Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.09 0 0 41272

Szia!

 

Gondolom kosival mentetek! Ez a hátránya buszos/repülős utazásnak eléggé le vagy korlátozva. Nem tudtok róla meg lehet valahogy közelíteni esetleg tömegközlekedéssel is? Vagy sétával?

Előzmény: knorti (41271)
knorti Creative Commons License 2012.08.09 0 0 41271

Mi tegnap voltunk a Nessebari Aqua Paradise-ban. Nagyon király volt! Mi GPS koordináták alapján mentünk mit a honlapjukon megadnak: 

GPS: 42.656908, 27.684281

Belépő 130 cm felett 39 leva, 130 cm alatt 19 leva. Karórát adnak, arra kell pénzt rakni és azzal lehet bent fizetni. Kaja, pia nagyon drága, és nem is lehet bevinni,motozzák is a táskákat. 34 leváért kajáltunk és még csak jól sem laktunk (ennyiből a tengerparton majdnem kétszer megkajálunk).

2 pici gyerekünk van, a gyerek részt is nagyon élvezték, de volt egy Slalom nevű nagy csúszda amire engedtek minket felülni, úgy, hogy fogtuk a kezüket. Azon csúsztunk vagy 50x. Nagyjából délig-egyig nem volt nagy tömeg, délutánra azért megtelt, de akkor sem volt zsúfolt.

Ajánlom mindenkinek, csúszdák jó minőségűek, gyerekek alig akartak eljönni, de mi is nagyon élveztük. 

Előzmény: Törölt nick (41269)
shatakela Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41270

Nagyon köszönöm :)

Előzmény: pitbull11 (41260)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41269

A Nesebari vagy a Burgasi? Ha Nesebari-t még nem láttad volna nézd meg youtuben! Aqua Paradise a neve! Nagyon durva! Azon gondolkozom, hogyan lehet oda eljutni! :) Nekem is szimpatikusabb mint Törökország! 

Előzmény: tacsalány (41268)
tacsalány Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41268

Pedig szeretne az asszony oda menni.

Én nem rajongok az ötletért :

Nekem jobban bejön a csuszda park:)

 

Előzmény: Törölt nick (41267)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41267

De utánanéztem az ára elrettentő! 2 embernek 30.000 Ft plusz még a vizum ára ami 20.000 Ft durván 2 embernek. Szerintem nem ér ennyit az egész! 

Előzmény: tacsalány (41266)
tacsalány Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41266

Na majd csak összehozzuk! :)

mi még nem jártunk arra felé!

És török országi kirándulásról nem informálodtatok?

Előzmény: Törölt nick (41265)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41265

Én már voltam bulgáriában ha jól emlékszem 4 éve Szozopolban. Életem legjobb nyaralása volt! Nekem nagyon tetszett! Nem volt hínáros a part soha egy darabot nem láttam, medúzákat sem láttam! Kaják olcsók és finomak! Nekem legalábbis izlettek! Halból grillen sült NAGY halat nem szabad venni a közepe nyers! Hajszárítót nem szoktak adni el lehet lopni. Van egy külföldi fórum az apartmanról is van leírás ott olvasgattam. Egész jókatz írtak. A takarítás nem erősségük, de ez egész Bulgáriára jelemző a hotelek tekintetében! 

Előzmény: tacsalány (41264)
tacsalány Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41264

Mi 29-35.Kapunk e törölközőt a szobához,a napágy+napernyő használat,van e

 hajszárító.Mert az asszony soha nem fér be a böröndjébe!:)

Bár itt sok dolgot olvastunk mind +,mind - irányba ugyhogy maradunk majd a saját tapasztalatnál.

 

Előzmény: Törölt nick (41263)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41263

Mi 23-22! :) Ti? Milyen kérdéseitek vannak ha megkérdezhetem? Hátha jól jön az infó nekünk is! :) 

Előzmény: tacsalány (41262)
tacsalány Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41262

:D  Bulgár!

Majd holnap este megírjuk mizu.Mert nekem még vannak

 kérdéseim hátha kapok rá választ az irodába.

Hány évesek vagytok? ;)

Előzmény: Törölt nick (41261)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41261

Sziasztok!

 

Mi sem mailon kértük így kaptuk! :) Túl korán mentem be érte...! Akkor készült a tájékoztató meg a papírok! Magyar határig vagy Bulgár határig? :D Magyar határig valóban nem lesz gáz! :D Kíváncsi vagyok nektek alá lesz-e írva! Ha igen akkor nem érdekel alá kell vagy nem bemegyek és aláiratom! :D Nehogy ott találják ki, hogy valami nem stimmel mert akkor idegrohamot kapok az egyszer biztos! :D 

 

Előzmény: tacsalány (41259)
pitbull11 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41260

Ha van is algás partszakasz pár száz méterrel arrébb már tiszta a part és a víz is.

Medúzákat mi sem Csernomorecben sem a naposparton, de még neszebárban sem láttunk.

De... vigyetek magatokkal ecetet, fenistilt és calcimuscot, és persze az egyéb gyógyszereket, (láz csillapító, hasfájásra, hasnemésre) így nem kell orvoshoz rohanni.

Amit még javaslok, pálinka! Csodákra képes, egy korty kaja előtt és egy utánna is de az már csak ha bírod :)

 

Előzmény: shatakela (41257)
tacsalány Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41259

Sziasztok!

A voucherért holnap megyünk be.Nem mailon kértük.Mindig személyesen veszem át.

Az útrol meg annyi hogy tényleg nem gáz a határig.Onnan már picit nyüg.Az utolsó 300-400km.Legalábbis nekem.

Meg persze ha a külföldi határon nem szivóznak.

De majd kárpotól az egész hét :)meg a pálinka....................:D

Előzmény: Törölt nick (41252)
gradinar Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41258

A naposparti strandokon van hínár? (vagy csak alga és medúza)

 

A Napospart elég hosszú ahhoz, hogy legyen hínáros és hínármentes rész is.

A múlt héten a legészakibb részén (a Helena komplexum magasságában) mind az öt nap, amíg ott voltunk, teljesen hínármentes volt a part. Ugyanakkor mindkét fiam elszenvedett egy-egy kisebb medúzacsípést (az étteremben jófajta balzsamecettel bekenték, oszt' annyi).

 

G.

Előzmény: shatakela (41257)
shatakela Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41257

A naposparti strandokon van hínár? (vagy csak alga és medúza)

János 2 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41256

Sajnos Pomorie tényleg ilyenné vált. A büdös azért van, mert egy rakásra hordják a hínárt a parton és rettenetesen büdös. Ezen túlmenően általában sok a hínár.

Ide kár menni strandolni, sajnos. Én éveken át jártam Pomoriébe, de minden évben rosszabb a part.

 

Üdv: János

Előzmény: runner1978 (41250)
shatakela Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41255

Szia, hát igen, az infókat én is úgy tudtam meg, hogy más kérdés kapcsán felhívtam a Robinsont, mert az a partneriroda, ahol foglaltunk, idézem: "most nem érek rá ezzel foglalkozni" - egy előbbi hozzászólásban leírtam a sztorit tanulságképp.

 

 

Az indulás előtt kb egy héttel küldenek e-mailen tájékoztatást és a cheking-hez adatokat.

Sosem voltunk Bulgáriában, csak olvasom én is a fórumokat, hozzászólásokat. Prospektusokban minden olyan szép, a többit meg élőben kipróbáljuk.

Kislányom ekcémára hajlamos (reméljük, hogy már csak hajlam marad) és a tengert erősen ajánlotta a védőnő. Remélem addigra az algák is keresnek más helyet maguknak. :)

 

A mi szállodánkról sincs semmi infó itt, csak ha a google-n keresztül. Ott például azt is írták, hogy 150 euros kauciót kérnek. Hát, átszámolva ez elég sok ahhoz, hogy leadjam és utána visszakapjam, ha minden jól megy. (erre is vannak történeteket a véleményekben) A Robinsonnál megkérdezték és visszahívtak, hogy az ő utasaiknak ez nincs. valószínű, hogy az egyénileg foglalt apartmanokra érvényes.

 

 

Azért még nem adtam fel, 25-ig még van idő, talán idetévednek új fórumozók is, akik tudnak információval szolgálni.

 

Valaki: Riviera Blue & Blue Pearl Aparthotelről? Akár kívülről is? Milyen messze van valóságban a parttól?

Előzmény: lacika2107 (41253)
utazo idegen Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41254

Szia! Ahogy mész ki Szozopolból a hátsó uton ahol a CBA is van ott van egy strand annak is tiszta a víze. Mi Arkutinoba járunk fürödni itt örizve van a parkoló és kevessen is vanak. Ez Primorszko fele a Ropotámo folyó előtt található. Ha mész Primorszko fele nem az első Arkutino táblánál menj be hanem pár méterrel a másodiknál.A mai napig is oda járunk a párommal.

Előzmény: knorti (41246)
lacika2107 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41253

Szia !! igen a Robinsonnál foglaltuk ,ha este megy a gép az kicsit kár mert egy nap elment ,de végülis már majdnem megszoktuk,mert szinte mindig így jön ki .Mi ketten megyünk a feleségemmel még nincs gyerkőc.Bulgáriába most előszőr megyünk elég sok véleményt olvastam mind + és - értelemben na de majd a személyes az az igazi !! Azért jó lett volna ha az idei szezonban járt volna valaki a Hotel Fiestába ,mert csak tavalyi vélemények vannak ,de ott is 50-50% ,végülis mindegy csak jó idő legyen a többit megoldjuk !! Egyébként ti már jártatok Bulg-ban,

Előzmény: shatakela (41242)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41252

Mi még em voltunk buszo úton azért vayok ennyire optimista egyenlőre :D Bízom benn, hogy gyors lesz az odaút! Iserősömék 1200 km-es utat busszal úgy tettek meg, hogy 16:00-kor indultak és 05:45-re már a határon voltak! Megelégednék azzal is ha másnap 14:00-raott lennék! :) Azt megkérdezhetem, hogy a vouchereket az Ibusz nektek is mailba küldte? Ott alul nem kellene senki Ibuszosnak aláírnia?? Ektek alá van írva? A hotel és az utazás voucher. 

Előzmény: tacsalány (41251)
tacsalány Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41251

Sziasztok!!!

 

Mi Szekszárdrol délben.

Voltunk már buszos uton többször.De most az asszony parázik valamiért!!!

 

Előzmény: Törölt nick (41245)
runner1978 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 41250

Szia.

 

Én voltam 2 éve Pomorie-ben, és nem tetszett.

Mondjuk ott vertek át egy szállással, ami mocskos és undorító volt, ott is hagytuk.

Van egy kicsi sétálóutca a városban, egy kikötő, meg az északi résznél strandok, ahol szerintem a kagylókat említhették.

Na ott épülnek a szállódák, csúnya fekete fomokos a part, a sok törött, csúnya fekete kagylók miatt.

Mindent bogarak lepnek, és nagyon büdős van.

Én messze elkerülném Pomorie-t.

 

Sima kagylókkal bármelyik starnd televan.

Mi Neszebarnál rengeteget gyűjtögettünk...

 

Előzmény: bgyongyi75 (41239)
joci 68 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 41249

köszi

Előzmény: ancsad1 (41222)
dolgozó n Creative Commons License 2012.08.07 0 0 41248

Szia! Parkoló helyzet: Ahogy én láttam kb.40 autónak van hely, de nem fedett. Kirándulásoz nincs tippem. Mi repültünk és így csak Neszebárig buszoztunk. Lustálkodtunk, napoztunk egész héten. Sajnos mi holnap megyünk haza. Remélem Nektek is legalább olyan jó hetetek és időtök lesz mint nekünk volt. Egy kérésem van!! Amikor a gyerekeknek van az animációs program, laptopról nyomják a zenét. Van egy szám ami úgy kezdődik, hogy egy pasi ordít egy nagyot. Nagyon jó kis tombolós zene / én csak benszülöttes tombolósnak hívtam / a gyerekek is nagyon élvezték. Minden nap van 2-3 alkalommal, de mindig a parton vagy a szobában voltunk amikor szólt, így nem tudtam kideríteni se a címét se az előadót. Ha esetleg ráismernél kinyomoznád??? :-)  Jó nyaralást! Szép időt Nektek! :) 

Előzmény: Martandim (41214)
dolgozó n Creative Commons License 2012.08.07 0 0 41247

Szia! A cigik most 4.30-5.40 között mozognak.

Előzmény: danick (41243)
knorti Creative Commons License 2012.08.07 0 0 41246

Utazó idegen! Én kérném a segítségedet. Hol van a közelben alga mentes partszakasz? :) Vasárnap a Ropotamo utcával párhuzamos strandon voltunk, tökéletes volt, tegnap a "Green life"-on, az még jobb volt, mert lassan mélyül, voltak 30-40 centis hullámok. Mára viszont mindkettőt ellepte a zöldség. Próbáltunk még délebbre menni a Marina Royal Palace utáni partra, az is olyan. Holnap elmegyünk Nessebar-ba az AquaParadise-ba, de utána még tengereznénk 3 napot ha lehet.

Előzmény: utazo idegen (41226)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.07 0 0 41245

Sziasztok!

 

Jó a busz amint odaérünk el is felejtjük a hosszú utat! :) Budapest homokórától indulunk 12:00-kor ha jól emlékszem az iőpontra! Ti honnan indultok? 

Előzmény: tacsalány (41244)
tacsalány Creative Commons License 2012.08.07 0 0 41244

Sziasztok!

Mi is Ibusz,és busz :(.

De ennek is örülünk.

Sajnos semmit nem tudunk a szállásról!

Honnan jöttök??

 

Előzmény: Törölt nick (41236)
danick Creative Commons License 2012.08.07 0 0 41243
Ez évi cigarettaárakat tudna valaki irni?Tavaly 4.20-5 leva között mozogtak márkától függöen.Kiváncsi vagyok emelték-e. Illetve várnábol napospartra mennyi most a buszjegy?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!