Keresés

Részletes keresés

HLP Creative Commons License 2007.12.16 0 0 2488

Ezek fent vannak a MÁV oldalon?

Engedelmeddel bírom a nagytopikba is!

Előzmény: gw (2486)
Nandesz2 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 2487
Na, ez egy jó döntés. Az előző sztrájk után pont arról írtam a MÁV-nak, hogy miért nem lehet így csinálni.

Ezt a társvasutak kezdeményezték?
Előzmény: gw (2486)
gw Creative Commons License 2007.12.16 0 0 2486

a Hungária ma csak Párkányig közlekedik, Párkánytól pótlószerelvény közlekedik Budapestig. A Jan Jesenius Budapestig jön, de azonnal visszaindul Párkányba, reggel onnan indul majd.

Holnaptól az összes EC/IC/EN csak Párkánytól és -ig közlekedik, a sztrájk végéig.

 

A Pannonia holnap reggel már csak Pozsonyig megy, és onnan is indul majd vissza.

A Bem ma még Hidasnémetiig jön (ott át kell szállni egy pótlószerelvényre), holnap onnan indul vissza Varsóba, a továbbiakban a sztrájk végéig csak Varsó és Kassa között jár majd.

Siemens113 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 2485
Hűűű ez "jól" hangzik. :D Nah kíváncsi leszek majd, köszi a tapasztalatokat. Mondjuk jövő vasárnap akarnék menni de ezért elég kétséges az egész. Mindenesetre jó lenne ha összejönne. :)
Előzmény: Nandesz2 (2478)
diesirae Creative Commons License 2007.12.16 0 0 2484
Köszönöm szépen! Nem titkolom, csak pár napja regeltem be, máig kimaradt. Bocsi :))

A nemzetközi összeállítás már 3 éve létezik az oldalamon. Idéntől lesz rajta IC-összeállítás is, már egy része kész van. És tényleg örülök, ha hasznos. :D
Előzmény: gabor144 (2476)
csabyke Creative Commons License 2007.12.16 0 0 2483
Én október 6-án rendeltem ki 1 pommes -t kechuppal illetve 1-1 zöldteát....

kerek Ezer HuF volt...

Pommes 400
Tea 2×300
Kechup GRATIS!

Zug: EuroCity 43 Franz Liszt
Nandesz2 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 2482
De csak azért, mert a kollega már eleget ivott...
Előzmény: Cinelíze (2481)
Cinelíze Creative Commons License 2007.12.16 0 0 2481
Ja... vagy a "Ma van a kolléga születésnapja, de én iszom helyette" :)
Előzmény: Capirosi (2480)
Capirosi Creative Commons License 2007.12.15 0 0 2480
Az mekkora volt már! :DDD, Kérek egy teát! válasz : Beteg vagy kisfiam... :D:D:D:D
Előzmény: Nandesz2 (2478)
Nandesz2 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 2479
Amúgy ettől eltekintve jókat lehet ott kajálni, 6-7 féle étel közül biztos választhatsz, és ha italt is fogyasztasz, akkor is bőven kijön borravalóval együtt 2000 forintból.

Általában Sopron felé menet inkább reggelizni szoktam, az jó szokott lenni. Visszaúton nem kajázom, mert addigra már Ausztriában vagy Sopronban teleeszem magam. :-D
Előzmény: Siemens113 (2477)
Nandesz2 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 2478
Esti Sm-Bp IC, étkezőkocsi...

Azon a vonaton esett meg, hogy az étkezőkocsi teljes személyzete mattrészeg volt.

Akartak nekünk csinálni rántottát, 8 tojásból. Mert szerintük abban rejlik a férfierő. Meg kínálgatták a cigánypecsenyét ezerrel. Aztán amikor kértük a számlát, csak tanácstalanul álltak, nem tudták mennyi az annyi. Megfogtam az étlapot, nekem kellett összedni a fogyasztásunkat. :-)

Egy tipp: Ha úgy köszönnek, hogy "Hutyutyu, rutyutyu!", akkor fordulj sarkon, és menekülj ki az étkezőből!

Ez egyébként nem Diacelles kocsi volt, de ez gondolom egyértelmű.
Előzmény: Siemens113 (2477)
Siemens113 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 2477
köszi szépen én is elég bizonytalan vagyok mikor az árra kerül a sor, tényleg mindenhol más.... Nyáron pl a kassai IC Wrbumz kocsijában még "menü" is volt 6euro körül de akkor annyira nem figyeltem a részletekre.

Most legközelebb egy félig belföldi félig nemzetközi (papíron belföldi) étkezőre lesz majd szükségem; amikor jövök haza Puchbergből az utolsó soproni IC-vel. Meg kell mondjam tartok tőle egy kissé minőségileg szóval lehet hogy marad a szendvics.

Egyébként itt csak sültkrupli meg valami rántott az opció vagy esetleg mást is összeraknak?
Előzmény: Nandesz2 (2472)
gabor144 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 2476

Te, hát ez egy baromi jó honlap! Mondhatni hiánypótló!

 

De miért titkolod? Még az adatalpodon sem említed!

 

Siemens utalása és a nickedre guglizás kellett hozzá, hogy megtaláljam! Brumm.

Előzmény: diesirae (2456)
Milkabika Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2475
"Ennek oka milehetett?"

Kezdek apró változásokat észlelni, remélhetőleg ez egy pozitív folyamat kezdete.
Előzmény: csabyke (2474)
csabyke Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2474
Új dologra lettem figyelmes a Keleti nemzetközi utastájékoztatójában:

Bemondták, hogy pl. az OEC 62 vonat leghátsó kocsijának száma 262 :)
Illetve, hogy az étkező és elsőosztály a vonat melyik részén található!

Illetve az OEC 62 végén volt a V43 ?1020? - mintha az húzta volna be a nyolcas vágányra! Ennek oka milehetett?

És látom szépen épül ott is a karám!
gw Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2473

a főételek 8 eurósok, a sört nem tudom mennyibe került, azért ittam Szalont, mert ez volt az egyetlen magyar sör a készleten, hameg már Lengyelországban vagyok, miért igyak cseh sört a magyar kocsiban? :)

egyébként jót lehetett dumálni a személyzettel, az egész úton én voltam az egyetlen, aki evett is valamit, Krakkóig csak teáztak, Miskolctól csak söröztek a vendégek.

 

Előzmény: alex_86 (2470)
Nandesz2 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2472
Hát, ez engem is érdekelne, hogy egy WRmz a Bem EC-n milyen árakkal dolgozik.

A minap EC 45-ön ettem Bécsből hazafelé jövet egy Diacelles WRbumz kocsin. Cigánypecsenye 8€ 80 cent. Ez volt a kaják átlagára nagyjából. Nem ittunk semmit, borravalóval együtt két cigánypecsenye és két adag sali nagyjából 6000 forintba volt.
Odafelé nem ettem, kávézás közben azonban átfutottam az étlapot, akkor az egy szintén Diacelles WRmz volt, EC 46-on. Ott inkább 10-12 euros főétel árakat láttam, míg a két kávéért tejszínnel 5 €-t fizettem. Ez azért is volt meglepő, mert pár nappal előtte egy Diacelles WRbumz büfé részében a Kőrös IC-n mindössze 1 euro volt a kávé.

Ezeddig nem tudtam rájönni az árképzésük rejtelmeire, de annyit sejtek, hogy ugyanazon a viszonylaton a WRbumz olcsóbb mint a WRmz.

És az is biztos, hogy a Diacelles idők előtti árakhoz képest picit csökkentek az árak, bár ez talán a bécsi járatokon látszik a legkevésbé. (Most már talán nem drágábbak a magyar kocsik, mint az ICE vonatok étkezői...)

Jó lene, ha Szlovákiához hasonlóan nálunk is elérhetővé tennék az étlapokat, akár járatonkénti bontásban.
Előzmény: Siemens113 (2469)
DVB Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2471
Alapvetően én is többet vártam ezektől a vagonoktól a külső alapján.

Ezekszerint nem kell is nagyon sajnálnom, hogy csak műanyagpohárban jött az áldás! Legalább volt! :)

Esetleg,ha ismét mennék Varsóba, akkor inkább a Galilei-n lévő hálóval. Régen a Cracovián is az volt a legrosszabb, amikor hazafelé kellőképpen álmos állapotban megszállták Miskolcon a belföldi utasok.

Üdv.
DVB
alex_86 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2470

Jól megadtad a módját :)

Sebaj, voltak ott az étlap végén jó borok is, az még talán jobb is, ha nincsen Aranyfácán :))

 

Előzmény: gw (2468)
Siemens113 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2469
Egy picit OFF de pl egy ilyen ételadagot milyen árban mérnek? :) Köszi
Előzmény: gw (2468)
gw Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2468

én az első napon próbáltam ki Varsótól Budapestig (többet nem vegyek vele végig, az biztos :)

A legjobban Varsó és Krakkó (50%) és Miskolc-Budapest (100%, igaz vasárnap) volt tele. A szlovák szakaszon is sokan utaztak rövid viszonylaton, igaz, ott minden második városban megáll és pótjegy se kell rá...

bár nem ültem végig az utat, de nekem az ülésekkel nem volt különösebb bajom, a lábam is elfért valahogy (persze azért megváltás volt leszállni a Kaletiben).

A Diacell ugyan jóval olcsóbban mér mindent, mint a nyugati járatokon, de azért még így is szép árak vannak. Ráadásul Lengyelországban állítólag nem szabad sört árulni az étkezőkocsiban, úgyhogy ők is kénytelenek lesznek pult alól adni (bár én azért legurítottam egy sört Tarnów után :)

 

Előzmény: alex_86 (2458)
csabyke Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2467
Mentem ma ismét az Avala IC -vel... Feltűnően gyérebb volt az utasmennyiség... Gondolom egyi oka lehet ennek, hogy a 150-en ütemes a menetrend, és más vonatok (akár az Avala idejében) ugyanilyen gyorsan leérnek
Kettő: ismét nem áll+ Szabadszállás és Soltvadkert állomáson

A harmadik és ami miatt ezt elkezdtem mesélni:
OFF: Tesóm Baján tanul (fősuli...) és nagyon sok Szerbiai csoporttársa van, tehát sok nálunk a szerbiából érkező diák...
Ők viszont NEM MERNEK ÁLLÍTÓLAG HAZAUTAZNI AZ ÜNNEPEKRE!!!!

Ennek oka: Valami őrületes katonai besorozásba fogtak a szerbék, gondolom a Koszovót érintő dolgok miatt és az egyetemista srácok attól félnek, hogy vissza már nem engednék őket!

ON:
Ha ez igaz, akkor lehet, hogy 1. Csökkenni fog az utasforgalom ezirányba
2. Lehet egy magyarázat arra, hogy a Szerbek miért is nem szerették volna a BÁCSKA D-Zugot... :(

A szembejövő AvalaIC344 -ben pedig 3 ÖBB Bmz volt, az egyik pirosfajta volt... 14:00 -kor jött el mellettünk délegyházán, tehát nem ér be 14:09 -re a Keletibe!
Mennyire késős fajta dec9 óta?
alex_86 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2466

Szia!

Nem vagyok egy nagy kritikus, de ez most az én várakozásaimat is alulmúlta. Régebben hasonló kocsik jártak a Poloniában is, akkor utaztam hasonlóban, de ezek nagyságrendekkel "lelakottabbak" lettek. A MÁV, de még a CD IC kocsijainak színvonala fényévekkel jobb ezeknél.

Abban igazad van, hogy ez náluk is relatív, nyáron pl. a Cracovia AB kocsijai voltak a kedvenceim, az ezerszer különb volt. De ez azért mégiscsak egy minőséginek nevezett EC vonat...

Előzmény: DVB (2459)
Nandesz2 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2465
Eléggé igénytelen dolog egy étkezőkocsiban műanyagpohárban felszolgálni a sört... :-(
Előzmény: DVB (2464)
DVB Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2464
Sajnos nem! :( Mi mondjuk egy TLK márkanevű vonattal mentünk. Ezek csúcsidőn kivül járnak, féláron a rendes árhoz képest, ugyanazokkal a szerelvényekkel mint az egyéb belföldi Expresszek és IC-k. A büfékocsiban nem mértek sört, csak kicsit pult alól. Visszafelé be kellett érnünk az 1% alkoholtartalmú KARMI nevű karamellás alkoholmentes cuccal, mert sok szurkoló ment Varsóba válogatott focimeccsre és teljes alkoholtilalom volt, még Varsóban is. Amúgy normálisabb árak voltak, mint az Utasellátónál. 2 sör és 2 kávé volt kb. 7-800 forint környékén. Hogy ne legyen teljesen OFF, ime 3 kép a büfékocsiból (egy érdekes matricával):

Előzmény: BahnScorper (2461)
Nandesz2 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2463
11 másodperccel gyorsabb voltál. :-D
Előzmény: BahnScorper (2461)
Nandesz2 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2462
A hely minden 2.o fülkés EC vagonban szűk. A magyar DWA kocsikban ugyanúgy, mint akár az ÖBB fülkéseiben.

A kocsik hossza adott, a fülkék száma szintén adott, csodákat innentől kezdve nem lehet várni.
Előzmény: HLP (2460)
BahnScorper Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2461

Adnak még az IC-vonatokon enni-inni az utasoknak? 2001-ben még a helyjegy árában benne volt 2. osztályon egy nápolyiszelet, valami ital, meg egy frissítőkendő, az 1. osztályon ezen felül még szendvics is...

 

 

A fülkék szükségéről annyit, hogy ugyanolyan 11 fülkés 26,4 m hosszú kocsik ezek is, mint a mi CAF- vagy DWA-kocsijaink...

Előzmény: DVB (2459)
HLP Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2460

A hely bizony elég szű a 2. osztályon...

 

Előzmény: alex_86 (2458)
DVB Creative Commons License 2007.12.14 0 0 2459
Hello!

Szerintem meg a lengyel IC vagonok semmivel sem rosszabbak a magyar vagonoknál. Októberben hasonló vagonban utaztam oda-vissza Varsóból Gdanskba 4 óra egy irányban. Ott a másodosztályra nyolc helyjegy volt fülkénként eladva, nem hat. Ahhoz képest, ez a hatos verzió nagyon kellemes megoldás.

A kosz teljesen relatív, mindig vannak tisztább és koszosabb vagonok. A WC-k állapota pedig leginkább a MÁV-ot és a magyar utazóközönséget dicséri, ahhoz semmi köze a PKP-nak. Maximum ha befele jön. Vonatoztam eleget, de menetközbeni takaritást egyedül a CD-nél láttam EC-n.

Nem mondom, hogy hűde rendben lennének a lengyel vagonok,de nem olyan katasztrofális, mint ahogy leírtad.

Üdv.
DVB
Előzmény: alex_86 (2458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!