Keresés

Részletes keresés

Tittici Creative Commons License 2006.09.13 0 0 82
Előzmény: Tittici (81)
Tittici Creative Commons License 2006.09.13 0 0 81

A pontos szöveg:

 

Cégünk a fém rugótest törésére és minimum 30%-os maradandó alakváltozására 10 év garanciát vállal.

Cégünk a latex, kókusz és hideghab belső szerkezetének minimum 30%-os maradandó alakváltozására 5 év garanciát vállal.

 

Még annyit, hogy a matracoknál figyelembe kell venni a testsúlyt, mert van a normál ami 90kg-ig oké, afölötti testsúlynál a "90 kg+" jelzést kell figyelembe venni.

A matrac mérete megegyezik, csak a benne lévő rugók acéljának az átmérője vastagabb.

Hú de hülyére sikeredett ez az utolsó mondat.

Előzmény: godfrey (80)
godfrey Creative Commons License 2006.09.13 0 0 80

az egészre 10 év a gar vagy csak a rugokra?

 

Előzmény: Tittici (79)
Tittici Creative Commons License 2006.09.12 0 0 79

Nekem Rottex zsákrugós van. Birja a strapát és baromi kényelmes. Garancia 10 év, de a huzat és úgy az egész masszívabnak néz ki, mint az Ikeás, amire 25 év garit adnak.

Különben azt mondják, hogy 10-15 évenként le kell cserélni a matracot, mert a korral változik az ember izomtónusa és más keménységű matrac kell egy 25 évesnek, mint egy 60 évesnek.

Előzmény: godfrey (78)
godfrey Creative Commons License 2006.09.11 0 0 78

Tapasztalatomat szeretném megosztani veletek.

 

2x probálkoztunk Ikeás matraccal, 2 x vették vissza az első 4 évet bírt a második 1 et... és nem csak alattam (140 kiló) hanem 50 kilós feleségem alatt is.

 

Ezek után másodszorra visszadtáka pénzt (tényleg normális az ügyintézés) és nekiláttunk matracot kerestünk.. végülis Yatas Blue matracot vettünk darabja 55 000 Ft.

Kissé kemény volt az első nap de aztán nagyon kellemes! Jó volt rajta aludni elmúlt hátfájás meg minden.

Sajna ez kb 4 hónapig tartott a folyamatos forgatgatások ellenére elkezdett puhulni.

Most 1 éves gyakorlatilag ugyanugy fáj benne a hátam mint az Ikeással.

 

Az asszony matraca is puhul de az még megvan valahogy.

Most a nagy dilemma mit vegyek legközelebb???

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.27 0 0 77
Nem szeretek sátrazni, mert a sem a polifoam, sem a gumimatracokon nem tudok aludni keménységük miatt, másnap összetörve ébredek, elnyomott idegekkel, a puhától meg megfájdul a hátam.
Kedvesem pár éve vett a Kikában sokszázezerért ágyat, valami hiperszuper betéttel, kétoldalas, rugós, kókuszos, latexos félkemény fajtát, ő is azt szereti, nekem is tetszik, épp besüllyed alattam, oldalt, arcon és háton is kényelmes.
Nálam viszont acélvázon 15 milis rétegelt lemez van a 10 centis, közepesen kemény habszivacs alatt, amit vettem vagy 20 ezerért, komfortkülönbség semmi, ugyanolyan kényelmesen alszunk mindkettőn. Lassan 6 éve használom, talán kicsit kipuhult, atka, por nincs benne, de még mindig kényelmes, majd jövőre átteszem a kocsiba franciágynak, az ágyba meg veszek egy újat egy újabb huszasért.
Százezreket matracért? Inkább elköltöm a különbözetet egy repülőjegyre Jemenbe...

gorkmc Creative Commons License 2006.08.25 0 0 76
Szia helion!

Na milyen a Rottex ? Én is most szándékozom venni egyet. Igaz nem ilyet, hanem zsákrugósat, és az galérián lesz hajópadlón. Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra!

Köszönöm!

gorkmc
Előzmény: helion (75)
helion Creative Commons License 2006.06.17 0 0 75
Jónapot.
Ma sikerült begyűjtenem 2 db rottex matracot, valami lc m 5z, vagy mi. Meg valami memory foam. Meg aloe vera. Van ezekre írva minden, kérem. 90x200 méretűek. Fizettem uszkve 135 e Ft érte.
Vajon megérte?
Még nem próbáltam élesben (egész éjszaka) , csak a boltban, de ott rugós rácson is, meg letettem a padlóra is, merthogy nekem olyan ágyam lesz hozzá, ami nem rugózik, hanem fix csak még asztalos dolgozik vele).
Van esetleg valakinek ilyen? tapasztalat?
Beuka Creative Commons License 2006.06.12 0 0 74
Van-e valakinek Tempur matraca? Mik a tapasztalatok?
Standi Creative Commons License 2006.06.09 0 0 73
Találtam egy tutijó matrac boltot. Nincs is kérédés, hogy itt mindern matrac kérdésre választ kapsz! Ilyen kiszolgálást én még az életben nem láttam, vettem is matracot, az is jónak tűnik. Úg yveszel matracot, mintha orvosi rendelőben és egyúttal autószalonban lennél. Hogy jót választottam-e azt nem tudom, de nagyon alaposak voltak. Nézzétek meg itt: Matrac, biomatrac áruház
mikimano777 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 72

Sziasztok!Van valakinek Yatas Prestige matraca?Mik a tapasztalatok?

Miki

ap Creative Commons License 2006.04.18 0 0 71
Sziasztok!

Léránt féle matraccal van tapasztalatotok? Én az Lm Latex Lux Szuper-t néztem ki. (Feltétel, hogy ne legyen gyapjú benne, ill. ne hideghab legyen - így ez egy elég jó megoldásnak tűnik.)
http://www.lerant.hu/index.php?p=prod&tid=5&id=34
Ez zsákrugós, alul-felül Latex réteggel és nincs benne gyapjú.

Szerintetek milyen? Ill. van-e valakinek tapasztalata a gyártó más matracával esetleg?

Vagy legyen inkább Billerbeck Bahama (ezt legyártják gyapjú nélkül)?

Köszönöm,
ap
twisty Creative Commons License 2006.04.11 0 0 70
Az alapfelállás a már meglévő 160x200-as matrac, szóval kitapintani nem fogom tudni a közepét sehogy ;) , de akkor azt mondjátok, hogy a matrac vastagsága elegendő ahhoz hogy ne érezzem meg, ha pont a közepére fekszem, ahol is a két ágyrács összeér, és nem rugalmas az alátámasztás? Köszi, akkor vszínű a 2 db 80-as rács lesz alá..
Előzmény: t3v3d3s (69)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.11 0 0 69
így igaz, lyuk nincs a kettő között. Meg azért van két matrac, hogy a másik térfelére ne akarj átmenni éjszaka :-) nem keményebb annyival a széle, hogy nagyon megéreznéd.
Előzmény: Nőgyógyász (68)
Nőgyógyász Creative Commons License 2006.04.11 0 0 68
Nálam két külön rács és két külön matrac van, és abszolút nem zavaró az a kicsit keményebb rész középen. A rácsot nem érzem meg, a matrac felett a matracvédő meg elég rendesen elfedi az átmenetet. Arra meg pont jó, hogy félálomban ki tudom tapintani az ágy közepét, ami lényeges infó, mert odáig kell visszaterelnem a lányomat, ha álmában átgurult az én térfelemre ;)
Előzmény: twisty (67)
twisty Creative Commons License 2006.04.11 0 0 67
Köszi a választ .)

Azt gondolnám hogy ha két rács van, akkor középen keletkezik egy lyuk, illetve egy keményebb - kevésbé rugalmas - rész. Ez nem zavaró ha mondjuk pont azon a részen fekszek?

T
Előzmény: t3v3d3s (66)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.11 0 0 66
ja bocsi, ha egy nagy matrac van, még rosszabb: egyikőtök felkel, a másik is felébred.... szóval sztem a 2 stabilabb is, meg ebből a szempontból előnyösebb is.
Előzmény: t3v3d3s (65)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.11 0 0 65
ha egy, közös rács van, ha egyikőtök megmozdul, sokkal jobban bemozdul a másik matrac is, mintha külön rács lenne. Mi a baj a két külön ráccsal?
Előzmény: twisty (64)
twisty Creative Commons License 2006.04.11 0 0 64
Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni, hogy egy 160x200-as matrac alá milyen ágyrácsot tegyünk? 2db 80x200-ast, vagy 1db 160x200-ast. (ez egyébként egy Latex-Cocus matrac). Némely boltokban azzal riogattak hogy a 160-as egyben nem lesz stabil illetve egyik gyártó is azt mondta telefonos megkeresésünkre hogy már nem gyártják mert nem stabil...

köszi,
T
Inez de Castro Creative Commons License 2006.03.29 0 0 63
Most én is ilyet láttam az egyik boltban, 2-3 centis latex és kókusz csíkok vannak felváltva, Rottex márkájú. kb.105 ezerért megéri-e ? (160X200 cm)
Előzmény: réce (61)
uher Creative Commons License 2006.02.06 0 0 62

Szia knorti

 

Végül megvetted ? Tapasztalatok ?

Előzmény: knorti (58)
réce Creative Commons License 2006.02.01 0 0 61
Kókusz-latex matracot szeretnék venni, és egy-két helyen rá akartak beszélni egy olcsóbb verzióra, amelyben pur hab réteg is van. Szerintetek páraáteresztő szempontból rendben van-e a pur hab?
Beuka Creative Commons License 2006.01.08 0 0 60

TEMPUR matracot szeretnénk venni, van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? MÉg egy kérdés: érdemes-e 20 cm vastag matracot venni, vagy elég a 15 cm-es?

Előre is köszi.

 

draft755 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 59

Sziasztok !

 

Ismeri v.ki esetleg az AQUAFLEX nevü matracokat ? Hol arusitjak, milyen arfekvesüek a többi (hasonlo) kategoriahoz viszonyitva. Az eBay-en 1 (140cm-töl) ill. 2db (100cm-ig) matracra 895.- EUR-t irnak "normal" eladasi arra. Nem lehet, hogy ez csak amitas ? 220e HUF 2db matracert mar igencsak a felsö arkategoria  !

knorti Creative Commons License 2005.12.14 0 0 58

Sziasztok!

Nem vett valki közületek a TV-ben raklámozott Ortopéd Dormeó ágybetétet? Vagy nem ismertek valakit akinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata? Amit mondank róla az csábító és az ára sem túl húzós. Nem szívesen vennék azonban zsákba macskát, tehát valakinek van tapasztalata, az legyen szíves írja meg.

Előre is köszi

big_mafa Creative Commons License 2005.12.13 0 0 57

Gyanítom, az ágyneműtartós kérdés az ágyra vonatkozott...

 

Ágyneműtartós ágyat találsz tömkelegével, aminek kihúzható az á.n. tartója. Felhajthatósat vagy csináltatsz, vagy veszel a a Cardoban (más nincs!) - viszont az át fogja vinni a mozgást egyik oldalról a másikra. (lásd régebbi hozzászólásom). Bárki bámit mond, ezt a cég is elismeri. És 200e Ft-ot egyszerűen NEM ÉR MEG. Én alátámasztottam magamnak, így nem lengedez, de máig nem tudom hogy voltam olyan balfék, hogy 200 ropit kiadtam egy laminált ágyra amit még én barkácsoljak... (nem ágyneműtartós, de nem is lengedezős ágyak ugyanilyen anyagból máshol 50 körül vannak) Brrrr....

 

Novetex matracról valakinek tapasztalata? Novetex vx. Matratex van most nálunk...

Előzmény: Naomi K. (56)
Naomi K. Creative Commons License 2005.12.13 0 0 56
Szia! Én Kaposváron vettem, a Hamvaiban. Általában latex matracból nem gyártanak kétszemélyest, nekem 2 db 90x200-as van a 180-as ágykeretben. Ennek megfelelően értelemszerűen nem mozog az én matracom a párom mozgására. Nincs érdemi rés a kettő között és nem is tudnak elcsúszni, így a köztük levő rés nem zavaró. Az ágyneműtartós kérdésedet nem igazán értem, ez az ágykeret és nem a matrac függvénye. Az ára (darabonként) ráccsal együtt 90e volt.
Előzmény: cimbóka (54)
D.Francin Creative Commons License 2005.12.05 0 0 55
Sziasztok, most akarok matracot venni, teljesen tanácstalan vagyok, mindenki mást mond, mi a jó. Kérdem én, rendszerváltás előtt, mikor "normál" ágyak voltak, minden luxus nélkül, miért nem fájt a hátunk? :-)
cimbóka Creative Commons License 2005.12.04 0 0 54

Tudnál segíteni abban, hogy hol lehet venni azt az ágyat és matracot, amiről írtál? Én is cserélni szeretném az ágyunkat, de feltétlenül olyanra, ahol egyikünk  mozgását nem érzi a másik. Ráadásul jócskán van súlykülönbség is, ami gondolom a matracnál nem mindegy. Van ágyneműtartós változatban is? Ha még a hozzávetőleges árat is megmondanád, azt nagyon megköszönném. Üdv.

Előzmény: Naomi K. (53)
Naomi K. Creative Commons License 2005.12.02 0 0 53

Szia(sztok)!

 

Lassan fél éve alszom latex matracon (Dunlopillo matrac+ágyrács), és ugyanazt mondom, mint amikor először ráfeküdtem: egy álom... Eztán is csak ilyet vennék. Azaz vettem is, most már a gyerekek is ilyenen alszanak.

 

Egy tipp még: azóta igazán jó az álmom, amióta a párnákat is lecseréltem latexre. Ugyan ezt már csak neten találtam (ebay), de megérte, ezzel az igazi a latex matrac is.

Előzmény: Pöppec_kvar (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!