Keresés

Részletes keresés

uselessjunk Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7365
Jelenleg az MH 1. HTHZ végez ott megsemmisítéseket
Előzmény: Volt tüzér (7364)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.02.04 0 0 7364
Én valamikor 1982-83-ban voltam Vácegresen ujonckiképző bázison, és éppen gépjárműves bázis volt. Akkor az újonc sofőröket a közelbe hordtuk tanpályára, de az ügy meglehetősen régen volt, így már nem emlékszem rá tisztán. Az viszont biztos, hogy nem kellett messzire menni. A tanpálya emlékeim szerint valami aszódi alakulaté volt.
Előzmény: Stewe71 (7363)
Stewe71 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 7363
Tisztelettel üdvözlöm az Urakat! A lérakos topikból ugrottam át egy kérdéssel:
Erdőkertes Vácegres felőli végében, a vácegresi volt lérak osztálytól nyugatra, van egy jelentős méretü, homok talajú, itt ott facsoportos, lapos terület. Az Erdőkertes - Vácegres közötti országút felőli végében a 90-es évek elején egy magas fém őrtorony őrizte, még láttam benne fegyveres őrt is. Az őrtorony némileg romosan, de 1-2 éve még megvolt. A területen kijárt útvonalak, beton "akadályok", kisebb dimbek-dombok láthatóak. A falu felől nézve bal hátsó sarkában mély bombatölcsér-szerű gödrök. Az egész úgy néz ki mint valami gyakorlópálya. Mi volt ez és ki használta? Ismeri valaki a helyet?
Üdv: Stewe71
schlumberger Creative Commons License 2009.01.28 0 0 7362
Igen, Győr városé!
Előzmény: klamano (7361)
klamano Creative Commons License 2009.01.27 0 0 7361
köszönöm, akkor megkeresem! Mármint Győr város polgármestere, ugye?
Előzmény: schlumberger (7359)
schlumberger Creative Commons License 2009.01.27 0 0 7360
máris megcáfoltad a neved :-)))))
Előzmény: uselessjunk (7357)
schlumberger Creative Commons License 2009.01.27 0 0 7359
klamano, a győri iskola volt igazgatója, Borkai Zsolt most városunk polgármestere. Biztosan segít, ha megkeresed.
Előzmény: klamano (7358)
klamano Creative Commons License 2009.01.27 0 0 7358
Ilyen kézenfekvő megoldások eszembe se jutottak. köszönöm!
Előzmény: uselessjunk (7357)
uselessjunk Creative Commons License 2009.01.27 0 0 7357
Csak egy tipp: IWIW-en lehet keresni iskola szerint. Próbából párat beütöttem, mindre volt találat.

Üdv.:U.J.
Előzmény: klamano (7356)
klamano Creative Commons License 2009.01.26 0 0 7356
Sziasztok!

Hatalmas segítségre lenne szükségem. A magyar honvédség katonaiskoláiból írom a diplomamunkámat, az 1980-as évek után működő sulik iratanyaga azonban még túl friss, ezért nem kutatható levéltárban. Ezekkel kapcsolatban ezért leginkább csak visszaemlékezésekre hagyatkozhatok.
Igaz, nem laktanyás téma, de nem tudok jobb fórumot, ahova írhatnék. Rendkívül hálás lennék, ha azok, akik e sulik valamelyikében tanultak, felvennék velem a kapcsolatot, és tudnának nekem egy-két információval szolgálni.

Konkrétan ezekre az iskolákra/kollégiumokra lenne szükségem:

egri Lenkei János Középiskolai Honvéd Kollégium
tatai Nógrádi Sándor Középiskolai Honvéd Kollégium
nyíregyházi II. Rákóczi Ferenc Középiskolai Honvéd Kollégium
szegedi Damjanich János Középiskolai Honvéd Kollégium
győri Béri Balogh Ádám Középiskolai Honvéd Kollégium
balassagyarmati Bottyán János Középiskolai Honvéd Kollégium
zalaegerszegi Szalvay Mihály Középiskolai Honvéd Kollégium
pécsi Zrínyi Miklós Középiskolai Honvéd Kollégium
székesfehérvári Wathay Ferenc Középiskolai Honvéd Kollégium
szolnoki 10. számú Középiskolai Honvéd Kollégium

szolnoki Repülőműszaki Honvéd Szakközépiskola és Gimnázium
debreceni Elektroműszerész Tiszthelyettesképző Szakközépiskola
szabadszállási Gépjárműtechnikai Honvéd Szakközépiskola
tápiószecsői Fegyverzettechnikai Honvéd Szakközépiskola
váci Híradástechnikai Honvéd Szakközépiskola
orosházi Műszaki Technikai Honvéd Szakközépiskola
budapesti Élelmezési Honvéd Szakközépiskola
budapesti Zeneművészeti Honvéd Szakközépiskola

Minden apró segítséget előre is hálásan köszönök!!!

Klagyivik Marcsi

maria.klagyivik@gmail.com

AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.01.23 0 0 7355

Részletekért küldj e-mail-t a többit majd megbeszéljük.

csillagz@externet.hu

 

Előzmény: g8-s15 (7354)
g8-s15 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7354

Szia

Engem érdekelne egy kelemesebb tavaszi napon.

Előzmény: AmbulanceZoli (7324)
pétizennyolc Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7353

Well done!

 

P-18

Előzmény: Hpasp (7352)
Hpasp Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7352
Ők?

Előzmény: monfondir (7351)
monfondir Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7351
Egy koordináta Polarnij air def. témában esetleg? :)
Előzmény: pétizennyolc (7350)
pétizennyolc Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7350

A felső az USA-ban készült kép, talán Nellis-en van egy "Threat system park". Csak kiállított, néha pótolt "fődarabokkal" ellátott technika (radar, lérak, röpüllő) van ott, borzadvány festésekkel...

 

A aussieairpower-rel és fő szerzőjével, Carlo Kopp-pal azért vigyázzatok (írtam róla már a lérakos topicban), bár nagyon sok mindent tud, a céljainak megfelelően csűri-csavarja a dolgokat. Mindig azt hozza ki, hogy a Délkelet-Ázsiába eladott (főképp pedig eledandó) modern orosz technika leradírozná az égről az F-35-öst, úgyhogy F-22 kell nekik. Szóval az a két marék só kell a következtetéseihez...fenyegetésként kezeli azt, ami egy orosz tervezőiroda hangárjában tíz éve rozsdásodó makett formájában létezik.

 

Mindemellett nála jobb szerzőt nyugaton a témában nehéz találni, aki ha csak fordítás útján (nem tud oroszul az ürge), de eléggé ismeri az orosz cégek nyilvános brossúráit. Ezt ötvözi mérnöki képzettségével, hírszerzői/katonai technikai-ipari körökben lévő ismerettségeivel, és így elemez. Azt mindenképpen a javára írom, hogy a technika különböző elnevezéseit, jelzéseit megpróbálja rendszerbe szedni.

 

A rendszerben álló orosz technikát sokkal inkább le lehet mérni egy-egy vko.ru-n elcsípett képből (ritkábban szövegből), de jó a http://pilot.strizhi.info/ képanyaga is. Ezeket érdemes rendszeresen forgatni és menteni, mert jó kis dolgokat lehet elcsípni. Múltkor pl. Poljarnij zárt városában járt a sztrizsi honlap fenntartója, az orosz tévé katonai műsorának vezetője, egy Kuznyecov nevű fiatal srác. Tudjátok, ez az Északi-Flotta tengeralattjáróinak fészke. Mondanom sem kell, van légvédelem is a környéken. Szóval ott forgatott filmet, és fotózgatott. A város főterén van egy emlékmű egy odavontaott, kivont MiG-31-esből (!), azt is lefotózta, mint érdekességet. A kép bal sarkában, a háttérben a város fölé nyúló gránitdombon azonban kivehető volt a helyi radarszázad két technikája is: egy 55Zs6 és egy 22Zs6M. Azonnal megnéztem guglin, hálistennek (talán nem véletlenül) volt nagy felbontás, és kivehető volt a Poljarnij feletti objektum, és a hosszú, magas északi szélességre jellemző árnyék segítségével a technikák is felismerhetőek, plusz a két említett lokátor mellett még egy Szt-68 is ott figyelt. Egyszóval, a srác nem a radarokat fotózta, de azok mégis odakerültek a kép sarkába...NA EZ LÉTEZŐ KÉPESSÉG, és NEM AZ ÖRDÖG FESTÉSE A FALRA LOBBIÉRDEKBŐL!

 

P-18

 

Előzmény: sandinista (7348)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7349
A bezárás előtti utolsó technikát megkérdezem O. századostól aki ott üzemeltette a technikát a bezárásig! Egyébként a sors furcsa játéka hogy éppen itt szereli lent a lápcsőházban a kaputelefonunkat(mert hogy ma ez a civil foglalkozása)!! Mindjárt "elkapom" aztán este írok hogy mire jutottam vele.
Előzmény: monfondir (7347)
sandinista Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7348
Elég viccesen néz ki ezen az oldalon a P-15. Szerintem ez valami álca modell lehet, sem a kabin sem az antenna nem stimmel, bár kétségtelen, hogy némileg hasonlít.
A P-15, a P-19 és K2E1 antennája szétnyitva nyitva centire egyformák. Az antennákon látható különbség a beépített IFF miatt van. A P-15-ben és korai P-19-ben NRZ-15 volt, ezeken csak a két "narancshéj" van. A Kasztába és későbbi P-19-be a Parol rendszer elemeit építették, ennek a cuccai vannak felszerelve pluszban az antennákra.Kamu P-15P-15
Előzmény: AmbulanceZoli (7344)
monfondir Creative Commons License 2009.01.21 0 0 7347
Tuti volt P-37 és valami méteres technika illetve P-15/AMU is.
Előzmény: monfondir (7338)
Hpasp Creative Commons License 2009.01.20 0 0 7346
Nagyon jó kis site.
Előzmény: AmbulanceZoli (7344)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.01.20 0 0 7345

Ha csak az antennákat nézed, arról az derül ki, hogy mind deciméteres hullámtartományban működik. (Hogy ráadásul kismagasságra vannak kihegyezve, azt meg ugyebár tudjuk.) Viszont ha alaposabban megnézed az antennákat, akkor azért némi különbséget felfedezhetsz rajtuk, és ez leginkább a Kaszta-2E1-re vonatkozik. (A Kaszta-2E2 valami olyasmi, mint amit a mi Rt-seink ismernek P-15 AMU-ként ismernek.) Valami apróságot ráraktak, de ezt valaki olyantól kéne megkérdezni, aki üzemeltette is azt a lokátort.

Mondjuk a P-15 és a P-19 között nem sok különbség van. Kicsit más a telepítése, meg a lepkék másképpen vannak széttagolva, de maga a két berendezés erősen hasonlít egymásra.

Előzmény: AmbulanceZoli (7343)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.01.20 0 0 7344

És hogy tovább magyarázzam a bizonyítványom íme egy link ami engem megzavart......az internyet engem folyamatosan dezinformál! :-))

http://www.ausairpower.net/APA-Rus-Low-Band-Radars.html#mozTocId853086

Előzmény: Volt tüzér (7342)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.01.20 0 0 7343
Köszönöm és még egyszer bocs ha hülyeséget kérdeztem csak kerestem képet a Kaszta 2E-ről nem volt egyszerű de egy cirill betűs oldalon találtam. Én csak a szerkezetet néztem a hordozó járművet nem. Viszont ránézésre a szerkezet sokban hasonlít a P-19 re! De még egyszer köszönöm!
Előzmény: Volt tüzér (7342)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.01.20 0 0 7342
Nem. A P-19 a P-15 kissé finomított változata, de a paraméterei és a felépítése nagyjából ugyanaz. A Kaszta-2 viszont - bár a paraméterei erősen hasonlítanak - már lényegesen korszerűbb. Kívülről sem egyforma, mert a P-19 ZiL-131-esen van, míg a Kaszta-2 kordozó járműve Kamaz.
Előzmény: AmbulanceZoli (7341)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.01.20 0 0 7341
Valaki segítsen nekem abban hogy a Kasta 2E és a P-19 az egy és ugyanaz-e vagy sem? Ha nagyon nagy hülyeséget kérdeztem akkor bocs!!
AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.01.20 0 0 7340

Más téma!! Kicsit OFF de találtam egy oldalt ahol lehet ám rendelni maketteket különböző sojjet coldwar járművek ill. lokátorok ill. sok mi szem szájnak ingere.

Én már szórom is a pénzt a dombornyomottról!!

www.hobbyterra.com

....ha valaki makettezik akkor jó pénzköltést kívánok!!!

AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.01.20 0 0 7339
Szerintem nincs illetve a kolléga sem említette....illetve helyszínileg sem emlékszem rá!! Kellene hogy legyen?
Előzmény: monfondir (7338)
monfondir Creative Commons License 2009.01.20 0 0 7338
A 14-nél nincs domb?
Előzmény: AmbulanceZoli (7337)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.01.20 0 0 7337

 

1. Főkapu, Parancsnoki épület, ÜTI, Fegyverszoba, Oktatóterem, Vetítőterem

2. Kantin

3. Körletek

4. Gk. tárolók

5. Konyha, Kazánház

6. Lőszerkert, lőszerraktár

7. Sertéstelep

8. Hátsó kapu

9. Ciklo

10. HÁP

11. PRV-17 ???

12. SZT68-U ???

13. Domb+fedezék (nem tudom milyen technikával)

14. Gyak.tér.

 

Hát nagy hirtelen ennyi....aztán ha tudok akkor pontosítok.(persze ha kell)

Előzmény: monfondir (7335)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.01.20 0 0 7336

Dolgozom a projekten hogy bejussak!!! :-)

A képet pedig rögtön preparálom, mert anyám pasija illetve az egyik kollégám is ott volt katona (sor majd hivatásos) úgyhogy azt tudom hogy mi micsoda!! Mindjárt "kicsinálom" a Google képet ha a betegek is úgy gondolják!!

Előzmény: monfondir (7335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!