Keresés

Részletes keresés

Cora4 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2618
Szia, sziasztok! Hogy vagytok az új évben?
Előzmény: brummadra (2617)
brummadra Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2617

Gyógyulást a gyógyulóknak, fájdalommentes évet a fájóknak, és sok türelmet mindenkinek 2008-ra. Visszaolvastam 2 hónapot. Nem lettettek kevesebben... :( és persze :). 

Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2616

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Előzmény: Cora4 (2615)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 2615
Legyen igazuk a barátnőknek!!!:)

Köszönöm szépen a jövő évre szóló jókívánságaidat! Adja Isten, hogy az új év mindenkinek fájdalommentes és egészséges legyen!:) Ha még ehhez a két jelzőhöz több is járul, akkor igazán nem szólhatunk egy szót se!:) Én a magam részéről nem vagyok telhetetlen-tudom, Ti sem-, szóval első helyen áll a fájdalommentesség és az egészség.:)))Legyen benne része minden rászorulónak!!!

Boldog 2008-as évet kívánok minden kedves topiklátogatónak!:)
Előzmény: noanoa1 (2614)
noanoa1 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 2614

Köszönöm.

 

Neked is és Corának is.

 

Van két barátnőm, akik boszorkányos képességekkel rendelkeznek. Szóval teljesen valódi boszik. :)) Ők azt mondják, hogy a 2007-es év kifejezetten pocsék kondiciókkal birt. Migellenben a 2008-as évben csupa-csupa nagyszerű dolog fog történni. Globálisan is és személy szerint is. A 2008-as év egy remek esztendő lesz!

 

És ha ők mondják (egybehangzóan!), akkor igy is lesz.

 

Addig pedig már csak kettőt kell aludni. Pontosabban egyet aludni, egyet pedig átünnepelni. :))

 

Kivánok hát mindannyiotoknak, mindannyiunknak remek 2008-as esztendőt, szerencséset, vidámat, baj- és fájdalommenteset, egészségeset, egészségeset, EGÉSZSÉGESET!

 

Igy legyen!

Előzmény: kheiron (2613)
kheiron Creative Commons License 2007.12.29 0 0 2613

Kedves noanoa!

 

Nem tudlak megnyugtatni, mert nem vagyok neurológus.

 

Az ide másolt leletedből az látható, hogy a radiológus kolléga nem írta le, hogy lenne ideggyök-nyomás. De a "foramen szűkület" nem zárja ki, hogy mégis van. Igazság szerint látnom kellene a képet, hogy érdemben tudjak nyilatkozni.

 

Az, hogy mi lesz a pangásoddal, azt nem tudom.  

Előzmény: noanoa1 (2607)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 2612
Nem volt hiba, mert őszinte voltál, és sokunk rossz napja fogalmazódott meg azokban a sorokban.
A mostani idézettel meg helyrebillent a mérleg, mert fő az optimizmus. És reménykedjünk bizony,hogy mindennap egy kicsit jobb lesz.:)
Előzmény: noanoa1 (2611)
noanoa1 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 2611

...azt hiszem hiba volt betenni....

Tegnap nagyon rossz napom volt.

 

Hadd tegyem jóvá! :))

 

Töröld le könnyedet,
kisírt szemedben mosoly legyen és derű
mindennap kezdődik valami,
valami nagyszerű, valami gyönyörű.


(Jaroslav Seifert: Dal)

Előzmény: Cora4 (2610)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 2610
...ez a vers egyszerűen szívszorító...ebben a topikban meg különösen az...
Előzmény: noanoa1 (2609)
noanoa1 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2609

...és bocsánat, hogy igy kifakadtam, de...

 


Szelíd szerettem volna lenni,
mint margaréták kinn a szélben,
- de vissza kellett marni ennyi
idomítgató szenvedésben.

A testem, mint hűséges állat,
szolgált volna, de leroskadt,
- s kidőlt lovam nyakára dőlve
néha kellett hogy felzokogjak.

(Váci Mihály)


noanoa1 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2608

Szia, Banderas,

 

Minket is azzal "nyugtatgatnak", hogy hosszú idő alatt (ami akár lehet két év is....) meg fog szünni a panasz, mert az ideg - ha károsodott is a hólyagnál - lassan ismét beszövi új idegszálakkal és akkor jó lesz.

 

Valahogy nem tudom elhinni. Pedig nagyon szeretném.

 

És nem tudom, hogy tulajdonképpen, miért nem jön ki teljesen a vizelet?

Elhalt az ideg?

Vagy még mindig nyomja valami sérv és ha a nyomást megszüntetnék, megszünne a baj is?

Vagy már akkor sem? Mert már annak az idegnek annyi?

Vagy lehetne még javitani a helyzetet, valamilyen elektromos ingerléssel, kezeléssel, bármivel? És ahogy telik az idő, egyre romlik az esély?

 

Vagy bele kell törődni és örülni, hogy nem rosszabb...?

 

És hogy lehet elkerülni, hogy a pangó vizeletbe ne szaporodjanak fel a baktériumok?

Hiszen az táptalaj nekik!

Havonta egy ciklus antibiotikum éveken át?

Mi lesz ennek a vége?

 

Nincs egy orvos, aki ezt a kérdést komplex látná, aki ért az ideghez és az urológiához is?

Előzmény: banderas97 (2582)
noanoa1 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2607

Kedves kheiron,

 

Te talán meg tudsz nyugtatni....

Nagyon piszkál egy kérdés, és nem tudok napirendre térni felette.

Gerincsérv műtét után vizelet marad vissza a hólyagban. Kb. egy deci. Több, mint fél éve.

Én azt gondoltam, hogy azért, mert a sérv kiszakadt darabját kivették ugyan a műtét során, de maradtak ott kiboltosulások, egyebek, és azok "nyomás alatt" tartják azt az idegköteget, amelyik a vizelet üritést is szabályozzák. (A lábszár alsó része se tökéletes, érzéketlen, stb.)

 

Készitettek egy MR-t.

Ebből a neurológus azt állapitotta meg, hogy (idézem) ..."LIV és LV protrusio észlelhető gyöki kompresszio nélkül."

 

Most ideirom, hogy milyen megállapitásokról irtak az MR leleltben.

(Bocsánat, hogy ilyen hosszan.....)

Tényleg ezt lehet ebből megállapitani? Tényleg nem nyom ott semmi semmit, ami a vizeletvisszamaradásnak okat lehet? Aggodalmas kérdéseimre a neurológus azt mondta, hogy ne törődjek a leletben leirtakkal. (???)

 

Ime:

 

A thoraco-lumbalis csigolyák elülső peremén diszkrét csontos felrakódások vannak.

A kisizületek felszíne scleroticus, a peremeken apró csontos felrakódások látszanak.

Az IV-es és V-ös porckorong jelintenzitása inhomogénen csökkent, az V-ös porckorong le is lapult.

A S II-es segmentum magasságában egy kb. 10 mm-es gyökcysta van.

Az IV-es porckorong körkörösen előboltosul, az előboltosulása a canalis spinalis és a foramenek szűkítettségét okozza, belőle a középvonalban egy 14*4 mm-es hernia boltosul ki, amely a dura elülső kontúrján benyomatot ad.

Az V-ös porckorong is körkörösen előboltosul, és belőle a középvonalban egy kb. 20*5 mm-es hernia boltosul ki, mely a durazsákon ugyancsak benyomatot ad.

A cauda az L I-es csigolya magasságában indul.

A canalis spinalis látható területén kóros jelintenzitás változás nincs.

A csigolyatestek ill. egyebütt a porckorongok magassága, jelintenzitása megtartott.

A thoraco-lumbalis gerincen „S” alakú torsios scoliosis van.

 

Vélemény:

 

Spondylosis et spondylarthrosis thoracalis.

Discopathia L IV, V.

Hernia disci intervent. med. L IV, V.

Gyökcysta az S II-es magasságban.

 

kheiron Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2606
Kedves Kriszta, az MR kontrasztanyag gadolíniumot tartalmaz, de nagyon jól "becsomagolva". Szóval a bőrallergiáktól még teljesen biztonságos lesz a vizsgálat. Legközelebb nyugodtan vagy kérd az orvost, ne csak a recepciósokban bízz, vagy nyugodtan egyezz bele a kontrasztanyagba. :-)
Előzmény: Kriszta 1975 (2604)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2605
Ami a matracot illeti, nekem azt mondta az orvos, hogy a gerincem eligazít, hogy milyen fekhely kell, ha a puha matracon nem fáj, akkor az a jó, ha a keményen, akkor az. Szerintem nincsen szabály, hallgassatok a gerincetekre. Viszont a tönkölybúza-pelyva párna isteni, nálunk már mindenkinek az van, megvallom, ha elutazunk, anélkül már el sem megyünk, automatikusan becsomagoljuk. Akinek nincsen ilyen, az el se tudja képzelni, hogy milyen kellemes, és hogy mennyire alkalmazkodik a nyakhoz, úgy lehet gyűrni, ahogyan az embernek a legkényelmesebb.

Nagyon sok helyen lehet kapni, gyógynövényboltokban, a bev. centrumok gyógynövény boltjaiban egészen biztos. Olyan párezer ft, de megéri.
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2604
Szia Kheiron! Az lenne a kérdésem , hogy igaz -e az mri kontrasztanyagra , hogy fémeket tartalmaz. Én nem mertem beadatni magamnak mert erős nikkel, paládium allergiám van. Gondoltam nem kisérletezek a fémekkel. A recepciós hölgyek nem tudták megmondani , hogy mi van benne. Úgyhogy nem egyeztem bele.-ezt írtam alá.Előre is köszönöm a választ!
Előzmény: kheiron (2590)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2603
Már csak az vicces ahogy az ágyam kinéz , amint bevackolok magamnak, aludtam pár órát délután nagyon jó volt.A férjem azt mondja úgy fekszem az ágyban mint egy fáraó. Nem tudom van -e valaki így mint én, hogy csak totál középen tudom a fejem tartani a hátamon fekve alszom. Ha kicsit is elforditom a fejem bármelyik oldalra pár óra után is" elfeküdt nyak "panaszaim vannak. Ez azért furcsa mert ha felkelek totál mozgatható a nyakam nincs merevség.A sérv miatt van ez?A 88 éves nagypapámnak sincsenek ilyen nyomorai mint nekem.
Előzmény: Cora4 (2600)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2602
Szia! Nekem nem mindig lehet érezni, hogy a nyakamból ered, általában egyik oldali vagy a fejtetőn, ill. fejtetőig fáj, vagy a szememig.Régebben azt hittem migrén, mert volt ,hogy még hányingerem is volt.Az egyik ilyen fejfájásnál felraktam egy salonpas tapaszt mikor elkezdett hatni a nyakamon elkezdett a fejfájás is csökkeni, ill. elmúlni. Volt olyan, nem is kellett bevennem a fejfájásra  semmit mert a tapasztól rendeződött.Régebben 4-5 évvel ezelőtt minden nap fájt a fejem már a fejfájás ambulancián is jártam nem találták az okát. Már annyi gyógyszert beszedtem, mire kiderült :rendkivül alacsony a vas a véremben/nőgyógyászati vérzésem volt/A haemotológián kiabált a doki , hogy elege van a nőgyógyászokból mert én vagyok a nem tudom hányadik beteg akit odaküldtek miattuk.2 évig vasat szedtem , már kb 1 hét után elmúltak a fejfájások a vérképzőre.Most tegnap ahogy fájt éreztem hogy a nyakamból ered. Tehát ez változó. Anyámnak aki műtőtt nyaki sérves sokat fáj a feje azt mondja ő se mindig érzi konkrétan, van hogy csak pár óra múlva azonositja be hogy a nyakától van.Nem tudom mikor nézettél vérképet de érdemes ezt a kört is lefutni.
Előzmény: Pitykéné (2598)
kheiron Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2601
A  3x2 elég lórúgás adag, de  B-vitamin vízben oldódik, így hát a szagon kívül nem les sok bajod. :-)
Előzmény: Cora4 (2599)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2600
Jó, hogy ráraktad a paplant, az egy kicsit keményebb, szóval tart. Ne nevessetek ki, én hasonló meggondolásból egy polifómot tettem a heverőre,arra mágneses lepedő...aztán rendesen megágyazok.A polifom ugyanazt szolgálja nálam, mint Nálad a paplan: jobb tartást ad a matracnak.
Előzmény: Kriszta 1975 (2595)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2599
Köszönöm szépen, hogy írtál. A neurológus javasolta a Benfogammából a napi 3x2-t. Ez nekem soknak tünt, ezért is kérdezősködtem. Nyilván, ha muszáj,úgy szedem, ahogy a neurológus javasolta.Most csak a B1-et szedem, naponta 5 mg-ot.
Előzmény: kheiron (2596)
Pitykéné Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2598
Szia Kriszta!
Írtad, hogy a szemgödrödbe sugárzik a fájdalom.
Én még egy nem egészen tisztázott fejfájással szenvedek és rendszeresen a szememnél indul ki a fájdalom.
Neked kimondottan érezhető, hogy a nyakadról sugárzik a fájdalom?
Lehet, hogy nekem is ez lehet a gond?
Előzmény: Kriszta 1975 (2589)
Pitykéné Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2597
A matrac témához hozzászólva, én is szenvedtem vele nagyon sokat, de 2 éve megvettem a számunkra tökéletest. Se nem puha se nem kemény és nagyon jól tartja a formáját. Rottex kókuszos+ rugós, derékban egy kicsit megerősítve. Ebből is van többféle, pl anyukámék egy hónapja vettek, de olyan puha, hogy elsüllyedek benne.
Szerintem érdemes utána nézni.
Hozzáteszem én nem bírom a keményet, már többször is írtam, hogy , ami másnak jó az nekem egyenlőó a véggel.
kheiron Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2596
Nem vagyok neurológus, a képalkotáshoz értek, de nem használok rutinszerűen efféle gyógyszereket. Azt írják az alkalmazási előiratokban, hogy a B1-vitamin adagja rutinszerűen napi 10 mg, pótlás esetén napi 50 mg. A Benfogamma adagja meg 1-3x1 drazsé / nap, hiányállapotban.

De erről inkább kérdezd meg a neurológust, aki javasolta.
Előzmény: Cora4 (2592)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2595
Szia Cora! Én is szidtam a kemény matracot.A puha matracon meg nem fáj a hátam, de beáll a nyakam. Na ugye most legyen az ember okos.Két rossz közül melyiket válassza? A hátam a kemény matractól úgy fájt hogy még levegőt is alig mertem venni egy 20 percig felkelés után. Ráraktam gyapjú derékaljat meg egy paplant, most jobb egy kicsit.De veszek egy másikat.Jó tippeket kaptam a fórumon, de az ünnepek miatt most ugye semmit nem lehet elintézni. Egyébként nagyon jó , hogy van tényleg egy szakmailag hozzáértő a fórumon.
Előzmény: Cora4 (2594)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2594
Ez az ágy-kérdés egy nagyon fontos dolog.Már mindenfélét olvastam erről.És sokmindent ki is próbáltam.Most ott tartok, hogy legyen az ágy kényelmes...nem hepehupás természetesen, de azért kényelmes.Valaki írta már, hogy betett neki a nagyon kemény matrac.Sok okos dolgot írtak a topiktársak erről a kérdésről is, érdemes visszaolvasni.
Előzmény: Kriszta 1975 (2589)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2593
Kedves Kheiron! Ne haragudj, hogy nem közvetlenül Neked címeztem a Hozzád szóló kérdést, de Krisztának írtam épp, és adta magát, hogy ott kérdezzek. Olvasd el légyszíves a 2592-es hsz-ást, abban írtam a kérdésemet Hozzád. A választ előre is köszönöm!
Előzmény: kheiron (2590)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 2592
Most olvastam a méledet, és válaszoltam is.Nagyon sajnálom, hogy fájdalmaid vannak. Sajnos ezzel az utóbbi időben én is így voltam.

Köztünk Kheiron az, aki hívatásánál fogva ért a témához.(mi is "értünk", mert kénytelenek vagyunk a tapasztalatainkat összegyűjteni). Én az elejétől visszaolvastam a topikot, és folyamatosan elmentettem a hozzászólások lényegét,Kheironét is.És ezúton mondok így ismeretlenül is köszönetet neki a higgadt, mindig humánus és empatikus válaszaiért.És köszönet minden topiktárs hozzászólásáért, mert mindegyikből sokat lehet tanulni.

Még 2001-ben az ORFI-ban javasolták a B1 vitamin szedését.Eszembe jutott kínomban ismét, és vettem.A 10mg-os felét veszem be naponta.

Kheiron! Szeretnélek megkérdezni, hogy a B1 vitaminból a napi 5mg megfelelő mennyiség?
A másik kérdésem: szedtem Milgammát is, kúraszerűen. Most azt mondta az orvos, hogy jobban ajánlja a Benfogammát(3x2), mert abban nincs B12. Szeretném megkérdezni, hogy a Benfogamma napi 3x2-es szedése nem túl sok? Mondjuk egy nagyon akut állapotkor ajánlotta az orvos.Még nem vettem, mert nem túl rég hagytam abba a Milgamma-kúrát, és most a "sima" B1-et gondoltam szedni. Szerinted?
Válaszodat előre is köszönöm!
Előzmény: Kriszta 1975 (2589)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2591
És ez miből áll? Torna, injekció?
Előzmény: kheiron (2590)
kheiron Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2590
Konzervatívnak nevezzük a nem műtétes kezelést.
Előzmény: Kriszta 1975 (2589)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2589
Írtam mélt. Most itt görcsölök a gép előtt marhán fáj a nyakam , kisugárzik a szemgödrömbe is a fájdalom. Szerintem felrakok egy tapaszt. Egyébként flektort szoktam bevenni ha nagy a gáz.Átmentem éjjel a gyerek ágyára aludni, na ez betett.A doki nem nyugtatott meg. El vagyok kenődve.Mi az a konzervatív kezelés?
Előzmény: Cora4 (2580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!