Keresés

Részletes keresés

T-Adee Creative Commons License 2013.06.24 0 0 2920
.ETNA. Creative Commons License 2013.06.21 0 0 2919

Jut eszembe ... az öcsémnek nem Nethaus, hanem ELTA kenyérsütője van ... elírtam a 2912-es hsz-ben, a lényeg, hogy az én gépem (ami külsőleg éppen olyan) receptjeit használják, bár ők ritkábban sütnek otthon kenyeret:-)

.ETNA. Creative Commons License 2013.06.21 0 0 2918

Szuper, gratula!!! Ha bármikor "becsúszik" egy kevésbé "látványos" kenyérke, az nem a gép, vagy a Te hibád (feltéve, hogy pl. nem felejted el beletenni a lapátot, mint én egyszer), hanem a liszt vagy élesztő minősége miatt van!

 

Ha szereted, szórhatsz rá, natur tökmagot, lenmagot, napraforgómagot.... csinálhatod fűszerekkel (szárított, aprított petrezselyem, bazsalikom, oregano, vagy éppen tárkony stb.) Húsvét idején tojással, karácsonykor mézeskalács fűszerkeverékkel stb., stb., ... millió variáció van:-)

Előzmény: amesztisz (2917)
amesztisz Creative Commons License 2013.06.21 0 0 2917

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen a tanácsokat. Sikerült a második kenyerem, vettem hozzá Nagymama titka kenyérlisztet, és az azon szereplő receptet használtam, illetve dr Oetker porélesztővel csináltam. 70 dkg-os, szép, megsült, finom kenyerem lett. A következő küldetés a kalács lesz! :)

.ETNA. Creative Commons License 2013.06.19 0 0 2916
Ahogy sickamic is írta, fontos az arány, de az általam korábban bemásolt receptek mindegyikét próbáltam már. Lehet, hogy a gépednél kell kicsit változtatni, pl. mivel mérted ki a sót stb? A kk és ek (kis- és evőkanál) vagy nk .. nagy kanál a Hausmeister saját müa adagoló kanala, van ilyened? Ha nincs... hogy ne kelljen a hsz-ek között keresni, lemérem újra, hogy mennyi a pontos mennyiség. Pl. nem kel meg a cipó sok só vagy nem elég erős élesztő esetében vagy túl száraz volt a tészta (+ vizet igényel... általában + 1 ek víz elég) vagy éppen túl vizes. Akkor jó, ha a tészta puha, de erős. Bár a technológia egyforma ... látod, mégsem egységesíthetőek a receptek:-) Tényleg jobb alapprogin kezdeni ... bár speciel én nem tapasztaltam minőségi különbséget az alap és gyors progis kenyereim között.
A lényeg: ne hátrálj meg, megy ez nem sokára, mint a karikacsapás:-)!!!! A használati (abban lévő kiindulási pontot jelentő receptek) hiánya okoz némi galibát, de ezek csak kezdeti nehézségek!! Ja most pedig kimegyek a konyhába és adok egy puszit a Hausmeisteremnek, amiért anno "nem kínzott":-) és mert bírja a gyűrődést:-))
Előzmény: amesztisz (2911)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.18 0 0 2915

Elvileg az is a Clatronic BBA 2605 utángyártott változata. Ez lenne az eredeti:

 

http://www.clatronic.pl/instrukcje/Instrukcje/Clatronic/BBA2605_IM.pdf

 

Receptek valahol bizonyára jók, csak nálunk más a liszt minősége, állítólag jobb.

Előzmény: amesztisz (2911)
sickamic Creative Commons License 2013.06.18 0 0 2914

Először normál programmal próbálj meg egy sima kenyeret. Ideírhatnád a pontos receptet úgy könnyebb kitalálni hol kellene változtatni, ha nem vagy elégedett az eredménnyel.

Előzmény: amesztisz (2905)
.ETNA. Creative Commons License 2013.06.18 0 0 2913
Ezt a neten találtam:

http://marcsimiki.blog.hu/2010/10/08/mazsolas_kalacs_kenyersuto_gepben?token=6f52145d4d541769088e48bf49dd6184
Előzmény: amesztisz (2911)
.ETNA. Creative Commons License 2013.06.18 0 0 2912
Hupsz, akkor a Te gépeddel más a helyzet. Sajnos a SAF francia élesztővel már én sem találkoztam a polcokon. Régebben a METRO-ban vettem, onnan kilistázták, majd a Cora polcairól is eltűnt..azóta már Cora sincs:-) Most Natural (HAAS) porélesztőt használok. Ha van rá időd, azon a linken érdemes kérni használati utasítást, úgy emlékszem ingyenes és mail-ben küldik. Jó lenne tudni milyen utasításokat tartalmaz...
Anno az öcsémék Nethaust, mi Hausmeistert kaptunk (ajándékba... én egy hónappal korábban), végül ő is az én használatim receptjeit használta, mert a Nethausosok nem jöttek be nekik:-)) Amúgy a két gép tök egyforma...
Előzmény: amesztisz (2911)
amesztisz Creative Commons License 2013.06.18 0 0 2911

Úgy oldottam meg a használatit, hogy van egy hasonló gép, szerintem ugyan az a gyártó, mert teljesen úgy néz ki a mérete és a teljesítménye is megegyezik AFK Bm 2.1. Csak azt olvastam, hogy a használatiban lévő receptek sem százasok. :(

Előzmény: .ETNA. (2909)
amesztisz Creative Commons License 2013.06.18 0 0 2910

Trion comfort tr-7492 gépem van és ez a gyorsprogramon nem melegít semmit, egyből kutyul. Lisztből BL55-ös Hajdú lisztet használok, nálunk ez a legjobb minőség. Az élesztő is lehetett a ludas, de azt a francia porélesztőt, amit korábban írtál, még nem kaptam sehol. :(

Előzmény: .ETNA. (2907)
.ETNA. Creative Commons License 2013.06.18 0 0 2909
... kimaradt: miután pl. tőlük vagy valamelyik áruházból, ahol forgalmaznak ilyen gépet (mond azt, hogy ajándékba kaptad ... síránkozz kicsit, hátha "megszánnak") sikerül használatit keríteni:
http://www.valtozovilag.hu/di/hasznalatiutmutato.htm
Előzmény: .ETNA. (2908)
.ETNA. Creative Commons License 2013.06.18 0 0 2908
Ja... lüke vok, most látpm, hogy Trion géped van. Próbáld az én gépem receptjének hozzávaló-arányait közelíteni a Trionod használatijában megadott receptben leírt arányokhoz!
Előzmény: .ETNA. (2907)
.ETNA. Creative Commons License 2013.06.18 0 0 2907
Nem kutakodom, mire miért van szükség, ilyesmihez nincs affinitásom:-) Azt írták ne éritkezzen... hát, nálam nem fog:-) A Hausmeister az elején egyforma hőmérsékletűre melegíti fel a hozzávalókat, a ciklusidő táblázat szerint ez a fázis minden - természetesen a süti és sütés progi kivételével - programban szerepel ... 3 - 40 perc között váltakozó időtartamban. Egyszóval, minden bizonnyal ezért kell elkülöníteni (előmelegítés során ne ölje meg a só az élesztőt).
Ez az alaprecept nálunk mindig "bejön", nem tudom mi lehet a gond, esetleg próbáld instant élesztővel is. Majd írd meg mi lett! Milyen géped is van?? Jut eszembe, egyszer beszélgettünk már a lisztek váltakozó (olykor kimondottan gyatra!) minőségéről. Egy bizonyos liszt sem mindig azonos minőségű - sajnos:-(
Mostanában a Nagymamis kenyérlisztet használom (Auchan veszem).
Előzmény: amesztisz (2905)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.18 0 0 2906

Az elkülönítésnek főleg az időzített (késleltetett) sütésnél van jelentősége. Egyébként valóban az van, hogy úgyis rögtön keveredik.

 

 

Lentebbi hozzászólásban is szerepelt egy gyári alaprecept például, ha ezt összerakod, vízzel és margarin nélkül is működni szokott:

 

 

Nem egy ínyenc változat, nyilván lehet kísérletezni sok mindennel, de akinek nincsenek nagy igényei (mint nekem is például), elmegy éppen. Vagy próbának, a biztosabb sikerélmény kedvéért. Bár én csak 500 g liszttel szoktam (vagy épp azért szokott vizes lenni, viszont később úgyis szikkad).

Előzmény: amesztisz (2905)
amesztisz Creative Commons License 2013.06.18 0 0 2905

Sziasztok!

 

Egy hete kaptam egy Trion kenyérsütőgépet, azon már túl tettem magam, hogy nincs hozzá használati utasítás.

 

ETNA receptje alapján próbáltam egy fél kilós kenyeret sütni, de nagyon tömör lett, a teteje megrepedt, és a gyors fokozaton meg sem sült még ráhúztam egy óra sütésidőt.

 

Mindent a leírtak alapján csináltam grammra kimérve, a friss élesztőt nem futtattam, csak morzsoltam, mindent külön mélyedésbe tettem, nem érintkezett a vízzel. (egyébként azt nem értettem, hogy a só nem érintkezhet az élesztővel, de ahogy elkezdi kutyulni, úgyis keverednek)

 

Az összes hozzászólást sajnos nem tudtam elolvasni, de egy hete csak információt gyűjtök a kenyérsütés rejtelmeiről.

 

Ma megpróbálom felfuttatni az élesztőt és az alapprogramon készíteni. De ha valakinek van még valami tippje azt megköszönöm.

 

 

firmitudo Creative Commons License 2013.06.17 0 0 2904

Érdekes, még sosem mértem elpárolgást de most, hogy idetévedtem, érdekességképp kiszámoltam mai kilos kenyeremnél: 23-24 dkg. Igaz, ez nem gépi, hanem sütős-jénais megoldás, de gondolom a gépinél sem térhet el lényegesen.

Előzmény: Törölt nick (2903)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.16 0 0 2903

Vagyis "nem emlékszem".

Előzmény: Törölt nick (2902)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.16 0 0 2902

...az én 1kg-os Moulinexemben az alapkenyér recept alapján (ami 560g liszt, 300ml víz, só olaj, élesztő) olyan 930-940g-os cipó szokott sülni.

 

Nem nagyon értem, mert 560+300=860. Só, olaj, élesztő mondjuk 30 g, akkor 890-nél tartunk. Hogyan lesz ebből 930 g kenyér? 100 g adalékkal tudnám elképzelni és féldeci víz elpárolgásával, de már nem emlékeszem, mennyi szokott párologni.

 

A képen látható Clatronic sütőformát például némelyik Moulinex típusban is alkalmazzák, és még sok gépben. De létezik másikfajta Moulinex forma is, ami saját fejlesztésük, vastagabb tengellyel.

 

Ilyet használok én is, ennél a gyártó 2 liter töltési térfogatot ad meg, nagyjából 1 kg tömegben.

 

 

A gyári receptek között ez a legsúlyosabb:

 

 

Ez az alapkenyér:

 

 

 

 

Előzmény: LBándi (2900)
.ETNA. Creative Commons License 2013.06.15 0 0 2901
Ezek szerint a receptnél megadott 1,5 lb - 2 lb stb. valóban fedi a kész kenyér súlyát. Egyébként ahogy néztem, a legtöbb gép 1,2 - 1,3 kg-os kész kenyeret ígér. Maradhatunk annyiban, hogy ez a súly legfeljebb a barna lisztből (telj.kiőrl.) készült kenyérnél érhető el:-) A sima vagy vegyes kenyér alap programon max. 1 kg-os.... ezekben a gépekben.

A Moulinexnél láttam egy 1,5-kg-os jelzésű gépet: Moulinex OW6118

Azt, hogy ennél az 1,5 kg milyen kenyérre vonatkozik.... esetleg a használatiban lévő receptről lehet leellenőrizni. A boltban erre - általában - van lehetőség. Ne felejtsd megnézni, hogy jól záródik-e a teteje!! :-)
Előzmény: LBándi (2900)
LBándi Creative Commons License 2013.06.15 0 0 2900

Köszönöm neked és .ETNA.-nak a visszajelzéseket!

Én is letöltöttem az eredeti dokumentációját, de fel sem tűnt, hogy a 600g az csak a liszt maximális mennyiségére utal. Ha valami újat csinálok le szokatm mérni a kész terméket , így pl.: az én 1kg-os Moulinexemben az alapkenyér recept alapján (ami 560g liszt, 300ml víz, só olaj, élesztő) olyan 930-940g-os cipó szokott sülni.

Akkor elvileg elképzelhető hogy kicsit nagyobb a Panasonic teknője mint a mostani gépemnek? Az 1,1-1,2kg-os kenyér nekem nagyon ideális lenne.

Előzmény: Törölt nick (2897)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 2899

Itt egy pillanatra eltájolódtam (nem emlékeztem már a súlyviszonyokra, mert mostanában nem foglalkoztam a témával), igazság szerint az egylapátosakra gondoltam, amivel kb. azonos nagyságrendben van. Az alsó képen látszik a legnagyobb terhelés:

 

600 g liszt

420 g víz

120 g magvak

 

Vagy egy másik recept a gépkönyvben: 600 + 400 +150, ami szintén kb. annyi.

 

De ha ebből elpárolog 1-1,5 dl víz, akkor durván 1 kg késztermék marad.

Előzmény: .ETNA. (2898)
.ETNA. Creative Commons License 2013.06.15 0 0 2898
Köszi... akkor a mérete olyan, mint a két lapátosoké (úgy általában), vagyis tényleg a "normál" kenyérhez szükséges liszt max. mennyiségére utal a 600gr - ahogy sejtettem:-)
Előzmény: Törölt nick (2897)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 2897

Nem csak valószínű, a német honlapon láthatóan rosszul írták:

Max. Brotgewicht in 600 g (kenyérsúly)

 

Gyári dokumentáció:

Strong flour max. 600 g  (kenyérliszt)

 

"Strong flour" gondolom a kenyérliszt  magasabb sikértartalmára utal (erősebb, rugalmasabb kenyér), persze itt nem ez a lényeg.

 

Kb. azonos nagyságrendű egyébként a sütőforma.

Előzmény: LBándi (2893)
.ETNA. Creative Commons License 2013.06.15 0 0 2896
A tepsije olyan méretű, mint a többi kenyérsütőnél (1,3 kg-osoknál), vagy nagyobb? Nem formára értem ...
Előzmény: Törölt nick (2894)
.ETNA. Creative Commons License 2013.06.15 0 0 2895
Valószínüleg a max. lisztmennyiség a 600 gr !
Az én gépem 1,3 kg-os, a sima fehér kenyérhez 560gr liszt +310 ml víz stb. kell, ebből 2 lb-s (kb 0,9 - 1 kg) kenyér lesz. A max. liszt a barna kenyérnél lehetséges, 700 gr lisz+340ml víz, ez a 2,5 lb-s kenyér, ami kb. 1,1 kg-os kenyér. A barna lisztből készült kenyér, zömökebb (de súlyos) "végeredményű", ezért fér bele a gép tepsijébe. Kevert lisztből (fehér+teljes kiőrlésű) vagy fehér kenyérlisztből nem lehet csak összesen max. 560gr-ot használni az 1,3 kg-osnak "becézett" kenyérsütőkben, különben "kidagad" a tészta a gépből.

A pizza tésztához pl. 460g liszt az alap... én másfélszeres mennyiséget próbáltam már, nem volt gond. Gyanítom, hogy a dupla adagba már beletörne a gépem "bicskája":-))

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy még sosem mértem le (nem is jutott eszembe) a kész kenyeret, Te mérted már?
Előzmény: LBándi (2893)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 2894

Én mindig a gyári dokumentációt szoktam keresni és átnézni. Legyen az alaplap a számítógéphez, vagy egyéb műszaki tárgy, én a PDF-re "gerjedek".

 

Míg más gépeknél a kész kenyér tömegét szokták megadni (szárazanyag +víz -párolgás), a Panasonic ezt láthatóan külön-külön értelmezi. A készülék tetőbe épített 150 grammos magtartóval és külön élesztőadagolóval rendelkezik.

 

Más gépeknél a sütőformába először a vizet, utána a lisztet, tetejére az élesztőt kell tenni, hogy utóbbi a vízzel ne érintkezzen, ami főleg késleltetett időzítésű sütésnél számít.

 

A Panasonic ajánlása szerint viszont először a lisztet, utána a vizet tegyük be, hiszen az élesztőt úgyis csak később adagolja a gép. Ezt a módszert egyébként én is szoktam követni, mert szimmering-problémák esetén nem árt, ha a víz nem folyik le a csapágyhoz. Csak én kézzel szórom be az élesztőt, amikor már elindult a kavarás, és a liszt a vizet felszívta.

 

A Panasonic doksijában a receptajánlatoknál derülnek ki a dolgok, ha összeadod: liszt + víz + magvak.

 

   

 

 

  

 

Előzmény: LBándi (2893)
LBándi Creative Commons License 2013.06.15 0 0 2893

Találtam eg ynémet webáruházat ahol igen ellentmondásos információkra bukkantam:

 

http://www.redcoon.de/B335164-Panasonic-SD-ZB-2502_Brotbackautomaten?refId=94511216#databox

 

Itt le van írva hogy az XL(1,2kg) L(1,0kg), M(450g) , viszont lentebb meg azt írja a leírás hogy maximális kenyérméret 600g, akkor mos tez hogy is van?

Előzmény: Veszpremi (2891)
LBándi Creative Commons License 2013.06.15 0 0 2892

Én nem az általad linkelt gépre gondoltam, hanem a Panasonic SD-ZB2502 BXE típusra, de ha mindkettő gépben ugyanaz a "teknőt" van, akkor valóban igazad lehet, miszerint közel 1.2kg a kapacitása. Az már jó is lenne nekem, ha több mint 1 kg tésztát bír kezelni. Köszönöm a segítséged!

Előzmény: Veszpremi (2891)
Veszpremi Creative Commons License 2013.06.15 0 0 2891

http://www.amazon.com/Panasonic-SD-YD250-Automatic-Bread-Dispenser/dp/B00005QFL0

Itt "up to 2-1/2 pounds", azaz egészen 2.5 font-ig írják, ami 2.5x453,59237 gramm, azaz 1.13 kg, ha jól szoroztam.

Előzmény: LBándi (2890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!