Keresés

Részletes keresés

hokedli3 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2574

Köszönöm, megpróbálom.

Előzmény: Dunit (2573)
Dunit Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2573

 Nos ilyenkor a festést nem hengerrel, hanem ecsettel kell készíteni.

 A hengeres felhordás ugyan a profi, de mindenkinek ez valamiért nem megy.

 Az első réteg legyen valamivel hígabb, sőt a másodikat is kell egy picit hígítani. A hengeres felvitelnél viszont nem kell a higítás.

 

Jó munkát !

Előzmény: hokedli3 (2571)
Dunit Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2572

 A diszperziós falfestékek kitünőek. Pl. a tilatex stb.

Előzmény: csokis3 (2570)
hokedli3 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2571

Sziasztok!

 

Egy meszelt falat szeretnénk kifesteni. Néhány helyen gletteltünk, hogy a fal sima legyen. A festék a meszelt falon jól takar, a glettelt felületről viszont leszedi a henger. Egyik húzásnál felkeni a henger, a másiknál már szép nagy plakkokban leszedi a friss festéket. Kétféle hengerrel is próbáltam, az eredmény ugyanaz. A glett leírása szerint minden festéknek kellene rá tapadni, és hetekkel ezelőtt gletteltünk, tehát csontszáraz. Mivel lehet, a probléma, a glettel, vagy a festékkel szerintetek?

 

Köszönöm, ha valaki válaszol!

 

 

csokis3 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 2570

Sziasztok

 

Egy új építésű melléképületet szeretnénk kifesteni. A fal be van vakolva, símítva. A mennyezet gipszkarton, a találkozások be vannak hálózva, glettelve. A falat és a mennyezetet sem akarjuk telibe gletteli. Van erre valamilyen ajánlott festék? Vannak olyanok akik azt mondják glettelés nélkül nagyon csúnya lesz a felület. Mivel melléképületről van szó nem tökéletes eredmény kellene csak jó közepes.

 

Jbori Creative Commons License 2012.07.22 0 0 2569

Sajnos megvan a véleményem az olyan világról ahol nem lehet megosztani az örömöt, mert rögtön beüt valami...  Ez nem hiszem hogy neked szól kedves krampács, akinek inge ugye, az vegye....

Előzmény: Jbori (2567)
Jbori Creative Commons License 2012.07.22 0 0 2568

"De legalább nem fertőznek. :)"  De sajnos lehet hogy mégis. Bakker. Dupla bakker! 5 perc nyugalom örömmel az túl sok, úgy látszik.

 

 

Előzmény: Jbori (2565)
Jbori Creative Commons License 2012.07.22 0 0 2567

Kösz, azt azért nem írtam hogy honnan indultunk....

Előzmény: krampács (2566)
krampács Creative Commons License 2012.07.21 0 0 2566

Gratulálok ! Jó az ilyet olvasni !...)))

Előzmény: Jbori (2563)
Jbori Creative Commons License 2012.07.21 0 0 2565

Nem tudom a napsütés hogy csinálja, de a buborék tényleg jó hőszigetelő. Na akkor ez hogy van? De az biztos tényleg hülyeség hogy vákuumban nem terjednek a hullámok. :) De legalább nem fertőznek. :)

Előzmény: Gyurco78 (2554)
Jbori Creative Commons License 2012.07.21 0 0 2564

Kimásoltam valahonnan, már meg nem mondom honnan, bocsi.

Előzmény: Zöldár (2553)
Jbori Creative Commons License 2012.07.21 0 0 2563

Köszi! Olyan szépek és kényelmesek lettünk, hogy el sem hiszem. Fellelkesültek a szép szobán, és azóta már itt komoly lakberendezés folyik, sokkal komolyabb mint reméltem :) 

Előzmény: krampács (2552)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.07.19 0 0 2562

kevertessél valamelyik erre specializálódott festékboltban / áruházban, jobban jársz...

Előzmény: molnartom (2560)
halaloszto Creative Commons License 2012.07.19 0 0 2561

haat jol belevalasztottal. szerintem az egyik legnehezebb szin. pigmentje valogatja, hogy napfenyben/lampanal/kompakt fenycsonel nezve rozsaszin, lila, bezs vagy barna lesz. az a fo problemaja, hogy a barnat ahogy higitod, nem csak vilagosabb lesz, hanem alapvetoen megvaltozik a szine.

 

vajk

Előzmény: molnartom (2560)
molnartom Creative Commons License 2012.07.19 0 0 2560

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. Karamell,mogyoró,capuccino színt szeretnénk keverni. Miilyen színezőpaszták kellenek hozzá és milyen arányban? Köszönöm.

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2559

várj egy pár napot, hátha magától rendbejön...

ha mégsem, a felpúposodást kicsit bevághatod, tapétaragasztót (javító tubusosat) tunkolhatsz alá, és jól lenyomogathatod

Előzmény: Desann987 (2558)
Desann987 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2558

Sziasztok!

 

Remélem tudtok segíteni egy kellemetlen problémában. Éjszaka nyitva maradt az ablak és beázodt egy nagyobb foltban a tapéta. Egy nagyon minimálisan az illesztésnél felvált, de azért nem lóg. Pár óra alatt meg is száradt viszont egy jól látható részen púpos lett. Van valakinek valamilyen ötlete erre, hogy lehetne ezt megoldani? Én arra gondoltam újra bevizezni és finoman kiegyengetni. Mondjuk ezt próbálgattam, amikor vizes volt.....hát nem sok sikerrel. Szóval nagyon megköszönném ha valaki adni némi tanácsot az ügyben. Előre is köszönöm a segítséget!

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2557

(ha van rá lehetőségetek, gondoljátok meg a külső szigetelést, 10-15 cm-es vastagságban, az megoldja a külső falak penészesedését, ha átfestitek is, a hőhidak megmaradnak, a pára lecsapódik, a mész fertőtlenít - nem engedi a penészt túlélni, meg talán a pára egy részét tényleg elnyeli - mondjuk a pára attól még ott lesz, csak bent a falban)

Előzmény: G-boor (2555)
halaloszto Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2556

nekem az a maniam, hogy a diszoerzit eheto a penesznek, a mesz meg nem.

 

vajk

Előzmény: G-boor (2555)
G-boor Creative Commons License 2012.07.11 0 0 2555

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

B30-as ház, korábban mésszel volt festve, kb 6-8 éve diszperzitre váltottunk. 1-2 éve jelent meg, hogy a homlokzati falakon illetve a sarkokon penészedni kezdtünk, nem kicsit... közfalakon nincs penész, az rendben.

Már ott tartunk hogy festéseket kaparjuk le a falról, vakolatig. Csak a diszperzites rétegek között van szürkés elszíneződés, azaz penész.  Újra mésszel festünk, talán jobb lesz. Létezik hogy a piszperziten lecsapódik a pára, mert ugye nem olyan áteresztő mint a mész réteg???

Tapasztalat? Vélemény?

Köszi!

Gyurco78 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 2554

"A fizika törvényei szerint vákumban nem terjednek a hullámok, így a hohullámok sem"

 

Hát, akkor a napsütés sem érne el a Földre :)

 

Előzmény: Jbori (2543)
Zöldár Creative Commons License 2012.07.08 0 0 2553

 Ez a 'tudományosság' honnan van ??

Előzmény: Jbori (2543)
krampács Creative Commons License 2012.07.07 0 0 2552

 Gratula !

Kérem szépen, ne tessék itt mindeféle győzelmi jelentésekkel alázni a kitikkadt bot(nem)csinálta szobafestőket..!...(((

 

Előzmény: Jbori (2551)
Jbori Creative Commons License 2012.07.07 0 0 2551

Az előszoba kész! Több halálon túljutottam de kész van! Hófehér és tiszta!

Konyha köv.

 

 

Előzmény: krampács (2549)
Jbori Creative Commons License 2012.07.05 0 0 2550

Köszi a bíztatást!

Ha nem olvasnak a falbontási akciómról nem is fognak tuni :) Ma beszerezzük az alapozót, megbeszéltük nem végzünk félmunkát.

Előzmény: krampács (2549)
krampács Creative Commons License 2012.07.04 0 0 2549

Gratulálok! Nagyon jól haladtál, a nehezével már megvagy.

A festés már pozitív tekénység az előkészítéshez képest, - gyönyörű tiszta lesz minden...))))

 

Előzmény: Jbori (2548)
Jbori Creative Commons License 2012.07.04 0 0 2548

Chemocidot adtak a bótba a Hérához. Kértem alapozót, azt mondja az eladónő: nem kell alapozó, nagyon drága játékok ám ezek!

 

Mi "alapoztuk" ezt már úgyis mindennel, a férjemnek egy időben a penészirtás volt a hobbija :) Azért biztos ami tuti még hypóval is lemostam a falat. Három óra körül kétségbeesetten ültem a mocsokban, hogy sose nem lesz itt kész konyha, és már megint hülye vagyok hogy elkezdtem leverni a jó falat hogy elférjen a szekrény, aztán rájöttem hogy téglát nem akarok faragni, -pedig vályogházunk van alapból, -és akkor ugye tapaszthattam be a hülyeségemet. Baromira nehéz falat egyenesre tapasztani! Aztán meg gipszes gézcsíkokat ragasztgattam a plafonrepedésekre, meg simáraspakniztam őket. De végülis sikerült felmosnom magam és a konyhát.

Simán agyamra ment a hőség!

 

Jól teszed ha megvárod míg vége lesz! én már csak tudom :)

Előzmény: krampács (2547)
krampács Creative Commons License 2012.07.04 0 0 2547

Keresd ki a forgalmazót , -  a gugli kidobja -, és   nem is fog látszani a rücskösség,  ha takart helyen használod a festéket.

Nekem is meg kell csinálnom, de  megvárom amig kissé  alábbhagy a hőség.

Előzmény: Jbori (2545)
conrat Creative Commons License 2012.07.04 0 0 2546

Le kellene festenem az ablakok spalettáját mielőtt felszerelik a redőnyt. Kültéri glettel van kiglettelve, a ház többi része kőporos és azt hiszem meszelve van. Ezért valamilyen mész alapú festékkel szeretném lefesteni, javítani. Mit kellene rákennem, és kell-e alapozni valamivel mielőtt lefestem? (csak a spalettát akarom kihúzni mielőtt felteszik a redőnyt)

Jbori Creative Commons License 2012.07.04 0 0 2545

Köszi, azt se tudom kapni e a legközelebbi festékboltban űrtechnológiát. Jól felszerelt bolt, lehet.

Csak az ablak alatti szekrény mögötti falra kell. Már berzenkednek itthon hogy nem akarnak rücskös falat meg izé-mizé... A penész márpedig nem a konyhába való és kész. Köszi a tippet!

Előzmény: Bubo.Bubo. (2544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!