Keresés

Részletes keresés

hajoz Creative Commons License 2012.08.17 0 0 41401

Köszi az infót , kicsit megnyugtató ... az egyébként mit jelent hogy a komplexum területére nem lehet behajtani  ? Milyen messziről kell cígölni a csomagokat ?

Előzmény: gorun20 (41397)
Jeff. Creative Commons License 2012.08.17 0 0 41400

Sozopolban nyaralóknak ajánlom egy kis kirándulásra a Sveti Ivan szigetre való átruccanást.

Nemcsak azért, mert ott van és látjuk akár mindennap, hanem többek között érdekes történelmi helyszínen tekinthetünk meg egy kolostorromot. Néhány éve találták meg a szigeten Keresztelő Szent János földi maradványait. Innen a városra pazar  panorámában van részünk. Legmagasabb pontján világítótorony található. Rengeteg madárfaj köröz fejünk felett szüntelenül. Természetesen vízi járművel közelíthető meg, így egy kis hajókázás is benne foglaltatik. :)

jucusek Creative Commons License 2012.08.17 0 0 41399

Szia!

 

Augusztus 20-án indulunk a Zefirbe. Olvastam az útleírásodat + véleményt a szállásról, ételekről; megnyugtató volt a sok negatív vélemény után. Három gyerekkel megyünk, érdekelne, hogy voltak-e animációs programok?

 

Válaszod előre is köszönöm!

Jucusek

 

Előzmény: sanyox (40764)
gorun20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 41398

Ha a parkolo dijat meg akarjatok sporolni, akkor a Grand Fort parkolojaban hagyhatod (csak hajts batran be a kapus szepen felemeli a sorompot) kijovet felszallsz a buszra mely 1 vagy 2 megallo vegallomas Elenite.

Előzmény: gorun20 (41397)
gorun20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 41397

Megjegyzem nem ott szalltunk meg (de eleg kozel) szerintem a szallodaval gond nem lesz s a kajaval sem bonusz nektek ingyenes belepes az Atlantida Aquaparkba. Parkolot az viszont fizetnetek kell mert a komplexum teruletere ahol a szalloda is talalhato NEM szabad behajtani. Penzt valtani Sveti Vlasban ajanlatos ott1EURO=1.952BGN. 

Előzmény: hajoz (41394)
hajoz Creative Commons License 2012.08.17 0 0 41394

Szia mindenkinek !

 

Ma este indulunk kocsival ( 10 éves gyerekkel ) Bulgáriába , először . Minden jó tanácsra vevő vagyok , elsősorban magárol a szállodáról ( Hotel Royal Park Elenite AI ) szeretnék infót  mert a Booking - on volt néhány ijesztő de jellemzően nem magyaroktól. Előre is köszi , ha valaki tud segíteni !

dzsonivir Creative Commons License 2012.08.17 0 0 41393

A Knyaz Boris bazársora kifejezetten kiábrándító.

De a műemlékek maguk szépek

Római fürdők voltAK SZÁMOMRA  a legérdekesebbek,néprajzi múzeum ,katedrális.

A katedrális tövében volt egy cukrászda,ahova beültönk: 2 kávé,két víz,két süti 1600 ft volt.

Előzmény: solozo (41392)
solozo Creative Commons License 2012.08.17 0 0 41392

Szerintem meg Miskolc és Várna kb. mint Makó Jeruzsálemtől. És nem Miskolc javára. Várna belvárosi, partközeli része szép, igazi modern nagyvárosi, a "Váci utcája" bárhol megállná a helyét, a tengerparti zöld sávja a szoborparkkal kifejezetten kellemes látvány, persze az sem árt, ha valaki tudja, ki volt Hriszto Botev...

Előzmény: Törölt nick (41387)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 41391

Szia!

 

Ne aggódj, ez a Budapest Airport intézi nem az utazási iroda! Malévos időkben még így volt! A Voucheren ennek nem is szabad szerepelnie. Ha érdeklődsz semmiféleképp se az utazási irodát egyenesen Ferihegyeseket! 

Előzmény: shatakela (41385)
nagypetya Creative Commons License 2012.08.17 0 0 41390

Köszönöm a választ. Tudnál még esetleg közelebbi infót adni hogy konkrétan merre fele induljunk a fürdözési helyre? Olcsó éttermek vásározó helyek vannak utközben? Képeid nincsennek Várnáról esetleg? Te mikor voltál ott?

Előzmény: Törölt nick (41387)
dolgozó n Creative Commons License 2012.08.16 0 0 41389

Szia! De jóóóó!! Tényleg erre gondoltam!! :)) Köszönöm!!! :-)

Előzmény: demo_20 (41383)
Srammi Creative Commons License 2012.08.16 0 0 41388

Köszi a gyors választ.

 

Mi szeretnénk kihasználni, hogy gyerekek nélkül nyaralunk. Szeretnénk pihenni, sokat fürödni, napozni, esténként bulizni.

Milyen programok, animáció van a hotelben? Minden érdekel, amit Te érdekesnek, hasznosnak találsz.

Jó utat, kellemes nyaralást. Hazaérkezés után jelentkezz majd!

Előzmény: Daruska978 (41381)
nagypetya Creative Commons License 2012.08.16 0 0 41386

Sziasztok tudna valaki Várnával kapcsolatba valamit irni? Vasárnap reggel érkezünk oda vonattal.

Érdekelne pl az árak üditö kaja cigi alkohol árak és hogy a vasútállomástól milyen messze van a tenger illetve vasárnap van e bank nyitva, de minden infót szivesen fogadok. Elöre is köszönöm

shatakela Creative Commons License 2012.08.16 0 0 41385

Nos, megkaptuk a tájékoztatónkat és a voucher papírt is a szállodához. Viszont mi a foglaláskor kifizettük a fedett parkolót Ferihegyen, a rendszámot is elküdltem, de erről semmi sincs a papírjainkon. Volt már valaki hasonló helyzetben, hívjam az utazási irodát, esetleg a reptéri parkolót?

Tboy70 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 41384

köszi megkaptam, a szolgáltatód jóvoltából kb 20x  :)

 

Előzmény: Kyrandia (41382)
demo_20 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 41383

Szia!

 

A szám amit keresel:) : http://www.youtube.com/watch?v=x-mpdGXrXHo

Előzmény: dolgozó n (41248)
Kyrandia Creative Commons License 2012.08.16 0 0 41382

Írtam neked e-mailt, de valami gond van a szolgáltatómmal, nem tudom, megkaptad-e. (kontir kukac comunique)

Előzmény: Tboy70 (41368)
Daruska978 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 41381

SZia!

 

Mi tavaly is ott voltunk, idén is az Amforába megyünk, majd 26.-án érkezünk haza, ha lesz friss változás tavalyhoz képest, azt meg írom. Addig is...Mi nem utazási iroda álltal megyünk, és busszal indulunk 17.-én este. Sajnos fakultatív programról nem tudok beszámolni, mivel nekünk a 7 nap alatt is kötetlen volt minden. A Hotel talán szervezni szokott mindenkinek 1 este Bolgár estet, mi nem vettünk részt rajta, sztem kb. olyan 4 ezer körüli volt az ára, de aki ott volt annak tetszett. Nagyon sok lehetőséged van Önálló program, nekünk ami kicsit elvette az időkent, persze ez nem kötelező és egyben ugye bár jó dolog, csak tapasztalat, ugye bár az all inclusive ellátás miatt az első pár napban másból sem álltunk,csak ettünk :) reggeli 7.30-tól, aztán 9-10 körül le a partra, délben vissza ebéd, utána vissza  a part, majd ismét este 5-6 körül készülni a vacsorára.:) A végén már kihagytuk az ebédet, így maradt időnk vagy az Ó városba besétálni, vagy a bazársort végignézni, ami busszal kb. 10 perc. A busz a fő útról indul, ami gyalog 5 percre van, és kb. 10 percenként jönnek a buszok. Úgy emlékszem 1 leva volt a buszjegy, ezt a buszin árulják, jegyárús hölgyikék. A bazársor hatalmas, egy délután, estébe nyúlóan simán rámegy.

A Hotelban van egy bolgár idősebb úr, Ő egy ideig magyarországon élt,  nagyon kedves, és bátran lehet hozzá fordulni bármivel. Remélem most is ott lesz :) Lehet , hogy szerveznek még egyéb programokat is, mi kicsit különcködtünk,és magunkank kerestünk programot. Egyébként a buszjáratok, hogy melyik merre megy ki van téve minden megállóban. Egyenlőre ennyi, ha van bármi kérdésed, írj nyugodtan. :)

Előzmény: Srammi (41376)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 41380

Elég a magyar. De nem árt, ha érvényes....(:)

Előzmény: Tboy70 (41379)
Tboy70 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 41379

Szerbiába és Bulgáriába kell nemzetközi jogsi, vagy elég a magyar?

T-boy01 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 41378

www60.zippyshare.com/v/53819331/file.html

 

Uto Karem - Deep Inside (FormatB Remix)

 

CACAO BEACH stílusú zene, hallgatható, letölthető ez biztos, hogy az egyik sláger a sok közül

Előzmény: jéézus (41375)
zyzy78 Creative Commons License 2012.08.15 0 0 41377

Nessebar Beach Hotel (NBS)

 

A szálloda elhelyezkedése szuper, a dűnéken keresztül 1 perc alatt a tengerparton lehetsz :) Mi nem fizettünk a parton az ernyőkért és az ágyakért, hanem a medencénél táboroztunk le és ha kedvünk volt lementünk fürdeni egyet a tengerhez. A tenger vize különbenmeleg, délutánra mindig algás lett, így mi ált-ban délelőtt mentünk le a partra.) A napozóágyakat sok más szállodához hasonlóan itt is "hajnalban" foglalják, egyszer a héten megtörtént, hogy begyűjtötték a törölközőket, nekünk szerencsénk volt, mert lett helyünk így is. A sétállóutca szinteitt kezdődik, a szobák nyílászáróijól szigetelnek, simán tudtunk aludni.

 

A személyzet kedves, figyelmes, a szobákat naponta takarították. A törölközőket annyiszor cserélték, amennyiszer jelezeted igényed. A szoba tágas,nagy, a kiságyon kívűl még egy pótágy (fotelágy) is volta szobában és így is bőven elfértünk.

 

Az ellátás ALI volt. A reggeli: minden nap ugyanaz,de nem lehet megunni,mert akkora a választék, hogy minden nap akár mást ehet az ember. (tükörtojás,rántotta, főtt tojás, főtt virsli, főttvirsli sajttal töltve, kolbászka sütve, sonka sütve, bundáskenyér, melegszendvics, felvágottak, zöldségek,saláták,sajtok, halak (konzerv,ruszli stb.), pékáru garmadája (helyben sütött kifli, zsemle,szeletelt toast kenyér,helyi egész kenyér, amit ott szeletelnek előted, ) Nyilván, ahogy itt már sokan írták, nem azért volt olyan olcsó a szállás, mert a juhbeles bécsi virsli van felszolgálva, ha valakinek nem tetszik, az talál helyette mást.

Ebéd: kétféle leves, kétféle tésztaétel, 4 fajta köret (rizs és krumpli variációk, zöldségköretek) 2-3 fajta hús egyfajta hal. Rengeteg friss zöldség és saláta. (legalább 15 féle) Desszert: krémes sütik, képviselőfánk jellegű apróbb sütik, parfétorta,pohárkrémek, fagyi, gyümölcsstb....

Vacsi: hasonló az ebédhez.

Ebben a szállodában éhezni nem lehet, csak hízni :)Ízletesenfőztek,nyilván voltolyan étel, amineka fűszerezése nem tetszett,de ez áthidalható....

A köztes étkezések(snack,fagyi,szendvics,hot-dog) kimaradtak, nem voltunk egyszerűen éhesek.

Italok: a csapolt  sör állítólag finom volt, gépi coca-cola  (meglepően iható és nem agyonvizezettverzió :)  termékek (cola,fanta,sprite,tonic), szénsavmentes üdítő (nem rostos-engemaszörpökre emlékeztetett, bor (nem kóstoltam) koktélok ( 4 koktél, melyet a rendelkezésükre álló alkoholokbóltudnak keverni- ezek nyilván nem amárkás termékek) Finomak voltak, de egy idő után túl édesek, 3 alapja a vodka volt. De bármilyenlong drinket elkészítenek, rum-kóla,konyak-cola,wiskey-cola, vodka-fanta stb.... A kávé nekem nem ízlett, nemcsak itt, másik hotelban sem, lehet, ha igazi kávézóban issza az ember, akkor finom. ígyén megoldottam annyival,hogy itthonról vittem a kis napi 2:1 adagomat.

 

Medence: ahogy márírtamérdemes lefoglalni a napágyakat. Az idei szezonban adtákát, nekemnagyon tetszett, van vízi bár is. Tényleg nincsen lépcső a gyerekmedencéhez, bár a 60 cm-es mélység könnyen áthidalhatóígy is.  A víz hőmérséklete: hideg vizes medence, amit délutánra kellemesen felmelegített a nap. A 1,5 éves babám simán nyomta benne. 

 

Animáció: Neckerman clubszálloda, ahol 4 magyar lány animátor isdolgozik. Kedvesek, ügyesek voltak. ( 10 órától van animáció, a recepcióknál kint van mindig az aznapi és a másnapi program) Van egy színpad, a programok egy része itt zajlik. Én iskipróbáltam a zumbát, aerobikot, aquafitnesst.

 

Mindenre megpróbáltam kitérni, ha bármiegyéb érdekelne,csak bátran, kérdezz!

Mindenkinek csak ajánlani tudom a szállodát, mi még biztos visszatérünk ide.

Előzmény: eripa (41362)
Srammi Creative Commons License 2012.08.15 0 0 41376

10 fős társaságunk szept.1-én utazik Sunny Beachre a Hotel Amfora Beachbe.  A Robinsonnal  Touristtal szervezésében megyünk repülővel. Ti is ott voltatok, és most is oda mentek? Mikor jöttök haza? Érdekelnének a friss tapasztataid, főleg a fakultatív kirándulások.

 

Előzmény: Daruska978 (41363)
jéézus Creative Commons License 2012.08.15 0 0 41375

cacao beach zene.0.50 töl hallható a háttérben zenei stilus neve,előadó után érdeklődőm,

utazo idegen Creative Commons License 2012.08.15 0 0 41374

Szia ! Én Sozopolban vagyok. A Tompai határt javasolnám mert nagyon gyorsan halad.Reggel 7 kor én voltam egyedül a Tompa Kelebija htáron mostmár majdnem minden szálláson van wifi. Neten is megtudod nézni a határ jelentést.Még ha nem is foglalsz le Magyarországon szállást akkor is találsz itt mert rengeteg szabad hely van.

Előzmény: Tboy70 (41368)
T-boy01 Creative Commons License 2012.08.15 0 0 41373
Előzmény: jéézus (41372)
jéézus Creative Commons License 2012.08.15 0 0 41372

Sziasztok Fórumozok!tudna nekem felvilágosítást adni arról hogy a Cacao Beach-en milyen tipusú zene szól egész nap,hohy tudok ilyen zenéket letőlteni hallgatni??nagyon jó zenék szolna egész nap!!!!

dzsonivir Creative Commons License 2012.08.15 0 0 41371

Naposparton 8 leva a napernyő és 8 leva a napágy darabja.

Neszebárban ez 5-5 leva.

Előzmény: Tboy70 (41368)
János 2 Creative Commons License 2012.08.15 0 0 41370

T. Tboly!

 

Sok kérdést tették fel, nem tudni a létszámot, miért pont a Napospart!

 

Azt írom amit én tennék ebben a helyzetben: Nem a Napospartra mennék, mást választanék és közvetlenül a tulajtól foglalnék, vagy foglalás nélkül indulnék ell egy kicsit korábban. Vagy egy kicsit délebre mennék úgy Primorskóig, vagy egy kicsit északabbra, Obzorig bezárólag. A legtöbb helyen aug 20 után már van kedvezmény és helyben is lehet szállást találni.

A napernyők igénybevétele nem kötelező, de közéjük nem telepedhetsz le és általában  a tenger mellé sem előttük. Az ágy 5-8 leva ugyanennyi az ernyő, délbe is. Én elvileg tudok egy apartmant a naposparton, de messze van a parttl én nem mennék oda. keresd a kapcsolatot az "utazó idegennel" ő kint van és többet tud mondani és segíteni.

 

Üdv: János

Előzmény: Tboy70 (41368)
Jennym Creative Commons License 2012.08.15 0 0 41369

Köszönöm Gyurmóka!

 

( egyébként végig olvastam az egész fórumot..!  : )  és valóban olvastam erre vonatkozó információt,de nem emlékeztem milyen

dátummal olvastam,és gondoltam hátha van frissebb-és talán pozitívabb tapasztalat.  )

De tényleg köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!