Keresés

Részletes keresés

sili28 Creative Commons License 2015.10.20 -1 2 14687

1999 óta áll cselekvőképességet korlátozó gondnokság alatt.  Ez lényegébe annyit tesz  hogy semmilyen döntést nem hozhat,nem írhat alá semmilyen papírt, hanem én járok el az ügyeibe, de hivatalos döntést én is csak úgy hozhatok ha abba a gyámügy beleegyezését adja előtte.

Előzmény: Törölt nick (14683)
sili28 Creative Commons License 2015.10.20 -1 2 14686

ibi43 Köszönöm a választ. A Komplex minősítésen szereplő a 3  BNO kódnál ezek vannak.

 

Enyhe mentalis retardatio markáns viselkedésromlással

Nem meghatározott szorongás.

Recurens (ismétlődő) depresio, jelenleg közepes depressziós epizód.

 

Orvosszákértői döntés indoklásba részletesebben ilyenek vannak még.

Korelőzménybe mentalis retardatio,inarctus cerebri, környezetet veszélyeztető magatartás,többszörös hospitalizáció, hypertonia emelendő ki. Familiáris anamnesis halmozottan pozitív. Állandó felügyeletet igényel,infantilis érzelmi megnyilvánulások,debilitás alsó övezetének megfelelő intellektus,alacsonyan strukturált személyiségszerkezet. Állandó irányítást igényel. Hangulata deprimált,emotionalisan labilis,iritábilis. Impulzuskontroll hiányzik. Pszichomotors tempó lassú. életvezetés alapján intellektusa az átlagosnál alacsonyabb, enyhe fokú értelmi értelmi fogyatékosságnak megfelelő szinten áll.  MAWI:   IQ:61

 

Bár ezek nem szerepeltek a döntés indoklásba se de papírok voltak róla ezért  talán még megemlíthető mint egyéb betegség ami nem ebbe a csoportba tartozik az a magas vérnyomás, és a 2-es típusú cukorbetegsége. 

Előzmény: ibi43 (14682)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.20 -1 2 14685

Ha a háziorvosod értesítették

volna,akkor bevonatták volna.

Így meg korlátozással kapod.

Ezt akarják szakérteni.

Előzmény: qzo (14684)
qzo Creative Commons License 2015.10.20 -1 2 14684

Üdvözlök mindenkit!


Az én bizottsági történetemet leírom okulásul. Két hete voltam Szegeden a rokkant ellátásom felülvizsgálata miatt. Velem született betegség miatt 1995 óta rokkant vagyok. A mostani bizottsági vizsgálat alkalmával már másba nem tudtak belekötni hát a jogosítványomba kötöttek bele. 94 óta van jogosítványom, bónusz 10-es kategóriával. Tavalyi évben lejárt a jogosítványom háziorvos küldött el a klinikai kezelő orvoshoz, kezelőorvosom jóvá hagyta, hogy vezethetek korlátozás nélkül.A kezelőorvos tudja milyen gyógyszereket szedek. Ezek mellett a gyógyszerek mellett, felelősségem teljes tudatában, önmagamat korlátozva,  csak keveset és leginkább csak városon belül vezetek, de erre szükségem van a mindennapi dolgokhoz, munkához.
Ma kaptam a behívót gépjármű vezetői alkalmassági vizsgálatra Szegedre az NRSZH-hoz ugyan oda ahol a rokkant ellátásommal kapcsolatosan vizsgáltak és fizessek be 4800!! ft-ot az alkalmassági vizsgálat díját. A gondom, és kérdésem ez menyire etikus, hogy Ők vizsgáltatják felül az érvényes jogosítványomat, oda fizessek 4800ft-ot és majd Ők hagyják jóvá ha egyáltalán jóvá hagyják, vagy korlátozásokkal esetleg, és nem tudni mennyi ideig leszek alkalmas, ez mind a bizottság hatásköre. Ennek a nagyon pénz behajtás szaga van. Valakinek tapasztalata? Azt nem értem, hogy jogosítvány felülvizsgálat esetén első fokon a háziorvos az aki eljár, másodfokon ennek a bizottságnak a hatásköre. Itt az én esetemben miért hagyták ki az első fokot?

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.20 -1 2 14683

Kedves sili28!

Kérdésem az lenne,hogy mikor került gyámság

alá,és korlátozó,vagy kizáró gyámolt,(a fogalmak régebbiek,most

másképp fogalmaznak gyámoltaknál).

Köszönöm.

Előzmény: sili28 (14681)
ibi43 Creative Commons License 2015.10.20 -1 2 14682

Kedves sili28! 

Én úgy tudom, az özvegyi nyugdíj ( vagy nem tudom most minek nevezik) nem számít pénzbeli ellátásnak és a rokkantsági ellátással együtt fogják folyósítani.

Lenne egy kérdésem. Milyen pszichés betegségei vannak a gondnokoltadnak?

Ezeken felül esetleg vannak egyéb szervi problémái is? 

Köszönöm a válaszod!

Sokan vagyunk akik a másik betegségéből meg százalékából próbálunk kombinálni, hogy mi mire számíthatunk.

Előzmény: sili28 (14681)
sili28 Creative Commons License 2015.10.20 -1 2 14681

Hello

 

Megérkezett a gondnokoltam ügyébe  augusztusba elindított komplex felülvizsgálat határozata. Leírtam már de leírom még egyszer hogy jobban átlátható legyen egy helyen. Gondnokoltam 2006-ba 67.5% véglegesítve lett és azóta nem is hívták.  2012-be mi is beadtuk a felülvizsgálati kérelmet de azóta most augusztusig nem hívták. Augusztusba jött a levél hogy az utolsó felülvizsgálat óta összegyűlt orvosi papírokat,egy mellékelt orvosi beutalót az orvosszakértői szervhez illetve FOB-hoz munkaképesség változás vagy a keresőképesség felülvéleményezés céljából ( ezt a háziorvos töltötte  ki, viszont neki elég volt az utolsó 2 év  papírjai.)   komplex vizsgálathoz szükséges nyilatkoztatott (ezt nekünk kellet kitölteni) juttassuk vissza mert személyes vizsgálat nem lesz. Tehát ez az a bizonyos papírok alapján döntés.  Ami még fontos lehet talán, gondnokoltam Október  5 töltötte be 58 életévét, és 31 év munkaviszonya volt mikkor elment rokkantsági nyugdíjba. Nos ennek az ügynek érkezett meg most a határozata.

 

Komplex minősítést végző 1 fokú szakértői bizottság összefoglaló véleményen felsorolnak 3 BNO kódot a hozzájuk kapcsolódó betegségekkel,ezek pszichés betegségek,  ez alapján gondolom ezeket vették figyelembe.  Ez után jön  a lényeg

 

Gondnokoltam

Egészségi állapot 50%

Egészségi állapot véleményezhető: folyamatosan

össz szervezeti egészségkárosodása(ÖEK) 50%

Minösités: C2

Rehabilitálhatóság: Rehabilitálható,foglalkozási rehabilitáció nem javasolt.

Rehabilitációs javaslat: Tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azonban egyéb körülményei miatt a foglalkozási rehabilitációja nem javasolt.

Felülvizsgálat: Felülvizsgálata 2018.09 hóban szükséges.

 

Majd jön az orvosi rehabilitáció szempontjából figyelembe veendő KIZÁRÓ tényezők a munka-környezetbe és munkavégzésbe felsorolása.

Majd ugyanígy jön a Foglakozási rehabilitáció véleményezése és a végén Szociális rehabilitáció véleményezés.Leírhatnám hogy mik vannak itt de ez majdnem egy A4 lapnak felel meg és úgy érzem enélkül is elég hosszú lesz ez a hsz és gondolom itt mindenkinél betegségektől függ hogy mi van ott, így ettől most eltekintenék ha nem baj.

 

Végén  ott van az orvosszakértői döntés indoklása és a 2 másik döntés indoklása

 

Foglakozási rehabilitálhatóságra vonatkozó döntés indoklása:

Nem tehető alkalmassá átlagos erőfeszítéssel ellátható munka végzésére.

 

Szociális rehabilitálhatóságra vonatkozó döntés indoklása:

Foglalkozási rehabilitációja szociális szempontból nem akadályozott. Szociális szükségletei kielégítettek.

 

Legvégén ott van  a foglalkozási rehabilitációs szakértő,  Szociális szakértő, Orvosszakértő, Bizottság elnökének neve és aláírása, ez 4 külön személy. És egy szeptember 28 dátum. Ez egy 3 oldalas papír 

 

 

 

 

És akkor lássuk most a kormányhivatal Határozatát ez alapján ami 5 oldal.

 

Megyei kormányhivatal x.y részére a jogelőd által megállapított és 2012.01.01-jétöl rehabilitációs ellátásként folyósított ellátást 2015.december 31 napjával megszünteti, és ezzel egyidejűleg a komplex minősítés alapján  2016.Január 1 napjától rokkantsági ellátást állapít meg.

 

Az ellátás havi összege:xxxxx Ft  (Ez ugyanaz az az összeg amit 2015-be rehabilitációs ellátás címen kap.)

 

A Pénzbeli ellátást a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság folyósítja, és végrehajtja az esetleges időközi emeléseket is.

 

 

A 2015 szeptember 25 napján kelt  xxxxxxxx számú elsőfokú komplex minősítés eredményéről szóló összefoglaló vélemény szerint:

 

Egészségi állapot mértéke 50%

Állapota alapján a C2 minősítési kategóriába tartózó.

Rehabilitálhatóság: egészségi állapota alapján tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azonban a komplex minősítés szakmai szabályiról szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt.

Felülvizsgálat: felülvizsgálat ideje 2018.09 hó.

 

 

Viszont nekem most lenne egy kérdésem. 2015 elején a nyugdíjfolyósítótól érkezett összesítőn ezek szerepeltek.

Rehabilitációs ellátás :xxxxxFt

Hozz.ell értékhatárig( ez a  özvegyi nyugdíj akar lenni)xxxxxFt

Hozzátartozói korrekció: xxxxxFt

Ellátások összege:  xxxxxFt

 

Tehát eddig kapott rehab ellátást és özvegyi nyugdíjat is, a férje 1998 halt meg.

A Kormányhivatal határozatába viszont van egy ilyen hogy a rokkantsági ellátást megkel szüntetni ha az ellátásba részesülő.

 

- Kérte

- más rendszeres pénzellátásban részesül, ide nem értve a keresőképtelenségre tekintettel folyósított táppénzt,baleseti táppénzt, valamint az Ebtv. 42/C paragrafus(1) bekezdés b) pontjába foglaltakra tekintettel megállapított gyermekgondozási díjat.

És még 5 másik pont ezeken kívül.

 

Kérdésem ezzel kapcsolatba, az özvegyi nyugdíj ez alapján beleszámít vagy nem számít bele a 2 pontba mint rendszeres pénzellátás?

 

Ami még lényeges, a leadott orvosi papírokat szépen visszapostázták a határozattal együtt. 

 

Picit hosszú lett ez de talán valakinek segít majd ez egy picit hogy mire számíthatnak olyan esetbe ha nem kell megjelenni és csak papírok alapján döntenek valakinél.

 

Üdv

sz16 Creative Commons License 2015.10.20 -1 1 14680
kissmariska Creative Commons License 2015.10.20 -1 3 14679

A fizetett szabadságok napjainak száma nincs a 4 órás munkaidőhöz kötve. Tehát annyi nap a fizetett szabadság, amennyi a jogszabály szerint jár, csak a napi 4 órára eső pénzt kapja a dolgozó.

kissmariska Creative Commons License 2015.10.20 -1 3 14678

Én most regisztráltam. Régóta figyelemmel kísérem az oldalt, de most érzem azt, hogy hozzá kell szólnom, reagálnom. Egyrészt a munkáltatónak a támogatás szempontjából egyforma a megváltozott munkaképességű, mivel a támogatás összege nincs elkülönítve kerekeszékes és egyéb mmk-s dolgozóra. Ezt mint munkáltató és mint kerekesszékes mozgássérült is tudom.

Előzmény: sziporka66 (14666)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.20 -1 2 14677

Kedves Ildó! Neked mennyi a szabadságod? Úgy értem, felezték-e a 4 óra miatt, vagy megkapod rendesen?

Előzmény: ildó66 (14674)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.20 -1 2 14676

Minden eset más,és más.

hagyma boly Creative Commons License 2015.10.20 -1 3 14675

Bár csak én is dicsekedhetnék,hogy dolgozok,mert akkor nem lennék E kategóriás rokkant,mint ahogy 49 éves koromban lettem egyik napról a másikra 30 év munkaviszony után.

Előzmény: sziporka66 (14666)
ildó66 Creative Commons License 2015.10.20 -1 3 14674

Sokszor olvastam már,hogy háborognak a sorstársak azon, ha rehab/rokkantsági ellátott dolgozik.

Én is dolgozom, 4 órában, potom pénzért. Elesek ezért minden olyan támogatástól ami jövedelemfüggő.

Hogy miért is tudok dolgozni?Nem azért,hogy annyira remek az állapotom és az eddigi ötszöri felülvizsgálaton esetleg igazságtalanul kaptam meg az ellátásra jogosultságot.

Azért dolgozom mert ugyanaz a munkáltatóm aki még - valamennyire-egészségesen alkalmazott, majd amikor bekövetkezett az állapotromlásom a korábbi munkámra való tekintettel lehetőséget biztosított arra,hogy maradjak, egy kicsit könnyebb munkára alkalmazva.

100X kell bizonyítanom, a fizetésemelésnél mindig kimaradtam, hiszen én egyéb ellátást is kapok...

DE: a fiam tanul, a férjem meghalt, vajon mi lehetőségem lenne ha nem az,hogy minden erőmet összeszedve dolgozzak?

Az életem ebből áll: 4 órát dolgozok, majd otthon próbálom magam egy kicsit helyrehozni a másnapra. Amikor ez nem megy akkor 1-1 napot esetleg otthon maradok.

A 80 éves szüleim vannak még mindig a segítségemre abban,hogy boldoguljak, és persze a fiam, aki az iskola mellett rengeteget segít.

Kérlek Benneteket,hogy ne törjetek pálcát afölött, aki dolgozik úgy,hogy nem ismeritek a hátterét, a tényleges állapotát!

Biztos vannak ellenpéldák is, de vannak olyanok is szép számmal akik egészségesek, dolgozhatnának és mégsem teszik. Nem hinném,hogy mi vesszük el a munkalehetőséget Tőlük.

mithogyan Creative Commons License 2015.10.18 -1 2 14673

Olyan ideges lettem, hogy semmi mást nem néztem. Köszönöm. :)

Előzmény: Csincka (14671)
sz16 Creative Commons License 2015.10.18 -1 1 14672

http://www.hirhatar.hu/index_cikk.php?hh=magukra-maradtak-a-rokkantak-az-ellenzek-is-elforduloban„A vak is látja, hogy teljesen egységes a kormány és az ellenzéki pártok rokkantpolitikája, a beteg senkinek sem kell, egyetlen politikai erő sem áll ki a rokkantakért.

Csincka Creative Commons License 2015.10.18 -9 2 14671

Ha megnézed az adatlapját, látod, hogy szürke a neve.

Az azt jelenti, hogy rootolva van, soha többé nem tud írni, és volt neki egy hozzászólása, csak töröltem.

Előzmény: mithogyan (14670)
mithogyan Creative Commons License 2015.10.18 -1 2 14670

Húúúú, most iszonyú mérges vagyok! Teljesen véletlenül "rákerestem" a saját nick nevemre, hogy mikor is volt az első hsz-om, milyen "öreg" fórumozó vagyok és látom ám, hogy van mithogyan1 nevű regisztráció is hozzászólás nélkül! 

Hát már sosem lesz vége? Ez még mindig a "kedves" barátunk? Brrrrrr! 

sziporka66 Creative Commons License 2015.10.18 -1 2 14669

Az írásom második része az sz16 cikkének szólt!

Jó dolog, hogy kiállnak mellettük!! Kell is!  De a 100% végleges, D vagy E kategóriás nem lehet példaként felhozni, a többség a B vagy C kategóriában van.

Gondolom a nővérke beperelte a munkaadót, hogy ott szerezte a betegséget. Gondolom ÉN! 

Szép hétvégét Mindenkinek! 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.18 -1 3 14668

Rengetegen vannak akik dolgozni sem tudnak,mégis kényszerítik őket a munkára.

Előzmény: sziporka66 (14666)
Ruth22 Creative Commons License 2015.10.18 -1 1 14667

Kedves Sziporka,

valamit rosszul írtam, itt senki sem kerekes-székes, mindenki biciklivel, vagy gyalog jár be, kerekes-székes az emelkedőn fel sem tudna menni. A munka olyan, hogy asztalnál végzik és ülve.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: sziporka66 (14666)
sziporka66 Creative Commons License 2015.10.18 -2 2 14666

 

Vannak szép számmal olyan rokkant ismerőseim, hogy többet dolgozik, mind egészségesen. Az a legnagyobb problémáik, hogy csak 4-órában dolgozik.

A kerekes székes rokkant, azt bármit mondhat, tehet….A felülvizsgálaton, úgyis 100%-os rokkant marad. A kerekes székes rokkant példaként említése.……. Ráadásul, ha kerekes székest vesznek fel, sokkal magasabb adókedvezményt kap a munkáltató, mind a reb, vagy rokkant ellátásban részesülő.

Nem sajnálom tőlük! De nem jó példaként említeni!

Nem csodálom, hogy a társadalom közömbös! A rokkant folyton dicsekszik, hogy dolgozik, az egészséges társadalom, meg ettől „ Viagrás szemmel mered a rokkantra”.

 

 

Előzmény: Ruth22 (14660)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.17 -1 1 14665

Kérlek aki tud segítsen abban, hogy rehab. járadékosnak ha napi 4 órát dolgozik, mennyi szabadság jár, ha köztisztviselő.

cukicili Creative Commons License 2015.10.17 0 0 14664

Igen. Szeptember közepén volt a felülvizsgálat. Miután nekem nem csökkentették hanem növelték az ráér , szerintük januárba fizetni.

Előzmény: hagyma boly (14640)
hagyma boly Creative Commons License 2015.10.17 0 1 14663
sz16 Creative Commons License 2015.10.17 0 2 14662

 

A társadalmi közöny megdöbbentő. Addig, amíg valaki nem lesz részese a megrokkanásnak, addig fogalma sincs arról, hogy milyen nehéz a súlyos betegeknek a helyzete.

 

 

http://karosz.hu/?modul=oldal&tartalom=1202549

Ruth22 Creative Commons License 2015.10.17 0 0 14661

Kedves Pufi,

a gyermektartást biztosan.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: pufi087 (14659)
Ruth22 Creative Commons License 2015.10.17 0 0 14660

Kedves Sziporka Szívem,

régen láttalak. Egyetértek.

Itt van egy rehabilitációs-ellátottaknak készült munkahely. Napi 4 órában dolgoznak, asztalnál ülnek, a kezükkel csinálják.

A főnök próbálkozott túlóráztatni őket. 4 ismerősöm mondta neki, hogy ők erre nem képesek, gerinc és egyéb bajokkal. Pszichésen is megviseli őket néhány kolléga.

Sikerült kiállniuk a bajukkal, és még mindig ott vannak. Viszont van az ott dolgozók között, aki utána 6 órában takarít, hogy "meg tudjon élni".

Ahogy mesélték, nekik is kinyílt a szemük, hogy hogyan bírja, mert ők, ha hazaérnek, rögtön lefekszenek. Már az oda-vissza út is megviseli őket.

Kemény az élet.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: sziporka66 (14648)
Ruth22 Creative Commons License 2015.10.17 0 0 14658

Kedves Peter,

én öreg vagyok, nagyon rokkant és nem tudok angolul. Dolgozni nem tudok, magam ellátása is gond. Ezek alapján gondoltam, hogy fiatal vagy és tudsz angolul.

Az anyáknak a hátukon is van szemük, a nagymamáknak a fülükön is :-D

Ha kimész külföldre, be kell jelenteni. Ott kell biztosítást kötni, mert ha elüt a villamos, nagyon drága a kezelés. Szóval kiderül, ha kimész.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: peter19523 (14651)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.17 0 1 14657

Rákérdeztem csak,mivel irtad hogy másodszor

voltál komplexen.

Köszönöm hogy leirtad.

Előzmény: sziporka66 (14655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!