Keresés

Részletes keresés

Kriszta 1975 Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2723
Szia Cora! Lehet hogy végre találtam egy jó lehetőséget ami segíthet.Egyik fogtechnikus barátnőm rokona gerincsérves lett 10 éve.Nem engedte megműtetni magát, csendben elvolt.Aztán vett Kosmo - discet neki nagyon bevált.Aztán 4 évvel ezelőtt kiderült, hogy leukémiás.Olyan ritka változatban betegedett meg ami az országban idáig 1 kislányanak volt, sajnos ő meghalt.Ekkor/heti2x vér+ vérlemezke pótlás-utána hétre azt fel is élte a szervezete/találtak egy orvost Győr mellett. Neki volt egy speciális ágya.Heti 2x feküdt rajta 30percig.Elkezdett a szervezete gyógyulni, az orvosok csak néznek , mert már végstádiumban volt a dolog. Nem is értik hogy lehet ez. Megvették az ágy matracát naponta 30percet fekszik rajta, a férje is használja.A neve:inframatrac:utána lehet nézni a neten be kell ütni keresőbe.Infra+mágnesterápia+aloe vera eggyüttes hatása.A férje cukros volt 1 hónap után 4-es vércukorszint állt be naki, a magas vérnyomására napi 2 gyógyszert szedett -elhagyhatta.Esküsznek rá. Szerintem ők drágán vették ,/100000Ft-ért/mert a neten 62500ft-ért árulják már.A barátnőm vesz /neki lumbágója szokott lenni/ és én is kipróbálom.A leukémiás hölgy azt mondja semmi baja a sérvvel sem azóta, hogy használja.Hát gondoltam hátha érdekel valakit...
Előzmény: Cora4 (2722)
Cora4 Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2722
Nagyon igazad van. Nekem semmi érdekeltségem nincs a TV Shop-nál, de higgyétek el, a Kosmodisk nem butaság. Nekem 7 éve van, fogalmam sincs, hogyan működik-állítólag akupunktúrás pontokat "kezel", vagy az is lehet, hogy a spéci műanyag hat valahogyan-, de valamit tényleg csinál. Most a Szilágyi Tibor színművész reklámozza a tévében, biztos láttátok már a reklámot.Ha nem hat, akkor 3 héten belül visszaveszik. Naponta 3 órát kell használni. A mostaniak könnyebben használhatók, az enyém még kalapgumival van rögzítve.
Előzmény: malvin82 (2721)
malvin82 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2721
Mindent ki kell próbálni a fájdalmak megszűntetése , vagy csillapítása érdekében . Magam is úgy látom : a sorsunk a kezünkben van . Ezzel nem azt akarom mondani , hogy le az orvosokkal , de önmagunkkal napi 24 órát találkozunk , míg az orvossal a rendelőben ill . a kórházban is csak perceket . Ha valami segítséget nyújthatunk önmagunknak , azt ne tagadjuk meg . Nehezen törődök bele én is ebbe a helyzetbe , éppen ezért túl minden nehézségen a napokban újra járni kezdtem gyógykezelésre , fogyókúrázom és tornázom is . Nagyon nem szeretném az újabb műtétet !
Előzmény: b1868 (2720)
b1868 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2720

Biztos van a hegesedésre is megoldás, csak még nem tudunk róla.Nekem van.

2x ugyan ott műtöttek, a 3-dik máshol. Nekem csak az intenziv torna segitett,de mindenkinek saját magának kell kitalálni azt ,hogy mitöl lesznek jobbak a minden napjai. Nekem a 20-perces gyógytorna nem jött be.Szerintem másnak sem.

Én 3-mütéttel panaszmentes vagyok,de ezt csak magamnak köszönhetem nem csak az orvosomnak. Ő semmi joval nem biztatott.

 

b1868

Előzmény: malvin82 (2719)
malvin82 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2719
Tulajdonképpen korrekt tájékoztatásnak mondhatni , némi reklámmal bélelve . Ez persze egy ilyen oldalon belefér . De Pitykéné biztosan egyetért majd velem , ha ideér , hogy a később felmerülő problémák között elfelejtik megemlíteni a hegesedést . S mint tudjuk az bőven belefér a problémakörbe !
Előzmény: Sfakutya (2718)
Sfakutya Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2718
Elolvastam, nagyon jó.
Előzmény: b1868 (2717)
b1868 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2717

Sziasztok!

 

Találtam egy érdekes tájékoztatot az összes gerinc problémáról /mütét,ellötti ,utáni problémák,sérvek,zsibbadások,bénulás stb/.Az egyik klinika/Országos Gerincgyógyászatí Központ/ tette fel a betegek tájékoztatására.Nagyon jó és érthetö.Megtalálhato www.gnk.hu utána a BETEGTÁJÉKOZTATOK-ra kattintasz és kiválasztod a te betegségedet.Ez egy kicsit morbid,de ez van.

 

b1868

Sfakutya Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2716
Ha nincsenek komoly panaszaid, akkor nem kell megoperálni. A zsibbadás nem jelent olyan indikációt, ami miatt kés alá kellene tenned a nyakadat.
Előzmény: jverocska (2715)
jverocska Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2715

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Amikor tehetem visszaolvasok minden hozzászólást hátha okosabb leszek.

Nekem nyaki gerincsérvem van amit az idegsebész már tavaly műteni akart. Én meg nem akartam és akkor én győztem. Az ismerőseim közül mindenki lebeszélt a műtétről, még a felülvizsgáló reumatológus is.  Jártam gyógytornára, masszázsra és szépen javult is az állapotom. Pár hónapja azomban elkezdett zsibbadni a kisujjam és a gyűrűsujjam. Azóta már a fél tenyerem zsibbadt állandóan és a hüvelyk, valamint a mutatóujjam sem 100%-os. Erős fájdalmaim nincsenek de ez a zsibbadás nagyon kellemetlen. A sérvet MRI állapította meg, úgyhogy biztosan van. Többen kételkedtek benne merthogy nincsenek erős fájdalmaim.

Kérem aki túl van már ilyen műtéten jelentkezzen akár itt a fórumon akár privátban. Nagyon félek, hogy nem lesz jobb a műtét után sem. Az idegsebész Székesfehérváron (Dr Rónay) nem mondott semmit a műtétről, igaz nem is faggattam úgy meg voltam rémülve.

Kriszta 1975 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2714
Volt már valakinek lapocka és környéke fájdalma , ill. ropogás, izompattogás?Ez összefügghet nyaki sérvvel? Vagy ez valami más?Az izompattogás olyan mintha elmozdulnának valamik/izmok, inak?/.
boszori Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2713
Szerintem mindegyik. Ha hideg, az a baj, ha meleg akkor az.
Előzmény: Cora4 (2712)
Cora4 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2712
...nekem még nem teljesen egyértelmű, hogy melyik front tesz be jobban...
Előzmény: AliceCsodaországban (2704)
Cora4 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2711
Egész biztos, hogy a frontok befolyásolják a gerincet, az idegszálakat...
Előzmény: boszori (2703)
Pitykéné Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2710
Nem sajnos, állandósultak.
Ez már azt mondják nem lesz jobb, mivel ez még annyira sem rugalmas, mint egy sérv.
Műteni szerették volna, de mivel csak 20 % eséllyel lett volna javulás, nem engedtem.
Előzmény: ebbitt (2709)
ebbitt Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2709

szia Pitykéné,

köszi és azóta elmúltak a fájdalmaid?

Pitykéné Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2708
Ami a felmondást illeti, nálunk ez úgy zajlott, hogy vagy aláírod magdtól , vagy elintézzük, hogy aláírd. De nem ért váratlanul, tudtam, hogy mire számíthatok.
Ez sajnos nem függ attól, hogy tisztában vagy-e a jogaiddal. Én végzős vagyok az egyetemen HR szakon és ezt ők is jól tudták. Mégis kijátszottak, bár az is hozzátartozik, hogy kedvem sem volt ilyen környezetben dolgozni.
Előzmény: ebbitt (2706)
Pitykéné Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2707
Szia Ebbit!
Jobbulást neked!
Nekem 2 hónap után újultak ki a fájdalmaim, mint kiderült a hegesedéstől.
Előzmény: ebbitt (2706)
ebbitt Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2706

sziasztok,

Az előzőekhez szólva,táppénz után a betegség időtartamától függően védettséget élvezel max.1 hónap,ami azt  jelenti,hogy nem küldhetnek el  a mu.helyedről felmondással,kivéve közös megegyezéssel,persze csak ha aláírod.

 

4 hete műtöttek ágyéki porckorongsérvvel.Minden renden volt,a fájdalmak elmúltak,nem bicegtem,elkezdtem tornázni gyógytornásszal,majd magam napi kétszer,tudtam sétálni,ülni,noha a zsibbadás még tart kicsit enyhébben.

Viszont pár napja a combomba is visszatért a fájdalom,kisugárzás.Nem olyan erős,nem folyamatos,de sokszor olyan lüktető.

 

Egy kicsit megijedtem,hogy talán kiújúlt,de remélem nem.

Járt már valaki hasonlóan?Mitől történhetett ez?

köszi a segítséget,

üdv  

Pitykéné Creative Commons License 2008.01.11 0 0 2705
Kisgazdám... :-))))))))))))))) Ez jó volt!
Előzmény: boszori (2703)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.01.10 0 0 2704
Őszintén szólva nálam a hidegfront szokott betenni, amikor hirtelen leesik a hőmérséklet. Legutóbb amikor egy éjszaka alatt nyáron 10 fokott zuhant a hő, azt hittem megpusztulok... :-(((
Előzmény: boszori (2703)
boszori Creative Commons License 2008.01.10 0 0 2703

Hmmmm!

Melegfront. A fejem az időnként fáj rendesen.

Most, hogy ezt a kérdést itt a topicban tetted fel, bogarat raktál a fülembe. Lehet, hogy ettől érzékenyebb a derekam is?

Hasogat a hátsómba (már bocsánat), és a combomba, de akiknek szintén szokott azok tudják mi ez. Nem is annyira fájdalom, inkább csak figyelmeztetés, na megint tornázzál gazdi, mert ide-oda dudorodik az a kis sérvecske és vissza kéne lökdösni egy kicsit.

Egyre több bajom van, nem lesz ez így jó.

 

Annyiból jó ez a melegfront, hogy elolvad a jég és nem fogunk még ráadásul elesni, szóval nézzük a jobbik oldalát.

Előzmény: Cora4 (2701)
Mate87 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 2702
Kérem aki 0 RH negatív vércsopottal rendelkezik, sügősen jeletkezzen ezen a telefonszámon:06 1 313 57 62 , vagy E-mailben a benkovari.mate@vipmail.hu címen ! 
Cora4 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 2701
Szia! Sziasztok! Hogy birjátok ezt a melegfrontot?
Előzmény: boszori (2699)
Cora4 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2700
A Kosmodisk is jó. Van aki használja most is?
Előzmény: boszori (2699)
boszori Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2699
Köszi az ötleteket, én mindenre vevő vagyok ami a fájdalom elleni harcról szól.
Előzmény: b1868 (2696)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2698
Köszönjük ezeket a hasznos tanácsokat. Én külön is DVD-t:-))

Nagyon szép dolog tőled, hogy segítesz.
Előzmény: b1868 (2696)
b1868 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2697

Bocs elfelejtettem az ízomlazító nem igazán jó,ha tornázol.Ha szeded az összes ízomzatot/arc,fenék,hát,mell,gyomor/ gyengiti.A gyógyszer nemtud csak egy pont izomzatára koncentrálni.Ezzért lazít mindent. A gyógyszer gyenge, te erős izmot akarsz. Vajon ki fog győzni ???

 

 

b1868

b1868 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2696
Sziasztok!

 

Akik kértek tőlem Rezső DVD-t azoknak leírom, hogy nekem,hogy vált be.

Műtét (6 hét pihenés) után 2 hónapig gyógytorna.

Ezután 1 hónap Norbi Duci tréning.

Ezután jöttek a Réka, Norbi, Rezső, Szandra gyakorlatok.

Akinél a lumbalis szakasznál vannak gondjai, annak a fenék és a derék izmait,

Akinek a nyaki annak a hát és a karizmait kell megdolgoznia.(idegsebész mondta)

Minden módszert próbáljatok, ki ha az egyik nem válik be még a másik, bejöhet.

Hacsak egy kicsit csökken a fájdalom már megérte.

Az egyik hozzászóló mondta a Rékát. Én úgy vagyok ezekkel, a bajnokokkal, hogy

amíg ők 3x emelik a lábukat én 1x.

Ők 4x guggolnak én 1x. Én a kitöréseknél támaszkodom a falnak ők nem.

Én a gyakorlatok közben a kezemmel segítek Ők nem.

Réka egyik dvd-jén 15percig ugyanazzal, lábbal dolgozik én, közben váltogatom

Ez nem verseny, de ez nem jelenti azt, hogy ami nekem kell tőlük (erős izomzat)

ne vegyem el. A gyógytornász egy órára 2 000-ft akkor inkább DVD.

Az egyik betegtársam módszere, hogy a csuklójára (tépőzáras 0, 5 kg-os) súlyt

tesz miközben az otthoni munkát végzi. Én ezt módszert is kipróbálom módjával

(semmi vesztenivalóm sincs).Másoljátok egymásnak a DVD-t.

Mindenkinek fokozatosságot sok új módszert, kitartást kívánok.

NE VERSENYEZZETEK, CSAK TORNÁZZATOK!

 

B1868

Kriszta 1975 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2695
Szerintem fél deci körül marad a hólyagban.Megkérdeztem egy kolleganőmet.Szerinte is így van.Sőt a műtősnő barátnőm szerint is.Fel a fejjel!
Előzmény: noanoa1 (2669)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2694
A mai napon felvettek táppénzre. Na a főnőköm telefonált,hogy mi van biztos, hogy szedem a gyógyszereket. Jelzem én soha életemben még egy percet sem voltam táppénzen.Már lehet érezni ,hogy váljunk meg egymástól, de én ameddig tudok addig muszály sajnos betegszabin maradnom , mert elég rosszul vagyok egy nap munka után.Sajnos a maszekok azonnal lapátra tesznek mindenkit ha baja van én legalábbis mindenhol ezt hallom.
Előzmény: Pitykéné (2690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!