Keresés

Részletes keresés

fatanimal Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30694

Sziasztok!

Még új vagyok itt, egyenlőre annyit, hogy nyúltenyésztéssel (is) foglalkozom. A két fő irányvonal a magyar óriás és a német óriás kosorrú. Akit érdekel, látogasson meg: http://nyulaim.freewb.hu

Bladeboy03 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30693

Országos rekord összesen 609 db nyúl Szikszón! Ennyi nyúl egy helyen még sosem volt az országban!

 

www.kozeptestunyul.hu

Qman74 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30692

Szerény véleményem az,hogy az az állat amit levágásra tartok az minnél előbb levágható legyen.

Feleslegesen minek nevelget pl egy nyulat 5 hónapig mikor 3 hónap alatt is eléri a vágósúlyt.Nem fitnesz álatokat nevelek.

Ha lehet a tápot mi is hanyagoljuk.

Qman74 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30691

Szimpatikus a figura,de akkor lakott tanyán mikor én kínába.

Kicsit sántít a dologba,hogy mikor az anya megellett a bak nem ment rá azzonnal.Mert tapasztalatom szerintb a fialás után az anya igencsak kívánós.Valószínűleg előbb lettek volna kicsik.

Ha már így szabadon vannak belegondolt már abba hogy ha esni fog az eső abba szaros-húgyos sárba hogy fognak kinézni a nyulak ,kész fertő lesz.

Amit szabad tartásnak vagy minek nevez ha megcsinálja csak a környékbeli ragadozóknak tesz jót.

Csak azt sok finom szőlőt sajnálom,nem láttam még nyulat szőlőt enni csak a vesszőt.

Hogy nem nőnek azt nem csodálom nem valami nagy testűek a szülők.

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (30687)
nagykovacsaba Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30690

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy dologban amit most tapasztaltam először és egyenlőre nem tudom a miértjét. Van egy kinti ketrecem ahova legutoljára 21db növendéket tettem be. Ők 3 alomból tevődtek össze. A 21ből 5db fehér volt(nem pannon). A kirakás után 2 hétig nem volt semmi gond, majd két hét után hat nap leforgása alatt mind az öt fehér elpusztult. A többi (tarka, barna, vörös, szürke, fekete...) mind jól van, teljesen egészségesnek tűnik. Volt már természetesen növendékkori elhullás, benne van a pakliban, de az, hogy csak a fehérek, abból viszont az összes. Ez nekem furcsa. Azt gondolom, hogy egy a fehér színnel párosuló genetikai betegség lehet az oka. A picik nagyon vékonyak voltak a többiekhez képest.

Ha valaki tud valami okosat írni, akkor kérem tegye meg!

Köszönöm: Csaba

Deryan Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30689

Hangulatos video. :))

Előzmény: vargagyuszko (30688)
vargagyuszko Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30688

Nagyon örülök ,hogy sokaknak tetszik a videó.

 

 :) Igen azt el is felejtettem kiírni ,hogyha valaki elindítja a videót kicsit vegyen vissza a hangon, mert kapott a videó egy kis természetes falusi hangzást :) . Be-behallatszik a baromfik, meg egyéb állatok hangja. ( Engem nem zavar sőt :) ).

 

Előzmény: japipapi (30686)
Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30687
japipapi Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30686

De, hogy mennyit üvöltöznek gyögyöseid, az nem semmi! :-) Az enyém az utolsó tegnapelőtt "ment" a levewsbe. :-) Végre csönd van tőlük.

Előzmény: vargagyuszko (30676)
japipapi Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30685

Illetve veszem, sokan szedik le, sorba állok, remélem sorra kerülök.

Előzmény: japipapi (30684)
japipapi Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30684

Szia!

Köszi. Nagyon jó! Lágalább igazolod, hogy a gondos anya takar, ha szükséges. Gratulálok. Átvettem Tőled ezt videót.

Előzmény: vargagyuszko (30676)
japipapi Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30683

Szia!

"Én nem tudom(,) mi van ezekkel a nyulakkal, de egyik sem tép szőrt, és szétfialnak"

Előfordult nálam is. Kényszerítette, hogy a ládába fialjon. Egyszerűen nem kapott más lehetőséget, csak annyi helyet adtam, hogy kénytelen volt oda készíteni a fészket. Megtanulta.

Előzmény: vadtas (30667)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.16 0 0 30682

:)

Előzmény: tp329 (30681)
tp329 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30681

Nagyon jó videó! Ha ilyen kezes az anya, akkor sikerülni a fog a most lemaradt 2 percet is felvenned egy kis szerencsével.

Aki nem látta még, az jól megfigyelheti a kisnyulak "öneltemető" fészkelődését is.

Előzmény: vargagyuszko (30680)
vargagyuszko Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30680

:) Igazán nincs mit! Örülök ,hogy segítségre szolgál ez a videó, hogy mennyire is gondviselő egy anyanyúl, de még jobb lett volna ha az a maradék 2 percig kibírja a telóm memóriája mert az nagyon kellett volna még bele, hogy milyen óvatosan fedi be a végén őket. 

Hátha újra sikerülne videóra vennem ezt az élményt :),

Előzmény: Chezulu (30677)
vargagyuszko Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30679

Bocsánat a bak szavak miatt ! -1k előző hozzászólásomban.

Ha vkinek van eladó órisás bak nyúl itt szabolcsban és duplagénes oroszlánfejű bak törpenyuszija ,lehetőleg fiatal, akkor érdekelne! :) 

email: vargagyuszko@vipmail.hu 

(Lehetőleg Fábiánháza környékén.)

 

Előzmény: vargagyuszko (30676)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30678

Milyen peckesen áll a nyulad. Na bezzeg az enyémek...

Szép nyúl, hatalmas fülekkel! 

Előzmény: Dirtyfree (30666)
Chezulu Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30677

Itt egy bizonyíték arra,hogy létezik gondos anyanyúl és "betakarja" a kcsinyeit! Köszönjük a videót! Néhány nappal ezelőtti témánk volt, hogy mennyire gondviselő egy nyúl. 

Előzmény: vargagyuszko (30676)
vargagyuszko Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30676

Üdv mindenkienek Hoztam egy saját videót! (ma készült):

 

Első fialású holland tarka keverék anyanyulam szoptatja 5 napos utódjait.
Az egész csak egy fészekbetekintésnek indult ,hogy meglessem a kicsiket,hogy fejlődnek ,majd az anyjuk is oda jött és finoman beállt a fészekbe és elkezdte etetni őket, én pedig elővettem a telefonomat ,hogy ezt a pillanatot megörökítsem ,vagyis egy részét mert megtelt a memóriám egy idő után és a legjobb mikor óvatosan betakargatta őket az lemaradt még 2 percig bírhatta volna a memóriám, de nem baj nekem egy élmény maradt ,másoknak pedig itt ez a kis részlet róla. :)

Egyébként törpenyulakat tartok oroszlánfejűt,kossorrút, törperex , ő az egyedüli ,,nagy nyulam" még nyáron egy börzén cseréltem , akkor volt 3,5 hónapos. majd több mint egy hónapja csak kíváncsiságképp beraktam a törperex bakkomhoz, sokan mondták hogy nem fog sikerülni a párzás, hogy alig fogja elérni a bakk ,hát a fenét nem nem hittem a szememnek. Nah mondtam akkor 31 nap és jönnek a keverékek , 32 napra érkeztek 9-en ,első fialásra én azt mondom nem is rossz :).

Levágásra lesznek. vagy ha esetleg lesz benne kedvenc kitudja. remélem nem fog vitatkozni velem egy forumozó tag se, hogy óriás-törpe mi értelme, vagy nem szabad,de azon vagyok még idén, hogy keressek egy óriás bakk nyulat és egy duplagénes oroszlánfejű bakkot az oroszlánfejű szukáimhoz . Itt Szabolcsban .

 

 

vadtas Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30675

És sejtésed sincs mi lehetett a baja? Vagy miért csinálta? Nálad akkor fialt másik anya is? mert hét elején haveromnál 2 anyábol 2 , nálam szerdátol fialtak a nyulak, 4 böl 4 ezt csinálta. Nekem mind uj de neki ugy mint nálad régi bevált anyák cirkuszoltak. Másik nyulas gyereknél is 1 idősebb fialt detto megbolondult, bár ő észrevette időben, nem szarozott megtépte az anyát de nem szoptatta, így azok is elpusztultak. 

Előzmény: sanyinyúl (30670)
vadtas Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30674

Hát többet kapnak, mint amit meg birnak enni, így alattuk is van bőven mert bekaparják a szénarácsbol. Eddig sem volt az aljjal gond, szalmát sose teszek alá mert csak a ketrec telik vele így felesleges.

Előzmény: TimáriKristóf (30669)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30673

Hasonlóan vélekedek jómagam is erről!

Előzmény: Qman74 (30651)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30672

Az érdem az övé!
 Várta a "kockacukrot" :)

Előzmény: Deryan (30671)
Deryan Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30671

Micsoda fülek! Micsoda póz!

Fenséges látvány! :))

Előzmény: Dirtyfree (30666)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30670

Szia! Nálam is hasonló a helyzet... kb. két hete 13 kisnyulat szedtem össze kihűlve, ráadásul egy tapasztalt, bevállt, jó anyától. Fogalmam sincs mi lelhette, soha nem csinált ilyet. Mindenesetre újra pároztattam, bízom benne, hogy legközelebb minden rendben lesz. 

Előzmény: vadtas (30667)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30669

Szalma van alattuk? Egyszer még iskolás koromban nem volt alatta szalma és amir haza jöttem nam fialt le és a szőrét se tépte. Aztán ahogy hazaérte raktam alá szalmát meg szénát adtam enni neki, gyorsan csinált egy fészket még a szénából is, aztán bejöttem enni és mire megint kimentem kb. negyed óra múlva már le is fialt.

Előzmény: vadtas (30667)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30668

(Esetleg a takarmányozás?Talán az közös indulópont lehetne.)
 

Előzmény: vadtas (30667)
vadtas Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30667

sziasztok :D

 

Én nem tudom mi van ezekkel a nyulakkal, de egyik sem tép szőrt, és szétfialnak, olyan egészséges és szép kölyköket kellett kidobnom ma is meg tegnap is hogy az idegbaj kerülgetett. Nem tudtok erre valami megoldást? Ami ma fialt én jol megtéptem, csináltam gyorsan fészket, a kisnyulakat addig behoztam melegedni mert mind nagyon hideg volt, de 3 magához tért, és azokat visszatettem és ezeket remélem megszoptatja, bejár a fészekre , most még mozogtak a kicsik. De azért nem hinném hogy ez a normális, hogy én tépkedjem az anyákat, nincs esetleg egy bevállt megoldása valakinek ha esetleg jártatok már így. Eddig 4 fiatal anyám fialt, mindnek első fialása volt, de a környéken kérdeztem másokat is és náluk is hasonló a helyzet, sőt még a tapasztalt anyák is ezt csinálják. még 3 nem fialt de a hétvégén azoknak is lejár az ideje, elméletileg az egyiknek már ma lejárt a másikkal, de semmit nem láttam, nem készült meg semmi jele rajta, hogy tervezi. ha tudtok valami okosságot rámférne a jótanács.

Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30666

Sikerült szereznem posztót az asztalra.
Azonnal ki is próbáltuk!
Ül szépen! (:

juhosttt Creative Commons License 2013.11.15 0 0 30665

Hát kinek milyenek az adottságok vadakkal szemben. Aki megteheti az jó. Aki nem annak kevésbé.

Előzmény: Törölt nick (30662)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!