Keresés

Részletes keresés

Meister Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19181
Otthoni használatra ingynes, magyar: avast4
Előnye: nagyon sok mindent tud, azaz Outlook-ba beépül, meg máshogy is ellenőrzi a netes forgalmat, gyorsan frissíti magát. Hátránya: picit jobban megfogja a gépet, mint az AVG, de jobb ilyen szempontból mondjuk a Norton baszássainál.

Másik: AVG: gyors, kicsi. Hátránya: angol, frissítések néha nem jönnek le.
Előzmény: Martin Eden (19172)
rali Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19180
Itt is díszpéldánykodik, kommandos nicken.
Előzmény: Törölt nick (19175)
rali Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19179
Csinálsz neki egy könyvtárat, oda szépen befigyel és kész.Symantec cuccal együtt még nem próbáltam, de a többivel szépen megfért.

Meg kell tanítanod a figurát a kézi frissítésre, mert az automata frissítés csak a fizetősben működik.
Előzmény: Martin Eden (19176)
vénkcin Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19178

Szevasztok!

Én mennyire állítsam az MTU-t. Mert nekem is szóról-szóra pont ezek a hibák jelennek meg!

XP sp2-vel a kapcsolat Pannon gsm-GPRS

A kapcsolat bontása után ha mégegyszer fel akarok csatlakozni, újra kell indítani nekem is mert addig hibaüzenetet kapok.

Pop3 letöltésnél veszi a szerverről, hogy hány új levél van, majd elkezdi tölteni és a 3-4. levélnél szakad a kapcsolat.

Látszólag 115kb/s-el kapcsolódik de valójában iszonyat lassú.

Ha nekem is ez a bibi és csak kisebbre venni az MTU-t akkor very boldog leszek.

Előzmény: Gorcsev (19160)
rali Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19177
Németül is van, angolul is.
Előzmény: Martin Eden (19176)
Martin Eden Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19176
Kösz, ez jó lesz. Már szedem is lefelé.
Nyugtass meg, hogy nem német nyelvű progi. Az egyik srceenshoton ugyanis német szavak díszelegnek.
Illetve még egy kicsit akadékoskodom: a telepítés hogyan zajlik? Elég egyszerű lesz (neki)? Kipróbálnám én magam, mielőtt odadom annak a fűmuftinak, csak itt bennti gépen van Symantec 9-es, otthan Kaspersky 5, szóval nem tenném fel, ha nem muszáj.
Előzmény: rali (19174)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19175

Nem semmi. De az ilyen agykárosultakon nem röhögni kéne, inkább sírni.

 

 

Előzmény: rali (19169)
rali Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19174
Előzmény: Martin Eden (19172)
rali Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19173
H-BEDV, az esernyős.
Előzmény: Martin Eden (19172)
Martin Eden Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19172
Valaki tud ajánlani igyenes vírusirtót?
Pl. a BitDefendert használja valaki? Vagy egyéb viszonylag egyszerű progi?

Kezd már elegem lenni az "otthonra kellene ez meg az, nem-e tudnál adni valamit" típusú kérésekkel. Persze nem kell nagy ész hozzá, hogy bármit letöltsek a neten, de az ilyen embereket nem érdekli, hogy mi illegális és mi nem, általában nem is tudja, én meg kövezzem ki magamnak a pokolba vezető utat, ráadásul csak a saját időmet pazarlom. Na kösz nem...
Meister Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19171
Ezt a gondot az Antispyware okozza. Telepítés idejére kapcsold ki a real time védelmét.
Előzmény: Nikon24 (19170)
Nikon24 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19170
Sziasztok!

WinXp-vel támadt némi nézeteltérésem, hátha tudtok segíteni:

1. Egyes programok Fájl>Megnyitás párbeszédpaneljén a fájlok-könyvtárak mindig a legutolsó módosítás alapján vannak felsorolva, hiába állítom át a név szerinti felsorolásra, a következő alkalommal megint ugyanez a helyzet. Hol lehet ezt véglegesen beállítani?

2. Az SP2 telepítése óta (?) a Windows Installert használó programok (Powertoys, Antispyware) telepítése nagyon lassú, megakad egy ponton, aztán vagy sikerül vagy nem. Egyes Office frissítések az eredeti telepítési forrás kérésénél nem fogadják el a az eredeti telepítő CD-t. A Visio 2003 a setup.exe-t futtatva nem települ fel, csak az .msi fájlt futtatva. Megoldhatja ezeket a problémákat az Windows Installer 3.0 újratelepítése (ez van az XP SP2-ben), vagy esetlegt a régebbi 2.0 verziót rakjam vissza?

Nikon24
rali Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19169
Martin Eden Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19168
Rendben! Úgy látom sikerült szemléltetni a hozzá nem értését. :D
Előzmény: Törölt nick (19167)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19167

User 1.0

 

Valami eszement banális hibát fox találni a gépén, mibe fogadunk.

Feltétlenül meséld majd el az eredményt!

 

Előzmény: Martin Eden (19166)
Martin Eden Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19166
Hali!

Valaki találkozott már olyan Office Xp-vel, amit nem aktiváltak és elérte az 50 indítást?
Olyankor mi történik?
Már vagy 10 éve nem láttam az ürgét, aztán kopog itt a munkahelyemen, hogy megismerem-e még, mert lenne egy kis gond a gépével... Hajjaj...
Kérdezem:
-Mi a gond?
-Nem lehet gépelni a Wordben.
-Hogy mi?
-Nem enged gépelni a Wordben.
-Milyen verziójú a Word?
-Hogy mi?
Gondoltam futunk egy kört, így jött a bemelegítő kérdés:
-Milyen az oprendszer?
-Sorold már el légyszives, hogy milyenek vannak, és én majd megmondom hogy az e.
-WIn98, Millenium, 2000, Xp...
-Az az, Xp, most lett feltéve meg a Word is. De már előtte is előfordult, hogy a Word egy darabig jó volt, aztán nem engedett gépelni. Akkor még az a Millenium volt rajta, meg volt már 98 is, aztán újratelepítették nekünk a Wordot, egy darabig megint jó volt, aztán ugyanaz a hiba. Ezért gondoltuk, hogy szólunk neked, hátha az a srác csinál valamit rosszul, aki eddig "segített" nekünk.
Hajjajjaj...
- És mióta van rajta most a Word?
- Kb. egy hónapja?
- Korábban meddig volt jó?
- Kb. egy-két hónapig.
- Gyakran használjátok?
- Á, nem, ritkán a gyerekek házifeladatához, meg ilyesmi.

Szóval ebből gondoltam, hogy csak feltettek nekik egy Officet (vagy lehet valami cracket is, ami nem működött igazán), csak nem tudom, tényleg így reagál-e az aktiválatlan Word, mert nem találkoztam még ilyennel.
Tényleg így műxik, hogy elindul szó nélül, csak "nem enged gépelni"?

Sajnos megigértem, hogy munka után ellépek, de nem akarok sok időt elcseszni a dologgal, szóval jól gondolom ezt az aktiválásos dolgot? Vagy csak valami sablont töröltek le?

Lehet beajánlok valami SpringOfficet otthonra nekik, de azt meg be kellene tanítani, de annyi időt meg már télleg nem akarok elpazarolni egy szivességgel, mer' azzal már így is tele a padlás.
---------------------------------
A processzor füsttel működik, ha a füst kijön, nem működik...

Mr_Fusion Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19165
MTU-nak nem sok köze van ahhoz, hogy szar az ADSL modemed (Axelero + Dialcom?)... :)
Az enyém is csinálja, szerencsére elég ritkán, de ha rájön, csak a ki/bekapcsolás segít. Van, amikor ez egyre rosszabbodik addig, hogy a végén teljesen kipusztul a modem (látszólag minden működik, csak éppen többet nem hajlandó felcsatlakozni a központra, állandóan csak ezt a hibaüzenetet nyomja), de nekem már több mint egy éve megy úgy, hogy csak átlag havonta egyszer hülyül meg.
Ha gyakran csinálja, megpróbálhatod bejelenteni és kicseréltetni.
Előzmény: ikszpander (19156)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19164

Nem lehet az, hogy amikor bontod a kapcsolatot, akkor csak látszólag kapcsol le, de valójában bentmaradsz? Mert akkor logikus, hogy nem tudsz újra csatlakozni, csak reboot után. Meg kéne nézned, hogy pontosan mi is történik, amikor a kapcsolat bontására klikkelsz.

 

Más kérdés, hogy a legtöbbünknél bekapcsolástól kikapcsolásig állandóan megy a net, el nem tudom képzelni, hogy miért kéne bármikor is mexakítanom a kapcsolatot.

 

Előzmény: ikszpander (19156)
v_peti Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19163

Hello! Néhány bosszantó problémám van:

 

A régi gépemen Win2000 az újon XP (SP2) van. Mindkét gépnél tapasztaltam olyant, hogy bzonyos programok elindítását "megtagadja".  Kívülről így tűnik, de attól még futhat valamilyen task a háttérben.

 

Konrétumok:

Win2000:

Windows Media Player. Egyszer csak úgy gondolta, hogy nem fut többé.

Real Player: Szintén.

Acrobat Reader: Szintén.

A három közül a Mediaplayer uninstall majd újratelepítés után újra fut.

A másik kettő viszont nem. :(((

 

XP: Haonló probléma. Acrobat Reader? Mediapalyer fut, de a Real Player 10 nem hajlandó ezt csinálni.

 

A régi gépnél (Win 2000) ráfogtam arra, hogy sokminden szemét van rajta, és instabil az oprendszer, de az újnál (XP) ezt nemigazán lehet elmondani.

 

Egy haveromnál szintén ez a helyzet. De mi ennek az oka?

 

Szintén az XP nem hajlandó néhány netes rádió műsorát lejátszani. (Még akkor sem, ha megnyitom neki manuálisan azt a portot, amit a rádió weboldalán említenek)  és a tűzfal sem jelzi, hogy blokkolna valamit, csak azt tapasztalom, hogy nem szól a rádióadás. Pl. az Origo rádiója, vagy a mogyoro rádió. De a régi gépemen (2000) szól a rádió.

 

 

 

 

ikszpander Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19162
Spyware, vírus az nem volt..., bár a System Mechanic nevű puceraprogramot lefuttattam nemrég...talán ez kapott le valamit amit nem kellett volna:-(
Előzmény: Meister (19161)
Meister Creative Commons License 2005.04.05 0 0 19161
Nem hiszem, hogy ez MTU gond lenne.
Jó lenne tudni, vírusod, spyware-ed volt-e az utóbbi időben?
Ki kéne adni parancssorból a
netsh winsock reset
parancsot.
Előzmény: ikszpander (19156)
Gorcsev Creative Commons License 2005.04.05 0 0 19160
Másik leírás.
Állítsd be mondjuk 1412-re, azzal tutira mennie kell, ha mégis ilyen probléma.
Előzmény: ikszpander (19158)
Gorcsev Creative Commons License 2005.04.05 0 0 19159
Leírás, beállítás. De nálad sz'tem nem ez a gond, az nem így jelentkezik.
Előzmény: ikszpander (19158)
ikszpander Creative Commons License 2005.04.05 0 0 19158

Kb. egy percig törtem a fejem, hogy mi lehet az az MTU, de halvány lila f....sincs...szóval örülnék ha segítenél...Ja és mit kell rajta átállítani?

 

Üdv. Iksz

Előzmény: rali (19157)
rali Creative Commons License 2005.04.05 0 0 19157
Az MTU-t kell állítani.
Előzmény: ikszpander (19156)
ikszpander Creative Commons License 2005.04.05 0 0 19156

Sziasztok

 

 

Van egy kis problémám..., remélem ebbe a témába tartozik...

Szóval XP oprendszer ADSL internet. A gondom az, hogy ha csatlakozom a netre és megszakítom a kapcsolatot, akkor legközelebb csak akkor tudok csatlakozni, ha újraindítom a gépet...valami 619-es hiba vagy mi a szösz... Egyébként minden rendben a kapcsolattal..., akár napokig is fennt lehetnék, de ha egyszer megszakítom, akkor csak az újraindítás segít.

Remélem van valakinek valamilyen ötlete.

 

Előre is köszi.

 

Üdv. Iksz

Meister Creative Commons License 2005.04.05 0 0 19155
Boot vírusok ellen az XP recovery konzoljának a bootfix parancsa is segít.
Én nem formáznám meg az egész cuccOS-t.

(telepítőCD-nél az elején kell a helyreállítási konzolt kérni, utána amikor kapsz konzolt, akkor help, és kiadja az elérhető parancsokat, elég logikus, melyik a MasterBootRecord helyrepofozója, és melyik a BootRecordé.)
Előzmény: Törölt nick (19153)
rali Creative Commons License 2005.04.05 0 0 19154
Ez az.
Előzmény: Törölt nick (19153)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.05 0 0 19153

Hát a Te gondodon és boot víruson a PowerMax nevű progi szokott segíteni.

Ezt a Maxtor oldaláról lehet leszedni, kell hozzá egy üres (vagy üríthető) floppy lemez.

Ha kész a lemez, bebootolsz floppyról, és ráengeded a Low Level Format nevű történetet a merevlemezedre. Ez szépen teleírja nullákkal az egészet, és értelemszerűen eltűnteti a boot (és akáérmilyen) vírusokat is.

 

Ezekután a szokott módon telepítheted az XP-t-

 

Előzmény: ps2guru (19147)
rali Creative Commons License 2005.04.05 0 0 19152
Nekem egyszerűbb visszarakni a cuccot - nincsenek kényes dolgaim.
Előzmény: Törölt nick (19136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!