Keresés

Részletes keresés

ice device Creative Commons License 2019.05.20 0 0 33450

Így van, két on-off termosztát, egy lent egy fent.

Az osztónál is van egy motoros zónaszelep. Így radiátoros fűtés esetén a padló ki van zárva a rendszerből, csak padlóról van teljes fűtés mindenhol. 

De ez már mind saját költségen, holott még gari van szinte mindenre.

Alap helyzetben egy termosztát volt és sanyi...

Előzmény: Sony Black (33449)
Sony Black Creative Commons License 2019.05.20 0 0 33449

Értem, de akkor nem egy termosztát van most sem. Ez viszont így persze hogy nem jó! Csak 1db szobatermosztát kellene, a leghidegebb szobába, ahol nincs thermo fej, és a padlófűtést le kellene szabályozni az osztón. Ez nem 2 perc, lehet napokat elvesz az életedből, viszont csak egyszer kell belőni jól, és teljesen jó komfortot lehet vele elérni.

Előzmény: ice device (33446)
ice device Creative Commons License 2019.05.19 0 0 33448

Nemrég elkezdtem tanulmányozni  klímás fórumot, hát ott sem egyszerű jót választani, "láttalak" ott ;)

Tervben van a klíma, bár nem fűtés célból.

Előzmény: Törölt nick (33447)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.19 0 0 33447
Vagy felülre rakni valami kiegészítő fűtést.
Klíma,elektromos stb.
Előzmény: ice device (33446)
ice device Creative Commons License 2019.05.19 0 0 33446

Nem hűl le a felső szint 12 fokra, csak ironizáltam, hogy érezhetőbb legyen az okfejtésem.

A padlófűtés nem tudom, hogy túl van-e méretezve, de ezek szerint igen. De ez csak 1 termosztát esetén lehet baj, nem? A radiátoros kört (is) rádiós termosztát vezérli már. A radiátoros körnél is a leghidegebb szobában van. Minden radiátoron termosztatikus fej van. A leghidegebb szobában van a termosztát, itt a szakirodalom szerint nem kell termosztatikus fej. De, többször előfordult már, hogy a radiátoros szint kérte a fűtést, majd miután elérte a kívánt hőfokot le is kapcsolt. Viszont pár perc múlva indult a kazán, mert a padlófűtés is kérte a fűtést. Na itt jön a baj, hogy a padlókör 2 órán át melegszik, tehát a termosztatikus fej nélküli szoba nem kicsit van xarrá fűtve :(

Előzmény: Sony Black (33445)
Sony Black Creative Commons License 2019.05.19 0 0 33445

Mielőtt szétvereted a házat több-százezerért, hogy ezt az elképzelésedet megvalósítsd, én előbb áthelyezném a szobatermosztátot a leghidegebb szobába (ha fix akkor rádiósra kicserélném) a padlófűtés kört meg a radiátor kört megpróbálnám beszabályozni. Szerintem nálad valószínű az történt hogy túl kicsik a radiátorok fent, illetve lehet túl lett méretezve a padlófűtés lent... Egy biztos, a cirkó fűtéses lakások nagyjából 90% 1db szobatermosztáttal működik, és akár egy körön padló és radiátor fűtés is. A legújabbfajta házakat is így csináljuk, kivéve ha más az igény! Ha te azt mondod, hogy ha lent fixre be van állítva a szobatermosztát mondjuk 22fokra és fent ennek ellenére le tud csökkenni a hőmérséklet 12 fokra ahogy írtad, akkor ott más probléma is van nem csak a fűtés :)

Előzmény: ice device (33443)
nagykunsági Creative Commons License 2019.05.19 0 0 33444

Vetted ezt a házat vagy te építetted?

 

Végül is megoldható, padlófűtés osztója elé egy zónaszelep, így az külön szabályozható, mivel írtad, sokkal kevesebbet kell fűteni, radiátorokra meg termofej. 

Előzmény: ice device (33443)
ice device Creative Commons License 2019.05.19 0 0 33443

Pont ez a terv :D

Csak mivel a kazán alatt eltűnik az előremenő és a visszatérő a falba és a aljzat betonban van "T" elágazással szétválasztva az alsó és felső szint csövezése és már csak a padló fűtés osztójánál látom újra így nehéz bármit is szétválasztani. A rádiatorokhoz nincs osztó. Az szintén az aljzat betonban fut végig és onnan vannak leágaztatva a radiátorok. Tehát bontás nélkül nem tudok leválasztani kb. semmit.

Előzmény: nagykunsági (33442)
nagykunsági Creative Commons License 2019.05.19 0 1 33442

Nem értem mi a gond?

 

Beteszel egy hidrováltót,  padlófűtés is kap egy szivattyút és termosztátot, meg a radiátorok is. 

Gond megoldva. 

 

Vagy beteszel 2 motoros zónaszelepet, és a termosztátot párhuzamosítod. Így bármelyik indítjatja a kazánt, viszont fűtést csak az a szint kap, ahol nyitva a zónaszelep. 

 

Biztos van még más alternatív megoldási lehetőség, lehet választani. 

 

Kiválasztod, neked melyik a szimpatikusabb, és azt csináltatod meg a fűtésszerelővel. 

Előzmény: ice device (33441)
ice device Creative Commons License 2019.05.19 0 0 33441

Két éves ház, kondenzációs kazán.

Hidrováltó, ami sztem az összes gondot kiküszöbölné.

Termofejek a radiátorra, ami van is de nem jó, mert attól  még nem lesz jó idő fent, ha nincs fűtés.

Előzmény: nagykunsági (33439)
Zs:) Creative Commons License 2019.05.19 0 0 33440

Alapvetően én is külön szabályozással csinálnám, de ha most csak egy termosztátnak kell szabályozni, nem egy bonyolult dolog megoldani. A tömegáramokkal szépen be lehet közelíteni a hőfokokat.

Előzmény: ice device (33434)
nagykunsági Creative Commons License 2019.05.19 0 0 33439

Mivel fűtesz? Vegyes? Gázkazán? Hőszivattyú?  Villany?

 

Mi az elgondolásod?

 

Mit ajánlottak?

 

 

Előzmény: ice device (33434)
Wattocsak Creative Commons License 2019.05.19 0 0 33438

Milyen hőigényt vársz? 

Előzmény: Korundos (33435)
hgw308 Creative Commons License 2019.05.19 0 0 33437

Ahaaa.

Felénk meg nincsenek.

Mi ebből a konklúzsön? Nem felénk éltek.

Felétek is van 50-100 méterenként gólyafészek?

Előzmény: Korundos (33436)
Korundos Creative Commons License 2019.05.19 -1 0 33436

 Felénk   max. 5 km -enként vannak az autószalonok !!

Előzmény: hgw308 (33424)
Korundos Creative Commons License 2019.05.19 -1 0 33435

A hőigény helyett  összevissza, közhelyeket  írogatsz !!

Előzmény: Wattocsak (33422)
ice device Creative Commons License 2019.05.19 0 0 33434

Melyikre lehet igen a válasz?

Tényleg csak csak azért kérdem, mert most vagyunk ott, hogy megoldást találjunk a rendszerre a kivitelezővel.  Volt kint egy független fűtésszerelõ, most annak a véleménye lesz valamelyest a mérvadó, de kicsit eltér az én elgondolásomtól.

Előzmény: Zs:) (33433)
Zs:) Creative Commons License 2019.05.19 0 0 33433

Szerintem kezdheted a lövöldözést, mert elég sok kérdésedre lehet igennel válaszolni!

Ha két éves, akkor első körben felvonulhat az építési vállalkozó beszabályozni, mert ez még erősen garanciális eset.

Előzmény: ice device (33432)
ice device Creative Commons License 2019.05.18 0 0 33432

Attól még lehetne jó :)

Ugye arról nem is beszélve, hogy két különböző hőmérsékletű körről van szó és hát ez van egy fix körön....

Természetesen a radiátorok se lettek túlméretezve.

2 éves a ház, és lakva ismertem meg. Ezért kezdtem el utána olvasni a dolgoknak, mert nem tetszett a  fűtés.

Ha már a legelején ennyit "tudtam" volna az egész csövezés, moduláció, tömegáram stb.-ről nem benneteket fárasztanálak és én is nyugodtabb lennék :)

Előzmény: nagykunsági (33431)
nagykunsági Creative Commons License 2019.05.18 0 0 33431

Gondolom mikor csinálták a házat egyetlen értelmes ember sem volt aki az építtetőt lebeszélte volna a radiátoros hülyeségről. 

 

 

Előzmény: ice device (33430)
ice device Creative Commons License 2019.05.18 0 0 33430

Alul padlófűtés. Napi kétszer kapcsol, a beállított hőfokon túl lendül, ezért nem kell többször kapcsolnia.

Fent radiátorok, gyorsan befűt nagyon nem veszi át  a hőt semmi túlzottan, tehát hamarabb vissza is hűlnek a szobák. Ezért 5x-6x sőt hidegben töbször is elindul a radiátoros szint.

Előzmény: nagykunsági (33428)
ice device Creative Commons License 2019.05.18 -1 0 33429

Akkor így bíró is lehetne. 

De nem szeretnék vádlott lenni ott, ha csak kevés bizonyítékból is egyértelmű következtetést von le....

Előzmény: Palási (33427)
nagykunsági Creative Commons License 2019.05.18 0 2 33428

Földszinten a termosztát, a meleg úgyis felfele száll, ha meg túl meleg van radiátorokon zárnak a termofejek. 

Ilyen egyszerű. 

 

Nekem is 2 szint van, 1 termosztáttal, igaz mindkét szinten padlófűtés, de a tetőtéri úgy van beszabályozva, hogy ha fűteni kell egyszerre kell, ugyanannyi ideig, és nincs túlmelegedés. 

 

De ha neked hamarabb hűl ki a felsőszint mint az alsó, akkor ott gáz van de nem a fűtéssel. 

Előzmény: ice device (33426)
Palási Creative Commons License 2019.05.18 0 1 33427

Mert ő a mester !

Előzmény: ice device (33425)
ice device Creative Commons License 2019.05.18 -1 0 33426

Két színt, az egyiken csak  padlófűtés a másik szinten csak radiátorok.

- elég csak az egyik szintre termosztát?

- az jo megoldás, hogy akkor van fűtés a házban, ha az az egy termosztát hideget érez?

- a másik szinten hiába van akár 12C fok akkor is várni kell a termosztátra, ez így jó?

- az mennyire élhető, hogy az egész házban egyszerre van fűtés, a két szint nem szabályozható külön. Akármilyen meleg van a termosztát nélküli szinten, arra simán ráfűt. Ez jó?

Ha csak egyik kérdésre is igen a válasz, tökön lövöm magam :)

 

Előzmény: ice device (33425)
ice device Creative Commons License 2019.05.18 0 0 33425

Nem ismered a rendszerem és nem tudod, hogy mit mondtak  a szakik, így nem értem miért a felszólalás ;)

 

Előzmény: Sony Black (33411)
hgw308 Creative Commons License 2019.05.18 0 0 33424

Hűhhaaa

Anno elmentem melós gúnyában kocsit nézni a szálóónbaban. Azt sem kérdezték meg miért vagyok ott. Aztán elmentem 60km-el arrébb. Ott vásárlónak néztek, vettem is autót. Aztán visszamentem a másikba és megmutattam, hogy vevő voltam.

Amit itt leírsz, ez jutott eszembe.

A rutinos mester kb. 70%-al több radiátort akart, a tervekkel szemben, megszokásból. Éltem azzal, hogy nem kell. Meg azzal, ha mégis kevés, majd a tervező hoz saját költségén nagyobbat. Eddig nem kellett.

A másik, hogy a komolytalan mesterről lesír, hogy átbasz engem, aki fizet, akiből él(ne). Ha ott van már, meghallgatom, de esélytelen. Keressen más balekot. Találni fog, mert nála is van szakmailag elmaradottabb. De idővel ezek is kikopnak, hála a szóbeszédnek és az internetnek :)

Addig kell melót vállalni...

 

Előzmény: Zöldár (33421)
Zs:) Creative Commons License 2019.05.18 0 0 33423

A vegyes kazán gyűjtemény után most a kondis kazánokat fogod gyűjteni? :)

Előzmény: Tóth Nándorka (33412)
Wattocsak Creative Commons License 2019.05.18 0 2 33422

Lakások ezrei lettek elkúrva! ha neked jó így akkor semmi gond.  Tudom én fordítva vagyok bekötve engem zavar ha valamit elkúrunk, pedig jól is lehetne csinálni és még olcsóbb is lenne.
Pl nálunk a házba a stangon 3-5 C a dt. Ergó akkora radiátorok vannak, amik a szomszédot is kifűtik. Nem lett volna egyszerűbb tervezni és a radiátorok, akkorák lettek volna mint amekkora kell? A maradék pénzt meg elittuk volna. Ráadásul a nagy radiátorokhoz lett méretezve a csőhálózat is, meg a kazán is. Most úgy néz ki csak a duplája lett beépítve mint ami kellene. Ebből simán összejönne egy masszív májzsugor!

Előzmény: Zöldár (33420)
Zöldár Creative Commons License 2019.05.18 0 0 33421

 

 

 " miután itt ki okosodtam, hát simán bevonnám az engedélyüket. Alap dolgokkal nincsennek tisztában. "

 

 

 Még szerencse hogy nem a te jogköröd az általad  minősített szerelők engedélyének a megléte/nem megléte.

 

 

 "Nálam már kettő szaki is volt."   Beszélgettetek erről arról, lehet elbeszéltetek egymás mellett. Egyébként egy  felmérésnél nem feladat  egy fűtési rendszer részletes átbeszélése.

 megközelíthető úgy is, hogy  a az általad minősített mester téged minősített, látta ,hogy komolytalan vagy,  kár az idejéért, látta, hogy itt már üzlet nem lesz, hát mondott valamit.

 

 

 Egy  fűtési rendszert elvileg csak kidolgozott terv alapján ajánlatos végeztetni.

 Természetesen az esetek többségében ilyen nincs. Ilyenkor lép a színre a rutinos mester … akinek a terv / az elképzelés a fejében van. ezzel semmi gond.

Kell egy bizalom a megrendelő részéről a mester iránt  kell némi kommunikáció  mind a két fél részéről és a megrendelőnek is kell némi műszaki ismeret.

 Nos   az én legtöbb projektem is terv nélkül vagy csak vázlat terv alapján készült.

 Viszont  mindig megbeszéltük a részleteket.

 Ja azt elfelejtettem, hogy a tervért fizetni kell !!

Előzmény: ice device (33407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!