Keresés

Részletes keresés

M41 2152 Creative Commons License 2008.01.06 0 0 2568

Szia!

Engem az érdekelne, hogy mennyit kóstál a vonatjegy Prágába Pestről?

M41 2152

Előzmény: DVB (2548)
csabyke Creative Commons License 2008.01.05 0 0 2567
Hűamindenit... TEgnap jöttám utastömeg az AVALA -val... (Wien -ből)

A 406-os kocsi most régifestésű Bmz 73 volt (pedig 51 vagy 61es átlagban, ha piros van...)
Előzmény: csabyke (2565)
DVB Creative Commons License 2008.01.04 0 0 2566
Sziasztok!

Tegnap este EC 44 a Keletiből Bécsbe. Vettem helyjegyet, kár volt, mert volt bőven hely a vonaton. A legelső termes kocsiba kaptam helyet, a csomagom nem fért fel a csomagtartóra (minden légitársaság elfogadja,mert méreten belüli) és december közepén az ÖBB kocsiban minden további nélkül fel tudtam rakni. Itt leverte volna a neont... A vonat 5-10percet késett itthon, Bécsben már semmit. Osztrák kalauz nem jött, kb 70-80 utas mehetett Bécsig. A büfékocsiból a szőke kislány, kitolatott egy vicces kocsival. Ez zacskó sós chips (az egyik ismert márka átlagos méretű csomaga) 400Ft volt. Nem tudom Euroban mennyi lett volna. Gondolom 1,5...

Üdv.
DVB
csabyke Creative Commons License 2008.01.04 0 0 2565
Picit megkésve, de én is nemzetközi vonatokban gazdag boldog új évet kívánok...

Nekem tegnap volt meg az első nemzetközi vonatos ám belföldi utam, ma pedig jöna második ~1:10 múlva...

(ÖBB Bmz -ben...)
kocsitomi Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2564
hát múltkor a szili ajtaja is saját életet élt.
egyszer-egyszer olyat gondolt , hogy kinyílik
Előzmény: PLACI (2562)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2563
EN 268 "Kálmán Imre" 110 perc késés Bécsnél!
PLACI Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2562
A vagonnál speciel az volt a probléma, hogy hogy lehet BEzárni.:)
Előzmény: kocsitomi (2561)
kocsitomi Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2561
jah, lol
azt hittem, hogy vagont :D
Előzmény: PLACI (2560)
PLACI Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2560
Azt megnézném, amikor kalauzkulccsal nyitsz ki egy épületet...
Előzmény: kocsitomi (2559)
kocsitomi Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2559
amúgy meg ha be van zárva, egyszerű a megoldás!
zsebből előveszed a kalauzkulcsot, és egy laza mozdulattal kinyitod.
Előzmény: PLACI (2555)
BahnScorper Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2558

Már csak azt nem értem/illetve az furcsa hogy miért felső ágyra tudtak már csak jegyet adni...

 

Ez egy érdekes történet, én is már rengetegszer tapasztaltam, hogy nem jöttek el a beigért utasok, de ez nem is volt baj, mert így legalább tudtam az alsó/középső ágyra menni (a felsőt nem rám méretezték - amúgy meg rájöttem nemrég, hogy furcsa mód nem az alsón, hanem a középsőn tudok a legjobban aludni) - ez csak akkor ciki, ha az ember emiatt nem kap SparNight-ot... aztán mégis üres a vonat...

 

A Galileo pedig nem teljesen reménytelen eset, ma reggel már 8.50 környékén több mint beérkezett állapotban volt a Keletiben... ;-)

 

(ellenben a román vonatok késnek, mint annak a rendje)

Előzmény: Siemens113 (2551)
Siemens113 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2557
Köszi szépen a beszámolót érdekes út lehetett. :)

"Az éjfél egyébként Rákoskerten érte a vonatot, a vezér egy szép hosszú kürttel köszöntötte azt."

Akkor végül sikerült "otthon" ünnepelni ha úgy vesszük. :))

"A CFR étkező személyzete minden bizonnyal túlzottan is megünnepelte a Szilvesztert, erősen alkoholos befolyásoltság alatt áltak..."


Mindig kifogjátok a részeg staff-et... :) :((


"A második kocsinak a menetirányszerinti bal hátsó ajtaja valószínűleg egész úton nyitva lehetett,"


Grrr... már megint. A kocsivizsgálók szoktak alkotni. :(
Előzmény: Nandesz2 (2553)
Nandesz2 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2556
"Ez zavart titeket valamiben? Ha igen, miért nem ültetek át az amúgy is üres Wien-Bucuresti ülőbe?"

Nem, nem zavart, olyannyira nem, hogy csak akkor vettük észre, amikor a vonat épp kijárt Békéscsabáról. Fura volt látni, hogy többcentis hó volt a kocsi belsejében...

Semmi gond, nem te, hanem a start honlapja volt, aki félreinformált. De nem volt egyébként vészes a helyzet, nem kellett sokat várnunk.
Előzmény: PLACI (2555)
PLACI Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2555
"A második kocsinak a menetirányszerinti bal hátsó ajtaja valószínűleg egész úton nyitva lehetett, a nem kis havazás miatt tehát az előtér és a WC katasztrófasújtotta területté vált."

Ez zavart titeket valamiben? Ha igen, miért nem ültetek át az amúgy is üres Wien-Bucuresti ülőbe?

"Békéscsabán, a Start honlapon közzétett hazugsággal ellentétben minden zárva volt,"

Ne haragudj, hogy félreinformáltalak! De én is a START honlapjáról néztem.:(
Előzmény: Nandesz2 (2553)
gw Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2554

pedig tényleg előre váltottam és ráadásul a jobbik pénztáros hölgy volt Párkányban.

végülis nem is abba a fülkébe kerültem ahova a jegy szólt, meg nem is felső ágyra, de így is rendben volt minden (számomra).

Előzmény: Siemens113 (2551)
Nandesz2 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2553
Nos, megvolt a kis kiruccanás.

A Dacia laza 25-30 perc késéssel futott be Bécsből, továbbindulásra ezt sikerült kissé lejjebbszorítani. A vonatban benne volt az étkezőkocsi (CFR WRlee), odaúton azt nem használtuk. Az első román ülőkocsiban nem volt fűtés, világítás sem, éppen ezért minden bizonnyal lezárva közlekedett. A második kocsinak a menetirányszerinti bal hátsó ajtaja valószínűleg egész úton nyitva lehetett, a nem kis havazás miatt tehát az előtér és a WC katasztrófasújtotta területté vált. Békéscsabáig tovább faragtunk a késésből, jó vezér volt, húzta neki rendesen. Az éjfél egyébként Rákoskerten érte a vonatot, a vezér egy szép hosszú kürttel köszöntötte azt.
Utas nem volt sok, az ülőkocsiban láttam rajtunk kívül egy utast, aki szintén Békéscsabáig jött. A hálókról és a közvetlen bécsi ülőről nem tudok nyilatkozni, de nem úgy nézett ki, mint amin van utas.

Békéscsabán, a Start honlapon közzétett hazugsággal ellentétben minden zárva volt, ki is volt írva, hogy 22-03 óra között a jegypénztár az állomásépület megkerülésével érhető el. Ugyanakkor a túloldali ajtók is zárva voltak, semmit nem láttunk, ami nyitva lett volna, ahol jegyet lehetett volna venni. Érdekes... Ellenben a büfésnek nagy pirospont, kinyitott a kedvünkért a hajnali készülődés közepette, és még kölcsönadta a sörnyitóját is.

Visszaút: A Dacia Bukarestből alig pár perc késéssel érkezett, ez igen jólesett, megúsztuk a fagyoskodást. Megittuk a maradék muníciónkat, aztán kávéra vágyva átmentünk az étkezőkocsiba, ahol a hidegzuhany című rész következett. A CFR étkező személyzete minden bizonnyal túlzottan is megünnepelte a Szilvesztert, erősen alkoholos befolyásoltság alatt áltak, az egyébként igen modern és tetszetős étteremkocsiban kosz és rendetlenség volt, és közölték, hogy zárva vannak. Az egyik asztalon egy hamutartóban egy doboz cigi maradványai, még jó, hogy a román vasút területén tilos a dohányzás. Utas most sem sok volt, Szajolnál dekkoltunk egy keveset, a Keletibe úgy +20-al érkeztünk.
Előzmény: Siemens113 (2546)
SzaboCsabaBence Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2552
Sőt!!
Előzmény: Siemens113 (2550)
Siemens113 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2551
Köszi a beszámolót. :)

"A kusettben egyébként mint kiderült egyedül utaztam, teljes nyugalomban..."

Már csak azt nem értem/illetve az furcsa hogy miért felső ágyra tudtak már csak jegyet adni...
Előzmény: gw (2547)
Siemens113 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2550
Igen én is ezt akartam mondani, ráadásul tényleg rosszul jártak mert - ugyan nem számoltam utána - de az első osztályú jegy ára kb. ott lehet nagyságrendileg mint a másodosztály+kusett.
Előzmény: PLACI (2549)
PLACI Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2549
"Még 5-6 magyar utas lehetett, akiknek 1.oszt jegye és helyjegye volt, amivel szerettek volna ők is a kusettban jönni,de végül tisztázták,hogy ez nem fog menni. Fizetni nem akartak."

Ja, de mekkora parasztság, hogy a 2. osztályú vagon EC-szintű (MÁV Bpmz), az 1. osztályú jeggyel meg egy összegraffitizett gyorvonati kocsiba lehet szállni.
Előzmény: DVB (2548)
DVB Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2548
Sziasztok!

Boldog új évet kivánok mindenkinek!

Mi is vonatozással kezdtük az új évet. 31-én reggel az 5:30-as EC-vel mentünk ki Prágába. Vácon szálltunk fel, rajtunk kivül más fel vagy leszálló nem volt. Kalauz már nem jött Szobig. Prágába kb 10 perc késéssel értünk, a vonat kb 60-70%-ban volt tele. A büfékocsiban, 2 kis üveg Warsteiner 6 Euro-t kóstált.

Az éjfélt a Hlavni Nadrazi alsó előcsarnokában töltöttem pár hajláktalannal, amig a cimbora sört vett. Kb 0:10-kor szálltunk fel a Galilei fekvőhelyes kocsijába. Semmilyen előkészület nem volt, a kisérő láthatólag meglepődőtt felbukkanásunkon. Hozott ágyneműt és kb 10perc alatt készen lett a fülke. Még 5-6 magyar utas lehetett, akiknek 1.oszt jegye és helyjegye volt, amivel szerettek volna ők is a kusettban jönni,de végül tisztázták,hogy ez nem fog menni. Fizetni nem akartak. Egy távol keleti fiú vett egy helyet még Prágában (ő Pestig jött) és ketten voltak az egyik első fülkében, ők még valahol Szlovákiában szálltak ki. Mi Vácon szálltunk le és megkaptuk a croissant-t és a kávénkat, leszállás előtt. Breclavból kb 20-25 perc késéssel indultunk, Vácon pedig 10-15 perc lehetett a késés. Vácon még leszállt 6-8 utas valamelyik ülőhelyes vagonból is.

Ez a modern kusett leginkább valami plasztik börtönre vagy űrhajóra hasonlitott, de kényelmes volt és nyugodt szivvel máskor is!

Üdv.
DVB

gw Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2547

A 375 Pannonia vezére ma éjfélkor egy hosszú kürtszóvel köszöntötte az új évet Havlíčkův Brod állomáson :)

Én a Cheb-Besztercebánya viszonylatú hálókocsiban a kocsikísérővel egyedül koccintottam (mivel más utas nem volt).

28-án kipróbáltam a Galileit is. Csak felső ágyra tudtak jegyet adni Párkányban, így gondoltam tele lesz a fekvőhelyes kocsi. A dolog már ott rosszul kezdődött, hogy a Galilei jelenlegi felállásában túl hosszú, a vezér meg úgy állt meg Párkányban, mintha EC-vel tette volna, így a hátsó két kocsi (Start Bvmz+Bcmz) peron nélkül maradt... A kusettben egyébként mint kiderült egyedül utaztam, teljes nyugalomban, mindenféle éjszakai ébresztgetés, ellenőrzés nélkül (azaz egy utas még bekéredzkedett Breclav-Prága viszonylatra).

 

Végül egy kép: Františkovy Lázně végállomás. A Bcmz-n mint írtam egyedüli utas voltam, a vonatról úgy összeségében (itt) 6 utas szállt le (Chebben kb. 25).

 

Siemens113 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2546
Ez nagyon jó ötlet szerintem. :) Én is gondolkodtam már hogy valami ilyesmit kéne összehozni eredetileg úgy akartam hogy nem 30-án hanem 31-én megyek Bécsbe és haza a Daciával de nem volt kedvem a 23:50-es vonaton ünnepelni a szilvesztert :) Egyedül meg annyira nem jó ez a megoldás csak ha van legalább minimális utas.

Am szerintem a végén még akár el is indulhat majd pontosan illetve akörül, ha valami nagyon extrém dolog nem történik így biztos meglesz az ellenvonat is; ami egyébként mostanában elég szépen jött. :)

Jó utat és jó "ünneplést". :))
Előzmény: Nandesz2 (2543)
Nandesz2 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2545
Hát, gondolom ott is havazik, meg lehet, hogy ki kellett sorozni kocsit, vagy csatlakozásra várt.

Amúgy már csak 20-at írnak. Be szokták egyébként mondani, hogy a "vonat külföldi késése miatt".
Előzmény: HLP (2544)
HLP Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2544

Hogy a francba tud a Dacia Bruckig ennyit késni?

Én egyébként késés bemondásánál bemondanám, hogy a társvasút hibájából késik.

Szép utat Nektek!

Előzmény: Nandesz2 (2543)
Nandesz2 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2543
Úgy néz ki, hogy talán leszünk hárman, esetleg akár négyen. L06, talán Capirosi is jön, meg én. Nem volt jobb programunk.

Kár, hogy Bruck an der Leithánál már +30-at jósolnak a Daciára. Attól tartok, nem indul a vonat a Keletiből, csak jövőre... Bár ez még belefér, csak ne legyen +50-nél több Békéscsabáig, mert akkor várhatjuk meg az Istert... Persze igazán ettől nem félek, mert a Dacia Bukarest felől sem a tűpontosságáról híres.
Előzmény: Siemens113 (2542)
Siemens113 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2542
Ez nagyon nagy amúgy... Kik mennek? Majd számoljatok be milyen volt :))
Előzmény: Nandesz2 (2539)
Siemens113 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2541
BUÉK mindenkinek, jövőre pedig mindenkinek legalább 10x annyi utazási lehetőséget mint idén!!! :))) (azokat kivéve akiknél ez idén 0 de nem hiszem hogy sok ilyen lenne de ha van neki azt kívánom hogy tudja pótolni mindet :) )
PLACI Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2540
Igen, őket aztán képtelenség megelőzni.:)
Előzmény: Nandesz2 (2539)
Nandesz2 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2539
Ha minden igaz, néhányan a topikról, már az újév legelső pillanatát is nemzetközi vonaton fogják tölteni... :-D
Előzmény: PLACI (2538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!