Keresés

Részletes keresés

SAgnes Creative Commons License 2004.06.10 0 0 151
Hello Lanyok

Hat akkor Somanya gyrsan elhasznalod a kartont amid van es azutan mar csak 2 mm-st veszel :O))

Előzmény: somanya (141)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.10 0 0 150
Hűha!

(Ez valószínűleg egy kicsit hosszú lesz, ezért már előre is elnézést kérek!)
Tehát, ahogy én csinálnám:

Hozzávalók:

- Valami sűrűbb ragasztó (mi anno a "Planatol"; "K1" ill. "K3" nevű ragasztókat használtuk ilyen célokra, bár nem tudom, hogy ez mennyire kapható és milyen árban van. Viszont ha jól emléxem akkor a legkisebb kiszerelés 1kg-s ami azért elég sok, tehát ha Valakinek van jobb tippje írja le legyen oly bájos :-) )
- Pár nehéz könyv vagy egy db családtag (az előbbi azért jobb mert képes hosszú időn keresztül - érsd jó pár óra - a helyén maradni, míg egy családtagtól ez nem várható el :-) )
- Egy db !tiszta! nagyobb méretű, lapos ecset
- Némi újság-, vagy bármilyen papír, amit össze lehet ragasztózni
- Egy darab tapéta v.- papírvágó kés / sniccer (ki hogy hívja :-) ) szike / ár / bármilyen éles eszköz
- két darab vastagabb falap (vagy valami ilyesmi, lényeg hogy kemény legyen. pl elfekvőben lévő, nyugdíjazott polc). A mérete csak annyiban számít, hogy nem árt, ha nagyobb mint a lapok, de ne legyen túl nagy, hogy könnyen tudd pakolászni.
- És persze a papír :-) (Itt mindössze annyira nem árt figyelni, hogy a papír könnyen felszívja a ragasztót, ezért ha nem szükséges ne használj műnyomópapírt, és az sem baj ha a papír nem túl vastag. Ideális lehet pl. a fénymásolópapír.)

Elkészítés:
Fogod a méretrevágott papírt, szépen kiütgeted, hogy lehetőleg minél símább felületet adjon, különös tekintettel a ragasztózni kívánt oldalra. Ha úgy érzed ez megfelelőre sikerült, akkor fogod az egyik deszkalapot, és teszel rá néhány összekenhető papírt, úgy, hogy a ragasztandó oldalon túllógjon a deszkán néhány cm-vel. Ráteszed a könyvnek szánt papírmennyiséget, úgy hogy utána tudd "hajtogatni". Aztán a másik deszkát szintén papírostól. Ezután fogjuk a nehezéknek szánt könyveket / családtagot és ráhelyezzük a kupacunk tetejére, ügyelve, hogy
a, ne mozduljon el a papír
b, az egész "építmény" stabil legyen.
(Most jön az izgalmas része :-) )
Ha ez megvan, akkor kerül elő a szike /ár (kinek mi van kéznél), a ragasztó és az ecset. Szóval a kilógó papírt szépen előszőr lenyomod a föld felé (akkor jó, ha egy kicsi látszik a lapból is nem csak a lap éle) és kicsit megkarmolászod a szikével, vagy ami kéznél van, majd megkened ragasztóval. Azután az egész kupacot fejreállítod, megint lenyomod a papírt és megkened. (Erre azért van szükség, hogy ne csak a papír éle legyen ragasztós, mert akkor elég gyorsan széthullana.) Ezután a megkent könyvtestet megszabadítod a terhétől, megnézed, hogy egyenesen áll-e, és ha igen akkor a ragasztott oldalt becsúsztatod a deszkák széléig. (Minél közelebb annál jobb, de nem kell teljesen betolni a két deszka közé, mert később úgyis ki kell majd húzni egy kicsit.) Szépen lesúlyozod és hagyod száradni jópár óráig. Nem kell megvárni, hogy a ragasztó teljesen megszáradjon, de had pihenjen egy kicsit.
A második felvonás kicsit egyszerűbb, kevesebb tornamutatványt igényel. :-)
Egyszereűn csak fogod a félig megszáradt gerincet ismét jól megkarmolászod, majd újra lekened. Ha ez is megszáradt kész a könyvtest. Óvatosan lefejtegeted róla a hozzáragadt újságot és kész. Mivel valószínűleg nem lehet róla fájdalommentesen és szépen leszedni, egyszerűbb ha utána pár lapot szikével egyszerűen levágsz róla. (Lásd "boríték felnyitása éles tárggyal" technika). Aztán jöhet a borító, de az már egy másik történet :-)

enjoy! :-)

Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.10 0 0 149
Értem.
Előzmény: kollina (148)
kollina Creative Commons License 2004.06.10 0 0 148
Krissz leírásában az volt, hogy 1-1 cm. Én még nem vágattam. Eddig csak szemeztem a könyvkészítéssel, de most megint nagyon bezsongtam tőle.
Előzmény: Törölt nick (144)
kollina Creative Commons License 2004.06.10 0 0 147
Igen, olvastam Krissz írását és abból próbáltam leírni a borító és lap viszonyát. Lehet, hogy nem sikerült. Pedig én értem mit akartam írni, remélem majd a boltban is megértik.

Előzmény: SAgnes (128)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.10 0 0 146
Sziasztok!
Engem a ragasztós könyvkötés érdekelne. Le tudnátok írni, hogy azt hogy kell csinálni, milyen cuccok kellenek hozzá? De nagyon kezdő szinten kellene, jó részletesen, mert még csak nem is láttam ilyet. Vagy esetleg ha tudtok valami olyan honlapot, ahol részletesen le van írva, annak is örülnék.
Egyébként szép cuccokat csináltok!
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.10 0 0 145
"Belso lap nem A5 lesz mert az A4-t hajtod kette :o)"

?

Előzmény: SAgnes (128)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.10 0 0 144
Ezek a méretek teljesen rendben vannak (ezek a szabvany meretek). Viszont az érdekelne, hogy mennyi az "kicsi", amivel kisebbre / nagyobbra vagtjatok a boritonak valót?
Előzmény: kollina (120)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.10 0 0 143
igen, direkt csinaltam. De sajna nem mindenkinel mukodik rendesen, ugyhogy...

Kollina:
Semmi gond, maskor is nyugodtan :-)

Előzmény: SAgnes (118)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.10 0 0 142
:-)
Eredetileg még ennél is vastagabbra terveztem, de hogy miért lett "csak ekkora" azt már nem tudom

A suli egyébként 3 éves volt.

Előzmény: SAgnes (115)
somanya Creative Commons License 2004.06.10 0 0 141
Sagnes!

Azért kísérletezgetik a tesom vele,mert mutattam neki a könyveket és ondtam,hogy milyen szép bellapokat csinálnak a többiek(Ti).És én excellben nem vagyok jártas de ő igen.

Punch jobban szereti a 2mm-st,az igaz,mert este próbálkoztam a 2,5-el,de épp hogy bele fér,szóval annyira ne írigyelj mert melóznom kell mellette mégis.:(

Előzmény: SAgnes (131)
Szpidi99 Creative Commons License 2004.06.10 0 0 140
Az én fa könyves kisokosom jelenleg itt található.

Kollina! Lehet kártyával is: csak ha tudja az ember többet költ:)))

SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 139
Somanya
akkor adunk a Punchodnak likasztani valot bermunkaba oksi ? :O))
Előzmény: somanya (127)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 138
Lehet ugyanolyanod van mint Seranak :O))
elkuldod nekem is a kepet ?
Előzmény: somanya (124)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 137
azt tudom de ha azt akarom mindig X betutipus legyen ? :O)
Előzmény: kollina (121)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 136
lemertem nekem is ennyi a tokekarton :O) A5 nekem csak az van
Előzmény: kollina (120)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 135
Szerintem igen
mindjart lemerem nekem mi van de en meg vagattam a belso lapot is mert butuska voltam :o)
Előzmény: kollina (120)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 134
nos bizony, ez igen, ez egy lebukas :O)

en nem ismerem :O(

BOkorka
jut eszembe taram uccso kepe egy jo kis kritika, nezzed meg :O)))

Előzmény: krisssz (114)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 133
Bokor
kuldok neked egy kepet
Előzmény: bokor (112)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 132
Bokorka
volt nekik segitseguk is am :O))))
Előzmény: bokor (110)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 131
Nahat Somanya
ez tok jo ...lehet nekem is fel kene turnom a pincet nagyapam utan ? :O)))
Mit kiserletez vele a tesod ?
Előzmény: somanya (108)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 130
Szpidi
nekem egy aranyos fiatal barna lany megcsinalta.....de jo h mondod legkozelebb meretet mondok en is....ha az a tuti ;O)
Előzmény: Szpidi99 (107)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 129
Eszrevettem en Szpidikem eszrevettem ;O)))

aha, latom az adatoknal Szuper :)

Előzmény: Szpidi99 (106)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 128
Kollina
ok tudjak :O)))) csak varnod kell mig vagnak

Viszont:
Krissz irt egy okos otletet a kisokosban: belso lap A4, na ettol legyen 1 cmrel nagyobb a fedel es akkor a belso lapok vagasat mar megsporoltad :O)

Belso lap nem A5 lesz mert az A4-t hajtod kette :o)

Előzmény: kollina (105)
somanya Creative Commons License 2004.06.09 0 0 127
Bokor!
Swingline High Capacity Lever Punch
a becsületes? neve a luggatónak.Egyébként sima lapból 20-nak tudja egyszerre a baját ellátni.Annyira örülők neki!
lafno Creative Commons License 2004.06.09 0 0 126
Ja.
Előzmény: SAgnes (123)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 125
Jamina
es ha lealapozod es lakkozod a szelet ? akkor is ?
Előzmény: Pamina (94)
somanya Creative Commons License 2004.06.09 0 0 124
Bokor!

New Yorkból menekült meg szegény pára(lyuggató).Még nem láttam ilyet én sem.Ugy kell elképzelni mint az itthoni lyukasztókat amivel pl. a bellapokat lyuggatja az ember,csak ez hosszú és állíthatóak a lyukasztótűskék.Majd lefotozóm,ha érdekel.Jó kis masina!

Előzmény: bokor (112)
SAgnes Creative Commons License 2004.06.09 0 0 123
Lafno

XP ?

Előzmény: lafno (93)
kollina Creative Commons License 2004.06.09 0 0 122
Dingó, bocs, hogy belekontárkodtam a neked címezett kérdésbe!
Előzmény: kollina (121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!