: mj620di (6351)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6352
Nem! Ott magyarok!:)
Előzmény: keepitretro (6350)
mj620di Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6351
Sziasztok!
A cinezésről tudna nekem valaki valami infót mondani?
Milyen fajta kell hozzá meg milyen folyósító?Gáz lámpával kell?


Van valakinek tapasztalata az olcsó horpadás javítókkal?
8-10e ft osak!
http://www.5starshine.com/info-popsadent.html
keepitretro Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6350

A NASA-nál nyilván diszidált szovjet mérnökök dolgoztak........ :-)

 

Előzmény: Sanyi-ka (6349)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6349
Éss az oroszok hol maradnak?:)))
Előzmény: keepitretro (6348)
keepitretro Creative Commons License 2010.01.10 0 0 6348

"Lengyel cég szereli ki állítólag, de német cég gyártja valójában az anyagot."

...és NASA fejlesztés űrtechnológia, ez kimaradt. 

Előzmény: Törölt nick (6347)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 6347
Az alapozáshoz már megvan a szer. Van egy barátom, aki sokáig Nexa-Autocolort terített és ő ajánlotta+jóárusította számomra ezt a kétkomponensű epoxi alapú cinkes alapozót, amit főleg veteránokhoz hordtak tőle. Lengyel cég szereli ki állítólag, de német cég gyártja valójában az anyagot. Hogy milyen lesz - az majd kiderül, de mivel megvettem, ezért nyilván nem fogok váltani.

Tegnap elkezdtem leszedni a festéket és akkor jöttem rá, hogy jobb lesz ha szerzek rozsdaátalakítót is három okból:

- Egyrészt a festék alól előkerülő rozsda csiszolása után többször találkoztam olyannal, hogy az 1-2cm2-es folt helyén csiszolás után még maradt egy vagy kettő apró kis rozsdagödör, ami miatt így laikusként sajnálnám kidarálni az egész anyagot.

- Pl a csomagtér ajtó alatt egy kb centis átmérőjű lefelé hajló U profilban végződik a lemez. Természetesen az U belseje elég rozsdás. Ezt a lehetőségekhez képest tisztogatom, de tökéletes úgysem lesz. Itt elvileg nem is kéne tökéletesnek lenni a felületnek, ha a kicsit gödrös felületet a rozsda nagyjának eltávolítása után meg tudnám kötni, mert nem látszik. Persze ebben nincs tapasztalatom, csak egy elgondolás.

-Mivel csak esténként érek rá 2-3 órákat a festéket leszedni, ezért szerintem több, mint egy hónapig el fog tartani ez a procedúra. Úgy gondoltam, hogy ha időnként lekenném ilyen würth-el vagy az olasszal azt ami kész van, akkor biztosan kibírna a rozsda újracsírázásának megindulása nélkül ennyi időt és egy vagy két részletben tudnám lefújni alapozóval, nem elemenként stb. Emellett talán még atom-biztosabb lenne az újrarozsdásodás elkerülése ha ennyire túlbiztosítanám a kasznit,mert ennek az autónak ez az egyetlen gyenge pontja.

Persze ezt csak laikusként gondolom, szóval jól viselem a kritikáitokat :-)


Előzmény: keepitretro (6346)
keepitretro Creative Commons License 2010.01.09 0 0 6346

kappa: ha simán evipasszal bekened, majd vízzel lemosod, tökéletesen megszárítod, budaprimerrel 2x alapozod majd valami fedőfestéket is raksz rá jó lesz.

Ha sóslében dunsztolod akkor meg tökmindegy mivel kened be el fog rohadni. 

Előzmény: Törölt nick (6343)
Paco155 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 6345
http://webshop.wuerth.hu/kezdolap/
Előzmény: Törölt nick (6343)
keepitretro Creative Commons License 2010.01.09 0 0 6344

sanyika: most lehet hogy nem félár csak 9/16-od. :-)

 

Előzmény: Sanyi-ka (6342)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 6343
Én bruttó 8ezres árat találtam az olaszra - igaz, hogy az ár másik forgalmazótól való, de olyan nagy eltérés nem lehet. A Würthöt hol lehet kapni Bp-n? Arról még árat sem találtam sehol.. Ha sokkal drágább akkor maradnék az olasznál, de ha csak kicsit, akkor lehet, hogy a Würth mellett döntenék.

Ha jól értelmeztem a leírásokat, akkor ezeknek a szereknek az a legnagyobb előnyük a gagyibb rozsdaoldó/passziváló szerekkel szemben a minőségen kívül, hogy ezeket nem kell piszkálni a kenés/fújás után, hanem közvetlenül festhetők is az alapozóval.

Olvastam a Würthről is rossz véleményt a neten (kettőt is), de mindkét ember azért volt kiakadva, mert egy-másfél év után a bekent felület elkezdett újra rozsdásodni. Természetesen nem vonták be semmivel, szóval erről ennyit :-)



Előzmény: Sanyi-ka (6342)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.09 0 0 6342
A felében biztos vagy? Ha jól emlékszem 8 körül vettem a nyáron 1 litert az impát már vagy 3 éve,de ha a kis flakon emlékeimben élő árát felszorzom nem olyan nagy a külömbség.
Előzmény: keepitretro (6339)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.09 0 0 6341
Nem ugyanaz,első blikkre olyan de mégse,próbáltam de másként feketedik én másnak találtam. Olyan mintha az lenne de valami mégis hiányzik belöle:)
Előzmény: keepitretro (6339)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 6340
Köszi a tippet ;-) Kedden megyek Pestre - veszek is egy dobozzal, ha ez a Würth=IMPA tényleg ennyire jó!
Előzmény: keepitretro (6339)
keepitretro Creative Commons License 2010.01.08 0 0 6339

Sanyika: carcolor-ban van IMPA Kelarust egy az egyben ugyanaz mint a würth-ös és fele annyiba kerül!!

 

Előzmény: Sanyi-ka (6338)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.08 0 0 6338
Pár kg só az autó alá egy tálcán sokat segít a páratartalom állapotán!:)

A mindenféle rozsdaátalakító felejtős,ha már használsz csak a whürt,kicsit drága de kiadós és az egyetlen ami ér is valamit! Ja és nem kell vacakolni a felülettel ha már megszáradt.....
Előzmény: Ad Dio... (6336)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 6337
Szerencsére nem garázsban áll az autó, hanem egy éppen használaton kívüli csarnokban - ami viszont nem fűtött.

Mutatott a fényező múltkor egy épp bent álló régi -talán- Jaguár cabrio kasznit,amin csiszoltak egyet és az alapozó alatt tiszta rozsda volt. Mondta, hogy visszaküldi a megrendelőnek, mert így semmi értelme lefújni - jobb még most újrakezdeni, amíg nincs összerakva. Emiatt parázok ennyire, mert a saját szememmel láttam :-) Persze nem ismerem annak az autónak az előző körülményeit..
Előzmény: Ad Dio... (6336)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.01.08 0 0 6336

A fényződnek van igazsága, de azért nem eszik olyan forrón.

 

A szemcseszórás megnöveli a felületet, így az érzékenyebb a korrózióra. De hacsak nem ótvar nagy a páratartalom, azért úgy is kibír nem kevés időt barnulás nékül.

 

A hőpisztolyos/csiszolós módi után/közben meg pláne nem kell kapkodni. Szépen nekiállsz, végigcsinálod, szemcseszóratod ajol még kell, és aztán lefújod. Persze sok függ attól is hogy hol áll a kocsi, hogy tárolod. Mekkora a páratartalom a garázsodban, milyen minőségű volt  agyári lemez stb. 

Előzmény: Törölt nick (6335)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 6335
Köszi - én is ezen gondolkodtam, hogy vajon a hirtelen hőhatás nem-e torzít esetleg.

Viszont felmerült még egy dolog: Ha egy lemezt levakarok az egyik felén, akkor addig nem tudom lefújni a 2komponensű epoxi alapozómmal, amíg a másik oldalát le nem vakarom, mert így újramelegszik és sérülhet az alapozó. A festőműhely tulaja - ahova viszem majd fújatni - azt mondta, hogy a festék leszedése/homoszórás stb után pár órán belül kell lekezelni, mert különben könnyen megindulhat az új rozsda a festék alól egyszer.

Vajon az jó, ha ideiglenesen bekenem rozsdaátalakítóval és amikor végeztem, akkor egyben fújom le az elemet??

Persze itt is újabb probléma merül fel - nem tudom, hogy a régi autóknál hogyan van a karosszéria külső lemeze rögzítve, de talán célszerű lenne kivenni és úgy lefújni/letisztítani, mert a karosszéria váza mögött nyúlkálva nem elég alapos a mutatvány szerintem.
Előzmény: Sanyi-ka (6333)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.07 0 0 6334
Naná,hogy röhögünk,főleg ha hülyülünk!:)))
Előzmény: miszter07 (6330)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.07 0 0 6333
Hagyad hülni a nagy felületeket,többször ess neki,hogy ne melegedjen nagyon át. még egy ajtót is inkább több oldalról kezdj el és egyszer itt majd ott alkalmazd! Nem röhög ki senki ott senkit hisz mindenki tanulja valahol,sőt laikustól is sokat lehet,sőt jó pap holtig tanul....
Előzmény: Törölt nick (6329)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.07 0 0 6332
Köszi. Felnyitom. Ha nagyon csak felületi akkor alapos drótkorongozás ,kapirgálás,stb után jó cucc a whürt rozsdaátalakitója de ha már beette a fene akkor szanálás. A fémtiszta és homokolt felületet is átkenem ezzel a whürtel utána alapozom. Minden festve van hegeszthető alapozóval, beépítés elött,fémtiszta felületet sose hegesztek.
Ha kész az autó akkor minden üreget kifújok jó híg alapozóval és forgatom az autót a tengelye körül mig nem folyik orrán-száján. Fényezés után üregvédelem.
Előzmény: james01 (6328)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.07 0 0 6331
A képtáramról meg eltüntek a képek:( És a z egyik emailjük visszadobja a másik meg nem válaszol:((( Most rakhatom fel azt a pár ezer fotót máshova azthiszem:(
Előzmény: Ad Dio... (6326)
miszter07 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 6330
Saját tapasztalat, hogy az Autórestaurálós és a Veterán autós topicokban is van néhány nagy tudású szakember, aki meg is osztja a tapasztalatait az amatőrökkel. Ha hülyeséget kérdezel, akkor persze előbb kiröhögnek, de elmagyarázzák, hogy mit és hogy kell csinálni:) 
Előzmény: Törölt nick (6327)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.07 0 0 6329
Közben leteszteltem a különböző festékeltávolító módszereket és úgy tűnik, hogy a hőlégfúvás jön be legjobban. Szinte úgy viszi a láthatóan 4 réteg festéket egy huzamban, mint kés a vajat. A kromofággal annyi volt a gond, hogy legalább 2x kell ecsetelni, mert nem viszi át egyszerre.

Köszi még1x a segítséget mindekninek :-)!
Előzmény: Törölt nick (6327)
james01 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 6328

Sanyi-ka, hú ez gyönyörű lett,

 

kérdés ehhez,

 

1. az üregekkel mit kezdessz? Megnyitod öket és azt is rozsdátlanitod, vagy azt hagyod, vagy oda is teszel valamit rozsdátlanitó kütyüt?

 

2. ha ilyen fémtiszta a felület már, akkor milyen alapozót használsz (pl. savasat ami megmarja a fémet)?

Légyszi, ha nem titok, ird le az egyes rétegeket a fémre tipussal együtt, mert nagyon kiváncsi lennék rá.

 

Köszi, gratula, jó munkát, üdv.: James01

Előzmény: Sanyi-ka (6323)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.07 0 0 6327
Na erről a topicról még nem is hallottam :-) Amikor rákerestem a fórumkeresővel, akkor csak a "veterán autók,motorok"-at dobta ki, de ott nem láttam valami túl nagy pörgést. Ezentúl szem előtt tartom ezt is - köszi! Igazándiból lenne még pár kérdésem restaurálás témában, de lehet, hogy kiröhögnek, mert még csak egy lelkes amatőr vagyok ...

Úgy gondoltam amúgy, hogy ma beugrok a city-be és veszek pár dolgot, hogy kipróbálhassam a legmegfelelőbb eljárást a leszedésre este. Kíváncsi leszek, hogy melyik jön be..
Előzmény: Sanyi-ka (6325)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.01.07 0 0 6326
Keress rá a Sanyika régebbi képeire ha akarsz még jót látni. Mert azt kell mondjam, nem a kasznitisztítás az egyetlen profilja :).
Előzmény: Törölt nick (6324)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.07 0 0 6325
Kösz:)
Akkor jól van,Te is másképp ütötted be a fejed!:)))) Ide nézz be: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9107028,
mi is másként ütöttük be...:DDD
Előzmény: Törölt nick (6324)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.06 0 0 6324
Húú - ez gyönyörű lett! Minden elismerésem;-)!

Na én is valami ilyesmit szeretnék elérni, de nekem ennyire nem sürgős. Akár több hónapig is tarthat, mert amolyan hobbiként foglalatoskodom egy '81-es Autobianchi A112 restaurálásával - a feleségem használná majd egyszer városban ha elkészül. Szeretném a legalaposabban restaurálni - a lehetőségekhez képest - de ez amolyan próbaautó is lesz számomra, mert ilyen szinten még nem nyúltam bele soha ebbe a témába, hogy egy autót teljesen atomjaira szedjek.

Amúgy konkrétan ez a project tárgya:

http://blog.lanciak.hu/
Előzmény: Sanyi-ka (6323)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.06 0 0 6323
Nem a homok a gond,lisztel is lehet szórni:) A készülékben keresendő a hiba. A kromofág még akkor volt jó cucc mig ártalmas volt a környezetre.Ma már hírbe se lehet hozni a régivel,csak az üveg egyezik. Négertárcsa se rossz de azt is eszi az autó. Milyen autóról van szó tulajdonképpen? Az ilyesmihez a sokféle anyagon és szerszámon kívül jóadag kitartás is elkél!:) Ezt így lepucolnom az első kapavágástól az alvázvédőzés befejezéséig 10napomba került:)))
Előzmény: Törölt nick (6322)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.06 0 0 6322
Köszi mindenkinek - akkor most megvilágosodtam :-)

-Hőlégfúvóm van is kéznél, mert használtam már régebben is festékeltávolításra, de idáig csak fa cuccokon.

-Szerintem a homokom elég finom és inkább a hatástalanság jellemző rá, mint, hogy túl agressziv lenne. A nyomáson mag amúgy is lehet hangolni :-).

-Mi van ha nem kromofágot használok, hanem más profibb festékmaró szert? Ha jól látom, akkor elég széles a választék a piacon - bár kérdés, hogy mennyire rentábilis alkalmazni a drágább szereket.

Ahogy kutakodtam az előbb a neten találkoztam ilyennel, hogy négertárcsa/négerkorong. Azt írják rá, hogy festék és rozsdaeltávolításra használatos és fényező műhely is említette, mint használt eszköz. Ezt nem érdemes esetleg bevetni? - A sima csiszoló koronggal az a bajom, hogy szerintem túl hamar telítődik a festékpoirral, azaz nem éri meg anyagilag használni. Legalább is nekem ilyesmi tapasztalatom volt vele korábban.
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.06 0 0 6321
Sztem a szárazjég meg rozsdára nem is jó,bár közelről még nem láttam. Azt inkáb olajos felületek pucolására tartom használhatónak.
Előzmény: do-xa (6319)
Ad Dio... Creative Commons License 2010.01.06 0 0 6320

- elektromos hőlégfúvó (kis teljesítményű tapasztalatom szerint nem ártalmas) + spakli

- Flex tépőzáras csiszolókorong (finom szemcsével (100+) és nagyon óvatosan. Annyira nyomni rá csak, amig nem dob szikrát.

- kromofág is mehet, de csak a nagy felületekre. 20 fok alatt nagyon gyér a hatásfoka. Ha rongyot itatsz át vele és azt rakod a lemezre, akkor takarékosabb. A végén közömbösíteni kell. A falcokba lehetőleg ne menjen, mert később az új alapozó alól is "kijöhet".

- homok csak oda, ahova mással nem férsz, lehetőleg profi helyen, frofi kéz fogja a pisztolyt, mert Sanyikának igaza van: meg lehet ölni az autót vele.

 

Jó szórakozást!

Előzmény: Törölt nick (6317)
do-xa Creative Commons License 2010.01.06 0 0 6319
Szárazjég. Drága.
Homok helyett más anyaggal való szemcseszórás.
Vagy kapar.....kapar....
Előzmény: Törölt nick (6317)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.01.06 0 0 6318
Vigyázz a homokolással ,mert sírni fogsz mikor ki kell dobni az autót!!!! A homokolás olyan mintha milliónyi kalapácsütést vernél rá! Szuper kromofág,és kapar-kapar -kapar! Hőlégfújóval is csak ovatosan! Majd ha ez megvan mehet a homok de csak szakavatott hozzáértő kézzel és finom homokkal!
Előzmény: Törölt nick (6317)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.06 0 0 6317
Üdv. Mindenkinek!

Lehet, hogy nagyon lúzer kérdésem lesz :-), de megint elakadtam egy kicsit. Az autóm teljesen szétszedve áll és naívan azt gondoltam, hogy leszórom homokkal, majd alapozom az időközben megszerzett alapozóval. Igen ám, de ma el kezdtem próbaszórás végezni és - bár illúzióim nem voltak korábban sem - iszonyúnál is lassabban megy, mert a gyári festék rétegen még két utólagosan átfújt réteg is van, így nagyon küzd vele a homok.

Tudnátok valami módszert ajánlani amivel legalább a festék nagyját el tudom távolítani és csak a maradék hárul a homokra? Autófényezők vajon mit használnak? Festékmaró? Csiszolás? Hőlégfúvó?
mykeman72 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 6316
Ezt dekor,vagy csíkozó szalagnak nevezik. Létezik belőle 1-3-6 mm szélességű.
Előzmény: Sanyi-ka (6314)
zozomax Creative Commons License 2009.12.30 0 0 6315
Köszi, ma elmegyek és megpróbálok szerezni olyat...
Előzmény: Sanyi-ka (6314)
Sanyi-ka Creative Commons License 2009.12.29 0 0 6314
vékony,pár mm széles szallag amit tudsz ívelni körberagasztod vele és arra már tudsz maszkolni,nem kel szikézned. Nem jut eszembe a szakneve, autófesték boltban lehet kapni,párszáz ft-ért.
Előzmény: zozomax (6312)
zozomax Creative Commons License 2009.12.29 0 0 6313
Ilyen formájú a felni amúgy :

Előzmény: zozomax (6312)
zozomax Creative Commons License 2009.12.29 0 0 6312
Hallihó,

Pisztolydugulás ügyében arra jutottam, hogy nekem csak az a jó megoldás ha munka után leveszek tartályt, fúvókát és mindet átmosom bő hígítóval, és úgy szétszedve fújom ki levegővel... másképp mindig marad benne valahol egy kis dzsuva....

Szereztem 4 felnit és gondoltam lefújom szépre... Bonyolítottam az ügyön annyit, hogy két színűre gondoltam ki.
Na hát az első ma meglett, de nem vagyok elégedett vele. Először telibe fújtam ezüsttel, majd kimaszkolgattam a lukak körüli részt és a lukakat megfújtam feketével.


Marha munkás volt, de legalább a maszkolás nem is lett valami jó...Telibe ragasztottam, majd egy kis sniccerrel körbevágtam a lukak belsejét. Csakhogy a lukak széle legömbölyített, ahol a kés dőlésszöge olyanra sikeredett, ott egy csomó helyen a rádiusz is fekete lett, utólag kapartam le egy fa spaklival amikor meghúzott kicsit. Meg is karcoltam közbe egy helyen :-(
Így persze olyan lett mint a mocsár: este szép és messziről...

Van valami tanácsotok, ötletetek, hogy hogyan és mivel kellene csinálni (maszkolást) ahhoz, hogy könnyebben menjen és szebb legyen?
Mert ha a következő se sikerül jól, akkor lehet hogy inkább egy színű lesz... :-(
mykeman72 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 6311
Az egyik legjobb korrózió elleni szer a Wash-Primer. Ez egy átlátszó színtelen 2k-s tapadásközvetítő és korróziógátló anyag ami önmagában kb 2-3 hónapig áll ellen a rozsdásodásnak ezért tanácsos epoxi alapú alapozóval átvonni a tökéletes szigetelés és korrózióvédelmi hatás érdekében. . Ezek általában nem hegeszthető bevonatok.
Előzmény: Törölt nick (6310)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.21 0 0 6310
Köszi a tanácsot!! Ma összefutottam véletlenül egy fényező ismerőssel is - ő is ugyanezt mondta, hogy nagyon el lehet cseszni az egész autót ,ha nem megfelelő szerrel és módon kezelem le. Állítólag létezett valami nagyon jó Standox márkájú szer, de betiltották az EU miatt, így csak a kétkomponensű epoxi alapú szert javasol.

Csak azt nem tudom, hogy az epoxi alapú hegeszthető vajon? Vagy ez termékfüggő lehet inkább?
Előzmény: lion84 (6309)
lion84 Creative Commons License 2009.12.21 0 0 6309
Hello. Ez a művelet nagyon fontos. ez segíti a korrózió védelmét és a következő réteg tapadását. nagyon alapos művelet. Erre a célra a washprimer és az epoxigyanta alapozót ajánlom, persze van több fajta, de mindenképpen 2K anyagot használj. Az egész autóra legcélszerűbb szórópisztollyal, általában 2 rétegben, de vannak helyek ahol ecsetelned kell.
Előzmény: Törölt nick (6308)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 6308
Sziasztok - egy kis tanácsot szeretnék kérni!

Vettem nemrég egy majdnem múzeális korú ritka kisautót, amit le szeretnék homokszórni a restaurálás részeként. Fényező műhelybe csak a színezésre fog kerülni - az előkészítés az én feladatom némi segítséggel. A fényező műhelyben is azt mondták és a neten is azt olvastam, hogy a szórás után azonnal korróziógátlóval kell kezelni az oxidáció elkerülése végett. Tudnátok ajánlani erre valami jól bevált szert?
lion84 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 6307
sziasztok.a kocsim motorháztetején lehegesztettem az emblémát. még soha sem fújtam bele motorháztetőbe, de tudom hogy elég nehéz, ráadásul ezüst az autó. mi a véleményetek,tapasztalatok ez ügyben?
mykeman72 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 6306
Próbáld úgy ,hogy a pisztolyt szárazra kifújatod,hogy higító maradvány se maradjon vissza ,mert az szokta okozni a problémát! Ugyanis,ha a pisztolyba visszamarad a lakk,vagy festékmaradék ,és erre rátöltöd a higítót és úgy rakod el a pisztolyt akkor visszaoldja a benne lévő maradványokat amit utána a legváratlanabb időben fog a felületre "köpni" a pisztoly.
Előzmény: csern0 (6305)
csern0 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 6305
Lehet kapni pisztoly takarító szettet.
zozomax Creative Commons License 2009.11.28 0 0 6304

Hallihó,

 

Lelkes amatőrként játszom a fényezőpisztollyal az utóbbi időben.

Úgy szoktam tisztítani a pisztolyt, hogy kiöblítem ,ronggyal kitörlöm, majd pár köbcenti tiszta hígítót kifújok vele a festés után.

A jelek szerint ez nem elég, mert egy vékony hártya ennek ellenére beleszárad és a következő fújásnál leoldódva folyton eltömi nekem a fúvókát. Rosszabb esetben ráköpi a felületre maszatnak ha nem figyelek eléggé.

 

Hogyan kellene tisztítanom, hogy ne járjak így? Még alaposabban, vagy valami más módszerrel?

 

 

  

robeesixty Creative Commons License 2009.11.26 0 0 6303
Fújtam már.
Előzmény: lion84 (6302)
lion84 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 6302
egyenlőre a hvlp-vel fújnám bázist és a lakkot is. később gyűjtenék rp-re a lakkhoz. amúgy a füllert és a poliésztert is egy pisztollyal fúlyok csak düznit cserélek. Te a rp-vel nem fújsz bázist?
Előzmény: robeesixty (6301)
robeesixty Creative Commons License 2009.11.25 0 0 6301
Én másfél hete vettem Sata 3000 RP digit.-et. Nagyon szépet lehet vele fújni. Előtte Jet 90-nel fújtam, de nem hittem volna, hogy ekkora a különbség. Tervezem a HVLP vásárlását is a bázis fújáshoz. Te külön pisztollyal fújsz mindent?
Előzmény: lion84 (6300)
lion84 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 6300
igen. minden kép a 3000 hvlp kell.
Előzmény: robeesixty (6299)
robeesixty Creative Commons License 2009.11.25 0 0 6299
Ilyet akarsz venni?
Előzmény: lion84 (6296)
lion84 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 6298

igen, találtam pár hirdetést és van amin jelölik van amin nem. De ahogy láttam ugyan az a két stukker.

Előzmény: robeesixty (6297)
robeesixty Creative Commons License 2009.11.24 0 0 6297
Nincs. Szerintem nem írták oda a "B"-t. Egy helyen volt ez a kétféle megnevezés?
Előzmény: lion84 (6296)
lion84 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 6296
Tehát szinte semmi különbség nincs köztük? (3000 hvlp és 3000 B hvlp)
Előzmény: robeesixty (6295)
robeesixty Creative Commons License 2009.11.24 0 0 6295
Szia!
A "B" az ejtőtartályos/felső/ kivitelt jelöli. A "K" az alsótartályos kivitel jelölése.
Előzmény: lion84 (6294)
lion84 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 6294
Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani,hogy mi a különbség a sata jet 3000 B HVLP és a sata jet 3000 HVLP között??? (Mi az a B? )
Ad Dio... Creative Commons License 2009.11.22 0 0 6293

Sziasztok.

 

Metált fújnánk, de a lakk buborékos lett. Mi lehet az oka? (oldószeres bázis, Dyna 2K lakk)

mykeman72 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6292
Csak a kimondottan a nedves-nedves füllerek alkalmasak ilyen célra! Általában 20-40%-os higítást kívánnak. Minden festékgyártó más-és más viszkozitást jelöl meg a termékeinél,ezért nem lehet általánosítani a higítás mértékét,hanem az adott termék felhasználói utasítását célszerű követni!
Ezen termékek 3:1-5:1 arányú keverésűek.Saját higítóját célszerű használni,mert akkor lesz tökéletes a száradása ,terülése a füllernek.
Előzmény: lion84 (6291)
lion84 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 6291
sziasztok. nedves a nedvesen általában hány százalékos hígítás szükséges? ezt mindegyik füllerrel meg lehet vagy van e erre valami speciális?
diessel Creative Commons License 2009.11.18 0 0 6290

igen tudsz!!!

az rp-t még nem probáltam bázisra,de nem is szándékozom!!!

a két pisztoly csak a kinézetében egyezik meg!nagyjábol!! amugy ég és föld!

igen lehet!!

Előzmény: lion84 (6289)
lion84 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 6289
Hali. lényegében ha hvlp-t veszek (sata 3000) egyenlőre tudok bázist és lakkot is fújni.? Vagy, az rp mennyire jó a bázisra? ugy tudom ezekkel már lehet vizest és oldószerest is fújni.
Előzmény: diessel (6288)
diessel Creative Commons License 2009.11.17 0 0 6288

szia

Az én tapasztalatom szerint a a hvlp  sokkal takarékosab (festék és levegö)téren !! az rp jobban porlaszt  és nagy ködöt csinál ezért ha nincs  megfelelö elszivásod soka  a visszaszállo! de a hvlpnél is megvan csak az keveseb  ködöt csinál!én az rpt akkor szeretem amikor egy két elemt festek mert akkor még nincs nagy köd!

végeredményben hogyha csiszolod és ploirizod alakkot szinte mindegy! szerintem!

Előzmény: lion84 (6286)
miki_sys Creative Commons License 2009.11.17 0 0 6287

Sziasztok!

Angliábol behozott autóbol kivett első két űlést bele lehet applikálni az európai kocsikba? A angliai  ugye jobb kormányos emiatt a vezető oldali ülés nálam az anyós ülés és azt lehet jobban állítani. Amúgy ha a vezető felé teszem (bal oldalra) akkor az ülés minden foganytyúja álíthatósága a másik oldalon van ami nem fér el. Csinált már valaki ilyesmit? A bontóba 25-ot kérnének el 1 ülésért de ugyee emiatt nem lehet megcsinálni hogy a régit kiveszem a másikat meg beteszem...

Köszi a válaszokat előre is!

lion84 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 6286
Sziasztok. Mennyire célszerű hvlp-vel lakkozni? Végeredményben ugyan az mint egy rp-vel?
diessel Creative Commons License 2009.11.16 0 0 6285

szia majd képet csinálj!! mert érdekelne a végeredmény!!  szerintem biztos szabad!na azt biztos hogy nem kéne polirozni :PP

Előzmény: szajoco (6284)
szajoco Creative Commons License 2009.11.16 0 0 6284
Hali mindenkinek,
Az egyediség kedvéért mi lenne, ha az egész kasznit rücsivel fújatnám meg? Lehet, szabad, tartós lesz, ha esztétikailag nem vesszük figyelembe, mennyivel 'rondább' egy rendes fényezésnél. Nekem tetszene, telibe rücsi, a lökösök is, feketére. Vélemény? Bármilyen észrevételt szívesen veszek, és megköszönöm!
Üdv
diessel Creative Commons License 2009.11.12 0 0 6283

szerintem az RP-t csak lakkozásra használd majd!  le tudod fujni a régivel is a bázist!! ne "piszkold" össze az rp-t  vele!! szerintem!

az nagyon jo ár!! én nem tudtam sehonnan sem igy megszerezni!! :( 

 de örülök hogy megvan!!jol jársz vele!

szivesen

Előzmény: robeesixty (6282)
robeesixty Creative Commons License 2009.11.12 0 0 6282
Aha, Satajet 3000 RP digital 1.3 /teljes nevén :) /. Egy srác hozza a bolti ár alatt egy "kicsivel". Max. 100e azt mondta. Szerintem annyiért simán jó. /140-150+áfa körül van egyébként/ Neked is köszi az infót, amit az elején írtál még.
Előzmény: diessel (6280)
robeesixty Creative Commons License 2009.11.12 0 0 6281
Köszi. Nem sokára írok róla,ha kipróbáltam. A jet 90 marad nekem is akrilra. Köszi még1x az infókat.
Előzmény: mykeman72 (6278)
diessel Creative Commons License 2009.11.12 0 0 6280
digitet veszel?
Előzmény: robeesixty (6276)
diessel Creative Commons License 2009.11.12 0 0 6279

szia én az elözönél választanék, a második 0,8 az felejtös szerintem!!

 de ha tudod probálj meg össze szedni egy 30 ezer értékig!! hidd el jobbb!! és én is ennek hála tudtam  a többit meg venni!:)

Előzmény: lacika78 (6267)
mykeman72 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 6278
Előre is gratula hozzá!Meglátod,hogy zongorázni lehet a különbséget a két pisztoly között! Ennek ellenére nem rossz pisztoly a SATA JET90. Nekem akrilra ilyen van és nagyon hálás szerszám!
Előzmény: robeesixty (6276)
diessel Creative Commons License 2009.11.12 0 0 6277

te honna veszed a pisztolyt??

nekem  hiába van hvlp-m,

sata hvlp utánzattal fujom a bázist!! és rp-vel lakkozom!!

ahvlp-t inkább akrillra használom!

robeesixty Creative Commons License 2009.11.12 0 0 6276
Eddig nekem a Satajet 90 volt. Pár nap és én is Sata 1.3 RP-vel fogok fújni. :) /utána majd jöhet a többi is/ :)
Előzmény: mykeman72 (6275)
mykeman72 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 6275
Sata Rp lakkozó 1.3-és Sata HVLP-1.3 oldószeres bázishoz.Ezen kívül vizes fejjel és fúvókával szerelt Sata HVLP. A többi munkához is muszáj volt megfelelő minőségű pisztolyt vásárolni./Akril és más jellegű festékek./
Előzmény: robeesixty (6274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!