Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

davidv8 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 1104

A fehéremet kipróbáltam vele, nem volt rossz nagyon ment vele, viszont reggel nehezen indult és 20-30lityi között eszegetett

A tankba 10eftért E85 és 5eftért 95ös volt, ja és elektronika, amit ajánlanak hozzá nem vettem meg az autóhoz 100eftért, mert ha spórolni akarok, akkor majd gázosítom.
Előzmény: quattttrov8 (1101)
davidv8 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 1103
Szia

Semmi gond nem lesz, ha rajta marad az antenna, én is csak a tükörben szoktam észrevenni, de akkor már késő.... :D

A gépi mosó az enyémet nem nagyon bántja de úgy is telibe fogom festetni addig meg tök mind1

Csak a szinét nem tudom még

5letek esetleg????
Előzmény: m5m (1102)
m5m Creative Commons License 2008.03.12 0 0 1102

Köszi a választ!

Én a telefont kihajítottam, így van még egy rekesz pakolni. Ezek szerint simán lecserélhetem az antennát valami simára? Kitekerni tuti nem lehet. Mint korábban írtam szervizem van, tehát némi ötlet már itt is született. Még svédfogófal megfogva sem megy, inkább szétroppanna az egész antenna. :-(

 

Az autóval nagyon meg vagyok elégedve. Azért nem nagyon akartam írogatni erről, mert úgy látom, hogy azértt itt a diesel nem igazán jön  "autószámba". :-)

Persze nem zavar ha valaki leszólja. Én minden napi használatra vettem és többször megyek hosszabb útra. A bezinesben nem gondolkodtam, bár ismerem a vételár és fogyasztás közti számolást, de mivel ebben új motor van, azért reménykedem.

A fogyasztásom 8,9 a fedélzeti szerint. Tankolva és pontosan számolva 10,4. Szereintem ez nagyon jó. Többnyire azért városban használom. (Legalább is több üzemórát megyek városban. Km szerint országút a több.)

Eddig azért nem volt gondom ha előzni akartam, a 3.3-as diesel sem olyan rossz. :-) Negatívumként annyi, hogy 230-nál elhagytzam a jobb első ködlámpa takarót.

 

Az autó karcálló lakkal lett lefújva, így legalább tesztelhetném a gépi mosót. :-)

Sajna nem sok időm van a mosásra és a gépibe is akkor szoktam begurulni, ha épp üres. Kézi mosónál ez ritkább és legalább fél óra. Nem mindig van erre időm, ezért szeretném ha az antenna levehető lehetne.

Előzmény: a8lang (1100)
quattttrov8 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1101
Fogyasztásrol jut eszembe,jövö héten átállok etanolos üzemre.Már most akartam,de ki kell furikáznom a tank benzint még.Kiváncsi leszek,milyen lesz a kocsi alkohollal.
Előzmény: a8lang (1100)
a8lang Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1100
Elvileg ez a telefonos antenna, nekem is ilyen volt ált. az autókba, villáskulcsal meg lehet fogni és kitekerni, mert alul ilyen 6szög forma asszem, emlékszem a legelső a8-amról hiányzott és vettem itthon újat 22e ft volt csak az antenna bot, kint meg a bontóba 1dem-ért adták darabját.
Én azért nem is mennék a8-al gépi mosóba, a németben futott példányok azért olyan karcosak mind mert gépben mossák őket, pedig ott jóval kevesebb koszt súrolnak le az autókról mint itthon.
Egyébként hogy megy a gép, milyen a fogyasztása így hosszabb távon?
Előzmény: m5m (1099)
m5m Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1099
Nekem ilyen antenna lehet a gépemen, de nem tudom kitekerni az aljából, annyira összegyógyult. Az alja olyan doboz féle, gondoltam erősítős? Símán kicserélhető? Esetleg valami ötlet, hogy miként lehetne kitekerni. Így nem tudok gépi mosóba menni. :-(
Előzmény: bokaA83.7 (1097)
traderKUG Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1098

Sziasztok!

 

2.5 TDI alkatrészek eladók ha érdekel valakit!

www.traderkug.fw.hu

 

 

bokaA83.7 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1097

Sziasztok!

Tanulságos a fórum. Ez a felni A8-as felni, az enyémen is ilyen van, 17x7,5 colos, ez gyárilag polírozott, van kisebb 16-os verziója A6-hoz, ami viszont gyárilag nem polírozott. Segítségeteket kérném abban, tud-e valaki bontott, első generációs A8-as - gyári kivitelű - antennát, ha igen mennyiért? Ez az antenna elméletileg kb. 60 cm hosszú,vagyis nem teleszkópos, kicsit hátrafele döntött, kb 3-4 mm átmérőjű. A teleszkóposokkal állandóan szívok. Eladnám továbbá első generációs A8-hoz való roló nélküli kalaptartóm, műszerfalam, akár bagóért is.

a8lang Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1096
Ez már jobban hangzik valamivel.
Előzmény: quattttrov8 (1095)
quattttrov8 Creative Commons License 2008.03.09 0 0 1095
Előzmény: avanta6 (1093)
a8lang Creative Commons License 2008.03.09 0 0 1094
Bocs de szerintem s8-nak soha nem volt ilyen felnije gyárilag, csak az a8-nak, nekem is volt pár ilyen kerékkel szerelt autó, és szép felni az tény meg erős is, de ennyiért szerintem drága, legutóbb 90 körül láttam ilyen kerékgarnitúrát valahol hírdették igaz kopottabb gumikkal, de ezek a gumik a8-ra nem igazán jók mert gyárilag 225/55r17 van rajta ez meg jóval alacsonyabb így hamarabb lekoppan az amúgy is alacsony autó.
Egyébként a replikák tényleg nem jók, nekem is ilyen a téli 18-asom és már egy kuka 1 pedig kis sérült alig pár km alatt.
Előzmény: avanta6 (1093)
avanta6 Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1093

 

  Hali!

 

  Mivel gyárit írtam, egyértelmű, hogy nem replika. Antik? Nem 2008-as, az biztos, de

 

  legalább ütésálló, nem esik szét az első bukkanón, ellentétben a többivel. Ennyiért.

 

 

Előzmény: quattttrov8 (1092)
quattttrov8 Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1092
Ez talán inkább antik A8 kerék...Eredeti,vagy replika?Bár ennyiért...Tökmindegy.
Előzmény: avanta6 (1091)
avanta6 Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1091

 

Sziasztok!

 

  Eladó S8 gyári 17-es felnik,  keveset futott 215 /50 Millenium gumikkal.

 

  Ára: 200K    érd:  20/9383526

 

  Zsolt

 

 

desplaca Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1090
köszönöm a gyors segitö kész reagálásokat,sajnos már nem lesz rá modom hogy utánna járjak a hiba okának,mert vissza vittem az autót az eladónak mivel reggelre olajfolyást találtam a kocsi alatt,ami a váltóbol folyt:(igy eme röpke kis izelitö utánn ami a szerviz és a váltójavitással egyben kb 500 000ft lett volna el is tántoritott attol hogy a8-at vegyek:(pedig nekem nagyon bejött volna ha nem kerülne minden csillagászati összegbe hozzá.minden esetre ha valaki tud egy jó éllapotú és rendszeresen szervizelt megkimélt a8 at akkor lehet átgondolom a vásárlását.
Előzmény: ronin s8 (1088)
quattttrov8 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1089
A tankban valaki pumpát cserélt,és rosszul szerelte össze:) Lehet vele szenvedni,de nem egy megoldhatatlan dolog:)
Előzmény: desplaca (1087)
ronin s8 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1088

Hello,

ilyen hibám (mármint az 1.) nekem is volt, amikor megvettem az autóm. Valószínüleg a két tank közötti műanyag veztékek közül ment tönkre egy-kettő, ezért nem tud átfolyni egyikből a másikba a benzin, ahonnan aztán az AC-pumpa nyomná a motorhoz. Ha nincs szerencséd, akkor az Ac-t is megfurkálták, hogy a tank aljáról is tudja szívni a benzint. Drága lesz.

A 2. hiba: lehet, hogy a műszerfalad kezd tönkre menni. Ez is drága.

Előzmény: desplaca (1087)
desplaca Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1087
Sziasztok.nagyon nagy tisztelettel szeretnék tanácsot kérni az itt jelenlévö nagy tapasztalattal rendelkezö autóstásaimtól.most sikerült vennem egy a8-as audit és olyan hibával vettem meg 1. hogy ha a tank kiürül félig akkor meg áll az autó,ha öntök bele pár liter benzint akkor megint megy.ha tele tankolom akkor a fél tanktól kb 40 liter megy bele igy a mérö müszer hiba kizárva.2 a kilóméteróra csoport ha hidegen beinditom az autót akkor teljesen jól látható fénnyel világit,de ha megyek vele egy darabig akkor elkezd halványulni föleg ha a világitást is rá adom.utánna gondol 1-et és ujra erösebben világit.ezek a hibák mitöl lehetnek?erre kérnék segitséget.elöre is köszönöm.
S600Long Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1086
Holnap lesz a nagy nap, nem volt időm...
Előzmény: davidv8 (1085)
davidv8 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1085
Hy

Na milyen volt???
Előzmény: S600Long (1084)
S600Long Creative Commons License 2008.02.25 0 0 1084
Jé, ezt a csonk dolgot nem is láttam, talán az csak lecsúszott nem?
Az a gondom amúgy a weltautósokkal, hogy egy cégesautómat egyszer beszámoltattam náluk, és 2 hónap múlva tették ki, de visszapörgették 130 ezrrel!!! Az alkuról meg annyi tapasztalatom volt náluk, hogy volt egy w12 phaetonjuk nyáron, 7.9-ről 6.9-re engedték le, felhívtam őket, és mondták innen már semmi alku! Ezért gondolom, hogy itt is ezt mondanák, de majd kimegyek és megnézem!!!
Amúgy ami még nagy gondom, hogy van festékmérőm, csak aluminiumot nem mér... És sajnos idáig nem is nagyon láttam kereskedéseknek sem olyat, mert az horror drága és nem veszik meg. Szóval egy audit mindenképp el kell vinnem márkakszervízbe, holott lehet ha körbemérném már el sem vinném.

Na mindegy, holnap irány tatabánya, meg fáy utca, és majd beszámolok!
Előzmény: a8lang (1083)
a8lang Creative Commons License 2008.02.25 0 0 1083
Hát a 180e km sem hangzik túl jól ennél a napszemüvegesnél.
a tatabányain meg lóg a bal oldali légbeszívó csonk műanyag a hűtő fölött jobb oldalt a képen.
Az a 68e km ha tényleg annyi akkor érdemes lehet a vásárlásra, hátha engednek ők is hogy ne foglalja a helyet a telepen, csak nem lang.
Előzmény: S600Long (1082)
S600Long Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1082
Hahó!

Hát igen, sajnos nekem is volt már váltó felújításom nem is egy, tudom mivel jár a dolog, de legalább azt is, hogy mik az első jelek amikor még elmegy 20-30 ezret.
Én már tavaly nyáron találtam egy szépet ami hibátlannak tűnt, a hátsó pipere tükrök voltak csak behajthatatlanok, akkor az az autó 5.490.000 volt, majd pár hete eltűnt a netről, de az utolsó ár 4.999.000 amiért kínálták. Ugyanilyen long, de világos szürke bőr volt ami nem igazán tetszett. 2001-es volt az első darabok egyike, azt hiszem 116. db! És 136.000 km.

A weltauto a fály utcában is árul egyet 2002-es 68 ezre km, viszont az 6.9-ről ment le most 5.9-re, és a km miatt, valamint, hogy márkakereskedésről beszélünk akiket ugye kevésbé érdekel, hogy meddig áll ott az autó, mint egy kisebb büdzséből gazdálkodó kereskedést akinek azért fontosabb lehet a gyorsabb eladás. Szóval talán azt is megnézem, de szerintem ott most 5.7 körül gondolkoznak.

Van mégegy ami most 4.9 de azt fel sem hívom... Aki azt írja egy hírdetésben egy ilyen autóról, hogy "QADRO" hajtás, meg gagyi 19-es kerekeket tesz fel, és a műszerfal közepére beragasztja a napszemüveg tokot... attól én nem szívesen veszek autót... lehet hülyeség, de akkor sem...

Visszaolvasok majd, és köszi!

Bye
Előzmény: a8lang (1081)
a8lang Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1081
Hali
A váltó minden német nagyteljesítményű autóban elszáll előbb utóbb, csak szerencse kérdése melyik mennyit bír.
A mercikben pl w220 nagyon sokról hallottam hogy meghal a váltó 100e km alatt.
Az a8-ban is tönkremehet , de nem jellemző, ha tönkremegy kb 500-ból felújítják és megint jó egy darabig, w12-m nem volt soha de szerettem volna mindig mert elég jól mehet, csakhát szerintem paizik is rendesen a 4,2-eshez képest, de az tény hogy szépen jár a motor. Próbálj olyat találni ami hibátlan főleg a motor és akkor talán elmegy egy darabig.
Egyébként az egyik ismerősömnek is most halt meg a váltó egy új a8-on 130ekm-nél, de ettől még az enyém lehet hogy tovább bírja majd kiderül.
A többi a8 hibát korábban leírtuk egy picit olvass vissza, bár nem vészesek egy váltóhoz képest.
Azért majd számolj be ha megvan az autó a tapasztalatokról, a használtautón is van pár db elég régóta hírdetik őket szerintem engednének is belőlük rendesen mert ilyen nagy benzinest nem könnyű eladni manapság.
Sok sikert a vásárláshoz.
Előzmény: S600Long (1078)
davidv8 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1080
Szia

Sokat segítene egy link a hirdetésről vagy több adat, esetleg rendszám lehet valaki, ismeri az autót.
Amúgy vehetsz ennyiért akár jót is, de több a rossz állapotú. :(
Előzmény: stifler00 (1077)
ronin s8 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 1079
Ha a következő pár hónapban még másfelet rá tudsz költeni, akkor vedd meg...
Előzmény: stifler00 (1077)
S600Long Creative Commons License 2008.02.23 0 0 1078
Üdvözlet mindenkinek!

Nagyon gondolkozom egy A8 w12 vásárlásán, még a régi szériából, 2001-2002. Tudom, hogy nagyon ritka darab, ezért kicsit tartok a motortól, illetve nyilván vannak még az autóban olyan egyedi megoldások ami csak a 6 literes változatot jellemzi.

Van esetleg valakinek tapasztalata, vagy tudomása ennek a típusnak a jellemző achilles sarkairól? Például az is érdekelne, hogy úgy tudom a tiptronic váltók elég betegesek az a8-asokban, egy ismerősömnél konkrétan tudom, hogy az s8-asában elszált a váltó 120 e. km-nél...

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!

Bye

Péter
stifler00 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 1077
Sziasztok!Véleményt kérnék néztem egy 1995 ös 4.2  A8-ast 1.5 be adná a gyerek 230ekm mel  ahogy olvasgattam sokan vagytok aki ért ezkehez a gyönyörüségekhez:) Mit kel átnézni a kocsin?Sok érte a másfél milla? sajnos nekem ennyire futja:(
a8lang Creative Commons License 2008.02.21 0 0 1076
Sziasztok
Ma végre sikerült leszednem a szélvédő felső középső részéről azt a műanyag burkolatot ami alatt a 1,5 éve meghalt fényszenzor van, hát nem semmi made in dominican republic, hogy van pofájuk egy 20-40M-os autóba beépíteni egy ilyen szutyok helyen készült kis szart, (na azért nyaralni jó volt ott) nem hiszem el hogy ezen kell spórolni még wc sincs azon a szigeten a lakosoknak, a munkamorál meg egyenesen tragikus.
Na mind1.
Vettem helyette fény és eső szenzort, csakhogy most elakadtam mert más a csatija ugyanúgy 3 lábú csak más formájú, esetleg nincs valakinek ??????????????bontott csatlakozója egy darabka dróttal, bármilyen esőszenzoros vw csoportos autóból jó ugyanaz az összes esőszenzornak a csatlakozója.
Emiatt van a legtöbb hiba hogy mindenféle szutyok beszállítók gyártják a legtöbb elektromos alkatrészt és ezek állandóan beszarnak.
davidv8 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 1075
Sziasztok

A régi 8asom 6cmre volt a földtől, nem vertem oda szinte soha mindig figyeltem az utat és a titok K&W Variante IIes futómű volt alatta, ez anno 2500ájró volt de 5évig, amíg megvolt az autó semmi gondom nem volt vele.

A mostani gyári S8 ez is elég jó de nekem ez holdjáró :) de ha megjön az új felnim (10*22") akkor szerintem szerkesztem az airrideot alá.


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!