Keresés

Részletes keresés

Void Engineer Creative Commons License 2000.10.27 0 0 976
Hi!

Nem tudjátok, hogy a Hergest Ridge I-II-t honnan tudnám letölteni mp3-ban? A Napsterrel már próbálkoztam egy párszor, de senkinek sem volt komplett.

Ha van valakinek ötlete, azt előre is köszi.

toMtOm Creative Commons License 2000.10.27 0 0 975
Hali!

A CDFű-höz való paraméterek:

Szerb utca-Fejér György utca sarka a Kálvin tér és a Ferenciek tere között.

Odatalálási útmutatót lásd Vissai 853. sz. hozzászólásánál...

toMtOm

PS:
>mi a Tolbuhin krt. mostani neve
Múzeum krt.

Előzmény: LoviGabi (974)
LoviGabi Creative Commons License 2000.10.27 0 0 974
Szia.

Akkor egy újgenerációs kérdés: mi a Tolbuhin krt. mostani neve?
Meg aztán nem lehetne egy pontos házszámot kapni inkább?

LoviGabi

Előzmény: mya_tom (973)
mya_tom Creative Commons License 2000.10.26 0 0 973
Kedves pROF!

Eddigi gyakorlat szerint 15:00-től 20:00-ig szoktunk maradni. Mivel rekord létszám várható most, nagyon valószínütlennek tartom, hogy kifogynánk a témából. :o))
Én a Kálvin térről szoktam menni, a teázó utcája lényegében merőleges a volt Tolbuhin krt-ra, csak nem jön ki addig, tehát a nagy ügyvitei könyvesbolt elött elmenve az első kereszt utcán jobbra, ruhatisztító elött balra, majd következő utcán jobbra a teázó utcájában vagy lényegében a kis utca másik végén és oldalán egy pince lejáróban van a CD-fű.

Előzmény: pROF (964)
mcrobi Creative Commons License 2000.10.26 0 0 972
> Olcsó poén és reklám, de ha a StarCrossed albumról van szó

Bocs, azzal a mondattal csak véleményemet akartam kifejezni (ezek szerint rosszul) a StarCrossed-del kapcsolatban (ha már újra szóba jött a hölgy)(eszembe se jutott itt elpasszolni). Az igazi kérdés a Sally Olfield albumra vonatkozott volna...

Előzmény: mya_tom (969)
mya_tom Creative Commons License 2000.10.26 0 0 971
NLaci, Kapsel,

Igazatok van, én foglaltam össze kicsit félreérthetően Kapsel szavait: arra akartam utalni hogy nemcsak egy, hanem két fontos közreműködője volt a TB2 album megjelenésének, és talán egyformán fontos volt mind a Warnernek mind Mike-nak az album.

Előzmény: Kapsel (967)
mya_tom Creative Commons License 2000.10.26 0 0 970
Sajnos az ötödik kérdésedre tudom a legbiztosabb választ! :o((
Esküszöm nem vagyok Kiskegyed-olvasó - bele is halnék azonnal - de egyéb forrásból úgy rémlik, hogy volt a felesége és mintha lenne gyereke Mike-nak Maggie-től.
És akkor az első kérdés által indukált kérdés - pedig nem illik kérdésre kérdéssel válaszolni :o)- Miért nem viszonozta Mike nővérének a "besegítést" úgy rémlik soha. Nem tudom rá a választ csak érdekel, ugyanis másokkal szemben Mike nem volt ilyen szűkmarkú lásd Pierre Moerlen.
Többi kérdés nekem reménytelen, illetve nagy fáradságot igényel. A megoldásokat persze alig várom...

PS: Wonderful Land QE2 szám ennyire triviálisan Shadows-szám vagy a Shadowst ennyire szeretjük?

Előzmény: toMtOm (963)
mya_tom Creative Commons License 2000.10.26 0 0 969
Kedves McRobi!

Olcsó poén és reklám, de ha a StarCrossed albumról van szó, akkor Zolkiena mester nyomán volt szó róla itt a topicban, a megjelenés környékén, de azonnal. A kérdésedre válaszolva nekem nem ugrik be, de nem kizárt hogy láttam már.

Előzmény: mcrobi (968)
mcrobi Creative Commons License 2000.10.26 0 0 968
Sziasztok,

szóba került Sally Oldfield neve. Ismeri valaki a Secret Songs albumot? Azért kérdem, mert azt ezt megelőző Three Rings nagyon jó, és hátha érdemes megvenni...
Ha már Maggie Reilly... ő hogy tudott olyan borzalmas, unalmas albumot készíteni, mint az utolsó... nem kell valakinek áron alul? ;))
(Bocs, ez rossz poén volt)

üdv

Kapsel Creative Commons License 2000.10.26 0 0 967
Itt vmi tévedés lesz emberek! A Warner nem MO-val debütált, már réges rég létezett (ha jól tudom akkor már az 50-es években is). A TB2 MO debütálása volt a Warner-nél, szóval amikor azt írtam, hogy új kiadó, azt MO szemszogébol értettem annak.
Előzmény: NLaci (965)
NLaci Creative Commons License 2000.10.26 0 0 966
3. Feleségül vette-e Mag Reilly-t Mike avagy sem? (Kiskegyed-olvasók előnyben!:) - Bar inkabb tubular.net olvaso vagyok, es nekem ugy remlik hogy nem vette felesegul.

nlaci

Előzmény: toMtOm (963)
NLaci Creative Commons License 2000.10.26 0 0 965
Mya_tom,

Arrol nem tudtam, hogy a TB2-vel debutalt a Warner, erre kaptam fel a fejem.

nlaci

Előzmény: mya_tom (948)
pROF Creative Commons License 2000.10.26 0 0 964
5. kérdés: Ha találtok szponzort, azonnal mehetünk :)

Talira nem t'om, hogy oda tudok-e menni. Pontosan hol is van ez a CD-Fű? Valami Kálvin tér rémlik. És biztosan ott maradtok? Nehogy potyára menjek, ha esetleg csak később érnék oda...

Előzmény: toMtOm (963)
toMtOm Creative Commons License 2000.10.26 0 0 963
Találós kérdések következnek!

1. Melyik(ek) az(ok) az album(ok), amin az Oldfield-testvérek együtt zenélnek? A válasz talán egyszerű, csak meg kell nézni a borítókat...

2. Mit csinál most Pekka Pohjola, akivel, mint tudjuk, Mike és Sally elkészítette a Keesojen Lehto-t (gyengébbek kedvéért: Consequences of Indecisions-t)? Ez egy kicsit nehezebb...

3. Feleségül vette-e Mag Reilly-t Mike avagy sem?
(Kiskegyed-olvasók előnyben!:)

4. Kié volt az a kutya, ami a Hergest Ridge LP hátoldalán látható nagyban (és kicsiben a címoldalon) és hogy hívják és milyen fajta?

5. Mikor szervezünk mi is egy kirándulást Hergest Ridge-hez úgy testületileg-klubilag? :)

toMtOm

toMtOm Creative Commons License 2000.10.26 0 0 962
Kedves szati! (remélem, jól írom:)

Mostantól nem az a kérdés, hogy a Shadows játszotta-e a MS-t, hanem hogy hallottad-e már, és hogy megvan-e neked és hogy ezért kérdezted-e. Mert nekem megvan!:) (Bár lehet, hogy másnak is...:)

toMtom

Előzmény: szati (958)
mya_tom Creative Commons License 2000.10.25 0 0 961
szati,

Mivel a "vica-verzás" találós kérdésedet illetően nem sok sok keresnivalót
hagytak nekem a többiek, maradok a tényleges kérdésednél az Etude-nél. Az
eredeti => Francisco Tárrega(1852-1909): Recuerdos de la Alhambra gitárdarab
szólógitárra. Rengeteg felvétele ismert, www.mp3.com-on van egy nagyon jó és
legális felvétel, de főbb midis lapokon is nagyon sok és jó midik találhatók
vele kapcsolatban. (Ha ott jársz a darab édes nagy testvére az Albeniz
Leyenda, azt se felejtsd el letölteni, ha nem ismernéd, mert szintén legális
felvétel, nagyon ismert, nagyon jó, nagyon virtuóz gitárdarab ugyanabból a
korból XX. század fordulója). Amúgy - éppen ismertségéből fakadóan -
rengetegen feldolgozták a Tárrega darabot, nemcsak Mike-nak jutott eszébe.
Csak nekem van egy gitárduós változata, meg egy Cuscos szintetizátoros
változata, ami utóbbi szintén egy teljesen más felfogást képvisel
természetesen.

Mitöbb az Alhambrának van egy nagyon fontos Solarisos vonatkozása is, amit a
Solaris-topicban részleteztem, itt csak annyit, hogy az "önállósodott" Czigi
posthumus albumának címében és legfontosabb - neked külön melegen ajánlott -
központi kulcs számának címében is benne van. Megkockáztatom autentikusabban
adja vissza Alhambra hangulatát.

PS1: Nagyot egyetértek veled; a végletekig feszült album/film-zenét
nagyszerűen oldja Mike az Etude-del. Sőt! Mivel az eredeti nem ennyire
nyugtató/feloldó zene, szerintem inkább szenvedélyesnek mondható, egyrészt ez
a nyugtatás lehetett is célja Mike-nak, meg logikus is, másrészt egy különös
egyáltalán nem triviális aspektusból ragadta meg meg az eredeti zenei
lényeget, és ettől még zseniálisabb még egyedibb, még fontosabb átirat, mint
amúgy lenne (Érthető voltam? :o)

PS2: Anélkül, hogy leleplezném magam az AC-ajánlat annyira korrekt volt, hogy
boritékoltam volna! :o))))

Előzmény: szati (957)
Kapsel Creative Commons License 2000.10.25 0 0 960
Kedves Szati!

Eloször is, látom Megott kolléga megelozött a válasszal.

Másodszor, tényleg félreértettem és azt hittem a Killingro faggatsz.

Az Incantations-t nagyon szeretem, annak ellenére, hogy vannak benne helyenként számomra nehezen élvezheto, vontatott részek is. De a fuvola és vonósok, továbbá a vibrafon alkalmazása nagyon jó hangulatot ad az egész lemeznek. Azt se felejtsük el, hogy tele van jobbnál jobb gitárszólókkal.

Üdv.
Kapsel

Előzmény: szati (958)
megott Creative Commons License 2000.10.25 0 0 959

Szati irja:
Újabb találós kérdés:
Melyik az az együttes, aki játszott MO darabot, és vica versa: MO is eljátszotta egy számukat?

Vegtelenul egyszeru a kerdes :-))
TA-DAM!! A SHADOWS mivel a Wonderful Land a Shadows dala. Mike ezt jatsza a QE2-n DE a Shadows is eljatszotta a Moonlight Shadowt!!
Ez tetszett meg egy parat ezekbol ha lehetne!

Megott

Előzmény: szati (958)
szati Creative Commons License 2000.10.25 0 0 958
Újabb találós kérdés:
Melyik az az együttes, aki játszott MO darabot, és vica versa: MO is eljátszotta egy számukat?
szati Creative Commons License 2000.10.25 0 0 957
Kapsel:
>"Kedves Kapsel, kíváncsi lennék Te hogyan értékeled ezt a lemezt?" - nos ha megnézed a
>647-es és a 652-es számú hozzászólásaimat akkor rögtön választ kapsz a kérdésedre.
Várj csak, én most nem errôl kérdeztelek, hanem az Incantationsról, bár valóban egy kicsit összemostam a két témát.
Killing Fields-szel kapcsolatban már nagyjából konszenzusra jutottunk. :-) Azért jó, hogy rámutattál a korábbi hozzászólásaidra, azt hiszem, én is valahogy így látom a dolgokat. Az Etude-ot tényleg nem MO szerezte? Akkor mi az eredetije? Tényleg olyan a lemez végén, mint valami feloldás, megkönnyebbülés, megtisztulás. (Persze nem úgy értem, hogy végre vége. :-))

Egyébként mindenkitôl elnézést kérek, hogy nem olvastam el az összes korábbi hozzászólást. Azért csemegéztem belôlük és még fogok is, és szóljatok rám, ha véletlenül lerágott csontot vennék elô. (Ennék velô?)

Előzmény: Kapsel (955)
Vissai Creative Commons License 2000.10.25 0 0 956
Okeeeee, suti-poject indul. Huuuhaaaa... talan jobb lett volna, ha megsem... De sebaj, eszitek, nem esztiek, nem kaptok mast. (reg sutottem, es most tele vagyok jobbnal jobb otletekkel, ami altalaban azt jelenti, hogy kis, elszenesedett vackokat fogok letumkodni a torkotokon :)))

Kapsel,
ize... En tenyleg csak uveges szemu csodaloja vagyok a mESTERnek, DE mintha olvastam volna valamit az Elementshez adott kis fuzetecskeben errol a hangsavdologrol. Valami olyasmit (myatom, hol vagy ???? :), hogy o volt az elso, aki vette maganak a faradsagot es atbutykolte a cuccot, hogy 128 (?) savja legyen. Szoval ugy tudom, hogy akkoriban ez meg nem studijoteknik kerdese volt, ez az o ujitasa.
Masreszt, es ez pusztan jozan paraszti esz, minek nekem egy piti 64 savon keszult lemez, mikor kaphatok 128-ast is, nem ? :)))) (vissai poenkodott, de megbanta, es igeri, hogy tobbe nem csinal ilyet.)

Ha valamihez, hat ehhez mar vegkepp nem ertek, igy csak sejteni tudom, hogy azert tan o sem jokedvebol machinal ilyen dolgokkal, hanem oka is van ra. Mondjuk az, hogy jobb zenet sikerul adnia.

Shine-szoveg.
Nektek biztos nem okoz akkora lelki torest, mint nekem, de MAR MASODJARA NEM SIKERULT BEHOZNOM. Egy Okos Ember szerint lehet, hogy a floppymeghajtom gyengelkedik. Remelem, csak az, es mindenfele kavarassal sikerul szallithato allapotba hoznom, kulonben a novemberi tali egy elmegyogyintezetben leszen.

Errol JE: ha esetleg Tomtom esmeg szoc. megorzesbe vesz nemi csucstechnikat (notebook, vagy mifene), akkor en hozza tudok jarulni egy teljes par asztali hangszoroval a zenehallgatashoz. Tfonszamomat Myatom ismeri (talan mas is), netkozelben szombatig nem leszek.
(hallgassatok sok Q.E.2-t)

Kapsel Creative Commons License 2000.10.25 0 0 955
Kedves Szati!

"Kedves Kapsel, kíváncsi lennék Te hogyan értékeled ezt a lemezt?" - nos ha megnézed a 647-es és a 652-es számú hozzászólásaimat akkor rögtön választ kapsz a kérdésedre. Azonban abból, hogy elárúlom most is éppen a Killing Fields-et hallgatom némi sejtésed már lehet.

Egyébként, mintahogy arra már pár hozzászólással elobb kedves mya_tom kollégánk is rávílágított, úgy néz ki kettonknek igencsak hasonló lehet a zenei ízlésünk.

Üdv.

Kapsel

Előzmény: szati (952)
Kapsel Creative Commons License 2000.10.25 0 0 954
Kedves megott!

Eloször is egyáltalán nem veszem kioktatásnak, kérlek te se vedd annak a válaszomat.

Másodszor, a világért sem szerettem volna belegázolni a lelkivilágodba a TB2-vel kapcsolatos hozzászólásommal, bocsika ha mégis így lett, de úgy érzem kicsit félreértetted a hozzászólásomat.

Felhívnám a figyelmedet arra a tényre, hogy én sehol nem állítottam, hogy ne lett volna rengeteg munka az albumban, továbbá a gitárok hangszínével sem volt semmi gondom. Sot a TB2 és TB1 közti egyik lényeges különbségként a TB2 kiforrottságát, ZSENIÁLIS megszerkesztettségét (ha úgy veszed profizmusát) emeltem ki.

Lehet, hogy erosen fogalmaztam a szintetizátor hangszíneivel kapcsolatban, biztos dolgozott azokon is a Mester, de akkor viszont SZVSZ nem eleget, mert helyenként olyan hangszíneket alkalmazott amit már oelötte több kommersz szintipop/pop banda unalomig ismételgetett ezerféle slágerben. Persze egy billentyus kapásból köpné melyik szinti v. szintiagy melyik hangszíne szólt mikor, én csak azt tudom, hogy anno 90 körül a billentyusünk olcsó Roland szintije sok hangot már tartalmazott a TB2-bol.

Ami pedig a csilingelést illeti, ízlések és pofonok, nekem helyenként túl sok (ebbe biztos benne van az is, hogy én a TB1-en nottem fel, és minden Bells lemezt ahhoz viszonyítok).
Abba ne mélyedjünk bele, hogy az MO féle panning-elés menniyre profi és a hangmérnokök mennyire elismerik (megintcsak jelzem: egy szóval nem állítottam, hogy a tb2 stúdiótechnikailag nem lenne jó).

A szintetikus hangokhoz annyit, hogy ha jó és odaillo hangokról/hangszínekrol van szó akkor nagyon is szeretem oket hallani(jó példák erre: TSODE, Killing Fields, Crises stb. + Art Of Noise, Yello, egyes J.M.Jarre lemezek).akár a fehérzaj is jöhet a csak azok egy részével amelyek a TB2-n kaptak helyet.

"nem nagyon talaltam meg egy zeneszt aki azt mondja keves nekem 64 sav tegyunk melle meg 64-et(lasd TSODE)hogy azene valoban dus telt es effektgazdag legyen!"

Kedves megott, a fenti megjegyzésed akár a Mesterre nézve negatív kijelentésként is felfogható, mert azért vannak még páran a világon olyan zenészek akik kevesebb sávval is tudtak hasonlóan effektgazdag zenét létrehozni. Más kérdés, hogy tovább tarthatott a dolog, de az egész sávmennyiség kérdés csak stúdiótechnika és ugye abban azért egyetértünk, hogy nem az alkalmazott sávok száma határozza meg a zenei értéket?

No akkor most én is kieresztettem a gozt magamból, bár szerintem nem olyan nagy a nézetkülönbség közöttünk, csak túlreagáltuk ( én is :).

Üdv.
Kapsel

P.S.: mi van a DO IT-tel, arra nem reagálsz?

Előzmény: megott (951)
toMtOm Creative Commons License 2000.10.25 0 0 953
Mélyen tisztelt Fórum!

Pár hétig nem voltam netközelben, ezért jól megjártam!:) Kb. 50 hozzászólás (teljes lap!), kb 30 mail csak MO-ügyben... Szóval ezeken kellett átrágni magamat az elmúlt napon. Nem mondom, jó volt!
A hétvégi talin persze, hogy ott leszek (mya_tom: húzhatsz még egy strigulát!), már csak azért is, mert megott 908. hozzászólására senki nem reagált, hogy az Ommadawn-évforduló csak október 28-án lesz esedékes... Márpedig a tali napja (ha jól tudom:), 2000. október 28. (Persze pontosabban: 15 óra, CDFű teázó) Mellesleg néhány "igazi" rajongó a helyszínen ünnepel (mármint a welsh-angol határnál fekvő, Herefordshire-ben található Hergest Ridge nevű hely közelében, névszerint a The Manor-nál, Oldfield egykori lakóhelyénél, ahol az Ommadawn albumot is készítette:), de hát erre nekünk, szerény keleteurópaiaknak egyenlőre nem futja. Bár... Szóval ezennel szeretnék mindenkit felkérni, hogy bármilyen korú, nemű és minőségű Ommadawn-nal kapcsolatos zenéjét juttassa el a szerkesztőség CDFű-be kihelyezett részlegéhez a már fentebb említett időpontban. MP3-ban vagy audióban. Cd-n vagy floppyn:) Technika lesz. A szokásos:)
Közben azért én sem pihiztem a babérokon MMORK ügyben, ennek eredménye szintén a klubgyűlés keretében megtekinthető. Titokzatos, mi?
Vissai: a sütikészítés-projekt indulhat, lesz értelme! (azt hiszem...:) és sokat!:)

Egyenlőre ennyi.

Üdv mindenkinek! Harangot a rajongóknak!

toMtOm

szati Creative Commons License 2000.10.25 0 0 952
Kapsel:
>Kedves Szati,
szati, ha kérhetem!

>El nem tudod képzelni, hogy mennyire örültem a TB1-el kapcsolatos soraidnak
Viszontörülök...

>[Killing Fields] ...ez az album igencsak kilóg MO eddigi életmuvébol depresszív
>hangulata és hangszerelése miatt, és ezért nem nagyon szokták kedvelni.
Szerencsére nem a statisztikák, tetszési indexek és hagyományok alapján
"választom" kedvenceimet, hanem az egyéni és teljesen szubjektív ízlésem
alapján. Egyébként olyan zenék állnak közel hozzám, amelyek "sugároznak" valamit
számomra (hangulatot, érzést), és azok kevésbé, amelyeket csak úgymond az
eszemre hallgatva ítélnék jónak. Ilyen szempontból az Incantations is teljesen
magával tudott ragadni. Ennek az egzotikus varázslások világába vezetô
rafináltan buja zenei szövetébe tökéletesen el tudok merülni. Lehet, hogy
tévedek de mintha errôl a káprázatosan jó albumról eléggé elfeledkeznének az
emberek. Kedves Kapsel, kíváncsi lennék Te hogyan értékeled ezt a lemezt.

Többen (félig-meddig kizárásos alapon) a TB3-ra tippeltetek szati antikedvenc
albumaként. Most már elárulom, a hangszórót mya_tom nyerte a Millennium
Bell-lel. Mondjuk a dózse palotás téma aranyos, de valahogy nekem ez az album
olyan "kötelezô gyakorlat"-nak tűnik. Vagy inkább olyan ételnek, amelybe
meglehetôsen sok komponenst raknak, csak éppen nem érnek össze az ízek. Itt egy
kis só, ott egy kis bors, a lekvárt se feledjük, hátha valakinek az ízlik, az
egésznek adjunk egy kis koncepció-izű körítést, mondjuk szaladjunk végig az
eddig eltelt történelmen, igazán nem nagy falat. Aztán ez az egész valahogy
megfekszi az ember gyomrát, miközben visszaemlékszik, hogy de hiszen ezekbôl az
alkotóelemekbôl nemrég egész finom kaja jött össze. Csakhogy akkor a szakács a
szívét is belefôzte! Mindez természetesen személyes vélemény, senkit nem akarok
bántani vele.

OFF
After Crying ügyben nem könnyű tanácsot adni, mert, mint ez már a vonatkozó
topikból kiderült, az emberek igen sokféleképpen ítélik meg az együttest, és
egészen eltérô dolgokat szeretnek benne. Talán ismerkedésnek nem rossz az "Elsô
évtized" c. válogatás, amely elég jó keresztmetszetet ad az együttes korábbi és
átmeneti korszakáról. Az újabb korszakot - amely az én szívemhez kevésbé áll
közel - pedig esetleg az "Almost Pure Instrumental" reprezentálja jól.
ON

Kedves mya_tom, köszönöm a szíves invitálást a szombati talira. Nem valószínű,
hogy lesz idôm elmenni (meg aztán nem vagyok én olyan nagy fan:-)), de ha mégis,
akkor mégis.

PS.: Az Earth Moving-ot SOKKAL jobbnak tartom a Heaven's Open-nél!

megott Creative Commons License 2000.10.24 0 0 951
Hello!

Allj!! Allj!! Allj!!!!
Kapsel irja:DE ami igazán zavar a TB2-ben az a sok kommersz szintetizátor hangszín. Mintha a Mester nem vette volna a fáradtságot, hogy a különböző szintetizátorok gyári hangszíneit egy kicsit átalakítsa Oldfield módra. A gitárokkal semmi bajom, de az a sok csilingelés szinti-nyávogás helyenként nagyon zavaró

Na azert ennyire megsem kene igenis RENGETEG MUNKA VOLT VELE!!!! ES IGENIS ATALAKITOTTA A GYARI HANGSZINEKET SOT MEG EGY ILYEN GITAR HANGOT SEM HASZNALT SE ELOTTE SEM UTANA!!!A bells2-nem megvan az a tokeletesen kiforrott alakja amit a bells1-bol sohasem hallhatsz visza! Mindketto fergetegesen felforgatta a kor zenei vilagat akar 73-at vagy 92-t irunk!!! A csilingelesrol annyit hogy az altaluk letrehozott panningelos hatast ma mar oktatjak a hangmernokoknek!! es jobb ha tolem tudod de ebben Oldfield a legjobb, nem nagyon talaltam meg egy zeneszt aki azt mondja keves nekem 64 sav tegyunk melle meg 64-et(lasd TSODE)hogy azene valoban dus telt es effektgazdag legyen! Jut eszembe ha 73-ban hallotad volna a bells1-et akkor azt is igencsak "csillingelosnek"
talalnad hiszen a maga idejeben igencsak tele lett teve mindenfele "szintetikus hangszinnel"
Kiduhongtem magam....
Ne ne vedd ezt kioktatasnak de nem szeretem amikor az egyik legprofibb lemezet huzzak le!
SOT TUDJATOK MIT NEKEM MEG EGY LEMEZE SEM KERULT NEM SZERETEM LISTARA, MERT MINDEGYIKBE OTT LATOM A MUVESZT AKI EGY NEGYED EVSZAZADA NEM ISMETLI SOHASEM ONMAGAT!!!!!!!!!

Megott

Előzmény: Kapsel (949)
mya_tom Creative Commons License 2000.10.24 0 0 950
szati,

Nincs kedved most szombaton 15:00 órára eljönni a soron következő MMork
találkára a CD-fű teázóba? Nagy hátránya lesz klub-délutánunknak, hogy Mike
sajnos nem lesz ott, azonban veled együtt már öten biztosan lennénk és még
bővülhet is a létszám. Biztosan jelen lesz egy csinos húszéves leányzó, aki
saját jogon MO-rajongó (Vissai), NLaci, aki a billentyűk és midik avatott
szakértője és borotvaéles hallás tulajdonosa (lásd Fanny Planxty Power),
LoviGabi, aki jelen pillanatban tán a legnagyobb MO-gyűjteménnyel rendelkezik
közülünk és én is ott leszek, mint elviselendő "kötelező gyakorlat". :o)

És a legfontosabb, a verebek azt csiripelik, lesz csőharang süti... :o)

Kapsel Creative Commons License 2000.10.24 0 0 949
mya_tom!

Sajna most csak röviden tudok válaszolni, szóval visszatérve a TB2-re egyáltalán nem baj, ha egy lemez vidám csak éppen szerintem nem illik a Tubular Bells témához. De igazából még mindig nem ez a vidámság zavar a TB2-ben, mert ebből a szempontból ez egy zseniális húzás Mike-tól, hogy megírja ugyanolyan szerkezetben, ugyanolyan témákkal a TB2-t, csak éppen az egésznek sokkal pozitívabb, optimistább felhangja mint a TB1-nek.
Ez lehet a Virgin-nel való szakításának és egy új jobb körülményeket/díjazást/feltételeket/stb. biztosító lemezszerződés feletti örömének, az ezzel járó újrakezdésnek a kifejeződése is.

DE ami igazán zavar a TB2-ben az a sok kommersz szintetizátor hangszín. Mintha a Mester nem vette volna a fáradtságot, hogy a különböző szintetizátorok gyári hangszíneit egy kicsit átalakítsa Oldfield módra. A gitárokkal semmi bajom, de az a sok csilingelés szinti-nyávogás helyenként nagyon zavaró.

Szombaton hánykor és hol is lesz a tali? Igaz este nem fogok ráérni, de valószínűleg a délutánt meg tudom oldani.

Előzmény: mya_tom (946)
mya_tom Creative Commons License 2000.10.24 0 0 948
NLaci,
Nem értem a nekem szegezett kérdéseid a TB2-vel és Exposed-dal. Másképp tudod? Nem hiszed?
A CD-vel igyekszem.
Előzmény: NLaci (947)
NLaci Creative Commons License 2000.10.24 0 0 947

Sziasztok!

Zsige irta: "Szal ugy ertem hogy videon vannak meg a concertek metrt egy Daniai baratunk a Jens az maniakus es megszerezte a felvetelek! " - Ez a TB2,3 lemezbemutato, esetleg meg az Art In Heaven? Mert tobb tudtommal nem jelent meg hivatalosan, de kivancsian varom a listat...
"En nem tudom PEsten hol lehet kapni?
Debrecembe nem tudtok boltot ahol lenne?"
- A legolcsobb a MediaMarktokban Pesten (Europark es Westend), es szinte ki van zarva hogy ne legyen Platinum es QE2. Debrecenben az Arany Bikatol kicsit vissza van egy jo nagy Fotex, ott is biztosan akad... "De lenne mar egy ember vazz akivel egesz nap lehetne beszelni MO rol vazz mert nalunk itt egy haver van de az nem komplett:)" - A MMORK talalkozo erre kivaloan alkalmas. Az pedig ha jol szamolom most szombat.

Tisztelt My_atom! A CD-t a talalkozon megkapom? Ha viszek nyersCD-t cserebe az OK? Ja, es az hogy a TB2-vel es Mike-kal indult a Warner (mint anno a Virgin) az is igaz, vagy eliras, mint az "Exposed egy dupla koncert-albumos sorlemez, amin van egy mixelt TB1 és Orchestral Tubular Bells live komplett"

Szatinal pedig kizarasos alapon a Bells 3 a negativ lemez, ezt en is eleg ritkan hallgatom, pedig a FATC az egyik legjobban sikerult (Mike szerint is) Oldfield nota!

nlaci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!