Keresés

Részletes keresés

rita012 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 409

Sziasztok ezt a neten találtam aki nyelvizsgára készül annak sokat segíthet

 

http://www.vatera.hu/ecl_nemet_nyelvvizsga_temakorok_kidolgozva_163809996.html

ipos Creative Commons License 2010.02.10 0 0 408
Köszi a segítséget.

Hál istennek pont ilyen tanárom van, ugyhogy nincs gond. :-) És tényleg a magnó a legszarabb eddig.. Április - májusra tervezem a vizsgát, napi 3-4 órát tanulok,remélem meglesz.

Még egyszer köszi.
Előzmény: xmax (407)
xmax Creative Commons License 2010.02.07 0 0 407
Hali!

Ha ÖSD nyelvvizsga feladatokat szeretnétek letölteni, itt az Osztrák Intézet linkje, ez ugyanis a kp-i vizsgahely: http://www.oesterreichinstitut.hu/nemetnyelvvizsga.html
Innen átklikkelhettek a nk. ösd oldalra. Szerintem is az ÖSD-t azért érdemes letenni középfokon, mert egyrészt nemzetközi -tehát ha külföldön tanulsz vagy dolgozol esetleg a jövőben, ezt elfogadják - , másrészt itthon is akkreditált, tehát beszámítják a felvételinél.
Sztem mindenképpen érdemes előkészítőre járni hozzájuk, mert ált. azok a tanárok tartják, akik vizsgáztatnak is, így tuti felkészítenek. Persze tanulni kell, állítólag a magnó a legnehezebb. De hol nem:( !
Ja, és van egy csomó vizsgaidőpont, szóval, még belefér júniusig.
Hajrá!
Előzmény: ipos (402)
Shuky85 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 406
Hello

eladó a három alábbi könyv:

1, Berczelédi Zsolt - Deák Ágnes - Jánki Zsuzsanna :Készüljünk a BME nyelvvizsgára
Német középfok HALLÁS UTÁNI SZÖVEGÉRTÉS 2 CD melléklettel

2, Lőrincz Zsolt: Német nyelv az idegenforgalomban, a vendéglátásban, a szállodaiparban

3, B. Zuba Mariann, Karácsonyi László Tamás, Kovács Krisztina, Révné Lőrincz Anna - Tourismus, hin und zurück /felkészítő és gyakorlókönyv a német szakmai nyelvvizsgákra/

Természetesen mindegyik kitöltetlen...

Ha érdekel írj emailt, az árban megegyezünk.. ;)

chab.horvath@gmail.com
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.23 0 0 405

Bocsi! :o) Helyesen: www.hoch-im-kurs.de, www.dw-world.hu Csak a rend kedvéért :o)

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.23 0 0 404

Kedves Mindenki!

 

A segítségeteket szeretném kérni: le szeretném tenni a Zertifikat Deutsch für den Beruf nyelvvizsgát, de sajnos nem találtam a neten infót a témakörökről. Edződöm itt-ott, különböző anyagok letöltésével és emésztgetésével (pl. a www.hoch-im.kurs.de, www.dw.world.hu), de valami támpont mégis jól jönne...!

Arra is kíváncsi lennék, hogy mi a véleményetek erről a típusú nyelvvizsgáról, "érdemes-e" letenni, vagy jobban teszi az ember lánya/fia, ha bármelyik más, mondjuk, egyetemen (pl. Corvinus) letehető szakmai gazdasági nyelvvizsgára gyúr?

Előre is nagyon köszönöm!

 

ipos Creative Commons License 2010.01.23 0 0 403
Ezt a neten találtam,szerintem segít:

1. rész Kapcsolatfelvétel, bemutatkozás, személyes beszélgetés
2. rész Irányított beszélgetés egy témáról /pl. statisztika, diagram kiértékelése
3 . rész Szituációs párbeszéd /a vizsgáztatóval/

Ez a 3 rész kb. 15 perc időtartam összesen.
Előzmény: e.dina (401)
ipos Creative Commons License 2010.01.23 0 0 402
Sziasztok,

Honnan tudok letölteni ÖSD-s alapfokú nyelvvizsga feladatokat?
Köszi
e.dina Creative Commons License 2010.01.22 0 0 401
Valaki meg tudná mondani, hogy középfokú ÖSD nyelvvizsgán milyen szóbeli témakörök vannak?
Előre is köszönöm a választ.
StreetFájter Creative Commons License 2010.01.14 0 0 399
Katedra az rendben van ecsém, csak készülj fel arra is h ez nem kétfilléres cucc, igaz cserébe ők felkészítenek tényleg elég komoly szintre...de nálam mondjuk ez árfüggő lenne
Előzmény: Törölt nick (398)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.14 0 0 397
origós vizsgát akkor a legegyszerűbb tenni, ha origós tanfolyamra jársz. nem azt mondom, hogy a többivel esélytelen (mert a nyelvérzék nagyon fontos), de az origós tanfolyamon felkészítenek origós típusfeladatokra (is).
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 395
ezt tőlem ne kérdezd szerintem, én csak az origót ismerem, a többi vizsgaközponttal kapcsolatban nincsenek tapasztalataim :)
pokmalacbela Creative Commons License 2010.01.11 0 0 394
És melyik az a középfokú német nyelvvizsga, amit ajánlanál?
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 393
természetesen leteheted külön a szóbelit és az írásbelit. mindkettőről kapsz majd egy-egy kemény kötésű bizonyítványt. a külön letett vizsgarészek sosem kerülnek bele egy közös bizibe, de a 137/2008. kormányrendelet értelmében az azonos nyelvből azonos fokon letett szóbeli és írásbeli az egy komplex vizsgával egyenértékű. bővebben: www.nyak.hu
Előzmény: pokmalacbela (392)
pokmalacbela Creative Commons License 2010.01.11 0 0 392
Hello mindenki!

4 évig tanultam német nyelvet gimnáziumban 4-es átlaggal...jelenleg az ELTÉ-n tanulok így felvettem egy német középfokú nyelvvizsgára felkészítő tárgyat ( amit az ELTE ITK szervez), mert a következő évben újra szeretnék felvételizni egy másik szakra de szükségem van a plusz pontokra, így kénytelen vagyok egy német nyelvvizsgát tenni! Tanácstalan vagyok azzal kapcsolatban melyik a "legkönnyebb" nyelvvizsga, mivel vannak hiányosságaim...Érdekelnének a tapasztalatok! Van lehetőség a szóbeli és írásbeli külön-külön megcsinálására ( mert hallottam olyanokat h már csak komplex vizsgát lehet tenni)?
Köszönöm a válasz(oka)t!
Gregor Samsa Creative Commons License 2010.01.03 0 0 391
Köszönöm a választ és a lehetőséget, egyelőre még körülnézek, tájékozódom.
Előzmény: Stellichte (390)
Stellichte Creative Commons License 2010.01.02 0 0 390
Gregor, a legtöbb nyelvvizsga-típushoz találsz mintafeladatsorokat a neten. Ezeket átnézve a legjobb eldönteni, melyiket válaszd. Az én tanítványaim nagy része TELC-re megy és azt mondják, korrekt a tanárok hozzáállása. Német anyanyelvű tanár vagyok, ha gondolod, szívesen segítek a felkészülésben. 06-20-446-1455
Előzmény: Gregor Samsa (389)
Gregor Samsa Creative Commons License 2010.01.02 0 0 389

Sziasztok!

 

Egy alapfokú német nyelvvizsgát szeretnék lerakni idén, erre nagyjából félévet szánnék (4 évig tanultam gimnáziumban, de az régen volt már, viszont megmaradt azért passzívan nem kevés...) Melyik nyelviskola ajánlott és melyik vizsga lenne a legkönnyebben abszolválható (mármint a tapasztalatok szerint)? (Nyelvérzék és szorgalom biztosított.) Goethe? ECL? Euro? Nekem az ECL-t ajánlották, tényleg ez lenne a nyerő?

 

Köszönöm előre is!

nerv1 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 388
*bocs az offért, de fontos*

NYELVTANÁROK, FIGYELEM!

NE MENJETEK A CAMPUS NYELVISKOLÁBA tanítani (Bp. Szent István Krt. 1., Baranyai Zsolt), mert nem fizetnek ki!!!

Akinek szintén tartozik a Campus, az kérem, írjon nekem! Fontos!!!
trombonist89 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 387
Sziasztok!
Most fogok ÖSD B1 re menni és megszeretném kérdezni valaki olyantól aki volt már ilyen vizsgán hogy milyen nehézségű volt! Vagy pl, mit kellett a levélbe írni,nehéz volt e. vagy a szóbeli??!!!!

Köszönöm!!
freyya Creative Commons License 2009.11.10 0 0 386
1000 Fragen 1000 Antworten
Gastronomie - Tourismus. Társalgási gyakorlatok a német gasztronómiai és turisztikai nyelvvizsgákra

A www.alexandra.hu oldalon megtalálod. Kb. 2000 Ft. Próbáltam belinkelni, de kicsit hosszú a cím, nem jött össze.:)
Előzmény: freyya (385)
freyya Creative Commons License 2009.11.10 0 0 385
http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?SessionID=4103182BF88D31D75CB0D3FCBDA36A30EUEDDHOYGQJSSDTFCQHFQIWSRBCHJQVMJSIBWQDF24D954F02C36AFCB13FE7D8149D85C3879AA8BE405AF3418E06612DF450F35EFA5D56B&TabSheet=book&Page=1&SrcWord=&SrcField=sf&SrcCategory=AQBC&CategoryID=AQBF,&BookID=139817&GotoBook=True&Price=&CBStock=CHECKED&CBDiscount=&LastDays=20

Ehhez mit szólsz?
Előzmény: Otka05 (384)
Otka05 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 384

Sziasztok!

 

Még új vagyok ezen a topic-on........

Segítségre lenne szükségem, méghozzá KITEX-es német idegenforgalmi középfokú szóbeli nyelvvizsgához kellene használható anyag!

Van ilyen vk-nek?

 

Előre is köszi!

 

Otka

freyya Creative Commons License 2009.11.04 0 0 383
Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy Origo felsőfokú nyelvvizsgán a szóbeli tömörítésnél milyen jellegű/nehézségű szöveget hall a vizsgázó? Diákot készítek, és amikor annak idején vizsgáztam, ilyen típusú feladat nem volt még a szóbelinél. Az itk weboldalán sem találtam erre példát.
Andris index Creative Commons License 2009.10.29 0 0 382
Sziasztok,


szeretném megkérdezni hogy a Goethe és az Osztrák Intézet vizsgáinál csak komplex vizsgára lehet jelentkezni, plusz részvizsga nem vihető tovább; tehát ha egyik fele nem sikerül- írás vagy szóbeli-buktam az egészet ?

Szimpla szó vagy írásbelit (külön) jelenleg akkor csak "magyar" nyelvvizsga központokban lehet letenni ?


Köszi



Atom-anti Creative Commons License 2009.10.27 0 0 381
Ha annyira így akarod fordítani, akkor:
"Englischkenntnisse (auf) der Stufe (vom) Gespräch"

Azonban a németek (ideértve osztrák, svájci, lichtensteini, luxemburgi) nem használják így. Az alap-, közép-, felsőfok, társalgási szint, tárgyalási szint, mint kategóriák, magyar sajátságok. Egy németnek nagyjából semmit nem mondanak.

Helyette hivatalos nemzetközi A0-A2/B1-2/C1-2 szintek vannak:
http://www.vilagnyelvek.hu/nyelvtanfolyamok/szintek-modulok
Ezek némileg megfeleltethetők az alap- (A1-B1), közép- (B2), felsőfoknak (C1, esetleg C2): http://www.tanszeknyelviskola.hu/cefr
Ezt akkor használják, ha a csak magát a nyelvvizsgapapírt kell lemérni.

Állásoknál (önéletrajzoknál), ahol a tényleges nyelvtudást számít, pedig vannak "gute", "sehr gute", "ausgezeichnete", és "perfekte Englischkenntnisse" szintek. Ez utóbbi a "Muttersprache" (anyanyelvi) szint. Nem csak az angolra vonatkozik természetesen.

Szóval inkább "Englischkenntnisse (von/der) Stufe B2".
Vagy "gute Englischkenntnisse".
Előzmény: skylineee (380)
skylineee Creative Commons License 2009.10.26 0 0 380
Sziasztok

Egy fordítási problémával küzdök.
Nem tudnátok megmondani, hogy hogyan fordítom azt németre, hogy társalgási szintű angol nyelvtudás?
Atom-anti Creative Commons License 2009.09.24 0 0 379
Nehéz választás. Te tudod, neked melyik a könnyebb. A német nehezebb nyelv, de az alapfok írás+szóbeli nem nehéz, meg már tanultad valamennyit.

A magam részéről mégis az angol középfok írásbelit (vagy német középfok írásbelit) választanám. Teszteket, fordítást, szótárazást, ragozást nekem könnyebb írásban begyakorolni, megcsinálni, mint szóban, aktív szókinccsel élvezhetően társalogni. Meg ezt könnyebb csak könyvből tanulni. Nem vagyok idegennyelven elég kommunikatív. De ez én vagyok. Van akinek meg ez a nehezebb és inkább szóban betanul sablon szövegeket, amit jól kombinál és jól társalog vele.

De mindkét változathoz kell tanár. Csak magadtól még az alapfok se lesz meg. Kell egy kívülálló hozzáértő, aki objektíven látja a rád jellemző hibáidat, kijavítja azokat, értékel hétről hétre, fel tudja mérni min-mennyit kell dolgoznod még. A tanár jobb választás, mint a tanfolyam, mert tanfolyamon a többiekkel is foglalkoznak, míg a tanár csak rád összpontosít. A lakóhelyedhez közel (gondolom neked Bp.) kérdezgesd végig a nyelvsulikat, középsulikat, vagy ahol tanulsz, ott a nyelvi tanszéket, nyelvvizsgaközpontokat, hogy tudnak-e ajánlani egy olyan helyi tanárt, akinek jók a nyelvvizsga-felkészítési statisztikái.
Előzmény: CrabMan1 (378)
CrabMan1 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 378

Diplomához kell. Választhatunk: vagy alapfokú de akkor szóbeli+írásbeli vagy középfokú és akkor elég a kettő közül az egyik.

 

Elmentem egy nyelviskolába, az árak nagyon durvák.....

Magántanár sem lenne olcsóbb szerintem

 

Még anno egyébként elég jó szinten álltam, ha besorolni kellene magam, szerintem a 9-es szint körül lehettem

 

De a 6 év az év.... :(

Előzmény: Atom-anti (377)
Atom-anti Creative Commons License 2009.09.21 0 0 377
Attól függ, mihez kell a nyelvvizsga. Felvételihez? Diplomához? Utóbbihoz középfokút kérnek. Mert ha sürgős, akkor a sok éves előzmények után csináld akkor németből.

Azért nem pörög a topik, mert nagyon kevesen tanulnak már németül. Mindenhol az angolt kérik. Továbbra sem hátrány a német, de nem angol helyett, hanem MELLETT.

Ha nem sürgős, és így is, úgy is időt szánsz rá, szerintem maradj az angolnál. Miből gondolod, hogy az egyéni tanulás németből menni fog? Azért mert tanultál régen valamennyit? Csak mert a német sokkal nehezebb nyelv, mint az angol. Pláne alapfokig. Teljesen egyénileg csak nagyon kevesen tudnak megtanulni akármilyen nyelvet. Vagy drága nyelvtanár, vagy külföldi gyakorlat.

A német felfrissítéséhez nem tudom neked mennyi idő fog kelleni. Tőled függ: mennyire jó a nyelvérzéked, mennyire vagy kommunikatív. Nameg attól, hogy évekkel ezelőtt milyen szinten voltál. Esetleg attól, hogy miből készülsz, milyen módszerrel, milyen tanárral, mik a lehetőségeid, naponta mennyi időt tudnál ráfordítani, mennyire vagy motivált. De 6 hónap szerintem mindenképp elég kéne, hogy legyen szó+írásbelihez, még 0-ról indulva is. Jó tanárral vagy külföldi gyakorlattal akár középfokig is el lehet jutni ennyi idő alatt.

Azonos szintű nyelvvizsga és nyelvvizsga között is különbség van. Van olyan nyelvvizsgahely, ahol állítólag jóval könnyebb. Sajnos én jó pár éve csináltam (német középfok), úgyhogy abban nem tudok tanácsot adni, melyik nyelvvizsgahelyet válaszd.
Előzmény: CrabMan1 (376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!