Keresés

Részletes keresés

ladyloss Creative Commons License 2014.07.10 0 0 13262

Szerintem éjjel is, de legalábbis este, mikor már sötét van, akkor tuti. És érdekes, hogy csak az alsók. Amiket azóta hozott azok már nem ilyenek.  És az összes növény ilyen, nem csak egy. Mindegy ezzel meg tudok barátkozni, ha nem okoz bajt a növényeknek.

Előzmény: TINTUS (13260)
paradicsoda Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13261

Kedves Paradicsombarátok!

Frissen regisztráltam, és rögtön kérdezni szeretnék, ha lehet.

Szerintetek ez mi:

 

Későbbi kép:

 

 

Mondjuk nekem nagyon tetszik, de jó lenne tudni, hogy pontosan micsoda.

Ugyanezen a tőn nő ez is:

 

 

És egy életkép az erkélyről:

 

TINTUS Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13260

A levél pöndörödés oka lehet az is, hogy a levél összehúzza magát, hogy mennél kisebb felületen tudjon párologtatni. Éjjel is be van pöndörödve? Lopózz ki és lesd meg. 

 

A tökök így védekeznek az biztos mert okosak.

Előzmény: ladyloss (13249)
TINTUS Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13259

Nagyon jó ! Nagyon köszönöm ! Képek is és leírás is. Már csak még egy oszlop kellett volna ami a védekezési készítményt is tartalmazza.

Előzmény: Lora1213 (13227)
BAttila1964 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13258

Illetve a folytonnövőknél... ;)

Előzmény: Sárközi István (13257)
Sárközi István Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13257

Szia.Csatlakozom az előttem szólókhoz,nincs gond a paradicsommal.Ez a csavarodás determinált,féldeterminált fajtáknál fordul elő valami behatás miatt pl. kacsolásnál.

Előzmény: ladyloss (13256)
ladyloss Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13256

Köszönöm  a bíztatást. Élőben azért jobban látszik, hogy minden bajuk van. remélem azért lesz 1-2 érett pari. Mostmár azzal is beérném. Jövőre meg valami könnyebben tarthatóval próbálkozom.

fretty5 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13255

Nekem van vagy 100-120 to kukorica ultetve az udvarban a kerites melle es a keritesen kivul is .Van egy jo par amin 3 cso lesz,de van egy ami gyanus hogy  4 cso lesz rajta,locsolom rendszeresen,iden gyonyoruek a nagyja 2 meter magas.Komposztom tetejen van vagy 30 to koktelparadicsomom,ami a mult evi lekomposztalt koktelparibol eledt ujja.Mindez nem egeszen 1 m2-en.Egy jo honapja egy ulteto ladaba tettem ebbol a komposztbol es az a terulet is dugig lett koktel parikkal.Egyszeruen imadnak engem.

Előzmény: anegytech1 (13240)
martinland Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13254
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13253

Szerintem nagyon szépek, főleg azt nézve, hogy cserepesek és nagyméretűek.

Előzmény: ladyloss (13249)
-balu28- Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13252

A furcsa triódnál meg, ha ugyanaz a fajta a 3, lehet, hogy a fura az túl közel volt a házfalhoz, visszaverődött a meleg, nem járt a levegő. Fordítsd meg.

(Nálam sokkal foltosabbak a levelek :) )

Előzmény: ladyloss (13249)
beetee Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13251

Nincs ezeknek nagy baja.

A pöndörödés az valami sokktól van, és fajtánként más-más érzékenységgel reagál ilyenre a paradicsom.

Hirtelen sok levél, hónaljhajtás leszedése, extra UV (!!!), hullámzó vízháztartás (cserépbe könnyen lehet), Ca hiány (de az a bogyókon nem látszik..), és egyebek.

 

Előzmény: ladyloss (13249)
anegytech1 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13250

Na, azért ez messze van a siralmastól :). A becsavarodó levelekkel idén én is találkoztam, utánaolvastam, lényegében nem okoz különösebb gondot. Attól alakul ki, hogy egyszerre sok oldalhajtás kerül eltávolításra, a folytonnövőn én is naponta szedegetem őket, és ennek hatására hirtelen megindul a fejlődés. Emiatt az erős növekedés miatt csavarodnak be a levelek, amik merevek és kemények is általában.

 

A levlécsavarodáson kívül nem látok nagy gondot egyiken sem (nálam is soknak csavarodik a levele), és pari is van rajtuk bőven. Így képekről úgy látom, hogy egyelőre a többség nem is rohad sehol. Nekem is van egy parim, ami az egész világoszöld, bár azon van a legtöbb termés, lehet, hogy kis nitrogénhiány, az egy hónapja nem is kapott tápot, majd most bepótolom.

 

Szóval ezekkel a növényekkel szerintem nem kell elkeseredni, sőt. A paprikáid meg lazán lekörözik az én szabadföldijeimet, bár én a paprikákhoz annyira sem értek, minta  parikhoz :D.

 

Ez az alufóliás módszer ezennel le is van tesztelve, jó tudni, hogy működik :). Köszönjük a képeket!

Előzmény: ladyloss (13249)
ladyloss Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13249

No kérem, hoztam képeket a siralmas állományról.

Itt látható a teljes terület:

Ez az amelyik majdnem belenyekkent egy gombába, de még bírja szegény:

Ilyenek az alsó levelek, még fiatal növény korukban lettek ilyenek azóta ez nem változott semmi gatására:

Ez egy érdekes trió, jobbról két szép(nek mondható a többihez képest) példány és a bal szélső meg tök fura:

A reménysugár:

Ezeknek fura világos lett a felső hajtása tápozás ellenére is:

Pedig paradicsomból nincs hiány:

Ikrek is vannak szép számmal:

Ők ketten az egyedüliek akik mintaszerűek, szépek egészségesek (remélem):

És végül az említett paprikák, már azt sem tudják hová növesszék a paprikákat:

 

P.raktikeres habarcs vödörbe vannak ültetve, aljuk természetesen kilukasztva. A hőguta ellen van a fólia, remekül bevált, a legforróbb tűző napon is hűvös az összes cserép.

Lunni Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13248

jajj :) csinálhatnál az egész növényről képet majd... mekkora cserépben vannak? páran itt írták hogy a nagy melegben gutaütést kaphat ha nagyon felforrósodik a cserép...

és szerintem ha semmit nem fujkálsz arra a szegény paradicsomra akkor se lenne rosszabb állapotban, csak rá kell érezni hol szeret lenni :)

Előzmény: ladyloss (13246)
Lunni Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13247

bizony jól! :D

 

de hálisten Oslo nincs annyira északon, skócia magaslatában van, csak jobb az időjárás :) és tökre büszkék a norvégok hogy van mindenféle zöldségből saját termésük.. aztán ha nekik sikerül, nekem miért ne sikerülne? :P

na meg meg kell találni a növényeknek hogy hol szeretnek lenni... pl tavaly mindenhova paradicsomcserepeket rakosgattam mert kíváncsi voltam hol nő jobban :) a cserepekbe meg sarkantyúka került mert a csigák és a tetvek is jobban szeretik mint a paradicsomot így az nagyobb eséllyel éli túl :) semmilyen vegyszert vagy gombaölőt nem kaptak... csak remélni tudom hogy nem lesz bajuk. Márcsak a paprikát kéne kikísérleteznem... eddig bárhoba raktam valami lerágta vagy épp nem akar nőni :)

Előzmény: -balu28- (13243)
ladyloss Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13246

Nem is tudom, az én paradicsomaim, már nem férnek bele a bio kategóriába. Inkább az agyonvegyszerezettbe lassan, amennyi permetszert elfújtunk már rájuk. :)

Előzmény: Lunni (13242)
anegytech1 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13245

Jaaaa. Ezt nem tudtam, akkor ez tuti kisnövésű. Nálam legalábbis biztosan :D. Egyébként az íze nagyon finom volt.

 

Amúgy ez volt az: http://www.kertirt.hu/webshop/product.php?id_product=10007

 

Szóval Gold F1 kukorica, de elvileg ez két méteresre megnő :/. Na mindegy, a lényeg a termés lenne, nekem jó így alacsonynak is :D.

 

A linket köszi!

Előzmény: tp329 (13244)
tp329 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13244

Csemege kukoricák közt vannak kisnövésűek is!

De keress rá itt, mikor, miből, mennyire van szüksége:

 

http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tkt/zoldsegtermesztok/adatok.html

 

 

Előzmény: anegytech1 (13240)
-balu28- Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13243

Lunni, az elvetemült kertész. :DDDDDD

 

(Aki esetleg nem tudná, ő jelenleg Norvégiában reformálja meg a kertészetet - ugye jól mondom?)

Előzmény: Lunni (13242)
Lunni Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13242

de csak az első évben kell befektetni, utána megtérűl a dolog... meg azért értékben egy boltit ne hasonlítsunk a kertihez, nincs agyonvegyszerezve... és napocskán érett, nem holmi fóliasátras izé :)

 

egyébként meg ha van egy kis helyed a kertben érdemes egy pici komposzt dombot csinálni és a konyhai hulladékokat beledobni, plusz a levágott füvet, elképesztő következő évben hogy fog benne nőni minden növény, így nem kell megint földet venned :) sőt én a cserepekből a földet is újrahasznosítom, mivel max 2 évig jó ugyanabba ültetni, de sajni azt se ajánlanám, tök satnya a 2. éves földben az egyik paradicsomtövem, a többiben már lecseréltem a földet. Szóval nálam zacskóba kerül a régi föld csalán és fűaprólékkal keverve... úgy áll fél évet, kísérletezz, kinek mi válik be :)

Előzmény: ladyloss (13241)
ladyloss Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13241

Átérzem! Nekünk nincs fúrt kút, csapvízzel locsolok. Plusz mivel idén volt az első próbálkozás ezért nagyon sok mindent meg kellett venni. (vödrök,föld,stb.) Ennyi pénzből egy éven keresztül veszek a boltban paradicsomot. Remélem beérik legalább 1-2 szem, hogy elmondhassam, hogy legalább az enyém. :D

Előzmény: anegytech1 (13240)
anegytech1 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13240

Hát a paprikákkal én is mindig így járok. Csak nálam már akkor elkezdenek rohadni, mielőtt megnőnének :D. De ott mondjuk tényleg megoldható annyival, hogy levágja az ember a rohadt részt. De legalább a paprikáid szépek! :)

 

Amúgy én a kukoricával szenvedek második éve, mert próbaképpen ültettem néhányat, kb 15-20 növényt. Múlt évben kb egy méteres magasságban megálltak, virágoztak, majd nagyon pici csövek lettek rajta, azok is hiányosak voltak, de az íze finom volt :D. Ebben az évben adtam nekik mindent, de megint sárgulnak, barnulnak, egy méternél megint megálltak, már csak abban reménykedem, hogy legalább a termés jobb lesz. De most sem tudom, mi lehet a baj, mert kapott szerves és műtrágyát is, locsolom ezerrel, kapálom, gombaölőzöm és mégis. Annyit ráköltöttem már, hogy ennyiből vehetnék egy zsák csemegekukoricát, de ez akkor is az enyém :D.

Előzmény: ladyloss (13239)
ladyloss Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13239

Köszönöm, aranyosak vagytok! Most már meglátom mi lesz ezekből, jövőre én is valami koktélra gondoltam. Hátha....

Ó, van 4 tő paprikánk is. Azok gyönyörűek, bokrosak, egészségesek, nagyok, roskadásig vannak virággal és nagy paprikákkal (már ettünk is belőle), de pont mielőtt megérne, mielőtt jó lenne, elkezd a csúcsa megbarnulni. Az is kapott már kálciumot, azt se érdekli. Tovább barnulnak. pff....

anegytech1 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13238

Igen, ez ilyen, nekem is minden évben van valami, ami nem sikerül. Nekem most a paprikák rohadnak mind, ez valószínűleg tényleg kalciumhiány, de ez eddig eszembe sem jutott, innen a fórumról jöttem rá, mert minden évben ez van. De mondjuk annyival elintézem, hogy a rohadt részt kivágom, a többi ehető.

 

Parikon még nem sok érett bogyó van, de egyelőre a termések nem rohadnak, remélem, nem is fognak. Túl sűrűn lettek ültetve, de ezen már nem tudok változtatni, csak imádkozom, hogy ne vigye el őket valami gomba.

 

Ladyloss, tényleg ne add fel, sajnos mindig van valami, ami nem úgy sikerül, ahogy eltervezi az ember. És a koktélpari tényleg egy jó ötlet, azoknak ritkán van bajuk. Még talán kertészetben lehet szerezni koktélparit, ha sikerélményre vágysz :).

Előzmény: Lunni (13237)
Lunni Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13237

ne add fel, nekem se sikerül mindig :) az enyémek tényleg vízben állnak egész nap és nem sok nap jut nekik... de én figyelek a földjükre nagyon, próbálom őket átültetni és módjával tápozni, sok zöldtrágyát is kapnak. Tavaly sajni tápanyaghiányban szenvedtek, ezért is nemszeretek nagy termésű paradicsomot ültetni cserépbe, nagyon nehezen neveli ki a bogyókat, próbálkozz majd koktéllal, az tuti siker :)

Előzmény: ladyloss (13232)
ladyloss Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13236

Damisol-lal permeteztünk legutóbb.

Előzmény: anegytech1 (13234)
ladyloss Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13235

Köszönöm a tanácsot és a támogatást.

Előzmény: anegytech1 (13234)
anegytech1 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13234

Abszolút megértem az érzéseidet, sajnos most az időjárás nagyon kedvez a gombáknak. Mivel permeteztél?

 

Én most azt tanácsolnám, hogy Amistarral permetezz. Ez felszívódó gombaölő, elég hatásos. Talán most ez lenne a legjobb.

Emellett talán még egy kalcium kezelés belefér, de ha cserépben vannak a növények, gondolom virágföldben, akkor nem a kalciumhiány lenne az első, amire gondolnék, de benne van a pakliban.

 

Nekem a kertészetben ajánlották ezt az Amistar permetet. Elég drága, egy ampulla 800 Ft körül van, ez 10 liter vízhez elég, de ha nincs sok parid, akkor elég lesz bőven, valószínűleg sok is. Sajnos mivel ampullás, ezért nagyon nem lehet elosztogatni több részre. Ha van dísznövényed, rózsád, akkor mehet arra is a maradék. Ha más zöldséget is permetezel vele, akkor meg kell nézni az arra vonatkozó ÉVI-jét.

 

Ha van rothadt termés a parin, azokat távolítsd el, sajnos azok már nem fognak megjavulni :(.

Előzmény: ladyloss (13232)
kopjáss Creative Commons License 2014.07.09 0 0 13233

Franciaországban találtam a legolcsóbb Sungold magot. 105 Ft-ba került 1 szem (beleszámítottam a postaköltséget is). A csírázása nagy csalódás: 30%-a kelt ki.

Ilyen "krumplilevelet" még burgonyán sem láttam:) Az enyémek mind normál levelűek. A 2 méteres magasság zavaró lehet. Azt hiszem másfél méternél abbahagyom majd a kacsozást és több ágra fogom nevelni.

 

Előzmény: Törölt nick (13214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!