Keresés

Részletes keresés

Advantech Creative Commons License 2001.01.07 0 0 180
Sziasztok!

Eloszor is boldog uj evet!

Es hogy legyen valami szakmai is. Egy uj mosogep vasarlasa okan merult fel a kerdes, hogy mi legyen.:o)
Szoval: 30 eves csaladi haz (valyog), alu tomor vezetekek, bergman csovekben. Regi mosogeppel ha vizet melegittetunk igen melegedett az egyik fali doboz. Eloregedett csatlakozas volt osszecsavarva es szigetelo szalaggal szigetelve. Megprobaltam az atmenetei ellenallast csokkenteni, de nem tul sok sikerrel. Azota nem nagyon volt hasznalva a futes a gepen. Viszont az uj mosogepben csak jo lenne. Arra gondoltam, hogy ujra huzom a falban a vezetekeket. Ha mast nem, akkor csak a furdoszobaig viszek egy rez vezeteket a villanyoraszekrenybol.
Kerdes: sodrott, szigetelt rezvezetek megfelel? Koteseket forrasztassal csinaljam? Erdemes az egesz hazat ujrahuzni (szerintem megeri)? Mekkora vezetket hasznaljak? En legalabb 1,5-re de inkabb 2,5-re gondoltam.
Olvastam itt nalatok, hogy nem ajanlott a konektorokat parhuzamosan kotni. Akkor hogyan? Minden konnektorhoz, fogyasztohoz, vilagitotesthez kulon erpart (+fold) kene behuzni? Nem fer el a csoben!!!

A.

CAIN Creative Commons License 2000.11.24 0 0 179
Friss tipp:
Mindig nézzétek meg mégyegyszer, hogy télleg kihúztátok e a hosszabbítót :).
gbrl Creative Commons License 2000.11.24 0 0 178
helpdesk.....
hááát, attól függ, hova__ csatlakoztatok.......
gbrL ;)
Előzmény: HelpDesk (177)
HelpDesk Creative Commons License 2000.11.23 0 0 177
Szia Rice & Mindenki!

Szerintem hívj engem! ;-))) Én is szép FÉRFI vagyok, a villanyszereléshez nem sokat értek, de néhány elhalt konnektorba már nekem is sikerült delejt varázsolnom. ;-)))
Azért a biztonság kedvéért vinnék egy (ném szép) szakit, akivel én megegyezek, de a vizet én iszom! (Bár a tequilát jobban szeretem.) ;-)))
Na ennyit off.
Most akadtam rá a topicra, és nagyon jó!!!
Kiváncsi vagyok mit szóltok ehhez:
Fény-hangcuccal vonultunk ki faluhelyre, úgy kb asszem 50-60A igénnyel. Be is csatlakoztunk valami helyi elosztóba, ahonnan kissebb drótozgatás után megérkezett a delej a dimmerünkbe. Ez csak két fázis volt, és amikor a már működő lámpákat tesztre kapcsoltuk, 2 faluból kergettük el az áramot! Utána minket kergettek vasvillával, mert mindez a Dallas vetítése közben...
Tehát: Mit lehet úgy félrekötni, hogy egy áramszolgáltató több falura eső villamostechnikai berendezéseit teljesen a mennyekbe röpítsük!

Üdv: HelpDesk

Ui: Van még egy pár delejes sztori, ha gondoljátok adagolom...

Előzmény: rice (172)
Attosz Creative Commons License 2000.11.22 0 0 176
Sziasztok!

Ferritantennás középhullámú rádió azért "veszi" az infra távszabályzót, mert az infra LED áramkörében folyó viszonylag nagy áram impulzusokat illetve azok felharmonikusait érzékeli. Vagyis, ha ebben a körben szakadás van, a rádió alig, vagy egyáltalán nem jelez. Viszont, ha szépen jelez, attól még esetleg lehet rossz, ha a kerámia rezonátor hibája miatt téves frekvencián működik.

De a legtöbb hiba általában rádió segítségével javítható, úgyhogy csak rajta, ettől még marad munka a tv-szerelőknek, akik amúgy sem kedvelik a megbízhatatlan távszabályzókat...

A tévé infra vevő része ritkán romlik el.

NetMan Creative Commons License 2000.11.10 0 0 175
Sziasztok!

Talan tud valaki segiteni:
A szerelvenyeket (dugals, kapcsolo,...) lehet a korommel ill. megfelelo doboz eseten csavarral is rogziteni. Nem tudja valaki veletlenul, hogy milyen csavart kell ehhez venni? Ez a meret szabvanyositott, vagyis szerelveny-gyartotol fuggetlen (ABB, Prodax...)?

Koszi!
NetMan

gbrl Creative Commons License 2000.10.16 0 0 174
abap.....
a padlóvonalába eső....
a padló és a fal találkozásánál fut körbe mint egy szőnyegszegély, formatervezett pattintható csatorna. és ebből fölfelé nő ki esztétikus formában a konnektor. - oda teszed, ahová akarod.
de szerintem, inkább a falba vésett dokog a szebb....nem láccik semmilyen formában.......
gbrL
Előzmény: abap (173)
abap Creative Commons License 2000.10.16 0 0 173
Köszi!

Az mit jelent, hogy "padló vonalába eső"?
Ha ez ilyen külső műa. dolog akkor marad a hagyományos megoldás :)

abap

Előzmény: gbrl (171)
rice Creative Commons License 2000.10.16 0 0 172
Döntsétek el, hogy ez tipp vagy trükk:))

Van egy nagyon kedves, segítokész és roppant szép FÉRFI ismerosöm, aki nagyon ügyes kezu. Többek között a villanyszereléshez is nagyon ért. Tehát megkértem, hogy javítson meg ezt azt a lakásban. Pik-pakra elrendezte a konektort:))) Kérdésemre, hogy mivel tartozom, csak egy pohár vizet kért:)))Kedvesen elbeszélgettünk, majd elment. Másnap bedugom az izét(szakszavakat nem ismerek:)))) ) a konektorba és semmi. Persze a gépben kerestem a hibát, de hamar rájöttem, hogy a konektorból eltunt az áram:( A pasi nem is olyan sokára külföldre távozott, de pár napja viszatért:))))Még mindig baromi szép, tehát van alibi, hogy felrángassam a lakásba:)) Víz meg van annyi mint a nyu:)))

rizsa

gbrl Creative Commons License 2000.10.15 0 0 171
abap.....
van lehetőséged egy olyan megoldásra, amikor egy padló vonalába eső kábelcsatorna-szerűségben viszika kábeleket, a konnektorok meg a padlótól 5-10 centire vannak egy esztétikus felállással....
....
de szerintem 30-as felba nyugodtan véshecccc hagyományos csöves megolásnak vájatot. semmi baja nem legy a falnak....
ehhez nem kell feltétlen vésőt használni, van rá a hiltinek toldaléka (horonymaró) vagy flex-el kőzetvágó tárcsával szép v profilt vágsz a falba. ennyi.
utóbbi gyorsabb előbbi kényelmesebb.....
gbrL
Előzmény: abap (170)
abap Creative Commons License 2000.09.29 0 0 170
Hali!

Szeretném nem szétvésni a 30-as falat.
Milyen módszerek vannak a vezetékek elhelyezésére szolgáló műa. csövek padlóban való vezetésére?
(Persze a dugaljakat nem szertném a padlóba helyezni.)
Ezt csak úgy lehet megoldani, hogy ahány helyről ahány helyre kell vezetni mindenhova egy külön cső kell? Tehát mindenhez egy külön áramkör?

Köszi

Dreamer Creative Commons License 2000.02.23 0 0 169
Még mindig villanyt szerelünk! Tessék csak kérdezni!
Macimedve Creative Commons License 2000.02.22 0 0 168
Szépen ballagj el a helyi szolgáltatóhóz és kérdezd meg a helyi "előírásokat".
Van országos szabvány, de ezt a szolgáltató mindig megtoldja a saját nyavajáival. Ez ugyan törvénytelen, lehet rajta vitatkozni, de úgyis te húzod a rövidebbet. Ez minden szolgáltatóra (víz, gáz, kéményseprő, stb.) igaz. Gáztervet pl. a TIGÁZ csak akkor fogad el, ha náluk "bejegyzett (= általuk ajánlott)" ember készíti. Van ahol csak olyan villanyóra-szekrényt fogadnak el, amit a kirendeltségvezető kft-je készít.
ELMŰ-nél legújabban villamos tervet csak az ELMŰ-nél listára vett emberek csinálhatnak. Nem elég a megfelelő magántervezői jogosítvány.
Szóval helyben kell érdeklődni....
Előzmény: KaZoJo (167)
KaZoJo Creative Commons License 2000.02.22 0 0 167
Üdv!
Valaki megtudná mondani, hogy mekkora, illetve a ház falán hova lehet elhelyezni (szabványosan) azt a dobozt, amiben a villanyóra leledzik?
Most tervezgetek és jó lenne olyan helyre eldugni, ahol nem akad bele az ember.

Más. Faházban milyen spéci kövezelmények vannak a vezetékekkel és a szerelvényekkel kapcsolatban?

Előre is köszi: KZJ

Macimedve Creative Commons License 2000.02.03 0 0 166
Van egy tippem a távirányítóra....

Fogsz egy középhullámon is működő rádiót bekapcsolod, mellé teszed a távirányítót és nyomkodod a gombjait. A rádió állomáskeresőjét tekergetve valahol hallani kell az impulzusokat...
Ha nem hallod, nem jó a távirányító. (Vagy nem működik a tipp... :-))))))
Viszont ha az infra LED halott, attól még a rádió recseghet, de a TV nem érez semmit.

Kapcsoló a mosógéphez

Lehet olyan sorolható konnektort kapni, ahol az egyik lyukba nagyáramú kétáramkörös (világítós) kapcsolót lehet rakni. Úgy néz ki, mint a kapcsolós hosszabbítók, csak falon belüli. Obiban, Baumaxban biztosan van. (Láttam)

Kötés konnektorból konnektorba

Lehet hogy nem szabványos, de teljesen szokásos. Egyébként a konnektorok is úgy vannak kialakítva, hogy minden csavar alatt két drótnak van hely. Nagyáramú konnektornál (mosógép, vasaló, stb) azért nem csinálnám. Egy szobában a falakon körben elhelyezett "jó, ha van" konnektoroknál azért elmegy.
Mellesleg a héten költöztünk egy vadi új szupermodern irodaházba. A konnektorok a parapeten vannak. Na találjátok ki hogyan.... A szobába bejön a három kanóc az elosztóról, szobán belül pedig egyszerűen párhuzamosan vannak kötve a dugaljak (Láttam mért kértünk két plusz konnektort. 1 perc alatt hoztak a parapetbe egy előre kilyukasztott modult a régi helyére és bekötötték az aljakat párhuzamosan. A többi is így volt). Pedig terv is volt, engedélyezés, műszaki átvétel stb.

Dreamer

Ha feszültség ilyen magas, lehet reklamálni a szolgáltatónál. Hogy elérni mit lehet a dologgal, az más kérdés.
Az előfizetői szerződésben benne van a tűrés. Ezt nem léphetik túl.

Dreamer Creative Commons License 2000.02.03 0 0 165
Topic FEL!
Dreamer Creative Commons License 2000.01.24 0 0 164
Hm... nekem úgy tünt, hogyha beleirányítok a kamerába és nyomok egy gombot és látszik ahogyan az infra led villog.

Ezt érdemes megpróbálni...

Dreamer

Előzmény: Gorcsev (163)
Gorcsev Creative Commons License 2000.01.24 0 0 163
"Mérni kellene az infra led lábára. Ha ott megjelenik feszkó akkor valamennyire biztosan működik."
Próbáltam, de a kis kézi műszerrel nem láttam semmit. Van benne egy 1000 mikrós kondi, odáig még elmegy a 3V.

"Beletávirányitani egy kamerába és ott látszania kell, hogy az infra led működik-e! "
???? Részleteznéd? Vegyem föl, vagy mi?

"'Megnézni egy uaolyan távkapcsolóval. Ha megy a készülék akkor korrekt, ha nem.... "
Ha lenne (a közelben)... Másik távikkal/gépekkel próbáltam oda-vissza, de semmi.

Előzmény: Dreamer (162)
Dreamer Creative Commons License 2000.01.24 0 0 162
Inkább már TV/Rádió műszerész téma, de azé essünk neki:

Két módszer találtam ki:

Mérni kellene az infra led lábára. Ha ott megjelenik feszkó akkor valamennyire biztosan működik.

Beletávirányitani egy kamerába és ott látszania kell, hogy az infra led működik-e!

Hm... most jutott eszembe egy harmadik. Megnézni egy uaolyan távkapcsolóval. Ha megy a készülék akkor korrekt, ha nem....

Dreamer

Előzmény: Gorcsev (158)
Dreamer Creative Commons License 2000.01.24 0 0 161
Hm... végre jó kérdések! :o))))

"1. Te egy szoba-galéria,konyha,fürdőszobás lakást hány áramkörre osztanál szét?
Hogy értsd is hogy mit brekegek : hány biztosték - és milyen - legyen az FK-A táblában,
illetve ezek milyen áramkört biztosítanának? "

Igen összetettet kérdezel! kellene tudni azt, hogy hány konnektort és milyen fogasztókat tervezel. A világitás milyen, milyen közös helységek vannak. Akkor talán korrektebb lenne a válasz!

" 2. Szabványos-e Mo.-on az átmenődobozos szerelési módszer,pl. egy konnektor szerelődobozába bemegy a kábel,bevan kötve a konnektorba és onnan továbbmegy
a kábel egy másik konnektor szerelődobozához és így tovább...???"

Nem szabávnyos, de nagyon sok helyen látok ilyen megoldásokat. Ha előrre akarsz tekinteni akkor én inkább nem javasolnám. Ha hirtelen olcsó megoldás kellene akkor inkább azt mondanám amit az adózásra xoktak: Mindent szabad amíg el nem kapnak.

Dreamer

Előzmény: ludanyi (157)
Dreamer Creative Commons License 2000.01.24 0 0 160
Nem nagyon láttam még olyan megoldást ahol egybe volt épitve a kapcsolóval a konvektor (vagy fordítva) :o)))), de általában ezt inkább valami kapcsolóval szokás megoldani. Ha mosogépről van szó akkor fokozotabb odafigyelni és valami bika kapcsolót venni. Egy sima falon kivüli (olyan lehajthatósfedelű) nem felel meg a mosogép áramfelvételének. Sőt ha kicsit tovább akarok menni akkor egyből kétpólusút vennék a helyedben!

Nos ennyi!

Dreamer

Előzmény: rizo (156)
Dreamer Creative Commons License 2000.01.24 0 0 159
Pontosan ez a gond! Két nap alatt két 100W-os izzó égett ki! Pedig az volt ráírva, hogy 220-230 V :o(

Dreamer

Előzmény: Macimedve (153)
Gorcsev Creative Commons License 2000.01.23 0 0 158
Halihó!
Szerintetek hogy a retekbe lehetne eldönteni, hogy a távirányító sz@rt be, vagy a tv nem veszi az "adást"?
ludanyi Creative Commons License 2000.01.23 0 0 157
Hello Dreamer !

Köszi hogy válaszoltál,van még mindíg egy-két kérdésem...

1. Te egy szoba-galéria,konyha,fürdőszobás lakást hány áramkörre osztanál szét?
Hogy értsd is hogy mit brekegek : hány biztosték - és milyen - legyen az FK-A táblában,
illetve ezek milyen áramkört biztosítanának?
2. Szabványos-e Mo.-on az átmenődobozos szerelési módszer,pl. egy konnektor szerelődobozába bemegy a kábel,be van kötve a konnektorba és onnan továbbmegy
a kábel egy másik konnektor szerelődobozához és így tovább...???

egyenlőre ennyi,
Köszi
ludanyi

Előzmény: Dreamer (150)
rizo Creative Commons License 2000.01.21 0 0 156
Sziasztok!
Letezik-e olyan konnektor, amelyen kapcsolhato a kimenet?
A mosogephez szeretnem, hogy a gyerek ne tudja elinditani, a villasdugora valot ismerem, de azt tul bumszli, az csak vegsoesetben johet szamitasba.

Rizo

acel Creative Commons License 2000.01.21 0 0 155
tenyleg sok, de nem tudom mennyi a megengedheto tures felfele mostansag.
A inkabb az also hatart szoktak tartani - a transzfromatotol indulo vezetek vegenel is meg kell lennie a szukseges feszultsegnek. Nehol a 220-as halozatok tul hoszzuak, ezert vagy az egyik vegen lesz tul magas a feszultseg, vagy a masikon tul kicsi. Aki tobbet kiabal az aramszolgaltatonal az gyoz.
Előzmény: Dreamer (152)
Badbone Creative Commons License 2000.01.21 0 0 154
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy hol lehet olyan védőföldeléses dugót kapni, ami egybe van építve egy kapcsolóval? (állítólag van ilyen, de én sehol nem találtam) Vagy valami más ötlet egy háromeres vezetékkel bekötött halogénlámpatranszformátor ki/be kapcsolgatására?

Köszi

Macimedve Creative Commons License 2000.01.21 0 0 153
Sok. De nem tragikus. A tűrés egyébként ha jól emlékszem, +0;-5%.
A rádiók, Tv-k stb. tápegységei stabilizáltak, esetleg kapcsolóüzeműek, pár plusz volt a bemeneten nem sokat számít. Főleg, hogy a modernebb dolgok eleve megfelelnek az amerikai 240 voltnak is.
Az izzók egy kicsit kevesebbet bírnak ki. De addig viszont jobban világítanak.
Előzmény: Dreamer (152)
Dreamer Creative Commons License 2000.01.20 0 0 152
Akkor valóban sok az a 237-240 nem???
Előzmény: Macimedve (151)
Macimedve Creative Commons License 2000.01.20 0 0 151
Hivatalosan nálunk is Európa-feszültség van, 230/400 Volt. Én otthon többnyire 225-230 között szoktam mérni.
Előzmény: Dreamer (150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!