Keresés

Részletes keresés

kitta27 Creative Commons License 2017.01.15 0 0 15231

Köszönöm a segítséget,de van még egy kis bibi nem tudunk semilyen nyelvet. Sok felé utaztunk már még nem béreltünk soha autót. 

Előzmény: furtstenfeld (15230)
furtstenfeld Creative Commons License 2017.01.15 0 0 15230

Ugyan geodo ennek a szakértője ,de a 100+100 eurós transzfer elképesztően sok és csak két céget néztem random,ebből a két hét alig több mint a transzfer ára ....

De az autót a reptéren felveszed és eladod az általuk több megjelölt helyek egyikén.

Biztosan van jobb lehetőség mint ez http://www.thebestcars.gr/rentacar/en/home.html ,de arra jó lesz,hogy lásd miről van szó. Nézd meg a neked megfelelő időpontot,aztán autót és ki lehet választani,hogy hol veszed fel és hol adod le az autót.

Az meg,hogy az autó mennyit van használva irreleváns szerintem,de lehet itt kombinálni ahogy akarod !

Előzmény: kitta27 (15226)
dokeee Creative Commons License 2017.01.15 0 0 15229

Ugyan ez megbeszélés kérdése, ennél sokkal rugalmasabbak.

Előzmény: kitta27 (15228)
kitta27 Creative Commons License 2017.01.15 0 0 15228

Ha kiveszem a reptéren oda kell vissza vinni és utánna hogy megyek vissza a szálláshoz

Előzmény: uraaam (15227)
uraaam Creative Commons License 2017.01.15 0 0 15227

És akkor miért nem megoldás a keretes szerkezet? A nyaralás első felére bérelsz autót, kiviszik a reptérre, leadod később, pár nap autómentes pihenés, majd a nyaralás második részében ismét autóbérlés, leadva a reptéren. 200 ojtóból sztem megvan a történet, míg transzfer esetében 200+ autóbérlés lenne a végösszeg.

Előzmény: kitta27 (15226)
kitta27 Creative Commons License 2017.01.15 -1 0 15226

Rethymoba ahova megyünk ott is lehet bérelni. Még nem tudom,de biztos,hogy nem autózunk mindennap rethymoba is van sok látni való. Hajóval is tervezzük,hogy át megyünk másik szigetre. A Hotelnek van saját partja úgy,hogy ott is ejtőzünk pár napot. Szóval ezért nem tervezem két hétre kibérelni az autót.Remélem juniusba már elég meleg lesz a tengerke,hogy tudjunk pancsizni. Bár ettől félek egy kicsit. Tavaly májusban voltunk thaijföldön 28C-fokos tengerre nem számítok. Mindíg augusztusba voltunk Görögországba és olyankor fini volt a tenger. Nagyon szeretem Görögországot,de már rég voltam. Nekem még mindíg az a number 1. Remélem az is marad. :-)

Előzmény: geodo1 (15225)
geodo1 Creative Commons License 2017.01.14 -1 0 15225

értem-értem. és akkor hogyan akarsz autót bérelni majd (már, ha tervezel egyáltalán)? egyben egy rövidebb időszakra vagy többször is egy-két napokra?

Előzmény: kitta27 (15224)
kitta27 Creative Commons License 2017.01.14 0 0 15224

Tudom. Azért próbálom kideríteni hogy tudok máskép eljutni a szálláshoz. Autót azért nem szeretnék bérelni a reptéren mert két hétig leszünk ott és húzós lenne a két hét bérlés. Meg nem szeretnénk mindennap kocsikázni. Miért fizessek,ha csak ritkán használnánk.

Előzmény: geodo1 (15222)
ananászkókusz Creative Commons License 2017.01.14 0 2 15223

sziasztok,

 

szeretnék én is beszámolni krétai nyaralásról. Teljesen jól kezdték a leírást. Kréta több mint befizetni egy all incl. nyaralásra, hazajönni, és elmondani, hogy voltunk Krétán. Én hülyeségnek tartom befizteni all incl. nyaralásra. Akkor a szállodához vagy kötve, és annyi de annyi látnivaló van a szigeten.... Ez nem Egyiptom vagy Tunézia vagy Maldiv, ahol muszáj min. a félpanzió. A legszebb tengerpart amit valaha láttam, itt van. Mindig máshová kirándultunk. Megvolt Knosszosz, Samaria - soha többet :) na jó, max egy nagyon szuper túracipővel - Matala, Elafonisi - soha szebbet nem láttam-, Rethymo, aztán az a strand sajnos a nevére nem emlékszem, ahol a Nato gépek szállnak a fejünk fölött, és Galatas. Kb 1000 km autóztunk az 1 hét alatt.. Nagyon tömény nyaralás volt. De jó volt. Gyönyörű hely. Egy igazi Kréta-szerelmes volt egyik útitársunk aki 8x volt már a szigeten szóval tudta miket érdemes megnézni először. De hát még annyi minden lenne.... Szívesen visszamennék, de ahhoz még sok helyet nem láttam a világon. A görög ételek nagyon jók, hoztunk haza háznál vásárolt fűszeres rakit - az annyira nem jött be, na de az olivaolaj..... Imádtam az úton a sok leandert, gyönyörűek. Hogy őszinte legyek a vezetési stílusuk olyan amilyen, jobb mint az olaszok, de az pozitív volt, hogy lehúzódtak az út szélére, ha mögéjük érkezett egy autó hogy előzni könnyebb legyen.Ez azért nagyon szimpatikus. Két dolog ami nem tetszett, az árak:benzin nagyon drága. A másik, hogy nem lehet a papírt lehúzni a wc-n, kukába kellett kidobni a használt papírt. Borzasztó a vízvezeték rendszerük. (1 nap pár órán keresztül reggel nem is volt víz). És a nagy kukák szagának hatótávolsága ....., kicsit kiábrándító... A görögök jófejek, lazák, vendégszeretők. Mindenki nagyon szimpi volt..... Idén szept. elején Zakhyntos a cél, alig várom, h frappét ihassak, senki nem tud olyan jót mint a görögök. ;)

geodo1 Creative Commons License 2017.01.14 -1 0 15222

Ez a transzferár horror,  úgy 3-4 nap autóbérlés ára kb... 

Előzmény: kitta27 (15221)
kitta27 Creative Commons License 2017.01.14 -1 0 15221

Szia! Repülő a Kazantzakis reptérre száll le 12h35-kor. A szállás neve Odyssia Beach Hotel Missiria, Mandilara 18 a cím. Nem tudom taxival mennyi lehet. A szállásnak transzfer azt hiszem 100euro oda 100 vissza.

Előzmény: Vad (15200)
kitta27 Creative Commons License 2017.01.14 0 1 15220

Köszönöm szépen

Előzmény: Mea nyaral (15206)
K.Balu88 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 15219

Köszönöm! Az europeocars oldallal sikerült beszélnem és úgy kértem, hogy reptértől reptérig egy hétig, valóban ők adták a legjobb árat. Sikerült lefoglalni is, bár ugye kérik a repülő járatszámát, amivel akadt egy kis probléma, mert elég korán kezdtem hozzá ehhez az autó bérléshez és nem tudom még ezt a számot, de szerencsére azt írták ha későbbiekben utólag majd pótolom az is elég. Legfeljebb az utazás előtt megerősítést kérek majd, hogy biztos ott lesz-e a kis drágám a reptéren :) 

petneházyrét Creative Commons License 2017.01.11 0 0 15218

Bocs, főszezonban 50. :)

Előzmény: petneházyrét (15217)
petneházyrét Creative Commons License 2017.01.11 0 1 15217

Europeocarnál minél több napra bérelsz, annál olcsóbb a többiekhez képest. A 4 és 7 nap között kb. 20 eur a különbség.

 

http://www.europeocars.com/car-rental-prices/

Előzmény: K.Balu88 (15208)
petneházyrét Creative Commons License 2017.01.11 0 1 15216
K.Balu88 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 15215

Köszönöm sokkal okosabb lettem :)  geodeo1, deercitytraveller

geodo1 Creative Commons License 2017.01.11 -1 3 15214

azért azt gondolod, hogy ki van ez találva, nem kóborolnak a turisták elhagyatottan ott évek óta az autójukat keresve.. :) várni fognak, vagy a cég nevével, vagy a te neveddel egy táblát tartva a kézben. vagy ahol kijössz a tranzitból, vagy a kijáratnál. hogy melyik verzió, azt a foglaláskor megírják. ott tali, elmentek a parkolóba, fizetsz, papírozás, és már mész is.

Előzmény: K.Balu88 (15212)
deercitytraveller Creative Commons License 2017.01.11 0 1 15213

Ha nincs konkrét kihelyezett pultja a kölcsönzőnek a reptéren akkor várni fog egy ember táblával a kezében amin szerepel majd a neved és így nem lesz olyan bonyolult :)

Előzmény: K.Balu88 (15212)
K.Balu88 Creative Commons License 2017.01.11 -2 0 15212

Még eszembe jutott valami,hogy utazási irodával megyünk így a transzferrel nem lett volna probléma,viszont akiknek írtam mind visszaírtak,hogy nem hozzák ki a szállásra csak a két repülőtérre. Így marad az a verzió amit ajánlottál,hogy reptértől reptérig,mert a szállásunktól az érkezés utáni napokban már elég nehézkes lenne visszajutni a reptérre. Azon gondolkoztam még,hogy azon a forgalmas reptéren ami az én esetemben a chania,még ha tudják is mikor érkezem meg,hogy fogom megtalálni az autót,hogy pontosan melyik az enyém? :) Ezért szerettem volna inkább szállodához kérni,mert ugye az nem olyan forgalmas hely,de egy reptéren ahol rajtam kívül nem egy ember fog ugyanazzal a géppel érkezni esetleg ugyanarra az autó várva,nem tudom elképzelni hogy azon a idegen helyen hogy fogom megtalálni az autót :) 

Előzmény: geodo1 (15209)
Vad Creative Commons License 2017.01.10 0 0 15211

Ezt a két kölcsönzőt pont nem ismerem, de általában bárhova kiviszik az autót, felár nélkül. Én olyat keresnék egyébként, aki a telefonszámát is megadja, mert akkor kevesebb a para, hogy válaszol-e.

De sok kölcsönző zárva van télen, úgyhogy szerintem még korai aggódni.

Mobilszámost próbálj, az emlékeim szerint 6-tal, vagy 69-cel kezdődik a +30 után. Az felveszi talán ilyenkor is.

Előzmény: K.Balu88 (15208)
K.Balu88 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 15210

Köszönöm szépen a segítséget!

Előzmény: geodo1 (15209)
geodo1 Creative Commons License 2017.01.10 -1 1 15209

Ha kérdésed van az autóbérlőhöz (márpedig hogy a szállóhoz kiviszik-e az az), akkor írj nekik e-mailt. Lefoglalás: lehet az olyan form-okon, ahogy tetted, de én ezt is e-mailben szoktam. Kérek ajánlatot jópártól, aztán amelyiket kiválasztom, annak ezt megírom. Ezután kap az ember egy visszaigazolót, azt majd nyomtasd ki, és add oda a jó embernek, aki viszi az autót. Fizetni nem kell előre semmit, majd ott helyben fizetsz.

Érdemes elgondolkozni a reptértől reptérig bérlésen, mert gyakran a 7 nap alig több, mint 4-5, és nincs a transzferre sem gond.

Előzmény: K.Balu88 (15208)
K.Balu88 Creative Commons License 2017.01.10 0 2 15208

Sziasztok!

 

Autóbérléssel kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Visszaolvastam a hozzászólások és olyan kölcsönzőt kerestem ahol se hitelkártyát,se kaukciót nem kérnek. Egyenlőre kettőnél próbálkozom az annacars és az europeocars. Elsősorban az annacars érdekelne engem és a lényeg az,hogy sose foglaltam még így online autót és nem vagyok benne biztos,hogy mindent jól csinálok-e. A nyaralásunk júliusban lenne és lehet túl korán kezdtem még el az autóval foglalkozni? Az annacars oldalán kitöltöttem egy árajánlat kérő űrlapot,mindent pontosan, milyen autóra lenne szükségem,hol venném fel hol tenném le és mikor, igaz én egy hotel címre kértem ami Chania városától messzebb van Daratsos. Nem tudom,hogy vajon arra a hotelre is elhozzák-e az autót!? A másik,hogy minden esetben válaszolnak? Meddig érdemes várni a válaszra? Aztán ha kapok egy árajánlatot és tegyük fel meg is felel nekem akkor hogyan tovább? Le is tudom foglalni emailben vagy mi a teendő?Készpénzzel szeretnék fizetni a helyszínen. Sajnos elég tapasztalatlan vagyok ezen a téren,mert eddig csak Zakynthoson voltam ahol a szálláshoz közel egy kis üzletben béreltem egy qaudot,bőven elég volt,de itt túl nagyok a távolságok,mindenképp szeretnék egy autót,remélem sikerül :) Előre is köszönöm annak aki szívesen segítene nekem válaszával! 

Mea nyaral Creative Commons License 2017.01.07 0 0 15207

jáááj, nem neked akartam válaszolni, hanem kitta27-nek, a 15199-es hozzászólására ... bocsi :)

keresgélek a neten, hátha találok rethymnoról térképes városi közlekedést, az érdekelne, hogy hol vannak a buszmegállók.

Előzmény: furtstenfeld (15205)
Mea nyaral Creative Commons License 2017.01.07 0 1 15206
Előzmény: kitta27 (15199)
furtstenfeld Creative Commons License 2017.01.07 0 1 15205

Köszi ,de most nincs rá szükségem :)

Előzmény: Mea nyaral (15204)
Mea nyaral Creative Commons License 2017.01.07 0 0 15204
Előzmény: furtstenfeld (15201)
Mea nyaral Creative Commons License 2017.01.07 0 0 15203

szia ... a szigeten elég jó a helyi járatos közlekedés, érdemes élni a lehetőséggel.

https://rethymnon.com/TheBus-Bus-Service-Crete/

 

Előzmény: kitta27 (15199)
Mea nyaral Creative Commons License 2017.01.07 0 0 15202

búék :) ... keresgéltem a neten rethymno városi buszközlekedését, de nem találom ... ha tud valamelyikőtök ilyen honlapot, vagy térképes tájékoztatót, kérem, hogy ossza meg a linket.
köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!