Keresés

Részletes keresés

katicaka Creative Commons License 2008.04.08 0 0 1265
Milyen lámpát vásároljak?Biotron zepter lámpát vagy active lgiht lámpát?akinek van tapasztalata az kérem írjon az alábbi e-mail címre:hoberkata@citromail.hu
wdetti Creative Commons License 2008.04.08 0 0 1264
Szia brixham!

Lemaradt, hogy 29.000 Ft-ért odaadom, ha érdekel :-)
wdetti
wdetti Creative Commons License 2008.04.08 0 0 1263
Szia brixham!

Köszönöm, hogy írtál :) Szerintem csak a Zepternél lehet hozzá edényeket kapni, bár sosem volt ilyen márkájú termékem, ezért ezt nem mondhatom biztosra, aki használja, biztos tud Neked segíteni. Nem mondom, hogy nem vágytam rá, de valahogy ez mindig kimaradt ;) Úgy tudom, hogy ehhez a legnagyobb edény 15,000 Ft-ba kerül náluk. Mint írtam, ez egy vadiúj, dobozos készülék, szintén bontatlan az üvegedény is hozzá, a garancia pedig 2009. februárig szól :-) Bp-e a 16. kerületben tudom megmutatni
szia
Detti
Előzmény: brixham (1253)
tuutuu Creative Commons License 2008.04.07 0 0 1262

Sajna, ha egyetlen részletet is kifizetett, az azt jelenti, hogy elfogadta a szerződést...:{{{

Nem szabad egy fillért sem fizetni, mert az "ráutaló magatartás"...:{{{

Előzmény: cara77 (1249)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 1261

Nemtom szabad-e kérnem, hogy néha egy szmájlit dobjatok ebbe a topicba, hogy ne süllyedjen el....nagyon fontos lenne, hátha sikerül megoldást találni és ezzel segíteni egy nagyon beteg kisfiúnak. NEM ANYAGI SEGÍTSÉGRŐL VAN SZÓ, ne ijedjen meg senki, nem koldulnak pénzt, és én sem nekik.

Erről van szó: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9177102

Esetleg bekedvencelhetitek és naponta egy :) sokat lendítene az ügyön, hogy ne süllyedjen el, hátha olvassa olyan, aki tud segíteni.

 

Köszi és bocsánat, többet nem offolok!:)

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 1260
Én voltam ilyen galád, és tényleg "kifejezett kívánságra" hívtam ide egy ügynököt :D...abban az időben derült ki a legkisebb gyerkőcöm atka allergiája és eléggé neki voltam búsulva,:( hogy akkor most már nekem az egész életem másból sem áll majd, csak takarításból, ha nem akarom, hogy mindig gyógyszert kelljen szednie, hiszen ez a fajta allergia még csak nem is szezonális, ezek a kis dögök mindig itt vannak:s Először egy porszívócsodát akartam venni potom 400 ezerért, aztán lebeszéltem magam róla, bízván abban, hogy egy jó légtisztító is sokat segíthet....és akkor kerestem egy ügynököt...és idehívtam....és aláírtuk a szerződést....aztán visszamondtam...gondolhatod, szegény mennyire örülhetett nekem, de hát ilyen a zélet. :)))
Előzmény: Otto Normalverbraucher (1259)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.04.06 0 0 1259

Hú, erre már régen akartam reagálni még egyet. :-)

 

 

Szerintem épp itt az ideje, hogy a törvénynek ezt a félmondatát módosítsák. Ugyanis ez egy kiskapu az ügynökök ill. MLM-cégek számára.  Röhejes a megfogalmazás is: "a vevő kifejezett kívánságára...bla-bla'".

 

Láttatok ti már az életben olyan embert, aki addig ment, míg nem talált egy ügynököt, és annak kifejezte kívánságát, hogy jöjjön már el hozzá tukmálni? :-DDDDD

 

Abszolút életszerűtlen.... 

 

A normál ügymenetben telefonos vagy személyes megkeresésre (győzködés, tukmálás) a potenciális vevő - sokszor azért, hogy ha igent mond, hamarabb megszabadul az ügynöktől (aki sokszor rokon, ismerős, régi kolléga, stb.  - és ezért nem küldheti el rögtön melegebb égtájra....), ha beleegyezik, és fogadja őt.

 

De hol van ez attól, hogy a vevő kifejezett kívánságára...????????

Előzmény: tunderlala-3 (1243)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 1258

NÉzd csak!

http://www.vatera.hu/zepter_vacsy_vakumkeszlet_40_000ft_erteku_ajandek_59849676.html

 

Több dobozzal...

 

Szóval érdemes a neten körülnézni....én kutakodok egy ideje, de nem találok hasonló rendszert, pedig nem létezik, hogy más nem csinál ilyet.....(((

Előzmény: brixham (1253)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.04.06 0 0 1257

A 1238-as hsz-ban bemásoltam egy cikket. A lényeg:

 

    Jogunkban áll indokolás nélkül elállni a szerződéstől. Ezt a jogunkat a szerződés megkötésétől, vagy ha az későbbi, az áru átvételétől számított 8 munkanapon belül gyakorolhatjuk.
         Nagy valószínűséggel a Zepter ilyen esetben kidumálja - mint ahogy nálatok is megtette. :-(((((  Én azt ajánlom neked, hogy fordulj a hozzátok legközelebbi fogyasztóvédelmi egyesületi irodához. A www.ofe.hu honlapon megtalálod, hogy hol vannak.  Szerintem tudnak neked segíteni, hogy milyen levelet fogalmazz meg, hogy visszakapjátok az eddig törlesztett pénzeket. Igenis tessék hivatkozni a hatályos rendeletre!!!!
            Előzmény: cara77 (1249)
            tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 1256

            Brixham, szaladj, itt van ugyanez, licit nélkül 25 ezerért már viheted is!!!! :p

            MÉg 1 napig tart az aukció.

             

            http://www.teszvesz.hu/item341769775_zepter_vacsy_vakuumos_tarolorendszer.html

            Előzmény: brixham (1253)
            Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.04.06 0 0 1255

            Már nem árulják (Vasedény, Kátay, stb.) a Valeo márkájú vákuumozható dobozokat?

            Töredék áron volt, X évvel ezelőtt...

            Előzmény: brixham (1252)
            tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 1254

            Szia Brixham!

             

            Ne kapkodd el, ki lehet fogni olcsóbban is, ha ez a szíved vágya..... ennyi pénzért ne már 1 db dobozkát vegyél.:(

             

            http://miner.vatera.hu/zepter_vacsy_vakumozo_rendszer_50915664.html

            Előzmény: brixham (1253)
            brixham Creative Commons License 2008.04.06 0 0 1253

            Szia wdetti!

             

            Szeretnék vákumozót venni, és amit eladásra szánsz árban nem is olyan vészes. Lehet hogy érdekelne, de egy edény kevés lesz hozzá. :-) Nem tudod véletlenül, hogy edényeket, fedőket plusszban csak a zepternél lehet venni? Kereskedelmi forgalomban nincsenek olyan edények (fedők) amik jók ehhez a pumpához?

            Előzmény: wdetti (1251)
            brixham Creative Commons License 2008.04.06 0 0 1252

            Sziasztok!

             

            Örülök hogy a Zepter-  szóra keresve megtaláltam ezt a fórumot. Bele-bele olvasgatva a véleményekbe, úgy látom itt vannak hozzá értő emberek! :-)

            Remélem tudtok is segíteni nekem. Vákumozót szeretnék venni, edényeket és fóliázót is, de itthon csak a zepter-vacsy-t találom ha rákeresek a témára, viszont ez őrült drága és őszintén szólva nem szeretem ezt az "ügynökösdit". Jobban szeretek bemenni egy üzletbe, kiválasztani ami van, ami tetszik és eldönteni, hogy akarom e vagy sem.

            Szóval ha tud valaki a zepteren kívül vákumozó gépet, edényeket és ami még ennél is fontosabb: fedőket. Mert nem akarom elhinni, hogy csak és kizárólag a zepternek vannak edényei+fedői aranyáron!

            Előre is köszönöm a segítséget!

            wdetti Creative Commons License 2008.04.05 0 0 1251
            A kép lemaradt, bár biztos ismeritek ;)
            wdetti Creative Commons License 2008.04.05 0 0 1250
            Sziasztok!


            Eladnám nyereményjátékon nyert Zepter vákuumos tárolórendszeremet, 2 szett van belőle. Személyesen átvehető Bp-en a 16. kerületben, de postázom is :-)

            1 szett tartalma: 1 VacSy vákuumszivattyú, 1 db szivattyútartó állvány, 1 db 0.9 literes üvegedény tetővel.
            Bontatlanul, 2009. februárig garanciával
            Új ára ~ 50,000 Ft, én 38.000 Ft-ot szeretnék érte.

            Leírása:
            A vákuumos tárolás a legtermészetesebb módja annak, hogy az élelmiszerek frissek maradjanak. A Zepter VacSy tárolórendszerében nem éri levegő az élelmiszereket, így azok hétszer hosszabb ideig frissek maradnak!
            A pumpa a VacSy rendszer szíve, amely kiszívja a levegőt az edényekből. Nem egyszerűen az otthoni vákumcsomagolást teszi lehetővé, hanem egy vákumozható tárolóedények teljes választékát kinálja. Az új VGM-010 tökéletesen kombinálható az összes többi Home Art termékkel: a Zepter innovatív Masterpiece Főzőrendszere a multifunkciós fedővel kombinálva lehetővé teszi az edényekben történő közvetlen, hatékony vákuumozást.
            A szett tartalmaz még egy VG-011-15 számú 15x15x8.5 cm-es, 0.9 liter űrtartalmú légmentesen záródó üvegedényt is a hozzá tartozó tetővel

            Akár ajándékba is :-)

            Ha érdekel, írj az e.wallner.bernadett@gmail.com-ra.
            Köszönöm, sziasztok
            Detti
            cara77 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1249
            Sziasztok!
            Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert egy nagyon hasonló eset történt az édesanyámmal. Hátha tudtok nekem is segíteni...

            Szóval tavaly ősszel őt is bepalizták egy bemutatón, a szokásos módon: minden szép és jó, lila köd, és átolvasás ill. "közös értelmezés" nélkül aláíratták vele a szerződést a párszázezres bioptron lámpáról. Mivel a fizuja alig 100e, az OTP-s hiteltörlesztést választotta. A 8 nap bővel eltelt, mire az otp válaszát megkapta, hogy nem stimmel valami a hitellel, így máshogy kell összeszednie a pénzt. Közben már ő is rájött - némi családi segítséggel - hogy ez a lámpa nem is oly fontos az életében, ráadásul a szomszédnak ott áll a sarokban, és _ingyen_ szívesen kölcsönadja használatra, akár hónapokra is, mert nem használja. Viszont a Zepter már csak úgy akarta elfogadni az elállását, ha kifizeti a 25% kötbért. Ő nem a székházban volt bemutatón, hanem egy vidéki nagyvárosban, de nála is az "ő kérte a Zeptert, hogy felkeresse bemutató céljából" volt beikszelve a szerződésen (bocsi, most nem tudom szó szerint idézni, pár hsz-el ezelőtt olvastam) A Zepternél viszont pont erre hivatkoztak, hogy miért nem adhatja vissza 8 napon belül a lámpát... Amit én sem értettem, hiszen úgy tudtam, hogy a teljesítéstől számított 8 napon belül minden indoklás nélkül visszaviheted. Ezért most törlesztgeti szegénykém a havi 10ezres részleteket, és majd kb. két év múlva kap egy lámpát.
            Szerintetek lehetne valamit tenni? Szívesen kölcsönadnám neki a havi gyedemet, ha tudnám, hogy pár nap múlva visszakapnám, és vége lenne ennek a rémálomnak. Csak azt nem szeretném, ha végül se pénz se lámpa:-((

            Előre is köszi!
            Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.04.01 0 0 1248

            Nálam vigéceknek nincs esélye.

             

            Ezzel pontosan ugyanígy vagyok én is. :-)

            Nem létezik olyan árucikk, amit ne lehetne normál kereskedelemben megkapni.

            És a lényeg: én akarom eldönteni, mit és mikor szeretnék megvásárolni. Ne az ügynök mondja meg, hogy mire van szükségem...  És ugyanígy nincs szükségem arra, hogy elkábítsanak azzal, hogy NASA számára fejlesztették ki, és hiperegészséges leszek, ha ilyenben főzök, stb. stb.

            Előzmény: joy (1246)
            joy Creative Commons License 2008.04.01 0 0 1247

            Ne fizess fillért se!

            Erősítsd meg elállási szándékodat levélben is hivatkozva a telefonra, és annak időpontjára.

            Pénzügyi követelésükkel küld el őket a sunyiba!

            Előzmény: kinben (1234)
            joy Creative Commons License 2008.04.01 0 0 1246

            Értem, elolvastam.

             

            Én 1* nyúltam bele vigéckedéshez hasonló vásárlásba, az a TVvigéc "Vitálcenter" nevű sz.rja volt 1et fizet 2őt kap akcióban. Nekem is kellett, és lányom épp akkor esküdözött.

            Mostmár biztos vagyok benne, soha semmi tvreklámozott árut nem vásárolok.

            1 dolog, hogy a gyümölcscentrifugája meg sem közelíti a kőkorszaki /kivehető ajtós/ NDK gépet, ami rendkívül jó hatásfokkal dolgozik.

            2 dolog, hogy az aprítókból 1 is elég lett volna, az se jó, húst nem darál, ha még is, péppé pancsolja, a zöldeket meg vagy rusnya aránytalan darabokra tépi, vagy letrutymósítja.

            3, és legsúlyosabb hibája: a kuplungja rendkívül rossz műanyagból készült, és egy salsa készítésekor a mixeré elporlott. Akkor néztem meg a többit is, és azok is erősen kopottak. Elképesztően rossz minőségű anyagból készült. Ilyen sz.rt még nem láttam, körmömmel el tudtam kaparni!

             

            Alig 3 hónapig volt használható.

            Nem rohantam a pénzem után, annyi idegmunkát nem ér meg a 20egynehány eHuF, ez volt a tanulópénz.

            Lányom jobban járt, útálatos rokonnak elajándékozta...

             

            Nálam vigéceknek nincs esélye.

            Sajnos minden figyelmeztetésem ellenére a családban, ismerősi körben akadt már belefutott.

            Előzmény: Otto Normalverbraucher (1208)
            tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1245

            Csak azért írtam, mert mintha lett volna a napokban más is....de később is jól jöhet esetleg....tényleg a legapróbb betűs részt is muszáj átnézni a szerződésekben.:s :(

            Előzmény: Otto Normalverbraucher (1244)
            Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1244
            A mostani delikvensünk a Zepter székházban történő vásárlásról beszél.
            Előzmény: tunderlala-3 (1243)
            tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1243
            Üzleten kívül kötött szerződések: ha nem a boltban vásárolunk, még több jogunk van

              Ide tartozik minden olyan vásárlás, amely az eladó kezdeményezésére, az eladó üzletén, telephelyén kívül, illetve annak hiányában valahol máshol kerül sor, kivéve, ha az eladó a mi kifejezett kívánságunkra keresett fel bennünket.
              Sziasztok!
              Úgy emlékszem, hogy a szerződésben kimondottan benne van az a mondat, hogy a vevő kérésére mentek ki a lakására, tehát, hogy a vevő kérte...
              Bocsánat, hogy belekotyogok, de hátha van jelentősége....gondolom igen, ha direkt belevették...nézzétek át a szerződést, a miénkben benne volt... :(
            Előzmény: Otto Normalverbraucher (1238)
            cumpika Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1242
            Hozzáteszem még, és nem elég kihangsúlyozni,mert úgylátszik nem elég érthető:

            A semmis szerződés, és a visszamondott szerződés a jog szerint olyan mintha létre sem jött volna!!!!

            Tehát NINCS szerződés.
            Bármit amit fizetett vissza KELL adni.
            Teljesen mindegy,hogy foglalónak, előlegnek vagy bármi másnak nevezték.
            Kivétel a szállítási költség.
            Előzmény: Otto Normalverbraucher (1241)
            Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1241

            A Zepter székházban valószínűleg nincs bejegyezve bolt (kereskedelmi egység). Tehát hiába ott árulnak, az házaló kereskedelemnek (szaknyelven: üzleten kívüli kereskedelem) minősül.

             

            Egyébiránt a 1237-ben copyztam a lényeges mondatot:

             

             

             

            Az eladó erről az elállási jogról köteles írásban tájékoztatni a vevőt legkésőbb a szerződés megkötésekor. Ha ez nem történik meg, a szerződés semmis

            Előzmény: vilagito (1240)
            vilagito Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1240
            Szerintetek a Zepter székházában történt vásárlás házaló vásárlás, ezt nem lovagolhatják meg? Igaz szinte soha nem a vásárló kezdeményezi a vásárlást. Sőt sok esetben a szerződésről se kap egy példányt mondván majd kiviszik, vagy kiküldik neki.
            Ráadásul a tájékoztatás joga az elállásról semmi.
            kinben Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1239

            Nagyon köszönöm a segítséget és a bátorítást. holnap intézkedek és utáma jelentkezem a fejleményekkel.

            Még1x köszi :)

            Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1238

            Itt az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület honlapjáról a vonatkozó magyarázat:

            Természetesen egybevág az előzőekben idézettekkel:

             

            http://www.ofe.hu/inet/ofe/hu/menu/infokamp/uzletenkivul.html

             

            Üzleten kívül kötött szerződések: ha nem a boltban vásárolunk, még több jogunk van

              Ide tartozik minden olyan vásárlás, amely az eladó kezdeményezésére, az eladó üzletén, telephelyén kívül, illetve annak hiányában valahol máshol kerül sor, kivéve, ha az eladó a mi kifejezett kívánságunkra keresett fel bennünket.
              Az utazással vagy egyéb rendezvénnyel egybekötött termékbemutatón vásárolt termékekre is vonatkoznak az Európai Unió által biztosított jogok, a vásáron vagy piacon vásárolt termékekre azonban más szabályok az irányadók.
                Jogunkban áll indokolás nélkül elállni a szerződéstől. Ezt a jogunkat a szerződés megkötésétől, vagy ha az későbbi, az áru átvételétől számított 8 munkanapon belül gyakorolhatjuk.
                Ha az eladó legkésőbb a szerződés megkötésekor nem tájékoztat minket elállási jogunkról, akkor a szerződés semmis. Ha 8 munkanapon belül állunk el a szerződéstől, nem kell megtérítenünk az árunak a rendeltetésszerű használat következtében előálló értékcsökkenését, és használati díjat sem kell fizetnünk.
                Ha csak egy részét tudjuk visszaszolgáltatni az árunak – úgy, hogy a megmaradt rész értéke és használhatósága nem csökkent – a vételár arányos részének visszaszolgáltatását követelhetjük.
                Szolgáltatások esetében, ha a szerződést részben teljesítették, és a díj visszafizetését követeljük, a szolgáltató megtarthatja a szolgáltatás már igénybe vett részére arányosan járó díjat. Nem gyakorolhatjuk elállási jogunkat, ha a szolgáltatást már teljes egészében igénybe vettük.
                Ne írjuk alá a szerződést, ha az írásos tájékoztatást nem, vagy csak hiányosan kaptuk meg az elállási jogról, valamint arról, hogy azt kivel szemben gyakorolhatjuk. Akkor se szerződjünk, ha a jogszabályban biztosított 8 munkanapon belüli elállás esetére az eladó a foglalóként adott összeg elvesztését, vagy kötbér fizetését köti ki. Ha mégis aláírtuk, de írásos tájékoztatást nem kaptunk, a szerződés még úgy is semmis, azaz érvénytelen. Ebben az esetben az áru visszaszolgáltatásával egyidejűleg követelhetjük a vételárat.

              Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1237

              Itt van egy hasonló eset leírása, a Békéltető Testület a vevő javára döntött:

               

              http://www.bkik.hu/egyeb/bbt/3-06_a.htm

               

              Aztán:

               

              http://gondola.hu/cikkek/58625

               

              Speciális elállási lehetőség 

              Speciális védelmi lehetőséget biztosít a jogszabály a vásárlónak. Eszerint a vásárlástól, illetve az áru átvételétől számított nyolc napon belül indokolás nélkül elállhat a vásárló a szerződéstől – azaz visszajár a vételár és a termék is. Az eladó erről az elállási jogról köteles írásban tájékoztatni a vevőt legkésőbb a szerződés megkötésekor. Ha ez nem történik meg, a szerződés semmis. 

              Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1236

              Benne van a szerződésben az elállásra vonatkozó határidő?

              Egyébként - ahogy Cumpika is írta - a teljesítéstől számít a 8 nap, nyugodtan hivatkozhatsz arra!

               

              Itt van némi infó:

               

              http://www.mhk.hu/hj/200103/1.htm

               

              A lap alja felé görgesd, eddig:

               

              Mi tekintendő házaló kereskedelemnek?

               

              Szerződéskötés. Az eladó köteles legkésőbb a szerződés megkötésekor (vagy a fogyasztó ajánlatának megtételekor) a fogyasztót írásban tájékoztatni elállási, vételár-, illetve díj-visszakövetelési jogáról, valamint annak a személynek a nevéről és székhelyéről (lakóhelyéről), akivel szemben e jogát gyakorolhatja, továbbá a szerződés azonosításához szükséges adatokról. Ezzel egyidejűleg köteles a fogyasztó részére jótállási jegyet vagy a jótállásról szóló tájékoztatást, valamint magyar nyelvű használati, kezelési útmutatót adni. Ha az eladó e kötelezettségeinek nem tesz eleget, a szerződés semmis, illetve a fogyasztót nem köti az ajánlata.

              A fogyasztó a szerződéskötéstől számított nyolc munkanapon napon belül a szerződéstől elállhat. Ebben az esetben úgy kell tekinteni, mintha a szerződést meg sem kötötték volna. Ha pedig a szerződést már teljesítették, akkor a fogyasztó a szerződéskötéstől számított nyolc munkanapon belül követelheti az áru eladó részére történő visszaszolgáltatásával egyidejűleg a teljes vételár (szolgáltatás esetén a szolgáltatás még igénybe nem vett részére arányosan járó díj) visszatérítését.

               

               

              Ha te még nem vetted át az árut, akkor NEM TELJESÍTETTÉK a szerződést!!!!!

               

              Tehát jogosan követeled vissza a pénzedet.

               

               

              Előzmény: kinben (1234)

              Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!