Keresés

Részletes keresés

rizo Creative Commons License 2000.01.21 0 0 156
Sziasztok!
Letezik-e olyan konnektor, amelyen kapcsolhato a kimenet?
A mosogephez szeretnem, hogy a gyerek ne tudja elinditani, a villasdugora valot ismerem, de azt tul bumszli, az csak vegsoesetben johet szamitasba.

Rizo

acel Creative Commons License 2000.01.21 0 0 155
tenyleg sok, de nem tudom mennyi a megengedheto tures felfele mostansag.
A inkabb az also hatart szoktak tartani - a transzfromatotol indulo vezetek vegenel is meg kell lennie a szukseges feszultsegnek. Nehol a 220-as halozatok tul hoszzuak, ezert vagy az egyik vegen lesz tul magas a feszultseg, vagy a masikon tul kicsi. Aki tobbet kiabal az aramszolgaltatonal az gyoz.
Előzmény: Dreamer (152)
Badbone Creative Commons License 2000.01.21 0 0 154
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy hol lehet olyan védőföldeléses dugót kapni, ami egybe van építve egy kapcsolóval? (állítólag van ilyen, de én sehol nem találtam) Vagy valami más ötlet egy háromeres vezetékkel bekötött halogénlámpatranszformátor ki/be kapcsolgatására?

Köszi

Macimedve Creative Commons License 2000.01.21 0 0 153
Sok. De nem tragikus. A tűrés egyébként ha jól emlékszem, +0;-5%.
A rádiók, Tv-k stb. tápegységei stabilizáltak, esetleg kapcsolóüzeműek, pár plusz volt a bemeneten nem sokat számít. Főleg, hogy a modernebb dolgok eleve megfelelnek az amerikai 240 voltnak is.
Az izzók egy kicsit kevesebbet bírnak ki. De addig viszont jobban világítanak.
Előzmény: Dreamer (152)
Dreamer Creative Commons License 2000.01.20 0 0 152
Akkor valóban sok az a 237-240 nem???
Előzmény: Macimedve (151)
Macimedve Creative Commons License 2000.01.20 0 0 151
Hivatalosan nálunk is Európa-feszültség van, 230/400 Volt. Én otthon többnyire 225-230 között szoktam mérni.
Előzmény: Dreamer (150)
Dreamer Creative Commons License 2000.01.20 0 0 150
Hát persze, hogy villanyszerelünk még! Kérdezz bátran!

Most nekem lenne egy kérdésem! Mennyi a szabványos feszültség Mo.-on?

Mert én mértem 337 sőt 240 is de kicsit sokallom!

Előzmény: ludanyi (149)
ludanyi Creative Commons License 2000.01.07 0 0 149
BUÉK Dreamer !!!

Villanyszerelünk még???????????

Lenne egy csomó kérdésem,ha nem gond :))))))))))))))

köszönettel: LaCus

Dreamer Creative Commons License 2000.01.01 0 0 148
Minden villanyszerelőnek és leendő villanyszerelőnek Boldog Új Évet kívánok!
acel Creative Commons License 1999.12.01 0 0 147

Vasaroltam egy olcso (800ft) os 15W-os kompakt fenycsoves izzot, mondvan sokaig tart.
A soka jelen esetben ket napot es kb 15 uzemorat jelentett.
Kinek mi a tapasztalat ezekkel a fenycsovekkel?
Mert ugyebar a fenycso elettartama nagy, de a bele epitett gyujto es egyebek hogy birjak a hosszu idotartamot? Meg persze normal fenycso is tobb gyujtot fogyaszt el eleteben - ezekben viszont ez nem cserelheto, es egy gyujto nem biztos hogy hozza a 12 ezer uzemorat.. ami a cso elettartama. Ezekszerint a hosszu elettartam csak szem-feny vesztes?

Latya (K.L.) Creative Commons License 1999.11.27 0 0 146
Az "Éjszakai" áramra kapcsolt fogyasztókat régebben egy kapcsolóóra kapcsolta be, ami ugyanúgy a villanyórádnál volt felszerelve, és este 6-tól reggel 5-ig kapott delejjt a boylered. Ujabban egy Hangfrekvenciás vevő-t tesznek ennek a helyérte, ami akkor kapcsolja az áramot a boylerre, amikor a 230V-os hálózaton veszi a bekapcsolás/kikapcsolás jelet.
Ez a jel a 230V-os hálózat néhány 100 Hertzes modulációjával érik el. A Tranzformátorálomásokon a hálózatot ilyen frekvenciájú jellel kapcsolgatják (modulálják), amit ugye a fogyasztó nem vesz észre, de ez a kütyü felismeri.

Latya

Előzmény: acel (145)
acel Creative Commons License 1999.11.27 0 0 145
Tegnap lattam egy belvarosi lakasban valamit, amire "Hangfrekvencias vevokeszulek" volt irva, ennek ellenere ugy latszott, hogy a villanybojlerhez van koze.
Mi lehet ez?
malacka Creative Commons License 1999.11.16 0 0 144
Nem tudja valaki a mesterek hogyan hajlítják meg az MüIII-at? Hidegen? Melegen? Én próbáltam mindenhogy, törik, gyűrődik. Még egy gumi készletet is vettem erre a célra, bele kell dugni a csőbe, ugy hajlítgatni, de nem megy.
Más: a mért fővezeték max hosszára van valami megkötés? Magyarul a mérő és a főelosztó tábla milyen messze lehet egymástól?
Dreamer Creative Commons License 1999.11.02 0 0 143
Még mindíg itt vagyok... Senki nem szerel mostanában villanyt?
Macimedve Creative Commons License 1999.10.28 0 0 142
Fogalmam sincs. De majd este megnézem. Az árból és a jellemzőkből itélve lehet, hogy az.
Előzmény: malacka (141)
malacka Creative Commons License 1999.10.28 0 0 141
Dear Macimedve,
a termosztátod nem véletlenül Honeywell CM 67?

Mostanra sikerült találnom két boltot ahol kapni, állítólag ez a legokosabb, hiszterézises, opcióként lehet telefonon vezérelni, plusz hőmérőt rákötni és egyebek.
Hátha mást is érdekel:
1. bolt: Bp, XIV Fogarasi út 64. Intern KFT Tel: 220-5485
Itt a CM 67 ára 15852+ÁFA. Jelenleg nincs raktáron, jövő hét elején lesz.
2. bolt: Bp, III. Bécsi út 3-5. Veltech Rt. Tel: 326-0130
Itt Nagy Péter az illetékes, őket még nem hívtam hogy mi mennyi.

Honewell kp. képviselet: 451-4300 itt ne tudsz venni semmit, de megmondják hogy az országban hol.

Macimedve Creative Commons License 1999.10.28 0 0 140
Ez sem rossz, de van egy hátránya. A hővezetés miatt a blankolás vége nem lesz egyértelmű és kapargatni sem könnyű. A tuti megoldás:
A huzal végét egy Kalmopirinre fektetve egy forrasztópákval melegítve az erdmény vegytiszta réz felület. Így csinálták a gyárban a mérésekhez is.

A zománchuzalt többféle hőállóságban gyártják, van 150 fok feletti is. A PVC százegynéhány fokon elfolyik. Ha a 150 fok elég, akkor nyertél. A huzal hőállóságát betükkel jelölik, talán F a legjobb. Erre már nem emlékszem pontosan, régen nem foglalkozom vele.

Előzmény: Dreamer (138)
Dreamer Creative Commons License 1999.10.28 0 0 139
Szóval sülyedünk emberek!

Megcsináltam a zománchuzalos megoldást. Úgy tünik, hogy stabil (eddig). Figyeltem egy hosszabb felfűtés után a huzal hőmérsékletét... hát... Nem is olyan rossz!

Dreamer Creative Commons License 1999.10.22 0 0 138
Hm... ha jól emlékszem közvetlen lánggal megpörkölni (pl öngyújtó) és utánna megkapargani egy kicsit! 100%-ig leégeti az összes zománcot.

Nos a helyzet a következő: nem saját kútfőböl vettem a dolgot, hanem a FÉG kazánban az érzékelők is zománchuzallal összekötve. Mivel sem ez sem az nincs közvetlen lángnak kitéve ezért lehet, hogy megpróbálkozom vele.
Majd beszámolok róla, hogy hogy sikerült a dolog.

Nem az a gond, hogy nyílt láng ér a vezetékhez hanem az, hogy a kerámiaérzékelő elvezeti a hőt és ez közvetlenül a vezetékre jut.

Előzmény: Macimedve (136)
acel Creative Commons License 1999.10.22 0 0 137
Keramia a megfelelo gondolom.
Vasalo alkatreszkent vasarolhato, vagy regi vasalobol kell elobanyaszni.
Kis keramia "gyongyok" amit a vezetekre kell felhuzni.

Egyebkent biztos hogy az erzekelo helye az egesterben van?
Az egester kulso oldalan is jol mokodhet- gondolom nem a maximalis hore reagal, es a kulso oldalrol konyebb elvezetni a vezeteket.

Macimedve Creative Commons License 1999.10.22 0 0 136
Nem. A zománchuzal semmiképpen sem jó. Ugyanis nem hőálló. A leggyengébbek már 70 fok körül elhalnak, de a jobbak sem szeretik a 150 fok feletti hőfokot. Ennyit meg majdnem a PVC is kibír. A forrasztás 170-180 fok körül enged el. Biztosan találsz valahol egy szétberhelhető elektromos berendezést, amiből ezeket a szövött szigetelőket ki lehet szedni. Akár roncstelepen vagy szervízekben is lehet érdeklődni. (villanykályha, hajszárító, rezsó, villanytűzhely....stb. minden játszik)

Egyébként tudjátok hogy a legegyszerűbb zománchuzalt blankolni?

Előzmény: Dreamer (135)
Dreamer Creative Commons License 1999.10.22 0 0 135
Igen! Sajnos ez egy utólagosan beépített érzékelő. A lényege, ha bekapcsol a vízmelegítő beleér a lángba az érzékelő vége és zárja az áramkört.

Ezeken én is gondolkodtam, de ahol élek (Debrecen) még nem nagyon tudtak segíteni magasabb hőállóságú vezeték ügyében.

Gondolkodtam még egy dolgon. A szerkezet nem 230V-os hanem néhány volt szükséges a működéséhez. Mi lenne, ha vastagabb zománchuzallal vinném egy darabig a jelet és utánna forrasztanám vagy csavaroznám hozzá a vezetéket. Véleményetek szerint a zománchuzal alkalmas meleg helyen való alkalmazásra?

Előzmény: Macimedve (134)
Macimedve Creative Commons License 1999.10.22 0 0 134
Ez az érzékelő valami utólagosan beépített valami?
Nem lehet esetleg a vízmelegítő valamelyik másik részéről egy jelet kinyerni?
Ha nem akkor vannak magasabb hőállóságú szigetelésű vezetékek mint a (valószínűleg) PVC. Ilyen pl. a szilikon. De nagyon meleget ez sem bír. (Ha jól emlékszem max 250 fok)
Vagy lehet kapni szövött csövecskéket, amik kifejezetten nagy hőállóságúak. Ezek szokásosak pl. a hőtárolós kályhákban, hősugárzokban, vasalókban stb. Meg lehet próbálni alkatrészboltban, vagy valami kimustrált készülékből kiszerelni.
Előzmény: Dreamer (133)
Dreamer Creative Commons License 1999.10.22 0 0 133
Ha már fűtés és hasonló témák előjöttek!

Van egy gáz-vízmelegítőnk. És ott be kellett szerelni egy reteszelőkacsolót. Ugyanis egy kéménybe csatlakozik a kazán és a vízmelegítő is. Mivel a kémény átmérője még megengedné, de biztonságtechnikai szempontból választottuk ezt. A lényege. Ha fűt a vízmelegítő, akkor nem mehet a kazán!

Ez kuul is, de a reteszelő kapcsoló kerámi érzékelője a vízmelegítő égésterében van - ergó eléggé felmelegszik. Az oda közvetlenül csatlakoztatott vezeték menthetetlenül elolvad. Ekkor testre zár, és kikapcsolja a kazánt. Volt olyan reggel, hogy majd meg fagytunk, mert az elolvadt vezeték blokkolta a kazánt...

Ki mit ajánl, mit tudnék tenni az elolvadás ellen!!!!!!!!?????

Macimedve Creative Commons License 1999.10.21 0 0 132
Jól értem ? Te felfelé akarsz transzformálni?

Próbáld meg a Siemens Tarnszformátorgyárban. (Régi Csepel Trafó) Gyakorlatilag ez az egyetlen hazai gyártó. Ha kell, cím és telefonszám van.

Előzmény: leto- (131)
leto- Creative Commons License 1999.10.20 0 0 131
Sziasztok :)

Temahoz gyengen kapcsolodo kerdes: tud valaki Bp-en helyet, ahol be lehetne szerezni egyfazisu trafot, 230V -> 20kV, terhelhetosegre nezve 5-6kVA?
Gondoltam, lekapom a disztribucis trafot innen a sarokrol, de azt talan mar megsem kellene :))

Gorcsev Creative Commons License 1999.10.20 0 0 130
Dreamer:
"...egybenyíló helységek együttese, ahol nincs ajtó. Tehát három helységből..."
Mármint 3 faluból :))? (Bocs...)

acel:
"Merd meg - esik e a fesz a eloszoban (a megszakitoknal). "
Ó, vazze', hogy erre eddig nem gondoltam... pedig asszem, írtam is, hogy az egyik mexakító soxor levág. Ma pl. úgy, hogy itthon se voltunk, nem ment semmi. Lehet, hogy az lesz a hunyó (vagy a közelébe' vmi).
1ébként -vki kérdezte- cs.ház, 3*20A. Ja, látom, Dreamer volt, és ő is hasonlót mondott. No, ezt +néz(et)em hamarosan...

acel Creative Commons License 1999.10.20 0 0 129
A falvezetek kiment a divatbol.
Ha jol emlekszem nem is szabalyos mar.
Az alu elavultnak szamit lakasban. Altalaban rezet hasznalnak, megeri.
(rezbol kisebb keresztmetszet is eleg altalaban, Alubol mar a vastagabb (2,5) kell a mai lakasok fo fogyasztoihoz. Ha belegondolsz, hogy egy jobb hajszarito 2kW, porszivo 1,5kW. Mikro 2kW, Mosogep 2kW. Es ezekbol egyhaz is 2,5-os alu kellene - ha jol emlekszem.

Regen eleg volt az alu- 500-1000W volt az max fogyasztas.

Előzmény: Dreamer (124)
Macimedve Creative Commons License 1999.10.20 0 0 128
"Megpróbálom a kizáráos módszert, de azt gondoltam egy hőkapcsolós szeleppel sokkal finomabb lehetett volna a dolog... "
Ha ilyen a lakás akkor lehet játszni esetleg hőfokszabályozós szeleppel is. De ha eléri a rajta beállított hőfokot, ez egyszerően elzár. Ha többféle hőfokot programozol, akkor ezt is utána kéne állítani. Ez meg baromság lenne. Probáld meg inkább egyensúlyba hozni a lakás fűtési rendszerét az általam leírt módon. Ez nem kerül semmibe. Ha végképp nem megy, akkor lehet máson spekulálni.

"...szabályozható (képzelj el egy FÉG kazánt ahol fix a teljesítmény. Ha állandóan menne akkor inged/gatyád rámmenne a fűtésre)"
Meg a kazán is. De azért a FÉG is kikapcsol, ha nincs teljesítmény-elvétel és eléri a beállított max. vízhőfokot.
Ilyen rendszert én még nagyon gazdagokál sem láttam. Előfordul a szobánkénti termosztát, de ezzel csak egy mágnesszelepet szoktak bizgetni. Viszont az minimum, hogy új rendszereknél a radiátorokra termosztátszelepet kell rakni. Ez teljesen általános. Lassan már nálunk is.
Ez sokkal olcsóbb mint a termosztát plusz mágnesszelep.
Ja, és az igazán gazdagok meg nem építenek központi fűtést. Most a légfűtés a nagy divat (ott pedig nagyon könnyű a szabályozás), miután valaki kiderítette, hogy a padlófűtés nagyon ártalmas az egészségre.

Előzmény: Dreamer (127)
Dreamer Creative Commons License 1999.10.20 0 0 127
Elfelejtettem mondani, hogy ahol a termosztát van az egybenyíló helységek együttese, ahol nincs ajtó. Tehát három helységből árolmalhat a hő. ezek szerint lassabban melegedne fel a szoba tehát lassabban is kapcsolna ki a termosztát, tehát tovább áramoltatná a folyadékot a hidegebb szobák felé. Ha annak a szobának a radiátorának a hőmérsékletét csökkenteném, akkor esetleg több juthatna máshova.

Nem tudom, mert elégé el van cseszve sajnos az egész rendszer, de átépítésre most nincs lehetősség.

Megpróbálom a kizáráos módszert, de azt gondoltam egy hőkapcsolós szeleppel sokkal finomabb lehetett volna a dolog...

0,1 fok állíthatóság: van ilyen, de csak olyan rendszerekhez ajánlott ahol egy központi egység szabályozza az egész rendszert és ahol a kazán teljesítménye is szabályozható (képzelj el egy FÉG kazánt ahol fix a teljesítmény. Ha állandóan menne akkor inged/gatyád rámmenne a fűtésre) Minden szobában van egy termosztát, sőt! minden szobához külön szelep. Ezzel olyan rendszert lehet üzemeltetni ami minden elvárásnak megfelel. Az már más kérdés, hogy milliomosok engedhetik meg maguknak.

Feszültségingadozás:
mivel még nem tudom ebben a pillanatban, hogy milyen lakásról van gond a következő is lehet a hiba:
Panelházba elképzelhető, hogy minden lépcsőházhoz van egy illesztőtrafó ami a 0,4 kV-ot adja
Általában minden fázis el van osztva lakásonként. Tehát ha a szomszédnál jó a hálózat az még nem jelentheti feltétlen azt, hogy a Te körödben is jó. Elképzelhető, hogy abban a körben kicsit megborult a szimetrikusság (műszaki hiba miatt) és azért ingadozik.
Kis fogyasztóknál (kb. 1500-2000W ig) nem kellene "meglátszaniuk" a hálózatban. Egy kajak heggesztés esetén már lehet ilyen.

Előzmény: Macimedve (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!