Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.06 0 0 5729

Ez a hülye időjárás össze-vissza kavarja az érésidőket.Ma szedtem le a Babygold végét,el is rakta a nejem,már nem lehet tartogatni,mert rohad /bogárkák,eső/.A Maria Bianca el kezdett érni,meg vmelyik névtelenem is.A Magique /Maillarmagie/ új fhúsú nektarinon is beérett az a 2 szem ami volt rajta/ 1 éve ültettem/.Ez is szép teljesen bordó fedőszínű,finom.Jó lesz.

Ahogy nézem a Suncrest is előbb fog érni...de még van jópár fajta amit /remélem legalább/ meg lehet majd kostolni.

Előzmény: Flanell (5728)
Flanell Creative Commons License 2011.08.06 0 0 5728

Hát ha ennyi helyen érik a Champion, akkor nem tévedhet mindenki.

(Az én fámat 2 éve kinyírta a kéregmoly.)

Talán a hideg idő hozta előre az érést.

Nálam meg a President szilva lesz szedhető 1-2 héten belül, pedig az szeptember közepén szokott érni, de volt már arra is példa, hogy október közepén még volt a fán.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.05 0 0 5727

Na ha lányok vannak,akkor Royal Glory. Ez a legédesebb amit eddig ettem. a savtartalma /ezzel talán a gyerekeket is rá lehet venni a gyümölcsevésre :) /

Előzmény: rámenős (5720)
Vebber Creative Commons License 2011.08.05 0 0 5726

A Champion előnye az én fajtáimból még az -véleményem szerint-, hogy virágot megfelelő számban hoz, amiből szinte mind köt. Nem kell ritkítani.

 

Vebber Creative Commons License 2011.08.05 0 0 5725

Mennyiért vetted kilóját?

Előzmény: Törölt nick (5723)
janijani Creative Commons License 2011.08.05 0 0 5724

Mi a probléma a kertedben a talajjal?

Előzmény: Törölt nick (5723)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.05 0 0 5723

Nekem még nincs őszibarack fám és a kertemben a talajt nem bírja! Akarok venni olyan kertet amiben van és lehet ültetni barackot!

Vettem Championt-vasárnap csinálom!

Köszönöm az információt!

Előzmény: Vebber (5714)
janijani Creative Commons License 2011.08.05 0 0 5722

Nem mondanám hogy kicsi a Sunbeam gyümölcse, inkább olyan pont kellemesen közepes. 

Előzmény: rámenős (5719)
alfi13 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 5721

Ha a számítógépeden XP van akkor igy kell beállítani a nyelvet:  Start--Beállítások--Vezérlőpult--Területi és nyelvi beállítás--Nyelvek--Részletek-- Itt a magyart kell kiválasztani.

Előzmény: Ali-bá (5713)
rámenős Creative Commons License 2011.08.05 0 0 5720

Köszi.

A felsoroltak közül, Cresthavenem nincs. Befőttnek nem ültetek. Ha nagyon akarnak a lányok tesznek el a meglévőkből.

Most már nincs helyem külön fának. Kénytelen leszek megtanulni az oltást és egy pár kevéssé kedvelt fajtába mást is tenni.

Előzmény: Törölt nick (5712)
rámenős Creative Commons License 2011.08.05 0 0 5719

A Sunbeam valahogy kimaradt a szórásból. Talán a gyümölcse kicsi, leirás miatt. Talán így kellene megközelíteni a leírást. Rangsorolva 3-4 fajta.

Nálam a Champion a nyerő.

Előzmény: janijani (5718)
janijani Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5718

Szerintem a Napsugár barack (sunbeam) a király és utána a Champion barack, ezek nekem az alapvető fajták, mindenképpen kell hogy legyenek a kertben. Ezenkivül lehetnek még korai, késői fajták, különleges kopaszbarack, pogácsabarack.

Előzmény: rámenős (5695)
Vebber Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5717

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Előzmény: Törölt nick (5691)
Vebber Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5716

Nem.

Előzmény: Flanell (5701)
Vebber Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5715

Hajdu-Bihar, de túl sok következtetést ne vonj le belőle.

Ali-Bá majdcsak a szomszédban van (kb. 30km) és mégis vannak különbségek gyümölcseinkben.

 

Egyébként az idén nagyon kevés csapadék volt, tavalyinak pedig csak a töredéke, rovar, gomba mégis több volt/van mint tavaly. Én többször permeteztem.

 

Előzmény: rámenős (5694)
Vebber Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5714

Épp a héten, hétfőn csináltunk őszibírack lekvárt. A gyümölcs most Champion volt.

A legfincsibb lekvár. Cukor nagyon kevés, vagy egyáltalán nem kell bele.

 

Ali-bá leírásától eltérően, hamarabb megfőtt, besűrűsödött mint a sárgabarck.

Előzmény: Törölt nick (5699)
Ali-bá Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5713

A nagy kertemben lévö több, mint harminc fajtabol épp a minap irtam ösze több, mint husz fajtat, amit feltétlenül ät kell mentsek a häzi kertbe, mielött azt felszämolom. /és ezek jobbära régebbi fajtäk, räadäsul még ujakat is szeretnék - na nem tudom hogyan fog elférni/ Majd irok roluk, ha megjavul a gépem, mert ezen az idegen nyelvùn ami betù megvan az is mind mäsutt, nem gyözöm keresni.

Előzmény: rámenős (5695)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5712

Beszerzés : helyi és vidéki faiskolák,ismerősökön keresztül külföldről oltványok,ismerősökön keresztül szemzőágak és ebből saját kezüleg gyártott fák.Érdeklődni,figyelni,intézni :)

 

Az említettek közül : Big Top Olaszból behozott oltvány,a Fórumnak /közvetve/ köszönhetem.

A Morsianni szemzőágát szintén itt szerzett kedves ismerősön keresztül.A Royal Gloryt a helyi faiskolás szerezte,majd minden évben sikerül itt is vmi újdonságot nála beszerezni /persze ezek csak nálunk újdonságok/.

 

Amit alapból ajánlani tudok : Cresthaven,Suncrest,Maria Bianca,Padana ill. befőttnek Babygold 6.Ezek nálam nagyon beváltak,több éve.Az első termésűekről nehéz még megbízható véleményt mondani,de annyit esetleg mondhatok,hogy rossz ízű nincs köztük...

Előzmény: rámenős (5695)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5711

Hát mostanában nem ígérem,mert ahhoz sok fajtám van.. nagy része még nem termett v. idén volt rajta először, esetleg a többiről jobban tudok írni.

Előzmény: rámenős (5695)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5710

Cseresznyénél próbáltam  a legyek ellen,a hangyákra nem jött  össze.

Előzmény: Deryan (5697)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5709

Nálam főleg a hangyák a bűnösök,azok ellen meg...ja persze a hangyászsün...

Előzmény: Flanell (5702)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5708

Gondolom vmelyik Babygold,talán a 6-os.A gumibarackok jelemzője,hogy rágni kell,ez nem hiba...Ez eredetileg ipari,konzervbaracknak van kitalálva,annak ez való.Nem plöttyed szét és befőttként ízben sztem leveri az összeset,mondjuk nekem bejön nyersen is...még van néhány fogam :))))

Előzmény: gergerg (5704)
pippoka Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5707

Köszönöm a válaszokat.

El kell ezen még gondolkodnom, lehet nem jó választás lenne a lapos barack. nem vagyok egy nagy gyümölcs termesztő, a 7 éves kipusztult sárgabarack helyére gondoltam. kár hogy ilyen kényes, pedig olyan jól néz ki és finom is. Mondjuk láttam, rohadtakat is árultak a piacon, 250-ért.

szüretel Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5706

ÉRIK A CHAMPIONOM.

BE . . ARÁS.

 

janijani Creative Commons License 2011.08.04 0 0 5705

Nálam már piacérett a Champion. A szine szép, a napos oldala már jó de még a zöldebb oldala kicsit ropog a fogam alatt. Még egy hét kell neki.

Előzmény: Flanell (5701)
gergerg Creative Commons License 2011.08.03 0 0 5704

  Most érik valami gumibarackom, ránézésre nagyon szép, sárga húsú,nagy szemű, az íze is elmegy de ez a rágás..... Milyen fajta lehet?

Flanell Creative Commons License 2011.08.03 0 0 5703

Teljességgel rejtély ez a sztigmina. Nálam a folytonos esők miatt lépett fel, normál években csak nagy odafigyeléssel lehet nyomát találni.

 

A téli csapadékot nem szoktam számon tartani, így az éves mennyiséghez nem tudok hozzászólni. Arra viszont emlékszem, hogy kb. 6 éve április végétől augusztus elejéig nem volt több 15 mm-nél, ebből két hónap 0 mm, és a barackosom elég szépen kinevelte a termést. A téli csapadékot nem nagyon tudta tartalékolni, mert domboldalról van szó, 50 cm termőréteggel az agyag fölött. Elképzelni sem tudom, honnan vette a nedvességet, amit a levelek elpárologtattak.

Előzmény: Floo2 (5696)
Flanell Creative Commons License 2011.08.03 0 0 5702

A barackot megszurkáló (és megrohasztó) rovarok ellen az első kukacos szem érése idején valami 3 napos rovarölő, pl. Karate.

Darázs ellen darázscsapda, de ez csak akkor hatásos, amikor még nem érik semmi gyümölcs a környéken, mert akkor arra mennek, nem a csapdára. (A méhek csak a túlérett gyümölcs héját tudják átszúrni a szipókájukkal.)

A rózsabogarat meg le kell szedni, más nincs. Anno volt, hogy napi 50-et fogtam a 12 fámon, de volt 150-es fogás is. Amit megkezdtek, azt nem érdemes leszedni, mert akkor másikat kezdenek meg.

Előzmény: Vebber (5690)
Flanell Creative Commons License 2011.08.03 0 0 5701

A Champion még Olaszországban sem érik.  :)

Nem lehet, hogy a Championod valójában Nektár H?

Előzmény: Vebber (5690)
Flanell Creative Commons License 2011.08.03 0 0 5700

Általánosítani pedig valamilyen szinten mégiscsak szükséges, nem lehet minden parcellára külön szakirodalmat készíteni.

Én itt inkább a tévedés esetét látom fennforogni.

Az általánosításba bele lehetne venni (hozzáértő módon), hogy az adott régióban van ilyen tulajdonságú terület, ilyen adottságokkal, ilyen növénykultúrák számára, meg van másfajta terület is, másfajta kultúrák számára. Ha csak az egyikféle területet tartják számon hivatalos helyen, az rosszul elkövetett általánosítás, egy hiba. Ahogy a fagyzug aljába telepített mérőállomás sem felesleges, csak kellene egy másik is a közeli dombtetőre.

Nálunk a kistérség (volt járás) tulajdonságait nehéz lenne árnyalás nélkül általánosítani, mivel a terület fele domb- és hegyvidék, másik fele sík terület.

 

Mindegy, a mondanivalód lényegét értem, és egyetértek.

Előzmény: ninovarga (5687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!