Keresés

Részletes keresés

eksön_ Creative Commons License 2004.04.01 0 0 1819
"De azért gondolkodom, hogy mi lehetne az alapja egy rendkívüli felmondásomnak, hátha..."

Olyan nagyon ne gondolkodj, amit ide leírtál, az öt rendkívüli felmopndásra is elég.

Előzmény: Kiskacsa. (1818)
Kiskacsa. Creative Commons License 2004.04.01 0 0 1818
Köszönöm a válaszokat. Eksönnek is:)
Azért így mondok fel (persze, majd ha biztos lesz a másik munkahelyem), mert ha a törvény által meghatározott módon mondanék fel, nem biztos, hogy megkapnám a fizetésem. Volt már erre bőven példa. (Kevés pénzzel vagyunk bejelentve, többi zsebbe)Így mindenki fizetésnapon mondott eddig fel. ÉS el is ment a cégtől másnap. Eddig ebből nem volt gond - mármint a cég nem jelentett senkit fel -, elméletileg kérdeztem, hogyha berág, mit tehet ellenem.
Gondolom, azért nem jelentett eddig senkit fel, mert érzi, hogy vaj van vastagon a füle mögött. Pl. ez a zsebbe fizetés (gépkocsi kiírás alapján), hiányzó jelenléti ívek, szabadságok kiaadása anélkül, hogy a munkavállaló aláírta volna, vidékieknek nem fizeti a bérletet, pedig az törvény szerint járna stb.
Remélem, nem kapja fel a vizet, ha felmondok, és velem sem fog szívózni.
De azért gondolkodom, hogy mi lehetne az alapja egy rendkívüli felmondásomnak, hátha...(és akkor nem kell paráznom)
Köszönöm a segítségeteket.
Előzmény: bibercalmero (1816)
eksön_ Creative Commons License 2004.03.31 0 0 1817
Viszont az esetben mindenképpen perre kerül a dolog, mert a munkáltató nem fog önként és dalolva fizetni, márpedig rendkívüli felmondás esetén mind a végkielégítést, mind a felmondási időre járó bért ki kell fizetnie.
Előzmény: bibercalmero (1816)
bibercalmero Creative Commons License 2004.03.31 0 0 1816
Ugy erzem itt valami hirtelen felindulasbol akarod otthagyni a munkaltatodat. Ha jol erzem, akkor ird le reszletesebben, es akkor megfontolando, hogy nincs-e okod rendkivuli felmondassal elni, mert ez esetben nem kellene letoltened a felmondasi idot, ha jol tudom.
Előzmény: Kiskacsa. (1814)
eksön_ Creative Commons License 2004.03.31 0 0 1815
Ha egy szerdai napon pénteki hatálylal mondasz fel, az azt jelenti, hogy pénteken indul a felmondási időd.

Ha a felmondási időd nem töltöd le, akkor megszeged a felmondás szabályait, és alapból a munkáltatód összes vagyoni és nemvagyoni kárát követleheti, de biztosan ki kell fizetned a felmondási idődre eső bruttó bérnek megfelelő kártérítést.

A kára azonban ennél valószínűleg sokkal nagyobb, akár miliós nagyságrendű is lehet, és pl. a helyében azonnal bérelnék munakerőt a helyedre, és nem válogatnék, hogy olcsó legyen, mert úgyis te fizeted.

Szóval ezzel nem szórakoznék.

Előzmény: Kiskacsa. (1814)
Kiskacsa. Creative Commons License 2004.03.31 0 0 1814
Sziasztok!
Még mindig felmodás: ha felmondok úgy, hogy nem kívánom és nem is fogom letölteni a felmondási időt, mit tehet a munkáltató ellenem, ha valamiért ő mégis azt szeretné, hogy töltsem le a felmondási időt. (Egyszerűbben: pl. mondjuk felmondok egy szerdai napon pénteki hatállyal.)
Köszönöm.
eksön_ Creative Commons License 2004.03.31 0 0 1813
Az ahelyzet, hogy lehet úgy meghosszabítani szerződést, és ez nektek jó is, ugyanis így egyértelmű a jogutódlás.

Fogadjatok közösen egy ügyvédet, és pereljétek be őket. Villámgyorsan, nincs vesztegetni való idő.

Előzmény: dj.tyra (1812)
dj.tyra Creative Commons License 2004.03.31 0 0 1812
Köszönöm a segítségedet és a véleményedet.
1995-ben nem mondtak fel nekünk, viszont kaptunk egy újabb 1 éves szerződést. Sem kiléptetve, sem beléptetve nem lettünk. Szerintem már az előző szerződéssel sincs minden rendben, ugyanis nem tudom , hogy lehet-e úgy meghosszabbítani egy szerződést, hogy az előző szerződés aljára tollal rávezetik a munkaviszony időtartamának a módosulását és a kelt dátumot is átjavítják.
eksön_ Creative Commons License 2004.03.30 0 0 1811
Szerintem érdemes. Először is, irreleváns, hogy a folyamatos munkaviszony határozott vagy határozatlan idejű szerződésekből jön össze, az Mt. a munakviszony hosszáról és nem a határozatlan idejű munkaviszony hosszáról beszél.

A jogutódlás ennyi adat alaján szerintem igencsak megállja a helyét, tehát akár ezért is perelhettek. Egyébként könynen eldönthető: felmondtak-e nektek 1995-ben, és kötöttek-e új szerződést? határozott idejű szerződés esetén ezt kétlem, viszont akkor a jogutódlás valszeg beállt.

Fogadjatok közösen ügyvédet, és hajrá. lehet, hogy már ügyvéd felszólítására megváltozik a véleményük, de gyorsak legyetek, nehogy végelszámolással megszűnjön a cég!

Véleményem szerint 50 nap és kéthavi bér tuti, de jó esély van az 55 nap+3 hó-ra is.

Előzmény: dj.tyra (1810)
dj.tyra Creative Commons License 2004.03.30 0 0 1810
Sziasztok!
Sürgős segítségre lenne szükségem!
1993 óta dolgozom egy Kft.-nél évenként megkötött határozott idejű szerződéssel.
1995-ben egy másik Kft. alakult ugyanazon a telephely címen ugyanazzal a tevékenységi körrel a dolgozókat átvéve.
1995-től 2000-ig határozott idejű szerződést kaptunk évenkénti hosszabbítással, majd 2000-től automatikusan határozatlan idejűbe ment át. Idén májustól a Kft. működése megszűnik és felmondással elbocsátanak mindenkit. A vezetőség szerint 1 havi végkielégítés és 35 nap felmondási idő jár, a dolgozók szerint viszont 3 hónap végkielégítés és 55 nap felmondási idő járna. A vezetőség szerint csak a határozatlan idejű munkaszerződésre jár végkielégítés és a Kft. nem jogutódja a régi Kft.-nek.
Kíváncsi lennék a véleményetekre, ha lehet jogszabállyal alátámasztva!
Érdemes-e elmennünk a munkaügyi bíróságra?
eksön_ Creative Commons License 2004.03.29 0 0 1809
A szimpla és tisztességes cégeknél ez fel sem merül, ugye.

Rajtad múlik mit teszel, de ne hezitálj sokat, ha cselekedni akarsz.

Előzmény: zizi (1808)
zizi Creative Commons License 2004.03.29 0 0 1808
Ez egy eléggé bonyolult cég, de majd kiderül. Köszönöm a segítséget.
Előzmény: eksön_ (1807)
eksön_ Creative Commons License 2004.03.29 0 0 1807
Hát olyan nemigen van, de akkor végrehajtást kérsz, és egyszerűen letiltják a bankszámlájáról, vagy felszámolást idítasz ellene. Arra bizonyára fizetni fog.
Előzmény: zizi (1806)
zizi Creative Commons License 2004.03.29 0 0 1806
Köszönöm a választ, átgondolom a dolgot. Technikai kérdés: amennyiben a munkáltató nem hajlandó fizetni bírósági végzésre sem, akkor mi a szokásos eljárás és ez mennyi időt vehet igénybe?
Előzmény: eksön_ (1805)
eksön_ Creative Commons License 2004.03.29 0 0 1805
A munkabér vagy más járandóság meg nem fizetése rendkívüli felmondás indoka lehet, mivel ez az elképzelhető legsúlyosabb munkajogi szabályszegés. (feltételezve, hogy a táppénzes papírokat időben eljuttatad a munkáltatódhoz)

A rendkívüli felmondás esetén végkielégítés és felmondási idő is jár, mintha a munkáltatód mondott volna fel, továbbá kamatok a késedelmes juttatásokra, illetve kártéírtés.

De hogy minden biztosan és pontosan menjen fordulj ügyvédhez, mivel biztosan be is kell perelned a munkáltatódat a juttatásaidért. Az ügy azonban nem bonyolult, ugyanis itt objektív kötelezettségről van szó, a munkáltatód csak annak bizonyításával menekülne a perből, ha azt bizonyítja, hogy fizetett, más egyébként akár jogos követelés levonása is jogellenes lenne.

Lehetőleg már úgy ,menj be dolgozni, hogy viszed az ügyvéd által írt felszólítást, és a rendkívüli felmondást.

Ha viszont az ezzel járó hercehurcát nem vállalod, akkor indoklás nélkül rendes felmopndással bármikor megszüntetheted a határozatlan idejű munakviszonyodat, de egy iylen munkáltató esetén valószínűleg mindenképpen perelned kellene a neked járó pénzért.

Előzmény: zizi (1804)
zizi Creative Commons License 2004.03.29 0 0 1804
Rendben, egyúttal szia :-)

Mit lehet tenni, ha valaki alkalmazottként dolgozik egy cégnél és idén még nem kapott fizetést? Jelenleg betegszabadságon van, ami pár nap múlva lejár. Milyen feltételekkel mondhat fel (a munkaszerződésében benne van, hogy minden hó x. napjáig kell megkapnia a járandóságát) és hogyan/mikorra érheti el, hogy megkapja az elmaradt bérét/betegszabadságát?

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: eksön_ (1803)
eksön_ Creative Commons License 2004.03.29 0 0 1803
Esténként.

De ide is írhatsz nyugodtan.

Előzmény: zizi (1802)
zizi Creative Commons License 2004.03.29 0 0 1802
eksön_,
olvasod ezt a mail-címedet, amelyik itt szerepel?
Pjotr1981 Creative Commons License 2004.03.28 0 0 1801
Köszi a választ. Megpróbálom megfogadni a tanácsaidat.
Előzmény: eksön_ (1792)
4ndr3w Creative Commons License 2004.03.28 0 0 1800
Köszi eksön!
Ezek szerint egy kicsit meg lehetett volna szorongatni őket. Kár, hogy akkor még nem ismertem ezt a jó kis topikot!

Egyébként minden elismerésem, nagyon klassz, hogy ilyen önkéntes tanácsadószolgálatot tartassz itt fenn! :)

Előzmény: eksön_ (1799)
eksön_ Creative Commons License 2004.03.28 0 0 1799
A cég nem járt el szabályosan, és ebbe bele bele lehett volna kötni.

A hibásan számfejtette bért 60 napon belül vissza lehet követelni, tehát a cég jogosan kérhette volna vissza a pénzt, de az Mt. kifejezetten tiltja, hogy ezt önkényesen levonja, azaz ha egyszer kifizette, akkor írásban fel kell szólítania a visszafizetésre, és te majd visszafizeted. Ezen rendelekzés célja pont az, hogy a jóhiszemű munkavállaló ne kerülhessen nehéz helyzetbe a munkáltató hibája miatt, a munkáltató érdeksérelme itt irreleváns, továbba alapelv, hpgy saját felróható magatartásásra előnyök szerzése végett senki sem hivatkozhat.

A munkabérből levonásnak helye nincs, csak a bíróság határozata alapján vagy előzetes írásos beleegyezéséddel, és ez itt nem történt meg, a cég a következő havi béretekből levonta a követelséést az egész fizetést, ami súlyosan és kirívóna jogelelnes, önmagában is ok az azonnalali rendkívüli munkavállaói felmondásra.

Összefoglalva: a pénzt vissza kellett volna mindenképpen fizetne, de ez részletekben is megtörténhetett volna, és elvileg ti diktálhattatok volna, mivel a munkáltató csak az írásos beleegyezésetekben szereplő öszseget vonhatta volna vissza havonta. A munkáltató súlyosan megsértette a jogaitokat, és ez az egyébként jogos követeleése ellenére is ok lett volna a szakciószerű felmondásra, amikor is nektek végkielégítés, felmondási idő, és kártérítés járt volna.

Előzmény: 4ndr3w (1798)
4ndr3w Creative Commons License 2004.03.28 0 0 1798
Szia eksön!

Rendszeresen szoktam olvasgatni a topikot, érdekes eseteket írnak le, és általában mindig biztatóan hangzanak a megoldások.
Eszembe jutott egy pár évvel ezelőtti sérelmem, gondoltam leírom, csak kíváncsiságból szívesen meghallgatnám a véleményedet róla. Már rég nem dolgozok azon a helyen, de ezért érdekelne, hogy akkor lehetséges lett volna-e tenni valamit, meg talán másoknak is tanulságul szolgál a történet.

Szóval egy nemzetközi multi cégről van szó, 16-unkat vettek át másik cégtől. Ezután az első lépésük volt, hogy a megbízási szerződéssel dolgozókat azonnal elküldték. Így 2 hónapon keresztül öten végeztük 16 ember munkáját, mire nagynehezen elkezdtek felvenni új embereket a kirugottak helyére. Nekünk ötünknek erre az időszakra beígérték, hogy a kárpótolni fognak minket (túlóra nem volt a munka jellege miatt, csak igen megfeszített pörgés). Kb. fél év folyamatos ígérgetés után egy nap szólt az osztályvezetőnk, hogy most már tényleg meg fogjuk kapni a beígért kárpótlást, azt mondta, hogy konkrét összeget nem tud mondani, de "szerinte meg leszünk elégedve".
Pár nap múlva meg is jelent a számlánkon a pénz, kb. félidőben két esedékes fizetés között, az összeg a fizetésünknek olyan 130% körül volt, az átutalás közleménye: prémium. Volt is nagy boldogság, mindenki happy volt, de aztán 10-én jött a nagy-nagy szívás. Nem érkezett meg a szokásos fizetésünk. Felhívtuk a bérszámfejtést, de nem tudtak mit mondani, csak hogy utána kell nézzenek, mi történt. Három nap múlva árulták el, hogy mi a helyzet, azt állították, hogy ők, vagyis a bérszámfejtők tévedtek, és a hóközi prémiummal együtt véletlen a következő havi bérünket is elutalták. Vagyis sorry, de most nem kapunk fizetést...
Gondolom nem kell részelteznem mit éreztünk. A legjobban egyik munkatársam szívta meg, a kocsija már régóta haldoklott, komoly szervízre szorult és ő a prémium teljes összegét ráköltötte a kocsira. Utána meg fizetés-előleget kellett igényelnie, hogy ne haljon éhen a következő hónapban.

Szóval ez lenne a történet, szerinted tehettünk volna valamit?

eksön_ Creative Commons License 2004.03.28 0 0 1797
:))
Előzmény: Gege.of.PeT (1796)
Gege.of.PeT Creative Commons License 2004.03.28 0 0 1796
eksön_ te soha nem alszol?
:)
Előzmény: eksön_ (1795)
eksön_ Creative Commons License 2004.03.28 0 0 1795
Erre nincs szabályozás. a törvény a munakválló magatartássáról rendelkezik, az iylen figyelmeztetések arra jók, hogy dokumentálják az iylen magatartást, és később megalapozzanak vele egy felmondást.
Előzmény: aria (1794)
aria Creative Commons License 2004.03.27 0 0 1794
Üdvözlet mindenkinek!

Szeretném megkérdezni, hogy szabályozza-e a törvény azt, hogy hány írásbeli figyelmeztetés után mondhat fel a cég? És ezek egy ídő után elévülnek?
Eddig "csak" egyet gyüjtöttem be, ráadásul olyan okok vannak benne, amelyek simán elbuknának egy tárgyaláson, de mivel aláírtam, már nem vitathatom a jogosságát. Nem is tervezem, azért is írtam alá, hogy elsimuljon az ügy, mert a főnököm ket hét szabi után behívatott, közölte, hogy ez van, aláíratta, de engem az ügyről meg sem kérdezett, még csak azt a lehetőséget sem adta meg, hogy megvédhessem magam, nem láttam értelmét magyarázkodni valami miatt, mikor egyértelműen nem is kíváncsi rá. Kellett egy bűnbak, megtalálta. Mindegy, túl vagyunk rajta, de legközelebb nem fogok vétlenként aláírni valamit, amit később felhasználhatnak ellenem. De marad a kérdés, hogy ezt meddig? Kollektív szerződésünk, üzemi tanácsunk nincs, a munkaszerződés ilyen esetekre nem terjed ki.

Köszönöm!

eksön_ Creative Commons License 2004.03.27 0 0 1793
Hát ezt én sem értem. Érdekes az iskola érvelése.
Előzmény: Spenót125 (1791)
eksön_ Creative Commons License 2004.03.27 0 0 1792
A főnököd meg akar vezetni, hazudik, és félrevezet. Ne mondj fel, és ne fogadj el közös megegyezést, és a másik munakürt se fogadj el. Így rá lesz kényszerítve, hogy felmondjon, és utána a támogatást valóban vissza kell fizetnie. Rád, mint harmadik, a támogatási szerződésen kívül álló félre semmiféle kötelezettség nem hárulhat a támogatási szerződésből, hacsak nem voltál abban fél, és nem írtál alá valami kötelezettséget, amit erősen kétlek.

Ő van lépéskényszerben nem te, várd ki amíg felmond.

Előzmény: Pjotr1981 (1790)
Spenót125 Creative Commons License 2004.03.27 0 0 1791
Sziasztok!

Egy ismer?söm közalkalmazottként dolgozik. Pár éve egyéni vállalkozóként is végez bizonyos feladatokat (munkakörébe nem tartozó tevékenységek).
Nem olyan régen az iskola ahol dolgozik, kiejelentette, hogy törvénytelen közalkalmazottként a munkáltatójával másik jogviszont is létesíteni (vállalkozóként), de meghagyják a lehet?ségét hogy nem vállalkozóként, megbízási szerz?déssel folytathatja a munkát.

A kérdésem az lenne, hogy milyen törvényben van ez így leírva ?
- Nem lehet közalkalmazott és egyéni vállakozó is ugyanannál az iskolánál ?
- És miért más az ha nem egyéni vállakozásban végzi a tevékenységet ?

Üdv
Spenót

Pjotr1981 Creative Commons License 2004.03.27 0 0 1790
Sziasztok!

A következő problémában kérném segítségeteket:
a jelenlegi munkahelyemen a főnököm egy olyan új pozícióba akar kényszeríteni amiből valószínűleg több károm származna mint hasznom. Amikor mondtam neki hogy nem vállalom el, azzal fenyegetett meg hogy keresnek a helyemre mást. Ez önmagában még nem is lenne gond, mert egyébként is terveztem a váltást. Az egészben csak az a probléma, hogy alig másfél hónapja aláírt a helyi munkaügyi központnál egy megállapodást amiben vállalja, hogy támogatásért cserébe egy éven át mint pályakezdőt alkalmaz. (ebben vállalja hogy rendes felmondással nem küldhet el, vagy ha elküld akkor vissza kell fizetnie az addig felvett támogatást.) Felajánlottam neki a közös megegyezéssel való távozásomat, de abba nem akar belemenni, azt mondta hogy mondjak fel, de akkor szerinte ki kell fizetnem az eddig utánam kapott támogatást. Az lenne a kérdésem hogy tényleg származhat-e károm abból ha én mondok fel, hiszen én nem írtam alá semmit (csak egy határozatlan időre szóló munkaszerződést), vagy csak ezzel az ijesztgetéssel próbál "jobb belátásra bírni"?

A válaszokat előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!