Keresés

Részletes keresés

Garbai Sándor Creative Commons License 2010.09.05 0 0 3387
Ezt már én is tapasztaltam, egyik-másik már hatóságnak hiszi magát.
Előzmény: gepesz (3386)
gepesz Creative Commons License 2010.09.05 0 0 3386
Nem volt még komoly gondom senkivel a vaterán. Igazán most sincs, csak visszataszító dologgal találkozok egyre többet. Arról van szó, hogy a feltételek leírásánál buta hangnemben fenyegetnek. Ha ennyi meg ennyi nap után nem jelentkezem, ha eddig meg eddig nem utalok, akkor felnégyelnek, várfokára tűznek, stb.
Most is nézegettem egy terméket és a fentieket olvasva ott hagytam. B.... meg.
Biztos rossz tapasztalatok birtokában írta, de akkor is. Ez a piactér végerdményben bizalomra épül.
Pedig tényleg nem érint, mert én inkább az eladók lassú reagálásán csodálkozom. Ha leütök valamit és tudom, amit kell, azonnal gép mellől utalok. " Ha lehet" izibe megyek érte kocsival.
Szóval rosszul adja ki magát a retorzióval való fenyegetés.
gepesz Creative Commons License 2010.09.05 0 0 3385
148 adásvétel és 4 év után nem tudom tapasztalt vagyok-e? De nálam nem jelent semmit.
Előzmény: isti1968 (3383)
Real Putyur Creative Commons License 2010.09.05 0 0 3384
A magam részéről a sor elejére emelt aukciókat áttekerem, és a kiemelés végétől kezdem el böngészni a listát. (A kiemelt aukciók tudniillik bent vannak a listában IS; még egyszer.)
Tehát pl. nálam ez a fajta kiemelés nem ér el semmit. :-)
Előzmény: isti1968 (3383)
isti1968 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 3383
Tapasztalt Vaterás eladókat kérdezném :

A különböző kiemelések VALÓJÁBAN érnek valamit, ettől megnövekszik az értékesítés sikere ?
Real Putyur Creative Commons License 2010.08.30 0 0 3382
"... A termékeket kiállítja és teljes mértékben felel a kiszállításért: Welmory Limited Társaság, Ciprus, Nicosia ..."

Ciprus.
Offshore.
Ltd.
Muhaha.

Innentől kezdve teljesen egyértelmű, hogy kamu ez az egész.
Előzmény: moloch84 (3380)
Ladybee Creative Commons License 2010.08.29 0 0 3381
Már ne haragudj, de ez komolytalan!  Ez kinek éri meg ? :http://www.10forintert.hu/auction/panasonic_lumix_dmc_tz10_digitalis_fenykepezogep_306668921.html
Előzmény: moloch84 (3380)
moloch84 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 3380
Sziasztok én is vateráztam sokat , de most már itt "játszok", biztos ismeritek , de akkor is :)

http://www.10forintert.hu/start/294670589/index.html
prs Creative Commons License 2010.08.24 0 0 3379
"És az olyan eladóktól nem akik nem képesek a terméknek megfelelő címet adni?
Rosszindulatú leszek: direkt arra játszik, hogy mivel a listában nem jelenik meg hogy hibás ezért többen licitálnak rá. Ha a címben is benne lenne akkor valószinűleg meg sem nyitnák a vevők a licitoldalt."

Ez nem rosszindulat, ez Vatera által javasolt apró csalás. Igen, úgy kell címet adni, hogy minél többen nyissák meg.

De én pl. elolvasom a leírást - licit előtt meg főleg - és nekem evidens volt, pirossal kiírva, hogy hibás.
Az eladó hivatkozhat arra - és ezt nem tudjuk megítélni, hogy jóhiszeműen vagy nem - hogy ő nem tudja megnézni, hogy valóban 4 GB, csak tapasztalata alapján kb. annyi., és ebből következően valószínűleg hibás.


"Másik hiba, hogy valószinűleg GB, nem Gb."
Az. De bár ez volna a legkisebb hiba. Meg úgyis érted, ezen tényleg időpocsékolás kötözködni...
Előzmény: digicat (3378)
digicat Creative Commons License 2010.08.24 0 0 3378
Ha a képen nem azt látom amire szükségem van akkor nem olvasom el a leírást mert a kép alapján már tudom, hogy nem akarom megvenni.
Ha a képen azt látom ami nekem kell, elolvasom a leírást. Ha viszont a leírásból az derül ki hogy nem arra licitálok ami a képen van, akkor fölöslegesen töltöttem az időmet az aukcióval. Ha át kell nézzek 20-50 aukciót akkor bizony 1 perc fölösleg is sokat jelent.

Így már érted?

"A hideg ráz az analfabétáktól, aki először licitálnak, aztán olvasnak."
És az olyan eladóktól nem akik nem képesek a terméknek megfelelő címet adni?
Pl.
"HIBÁS 32GB USB Pendrive 2.0 Flash Memory, csak 4 GB"
vagy
"32GB USB Pendrive 2.0 Flash Memory (HIBÁS, csak 4 GB)"
Másik hiba, hogy valószinűleg GB, nem Gb.

Rosszindulatú leszek: direkt arra játszik, hogy mivel a listában nem jelenik meg hogy hibás ezért többen licitálnak rá. Ha a címben is benne lenne akkor valószinűleg meg sem nyitnák a vevők a licitoldalt.

Ettől függetlenül egyetértek veled: "A hideg ráz az analfabétáktól, aki először licitálnak, aztán olvasnak".
Előzmény: prs (3375)
digicat Creative Commons License 2010.08.24 0 0 3377
Figyeltem, de remélem ettől függetlenül lehet véleményem.
Előzmény: prs (3376)
prs Creative Commons License 2010.08.24 0 0 3376
És ha figyeltél volna, akkor tudnád, hogy nálam a képen látható A és B termékekből A VAGY B volt eladó, csak te választhattad volna ki. (Pontosabb A, a és á termékből kettő eladó, de tetszés szerinti kettő.)

Így próbáljon kedvezni a vevőnek az ember.
Előzmény: digicat (3374)
prs Creative Commons License 2010.08.24 0 0 3375
"ne kelljen fölöslegesen leírásokat böngészni."

Fölöslegesen? Neked is érdeked. A leírást azért írja le az eladó, hogy minél több infód legyen a termékről, ne kelljen mindig - és ismétlődve - kérdésekre válaszolnia.

Nekem ezért kezdődik úgy a vaterás szöveg, hogy aki nem olvassa el a leírást, magára vessen. Ami ott benne van, olyan kérdésre nem is válaszolok. Sőt, gyorsan tiltólistára is lehet nálam ilyennel kerülni. Nekem nincs kedvem olyan emberkékkel bajolni, aki ilyen "jajnemolvastambocsi" stílusban akar vásárolni. Aztán ez az a fajta, aki szarik a megjelölt szállítási módokra, amitől eltérőre a Vatera szabályzat szerint sem kötelezhető az eladó. És még ő van felháborodva és ad negatívot, amikor egy csak személyes átvételre jelölt árut nem hajlandó postázni az eladó, amit persze a kedves vevő olvasás nélkül ütött le.

A hideg ráz az analfabétáktól, aki először licitálnak, aztán olvasnak.

Lásd pl. ezt.



Előzmény: digicat (3374)
digicat Creative Commons License 2010.08.24 0 0 3374
"a hülye értetlenek miatt volt odaírva"
Én is ilyen hülye értetlen vagyok. Nagyon zavar mikor keresek valamit, látok egy képet amin az van ami nekem kell, aztán a leírásban azt olvasom, hogy a képen látható A és B termékekből csak A eladó. Ha csak A eladó akkor csak az legyen a képen, ne kelljen fölöslegesen leírásokat böngészni.
Előzmény: prs (3373)
prs Creative Commons License 2010.08.23 0 0 3373
Ha még emlékszik rám valaki...

Írtam a Vaterának, hogy pontosítsák az aukció törlésének és a 72 órás letiltásomnak az indokát. Kaptam választ, és rendes választ végre. (Elsőre is lehetett volna, akkor tiszta lenne az ügy.)


"Tájékoztatjuk, hogy felhasználói észrevétel alapján a jelzett aukciót
ellenőriztük. A Vatera megállapítása szerint a leírás és a fotók alapján a
hirdetés nem megfelelő, megtévesztő volt, ezért eltávolításra került.
Idézet a termékleírásból: "(Tehát nem az egész, ami a fotón van!)
Választhatsz: 8 chipes egyoldalas, 2 chipes egyoldalas, és 8+4 chipes
kétoldalas között."
Kérjük, hogy a leírás egyértelmű legyen, jelen esetben amennyiben négy darab
terméket árul egy aukción belül, úgy négy darab termék szerepeljen a fotón és
a leírásban is. Amennyiben a jövőben így jár el, nem lesz gond az aukcióval."


Örülök, hogy tisztességes választ kaptam. Tényleg.
Két megjegyzésem lenne.

Az, hogy "nem az egész, ami a fotón van", a hülye értetlenek miatt volt odaírva. A fotón 6 darab RAM volt, amiből csak 4 volt eladó a kikiáltási áron. Tehát nem mind. Ezt akartam kiemelni a félreértések elkerülése végett. Viszont azért volt mind a hat lefotózva, mert lehetett a hatból választani. Négyet.
Az én véleményem szerint aki figyelmesen olvassa, nem érti félre. Talán kicsit szájbarágósnak találja, de az meg tényleg az egybites vaterások miatt van.

A másik, hogy csak nem Botka Dániel (kiscsubi33, gumikacsa18, daniel18, stb.) tette a felhasználói észrevételt?:-)
Mesélhetnék. Hamis adatokkal, hazug ígéretekkel, más nevén és email címén, egy link hülyegyerek volt. Biztos visszajött valami néven újra, le merném fogadni.
Előzmény: prs (3365)
digicat Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3372
Ilyen esetekben a saját maximumoddal licitálsz, tehát hiába lett még 5 perc idő licitálni akkor sem adnál többet a licitált termékért.
Ha nem a maximummal licitálsz akkor viszont nincs értelme az utolsó másodperces licitnek.

Sem programmal sem személyesen nem garantált, hogy tiéd az utolsó licit. Lehet más későbbi időpontot állított be, mert gyorsabb a netje (utolsó 10 sec helyett utolsó 5). Ha egy időpontban licitálnak többen akkor is van köztük sorrend, vagyis nem lehetsz biztos benne, hogy a tiéd az utolsó licit.
Előzmény: Graubünden (3368)
adrian77 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3371
Hali!
Ma életemben először trükköztem, egy 30 ezres dolgot 100 forintért adtam el. Persze egyből kiszúrták, jött is e-mailben a figyelmeztetés. Ez volt nekem a második.
Tehát a következő egyben a végleges kitiltást jelenti.
Igyekszem ezentúl minden szabályt betartani, de most nem tudom, hogy merjem-e értékelni ezt a "100 forintos aukciót"... Mert elvileg egy fényképezőt adtam el egy gólyóstoll néven, persze a többit előtte a fényképező oldalán beszéltem meg a vevővel.
Ha most pozitívra értékelem a tollat akkor ismét figyelmeztetést kapok? Félek ettől, nagyon megbántam ezt a hülyeséget...
Köszi!
Real Putyur Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3370
Többször is hosszabbodik. Az a lényeg, hogy az eredeti lejárati időpont után el kell teljen egy 5 perces időintervallum úgy, hogy nem érkezik egyetlen licit sem; ekkor zárul az aukció.
Előzmény: gepesz (3369)
gepesz Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3369
Üdv.
Az alanti hszekhez én is tennék egy kérdést. Az 5 perccel hosszabbított aukciók hogyan működnek? Arra térnék ki, hogyha hosszabbodott az aukció és annak az ötperces idővallumnak a végén érkezik licit, akkor még egyszer (netán többször) hosszabbodik?
Graubünden Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3368
Ez az automata licitprogram akkor is hasznos tud lenni, ha 5 perces hosszabbításos termékekre szeretnék licitálni? Hiszen ha az utolsó másodpercben licitál nekem, úgyis meghosszabbodik 5 perccel az aukció, így másoknak van idejük felüllicitálni...
Vagy nem?
Graubünden Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3367
Ez biztosan nekem szól? A hangnemből ítélve remélem, nem :-)
Közben megkaptam a választ, hogy ez (funkcionalitásában) miért jobb, mint a levédett ajánlat.
Előzmény: mutargy (3364)
prs Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3366
"az ügyfélkezelés nem mondható példásnak a Vatera részéről."

Nagyon diplomatikusan fogalmazol.
Előzmény: boxer-gs (3363)
prs Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3365
Akkor a Vaterás admin olyan lehet, mint a 3-4 éves gyerek, aki nem tud olvasni és csak a képeket nézi.

Ha elolvasta volna végig, rájött volna, hogy vagy 4-et akarok eladni a Vaterán, vagy 6+4-et, de azt is a Vaterán. És a villámárnál pedig indokolatlanul jól járnának.

Előzmény: Graubünden (3362)
mutargy Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3364
...mert én egy olyan "köcsög" vásárló vagyok, aki szeret mindent "ócsón" venni és ezért szeretek az utolsó pillanatban licitálni! Hát már ezért is jobb az eBay. Bár ott meg nincs ötperces hosszabbítás, ami meg az eladónak jó, hogy kiszűrjön engem.
Köszönöm a választ.
Előzmény: Graubünden (3338)
boxer-gs Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3363

Alapvetően egyetértünk tehát abban, hogy az ügyfélkezelés nem mondható példásnak a Vatera részéről.

Mivel többek jeleztek már hasonló gondot, így elhiszem neked is, hogy így van. Sajnálatos.

Előzmény: prs (3361)
Graubünden Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3362
Nekem is egyértelmű.
De nézd vaterás-modis-adminos szemmel, aki azt mondja: 4 db eladó, a képen 6 db van, tehát a maradék kettőt nyilván vaterán kívül akarod eladni és jól jutalékot csalni (mennyi jutalékot is lehetne ezzel megspórolni, kb. 6 Ft-ot?)!
Előzmény: prs (3360)
prs Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3361
Tanmese 1.
Élt egyszer egy szegény egyszeri ember, Vateraországban.
Egy napon idézést kapott, a bíróság elé kellett járulnia. A szigorú bíró azt mondta, megszegett egy törvényt. Ezért három nap elzárás jár. De melyiket? - habogta a szegény ember. Ott, azok közül egyet - mutatott a vastag törvénykönyvre a szigorú bíró. Szegény ember nem mert szólni, nehogy még több napra zárják be, és leülte a büntetését.

Tanmese 2.
Megvered a gyereket, majd amikor sírva kérdezi, miért kapta a fülest, azt mondod, mert rossz volt. De mi rosszat tett? - kérdezi. Megszegte a SZABÁLYOKAT, mondod. Újra kérdez, ugyanazt válaszolod, beígérsz még egy fülest, ha sokat okvetetlenkedik.

Mondanivaló.
Valóban, a törvény nem ismerete nem mentesít a büntetés alól. Nem azokat akarom védeni, akik nem olvassák el a szabályzatot.
De ha nem mondod el, miért is kapja a büntetést, akkor mit érsz el vele hosszútávon? Semmit nem mer majd csinálni, hiszen nem tudja miért kapott büntetést, attól fél, hogy bármikor rosszat tehet, és büntetést kap érte. Vagy megszökik. Disszidál Vateraországból.
És még egy valami. A bíró előtt a szegény embernek semmilyen védekezési, fellebbezési lehetősége nincs. Se ügyvéd, semmi. Csak ítélet van. Valaki úgy gondolja, hogy valamit megszegtél, azt sem mondja meg mit csináltál rosszul, megbüntet. Mit vár ezek után?

A szabályokkal semmi bajom. Szükséges rossz. Kellenek. De tudni szeretném, mit csináltam rosszul, hogy ne tegyem meg újra. Különben a (következőt biztosan) büntetést jogtalannak érzem. És ha úgy érzem, téves az ítélet, szeretnék vitába szállni, megvédeni az igazamat.
Érveket várok, valódi magyarázatot, nem azt, hogy újra és újra egy általános szabálygyűjteményre mutogassanak.
A Vatera usert igenis lehet és kell gyerekként kezelni, értetlen, tudatlan lényként. Elmagyarázni neki, mert hosszú távon az a jó, ha 'felnő', profi és hasznot hozó Vatera profi lesz belőle.

(Ezek makroméretekben vonatkoztathatóak a társadalom egészére is, persze.)
Előzmény: boxer-gs (3356)
prs Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3360
Nekem egyértelmű, hogy nem egy darabra vonatkozik, hanem egy négyes 'csomagra'.

Amit írsz, akkor volna, hogy ha meghirdetem a 4 darabot, de a vevő meg meg akarná venni mind a hatot.
Tehát négyet üt le, de hatot vesz. Így ez már jutalékcsalás, valóban.

De esetemben a hatot csak külön, villámáron viheti (plusz kapja hozzá a másik négyet), aminek külön ára van, amivel a Vatera jobban jár.


Előzmény: Graubünden (3358)
Graubünden Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3359
Arra jó megoldás a holland aukció, nem? Ahány darab van, annyi darabos aukciót indítasz, beleírod, hogy egy darabot kap a vevő, választása szerint, amíg a készlet tart. Ha fontos neki, hogy melyik darab lesz az övé, licit előtt egyeztessen...
Bár ez csak fix áron működik, így az aukció nem is aukció többé...
Előzmény: Vadista Szandál (3357)
Graubünden Creative Commons License 2010.08.19 0 0 3358
Szerintem ez lehet:

- Amelynél a meghirdetett mennyiség egy darabra vonatkozik, de a termékleírásból, termék megnevezésből, a képekről vagy a terméklapos üzenetváltásból egyértelműen kiderül, hogy a meghirdetett termékből az eladó több darabot kíván értékesíteni. Az ilyen esetekben az összes darabot egyben kell meghirdetni vagy ha külön-külön is eladóak, akkor több darabos értékesítésként.

Igaz, hogy esetedben nem egy darabról van szó, de amennyiben halvány lehetősége is felmerül, hogy több darab is van a tulajdonodban, mint amit meghirdettél, már bűnös vagy! Én azt sem írnám bele, hogy "nekem is ilyen van", nehogy meggyanúsítsanak azzal, hogy így akarom leplezni, hogy még egyet el akarok adni...
Előzmény: prs (3355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!