Keresés

Részletes keresés

Amaribp Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25099

Megnéztem a videót, hátha rosszul gondolom.......Egyszer Dubrovnikban kiprópáltam,kaptam egy halom feketekagylót, füszeres lében, lé és kenyér jó volt, kis sárga gumók halizűek, és ennyi.

Előzmény: fityók (25093)
Amaribp Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25098

Bicaj helyett gumicsónakot kéne vinni, ha elhagyott kis öblöket szeretnétek.

Előzmény: becky00 (25083)
Tubyca Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25097

Most már nagyon kíváncsi lennék, hogy hol van az az aranybánya???!!!! :-)

Előzmény: szervezkedő (25094)
nohab Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25096

ja, itt a hiba lehetett az is, hogy az én böngészőmben most sem jelent meg az idézőjeleid között a kalapos "z", nincs ott semmi, így ez lehet egyszerűen a technikua ördöge is...

Előzmény: stevie-13 (25084)
szervezkedő Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25095

Úgy látom hogy csak nem adtad fel és várod hogy valaki azt írja: VIGYETEK BICÓT!

 

Kb 5-6 napja hihetetlen meleg van. Hétfő éjjel szinte nem hűlt 30fok alá a hőmérséklet és mint a pokolban, olyan volt a hangulat, miután a tenger felől elkezdett fújni a forró szél!

 

De ha ketten mentek, vigyétek és ha nem kerekeztek vele, legfeljebb azokat igazoljátok, akik lebeszéltek róla benneteket!

 

 

Előzmény: becky00 (25083)
szervezkedő Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25094

...és képzeld van egy olyan hely, ahonnan mindezeket veszik azok az árusok, akikkel te alkudoztál!

 

Na az egy aranybánya nyár végén!

 

:-)))))

Előzmény: efraim77 (25087)
fityók Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25093

  

A kagyló meg skoljke, akárki akármit is mond, ebben a verzióban a legfinomabb (szerintem):

http://kuhari.com/recepti/skoljke-na-buzaru/

 

   Slazem se!

 

   Bár én bakonyi ember lévén a recepten kicsit változtattam ,a fokhagyma és petrezselyem helyett én medvehagyma pesztót használok  és  mondhatom  bejött, sőt "fertőzőm" is vele a montenegróiakat :-))

Előzmény: nohab (25082)
szervezkedő Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25092

Az elmúlt 15 éveben egy sajátos, a megszokott átlagos hétköznapitól nagyon eltérő életem alakult.

Nem rossz, nem jó, sajátos. Ennek során sokszor kell döntéseket hoznom, ami után felelősséggel tartozom azokért. Ezek a döntések közvetve, közvetlenül rengeteg embert érintenek/érinthetnek.

 

Vannak helyeztek amikor közvetlenül több tucatnyian várnak tőlem iránymutatást, tanácsot.

 

Úgy érzem és a visszacsatolások is ebben erősítenek, ilyenkor sem vagyok "FŐNÖK", hanem "csak" vezető.

 

Erre a fórumra véletlenül akadtam az első utazás tervezgetése !ELŐTT! Egy csomó embert ismertem meg innen személyesen és egy-két embernek a lehetőségeimhez mérten segítettem abban hogy jobban sikerüljön a nyaralása.

 

Az itt fórumozók nagyon különfélék- úgy mint egyébként is az életben!

Örülök ha olyan emberekkel lehet itt társalogni, akik hozzám hasonló izgalommal várják az utazást, hasonló rajongással érezek Montenegró irányába.

 

Azokat akik pedig harcban állnak a világgal, sértődöttségük közben maguk köré épített burokból nem tudnak kilépni, egyszerűen csak SAJNÁLOM!

A ti városotokban valahogy az átlagosnál érzékenyebbek az emberek és hamarabb sértődés van mindenből, sokszor alaptalanul!

Előzmény: Villa Franco (25003)
moncsa03 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25091

Feltételezem ez sem egy eldugott kis öböl, pár lézengő turistával.:)

Előzmény: efraim77 (25090)
efraim77 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25090

a domb mellett van sziklás épített part mi ott nem voltunk de többet jártak oda nagyon dícsérték..oda még a  domb tetejéről is jártak gyalog

Előzmény: moncsa03 (25089)
moncsa03 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25089

Hát ha a homokos strandnál nem szeretnél fürdeni akkor nem a legjobb választás volt Ulcinj.:D

Ha másmilyen partra vágysz bőven kell majd kerekeznetek azt hiszem, mert a legközelebbi strand ami nem Ulcinjban van, az még kocsival is odébb van.

Előzmény: becky00 (25083)
moncsa03 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25088

Ja, ezt Izabella írta, aki kint él, tőle másoltam már többször is, most nem neveztem meg a forrást az eddigiektől eltérően mert lusta voltam, így nem is akartam az írásába belejavítgatni. Én viszont annyira tudom, hogy mi a kajmak, hogy annyira szeretem, hogy már készítettem is itthon, igaz sajnos fahordó híján nem abban érleltem.

Előzmény: opi1970 (25085)
efraim77 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25087

napszemüvek márkás  (persze nem valódi de vettem egy police-t:D ) 5 eur, órák mindenféle világmárka pl. D+G stb. 3-5-7 Eur. Ulcinjban márkás bőr táskák Luise Vutton Prada Giorgio Armani Hermes stb. (vagy mi a fene ) 30-45 Eur ugyanez Albaniában 20 Eur. (jó minőségű feltünően jó bekerült egy LV a bőröndbe:)) Albániában ruhák márkásak Lacosste Adidas stb. kb 1000 lek ami kb 2000 ft. de igencsak alkuképes ebből kötelező alkudni kb 30-40 %-ot is..

Ezenkívül persze törölközők 5 Eur, bizsuk 1 eur/darab, Albaniában ugyanez 0.8 Eur volt. Meg ezenkívül ezernyi bizsu-bizsu, játék ..ja bvettünk egy antennás BMW távirányítós autot elég nagy 15 Eur...nem tudtam már alkudni mert elment a fönök asszony akivel előtte beszélte és a gyerek már örjöngött hogy kell neki:D

Előzmény: Rebcsike (25080)
efraim77 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25086

Szia,

 

láttam kerékpározókat. Persze ez fizikai állapot és elszántság kérdése:)  Ha a Pinjesh dombon laktok az elég meredek de láttam kerékpárosokat azon is...mia  tetején laktunk...nyilván nem a helyiek járnak kerékpárral hanem sportos turisták... Azon kívül is elég az emelkedő-lejtő de szerintem lehet kerekezni annak aki sportos....a Velika Plaza felé már szinte emelkedő mentes az út ott mindenképpen lehet kerékpározni, bár a forgalom néha nagy de legalább nem kell kivárnia  sort a lámpánál:) (ja meg hát meleg is van) A kocsi nekünk jó szolgálatot tett, nem kellett 5 percnél többet kocsizni a strandra sem.

Előzmény: becky00 (25083)
opi1970 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25085

Én csak erre szeretnék reagálni, ha szabad.

 

"kajmak- specialitás nagyon finom sós kenhető túró"

 

Tudomásom szerint a tejipari termékek alapvetően 3 csoportba sorolhatók: tejszármazékok (tej, tejszin, fölözött tej, standardizált tej) - melléktermékek (iró, savó, permeat), illetve un. másodlagos, intermedier termékek (aludtej, kefír, túró, joghurt, sajt)

A harmadik csoportba olyan termékek tartoznak, melyek vagy valamely mikroorganizmus segítségével, "közreműködésével" jönnek létre,  savanyítási eljárással, vagy épp "fizikai beavatkozás" - pl: vaj köpülése - során.

Visszatérve a kajmakra, annak alapanyaga tudomásom szerint nem túró (hiszen az már átesett egyfajta mikroorganizmus kezelésen - a túró a lefölözött aludttej felforralása után kicsapódó kazein, és ugye az aludttej már savanyított tejtermék) hanem a tejszármazékok közé tartozó tejszín (nyers tejből gépi fölözéssel -szeparálással - nyerik, magyarul nem előzi meg savanyítási eljárás). A készítés állítólag úgy történik, hogy a a forralt, lehűtött tejet lefölözik, és ezt a fölt edényekbe rétegzik, közben minden réteget megsóznak.

Összegezve: alapanyaga nem savanyított termék, hanem a készítés során képződik azzá (alvasztás), alapanyaga a tejszín (a tejnek a "föle" - de nem tejföl!) amely a nyerstejnek mindössze kb. 10-12%-a

 Épp ezért olyan különleges, selymes, és fenséges - no meg drága - amit azonban mindenkinek kötelező megkostolnia!

stevie-13 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25084

lehet, hogy többes számot használnak a herkentyűk étlapi alakjánál

 

 

Igen, pontosan erről van szó.

 

A "na žaru" esetében mindkettőtöknek igaza van, valóban nem "z" hanem "ž" betűvel írjuk, de Nohab az eredeti hozzászólásában leírta fonetikusan is, és úgy stimmel, ezért kár volt belekötni, nem mindenkinek vannak a billentyűzetén szerb írásjelek.

Előzmény: nohab (25082)
becky00 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25083

De jó, hogy ilyen jókat írsz Ulcinjról!!! :))) Mi vasárnap indulunk kettecskén, de már teljesen be vagyunk zsongva. Eddig mi is Horvátországba jártunk (Makarska környéke), de tavaly már egy kicsit csalódás volt... 

Mivel neked ilyen frissek az élményeid, tudnál nekem segíteni abban, hogy a tapasztalataid alapján vigyünk e magunkkal bicajokat?

A homokos strandnál nem szeretnénk fürdeni,  az eldugodtabb nem túl zsúfolt kis öblöket kedveljük, ami általában nem a városközpontban van. Emiatt szoktunk magunkkal bicajokat vinni, hogy autózni ne kelljen, de ne is kelljen fél napot sétálni egy jó helyért. 

 

Előre is köszi!!!!!! :)

Előzmény: efraim77 (25079)
nohab Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25082

köszi a pontosítási kísérletet, valóban volt benne sajnos néhány betű elugrás, de a "javítás" nem sokat tett hozzá.

a tintahal Montenegróban lignje és a roston sült na zaru akkor is, ha nem értesz vele egyet (lehet, hogy többes számot használnak a herkentyűk étlapi alakjánál).

http://www.recepti.covermagazin.com/?p=5149

A kagyló meg skoljke, akárki akármit is mond, ebben a verzióban a legfinomabb (szerintem):

http://kuhari.com/recepti/skoljke-na-buzaru/

rák még skampi fordult elő, a tieiddel még nem találkoztam (de biztosan van az általam írt kettőn kívül más is, amiket nem jegyeztem meg).

 

(a horvát alakok itt kevésbé érdekesek)

 

Előzmény: Villa Franco (25077)
stevie-13 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25081

zömében rosszul (bocs)

 

 

Pont tegnap gondoltam rá, hogy milyen régen jártál itt, aztán láttam, hogy téged is kicsináltak.

 

Nade a stílus maga az ember :-)

 

Dobro dosao sa novim nikom :-)

Előzmény: Villa Franco (25077)
Rebcsike Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25080

Szia! Én azért kíváncsi lennék egy-két dologra,hogy mit lehet venni és mennyiért ! ? :-)

Előzmény: efraim77 (25079)
efraim77 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25079

sziasztok,

 

kipihentem az itthont most már írok némi beszámolót:

 

nos: Uticél Ulcinj, útvonal Kecskemét-m5-Röszke-Szerbia-pálya Belgrádig utánna Cacak-Uzice stb. (Köszönet a kiválló útvonalért mindenkinek Szerbia tökéletes jó ut, kedves emberek) 2 felnőt 3 gyermek egy autóban:)

Az út kb 15 óra volt odafelé. A határon kb 20 perc várakozás röszkénél. Szerencsénk volt.

 

Szálásunk Villa Donna. Félpanzióval. Nagyon jó szállás, a domb teetjén. A séta kicsit kemény de legaláb a vacsorából ledolgoztunk valamit meg a gyerekek visszafelé húztak ha kellett:D

A reggeli kb 15-20 féle felvágott, tojás, bundáskenyér, zöldségek stb. stb. Vacsora kb 5-6 féléből választani lehetett mindig volt valami Albán specilitás amit a házigazda főz. Az adag nagy, a maradékot másnak a parton ettem meg ebéd környékén hogy ne menjen kárba:D

 

Ulcinj óváros nekünk nagyon bejött...Trogir-Dubrovnik-nál jobban tetszett Ulcinj:) A hangulat is nagyon bejön. Az árusok...inkább már nem sorolom miket vettek bagóért:D Az a pár koldus és táncoskislány...hát engem az sem zavart...hozzátartozik.. A városi strand zsúfolt itt nem fürödtünk...viszont 20 órakkor traktoral rostálják a homokot...21 kor már pik pakk tiszta is...utánna fémdetektorosok járják...mikozben szól a müezin:D

 

A strandolást a Velikán a Belevue Plaza -on végeztük:) Nagyon jó  kell ott tölteni két hetet és meglátjátok vannak szél mentes napok is:D de a gyerekeknek és nekünk bejött a nagy szél mert akkor nagyon jó hullámok vannak:D A parkolás nagyon tökéletes a fák alatt...vicces hogy gyalogjárdáskon mennek be a kocsik a fák alá....de jó hűvös parkoló tökéletes:)

 

Kirándulni csak Albániában voltunk egy napot...eszméletlen jó ez is nekünk:) Skoderben még az ulcinji áraknak is a töredékért lehet vásárolni..:D nem sorolom mit vettünk inkább:D Albaániába is visszamegyünk jövőre több napra de Saranda körnéyke amire kivncsi lennék:)

Kotori öbölben nem voltunk részben a lustaság részben pedig ott már nem az van amiért mi Ulcinjba jöttünk:D Lehet ezért bolondnak néznek páran, de engem jobban érdekelt eza  rész mint Kotor:) majd jövőre talán:D

 

Hazafelé szinténa  fenti útvonal, a határon kb 1 óra várakozás.

 

Összefoglalva közel 10 éve HR-be jártunk...ott is jó volt de  ez mident felülmúlt...ez volt eddigi legjobb nyaralásunk:) Ulcinj pontosan azt adta amit vártunk, a gyerekekenek is nagyon tetszett:) Jövőre ismét az uticél Ulcinj, lehet plusz 5-7 nap Albániával:D

 

Legszívesebben már a héten mennénk vissza...:)

Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok:)

Charlie2013 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25078

17-től van szállásunk Montenegróba. Terveink szerint 16-án indulnánk, elmennénk Sarajevóig és csak másnap hajnalban indulnánk tovább.

Horvátországban tapasztaltuk, hogy az autópályán a benzinkutak parkolójában autóban alszanak pár órát az emberek.

 

Kérdésem, hogy Sarajevó környékén van-e az autóút mellett valami hasonló lehetőség, illetve biztonságos-e. Szállást nem akarunk foglalni, mert valószínű késő este érnénk oda és csak pár óra pihenés kellene.

 

Másik kérdésem, hogy sötétedés után mennyire biztonságos a kanyargós hegyi utakon a közlekedés.

 

Villa Franco Creative Commons License 2013.08.07 0 0 25077

"hirtelen ezek jutottak az eszembe" - zömében rosszul (bocs).

 

kagyló: školjka

tintahal: lignja

garnélarák: gambori

folyami rák: rak

tengeri rák: kraba

polip: hobotnica

roston sült: na žaru

leves: supa, čorba (szerbül)

leves: juha (horvátul)

 

Előzmény: nohab (25075)
pljeskavica Creative Commons License 2013.08.06 0 0 25076

Szerintem, aki 100 felett megy lakott településen belül, az meg is érdemli a 2000 eurós büntetést.
Más kérdés, hogy ha a rendőr büntet, még mindig ott van kéznél a jóöreg korrupció, ami a 200 eurós büntetésből 20 euróst varázsol. :-)

Előzmény: ingadoz ó (25044)
nohab Creative Commons License 2013.08.06 0 0 25075

Köszönjük! Egy apró általános kiegészítés: a supa mindig az átlátszó leves (a német Brühe), a čorba pedig a "tartalmas" típus. A kagyló a skolkje (asszem így írják), a tintahal a linje, a rák a gambori, a polip a hobotnici, a "punjeni" a töltött, a "na zaru" (ná zsáru) a grillezett - hirtelen ezek jutottak az eszembe :)

Előzmény: moncsa03 (25057)
nohab Creative Commons License 2013.08.06 0 0 25074

Bar óváros, Kaldrma. Mesés. Keress rá :)

Előzmény: ingadoz ó (25053)
nohab Creative Commons License 2013.08.06 0 0 25073

Ez azért nem túl egyszerű... Keresd a Zanjic feliratot, néhol ki van írva. Tivatból jövet ott kell jobbra fordulnod, ahol becsatlakozik balról a kotori út (most már körforgalom van), közvetlenül a Vuk Petrol előtt. Utána követed az utat keresztül Radovicin (asszem, van Radovcici meg Radovanici is), és amikor a központnál elhagyod a focipályát, akkor majd lassan balra lefelé elkezd vinni az út, ott az utolsó lehetőségnél menj fel jobbra (itt ki van írva a Zanjic). A házakat elhagyva tarts balra, és kövesd az utat kb. 2 kilométeren keresztül a magasparton, majd lesz megint egy elágazás, miután leereszkedtél a víz szintjére, ott el kell megint menni jobbra (itt is ki van írva). Ezt az utat kell követni néha reménytelennek tűnő helyeken, és kb. 10(?) kiloméer múlva lesz egy elágazás, ahol balra kell menni (asszem itt is ki van írva, a Radovici/Radovcici/Radovanici közül meg jobbra az van kiírva, ami még nem volt). Az IGO és talán már a Waze is ismeri az ottani utakat, ha az utóbbi nem, akkor majd megcsinálom szeptemberben.

Előzmény: zsizsa1 (25016)
Bujazliz Creative Commons License 2013.08.06 0 0 25072

Én többször voltam már Montenegróban, de üdülni csak először.

Ulcinjban voltunk az Apartments Eneida-ban. A családi vállalkoztás magas színvonalú szállást kínál (napi takarítás és tisztacsere!), saját autóparkolóval.

2 fő és egy kutya (a szobában is!) júniusban 51€/nap és ebben benne van egy házi konyhából származó reggeli svédasztal is. ( http://www.booking.com/hotel/me/apartments-eneida.hu.html?aid=319917;label=ulcinj-iWPwmeV9pCs9CVAE0AbfUwS9675843884%3Apl%3Ata%3Ap175%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=e735b064b411ed07cae1a908a0813c6f;dcid=1 )

Nagyon élveztük a balkáni jókedvet, optimizmust és az egyszerűséggel kevert luxust sugárzó emberi hozzáállást. ÍSokkal barátságosabbak, mint a horvátok (az én tapasztalatom alapján).

Ulcinjtól északra és délre vadregényes szikás partok. Gumicsónakot is vittem, így bekalandoztam a partvonalat. Egyszerűen varázslatos.

Az apartman az óvárosra néz:

 

Sziklás, 1,5-2 m mély saját starnd:

 

Ulcinjtól néhány száz méterre csodálatos szabdalt és barlanggal is rendelklező partszakasz (gumicsónakkal bementem):

 

Továbbhajózva dél felé az Ada Bojana nagyon hangulatos folyó, amelynek torkolata közismerten erős gyógyhatással rendelkezik a nagyon sok pozitív ion miatt:

 

Jellemzően Montenegróra, nagyon erős a kontraszt.

Mellettünk 700 nm-es új valódi luxusvillát (úszómedencék,márvány, kamerarendszer, kilátás a tengerre full panorámásan) hirdettek eladásra 2 millió €-ért, de az odavezető köves út igazi kalandtúra (50-60m-es szintkülönbségekkel és 90°-os kanyarokkal).

Két hét ottlét végére kezdtük megérezni, átvenni az ottani életérzést, amely nagyon pozitív hatással volt ránk.

 

BHJ-962 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 25071

Jó lesz az,a hotel nagyon tip-topnak tűnik.Ha van már az új google térkép a gépeden,azon nagyon szépen meg lehet nézni műholdas kivitelben a környéket.

Előzmény: Törölt nick (25070)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.06 0 0 25070

Köszönjük, mi is ezt reméljük! Mi már voltunk Montenegróban, az utat autóval tettük meg, most megpróbálkozunk vonattal, azonban sajnos nem jó "ómen" a mostani vonat kisiklás. 

Előzmény: BHJ-962 (25065)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!