Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

betg Creative Commons License 2011.03.25 0 0 3891
betg Creative Commons License 2011.03.25 0 0 3890

Kössz

 

Még egy, néztem a használtautó hirdetéseket és nagyon dobáloznak az exclusive kivitellel de a fele sem az.

Az exclusive kivitel mind gyári xenonos és lámpamosós és a B oszlopon a fekete müanyagon ott kell lennie a feliratnak

A bőr ülés nem széria az exclusive-ben sem .

 

citroen_ds Creative Commons License 2011.03.25 0 0 3889

Hali betg!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy a főtengelyen van 1 bordás tárcsa, az a vezérlésé, az előtt meg van 1 tárcsa a hosszbordázott szíjnak (klíma, generátor, feszítők). Erről a tárcsáról kérnék pár információt, hogy mi a feladata, hogyan dolgozik, szokott-e meghibásodni? Ha igen mennyi szokott lenni az új.

Kocsi évj. 2001 C5 2.0 HDI

Előre is köszi.

Üdv

bgaben Creative Commons License 2011.03.25 0 0 3888

Szia betg

 

Nagyon köszönöm a részletes infót,a fogyasztás 1 kicsit el gondolkodtat kevesebre számítottam,legalább a 2.0-nál,de nem kis kasztniról van szó,amit cipelni kell neki ez világos(2-es C5-ben az 1.6 hdi fap az akkor mire jó?? leeszi a hajamat???)a hidraulikának örülök,hogy probléma mentesnek mondható,és itt a fék rendszer az független is tőle,ha a fotókon jól láttam,mivel van külön fékolaj tartály!

Amit még kérdeznék,az az lenne,hogy egy exkluziv felszereltség mit tartalmaz eredetileg! Lehet,hogy motor függő is a dolog???

Hidraulika olajat milyen időközönként kell cserélni p.l? Milyen kell belé,és mennyi pénz az olaj,és a művelet?Láttam 6 gangos váltót is az gondolom csak a 2.2-es motorhoz jár.

Én autó fényező vagyok,és a kasztival átnézésével nem lesz különösebb gond,de amit eddig tapasztaltam ezek a vasak nincsenek rommá törve,és nem is igen tűnik egy szét rohadós típusnak,ha még nem kellett meg bontani az eredeti felállást,egy szóval többek között ezért is szimpi ez a bálna(94-es Xantiám sem volt még törve,nem is rohad)meg gondolom ez is kényelmes,vagy még jobb mint az elődje!!!

 

Üdv mindenkinek!!!

Előzmény: betg (3884)
N_Joco Creative Commons License 2011.03.25 -1 0 3887

Helló!

 

Nekem egy 2001-es 2.2 HDi-m van és egyet értek betg kollégával, mert én banki lefoglalt autóként vettem, de költöttem rá annyit, hogy jó legyen mintha vettem volna egy jót (normálisan karbantartottat).

 

Ha már nézegeted őket, akkor ami még kérdéses szokott lenni az a tolatóradar (nem érintkezik, vagy nem jó a szenzor), ilyenkor folyamatosan sípol, továbbá ha kazettás rádiós akkor elvileg lennie kell cd tárnak az anyósülés alatt (nézd meg, hogy benne van-e és jól működik). Ha újabbra akarod cserélni akkor vagy lemondasz a cd tárról vagy keresel olyat ami tudja kezelni:). Rádióval kapccsolatan szóljatok ha nem jól tudom. 

Valamint ha felnyitod a motorháztetőt és nem találod az akkumulátor borítását, akkor kérdezd meg, hogy volt e törve mert az hajlamos ütközésnél eltörni.

A hidraulikus rendszer átalában akkor romlik el, ha nem jó olajat töltenek bele (na ez nem olcsó mulatság).

 

Ezek az én tapasztalataim.

 

Üdv.: N_Joco

Előzmény: bgaben (3874)
Gyuszo78 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 3886

Ellenőrződet kérem kihozni az asztalhoz, szaktanári dícséret! Gratula :)

Előzmény: betg (3884)
V.6. Creative Commons License 2011.03.25 0 0 3885

Húúúú, apukám!!! Ez csillagos 5-ös!!! : )

Előzmény: betg (3884)
betg Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3884

Üdv motor 2.2hdi, az olcsó példányokat kerülni, alkatrész az utolsó csavarig van hozzá mindenem. Nagyon nagyon alaposan átnézetni megvétel elött ebben tudok segíteni, km nem számit annyira ennek a motornak, inkább a gazdája ,hogy bánt vele , 10-ből 8ban tekerve van az óra,

jó az automata is de városban 10lit  alá nehéz levinni , Esp az 2002  től széria a 2.2hdi ben a 2.0hdi ben nem nagyon van , nem szokott gond lenni vele és tökéletesen müködik a 2.2hdi nél a FAP rendszerrel szokott gond lenni, ezt megszüntetjük ,kevesebbet fog enni és egy sor probléma örökre megoldódik. A autómata világitás az jól működik, az esőérzékelő az már kevésbé.

Hidraulika 2 féle van a 4 gömbös és a 6 gömbös , a 4 gömbös a sima hiraktiv aminek nem állítható a rugozás keménysége nincs sportfokozat , a 6 gömbös a hidraktiv + aminél van sport gomb a hasmagasság állító gombon, kb egyformán megbizható mind a két rendszer sokkal tovább bírja mint a régi citroen hidraulikák de azért ezekkel is van néha probléma de pl egy gömb kb 8-10 évet simán kibir tölteni nem lehet de van bőven ha kell, elég ritkán durran el . A klima tökéletes ha pollenszűrőt 10-15ekm -ént cseréled

Hasmagasság: normál állásban ha rosssz úton mész akkor 1.5cm rel megemeli az autót automatikusan, Pl Bp szinte állandóan, borzalmasak az utak, ha jó az út akkor 110km/h -ig nem állít rajta ,110km/óra felett 1.5cm rel engedi le.

 

 

Gyenge pontjai:  hát  ezek az autók most értek abba a korba ,hogy egy csomó mindent cserélni kell kérdés ,hogy az előző gazdája mennyire tartotta karban

1: hátsó lengökar csapágyak! Hátsó féknyereg és a lengökar összerohadása (néha csak féktuskó cserével javítható nem túl drága de nagy szívás)

2: bal oldali fűtés állítható e? (csak meleget fúj) javítható de alkudni kell

3: kombinál hátsó üveg nyilik e (mindegyik nyitható) de kevésen müködik javítható nem nagy összeg

4: Kézifék ! féktuskó nincs e berohadva? kézifék kötél ?ez mostanában sláger és csak megvezető csővel cserélhető nem olcsó mutatvány  kompletten a 2 oldal anyaggal 30eft

5: hosszbordásszíj feszítője? főtengely ékszíjtárcsa nem zörög e  stb,stb

kupplung állapota, kemény mint a kő recseg nehéz kinyomni az nem túl jó de ez bármelyik autóra igaz, és még sok aproság ami egy használt autónál előfordulhat .

Kérdéses ,hogy ezen híbák fennállnak e vagy már túl van rajta az autó, az előző tulaj kicseréltetett mindent elege lett belőle és elad egy mostmár újra pár évig jól müködő autót na ha egy ilyet kell találni.

A 2.2 hdi fogyasztása elég tág határok között mozog amit láttam ügyfelemnél legkevesebb az 5.4liter vegyesben és tényleg annyi de ehhez iszonyatos önuralom kell, országúton az átlag 6,5-7liter normál vezetésnél, ha mész mint a barom akkor 9-10liter de akkor megbüntetnek a sünök. A 2.0hdi hasonlóan fogyaszt lényeges különbség nincs , Természetesen a többi motor is jól működik de ebben a c5 szériában én a 2.2hdi tartom a legjobbnak , természetesen lehet velem vitatkozni, de akkor is !

A 2.0 hdi egy kicsit egyszerűbb ezáltal egy kicsit olcsóbb a fenntartása ezt elismerem

Remélem tudtam egy kicsit segíteni sok türelem és szerencse kell hozzá ha egy tényleg jó és szép példányt akarsz vásárolni

Inkább egy kicsit legyen drágább és jó, mint olcsó és szar mert az a végén úgy is drága lesz.

Előzmény: bgaben (3873)
csori01 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3883

Szia.Nekem egy 2.0hdi 110pacis van én a motort csak tudom dicsérni.Nekem semi problémám nem volt még a motoral.

egyébként én csak dicsérni tudom az autot.

 

Előzmény: bgaben (3873)
szergi87 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3882

alvázszám alapján keresték... azért érdeklődtem Tőletek is mert valahogy nem láttam én se, gondoltam valahol szem elől rejtve van felszerelve! de akkor lehet hogy nekem sincs?!

V.6. Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3881

Küldtem neked egy mailt!

Előzmény: bgaben (3873)
V.6. Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3880

Idézet a kezelésiből:

 

A szabad magasság automatikus állítása
• Ha a gépkocsi sebessége meghaladja a
110 km/h sebességet, jó minôségû úton,
a gépkocsi lesüllyed.
Ha az út minôsége romlik, vagy a gépkocsi
sebessége 90 km/h alá esik, a gépkocsi
normál pozícióba emelkedik.
• Alacsony és közepes sebesség mellett,
ha az út minôsége rossz, a gépkocsi megemelkedik.
Ha az egyik feltétel nem teljesül, a gépkocsi
normál helyzetbe áll vissza.

Előzmény: bgaben (3873)
V.6. Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3879

Az enyém 2002-es, és az enyémben sincs. Nem tudom miért, de nem szereltek ezekbe az évjáratúakba. Csak a szivattyú fenékszelepén van egy kis szűrő.

Előzmény: Gyuszo78 (3876)
Gyuszo78 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3878

Na jah... tavaly nyáron már "--" fokot jelzett szegényke :)))

Kiakadt kicsit.

Előzmény: szergi87 (3872)
Gyuszo78 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3877

Szia.

 

Igaz, hogy az én autóm benzines, de asszem minden első genes C5-nek a gyenge pontja az elektronika. Így amikor vettem, a formája és a nagysága fogott meg, de viszont azok az extrák hiányoznak belőle aminek a hiányai miatt talán kevesebb az ilyen jellegű meghibásodás. ( nincs sem esőérzékelő, sem automata világítás.)

Sima mezei manuális klíma oszt ennyi :)

Egy éve megvan a gép, eddigi árban legnagyobb problémám csak annyi volt, hogy a kipuff csonknál elszakadt a rezonátorcső (asszem így hívják), meg kipuffdobot cseréltem rajta.

A hidraulika megbízhatónak mondható, áteresztés inkább a bilincseknél szokott lenni, bár nálam még nem fordult elő. :)

Az automatikus hasmagasság állítás 110km/h felett az igaz :)

Sőt nagyon kis sebességnél automatán meg is emeli a kocsit ami hasznos dolog (pl. padkára felálláskor), a futómű "sport" állásban érezhetően felkeményedik, nem himbálódzik annyira kanyarban, viszont minden kis útfelületi problémát megérzek bekapcsolt állásban.

Korrózió egyáltalán nincs a gépen, pedig már 11 éves a lelkem :)

 

Remélem, hogy nagy vonalakban tudtam segíteni, HDI motor miatt a többi fórumlakó véleménye a mérvadó :)

Ja, és átlagfogyi egy 1.3 tonnás bálnánál, 3 személy, full csomagtartó, tartós 80-90km/h : 5,6 l/100km .... nem rossz :)

 

Citroen C5, én így szeretlek! :D

 

Üdv:

Előzmény: bgaben (3873)
Gyuszo78 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3876

anno én is vettem, de valahogyan nem találtam a kicserélendő szűrőt, és visszavittem a boltba. elméletileg nekem nincs a kocsiban.... vagy láma voltam, és nem találtam :)

(2001, 2.0 16v benzines)

Előzmény: szergi87 (3875)
szergi87 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3875

Urak! bezinszűrőt hol találom?? vettem egyet és jó lenne kicserélnem!!

köszi!!

bgaben Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3874

Bocs az előzőben nem írtam melyikről is érdeklődöm:2001-2002-2003-as évjárat,tehát az 1-es C5-ös érdekelne!!!

bgaben Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3873

Üdvözlök minden C5 tulajt! Kérdezni jöttem ide tőletek,mint szakértőktől!

 

Egyébként én Xantia tulajdonos vagyok és egy C5-ösben gondolkodom.Tanácsokra,véleményekre,tapasztalatokra lenne szükségem tőletek!

Mindenképp HDI-ben gondolkodok és az 2.0 vagy inkább2.2 HDI legyen-e,melyikről mi a véleményetek,(fogyasztás mindkét motornál érdekelne)ezen kívül a felszereltségi szintek,ill ezek betű jelzései még nem teljesen tiszták és egyértelműek számomra!P.L:a magasság állító gombok között van egy sportosabb futómű hangoláshoz való gomb,ez ér-e valamit,és ha ezt érdemes figyelni,akkor melyik felszereltségben található ez meg?

Ezen kívül érdekelne még a típus gyenge pontja,pontjai amire mindenképp oda kell figyelni vásárláskor.

Ennél az autónál már a hidraulika elektronika által vezérelt ha jól tévedek,és olvastam olyan hirdetést is amiben azt írta az eladó,hogy az autó 110km/h-nál,ha jó az út lejebb ereszti a hasmagasságát!!! Ilyen van é mert én ezt elég érdekesnek találtam!!!!

Érdekelne még,hogy milyen extrákat érdemes fontosnak tartani,hogy azok benne legyenek,ez tudom,hogy szubjektív dolog és itt inkább arra gondolok,hogy amik valóban hasznosak és megbízhatóan is működnekP.L:gondolok itt ilyenekre autómatikus világítás bekepcsolás,esőérzékelős ablaktörlő,két zónás klíma,a klíma mennyire hatékony,kipörgés gátló,menet stabilizátor,stb,stb!

Alkatrész beszerzési forrrások milyenek,és mennyire húzós,egy szóval minden érdekelne a típussal kapcsolatban amit írtok,jó és rossz is!!!

 

 

Köszönettel Gábor!

 

 

szergi87 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3872

:) a tiéd már rá van állva a globális felmelegedésre!!:)

Előzmény: Gyuszo78 (3870)
Gyuszo78 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3871

Gyertek csak, legalább témázgatunk a C5-ről, úgyis lenne pár szakmai kérdésem :)

Gyuszo78 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 3870

Szia.

 

Ennek kifejezetten örülök. Ha esetleg még leledzik nálad egy hőmérséklet szenzor, akkor azt hoznád magaddal a talira? :)

Ahogyan melegszik az idő, úgy csökken a hőmérséklet érték, a mai reggelen csupán csak 55 C fokot mutatott a téli 78-85-höz képest :))))))))))

 

Köszi előre is, további szép napot :)

Előzmény: betg (3869)
betg Creative Commons License 2011.03.23 0 0 3869

Sziasztok valószinű ,hogy legurulok én is hátha látok egy két szép vasat.

csori01 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 3868

Sziasztok! Az április 24-i találkozón én is részt veszek, nekem 160 km. Jó lenne már egy pár C5 tulajdonossal összefutni és megosztani a véleményeket személyessen is az autóról.

Baleset és problémamentes utat mindenkinek.

Üdv: Csóri01

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.23 0 0 3867

köszönöm az infot, kb 2500 km-re vagyok magyarorszågtol, igy szemelyesen nem megy a "randi", de eltettem a szåmod, ha hazakeveredek, rådcsörgök!

udv

mb

Előzmény: betg (3854)
Birdiee Creative Commons License 2011.03.23 0 0 3866

Nekem durván 100km,de lehetséges,hogy ott leszek! :)

Előzmény: Gyuszo78 (3865)
Gyuszo78 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 3865

Jó lenne, ha lenne egy kis összejövetel.  :)

Nekem kb. 120km, ott leszek!

 

Remélem összefutok sok c5 tulajjal! :DDD

Előzmény: szergi87 (3864)
szergi87 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 3864

én kicsit messze vagyok, de ha C5-ös kollegák jönnének akkor leutaznék..

Előzmény: Gyuszo78 (3863)
Gyuszo78 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 3863

Sziasztok.

 

Jöttök április 24.-én egy kis siófoki összeröffenésre?

Jó lenne személyesen is találkozni, kis eszmecsere, ötlet-csere...

Hmm???? :)

foldijo Creative Commons License 2011.03.23 0 0 3862

Köszi a választ.

 

üdv. szepi

Előzmény: szergi87 (3861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!