Keresés

Részletes keresés

dies illa Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459168

"Nem ördögtől való a kémiai kasztrálás"

 

Mirkóczkinak igaza van: ami ördögtől való, az a nemi erőszak. Mindennemű erőszak. 

Előzmény: tütyüke (459166)
dies illa Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459167

Ó, hogyne!:-) Azzal a pontosítással, hogy pehleví perzsa, ami néminemű arámi hatást tükröz (ha van tükör a devinél...de általában kés van):D

Előzmény: tütyüke (459164)
tütyüke Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459166

Nem ördögtől való a kémiai kasztrálás

 

Miközben a kormány az új rendőrök számáról és a törvényi szigorításokról beszél, az állampolgárok biztonságérzete nem javul – mondta a jobbikos Mirkóczki Ádám, aki szerint elhallgatják az igazságszolgáltatás anomáliáit, például azt, hogy gyilkosok kerülnek szabadlábra, mert nem sikerült időben ítéletet hozni. A képviselő hiányolta, hogy a hatóságok nem működnek együtt a tenni akaró civilekkel, mint a Magyar Gárda és a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület. Mirkóczki szerint nem lenne ördögtől való a nemi erőszakot elkövetők kémiai kasztrálásáról beszélni, és önfenntartóvá kellene tenni a börtönöket, hogy oda senki ne kívánkozzon be.

 

http://hvg.hu/itthon/20130617_Parlament_tudositas_percrol_percre/b40891#40891

dies illa Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459165

Példáim, vígasztalóm, kapaszkodóim. Mindent eltáncolnak, ami csak elmondható arról, hogy...itt vagyunk. Itt a Földön. De jó, hogy ide hoztad őket! Mondják el másnak is.. 

Előzmény: Méav: Dúlamán (459161)
tütyüke Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459164

Az, aggyá cigit is perzsa ? :D

Előzmény: dies illa (459163)
dies illa Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459163

Semmilyen elnézésről szó sem lehet:-)))). És méghogy: "szemtelenség":-) Ilyet mondani nekem, aki jobban el vagyok pimaszodva, mint egy devicigány!:D

Érdemben válaszolnom pedig csak legnagyobb körültekintés mellett:-), sűrű fohászkodások közepette szabad, mert kihívtam a Karma (karmát) magam ellen. Szóval az úgy volt, hogy neked igazad van: shatilis asulo. Csakhogy shatilisasulo egy gestatio:-) alatt lévő...nick volt. Vagyis..lett volna. Vagyis...volt. A perzsa démonidézéshez pedig annyi köze van, hogy...summa summárum, rávetette magát egy perzsa démon. A szép, fekete szemű, fehér fátylas kaukázusi (majdnem) nickre. Káár.

Ennek az egésznek azért a cigányokhoz is köze van: a romani nyelv ugyanis hemzseg a perzsa jövevényszavaktól.:D  

Előzmény: Frontsebesz (459159)
tütyüke Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459162

No találtam egy sokat reklamált "tibicsabát", igaz elég rövid és elég meglepő a videjó háttere de asszem a lényeg átjön:

 

Méav: Dúlamán Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459161

Huj, de gyönyörű!

Köszönöm, alilo!

Előzmény: dies illa (459157)
dies illa Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459160

"Ne add olcsón a román rendőrséget..."

 

Nem-nem. Sem a rendőrséget, sem a haderőt - semmit, ami román. Bizáncot soha, senkinek nem szabad alulértékelni: többször bizonyított már ahhoz, hogy ez ne lenne evidencia (és mégsem az...és nem..)

A Walther PPK 7.65: nagyon jó kialakítású, "kézre álló", kompakt, tényleg nem mordály-méretű jószág; az pedig lélektanilag is jó, ha egy rendőrnek láthatóan lőfegyvere van (még jobb, ha a bűnöző tudja, hogy adandó alkalommal nem habozik használni is, mert a törvény biztosítja számára a jogot. Ez utóbbi korlátozott voltát fájlalom én az itthoni gyakorlatban).

 

Off

az előbbi válaszom verbunk-idézetét nem mertem befejezni. Hadd pótoljam (nem hagy nyugodni a "rosszaság"). Tehát:

"ha kergeti, hadd kergesse

pengjen sarkantyúja

Avram Iancu verbunkja a

muzsikáltatója" :-)

 

(Elő se merek jönni holnapig:D)

Előzmény: Frontsebesz (459151)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459159

jav.: shatilis asulo :-)

 

Elnezest a szemtelensegert, de eloszor nem tudtam hova tenni az egybeirt verziot, csak kesobb esett le hogy lanyrol beszelesz es nem valamilyen perzsa demonidezest emlegetsz. :-) Persze ha duplan beneztem es van valami olyan jelentese is ami nincs meg, akkor meg nagyobb elnezest.

 

Előzmény: dies illa (459158)
dies illa Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459158

jav.: csak hogy még egyszer

Előzmény: dies illa (459157)
dies illa Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459157

:-)))

A vers csak olyan "mitadhatnékneked?" - tudod. Nekem időközben volt egy shatilisasulo-m,  de azt lábon lőtték (hogy stílusos legyek), pedig ha egyszer meghallgatták volna azt a gyönyörű grúz dalt, öten próbálnák meg defibrillálni, csak hogy csak még egyszer magára ébredjen. (Mert nem halt meg talán teljesen, csak infarktust kapott - meglepetésből kifolyólag.:D) No mindegy, e'vvan. A kenyeret meg keleszd csak tovább:-)..ha kenyerünk van, megvan mindenünk.

 

Előzmény: Méav: Dúlamán (459153)
gall travis Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459156

nem ,a billentyűhang kikapcsolása az másik opció,Nálam legalábbis...Hallatszik és jellegzetes a blendezárás imitált zaja még kinn a forgalomban is.A gellérthegyi árnyas fák sürüjében meg valóságos ágyúdörgésként hat. Ma is felkocogtam a hegyre ,sehol senki ,jövök lefelé jön ám velem szemben egy járórpár egy sün meg egy polgárőr.Na gondoltam akkor a kereszteződésben ,50 méterrel odébb,bezárt a bazár nincs pirosozás. El is tettem a gépet.Odaérek a kereszteződéshez sehol egy lélek .Egyszer csak kibújik a bokrok közül 2 cigő Aztán odébb lejebb meg megint négy fazon.Sürú ,izgatott telefonálgatás egymás közt ,ráadásul hetediknek akkor érkezett meg a szasszerük a hirrel-Elmentek sünék lehet mőkázni tovább.Én meg köztük el,fapofával.Na ilyenkor hasznos a néma fotós üzemmód:-) ja és a vakut okvetlen kikapcsolni.

Előzmény: újmóni (459117)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459155

 

 

:-)

 

Előzmény: ohrana (459152)
ohrana Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459154

 a magyar nyelvet nem értő, nem beszélő vizsgázók vizsgáját tolmácsigazolvánnyal rendelkező tolmács közreműködésével biztosítja a Közlekedési Felügyelet.

 

A magyarosch - románosch tökéletesítése:

Átjött a tomán, akinek fingja nem volt az egészről, otthon nem is kaphatott jogsit.

A beavatott tolmács viszont az összes dumát a helyes válaszra fordította le.

Tucatszám nyomták ki a jogsikat...

Persze, nem ingyen.

 

o

Előzmény: Törölt nick (459131)
Méav: Dúlamán Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459153

Sááááááááájnos... Van durcáskenyér is, de az még nem léphet be ide... :)

A vers remek. Már ezért megérte.

 

Előzmény: dies illa (459150)
ohrana Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459152

vasazás: Iron that dig?

(bocs...)

 

o

Előzmény: tütyüke (459126)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459151

Ne add olcson a roman rendorseget, ugyanis most allnak at a Glock-17 rendszeresitesere. :-) A hirben szereplo kozeg valoszinuleg azert hasznalta meg a hazai gyartmanyt, mert hozzajuk meg nem ert el a folyamat.

 

Az en kifogasom inkabb abbol fakadt, hogy a Walther PPK 7.65-os utangyartasai elsosorban olyan alkalmazasokra optimalisak, ahol a rejthetoseg kiemelt fontossagu. Az egyenruhas rendornel ez nem all fenn, az hordjon szepen valami 9-est.

 

 

Előzmény: dies illa (459149)
dies illa Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459150

Kérdőjel árnya holnapon

kétely-gyümölcs a fán

az Úr ír - titkos honlapon.

Kenyérharc dúl a mán..

 

Hátmámegin? Mámegin????

(Az utolsó sort nem lehetett másként megoldani:-)) - de fogadd úgy, ahogy küldöm)

 

A tárgyalóteremben pedig a jogállam a szájsebész...ami mindenre magyarázat. 

Előzmény: Méav: Dúlamán (459148)
dies illa Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459149

Fene azt a velemszületett rossz nyelvemet:D (Malalingua congenita. Ami egyébként "tökártatlan" attributum:-) ) És azt is előrebocsátom, hogy a román "c"-hang pontatlan grafikai ábrázolásáért:-) bocsánatot kérek - de lusta vagyok, mint a főd.

 

Eszembe se jutott kárhoztatni a derék román rendfenntartót, aki - szerencsétlen módon - csúnyán megjárta a kötelességteljesítést. Minden rokonszenvem az övé, különösen annak tudatában, amit a fegyverről és a rendőrség - ezek szerint ott sem optimális - felszereltségéről írtál. Valóban kár, hogy a rendőr törvényadta lehetőségei és a hozzájuk rendelt eszköz(ök) tulajdonságai/képességei nincsenek összhangban - az azonban mindenképpen dícséretes, hogy a román rendfenntartó a bűnöző üldözése közben egyáltalán kibiztosított fegyvert tarthat kézben. A hazai rendőrségi törvény részleteit természetesen nem ismerem, de feltételezem, hogy jobban behatárolja a "közeg" lehetőségeit.

 

"Kénytelen volt kergetni..."

No, erre az jutott eszembe (el is dünnyögtem, dallamostól, rögtön:-) ):

 

"Ha kergeti, hadd kergesse

pengjen sarkantyúja.."

 

P.s. Remélem, ha már így megszenvedett érte, el is kapta a cb-t a dák közeg:-)

Gyógyuljon meg mihamarabb.:-) 

Előzmény: Frontsebesz (459146)
Méav: Dúlamán Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459148

Mindig megbánnyák, ügyvédi tanácsra. Ezzel megússzák... :(

A tesztoszterontól spriccelő rajból rögtön ájuldozó gyermek lesz (amíg látja a bíró). Ha mégis elítélné (ritka), visszaalakul mocskolódó sztojkává. (Amit még ma sem értek, miért nem verte bele a fogait a torkába valaki már a tárgyalóteremben)...

Előzmény: nótbuk (459145)
dies illa Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459147

Hű, de tetszik ez az önkorrekció! Kevesen készek erre...

A "férfire - férfira" kérdésében pedig szabad a döntés. Mindenki nyelvérzéke szerint. A hangrendi illeszkedés törvénye értelmében inkább "férfire" lenne, de van, aki soknak találja együtt a három magas magánhangzót és inkább mély hangrendűt használ a toldalékban.

Ettől függetlenül, továbbra sem gondolom úgy, hogy a 17 ill. 22 éves érintett bármelyike is férfi lenne. A történtek alapján különösen nem.

Előzmény: nótbuk (459145)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459146

Kenytelen volt kergetni, mert a Carpati olyan Walther-klon amivel az atlagos roman rendor tiz meter felett mar csak elvetve talal celba. Pedig nem rossz kis joszag, csak eppen a 7.65-os nem rendorsei celokra valo.

 

Előzmény: dies illa (459144)
nótbuk Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459145

Most látom, hogy pontos j-vel kell írni, de a férfire sztem inkább férfira...

 

http://zaol.hu/rendorsegi/hajnali-verekedes-keszthelyen-eletveszelyesen-serult-egy-ferfi-1548127

A 17 éves M.N.Sz. beismerte tettét, azzal védekezett, hogy csak rá akart ijeszteni a 22 éves férfire, nem akart neki sérülést okozni és megbánta amit tett.

Előzmény: nótbuk (459143)
dies illa Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459144

"...véletlenül kétszer is lábon lőtte saját magát.."

 

Ezt hívják Pechvogel-nek:D (Amúgy: szegény Florin. Vagy Laurentiu:-) A kibiztosított pisztollyal való devikergetés gyakorlata egyébként utánozni valóan dícséretes.) 

Előzmény: Lakuda (459139)
nótbuk Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459143

A Célpont vagy Riasztás sztem simán ki merne menni azokhoz a cigányokhoz, csináltak már riportot Magda Marinkoval is régebben, pedofil vérfertőzőktől sem igen ilyednek meg, csak nem tudják kiről van szó...

Előzmény: nünüke88 (459099)
Lakuda Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459142

Valahol a beállítások között ki lehet kapcsolni... Aztán tényleg ácázhatod SMS-írásnak a fotózást :-)

 

Nem kell már sokat várni, és itt lesz a Google Glass.

 

Napszemüvegbe építve észrevehetetlen, hangirányítással, észrevétleül lehet 30 perces  HD felvételt készíteni a segítségével. Érzéseim szerint nagy csapás lesz a falvédős mítoszokra, ha naponta jelennek meg videók az utóítéleteket generáló rideg valóságról.

 

Előzmény: Egyenes beszéd (459106)
dies illa Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459141

A legkülönbözőbb körülmények együttállása megerősíti a gyanút, hogy....igen:DDD

Előzmény: tütyüke (459137)
Lakuda Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459139

A déli szomszédunknál kibiztosított pisztollyal üldözik a kábeltolvajokat:

 

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/meglotte-magat-egy-rendor-uldozes-kozben-2195615

...

A 31 éves, Dâmbovița-i rendőr kábeltolvajoat üldözött, amikor véletlenül kétszer is lábon lőtte saját magát. Az eset Răzvad közelében, egy mezőn történt. A rendőr, több kollégájával együtt, egy csapat tolvajt üldözött.

...

 

Frontsebesz Creative Commons License 2013.06.17 0 0 459138

Kiraly. :-)

 

 

Előzmény: tütyüke (459136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!