Keresés

Részletes keresés

thorvath Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7665
Kulacs,

Szerintem a kabócák keményebbek, azokra 10 év múlva is emlékezik az ember!
:))))))))))
T

Előzmény: kulacs (7610)
aciv79 Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7664
Igen,tudom,hogy a helyiek szerveznek ilyen utakat,de olyanra szeretnék menni,ahol van némi idegenvezetés is lehetőleg magyarul..
Csak vmiért sehol nem találok ilyet a neten..
Thiesz A Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7663
kulacs!

Olvasd el a 7613-as beirást,és ebből is kiderül az amit a kecskeméti rögbisek is irtak,szóval a camping az amiről beszélünk,kb 2500 férőhelyes,aszfalt utakkal,de sajnos tényleg kb 5-600 méterre van a part-tól!
Nos én nem arról beszélek,hogy közvetlen a parton állitsak sátrat,vagy lakót,de azért 5-600 méterre se legyek onnan!
Na mindegy,azt kell tenni amit mondtam,meg kell nézni a campingeket,és amelyik szimpi,ott kell tábort verni!
Én biztos ezt fogom tenni!
És visszafelé átrobogok Bosznián,mert azért lényegesen rövidebb az út!
Egyébként is kicsit nosztalgiázok,mert biciklivel már mentem ennek az útnak egy részén,ugyanis 1987-ben a barátommal letekertünk Splitbe/Kiskőrös-Baja-Eszék-Doboj-Zenica-Split-Stobrec,5 nap oda,5 vissza/ helyesebben Stobrec-be ami Split mellett van és igen jó campingje volt valaha.
Két éve elmentünk oda megnézni a campinget,és sajnos semmi nem volt ott a gazon kivül,teljesen el van hagyva az a gyönyörű camping!
Van ott egy nagy öböl a camping mentén,ami kiváló homokos viszonylag sekély fürdő hely volt,gyerekkel eszméletlen kedvező hely lenne,nos ez az öböl teljesen "kiszáradt"!
Egy folyócska folyik ide az öbölbe,és lehet,hogy ez töltötte fel hordalékkal az öblöt.
De a camping eszméletlen jó volt,mert telistele van fákkal és aszfalt utak vannak benne,kb a balatonfüredi camping méretével vetekszik,és renkivül kedvelt volt a magyarok körében!
Lehet,hogy innen közülünk volt is már valaki ott a régi szép békeidőkben!
Kb.5-6- szor voltunk ott a bicikli túra után még.
Remélem rendbe hozzák még azt a helyet,mert ha igen akkor oda feltétlen visszatérünk még!

kulacs Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7662
Nekem van egy közép dalmácia térképem és azon Baska Voda mellé van rakva egy kemping jel. Na most a Basko Polje nevű helyhez is van rakva kemping jel és mi ugye arról beszélünk, mint a Bask Vodai Kemping. Lehet hogy a rögbisek a faluban lévő kempingbe tévedtek, ami a leírások szerint 50 férőhelyes.
Az hogy nem a parton van a lakókocsi, már megszoktam, a kempingekben azokat a helyeket mindig elfoglalják a telepített lakókocsik, meg a szlovák sátortáborok...
Tegnap még megnéztem képeket a Podgora-i kempingről és semelyiken nem láttam, hogy a lakókocsiknak ki lenne nyitva az elősátra. Több olyan képet is találtam, hogy a lakókocsik teljesen egymás mellett, mint egy sorház, helyezkednek el. A kemping talaja lépcsőzetes és az egyes teraszok -legalábbis a képeken- igen szűkek.
Hát nem tudom, lakókocsival lehet, hogy a nagyobb kempinget választom.

Üdv.:

Kulacs

Előzmény: Thiesz A (7656)
Mircicica Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7661
TheisA!
Tavaly augusztus végén Makarskán nyaraltunk, és a következőkre emlékszem:

-Odafele nem mertünk Bosznián átmenni, de hazafelé rábeszéltek, és nem volt semmi baj. Az utak jók, a benzin olcsó, rendőrt nem láttunk. (Azért azt javasolták, a főútról ne térjünk le.)Arra készülj, hogy cirill betűs eligazító táblák vannak, itt-ott kiegészítve latinnal. Az átszerelés folyamatos, főleg a nagyobb településeken néha zavarba kerültünk...

-Makarskán az a "fenyőfás" kemping zárva volt.

-Tényleg hatalmas hegyek vannak, a Biokovo Nemzeti Park. Ha Makarskáról dél felé indulsz a felső (hegyi) úton, van egy feljáró a nemzeti parkba. Érdemes felmenni (néhány kuna), fantasztikus vidék, a panoráma csodálatos. Főleg naplementekor. Az út félelmetes, egynyomsávos szerpentin, aki fél saját maga felmenni, mehet kisbusszal is.

-Van egy Splitet kikerülő út, aki Makarskára megy, az eligazító táblák ráterelik. Egy darabig mi sem tudtuk, hol vagyunk, mert az eligazítás után mentünk.

-Kompra nem emlékszem (főleg az árakra). A helyiek jó kis hajókirándulásokat szerveznek, a strandon kínálják magukat és a kikötőben, elég húzós, mint minden Horvátországban.

Előzmény: Thiesz A (7654)
téeszelnök Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7660
A szlovén autópálya megoldások ott vannak a
http://isztria.lap.hu Közlekedés boxában.
Előzmény: kissj61 (7650)
téeszelnök Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7659
http://www.galeb.hr/02-kamp/_02_Eng/kampen.htm

Gondolom, megvan.

Előzmény: Bia22 (7638)
aciv79 Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7658
Sziasztok!

Mi 3 nap múlva indulunk Horátországba Krk szigetre.Szeretném meglepni a párom egy 1 napos hajó kirándulással.Szerintetek van olyan magyar utazási iroda aki szervez ilyesmit?

Köszi!

Axton Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7657
Kanga:
köszönet a válaszért:)

Ha már ott vagyunk szerintem ellátogatunk Dubrovnikba is, Splitbe is.. valamint szerintem valamejik szigetre is..
útközben Plitvice környékén jövünk igy az is bele fog esni:)

Előzmény: Kangarooo (7652)
Thiesz A Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7656
kulacs!

Megnéztem az általad ajánlott honlapot,abból viszont az jön le a képek alapján,hogy bőven van fa,igy árnyék is!
És nagy előnye,hogy a parton van közvetlenül!
Valamint már emlitettem,hogy a kecskeméti rögbisek voltak a baskavodai campingben,és onnan elmenekültek,pont a podgorai campingbe,és az sokkal jobb szerintük!
Aztán itt valaki alant is azt mondta,hogy nem túl tiszta a baskavodai camping,és ráadásul kb 5-600 méterre van a part-tól!
Én azt mondom,meg kell nézni mind kettőt és mivel közel vannak egymáshoz,el lehet dönteni melyik legyen!
Azért az én tapasztalatom az,hogy általában a campingekhez normálisan be lehet menni bármilyen járművel,gondolom nem trabantal húzol egy 5-6 méteres lakót!
Egyébként én is húztam pár évig lakót,és azért ha néha nehezen is,de meg lehet oldani a beállásokat!
Igaz én 16 kerekűvel kondizom magam,már 15 éve.

JKruz Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7655
Szia zsele5!

Köszönöm az email címemre küldött, részletes tájékoztatódat a baskai(Krk) kempingről.
Nagyon sok tippet, ötletet meríthettem belőle.

Baskán telepített lakókocsiban leszünk, majd hat nap után, 19.-én továbbmegyünk Dugi Otokra, a Lavanda hotelbe. Arról a szigetről itt a fórumon sajnos még nem olvastam beszámolót. Bízom benne, hogy ott már lehet sznorizni és horgászni.

Egyébként ez lesz az ötödik utam Hr.-ba, de mostanában nem jártam Rijeka környékén.
Gondolom a Krk-i híd felé a főútról Fuzine után, valahol lesz leágazás Kraljevica irányába,
nem kell Rijekáig elmenni?

Előzmény: zsele5 (7556)
Thiesz A Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7654
lalilalilali!

Azért nekem ne akard bemutatni a szerb rendőröket!
Havonta egyszer-kétszer megfordulok náluk,mivel a határ közelében lakom,és üzleti dolgaim sokszor oda vezérelnek!
Előszeretettel "vadásznak" a magyarszka rendszámra,és én már évek óta 10 euróssal az útlevelemben közlekedem náluk!
A fekete fóliát és a krétát,bármennyire is brutálisan hangzik,már többször kérték tőlem is,persze egészen addig mig oda nem adod a tiz euróst.
Persze a sebességre magunk érdekében is figyelni kell,de azért bármikor megvezetnek ezzel is!
Ettől függetlenül a bosnyák rendőröket nem ismerem,mert arra felé utoljára még a békeidőkben jártam,akkor még viszont nem akadt velük problémám.

Érdekelne,hogy Makarskából-Brac szigetre mennyibe fáj a komp két felnőtt+6 éves suttyó?
És milyen sűrűn jár oda-vissza?

A Boszniában futó 661-es út ami Banja Lukát érinti,ezek szerint O.K?
Ugyanis jócskán lehet vele km-reket spórolni, Makarska és Split között látom a leágazást,és ez az út elég egyenesen visz fel Barcs irányába!
Egyedül attól tartok,hogy ha valami műszaki probléma adódik az autóval,mert azért egy két éves vassal is történhet bármi,nos szerintem Boszniában nem biztos,hogy hozzáértően bele tudnak nyúlni!

mniki Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7653
Sziasztok !
7 napra utaznánk KRK-re. Tudtok jó, de nem túl drága szállást 4 fő részére (apartman...), ami nincs messze a parttól ? Illetve érdeklene mit lenne érdemes megnézni a környéken, meg egyáltalán minden infó jól jönne. Bp-ről hogy lehet a leggyorsabban eljutni oda ?

Köszi mindenkinek !!!

Kangarooo Creative Commons License 2004.06.09 0 0 7652
Szia Axton!

Mi pénteken jöttünk vissza Korcsuláról és Makarskán is kereszüljöttünk.
Maga a környék nagyon tetszett. :o) A part kavicsos, sziklás. Gondolom tengeri herkentyűk is vannak szép számmal. :o)
Ha kirándulni szeretnétek, esetleg menjetek át Hvar-ra vagy Brac-ra. (A komp Makarskából megy Brac-ra, és Drvenikből Hvar-ra)
Dubrovnik kicsit messze van, de az út arrafelé nagyon szép. Nekem pl. nagyon tetszett amikor a Neretva folyó torkolatában mentünk át, végig a hegyoldalon, alattad a völgy és a mocsárvidék. :o)
Nézegettem térképeket a környékről és ha jól láttam Makarska környéke is természetvédelmi terület.

Amennyiben nem az autópályán végig, hanem az 1-es úton jöttök Plitvice irányába, ott is érdemes egy kicsit hosszabb időre megállni.

Kezdőbúvárkodás szempontjából a sziklás partokat, öblöket tudom javasolni, persze nem árt ha a víz is nyugodt. :o) Velem megtörtént már anno, hogy ahol búvárkodtam nagyon nagy volt az áramlat és nem győztem úszni kifelé... persze a látvány akkoris megérte, mégha ki is döglöttem a végére! :o))

Remélem segítettem egy kicsikét!

Üdv.
Kanga

Előzmény: Axton (7651)
Axton Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7651
Ahoj Mindenki!

Na ugy nez ki kiderült hova megyünk horvátba:)
Split-DUbrovnik közé, asszem Makarska.. vélemények a helyröl?
ugy terveztük hogy a környéken meg akarunk nézni pár fontosabb dolgot..
mit tudnatok javasolni?
halak, tengeri herkentyük ugye vannak a vizben?:)
anyos meg én is szivesen kezdőbuvarkodnank:)
üdv

Axt

Előzmény: kulacs (7649)
kissj61 Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7650

Üdv mindenkinek!

Gyors segítségre lenne szükségem, valaki biztosan tudja a választ!
Csütörtök hajnalban indulok Győrből Rijekába és nem tudom, hogy Ausztrián és Szlovénián keresztül gyorsabb-e, vagy a "hagyományos" úton Letenye felé.
Szerintetek?
Ha a szlovéniai út gyorsabb, akkor Szlovéniában hogy van az autópálya, kell útdíjat fizetni, vagy matrica van, meg különben is arrafelé mennyit lehet autópályán megtenni???

Előre is köszsönöm, hajrá horvát tengerpart!

kulacs Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7649
A podgorai kempingről ennyit találtam:
http://www.hoteli-podgora.com/auto_camp.htm

Azért, ha jó nézem nem túl árnyas...

Kulacs

kulacs Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7648
Theisz A!

Itt vagyok és ámuldozva olvasom a fejleményeket. Még nem voltam a Baska Vodai kempingben, csak az internetről vettem le a dolgot. A Baska Voda azért lenne elvileg jó, mert a Brela-Makarska részre esik, amire a benfentesek esküdöznek, hogy a környék legszebb része. Nekem fontos, hogy a böhöm nagy lakókocsimmal le tudjak jutni a kempingbe, ne legyen nagyon meredek az út. A képen úgy látszik, hogy a háttérben ott van a főút, és nincs lejtő a partig. A Makarska rivéra úgy él az én emlékezetemben, hogy ki..btt nagy hegyek a parton és nagyon vékony kis lankásabb rész az úttól a tengerig. Nem igazán kempinges terület. Erre a Podgorára rákerestél már? Én júli 8-án indulok, de a Makarskára csak kb. júli 16.-án érek. Ha nyaralás közben tudnál dobni egy sms-t, hogy végül is mi az ábra, azt megköszönném. A részleteket lemenedzseljük privátilag.

Kulacs

Előzmény: Thiesz A (7645)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7647
Thiesz A !!

A főút Banja Luka felé nagyon jó minőségű végig, Banja Luka körül elég erős a forgalom, de semmilyen veszélyes szakasz nincs. A gázolaj 0,70Euró a benzin 0,80 körül van. A rendőrök egyáltalán nem köcsögök, minthogy a szerb rendőrök sem, csak a sebességet mérik, amivel a te balesetedet is el akarják kerülni. Remélem a feketefóliát meg a krétát nem gondolod komolyan.

Előzmény: Thiesz A (7628)
FPY Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7646
Apartmantelepen adank szállást foglalás nélkül? Vagy magánszállást kell keresnem?
Thiesz A Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7645
Hali!

Köszi a gyors választ!
Most jöttem csak rá,hogy a camping nem közvetlen a parton van!
Viszont a googléban keresgélve találtam egy beirást,a kecskeméti rögbisek voltak a baska vodai campingben,de hamar elmentek onnan,és a Podgora-i campingben kötöttek ki!
Azt irják,hogy sokkal "pöpecebb",mint a baskai,és tengerparti a camping!

kulacs!

JELENTKEZZ!

Azaz Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7644
fogsz.
:-)
Előzmény: FPY (7643)
FPY Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7643
Sziasztok,

én holnap éjjel indulok, valahol az Isztrián szeretnék 4 napot eltölteni a Kedvesemmel. Ugye fogok szállást találni? Nem voltam még Horvátországban.

Giv Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7642
Nem az udvarit, hanem a drávaszabolcsit építik át. Legutóbb húsvétkor léptünk ki Udvarnál, semmi jele sem volt átépítésnek, sőt nemsokára mi is ott szeretnénk elhagyni Mo-t.
Előzmény: vassgy (7627)
koltain Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7641
Thiesz A

Beszéltem anyámmal. Bolt van, étterem van (drága), vizesblokkok fele rendberakva fele nem, aszfalt utak a kempingben. A part 500-600m. Kemping és a part között bungalók és parti sétány. Mindkét irányba falú nem messze. Árakat fejből nem tudott, de 13-14 napra kaptak valamenyi kedvezményt meg talán a diákra is. Nem emléxik pontosan.

Még valamibe tudok segíteni?
Telszám ha kell privátba megadom.

Üdvw

Előzmény: Thiesz A (7640)
Thiesz A Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7640
koltain!

Ha ebben a campingben voltak akkor minden!
Tisztaság,van-e bolt a campingben,mennyire van a várostól,stb.

kulacs!

Találtam képeket a campingről!
Teljesen árnyékos,a campingen belül aszfalt utak.
Jó lenne valahogy elérni Őket,vagy jó lenne ha jelentkezne valaki itt aki már volt ott!
Mivel a városka déli oldalán van,nem mindeggy,hogy milyen messze,ill. van-e bolt a campingben.
Várom,hogy reagálj a beirásaimra,ill.ha adsz egy tel.számot akkor felhivnálak!
A mail cimem:vwgolf2@freemail.hu

koltain Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7639
Akit érdekel! Ezt most találtam a neten. Autópályákrol irnak horvátországban
Lehet, hogy már láttátok, akkor bocsika.

http://www.foldiutikalauz.hu/horvatorszag/horvatutak2003.html

Bia22 Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7638
Mi július 10-25 között leszünk Omisban, a Galeb kempingben:)
Előzmény: koltain (7599)
koltain Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7637
Hali!

Ha jól emléxem anyámék ott voltak valahol kempingben tavaly. Ha nem felejtem el akkor megkérdem őket. Mi érdekel? Emailba is mehet.

Üdv

Előzmény: Thiesz A (7636)
Thiesz A Creative Commons License 2004.06.08 0 0 7636
Hali!

Csak hogy a baskavodai camping ott valamiért nem érhető el!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!