Keresés

Részletes keresés

ÉnTamás Creative Commons License 2008.04.12 0 0 2702
Kösz mindent.
Kompresszoros LG lett, remélem nem csalódok.

Üdv.:Tamás
ÉnTamás Creative Commons License 2008.04.10 0 0 2701
Bocs még annyi infó, hogy ahogy én látom hengeres a hepa filtere, és 2 kamrás ciklon rendszerű.
Kösz.: Tamás
ÉnTamás Creative Commons License 2008.04.10 0 0 2700
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
Találtam még egy márkát, amről megint nem tudok semmit.
Valakinek tapasztalata?
Fagor VCE-606
440w
2.3l
74db

Köszi: Tamás
nagya2 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 2699

Hali!!

Az első két alkalommal fullra megtelt a tartály, de azóta csak ollan 1/3-1/2-ig telik.

A photohall-nál rendeltem meg.

Eddig nagyon kóser termék(most kell miatta vennünk új szőnyeget:-( ).

Üdv Nagya

Előzmény: ÉnTamás (2696)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 2698
Jah, és ez a két hetente ürítés ez úgy, hogy a porszívó napi használatban van....."ahol a papok táncolnak" porszívózás naponta, alaposabb kb. 3 naponta.
Előzmény: tunderlala-3 (2697)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 2697

Szia!

 

Én 120 m2-t porszívózok az electrolux zcx6205-el, full allergiás család, kutya macska nincs, 3 gyerek igen, távszabályozó nincs, 4 literes tartály van, amit kb. 2 hetente kell kiürítenem. Maximálisan elégedettek vagyunk vele. :p

 

 

Előzmény: ÉnTamás (2694)
ÉnTamás Creative Commons License 2008.04.08 0 0 2696
Köszi,
Megnézetm, jó porszívónak látszik.
A te lakásodban mennyire telik meg a tartály. Picit kevesnek gondolom a 1,5 l-t.
Te hol vetted?A markolati szabályozóból én olyat láttam, ami a csövön végigfutó vezetékekkel oldja meg problémát(ez sztem elég nagy hibalehetőség) .

Köszi:Tamás
Előzmény: nagya2 (2695)
nagya2 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 2695

Hali ÉnTamás!

Nekem samsung 9150-es van, és eddig remekül szuperál:-))

A távszabályozója infrás nemtom mi menne benne tönkre(2*AAAelemmel)

55nm2-es lakásra eddig remekül bevált.

Üdv Nagya

Előzmény: ÉnTamás (2694)
ÉnTamás Creative Commons License 2008.04.08 0 0 2694
Sziasztok,

Én is küzdök a proszívó problémával!
Baromi sokat olvastam, de azért lenne 1-2 kérdésem.
168 m2 a ház vegyesen szőnyeg, padló, kő. Kutya macska nincs, viszont kisgyerekek igen. Mekkor aza a tartály ami normálisan kibír egy ekkora területet, illetve a nyéles szabályozók nem mennek tönkre túl hamar? Samsunk , LG, AEG illetve a panasonic vagy electrolux jött szóba. DE NEEEEM TUDOK DÖNTENI! HEEEEEEEEEEELP!
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 2693

LÉGYSZI ABBAN SEGÍTSETEK, HOGY EZ A TOPIK NE TŰNJÖN EL A SÜLLYESZTŐBEN!!!!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9177102

Nagyon köszönöm!:)

Merciless1 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 2692
Sziasztok!

En is porszivovasarlashoz szeretnek tanacsot kerni, kb ideje lecserelni a Raketankat :D Egy olcsobb fajta textil porzsakos keszuleket szeretnenk, foleg padloszonyegre, a Saturnban nekunk egy Samsung VC 5956-ot ajanlottak (14k). Nektek mi a velemenyetek rola? Van hasonlo arban mas amit inkabb erdemes lenne venni?
A Saturnban meg ezek voltak ebben a kategoriaban:

LG V-CQ 273 STU (15k)
LG VCB 574 STV (19k)
Panasonic MC-CG 467 (20k) - erre nekunk azt mondtak hogy a Pana annyira nem jo

Electrolux ZAM 6104 (27k) - ez mar ugye ketszer annyi mint a Samsung, szoval csak akkor johet szamitasba, ha tenyleg annyival jobb

Egyebkent a fo szempont hogy jol szivjon es tartos legyen, zaj nem szamit es allergiasok se vagyunk.

Elore is koszi a valaszokat!
nagya2 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 2691

Hali!!

Ha jól látom akkor ez nem tünik ciklon rendszerünek, hanem csak porzsák nélkülinek.

Remélem sokáig hasznodra lesz:-))

Majd azért ird le a tapasztalaidat.

Üdv Nagya

glycerin Creative Commons License 2008.04.06 0 0 2690
Itt is azt írja (rajzolja a kézikönyv), hogy mosható a filter, de én nem mosom, mert biztos, ami tuti ;)
Előzmény: LordAndrew (2675)
glycerin Creative Commons License 2008.04.06 0 0 2689
Vettem egy Panasonic MC-CL673-at, teljesen jó.

Kicsit szerelgetni kell, amikor kiürítem (ld. ábra PQRST), de rendesen szív és nem jön ki belőle semmi a másik végén. A szívóerő csökkenhet, ha a por spirál alakban eltömíti az S szűrőt, de a hálózati kábel meghúzásával ledobatható a por a szűrőről, mert forgatja a szűrő-dobot (QRS).
PQRST
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2688

Ez egy isteni cucc .... !!

 

Jah...király! ;) :DD

Nagyon észen kell lenni vele, mármint ami a porszívót illeti....nálunk sem égett le egy porszívó sem tőle soha.:p

Előzmény: Törölt nick (2686)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2687
NÁlunk 120 m2, 3 gyerekkel terhelve ráadásul :D...... úgyhogy nem lenne szabad túlmelegednie!!!!!!!!!! Ha megint előfordul én megnézetném a helyedben, nálam még sosem csinált ilyet.
Előzmény: tara (2683)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2686
Ez egy isteni cucc .... !! Egy ismerős csalad egy komoly takarítógépet egetett le vele ... Ravettem a családot meg a gyerekeket hogy ugy kell ezt hasznalni hogy amikor rácuppantod akkor azt a szelepet ami a csőfogónál szokodt lenni nyitni kell. Igy feleslegesen nem kinlódik a porszívó. Amikor kell tényleges szívás akkor hüvelykujjal hirtelen befogod es vissza. Igy szakaszosan gyorsan lehet uzemeltetni es a motor is tud egy kicsit hulni .... Nem is egett le egy gépünk sem ...
Előzmény: tunderlala-3 (2680)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2685
Nekem meg nem tett ilyen dolgot. Igaz hobbiból néha 8 bárral az udvaron ha ugy tartja kedvem akkor kicsapon azt a kis port ami bennemarad. Na nem kell rengetegre gondolni ....
Előzmény: tara (2684)
tara Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2684
Nem volt nagyon meleg (szerintem), de úgy látszik mégis emiatt kapcsolt le
Előzmény: Teaway (2677)
tara Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2683
110 négyzetméter :-(
Előzmény: tunderlala-3 (2679)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2682

Értem....olyat nem láttam még sosem....nem is fogok már szerencsére.;) :D

Örülök, hogy tetszik a porszívó, használjátok egészséggel, és orrszívásra minél kevesebbszer kelljen.:p :)

 

Lehet porzsákot netről is rendelni már amúgy, asszem  ingyen ki is hozzák, de akkor sem egy olcsó megoldás, én legalábbis baromi sokat porszívózok....

Előzmény: LordAndrew (2681)
LordAndrew Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2681
A mi orrszívónk oldalának tetejéből jön ki a cső, pont azért, hogy a porszívó ne szívghasson be semmit :)


Megvettem a Samsungot. Eddig pozitív a véleményem: jól szív és jó ez a portartályos ötlet (örülök, hogy nem kell többé porzsákot hajkurásznom)
Előzmény: tunderlala-3 (2680)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2680

Gondolom ez van, vagy van már másik fajta porszívóra köthető is?

Nah én ezt azééééé nem raknám tartályos porszívóra. ;) :DDD

 

 

Előzmény: LordAndrew (2675)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2679

Mekkora a lakás, hogy képes túlmelegedni??? :o

Én 120 m2-t porszívózok vele, ráadásul a 3 gyerek minden kacatja legtöbbször szanaszét, és mindent arrébbrakok, meg vissza, szóval nem csak az van, hogy ott megyek, "ahol a papok" táncolnak, így még több idő....mégsem fordult elő ilyen soha...

Előzmény: tara (2676)
nagya2 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2678

:-)))))

Pl nekem :-)

Üdv Nagya

Előzmény: Törölt nick (2668)
Teaway Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2677
Most akkor nem is nagyon meleg vagy pedig túlmelegedett?
Előzmény: tara (2676)
tara Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2676
Köszönöm, úgy látszik mégiscsak túlmelegedett, mert a tartály kiürítése és egy kis várakozás - hűlés után újra elindult. de azért ez nem jó jel :-(
Előzmény: tunderlala-3 (2669)
LordAndrew Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2675
A mi orrszívónk benntartja a benntartanivalót. Mondjuk kipucolni utána elég gusztustalan, de a porszívóba nem jut az anyagból.

A Panasonicról kinek mi a véleménye? Ketten maradtak versenyben ma délutánig: Pana és Samu. Ebből egyelőre a Samu szimpatikusabb, mert ott a honlapon direkte kiemelik, hogy "az egész élettartam alatt mosható filterek" Ez szimpi.
Előzmény: tunderlala-3 (2671)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2674
Azt mondja, hogy nem meleg, nem azért kapcsol ki.:(
Előzmény: Törölt nick (2673)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2673
Nekem is megy mint a gép de lehet hogy a hővédelem kapcsol ki ?
Előzmény: tara (2666)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2672

Köveket nem porszívózok vele, de lego szokott belekerülni néha, na olyankor ki kell kapcsolni és kivenni belőle, mert a ciklonostekeredett rendszerében elég szép hangon csörömpöl.:s :D

 

Nemtom meddig bírja a hepa majd, okt. óta még tiszta...aztán majd meglátjuk, de azért nem hiszem, hogy 3-4 évig kibírná....illetve, ha mosod, akkor talán, ha azt feltételezzük, hogy 3-4 mosást kibír, amit itt írtak régebben...én nem fogom mosni, ha koszos lesz akkor kuka, az allergiánk miatt nem rizikózok.

 

Mivel ez azért papírból van, nagyon óvatosan szabad csak kimosni, azt hiszem, hogy langyos folyóvízzel próbálkoznék először, ha az nem elég neki, akkor egy kis perwoll-os vízbe beáztatnám, de sokáig tuti nem szabad, mert papír.

Előzmény: LordAndrew (2663)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2671

Olyat ne vegyél, amiben HENGERES szűrő van középen, azokat mindenki szidja, takaríthatatlanul elmocskolódnak.:(

 

Amúgy most jobban belegondolva és visszaemlékezve még azokra az időkre, amikor még porszívóztam a gyerekek orrát, nem biztos, hogy tartályos porszívót vennék.

Ez nem volt még olyan régen, a legkisebb lányom 4 éves....szóval azért amikor rendesen beteg volt, akkor volt szutymó a nóziban rendesen, és nem maradt meg minden az orrszívó-porszívó hengeres izéjében, na érted.....ment a csövön keresztül azért a porszívóba is sztem....na most nemtom, hogy ez mutatna a portartályban és lenne-e kedvem onnan is takarítani....:s :D

 

Esetleg inkább valami olcsóbb porzsákosat, amíg ki nem nő az orrszívózós korból és utána egy portartályosat...és is azért vettem azt, mert utáltam az örökös porzsákbeszerzést.

Előzmény: LordAndrew (2664)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2670

Ki kell osztani heti feladatnak, ki legyen a soros, aki 2-3 naponta beírja. :p :D

;)

Előzmény: Törölt nick (2665)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2669

Szia!

 

Sztem valami baja van, sosem szokott leállni, még ha egy húzásban porszívózom vele az egész házat, akkor sem.

Ezzel most nem sokat segítettem, és sajnálom, hogy így jártál, de asszem szervízbe kéne vinni... :(

Előzmény: tara (2666)
LordAndrew Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2667
OK. Köszi az infót. ZAC kilőve.

Mi a vélemény a többiről? Samsung, Pana?
Előzmény: Törölt nick (2665)
tara Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2666

Help!

Mitől van az, hogy a ZCX-6205 leáll, pedig nem is nagyon meleg és a tartály kiürítése után sem indul újra? Volt már ilyen valakinek?

Előre is köszönöm a válaszokat

LordAndrew Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2664
Ma kell megvennem a porszívót (az orrszívás miatt nagyon fontos) és csak a fukar áruház van a munkahelyemnél, tehát mindenképpen innen kell vennem. Itt ilyenek vannak, hogy:

<a href="http://www.samsung.com/hu/consumer/detail/detail.do?group=homeappliances&type=vacuumcleaner&subtype=baglesstype&model_cd=VCC4350V3W/XEH" target="_blank">Samsung SC3450 - 22.000 Ft</a>

Szimpatikus - mosható szűrőkkel (nem kell venni, sem cserélni)

<a href="http://depo.hu/index.php?pn=product&c_main=996&c_parentid=951&c_id=962&p_id=141383" target="_blank">Electrolux ZAC 6708 - 20.000 Ft</a>

Hengeres HEPA filter van benne, amiről nem tudom, hogy mosható-e

<a href="http://www.samsung.com/me/products/vacuumcleaner/canister/sc4330.asp?page=Specifications" target="_blank">Samsung SC4330 - 18.000 Ft</a>

Nem tudom milyen szűrők vannak benne, moshatóak-e egyáltalán

Panasonic MC-E-6003 - 14.000 Ft

Ebben elvileg mosható HEPA van, de pl nem tudtam szétszedni a boltban egyszerűen a tartályt. nem volt magától értetődő a kezelése.

Ti melyiket javasoljátok. Ma délután 4:30-kor az egyiket megveszem. Ha senki nem mond semmit, akkor a Samsung 4350-es lesz.

Andrew
LordAndrew Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2663
Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Az mindenesetre biztató, hogy ez az 5000 forintos szűrő október óta mosás nélkül elvan egy gépben és többször is mosható. Ez azt jelenti, hogy normál használat mellett kb 3-4 évig ki lehet húzni egy ilyennel? Hogyan kell mosni egy ilyet? (mosógép, mosogatógép, vízzel kiveretés). Nagy dolgokat is fel lehet vele szívni, anélkül, hogy tönkre menne? (kavics, negyed krumpli, játékkatona)
Előzmény: tunderlala-3 (2661)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2662

Ja igen, 10 év...háááát, esetleg egy 100 ezres porszívó már tudja, akkor a mielék között nézz szét....de ha luft nélkül és hosszú ideig szívatod vele a gyerek orrát, akkor az sem fogja sokáig bírni....egyik sem.:s

Három gyerkőcöt "porszívóztunk", nem ment tönkre porszívó az orrszívástól sosem....túl sokáig ne csináld, és amikor végzel vele, ne egyből kapcsold ki a porszívót, húzd ki belőle az orrszívó részt, és kicsit járasd még szabadon....és orrszívás közben sem árt ugyanez, akkor nem fog leégni....legalábbis nálunk így nem égett le.:p

Előzmény: LordAndrew (2659)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2661

Szia!

 

Nekem van zcx 6205, én "fertőztem meg" vele a topicot :p :d és azóta már többeknek is bevált.:)

 

Szaftos cuccot nem szívnék fel vele, hogy utána benne büdösödjön, meg szétkenődjön a tartályban :s ....virágföldet fel szoktam, ha nem sáros....

 

Hepa az a szűrő, ami a porvisszatartási csodaizét biztosítja :p :d....mi full allergiások vagyunk, és nagyon bejött a porszívó, a légtisztítónk sem jelzi, hogy működik, mármint nem érzékel port, még ha a közelében porszívózok vele, akkor sem.

Hepa mosható ebben, ez kb. 3-4 mosást jelent, azt mondják...én még nem mostam, mert -bár 120 m2-t szinte naponta összeporszívózok vele- teljesen tiszta. Október közepén vettem, szóval bírja rendesen. Nincs sok macera vele, akkor szoktam kiüríteni a tartályt, amikor megtelik, kb. két hetente, és olyankor el szoktam mosni folyó víz alatt, meg kimosom a szivacsszűrőket....ennyi.

 

Szerintem változhat a hepa szűrő formája, stb. típusonként, szóval nem biztos, hogy ami jó az egyik porszívóba, az jó a másikba is....ha nem így van, majd kijavítanak.

Ebbe a típusba ha jól emlékszem, 5 ezer körül van a hepa.

Előzmény: LordAndrew (2659)
LordAndrew Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2659
Sziasztok,

leégett a porszívónk motorja (gyerek orrszívót tettünk rá és nem bírta a strapát) és kéne egy új gép. Teljesen zöld vagyok a háztartási kisgépekhez (féfiként a szórakoztató elektronika jobban vonz). Amit szeretnék:

-Családi porszívót (minden sz@rt fel lehessen szívni vele: a gyerek szaftos, földre potyogott kajamaradékától kezdve a kiborult virágföldig)
-Lehetőleg ne legyen porzsák (nehéz találni a porszívóba valót és drága is)
-Ne kelljen bele mindenféle drága addícionális dolog (szűrőbetét, szagosító, kutyafüle)
-Minél olcsóbb legyen (max 25e Ft-ot ér meg nekem egy ilyen móka)
-Megbízható legyen (legalább 10 évig kihúzza)
-Minimális "törődési igénye" legyen (ne kelljen állandóan pucolni, üríteni, szűrőt tisztítani, gondoskodni róla. Menjen és kész)
-Nem fontos a mindenféle atkabiztosság, 100%-os porvisszatartási csodaarány meg egyéb mókusvakítás, nem vagyunk allergiásak...

Itt a fórumon lejjebb a ZCX-6205 -t ajánlotta valaki. Ebben is HEPA szűrő van, amit nem tudom, hogy micsoda, de láttam mosható és cserélhető változatot is. Kérdésem: ebben mosható van?

A mosható szűrő "örökéletű" szűrőt jelent? (Bárhányszor moshatom?) Hogyan kell egy ilyet kimosni? Ha nem örökéletű, akkor hány alkalmanként kell cserélni? Mennyibe kerül? Szabványos az ilyen vagy tipusonként változik, mint a porzsák?

Lehet ilyennel "szaftos" dolgokat, illetve nagy darabokat (kajamaradék) felszívni?

Előre is köszönöm a válaszokat:
Andrew
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2658
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2657

GŐZTISZTÍTÓJA van valakinek? Felmosásra gondolnám főleg....milyen, hamar felszárad utána a padló, kb. el is párolog, ami a gőzzel kikerül, vagy azért marad víz utána????

Ilyenkor jó felmosni nálunk, mert meleg a kő, de fűtési szezonon kívül nem győzöm kivárni, hogy felszáradjon....

 

Bocsi, tudom, nem gőztisztító topic, de olyan nincs....:D

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2656

Ne a szoba levegőjét szaglászd, hanem hajolj oda a gép farához és az onnan kiáramló levegőbe szagolj bele. Ha ott is érzed, akkor gond van. Ha nem, akkor az lehet a helyzet, mint eleinte nálunk is volt, hogy a lakásban mindenfelé (falakon, polcokon, egyéb helyeken) megbúzó porokat a gép igen nagy szívóteljesítménye felkavarja és ettől lesz porszag!

 

Szia!

 

Na ezzel látod, lehet, hogy mondasz valamit!!:) Hogy esetleg nagyobb a por leülve mindenhová, és az keveredik....nálunk az allergiánk miatt szinte semmi por nem volt (és nem is nagyon szokott lenni, ügyelek rá) amikor az új porszívót vettük, már akkor sem, így nem lehetett ilyen gond.

 

Viszont az előző porszívóval porszívózásnál én is mindig éreztem ezt a porszagot, ott a fent leírtak miatt is egyértelmű volt, hogy a porszívó okozza, abból jött vissza a porszag.:((((

 

Amúgy az alapos takarításhoz az kell, hogy porszívózás ELŐTT nagyon gondosan le legyen törölve a por mindenhonnan oly módon, hogy a levegőbe ne kerüljön bele....ehhez vagy a vizes portörlés megfelelő, de még jobb a Pronto Duster pamacs, sokkal gyorsabban lehet haladni vele, és nem engedi vissza a port.

Ha pedig így portalanítva van minden felület, akkor a porszívó sem tudja felkavarni működés közben....az enyém legalábbis függőleges irányban felfelé fúj, tehát a padlóról és a mögötte lévő tárgyakról nem kavar...ezért is szeretem.

Előzmény: zabadakk (2654)
Teaway Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2655
Igen, köszönöm, közben én is megtaláltam: 9160, 9164, 9166 összevetése
Előzmény: r0226 (2652)
zabadakk Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2654

A feleségem viszont arra panaszkodik, pedig ő nem porallergiás, hogy a szobában nagy a porszag porszívózás közben, és utána is.

 

Szia!  Ne a szoba levegőjét szaglászd, hanem hajolj oda a gép farához és az onnan kiáramló levegőbe szagolj bele. Ha ott is érzed, akkor gond van. Ha nem, akkor az lehet a helyzet, mint eleinte nálunk is volt, hogy a lakásban mindenfelé (falakon, polcokon, egyéb helyeken) megbúzó porokat a gép igen nagy szívóteljesítménye felkavarja és ettől lesz porszag!

 

Állítsátok közepesre a masinát és szép gondosan menjetek végig a falakon, a különböző élek mentén, a televízió és más rejtett zugokon. Az ilyen porszívózáshoz nagyon ajánlom a kis kefét közvetlenül a görbe csonkra taenni és szép gondosan mindenen végigmenni. Csodát fogsz tapasztalni, milyen szépen összeszedi a port mindenhonnan. Aztán jöhet a padló. Ezt megcsináljátok kétszer és hihetetlenül tiszta lesz a lakás levegője.

 

Ha mégis a masinával lenne gond, akkor elsősorban nézd meg, hogy a porzsák nem lyukas-e, illetve, hogy jól van-e betéve. Szerintem egy kicsit gondosabban is megoldhatták volna a porzsák rögzítését, illetve a szívócső becsatlakozását. A cső vége nem nyúlik bele a porzsákba, ezért hiába van gumigyűrű a zsák szájánál, ha nem zár semmit. Azt hiszem én csinálni fogok egy kis toldatot, hogy a cső vége beérjen a zsákba.

 

Írj, hogy mire jutottál!

Előzmény: gáz2007 (2631)
r0226 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2653
Nekünk semmi gondunk nincs vele.
Előzmény: gáz2007 (2636)
r0226 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2652
Ez a 3 teljesen egyforma. 9160 alap, 9164 +forgókefefej, 9166 +távirányító.
Előzmény: Teaway (2641)
r0226 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2651
Pl. én, igaz a 9160-ast de az ua.
Előzmény: Teaway (2634)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2650
Jó, akkor fekete.:)))
Előzmény: Törölt nick (2648)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2649

8232Ft a Hepa12 szűrő.

Azért, ha azt 4 havonta cserélned kell, elég húzós lesz...ne porszívózz olyan sokat, van, aki heti 1x kapja elő. ;) :D

Előzmény: Törölt nick (2648)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2647
Jah, deazé figyeled a méhsejtes technológiát :p :))) ez nagyon bejön nekik, úgy látom.:D
Előzmény: Törölt nick (2645)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2646

Én ezt így képről nem látom piszkosnak, persze lehet, hogy élőben a fekete részén Te jobban látod.....de legalább már tudom, hogy egy barna pasi vagy.:p :))

Hepa mennyibe kerül hozzá?

Előzmény: Törölt nick (2645)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2643

Jah....sártengerben.:s :))))

De t ényleg, mikor kell cserélni, vagy mosni a hepa-t, a tiéd mennyire piszkos? MIndkét oldala szürkés már?

Előzmény: Törölt nick (2642)
Teaway Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2641
A 9160-at és a 9164-et igen, de a 9166-ot senki se.
Előzmény: gáz2007 (2636)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2640

Nem azért, mert Miele, nehogy félre értsd, de nekünk is meg van már okt. közepe óta a porszívó, én is szinte minden nap kiporszívózok vele, és azért nem olyan kicsi a lakás sztem...az előszobában a cipőkről lehulló megszáradt sarat naponta többször is összeszívom......és a hepa még mindig teljesen tiszta.....nem lehet, hogy a tiédben több por eljut a hepa-ig, azért koszolódott már el? Úgy értem, lehet, hogy ebben az electrolux-ban jobban működik a tartály utáni-motor előtti szűrő, tehát a hepa-nak már nem kell annyi porral megbírkóznia?

 

Na most szétszedtem direkt....a motor felőli oldalon enyhén már látszik azért, hogy szürkés, de a "kifelé eső" része, tehát amit látsz, amikor felnyitod a tetejét, az teljesen hófehér. VAgy már az is gond, hogy a belső oldala szürkés? Vélemény? Mikor kell cserélni? Illetve kimosni, mert az enyém mosható....de én még ezt nem értékelem piszkosnak, ezért kérdezem, mert nem értek hozzá..... :p

Előzmény: Törölt nick (2639)
csaszarg Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2638
Most szeretnenk mi is porszivot vasarolni; talaltam LG Cyking, illetve V-cd 281NT tipust. Eleg jol nez ki es szerintunk megfelelne de meg jobb volna ha valaki akinek mar van ijene meselne mit tud ez a kis masina es mennyire eri megvenni.

Koszi!
gáz2007 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2636
Ezen a fórumon ha visszakeresel régebbi hozzászólásokat, szerintem többen is le tették a garast az FC 9160-64-66 családra, mint a legnagyobb szívóerővel (500W) rendelkező porszívó érdekében. De lehet hogy csak nekem nincs szerencsém vele.
Előzmény: Teaway (2634)
gáz2007 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2635
Sajnos már kb 1 hónapja rendeltem a masinak.hu cégtól, ugyhogy a 3 napnak annyi.
Szerintem Hepa13 van benne, ugy néz ki mint a mellékletben lévő (remélem feltudtam tölteni) Nekem gyanús a cső becsatlakozása, ott nem kell valamilyen gumi tömítésnek lenni ? A Hepát gondolom fordítva nem lehet bele tenni, ugy van benne ahogy kaptuk.
Ha nem tudtok semmi ötletet, akkor tovább szaglászok, ha nem jutok eredményre, irány a szerviz. Köszi.
Előzmény: Törölt nick (2632)
Teaway Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2634
"...sokak által dicsért Philips FC9166-os..."

És mégis kik ők?
Előzmény: gáz2007 (2631)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2633

Szia!

 

Ha 3 napon belül vagy, vidd vissza, kérj másikat helyette, egy HEPA szűrős porszívótól nem szabad, hogy porszag legyen, az nagyon durva, azt jelenti, hogy visszereszti a port..:(((

Előzmény: gáz2007 (2631)
gáz2007 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2631
Sziasztok !

Végre megvettük a sokak által dicsért Philips FC9166-os távirányítós Hepa 13-as szűrővel ellátott porszívónkat. Nagyon jól szív, és halkan dolgozik. A feleségem viszont arra panaszkodik, pedig ő nem porallergiás, hogy a szobában nagy a porszag porszívózás közben, és utána is.
Ezt a megfigyelését én is megerősítem. A gép rendesen össze van rakva, bár a bevezető cső mellett a gépen látok külső porlerakódást. Nem tömítene megfelelően egy vadonatúj gép ?
Mintha régebben valaki a fórumon küzdött már hasonló problémával. Vagy marad a
Philips vevőszolgálat, esetleg a szerviz? Debrecen környékén lakom, esetleg vevőszolgálati telefonszámot ha tudnátok adni, lehet hogy az is segítene. Köszi előre is !
nagya2 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 2630

Hali!!

Nekem két micró ceruza elem van hozzá azbiza birja:-)))))

Üdv Nagya

Előzmény: Törölt nick (2628)
Teaway Creative Commons License 2008.03.30 0 0 2629
pfff...nyakatekert megoldás...szégyeld magad miele...
Előzmény: Törölt nick (2628)
Teaway Creative Commons License 2008.03.30 0 0 2627
Ez még az első elem? Mert azok ultragagyik szoktak lenni.
Előzmény: Törölt nick (2626)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2625

Én sem ürítem minden porszívózás után a tartályt, csak amikor megtelik....kb. 2 hét.

És minden nap használom, és nem 50 m2-en.

Előzmény: meszipeti (2623)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2624

Végül is....:D

Amúgy nem értem én ezt a "porszívó csináljon illatot" gondolatot, nem elég, ha a porszívó nem csinál szagot? :p

Előzmény: Teaway (2622)
meszipeti Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2623
DE akkor azt minden tartályűrítésnél elkezded keresgélni a porpamacsok között? Mert ugye azok nem egyszerhazsnálatosak.
Előzmény: pohikopó (2620)
Teaway Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2622
"...és rakd bele a tartályba."

Felesleges, elég felszippantani.
Előzmény: tunderlala-3 (2619)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2621

Ismered biztosan, amit direkt porszívókhoz árulnak.:p

Az öblítő sűrű, tömény, "zsíros"....én azt a szivacsot nem mosnám benne emiatt...

Előzmény: pohikopó (2620)
pohikopó Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2620
Illatrúd...erre nem is gondoltam :D
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2619
Nemtom igazából jót tenne-e neki az öblítős mosás....ha ragaszkodsz ahhoz, hogy a porszívó illatosítson (bár szerintem felesleges, bőven elég, hogy semleges szaga van, az illatosítást meg megoldod másképp, ha szükséges egyáltalán, hiszen most már a porszívózástól nem lesz "porszívózás szag"), akkor vegyél ilyen kimondottan porszívóba való illatrudat és rakd bele a tartályba.
Előzmény: pohikopó (2618)
pohikopó Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2618
Hát az előző porszívó amit elől beszívott azt kifújta hátul, szóval nem csodálkozom, hogy ennyi por jött össze elsőre. 5x5 méteres tehát 25m2-es a szobám közepesen bolyhos szőnyeggel.....tudott gyűlni a por.

Azon gondolokodtam, hogy ha Lenoros öblítős vízben mosom ki a szivacs szűrőt akkor még jó illatot is fog kifújni a porszívó munka közben :D
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 2617

Szia!

 

Örülök, hogy bejött.:p :) Használd egészséggel!

Én akkor ürítem a portartályt, amikor már sok van benne, nem szoktam minden alkalommal kiüríteni....minél rendszeresebben használod, annál kevesebb koszt fog összeszedni, és annál lassabban telik meg.....sztem. Én elég nagy területet porszívózok vele, cs. házban lakunk és napi használatban van, de olyan 7-10 naponta szoktam kiüríteni....akkor el is mosom a tartályt és a szivacsszűrőt, ami mögötte van.

 

Olyan kis körkefés fejet én is akarok majd rendelni h ozzá...:p

Előzmény: pohikopó (2616)
pohikopó Creative Commons License 2008.03.27 0 0 2616

Sziasztok!

 

 Srácok lányok, köszönöm. Ez az Elektrolux ZCX 6205 fantasztikus. Tényleg nem porol. A szűrőrendszert átnézve.....hát elég komoly :D Egyetlen negatívum, hogy nem adtak hozzá kefés fejet (azzal szoktam bútorról a port, tvről a port szívni). Át is porszívóztam a szobámat.....basszus rengeteg port szedett össze és csendes viszonylag.

Kérdés lenne még, hogy a portartályt mikor szoktátok üríteni? Mert nekem most kb. az 1/3-a megtelt,.....kiöntöttem, de nem mostam ki, gondolom nem fontos minden alkalommal.

 

Mégegyszer köszönöm azoknak akik ezt a típust tanácsolták. Nekem bevált. Biztos van ettől jobb is de 21.990 Ft-os árért szerintem a nagyon jó vétel.

Mazsi1977 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 2615
Nem ragaszkodom én ám a Solachoz! Csak az kb megfelelt a feltételeimnek. Esetleg ötlet, hogy mit lehetne helyette?
Előzmény: Törölt nick (2610)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 2614

Hát, nálunk macska nincs, de el tudom képzelni, mert anno volt két perzsa macskám.:p :) Viszont a csajaimnak hosszú hajuk van, abból is jut rendesen mindenhová, szóval gondolom, a macskaszőr nem lehet akadály neki, pláne a turbó kefével.

Port semmit nem enged vissza, ez viszont biztos.:p Ennyit tudtam segíteni, már ha segítség volt.:p :))

Előzmény: TOMAAA (2613)
TOMAAA Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2613
Na, ez jó. Hálisten itt nincs allergiás, csak vizuálisan zavaró a macskaszőr (ha a cicc legkedveltebb helyein ha gyűjtöttem volna, már egy kispárnát megtölthettem volna), na meg az, hogy a mostani porszívóval gyakorlatilag szenvedés a takarítás. A porzsákürítés utáni néhányadik porszívózásnál már csak a kefe szed fel valamit, úgy kell onnan továbbtuszkolni kézzel...
Meg tényleg kicsit bizalmatlan vagyok fű alatt ezzel a technikával kapcsolatban. Olyan ez, mint mikor volt munkatársam mesélte, az édesapja reakcióját az első gáztűzhelyükre:
-Na édesapám, látja, meggyújtja, eloltja, ilyen egyszerű.
-Jóvan fiam, de hon a kémény? Gájz, gájz, de hon megy ki a a füst?
Előzmény: tunderlala-3 (2611)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2612
Solac-ról  szendvicssütő, hajszárító és hidegpárásító jut eszembe, porszívóról nem is tudtam, nemtom milyen lehet.....a többiben jó a solac amúgy.
Előzmény: Törölt nick (2610)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2611

Szia Toma,

 

Nekem is zcx 6205 van, 4-en vagyunk allergiásak a családban, ráadásul elég keményen sajnos, de a porszívó abszolút bevált, nagy a portartálya (4 liter), ezért nem szoktam minden egyes porszívózás után üríteni, csak kb. 2 hetente, amikor már kezd megtelni, akkor észrevehetően lecsökken a szívóereje....olyankor szoktam átmosni is, nagyon egyszerű, és hidd el, SEMMI port nem enged vissza, ez nálunk nem csak szubjektív meglátás, hanem mérhető tény, mivel van egy porszenzoros légtisztítónk is, ami semmit nem érzékel, még ha a közvetlen közelében porszívózok vele, akkor sem...szóval biztos.:p :)

Előzmény: TOMAAA (2605)
Teaway Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2609
"Meg ami tényleg fontos lenne, ugye viszonylag kevés por jut keresztül rajta?"

Ha azt mondom: semennyi, az viszonylag kevés neked? :)
Előzmény: TOMAAA (2605)
Teaway Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2608
"a porgyűjtő tartályában ugye semmi olyan nincs, ami miatt ne lehetne átmosni?"

Nincs semmi, ami gátolná az átmosást.
Előzmény: TOMAAA (2605)
Mazsi1977 Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2607
Ez a porzsákos box megfontolandó. Én nagyon szeretem a porszívót, a gyerek is bírja, mert zöld ledek villognak rajta munka közben :) Viszont a tartálytisztítás miatt keresek egy olcsó-kis-halk-könnyű szupercsodát, ami napi szinten előkapható.

HAHÓ EMBEREK! Nem tudtok ilyet nekem? A Solac márkáról mi a véleményetek? Senkinek nincs ilyen? Köszi.
Előzmény: salakmotor (2600)
Mazsi1977 Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2606
Na, eddig nem jutott el a pihent kismama-agyam, hogy a hatósugár az a matematika/geometria sugarával egyezik meg.

Előzmény: pohikopó (2601)
TOMAAA Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2605
Üdv!
Kicsit visszaolvastam a topicban, úgy látom, az Electrolux ZCX-6205 az olcsóbb porzsák nélküli gépek közül jó választásnak tűnik. Most fontolgatom egy ilyesmi porszívó beszerzését.
Arra lennék még kíváncsi, mivel közelről nem láttam még ezt a kütyüt, hogy a porgyűjtő tartályában ugye semmi olyan nincs, ami miatt ne lehetne átmosni?
Meg ami tényleg fontos lenne, ugye viszonylag kevés por jut keresztül rajta? Szokványos pestiporos panellakás, járólap, parketta, szőnyeg, konyhai morzsa, szőnyegről és kanapéról macskaszőr (kis dögnek nagyon puha, vékony szőre van, gyakorlatilag a porral versenyt lebeg), ezek lennének a rá váró kihívások. Nem volt még porzsáktalanom, az egyik indok ami miatt szóba jött, az pont a könnyű üríthetőség (vagyok annyira majom, hogy képes vagyok akár a papírporzsákot is kikapirgálni, pedig nagyon utálom, de akkoris) mert nem szeretem mikor kezd a gép olyan kelletlenül szívni, mikor már van valamicske a zsákban, de még messze nincs tele.
Amonka Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2604
Sziasztok.

Porszivot szeretek vasarolni, es a tanacsotokat szeretnem kerni. Azt mar tudom, hogy turbokefes philips markaju porszivot fogok venni, de azt meg nem, hogy porzsakosat, vagy nem porzsakos modelt vegyek. Egyelore az fc8738-as porzsaknelkuli modell fele hajlok, ugyanis ebben ket hepa szuro van, egy a motor elott, es egy utanna. Gondolom, hogy a porzsak csak nem tud annyira jol szurni, mint egy 12-es hepaszuro.
Ezzel kapcsolatosan varok velemenyeket, tapasztalatokat, foleg philips porszivotulajdonosoktol.

ja, hogy miert turbokefes? 2 kutyaval lakunk egy jo nagy lakasban:)

Koszi a segitseget elore is.
pohikopó Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2601

 

 Hát a 7 méteres SUGÁR az 7 méter vezeték, szerintem.......ha nem 7 méter ÁTMÉRŐjű körről van szó.

Előzmény: Mazsi1977 (2598)
salakmotor Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2600
Szia!Köszönöm a tanácsot és hogy nem néztél idiótának.
Felhívtam a szervízt ahol azt mondták lehet venni hozzá porzsákos boxot is,több
ezer forintért.Majd meggondolom,mert tényleg elég macerás mindennapi takarításkor a
tartátíly tisztítása.
Mazsi1977 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2599
Szia!
Nekem is ilyen gépem van, nem kell hozzá porzsák, a tartályba kell vizet tenni a vonalig. Legalább is én így használom és működik :) De emlékszem, hogy nekem sem volt egyértelmű a leírás, én is megkérdeztem azt, aki a porszívót ajánlotta. Állítólag víz nélkül el sem indul (van valami érzékelője).
Ami hátránya, hogy takarítás után macerás a tartály tisztítása. Ha van rá jó ötleted, szívesen fogadom :)
Mazsi
Előzmény: salakmotor (2589)
Mazsi1977 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2598
Üdv Mindenkinek!

Olvasok, olvasok, de még nem jutottam a végére, ezért inkább kérdeznék :)
Két kicsi gyerek mellé szeretnék egy gyorsan-könnyen, naponta 2-3-szor előkapható porszívót, ami
- könnyű (emeltre is fel kell cipelnem)
- kis helyen elfér (teleszkópos csövű)
- halk
- min. 5 méteres kábelje van, amit vissza is csévél (ekkorát nem kell átdugdosnom, egy konnektorból felszipkázom az egész lakást)
- gyerek mellé porzsákosat ajánlottak, de lebeszélhettek róla
- olcsó (van már egy vízszűrősöm, nem szeretnék vagyonokat beruházni)
- parkettára, járólapra való keféje is van.
Az akkus padlóseprűkről a férjem lebeszélt, de meggyőzhető :)
Jelenleg ebbe vagyok beleszeretve:
http://www.solac.com/en/UK/productos/detalleProducto/0e1d5373ef542747b27558d86c21cfba/HOUSEHOLD+PRODUCTS/VACUUM+CLEANERS+WITH+BAGS/afc80c083647a0429d6874574604d44c/ff638dc1d7adbe4b9de9e66ae63c427f/SPRINGTEC+PARQUET.html
Ha a link nem működne: Solac AB 2750 Springtec Parquet .
Ami elbizonytalanít, hogy 78dB. Ez sok? Illetve a 7m működési sugarat nem tudom hová tenni, az hány m vezeték lehet? Mert nem 3,5 m, valahogy máshogy számítják.

Köszönök minden jótanácsot.
Mazsi


Krudimaria Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2597
Több ötletem nincs:::)))
Előzmény: Törölt nick (2596)
Krudimaria Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2595
Érdekes, nekem ugyanez a Miele gépem van (pár hónapja), az infrás távirányító kifogástalanul működik, eddig minden nyomásra reagált. Nem a gombakkud a beteg? Én ugyan még meg sem néztem, de gondolom, hogy vmi 3V-os cella van benne, mint az alaplapokban. Mérd ki, vagy cseréld. Egy próbát megér.
Előzmény: Törölt nick (2578)
salakmotor Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2593
Pedig így van !!
salakmotor Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2591
2 leírás van.Egyik szerint ne használjuk porzsák nélkül,a másik szerint lehet.Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban kérem írja meg.A használati utasítás nem egyértelmű!!
Előzmény: Teaway (2590)
Teaway Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2590
mit ír a leírás?
Előzmény: salakmotor (2589)
salakmotor Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2589
Tegnapelőtt vettem egy EIO Targa porszívót,ami vízszürős.Mondja meg valaki lehet-e víz nélkül használni,vagy venni kell még porzsákot is?
Lézervédelem Creative Commons License 2008.03.23 0 0 2588
Jó gépet olcsón nem nagyon fogsz találni, bár nem tudom, hogy kinek mi számít olcsónak. Az elmúlt 10 évben négy porszívót használtam, és roppant mód bosszankodtam, vacak volt mindegyik és ha a négy gép árát összeadom, az összeg alulról súrolja a 100 ezer forintot. Jött hát a nagy elhatározásom, nem próbálkozok tovább ezekkel a 20-30-35 ezer forintos kacatokkal, beruházok egy komoly masinába, a sok bosszúság után már azt se bántam, ha egy kész "vagyont" kell kiadnom érte. Az elhatározásom tett követte és most egy Kärcher DS 5500 tipusú vízszűrős porszívó nagyon boldog tulajdonosa vagyok, mind magam, mind a család legnagyobb megelégedettségére teszi a dolgát ez a gép. Az ára egy kicsit húzós, 72 ezer volt, viszont teljes mértékben igaz az, amit a gyártó erről a termékről állít: "a távozó levegő tisztább, mint a helyiség levegője" - erről először a vásárlást követően a garázs felporszívózása során győződtem meg (miután a legnagyobb porra ott lehet számítani a levegőben), aztán szép lassan kiderült, hogy ez minden helyiség esetében így van. Sokfajta porszívó van a rokonsági és az ismeretségi körömben, s most már mindenkinek egy ilyen Kärcher porszívóra fáj a foga. Bátran merem ajánlani mindenkinek ezt a márkát, nem fog benne csalódni! Szóval, lehet kapni nagyon jó, szuper gépet is, de nem két fillérért. Aki viszont elég tágra nyitja a pénztárcáját, annak nagy valószínűséggel több évtizedre megoldódik a porszívó gondja. 
Előzmény: pohikopó (2537)
gyuri 53 Creative Commons License 2008.03.23 0 0 2587
Valószinű már túl vagy a vásárláson, de azért hátha segit valakin:
Ez a BOSCH BX1 1600W, ami külsőre is, technológiájában is újszerű, nem ér semmit. Azt hittük egy könnyen kezelhető porszívót vettünk, de ez inkább nagyon jó „porfújó”.

Lehet, hogy valamilyen kiegészítő hiányzik belőle, de ez a használati útmutatóból sem derül ki. Ami tárolná a pórt szinte üres, mert a nagyobb piszok is elkerüli, de a füle üresen is hamar letörik. Ellenségemnek sem kívánom…
Ha valakinek van még valamilyen tapasztalata ezzel a készülékkel, kérem írja meg!

Előzmény: pyyg (1300)
lyemese Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2586

Sziasztok!

 

Van valakinek aeg 1800 trio porszívója? Nem találok róla leírást. köszönöm!

Teaway Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2581
"Más kérdés, hogy úgy látszik meg kell tanulnom, hogy a mai világban mielőtt az ember vesz egy csomag rágógumit, érdemes bújni előtte pár napig a netet, hiszen a tájékozódás legalább ingyen van."

Ez így van; én már pl. kazán-hőcserélő tömítést is neten kerestem meg! :)
Előzmény: Törölt nick (2576)
Teaway Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2580
"Nem mindegy hogy tartod a kezedben a fogantyút, mennyire látja vagy nem a gép, mert különben nem veszi az infra jelet."

Nem is tudom, miért nem alkalmazták a gégecsőbe integrált vezetékes jeltovábbítót.
Előzmény: Törölt nick (2578)
nagya2 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2575
Na, jó még a Samsung 9150-es is:-)))
Előzmény: Törölt nick (2567)
Teaway Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2574
Ez így van!
Előzmény: Törölt nick (2573)
Teaway Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2571
Igen, ennyire egyszerű.
Előzmény: Törölt nick (2567)
Teaway Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2569
Először elolvassuk a topic-ot, utána vásárolunk!

1. Nem veszünk tiltott ZAC Acceleratort.
2. Megvesszük a ZCX 6205-öt.
3. Örülünk!
Előzmény: Törölt nick (2566)
Lacivill Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2568

Itt többen is használunk porzsák nélküli elektroluxot megelégedettséggel.

Ha előbb jösz ide akkor nem azt a tipust veszed, és elégedett lennél.

Előzmény: Törölt nick (2566)
Teaway Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2565
Hát a porzsák nélküliben is gyűlik vhol a kosz: ez a hely a portartály, ami ha tele van, egyszerűen kiöntöd, és nem kell újat beletenni, mint a zsákosnál.
Előzmény: pohikopó (2564)
pohikopó Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2564

 Bakker, király vagy, de mivel nem értek hozzá gondolom azért kérdezem mi a nagy különbség köztük? Mert mindre azt mondják csúcsszuperek..... :D
Előzmény: Teaway (2563)
Teaway Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2563
Ha neked a porzsákos kell, vedd a Philips-et. Ha porzsáknélküli, akkor az Electrolux-ot.
Előzmény: pohikopó (2561)
Teaway Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2562
"Pontosan hol van az a Philips szerviz? A Ráday utca Kálvin téri végénél építkezés van meg kávézók. Kinéztem a szemem, egy szál szervizt nem láttam."

Persze hogy nem láttál, mert a másik végében van!! :)
Előzmény: Törölt nick (2551)
pohikopó Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2561

Na most a porzsáknélküli elektrolux 22-ért vagy

a porzsákos philips 30-ért..........hmmmmm

pohikopó Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2560

 

 Hó ez nekem is tetszik :D

 

 És itt is 30.000 http://www.electropark.hu/elp.php?l=hu&m=0&p=9&pi=1856

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2559
bocsi, a csöve teleszkópos és nem a feje...

Ja és még egy meglepetés: A westend MM-ben az eladó a porszívórészlegen meglepően tájékozott volt...

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2558
A kérdéseim aktualitásukat vesztették.

Ma vettem egy FC 9067 Jewel Philips porszívót, a Westend MM-ben, 30 000 ft-ért akciósan. Meglepetés, hogy van benne textilporzsák alapból.

A masina:
450 W szívóerejű, 3 l-es porzsákja van, HEPA szűrős, és van hozzá levegőkeverős turbófej. Teleszkópos a feje és 7 méteres zsinórja van. Remélem, rendben leszünk egymással.

Köszi a sok okos hozzászólást, sokat tanultam az itt leírtakból (bár hozzá nem szóltam, de egyszer végigrágtam magam az egészen).

No, megyek porszívózni.
picur11 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2556
A német oldalt nem néztem, köszi. Kár hogy nem igazán értem :) Teljesítmény adatokat viszont nem nagyon találok ott.

Azt láttam, ami az MM és a Saturn (1-1 az egyben ugyanaz :)) oldalán írnak róla:

MIELE E 3800
Aktív HEPA szűrő
Miele Air Clean szűrőrendszer
Elektronikus teljesítményszabályozás
Porzsák térfogat: 4 liter
Porzsák csere kijelzés
Padlókímélő 3 görgős futóműrendszer
Nemesacél teleszkópcső
Parkoló rendszer, szívócsőtartó
Körbefutó bútorvédő él
Matractisztító kefe
Teljesítmény: 1800 W

E szerint van benne Hepa. Azt sajnos nem tudtam összeollózni, hogy mivel tud többet az egyik mint a másik.
Előzmény: Törölt nick (2554)
away alone Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2553
"...nehogy azt hidd, hogy a porszivó beszivott levegője átmegy a vizen!!! A ciklon elv miatt a víz tetején csapodik le a por. "
Hát ennél a megoldásnál a levegő, és a vele beszívott trutyi mindenképpen át kell, hogy menjen a vízen. A ciklon elv, és a 'menetes' belső ma. 'vödör' miatt elég rendesen keveredik is.
Persze ismerem én is a port, és való igaz, hogy ha pl. a porszívóból kiszóródó száraz porra vizet öntünk, akkor annak finom por része alapból a víz felszínére 'bugyog fel' , és annak felszínén lebeg. Hasonló eset a betonkeverésnél a cement esete is.
De amint keverni kezded ez az állapot megszűnik.
A sima(!) bugyborékoltatással járó vízszűrés hatékonysága általában 85-90%-os lenne, tehát valóban jelentős mennyiségű 10-15%-nyi lebegő lekötetlen (többnyire szösz a ruhákból, ágyneműkből, melyek finomra aprítva jó víztaszító képességgel rendelkeznek) por marad, ami elvileg közvetlenül a szűrőbe landol (legalábbis cikonos keringetés, és szeparátor nélküli megoldásoknál). Ebben a gépben alkalmazott megoldásnak 97%-os a hatékonyságfoka, tehát kb. 3% port kell megszűrnie a légszűrőnek.
Engem is aggaszt picit a dolog, de a gép szűrője mosható, és állítólag jól működik, és nem enged olyan sok port felszállni odáig. Amit fel is enged az már többnyire nem a poratka kaka, ugyanis azt jól megköti a víz. 10-15e Ft-ot szerintem megér ez a gép, a vizes szettes felmosás, és párásítással járó légszűrés miatt. Jobb végeredményt ad, mint egy porszívó, majd felmosóvödrös megoldás.
Ezért gondolkozom két gépben. A csupasz padlókra, és a szőnyeges padlókra/kárpitokra két különböző megoldás szükséges.
A légtisztító berendezéseket a tüdőgondozók nem nagyon ajánlják légúti betegségekben szenvedőknek, mivel a túl tiszta levegő után egy átlagosan 'koszos' levegőre is tünetek jelentkezhetnek. Valamennyire szüntetni kell az allergének számát a lakásban, de csak annyire, amennyire az a szabadban van. A zárt beltér/lakások ugye mindíg koszosabb légterűek, mint egy átlagos falusi/erdei szabadtéri levegő. A cél ezt elérni, és nem a légsátrat.
Az ionizálót, ózont termelő légtisztítókat pl. kifejezetten nem ajánlják, de egyébként is rengeteg problémát tud okozni. Hiába az antibakteriális izékék, meg minden. Részleges üzemeltetéssel még elfogadhatók, de folyamatos üzemben semmiképpen sem ajánlott az alkalmazásuk. Nekem ezt mondta több orvos is, és a gyógyszerek mint írtam tünetmentessé teszik. De a hirtelen fellépő többlet allergénekkel nem tudok mit kezdeni..., mint általában az emberek túlnyomó része sem.
Előzmény: Lacivill (2550)
picur11 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2552
Erre valaki? :(
Előzmény: picur11 (2539)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2551
Pontosan hol van az a Philips szerviz? A Ráday utca Kálvin téri végénél építkezés van meg kávézók. Kinéztem a szemem, egy szál szervizt nem láttam.
Előre is kösz az infót! (Ha valaki telefonszámot, pontos címet tud, azt még külön megköszönöm.)

Amire kíváncsi lennék: a Philips 9160-hoz lehet-e elektromos turbókefét tenni? Mennyibe kerül a porzsák (átlag) és a HEPA szűrő csere? Van-e valahol áruházban 40000 alatt, vagy internetről kell megrendelnem?

Előzmény: zabadakk (2411)
Lacivill Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2550

Szerintem külön kéne választani a funkciókat. Kéne venni egy légtisztitót, és egy porszivót.

A vízszürős pórszivó kifejezés nagyon megtévesztő, mert nehogy azt hidd, hogy a porszivó beszivott levegője átmegy a vizen!!! A ciklon elv miatt a víz tetején csapodik le a por. Olvass vissza t.lalának van valami szuper levegőtisztitója.

Előzmény: away alone (2545)
pohikopó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2549

Ez leírásban árban nem nagyon különbözik......végül is mi a különbség? Az egyik csúcsszuper a másik nagyonrossz...hmmmm

Teaway Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2548
Ebben reménykedek én is! :)
Előzmény: tunderlala-3 (2503)
Teaway Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2547
Jaj, azt ne! Az tiltott cucc! Tessék megnézni a #2511-es hsz-t.
Előzmény: pohikopó (2544)
Teaway Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2546
Igen, erre gondoltam, ez a nyerő ár.
Előzmény: pohikopó (2542)
away alone Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2545
Sziasztok!

Igen erős asztmás-allergiás-bőrirritációs lévén próbálok elérhető áron, elfogadható megoldású vízszűrős takarítógépként/vizszűrős poszívóként/légtisztitóként is üzemelő készüléket.
Így alternatívákat keresgélek egy ideje a következő olyan méregdrága berendezésekre, mint a Gisowatt/IGENIO (Mini)Aquafilter, Lura Professional, HYLA, PRO-AQUA, Rainbow, Roboclean.
Rengetegszer megfontoltam már, hogy valahogy rászánom magamat, és részletekben befizetem, de ennyit akárhogyan is nézem nem érnek.

Pár fontos szerkezet van bennük, melyek az elérhető árú alternatívákban nincsenek, ezek:
szeparátor, motoros, vagy legalább légárammal hajtott turbó kefe, teljesítmény szabályozás lehetősége ritkán, vizes szett (takarítógépként is üzemeltethető).
A turbókefe feltehetőleg megoldható egy másik modellből, ami rájuk passzol, akár még a teljesítmény szabályozás is, a szeparátor azonban már nehezebb ügy, márpedig ez egy fontos eleme a dolognak.

Pár elfogadható árú, és minőségű alternatív vízszűrős készülék:
- EIO Targa 1600 Trio
- Thomas TT Twin Aquafilter (drágácska)
- Delonghi WF 1500 EDL
- Zelmer 819 Delfin (Aqurio) (drágácska)
- Hyundai HHV-650

Ezek pedig nagyon közeli megoldású gépek a fenti horror árú készülékekhez képest:
- Hauser VW-1800 (elég gagyinak tűnik)
- Thomas Super 30S Aquafilter (állítólag egész jó, viszont állítólag szőnyegtisztitásra nem igazán alakalmas, mert tocsog utána benne a víz, bár nem is igazán erre szokás használni egy nem ipari takarítógépet, erre ott a mosógép, vagy a patyolat, és szőnyegtisztitó cégek)

De ami az eddig fel leltek közül a legjobban tetszik, és már nagyon közeli, működőképes megoldásnak látszik az ez:
LIV AquaFilter 2000
LIV AquaFilter 2000 2. link

Elvileg nincs benne teljesítményszabályozás, nincs turbó kefe, és persze szeparátor szincs, de van egy műanyag betét, ami úgy látom okosan megakadályozhatja, és elősegheti a por könnyű feltörését, hogy ezáltal esetleg ne kötődjön le a vízben, és közvetlenül a moshatő hepa szűrőbe menjen, esetleg fröccsenjen a trutyi (pl. mikor odébb húzom a gépet)+ beindíthat egyfajta körforgást is.
Tudom, hogy sokaknál több higiéniai problémát is felvet a vizszűréses porszívó, de inkább minden alkalommal kiöntöm és elöblítem, majd kiszárítom a dolgokat, minthogy 1-2 hétig allergéneket, és baktériumokat, miegymás trutyit tenyésszek melegágyban a porzsákokban, melyek megújúlt erővel, és nagyobb tömegben közvetlenül mennek a szűrőkbe következő 1-2 hét múlva történő használatkor.
Persze tudom: dobjam ki a porzsákot minden használat után. Igen ezt kellene tenni, csakhát ez nem igazán költséghatékony megoldás, hiszen egy porzsák többnyire 4-5 alkalomra elegendő, így elvileg 2 csomag bőven elegendő egy évre ,elvileg, csak ugye én nem így használom, mert nem értek vele egyet, mert érzem a bőrömön a hatását...)
Másrészt a padlófelmosást sokkal jobban el lehet egy vizes szettes takarítógéppel végezni, hiszen sima kétszeri felmosáskor száradás után még mindíg marad por. Pedlófelületeket meg nagyon jól átmossák, és leszívják az ilyen készülékek.

Szóval nekem teszik, és a csehek, lengyelek, románok kedvelik ezt az elvileg szlovén LIV Aquafilter 2000 készüléket.
Véleményt eddig csak egyet találtam róla itt:
Nők Lapja Café (2007-01-12)
"mi agy aquafilter 2000 nevű takarítógépet vettünk lassan három éve, ettől olcsóbban.vizes porszívóként is lehet használni,nem beszélve a többi funkciójáról! nekünk nagyon jól bevált!!"
Ezek szerint elég régen üzemel, talán bírja is (feltehtőleg nem készíti ki a pára, és jól van szigetelve), és így megbízhatónak tűnik.

Nektek mi a véleményetek? Megvehető, vagy inkább felejtsem el, vagy valaki már talált más jó vízszűrős takarítőgépet a felsoroltakon kívül, amit ajánlani tud?
Gyors használatra pedig szeretnék egy másik porzsák néküli hepa filteres porszívót is.
A kettő gép együtt szerintem megoldaná a szobai körülmények miatt jelentkező tüneteimet egy tisztább otthon reményében.
Ezekre jelöltjeim az itt közkedvelt:
- Electrolux ZCX-6205 mellett az
- LG V-KC902HTM
- Mielé S5260 Cat&Dog (ez sajnos porzsákos, bár több teszt alapján is azt olvastam , hogy a világ legjobb porszívója, mert a legtisztább levegőt fújják ki a Miele porszívók, gyakorlatilag a 100% levegőn kívül 0 részecskét engednek ki, olyan hatékony a szűrő bennük, és a többi cég hepa filtere mind gyengébben teljesít, meg ugye nem ajánlott hetegik háziport tárolni egy zsákban...)
- és igen a garancia, és a szolgáltatások, meg úgy minden miatt akár esélyes egy Dyson DC20 Animal, vagy egy DC 15 Animal is, mivel kb. 2 éve gyűjtögetek egy allergiamentes komplett megoldás reményében gondolkozva (kellenek még új ágymatrac/ágynemű is, miegymás). Az Aquafilter, meg a HYLA még így is nagyon messze van, és persze csak ez jönne ki és nem több minden ,melyek szintén szükségesek.
pohikopó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2544

Esetleg lehet olyan, hogy nem adnak hozzá annyi mindent az egyik helyen mint a másikon....vagy csak ellustázták a pontos leírást....

Ez sokban különbözhet?

 

http://www.electropark.hu/elp.php?l=hu&s=0593543001205690612&m=0&p=9&pfm=4&pfg=2&pfc=14&pfs=23&bt=pdlist&btl=1&pi=1398

mattil Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2543
Mint már tudjátok, a pénteken vásárolt porszívó nem igazán vált be. Sajna csak 15-20 percet bírt, és bár két napja írtam, hogy fél órát is bír, úgy látszik az volt a csúcsteljesítménye.:-o Az átlag 15-20 perc működés. Több fórumot is végigolvastam ez ügyben, titeket is. Mindenki azt tanácsolta, hogy vigyem vissza azonnali hatállyal, és cseréljem ki egy márkásabbra!
Az eladó átvágott!A legtrágyább vacakot adta el, kihasználva a tudatlanságomat!
Nos ma visszamentem, és kicseréltem a porszívót immár egy márkásabbra. Alig kellett ráfizetni!! és így is 10ezer alatt van, összesen amit pedig mondtam pénteken is mint megfelelő árkategóriát. Érdekes ezt bezzeg nem ajánlotta pénteken az a ...

Az új porszívóm neve Zanussi ZAN2245 Állítható rajta a teljesítmény és ami érdekes, hogy a legalacsonyabb fokozaton is sokkal jobban szív, mint az előző!:-oo Adtak hozzá papír és textil porzsákot is. És ami a lényeg: direkt használtam most fél óráig és nem állt le!!

Még honlapja is van!:-o Bár nem valami marha sok minden van rajta..
http://www.zanussi.hu/node64.aspx?productid=4733&QPProducts=4734,4735,4732,4736

Kérdésem csak annyi: ez már jó lesz nekem?
pohikopó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2542

 Úgy látom az elektrolux itt a sztár :D

 

 Találtam 21.990-ért. http://www.electropark.hu/elp.php?l=hu&m=0&p=9&pi=2373 

 

 Ez jó ár?

Teaway Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2541
A harmadikat.
De ne ott, mert annál van sokkal kevesebbért is.
Előzmény: pohikopó (2537)
groovejet Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2540
a négy közül az electroluxt!
nem bánod meg
Előzmény: pohikopó (2537)
picur11 Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2539
Sziasztok!
Ma elküldtem az asszonyt, hogy nézzen meg a MM-ban egy Philips FC9160-as porszívót, hogy megfelel-e neki. Ott meggyőzték, hogy ezért az árért inkább egy Miele E 3800-ast vegyünk. Sajnos nem sok mindent találtam róla a neten. Tud valaki pár szót mondani róla? A feleségem szerint a dizájnon kívűl mindenben üti a philipset. Láttam, hogy ilyen árban van a Miele Tango Plus is. A kettő között mi a különség? Szomorú, hogy a milele.hu-n nincs fent róla semmi. :(

Előre is köszi a segítséget!

P.
pohikopó Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2538
Meg kérdés lenne még, hogy HEPA és HEPA szűrő között is van különbség? Hepa12? Nem vagyok képben ezért érdekel, mert minden porszívó jónak tűnik......de volt egy deltonunk...régi porzsákos.....ma vágtam ki a kukába...többet fújt ki mint szívott.
pohikopó Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2537

 

 Sziasztok!

 

Porszívót szeretnék venni, olcsót és jót :D

 

A lényeg szívjon fel sok port és ne fújjon ki semmi port!!! Nagyobb igényeim nincsenek. Hetente 1 alkalommal használnám egy 25 m2-es szőnyeges szoba takarírására. Persze több szobánk is van :D, de mindenki a saját szobáját takarítja a családból és nem egy időpontban, a legtöbb helyen meg burkolólap van amit inkább felmosunk.

 

Ezeket néztem, ez a maximum drágábbat nem akarok, inkább olcsóbbat:

 

 - http://www.teszvesz.hu/item305210762_dyras_aqualiss_porszivo.html

 

 - http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=21479

 

 http://www.mekka.hu/component/page,shop.product_details/category_id,121/flypage,shop.flypage_mekka/product_id,5413/option,com_virtuemart/Itemid,26/vmcchk,1/

 

 - http://www.arukereso.hu/takaritogep-c3170/solac-as-3225-p1430021.html

 

 Ha esetleg van jobb ötletetek azt is szívesen veszem. Kicsit por alaergiás is vagyok, de inkább csak a parlagfű tesz prüszkölőssé.....nekem a hyundai tetszik a legjobban, meg a dyras, de nem tudom mennyire megbízhatóak ezért is kérem a véleményeteket.

 

 A válaszokat előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2534
fakanálig

Fuck anal ? ;-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: tunderlala-3 (2529)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2533
Mert abban van anyag de nem is sziv egy cseppet sem ... ;-))
Előzmény: mattil (2522)
Teaway Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2531
"Honnan kellett volna nekem azt tudnom férfiaggyal, hogy a TRION esetleg nem-e egy frankó porszívómárka?"

Először végigolvassuk a topic-ot, utána vásárolunk!
:)
Előzmény: mattil (2528)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2529

Lóerőkről, gyorsulásról, üzemanyagfogyasztásról, köbcentikről csak a pasik beszélnek ;)

HIszed!

A pasik azt hiszik, hogy csak a fakanálig látunk! :s....jah, hogy ez a porszívó topic, bocsi.:))))

Előzmény: mattil (2528)
mattil Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2528
Figy! Fingom nem volt arról, hogy milyen porszívómárkák vannak! Honnan kellett volna nekem azt tudnom férfiaggyal, hogy a TRION esetleg nem-e egy frankó porszívómárka? Épp ezért hívtam az eladót, mert én csak annyit tudtam, hogy van itt sok-sok porszívó és én csak annyit vettem ki belőle, hogy jé ez kék, ez meg piros, és jé van közöttük olyan márkájú is mint a TV-m. Na de hogy ezen kívül melyik miben különbözött a másiktól fogalmam sem volt. Azt is tudtam, hogy nem a 20-30 ezres árúak közül szeretnék választani, de azért úgy 10-ig jöhetett. Aztán a sok közül ami volt, az eladóű ezt ajánlotta, mert szerinte ez a legjobb. Én pedig hittem neki...
Nekünk pasiknak ezek a háztartási gépek olyanok,mint amikor megkérdezem egy nőtől, hogy milyen kocsit szeretne és olyanokat mond, hogy " hát legyen piros, meg legyen aranyos," estleg a realistábbak hozzáteszik azt is, hogy "azért az se lenne rossz, ha a gyerekek elférnének". Lóerőkről, gyorsulásról, üzemanyagfogyasztásról, köbcentikről csak a pasik beszélnek ;)
Előzmény: Törölt nick (2526)
Lacivill Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2525
Mondjuk lehet, hogy akkor egy félhavi fizetésbe került a rakéta porszivó!
Előzmény: mattil (2522)
Lacivill Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2524
Felcsévélhető kábelját kihuztad a dobból?
Előzmény: mattil (2519)
groovejet Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2523
Három napon belül vidd vissza, kötelesek kicserélni. Kevés pénzt tegyél hozzá és vegyél egy normálisat.
Előzmény: mattil (2519)
mattil Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2522
Érdekes a szüleim 80-as évek elején várárolt Rakéta 9A porszívója sosem melegszik túl,akár egész nap pörög ha éppen olyan nagy a takarítanivaló és a mai napig az egyik legmegbízhatóbb berendezése a háztartásuknak.
Ha jól emlékszem egyszer volt valami kisebb baja. Akkor szénkeféket cseréltek benne fillérekért....
Előzmény: Törölt nick (2521)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2521
Olyan dolog ez mint a lom hegesztőknél tapasztalható.
Előzmény: mattil (2519)
Teaway Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2520
Aktiválódik a motorleégés-védelem, és csak lehűlés után engedi újraindítani.

Amúgy trágya az egész.
Előzmény: mattil (2519)
mattil Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2519
Vásároltam ma egy porszívót és ide írtam az ezzel kapcsolatos bánatomat:
http://mattil.blog.xfree.hu/
Valaki mondja már meg nekem, hogy ennek tényleg ez a természetes működése, hogy miután bemelegszik a motor leáll és jó ideig nem hajlandó ujraindulni hiába is kapcsolgatom, vagy egy trágya az egész?
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 2518
Bírná az, ha nem akasztanám be folyton a székek lábába, amikor visszafelé húzom...na olyankor többször szétjött már, úgyhogy én összeragasztottam :p ;)....fúúúú, de elvetemült vagyok.:s :DD
Előzmény: Törölt nick (2517)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.13 0 0 2517
Nincs vele baj mi piszkos népek vagyunk és nem sokat hasznaljuk. ;-DD

Igaz hogy a fém kontra muanyag a csőillesztésnél latszik hogy nem akar örökre megszorulni de ha baj lesz vele akkor a szigszalag szerintem segiteni fog ....
Előzmény: tunderlala-3 (2516)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 2516
Igen:) Cső illesztés hogy bírja?
Előzmény: Törölt nick (2515)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.13 0 0 2515
.... és nekem is olyan van.
Előzmény: tunderlala-3 (2505)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 2514
Mert azt a jelzőt parasztvakítás gyanánt rakták oda, nah...vágod? Hogy csilivilis legyen, jobban vigyék...ezt itt tanultam!:p ;) :)))
Előzmény: Teaway (2512)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 2513

;) :D

Előzmény: Törölt nick (2511)
Teaway Creative Commons License 2008.03.12 0 0 2512
HEPA12 az a kilépő levegőnél van. Ott nem kell telítést jelezni. Ha viszont máshol is van, ott felesleges.
Előzmény: tunderlala-3 (2510)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 2510

HEPA 12-t ír, az nem henger...sztem.

Előzmény: Teaway (2509)
Teaway Creative Commons License 2008.03.12 0 0 2509
És milyen szűrő lehet benne? Hengeres? Mer akkó felejtős! :)
Előzmény: tunderlala-3 (2508)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 2508

Ja, jó!:)) Én még annyiért vettem.

 

Azé kell a szűrőtisztítás jelző, hogy el ne felejtse.:p :)

Előzmény: Teaway (2507)
Teaway Creative Commons License 2008.03.12 0 0 2507
"25 ezer az ára."

Csak 21.990 :)
Előzmény: tunderlala-3 (2505)
Teaway Creative Commons License 2008.03.12 0 0 2506
Szűrőtisztítás-jelző az minek??
Előzmény: almaszirom (2504)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 2505

Szia!

 

Van benne HEPA, szóval abból a szempontból jó lehet, viszont nagyon kicsi a portartálya, az az 1 l iter az nagyon kevés.

 

Az Electrolux czx6205 is portartályos, mosható HEPA12 szűrő van benne, teleszkópos cső szintén, kárpittiszt. fej, két állású padlószívófej, és ehhez turbó kefe fej is van, és a tartálya 4 literes, nem mindegy.:)

25 ezer az ára.....esetleg jó alternatíva az általad kiszemelt helyett, érdemes megfontolni, 4x akkora a tartálya.:p Ez is 1800 W.

Előzmény: almaszirom (2504)
almaszirom Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2504

Sziasztok!

 

Nekem csak járólap és padlólap tisztításhoz kellene valami csendesebb alapgép, utána úgyis fel kell mosnom az egészet:) A héten költözünk, szőnyegünk még nincs is, ha lesz is, csak három-négy kisebb-nagyobb. Igazából azt sem tudom elég-e egy 1800 W teljestményű. Mi a véleményetek az alábbiról? Miért jó/nem jó? 21-22000 Ft.

 

Moulinex Kaseo porzsák nélküli porszívó

Porzsák nélküli porszívó, egyszerű ürítés, HEPA szűrő, teleszkópos fém szívócső, 73 dB(A) zajszint, két pozíciós szívófej, parketta szívófej, réstisztító fej, 1 l-es portartály, szűrőtisztítás jelző, 6 m-es kábel, 1800 W teljesítmény.

 

Láttam gumis kerekűt is (a padlólap miatt), nem moulinex, de az meg hangosabb...

 

kösszép:)

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.09 0 0 2503

Nem egy féltékeny típus.:))

Előzmény: Teaway (2502)
Teaway Creative Commons License 2008.03.09 0 0 2502
"TE a legelőkelőbb helyre már be vagy betonozva, úgyhogy nyugi!:))"

Ok...csak meg ne tuggya a zurad :P
Előzmény: tunderlala-3 (2500)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2501
Jah, most nézem, nem is írta...namindegy, biztosan siettem...vagymi...nőnap van elvégre, ma rohanás volt az élet.:D
Előzmény: tunderlala-3 (2500)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2500

Mert aláírta ő is, hogy üdv, én meg vissza automatikusan, tudod..... TE a legelőkelőbb helyre már be vagy betonozva, úgyhogy nyugi!:))

 

Tsók,

Lala

 

:D

Előzmény: Teaway (2498)
nagya2 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2499

De Tudom mert kinyomoztam:-)))

A http://www.hqvideo.hu/info/hu/w7-dj6700212d.html helyen megtalálod, itt vannak egyéb szürő alkatrészek megfizethető áron.valszeg a csövet vinni kell hozzá!!!

Hogy vagy megelégedve vele(mármint a porszívóval???)

Üdv Nagya

Előzmény: Pharaoh85 (2496)
Teaway Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2498
Üdv., lala?

Ilyent nekem sose írtál! :P
Előzmény: tunderlala-3 (2497)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2497
Hali!

A garancia papíron felsorolt szakszervízek közül hívd fel a hozzátok legközelebb esőt, valószínűleg ők be tudják szerezni, de ha nem is, legalább megmondják, hol kapsz.:p

Üdv.,
lala
Előzmény: Pharaoh85 (2496)
Pharaoh85 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2496
Hi!

Nem tudja valaki, hogy samsung porszívóhoz (9150) hol lehet turbó porszívófejet venni?

Thx
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 2495

Azéééé bírom az ilyen magasan kvalifikált eladókat, akkor mi a frásznak van ott, hogy töltse a teret? :s :DDDD

Akkor valószínűleg olyan fej lesz, mint amit Leon írt, én nem is tudtam, hogy turbókefében is van ilyen...

 

Nagyon erősen forog egyébként, ahogy Tea is írta.:p

Előzmény: NeomatiK (2493)
Leonaprofi3 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 2494
Az én Lg porszívómhoz is hasonló turbó kefét adtak és amikor például padlón porszívózok vele akkor a fejen van egy pedál és azt kell lenyomni és ilyenkor leáll a turbó kefe.Persze ez a változás csak akkor észlelhető,ha be van kapcsolva a porszívó és így elég hatékonyan lehet vele minden fajta felületen takarítani.
Előzmény: NeomatiK (2493)
NeomatiK Creative Commons License 2008.03.05 0 0 2493

Még nem vettem meg. De majd ezt is figyelem. Volt valami tólóbiszbasz a fejen, amivel lehet állítani valamit :) , de az eladó srác nem tudta hogy mit állít és én se vettem észre semmi változást. A cső nem volt rádugva, lehet hogy csak akkor van változás, ha üzemel a porszívó.

 

Teaway

Oké, mégnézem majd ezt is, hogy mennyire forgatja.

Előzmény: tunderlala-3 (2483)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.04 0 0 2492
Nekem is ilyen porszivóm van volt de kikerult autóporszivónak.
Előzmény: Törölt nick (2461)
Teaway Creative Commons License 2008.03.04 0 0 2491
"Nehezen tudom elképzelni ha a kefe a szőnyeget éri, akkor azt a levegőáramlás meg tudja forgatni."

Olyan erősen forog, hogy alig lehet lefogni kézzel.
Előzmény: NeomatiK (2482)
Leonaprofi3 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 2490
Na,ma végre megjött az LG portömörítős porszívó.Egyből kipróbáltam és végig mentem vele a lakáson, nagyon jó,halk és nagy a szívóereje is.Ez a portömörítős dolog pedig tényleg működik és amikor kiürítem a tartályt egy szem por sem száll ki belőle,mert a tartály falára tapadnak a kisebb porszemek a nagyobb kosz pedig ami összegyűlt összetömörítve egy az egyben kiesik a tartályból.Ami még jó,hogy 4 féle kombinált fejet adnak hozzá.Amúgy ez az allergiásoknak való változat és Bio Tank és Hepa 13 szűrővel szerelt.Na egyenlőre ennyit,ha valakinek van valami kérdése nyugodtan írjon és én amint lehet válaszolok.  
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 2489
Azért lehet, hogy van még hasonló árban másik fajta LG is, bár nem néztem őket.
Előzmény: nagya2 (2488)
nagya2 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 2488
Igen ez a portömörítős(az ára után biztos)
Előzmény: tunderlala-3 (2487)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 2487

Ha ennyiért már van Miéle, akkor tényleg inkább, sokkal inkább :p ...bocsánat a beledumálásért, de Sotto is olvasgat erre mostanában.:p

 

Ez amit Leon vett, ez a portömörítős?

Előzmény: Törölt nick (2486)
Leonaprofi3 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 2485
Sziasztok!Megrendeltem az LG V-KC902HTM porszívót és kedden vagy szerdán megjön.Majd beszámolok róla,hogy milyen,mert itt a forumban nem nagyon olvastam róla semmit.Amúgy az electropark-ból rendeltem és 59.990 Ft,remélem megérte az árát.
i1 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 2484
Nekem hányódik egy a pincében. (Hoover) Nem jött be...
Előzmény: NeomatiK (2480)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 2483

Az a turbó kefe fej kimondottan a szőnyegek porszívózásához van kitalálva, ahogy forog, mélyebben "felütögeti" a port a szálak közül, így alaposabban tisztítható a szőnyeg vele....tehát padlóra, járólapra nem igazán ideális, már csak azért sem, mert megőrülsz, mire azzal kiporszívózod az egész lakást, a hangja miatt, a levegőáramlástól azért van egy hangja, legalábbis az e nyémnek, nem tudom, más porszívóknál hogy van, a többiek majd megerősítenek, vagy megcáfolnak.

 

Szóval a turbó fej az egy kiegészítő plusz szokott lenni általában, attól még a normál porszívófej is ugyanúgy jár a porszívóhoz, amit állítani tudsz, hogy éppen parkettát, vagy szőnyeget szívsz vele, nemtom pontosan mi a neve ennek a fajta átlag porszívó fejnek.

 

Ha csak a turbó és a résszívó van, én legalábbis nem venném meg....

Előzmény: NeomatiK (2482)
NeomatiK Creative Commons License 2008.02.29 0 0 2482

Mintha résszívó még lenne hozzá. Miért kérdezed?

Ha nem forog az a kefe, akkor gondolom nem ér semmit. Nehezen tudom elképzelni ha a kefe a szőnyeget éri, akkor azt a levegőáramlás meg tudja forgatni.

 

Előzmény: tunderlala-3 (2481)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 2481

Az a turbókefe, igen, és általában a levegőáramlás forgatja, bár vannak elektromos turbókefe fejek is, de azok már drágább porszívóknál.

De azért nem csak ez a fej van hozzá, ugye?

Előzmény: NeomatiK (2480)
NeomatiK Creative Commons License 2008.02.28 0 0 2480

Néztem LG-t, 1800W, 350W szívóerő, fém cső, porzsákos, adnak hozzá 10 papírporzsákot. 15ezer pénz. Viszonylag nagy porzsákűrméretű, ez az egyik szempontom ha porzsákos a készülék. A kis zsákosak hamar eltömődnek. A porszívófejben a hengeren egy spirálvonalban lévő kefe van. De nem jöttem rá hogy az hogy működik, mi forgatja, ez lenne a turbókefe?

 

A Hoover márkájú porszívókról van véleményetek, tapasztalatotok, infótok?

 

Előzmény: r0226 (2476)
NeomatiK Creative Commons License 2008.02.28 0 0 2479
Kötök rá 2ezrest, ha ennyivel többet fizetsz érte :)
Előzmény: r0226 (2473)
almaszirom Creative Commons License 2008.02.28 0 0 2477

sziasztok!

 

30 ezer környékén szeretnék venni egy porszívót főleg kemény felület tisztításához, tud vki vmi tutijót ajánlani?:)

minél halkabb és minél "simulóbb" legyen:)

köszi:)

r0226 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 2476
Ja és ha nincs kitétel akkor megveheted az 5eft-os tescogazdaságost is.:-)
Előzmény: NeomatiK (2472)
r0226 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 2475
Elég bonyolult a regisztráció és jó pár nap mire fel tudja tenni a portékáját és a vaterán bankszámlaszámot is kérnek és úgy ellenőrzik le ,hogy utalnod kell 100ft-ot.
Bár megértem őket.
Előzmény: Törölt nick (2474)
r0226 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 2473
Ha mind a 2-re jó erőssen rákötsz 2000ft-ot akkor elviszem.:-)))))
Előzmény: NeomatiK (2472)
NeomatiK Creative Commons License 2008.02.26 0 0 2472

Sziasztok!

15ezer Ft-ig milyen porszívót ajánlotok? Különösebb kitételem nincs.

 

Van két régi Nilfisk porszívóm, nem tudtok gyűjtőt akit érdekelhet ilyesmi? És mennyi pénzért lehet elpasszolni?

zoomka Creative Commons License 2008.02.26 0 0 2471
zoomka Creative Commons License 2008.02.26 0 0 2470
Igen, én is ezt tanácsoltam neki, de azt mondta hogy azzal nem elég ügyes, fél hogy megkarcolja a kényes felületeket :-(
Előzmény: tunderlala-3 (2465)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2469

Köszönöm, Ő volt, tényleg. :)

A fotót majd észreveszi...:p

:)

Előzmény: Teaway (2468)
Teaway Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2468
1Kattka
#2402
-es hsz.
Előzmény: tunderlala-3 (2459)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2467

Hali!!

Sajnos akkor döglött:-(((

Üdv Nagya

Előzmény: goran78 (2460)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2465
Én is szoktam a sarkokban, nehezen elérhető helyeken csak a csővel ügyködni, de olyankor én a fejet veszem le..:P
Előzmény: zoomka (2463)
zoomka Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2464
Hétvégén a Metró áruházban voltunk, megnéztem hát a porszívókat. Ott láttam az LG portömörítős készülékét. Nagyon jópofa. Ogyanolyan elven működik, a légcentrifuga része majdnem ugyanakkora mint a 6205-nek. A portömörítése meg ha nem romlik el, akkor nagyon nagy találmány, mert a por ürítésénél tényleg nem porozhat ha össze van tömörödve. Ha jól emléxem 60 ezer volt az ára. Még mindíg nagyon magas, ahhoz képest, hogy a különbség a 6205-höz képest annyi, hogy egy műanyag lapát jobbra-balra forog és tömöríti a port. A porszűrési elve az teljesen ugyanaz. Ha 35 ezer alatt lenne az ára akkor erősen elgondolgodtam volna rajta.
zoomka Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2463

Igen, tudtam a hibájáról, nem is azért írtam, mert elégedetlen lennék vele. Csak azért, hogy legyen néhány negatívum is írva a 6205-ről. Ha valaki porszívót akar venni és elolvassa ezt a fórumot nehogy azt higyje ez maga a tökély. Semmi sem tökéletes, még a 100-ezres porszívók sem. Kompromisszumot kell hozni. Akkor jó a vétel ha vásárlás előtt tudod az összes pozitív ill negatív tulajdonságát, ezt összeveted az árral, és meghozod a döntést, vele a kompromisszumot. Én ezt megtettem.

Egyébként én is felvetettem páromnak a szigszalagos módszert, de nem tetszett neki, mert ő gyakran lehuzigálja a markolatról a hosszabbítócsövet, hogy a kényes sarkokban is összeszívja a port, de vigyázni akar hogy ne verjen le-, karcoljon meg- semmit. Ezért a fix kötés nem megengedett. Úgyhogy most gondolkodom valami könnyen oldható kötésről. (a gyár helyett)

 

Előzmény: tunderlala-3 (2458)
goran78 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2462

No Ő az!

Samsung SC4030

 

 

Előzmény: Törölt nick (2461)
goran78 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2460

Szia!

A tipusát sajnos nem tudom, majd otthon utánnanézek!

2005-ben vettük kb. 13-15eFt-ért azt hiszem.

Rettentő gyenge minőségű volt pl. egy év után elromlott a telítettségjelző, ha bakapcsoltam állandóan kiprüszkölt egy jó adag port a tetején lévő nyílás, sose volt képes teljesen felcsévélni a madzagját.

Az elfüstölés előtt kb. két percet használtam, mikor elkezdett lassulni a motor, majd halk pukkanás és 1m magasan füstfelhő jelezte, megadta magát. A szaga olyan égetett műanyagszerű volt, de nem tudom mindezt pontosan meghatározni!

Előzmény: nagya2 (2457)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 2459

Valakinek ígértem, ohgy fotózom a szivacsot, ami a tartály mögött van. Bocsánat, most nem keresem vissza a nevet.

Tessék, ez is kb olyan, mint amit ő mutatott, asszem, de ez jó pár hét után ilyen...mondjuk nálunk a poratkákon kívül nincs más háziállat.

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 2458

Szia,

 

Szerintem nincs.....csak ne szívd mellre, ha 25 ezerért esetleg a csövet össze kell ragasztószalagozni.:DDD

Előzmény: goran78 (2454)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 2457

Ja még valami, ezekben elméletileg már van termisztor, tehát leégni nemtud(elméletileg), nem lehet, hogy  a szénkeféd szált el??

Milyen szag volt

Égett bakelit??

Üdv Nagya

Előzmény: goran78 (2454)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 2456

Hali!!

Millen tipusu volt??

Most vettem 9150-est, eddig naon szuper:-))))

Üdv Nagya

Előzmény: goran78 (2454)
Teaway Creative Commons License 2008.02.24 0 0 2455
Nincs, de majd a többiek is megerősítenek.
Előzmény: goran78 (2454)
goran78 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 2454

Sziasztok!

Épp ma döglött be egy 3 éves Samsung porszívóm!

Használat alatt egyszerűen elfüstölt....

Gondolkodtam már egy ideje a 6205-ben.

6205-ös áron van valami konkurencia?

 

Köszi a válaszokat!

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 2453
Ez nagyon csendben van! :p ;)
Előzmény: Teaway (2452)
Teaway Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2452
Mér jobb az a gép, mint a tiéd?
Előzmény: tunderlala-3 (2449)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2451
Kerestem én, még antikváriumban is előjegyeztem....de Te megoldottad, köszi!:))))
Előzmény: Teaway (2447)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2450

Zseniális vagy, KÖSZÖNÖM!!!:) HOlnap be is regizek és megrendelem.:p (google ezt nem hozta...)

 

puszijel!:)

Előzmény: Teaway (2448)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2449
Na nem ám magadra venni, csak mindig félek a "gyanúsan középen négyszögletes ablakban külön figyelemfelhívással megnyitandó dolgoktól"...ráadásul most azuram laptopján vagyok...
Előzmény: Teaway (2446)
Teaway Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2448
Itt már nézted?
Előzmény: tunderlala-3 (2445)
Teaway Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2447
Online könyváruházban keresd.
Előzmény: tunderlala-3 (2445)
Teaway Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2446
Igen.
Hibás linket nem szoktam beírni.
Előzmény: tunderlala-3 (2442)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2445
 

NAGYOOOOON KERESEM!!!!!!!!!!!!!!

 

Böszörményi Gyula: Gergő és az álomvámpírok 1.

 

Sehol nem találom a neten, és boltban sem, 2006-ban adták ki utoljára....a nagylányomnak meg van az összes Gergő könyve, nagyon szeretné ezt is! :p

 

Ha esetleg valaki rábukkan valahol, nagyon megköszönnénk!:)

 

Bocsi az off-ért.

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2444
Én is! :DDD
Előzmény: meszipeti (2443)
meszipeti Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2443
Én ezt ma láttam élőbe :D
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2442
Akkor megnyithatom? :p :D
Előzmény: Törölt nick (2441)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2439
Ezmiafrászez?? Vmi. pdf-fájlt akar nyitni....:o
Előzmény: Teaway (2438)
Teaway Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2438
Bocsi, elnéztem, mégse ott van...hanem itt.
Előzmény: tunderlala-3 (2437)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 2437
Az jó ár érte!:p
Előzmény: Teaway (2436)
Teaway Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2436
Ezt a Daikin-t árulják most az EW-ben 119ért.
Előzmény: tunderlala-3 (2427)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2435

Valószínűleg azért nem zavar, mert ez sztem. erősen a jó, de olcsó porszívó kategória. Ha 3x ennyibe került volna, valószínűleg idegeskednék miatta....amikor írta valaki, hogy reklamált a cső miatt és kicserélték neki, gondoltam rá én is, aztán hagytam a fenébe....többe kerül a benzin...

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2434

HÁt, valószínűleg nagyon igénytelen vagyok, de abszolút nem zavar, annyira nem központi kérdés a porszívó nálunk, (sőt, hogy úgy mondjam szükséges és megtűrt rossz, már ami a férjemet illeti :DD) és ez leygen a legnagyobb baja, ezen kívül maximálisan elégedett vagyok vele....és mivel nem 60-80-mégtöbb ezer Ft-ba került, meg van bocsájtva neki.:D

 

Leírtam most is és az elején is, látható a fórumon, ez a gyenge pontja, aki ilyet akar venni, láthatja, tudhatja előre, ahogy Te is tudhattad. :p

Előzmény: zoomka (2431)
zoomka Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2431

A feleségem(172) panaszkodott főként hogy nem elég hosszú. Nekem meg pláne(198). De nekem minden alacsony, úgyhogy nem az én véleményem a mérvadó ebben az esetben.

A szigszalag jó megoldás egy x éves gépezetnél. De egy vadonatújnál sajnos csak szomorú.

Előzmény: tunderlala-3 (2415)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2430
Ja, akkor jó....egyefene, legfeljebb kiporszívózol vele max-on.:p :))
Előzmény: Törölt nick (2429)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2428
Akkor mégis ez lesz a gyenge pontja, ha esetleg elromlik, be sem tudod kapcsolni...
Előzmény: Törölt nick (2426)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2427
Ja, nem azért, mert már muszáj volt, hanem összeakadtam itt a légtisztítós fórumon egy sráccal (Dr. Klíma), aki egy szegedi klímás cégnél dolgozik, és forgalmaznak Daikin-t is, és olyan rendesek voltak, eljöttek ingyen és bérmentve megmutatni a totális szétszedését és tisztítását.:p FEbruárban volt valami ilyen eksön a cégüknél, és megígérte, ha járnak erre, akkor bejönnek....tök rendesek voltak!:)
Előzmény: Teaway (2425)
Teaway Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2425
Ilyen hamar? Milyen gyakran kell?
Előzmény: tunderlala-3 (2424)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2424
Ma voltak nálunk a Daikin-t karbantartani, volt náluk egy LG ArtCool klíma....húdehűha, anyáááám, de jól néz ki!!!!!!!!!!!!!!!!:p :p :p (nyálcsorgatós jel:D)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2423
Ja, de akkor nem szükséges, hogy "mindig vegye az adást"....akkor annyira nem lehet nagy gond. VAgy manuálisan, magáról a porszívóról ezeket nem is tudod kapcsolni/állítani? MOndjuk én mindig teljes drafton járatom a porszívót.:D Jah, hazudok, a függönyöket azért nem teljes drafton szoktam, és a kárpitot sem.
Előzmény: Törölt nick (2422)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2421
HÁt, tudod...most akkor nagyképű leszek: 165 centit! :D
Előzmény: Teaway (2419)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2420
És az mit jelent? Nem áll le azért, gondolom. Nemtom hogy müxik ez, sosem volt még ilyen speckós adó-vevős porszívóm....de ha azuram még sokáig mondja, hoyg megőrül a porszívó hangtól, akkor lesz!:p :DDD
Előzmény: Törölt nick (2418)
Teaway Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2419
"én meg törpe vagyok"

Az mit jelent?
Előzmény: tunderlala-3 (2415)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2417

Ezt mondtam az elején is rögtön, hogy carul van a csövek csatlakoztatása megoldva, nincs ilyen pattintó rajta...meg lehet húzni jó erősen, és akkor bírja sokáig, de előfordult már, hogy porszívózás közben kiesett.:(( Úgyhogy a múltkor berágtam és összeragasztottam, nehogy a követ összetörje, ahoyg lezúg....mert az alsó cső a fém, ami nehéz, nem szeretem, ahogy a járólapon koppan. :o :s

 

Valaki még írta is, hogy reklamált és kicserélték a csövet nála...

 

MI van a távirányítóval?

Előzmény: Törölt nick (2416)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2415
Az a másik porszívóval is összegyűlik ugyanúgy, csak nem látod...itt látványosabb.:)
Akkor Te jó magas lehetsz, mondjuk én meg törpe vagyok, úgyhogy nekem jó a cső...viszont való igaz, hogy idegesítően carul van megoldva az összeillesztés, úgyhogy én a múltkor berágtam és nemes egyszerűséggel összeragasztószalagoztam a kettőt.:P :DD
Előzmény: zoomka (2408)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2414
Te mondtad, hogy "...öööö...izééé.:)))"...vagy valami hasonlót...:D
;)
Előzmény: Teaway (2410)
zoomka Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2413

Velem lehet alkudni!

Legyen ezüstárban. :-)

Előzmény: Törölt nick (2412)
zabadakk Creative Commons License 2008.02.20 0 0 2411

 

A Ráday utca Kálvin térnél levő végén van a Philips szervíz. Mellette van egy boltjuk is. Mindkét helyen kapható a turbófej 8000 ft-ért. Olcsóbb, mintha a 64-es típust veszed meg. :-)

 

Porzsák is van ott, de írtam, hogy az elmúlt héten 800 ft-ért volt 5 db-os s-bag csomag a www.sini.hu - nál. mi vettünk 2 somaggal. :-)

Előzmény: gáz2007 (2403)
Teaway Creative Commons License 2008.02.20 0 0 2410
A huncut az te vagy! :)
Előzmény: tunderlala-3 (2401)
Teaway Creative Commons License 2008.02.20 0 0 2409
"Mitől tudja a por hogy neki oda kell bemenni :-)"

Viszi magával a légáram. Ott meg centrifugális erő miatt nem tud tovább menni.
Előzmény: zoomka (2405)
zoomka Creative Commons License 2008.02.20 0 0 2408

Első tapasztalatok(6205):

 

1. Megdöbbentő egy porzsák nélküli porszívóval mennyi por gyűlik össze! És ürítéskor mind látszik! :-)

 

2. Számomra nem lehet elég hosszúra kihúzni a teleszkópos csövet. Görnyedni kell :-( Talán lehet kapni hozzá hosszabbítós csövet.

3. Itt is sajnos műanyag szorul a fémcsőbe. Semmi pattintós összeillesztés :-(

 

4. Vége a porzsákok vadászatának. Nembeszélve arról, hogy a szaros papírstanecliket aranyárban adják!

Előzmény: tunderlala-3 (2406)
r0226 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 2407
Ha ilyen kell miért nem veszel 9164 annál van turbófej is, igaz nincs távirányítója.
Külön kb 10eft. És ott elvileg lehet kapni ahol forgalmazzák ezt a tipust.
Előzmény: gáz2007 (2403)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 2406
Szia,

Használd egészséggel, és ne aggódj, semmi gond nincs a porszívóval, szuper!:p :)
Előzmény: zoomka (2405)
zoomka Creative Commons License 2008.02.19 0 0 2405

Megérkezett a 6205-öm!

Csupáncsak 5 nap kellett és itt van :-( Tudom közte volt egy hétvége, de valakinek itt a fórumon 1 nap alatt kiszállították. Err mire kiszállítják jönnek a kritikák. Meg a porszívórol készült jó poros képek! Ha előbb látom, akkor lehet hogy visszarettenek a vásárlástól!

Gyorsan megnéztem a portartályát, hogy is működik? Nem lettem sokkal okosabb, de érdekes hogy a por egy zsákutcába összegyűlik, csak azért mert megpörgetik a levegőt egy hengerben. Mitől tudja a por hogy neki oda kell bemenni :-)

 

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 2404
Jó, lefényképezem majd, most épp töltőn vannak az elemek. Szivacsot megnéztem, én is be tudom tolni, azzal biztosan nincs gond. NÁlam is poros, bár én nem szoktam minden porszívózás kimosni, sőt kb. havonta szoktam csak...most 1-2 hete lehet benne, nem tom mikor mostam pontosan. De szerintem nem gond, ha ezek a szűrők porosak, végül is e zért vannak ott, hogy a motor és a hepa felé lezárják az utat az esetlegesen a tartályból kikerülő finom portól. Az a rész, ahová a tartályt berakod, nálam teljesen pormentes, még nem is törültem ki mióta meg van a porszívó. Szóval működik ez a rendszer, a hepa pedig hófehér, azóta is (okt. közepe), szóval én nem látok aggodalomra okot, biztos, hogy nem jut ki por sehol belőle....ha nem lenne ott ez a szivacs, akkor biztosan, de hát erre van kitalálva végül is.:p

Majd fotózok azért.:)
Előzmény: 1Kattka (2402)
gáz2007 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 2403
Sziasztok !

Tudnátok-e segíteni abban, hogy a megrendeleés előtt álló Philips FC9166-hoz hol, és főleg mennyiért lehet turbókefét kapni ? Köszi előre is !
1Kattka Creative Commons License 2008.02.18 0 0 2402
Én meg arra gondolok,hogy valahol nem zár jól a tartály,vagy a szivacs nem zárja le jól a tartályt,mert végül is ott jön ki rengeteg por.A képeken is látszik.Légyszi fényképezd már le a szivacsodat porszívózás után,hogy az oldalán neked meddig poros a szivacs,arra lennék kíváncsi.Szerintem vékonyabb a szivacs,mint kellene,mert lötyög a tartójában és a a tartály között.Tehát nem tölti be a rendelkezésére álló teret.Be tudom nyomni a rács feöl 1,5 cm-t a tartály felé.
Előzmény: tunderlala-3 (2400)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2401
Huncut, aki "rosszra" gondol!:DDD
Előzmény: Teaway (2398)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2400

Hát, ennek én is szeretném tudni a nevét, de hogy lehet óvatosan folyó víz alatt átmosni, az biztos, mert egyszer már én is átmostam, mióta meg van a porszívó, hamarosan át fogom megint...de az enyém nem így teliben piszkos, hanem inkább csak egy csillag alakú foltban.

Az a vastag szivacs, plusz ez akadályozzák meg, hogy a motor és a hepa felé a piszok átkerüljön, szóval végül is ez a funkciójuk, csak valahogy nálad tényleg úgy tűnik, hogy gyorsabban piszkolódnak...de szerintem ezt az állatok simán megmagyarázhatják....asszem....

Előzmény: 1Kattka (2397)
1Kattka Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2399
:))))
Előzmény: Teaway (2398)
Teaway Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2398
"mert a cica csak szőrös"

ööö...izé...:)))
Előzmény: 1Kattka (2397)
1Kattka Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2397
Kösz a választ,még jó,hogy nem mostam ki amit hepának hittem:)))
Az az igazság,hogy kertes házban lakunk,és a kutyi is bejön néha stikába,amikor én nem vagyok otthon,mert a cica csak szőrös,de nem jár ki az udvarra,csak nyáron.
De ez még nem igazolja,hogy szerintem valami nem jól záródik a gépen mert a szivacs mellett is kijön egy kis por,ez lehet azon a fehér szúrőn.az tulajdonképpen akkor mi,ha nem a hepa.És mikor kell cserélni és hol lehet venni,milyen néven?A régi porszívómban is violt ilyen cserélhetős filter,de azt akárhol lehetett vásárolni.
Előzmény: tunderlala-3 (2396)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2396
Szia,

Az a fehér nem a hepa, ahogy meszipeti írta, az hátul van.
Valószínűleg a cica miatt lehet nagyobb a por/piszok a lakásban, mert nekem még most sincs ennyire piszkos ez a fehér szűrő, és a szivacs sem ennyire piszkos, amikor kb. havonta kimosom vízzel.....de a macsek ezt is megéri, én is imádom őket...sajnos most nincs cicánk.:(
Előzmény: 1Kattka (2394)
meszipeti Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2395
Az a fehér ami nagyon koszos az nem a HEPA!! Ez a motor előtti szűrő de nekem is koszos csak nem ennyire még 3hónap után is :D A HEPA az ott van ahol kifújja a levegőt!A két kapcsoló között.
Előzmény: 1Kattka (2394)
1Kattka Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2394
Sziasztok!
Szeretném,ha valaki megmondaná,hogy ez normális e,hogy 6 hét alatt ennyire koszos lett a hepafilter,vagy valami nem jól záródik.Hetente 3x porszívózok és minden alkalommal kiürítem a tartályt és ki is mosom a tartályt és a szivacsot.A filtert nem.Tehát a kimosott tartály ilyen a porszívózás után,minden alkalommal,és a szivacs is.Normális ez,vagy ereszt a drága valahol.Egyébként imádom a porszívót,meg a turbó kefét is.Van egy pezsa fehér cicánk,és mindig tiszta szőr minden.és a szivacs,ami előtte kivolt mosva

hepafilter,és itt még nem is látszik anyira,amennyire  koszos:(a szivacsnál is ilyen koszos
és a szivacs,ami előtte kivolt mosva
nyikszi Creative Commons License 2008.02.17 0 0 2393
Látom megoszlanak a vélemények erről. Végülis nem drága, de sztem maradunk mi is a prontónál (ez az ami nem jutott eszembe :) ). Köszi mindenkinek az infót!

Ja és megint lenne egy kérdésem: amikor porsízvóztam tegnap, egyszercsak egy kicsit olyan bugyborékoló hangja lett, mintha valami egy kicsit megakadt volna a "torkán" vagy a fene tudja. Aztán elmúlt. Lehet tényleg csak valami megakadt? Bár nagy dolog nem került bele semmi :(
Előzmény: tunderlala-3 (2384)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2391

Én sem szoktam minden porszívózás után kimosni  a tartályt, és a tartály utáni szivacsot. Kb. havonta egyszer mosom el, egyébként csak kiöntöm a szutymót belőle és annyi.

 

Márkaboltban van hepa. De azt mondják, hogy kb. 4x mosható. Ne nagyon áztasd szerintem, először folyó víz alatt óvatosan próbálkozz vele, meglátod, segít-e rajta....ha nem, akkor mondjuk langyos perwoll-os vízbe, de csak rövid időre, azért mégis csak egyfajta papír, nehogy szétmálljon a vízben.

 

Tallózás, feltöltés, és beszúrás....ezt szoktam kihagyni én is sokszor, anélkül nem megy fel a kép.

 

Jó éjt!

Előzmény: 1Kattka (2389)
Teaway Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2390
Új kép ---> Tallózás ---> Feltölt ---> Beszúr
Előzmény: 1Kattka (2389)
1Kattka Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2389
A linket már előttem leírták.6205--m van.És baromi piszkos a hepafilterem.Holnap lefotózom és felrakom.Félek kimosni,hátha szétmegy és nem is tudom,hol tudok ilyet venni.Persze gondolom a márkaboltban biztos van.Persze nem tudom,hogyan kell fotót felrakni.Ha segítenétek,akkor megköszönném.Nem tudom mit nem csináltam jól,hogy olyan piszkos lett.Alkalmanként kiürítem a portartályt és ki is mosom a szivaccsal együtt.
Jóéjszakát mindenkinek!
Előzmény: tunderlala-3 (2384)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2388
HÁt,nemtom.....én változatlanul arra tippelek egyébként, hogy túl sokat várt....
Előzmény: Törölt nick (2385)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2387

Hú, csak hogy lehet kapni!!! :p Ennyiért.:s :D

 

És ez jóez?:O

 

MInek kell a víz alatt benyomni a portisztítás gombot, nem mindegy, úgyis belógatom a víz alá. És ez mitől elektrosztatikus? Mert az nem elég, hogy forog, vonzania is kell a port.....az El. legalább vonzza....nemtom elképzelni, hogy max. 3 percig egyébként, ez fura....

Előzmény: Teaway (2386)
Teaway Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2386
Előzmény: tunderlala-3 (2384)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2384

Szia Kattka,

 

Én még ilyen teleshopos portörlőről nem hallottam, hogy müxik ez? Forog és valami szívja a port belőle ki folyamatosan? Linket tudsz adni hozzá? És ez mennyibe kerül?

Lehet, hogy tájékozatlanságom miatt volt nekem meg fura az, hogy annyira elégedetlenkedsz ezzel az Electrolux portörlővel, ezért írtam, hogy nemtom mit vártál a pénzedért....nem bántásból, bocsánat, de egyszerűen nem tudtam, mit vártál....

 

Neked is a 6205 van????:O Mert akkor furcsa, hoyg annyira piszkolódik a hepa.

Én október közepe táján vettem a porszívót, azóta napi használatban van, de még mindig hófehér. Ráadásul az előszobában parkírozik rendszeresen, mert minden alkalommal, ha valaki bejön, összeszívom a cipőjéről lehullott sarat....természetesen, nem vendégről van szó, ilyen esetben, csak miután távozott....bár lehet, hogy a kezébe kéne nyomni a porszívót.:D

Szóval durva piszok is kerül bele, mégis hófehér a Hepa azóta is....nem értem, a tiéd miért koszos, feltéve, hogy neked is a 6205 van....

Előzmény: 1Kattka (2382)
1Kattka Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2383
bocs,hogy 2x vagyok,de nem tudom,hogyan lehet törölni,valamiért elment a javítatlan írás is a fórumba.
1Kattka Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2382
Szia tündérlala!
Véletlenül benéztem a fórumra és itt van az-i dézlek -
"aki vett, de rajta nagyon látszott, hogy zsigerből utálta az első pillanattól, mert 5 ezerért kb. azt várta, hogy letörölget helyette, vagy nemtom, fel volt háborodva, hogy ez csak egy portörlő pamacs..... úgyhogy egyik nap megkapta, másnap már cserélte is vissza....szóval"
Kicsit rosszul esett, mert én azt írtam,hogy 3 perc alatt vesztette el az antisztatikus erejét és utána kihullott a por belőle.Ezért 3 percenként ki kellett szivatni.Egyébként azt gondoltam,hogy kb.olyan elven működik,mint a teleshopos forgós portörlő.Gondoltam a motorja a porszívó és a portörlő részt vettem meg hozzá ami majd forogni fog és így tudok port törölni,hogy közbe be is szívja a port,míg forog.Én ehhez képest sokalltam az árát,hogy csak egy sima portörlő volt.
Na mindegy.Csak azért ugrottam be,mert megakartam nézni,másnak is ilyen gyorsan koszolódik e a hepafilter.Nekem már nagyon piszkos,és még csak 6 hete használom.A szivacsokat minden alkalommal kimosom és a tartályt is.
1Kattka Creative Commons License 2008.02.16 0 0 2381
Szia!Véletlenül benéztem a fórumra és itt van az-idézlek-
"aki vett, de rajta nagyon látszott, hogy zsigerből utálta az első pillanattól, mert 5 ezerért kb. azt várta, hogy letörölget helyette, vagy nemtom, fel volt háborodva, hogy ez csak egy portörlő pamacs..... úgyhogy egyik nap megkapta, másnap már cserélte is vissza....szóval"
Kicsit rosszul esett, mert én azt írtam,hogy 3 perc alatt vesztette el az antisztatikus erejét és utána kihullott a por belőle.Ezért 3 percenként ki kellett szivatni.Egyébként azt gondoltam,hogy kb.olyan elven működik,mint a teleshopos forgós portörlő.Gondoltam a motorja a porszívó és a portörlő részt vettem meg hozzá ami majd forogni fog és így tudok port törölni,hogy közbe be is szívja a port,míg forog.Én ehhez képest sokalltam az árát,hogy csak egy sima portörlő volt.
Na mindegy.Csak azért ugrottam be,mert megakartam nézni,másnak is ilyen gyorsan koszolódik e a hepafilter.Nekem már nagyon piszkos,és még csak 6 hete használom.A szivacsokat minden alkalommal kimosom és a tartályt is.
r0226 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2380
Igen, pikk-pakk eltömödik a hengeres szűrő és annyi a szívásnak vagyis akkor jön a szívás.:-)))
Előzmény: tunderlala-3 (2378)
r0226 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2379
Ezt már mondtam nagya2-nek is a dysonnál a levegő útja 3-4x talán ezért kisebb a szívtelj. de jobb a szűrése.:-))))
Előzmény: zoomka (2369)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2378
Meraz hogycsinyájja? VAgy sosenem szív?:D
Előzmény: Teaway (2377)
Teaway Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2377
"majd mikor megtelik nem szív egyáltalán. Egyszóval ez a tulajdonság a porzsák nélküliek sajátja. "

Kivéve azokat, amelyekben hengeres szűrő van középen.
Előzmény: zoomka (2369)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2376

Ez egy nyeles portörlő, henger alakú tartója van, a csőre szerelhető (gondolom oda, ahol luftot lehet adni neki). Miután letörölted a port vele, visszarakod a tartójába, ha a porszívót bekapcsolod, akkor megforgatja a müa. tartóban, így az összegyűjtött port kiszívja belőle és egyúttal feltölti újra elektromossággal, hogy a köv. törölgetésnél megint magához vonzza a port.

 

Én úgy tudom elképzelni, hogy takarításnál bemész egy szobába, először letörölgetsz (egyébként is így kellene:)), aztán mikor végzel vele, visszarakod a helyére, kiporszívózol és így folytatod szobáról szobára..mire a köv. szoba kerül sorra, megint tiszta és sztatikus, mert míg az előzőt kiporszívóztad, feltöltődött és a por is eltűnt belőle.

 

Szerintem jó lehet, bár kicsit drágállom, 5 ezer körül van. De ha azt nézzük, hogy a pronto portörlő pamacs utántöltő is mennyibe kerül, és az eldobós, akkor lehet, hogy megéri. Jó lenne ha valakinek lenne és megírná, hogy valójában milyen, mert valaki volt már itt, aki vett, de rajta nagyon látszott, hogy zsigerből utálta az első pillanattól, mert 5 ezerért kb. azt várta, hogy letörölget helyette, vagy nemtom, fel volt háborodva, hogy ez csak egy portörlő pamacs..... úgyhogy egyik nap megkapta, másnap már cserélte is vissza....szóval nemtom....

 

Én még a kárpittisztító hengeres körkefés fejen gondolkozom.:p

Előzmény: nyikszi (2375)
nyikszi Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2375
Aha, az. OK köszi, tényleg lehet csak én érzem annak :) Egyébként tényleg nagyon jó :) Olvastam a leírásban, hogy van egyes típushoz portörlő kiegészítő. Az mi? Van értelme, mert azt a bolyhos izét szoktuk használni, amit régebben agyon reklámoztak, ez valamivel többet tud vagy csak parasztvakítás?
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2374

A 6205 van? Nem találom különösebben melegnek, persze meleget fúj, de az előző is ugyanígy volt....sztem. nem extrém, más sem említette még, hogy melegnek találná.....

Pedig én sokáig járatom, mire végigmegyek vele az egész lakáson.

Előzmény: nyikszi (2372)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2373

HÁt igen, merhogy rá vagy kattanva.:)) MIndenkinek kell, hogy legyen valami mániája, különben túl normálisak lennénk még a végén.:DDD

 

Jah, nehogy elfelejtsétek, ma VAlentin nap. :p bocsánat, Bálint!

Előzmény: Törölt nick (2371)
nyikszi Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2372
Nos, csak most van időm írni az Electrolux porszívóról, amit Ti ajánlottatok. Nagyon elégedett vagyok vele, még egyszer köszi a segítséget mindenkinek :D

Egy kérdésem van vele kapcsolatban, mert volt egy Siemens régi porszívónk, de az közel se szívott ennyire, viszont a meleget se fújta ennyire. Ez normális ennél?
Előzmény: tunderlala-3 (2239)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2370

HÁt, nekem már fogalmam sincs, hány W is pontosan az El. 6205 szívóereje, erről már többször volt szó itt, nem könnyű megtalálni, a használatijában nincs benne.:o

De tény, hogy nekem ennél erősebb porszívó nem is kellene, bőven elég, a szőnyegen is egyszer ha végighúzod, mindent egyből felszed. Ha ennél erősebb lenne, már nagyon kellene bírkózni vele, és luftot hagyni neki a csövön, akkor meg már tulajdonképpen minek annyira erős, ha le kell gyengíteni. Szóval elég. És asszem, hogy azt derítették ki, hogy mégsincs 340 W....már nemtom....

 

MOndjuk 100 eFt nekem porszívóban már a nagyon drága kategória, olcsóbban is lehet megfelelőt kapni. DE tökéletesen megértem, ha valaki erre van rákattanva, mármint, hogy a porszívózás a heppje...nekem meg a mosás olyan.:D A porszívó az csak olyan szükségszerűség, én  nem is nyomozgattam hosszasan utána, egészen véletlenül vettem ezt, megláttam a boltban és megtetszett, szerencse, hogy "előképzettség nélkül" is jó választás volt.:p

Előzmény: zoomka (2369)
zoomka Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2369
A Dyson működését is így gondolom. Végig szívja a 280W-ját, majd mikor megtelik nem szív egyáltalán. Egyszóval ez a tulajdonság a porzsák nélküliek sajátja. Szóval az Electrolux 340W végig, a Dyson meg 280W végig. Nem kevés ez egy kicsit?
Előzmény: tunderlala-3 (2368)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2368

Ha úgy érted, hogy onnantól megint szuperül müxik, akkor igen. Ez volt a baja....egyik pillanatról a másikról romlott le a szívóteljesítménye, előző nap is használtam, akkor még nem vettem észre, és most hirtelen besokallt. MOndjuk az kis átmérőjű hengeres része is nagyon televolt, amiben az a kúp alakú rácsos szűrő van, lehet, hogy az volt a fő gond, nem is az, hogy maga az "alaptartály" fullon volt szinte.

Előzmény: Teaway (2367)
Teaway Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2367
Tehát azt mondod, hogy csak kiöntötted, tartály vissza és minden ment tovább?
Előzmény: tunderlala-3 (2366)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2366
Nem vonom kétségbe, hogy dyson-éknál így van, de mint tegnap észrevettem, electroluxéknál nem. Azt hittem, hogy elromlott, mert még a hangja is más volt, és alig szívott. Nagyon tele volt, hanyag voltam az utóbbi időben.....kiürítettem és vígan müxik, mint előtte, szóval tényleg az volt a baja. És az az érdekes, hogy nem vettem észre, hogy szép lassan fokozatosan gyengülne napról napra, előtte még totál jól szívott, semmi nem tűnt fel, és a köv. bekapcsolásnál érte el azt a szintet a telítettség, amikor már aszonta, hogy namostmáakkó üríccsé rögtön! :p
Előzmény: Teaway (2364)
Teaway Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2365
Nem vitatom a Sirtec érdemeit!
Előzmény: nagya2 (2363)
Teaway Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2364
"Még egy adata a Dysonhoz: 280W szívásteljesítménye van. Nem kevés ez egy picit?"

Nem, mert ez akkor is ennyi, ha fullra tele van a tartály.
Előzmény: zoomka (2359)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2363

Sirtec is nehéz!!!!!

Több "neves" táp-ban az ő belsöségük található!!

Üdv Nagya

Előzmény: Teaway (2353)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2362
Ja értem, vicces.:)))
Előzmény: Törölt nick (2361)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2360
Na most már csak megkérdezem, mert mindenhol itt az indexen azt látom, hogy az "e" helyett "k"-t írnak, ha ezer Ft-ban akarnak beszélni.....mi ez? Biztosan nagyon lemaradtam, de nem tudom....:(
Előzmény: zoomka (2359)
zoomka Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2359

Ma megrendeltem a 6205-öst az electropark-ból. Legnagyobb sajnálatomra csak hétfőn szállítják ki. No de sebaj. Remélem beválik!

 

Dyson-ra nem adok ki 100kHUF-ot. Nagyon sok pénz az egy porszívóra.

Amerikai fórumokon is azt olvastam hogy $500 egy porszívóra drága nagyon.

Ezzel szemben aki megvette az azt nyilatkozta róla, hogy minden centjét megéri.

Még egy adata a Dysonhoz: 280W szívásteljesítménye van. Nem kevés ez egy picit?

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2358
Jó, azért valami rémlik, mert futtában csak rápillantottam, de fogalmam sincs, hogy az a doboz micsoda akkor, amit mutattál, hogy 15 ezer, mert akkor az nem csak egy ventillátor, ha jól értem....

Jajjj, de kínzol!!! :))))) Nyilvánosan, ráadásul! :o :D
Előzmény: Teaway (2356)
k2fron Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2357
Csini... Jó kis FPS táp?
Előzmény: Teaway (2356)
Teaway Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2356
Így néz ki szétszedve.
Előzmény: tunderlala-3 (2355)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2355
Ja, hogy ez nem csak egy ventillátor??? :D HÚdenagyonhülye vagyok hozzá.....:s :(((
Még az életben nem néztem meg soha egy szétszedett számítógépet, valahogy nem volt késztetésem rá, de most megnézem azéis, ha majd szétkapja azuram megpucolni.
Előzmény: Teaway (2353)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2354
Ja, bocsánat, azt hittem, hogy az electrolux-ról van szó, figyelmetlen voltam...
Tényleg....akkor meg írni kell nekik, hogy hibás az infó a honlapon.
Előzmény: r0226 (2352)
Teaway Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2353
Kétszer annyi.
És nem csak a venti miatt.
Vastag lemezből készült a doboza, bazinehéz, van benne anyag rendesen. Nem olyan kis pléh-vacak pillekönnyű szarok, amikben hulladék elektronika van. De a nép azt veszi, mer ocó:)
Előzmény: tunderlala-3 (2348)
r0226 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2352
Nem elektrolux hanem philips.:-))
Ez nem online boltok hanem a Magyar forgalmazó hibája.
Nézz és láss. itt
Előzmény: tunderlala-3 (2336)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2351
Naez olcsóbb, köszönöm.....téééélllleg, halk? :D
Előzmény: nagya2 (2349)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2350

Vááááá hülle én helyesbítek!!!!!!

7700huf

 

Előzmény: nagya2 (2349)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2349

Az enyém sirtec táp a mustárba vettem(mistral) most lesz 1 éves 370W-os 12cm ventivel jó halk 7700huf

 

 

 

 

 

 

 

77700ft

SIRTEC 12CM HPC-370-P12S

Előzmény: tunderlala-3 (2348)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2348
Ez mit jelent, a tiéd drágább? Ez se occsó éppen, egy vacak ventillátorért.:s
Majd megpróbáljuk előbb megtisztítani, szerintem már tele lehet porral, és ha nem jobb, akkor muszáj lesz venni bele valamit, ilyenkor este már nem szeretem járatni, olyan hangos.:((
Előzmény: Teaway (2346)
Teaway Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2347
Sajna az én Dyson project-em még szunnyadó állapotban leledzik, de rajta vagyok a témán.
Előzmény: nagya2 (2342)
Teaway Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2346
Nekem Nexus van, de a belsejük ugyanaz (magyarul csak a címke más, meg az áruk).
Tényleg hangtalan.
Előzmény: tunderlala-3 (2345)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2345

Te aztán értesz hozzá, hogy meglepetést okozz az embernek.....ilyesmire emlékezni!:O :D

Köszi!!:)

 

Neked ilyen van? Csendes?

Előzmény: Teaway (2344)
Teaway Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2344
Itt találod.
Előzmény: tunderlala-3 (1299)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2343

Szia!:))

 

Műszaki beállítottságodat figyelembe véve ez egy nagy szétszedés lesz, úgyhogy valószínűleg nem ugranak majd s..gest a csipkebokorba örömükben.:o :s :DDD

De Te csak legyél eltéríthetetlen....és vidd a fényképeződet! :p ;) :))

 

Előzmény: nagya2 (2342)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2342

Nyahumm mindendenkinek:-))

Képzeljétek itt volt nálunk az asszony unokatesója a sógoroktól, és találjátok ki millen porszívója van!!!!!!!

nem nem electrólux, nem nem samsung,nem nem Lg,hanem , nem nem Miele, hanem DYSON, cirka 300eu volt eksönbe.

Nagyon megvan vele elégededve, ha 2 hónap múlva menek hozzájuk majd jól szétszedem:-))))

Üdv Nagya

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2341
Én arra emlékszem, hogy azt írták, hogy az a "kosztömörítő lapát" hamar beadja az unalmast.
Előzmény: Leonaprofi3 (2339)
zabadakk Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2340

HALLÓ Philips Tulajdonosok!

 

A Sini cégnél (www.sini.hu) 869 Ft-os áron lehet 5 darab E200-as S-bag Classic porzsákot venni.

 

Mi már vettünk két csomaggal. :-)

Leonaprofi3 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2339
Igen és néztem is már,de nem találtam ezt a hozzászólást.Ahogy meg néztem külföldi honlapokon ott csak jót írtak róla.Csak azért kérdeztem hátha itt is van valaki akinek van valami tapasztalata ezzel a készülékkel kapcsolatban.Ha esetleg valakinek sikerül megtalálnia azt az egyetlen negatív hozzászólást az belinkelhetné.Köszönöm
Leonaprofi3 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2337

Sziasztok!Szeretnélek megkérdezni titeket.hogy ez az LG kompresszoros porszívó tényleg olyan jó-e mint ahogy reklámozzák és megéri-e ezt az árat kifizetni érte?

http://www.electropark.hu/elp.php?l=hu&s=0477171001202814677&m=0&p=9&pfm=7&pfg=2&pfc=14&pfs=23&bt=pdlist&btl=1&pi=2497

A válaszokat előre is köszönöm.

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2336

Jah, az lehet, de az  nem az electrolux reklámja, az online bolt sara.:((

A gépen szembetűnő helyen fel van tüntetve, hogy Hepa12, nem is lehet nem észrevenni...

Előzmény: r0226 (2335)
r0226 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2335
Akkor olvasd el a neten a leírását a gépnek bármelyik online boltban.:-)))
Előzmény: tunderlala-3 (2323)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2334

Electroworld akció!!!!!!!

http://www.akciok.electroworld.hu/fast/akcios.html

Üdv Nagya

nagya2 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2333

Hali!!

Tapasztalat:a forgóréz adja meg elöbb magát mint az állórész:-)

Üdv Nagya

Előzmény: BFKVV (2330)
kutyus213 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2332
Üdv Mindenkinek!
Hadd kérdezzek már valamit elsősorban turbókefés philips tulajdonosoktól. Mint nemrég írtam boldog tulajdonosa lettem nemrég egy fc9164-nak (csak ajánlani tudom). A turbókfe a második alkalomtól kezdve hol forog, hol nem. Ha elkezdem gyaszatolni vele a szőnyeget, csak beindul valahogy. Jó ötlet lenne kicsit bezsírozni, ahol találkozik a tengely meg a forgó rész? Merthogy szétkaptam rögtön, hátha csak elkoszolódott, de nem, tökéletesen tiszta belül.

Aztán elkeztem nézegetni, hogy is működik, és nem értem, mi változik a rövidebb ill. a hosszabb szőnyeg-szál állítással. Ennél nem kellene egy kicsit lentebb vagy fentebb emelkednie a hengernek a két különböző fokozatnál, mint ahogy pl a kombi szívófejnél? Mert nálam teljesen egyforma pozícióban marad. Másoknál hogy van ez? Amit a váltókar mozgat, az csak bbelül egy kis fekete műanyag lap, vízszintesen ide-oda csúszik ez minden. Van az illető részletről fotóm is, ha valakit érdekel, felteszem ide, de nem akarok most tovább fárasztani senki. Esetleg megnézné-e akinek ilyenje van, hogy változik-e a kefehenger pozíciója? Kifogtam valami selejtet? Köszönöm előre is.
Teaway Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2331
1100 vízoszlopmilliméter = 10,78 kPa
Előzmény: BFKVV (2324)
BFKVV Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2330
Kevesebb port fúj vissza :D Ha nagyon akarnék, tudnék olyan szerkezetet tákolni, melybe belehelyezhetnék egy HEPA szűrőt... viszont akkor még annyira se szívna, mint most, és félek, hogy akkor a motor hűtése nagyon leromlana. A vége meg az lenne, hogy a motor állórésze leégne.
Előzmény: tunderlala-3 (2329)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2329
Ja értem, szóval nagy porszívómágus vagy.:) De Hepa szűrőt gondolom nem tudtál belerakni, így meg azért többet visszafúj, mint amennyit beszív....
Előzmény: BFKVV (2326)
Lacivill Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2328

oór=por

 

Előzmény: Lacivill (2327)
Lacivill Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2327
Meg a oór amit hátul kifúj!
Előzmény: BFKVV (2326)
BFKVV Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2326

Ilyen porszívóm van, és nagy becsben tartom, mindemellett pedig rendszeresen használom (van amúgy egy Philips Triathlonunk is). A doboza kivételével minden tartozéka megvan, és ráadásul teljesen eredeti állapotában! Szerkesztettem hozzá egy egyenirányítóhidat, egy simítókondenzátort és egy ellenállást tartalmazó "turbózót", így a motor 360W helyett kb 550W teljesítményt vesz fel. Határozottan jobban szív, sőt, kijelenthetjük, hogy így már szív, nem csak szipákol. És még így is az orosz utasításban leírt, maximálisan megengedet 1,9 A áramerősség alatt marad az áramfelvétel. Két rákfenéje van a dolognak: a szénkefét így nagyon eszi, és 20-25 perc használat után igencsak felmelegszik.

 

Valahol úgy olvastam, hogy az én kis öreg gépemnek a szívóteljesítménye 275 watt, és azt írták, hogy ez a vízoszlopmilliméterben kifejezett szívóteljesítményből kiszámítható. Csak azt nem tudom, hogy hogyan. Erre akartam rákérdezni.

 

Előzmény: tunderlala-3 (2325)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2325
Szia,

Én még élénken emlékszem gyerekkorom rakéta porszívójára, hát, azzal csak vakarászni lehetett a szőnyeget, meg tologatni a morzsát a kövön, parkettán, mire végre többszöri próbálkozásra sikerült felszívnia.:s :D
Ez a 360 W motorteljesítmény azért megmagyarázza ezt, a mai porszívók 1800-2000 W-osak általában....bár tudom, hogy nem ez a szám mutatja meg konkrétan, mennyire erősen szív egy porszívó, de azért csakjelent valamit.....:p

Ezt mint kultúrtörténeti érdekességet kérdezted meg, vagy ilyen porszívód van?
Előzmény: BFKVV (2324)
BFKVV Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2324

Sziasztok!

 

Tudnátok egy kicsit segíteni? Kérdés: Hogyan számítsam ki, hány watt a szívóteljesítménye egy porszívónak, ha ismerem a vízoszlopmilliméterben megadott szívóteljesítményt?

Pl: 1958-as Rakéta porszívó eredeti orosz kezelési útmutatása ezt írja:

szívóteljesítmény: 1100 vízoszlopmilliméter

Motorteljesítmény: 360 Watt

Motor fordulatszáma: 12200 1/perc

Egyéb, érdekes nincs benne.

Köszi előre is a segítséget!

 

Üdv: Szeberényi Marci

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2323
Nem reklámozzák hepa 13-al, egyértelműen rajta van a gépen, hogy hepa 12....ami egyébként bőségesen elegendő egy porszívóba.:p :)
Előzmény: r0226 (2321)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2322
Hahhhh, ha olyan vizünk lenne!!! :p Tudom miről beszélsz, gyakran vagyunk SArudon. Mindig azt hiszem ott, hogy még mindig tusfürdős/szappanos vagyok, mert annyira lágy a víz....itt bezzeg....:s :((
Előzmény: Törölt nick (2320)
r0226 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2321
Nem is veszek elektrolux de még lux porszívót sem maradok a philips-nél.:-)))
Bár ott is hepa 13-mal reklámozzák és csak hepa 12 van hozzá.:-)
Előzmény: Törölt nick (2316)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2320
Mi a Tisza vizét isszuk mossuk igy az már alapból lágy valamennyire ...
Előzmény: tunderlala-3 (2319)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2319
NÁlam sem csörömpöl a mosógépben, mert azt a mágnes golyót használom benne.....ha nem, és calgont sem rakok, akkor már egy hét alatt látszik a dobon, hogy vízkövesedni kezd. Illetve ezt az előző gépemnél láttam, mert az felültöltős volt, azoknál látod a dob külső oldalát, azon rögtön megjelenik a vízkő, ha kemény a víz, márpedig nálunk nagyon kemény. MOst már elöltöltős gépem van, ezért nem bízom a véletlenre, mert a dob belseje mindig csilivili, szóval becsaphat. Ezért hetente kb. 2x rakok Calgont is, mindig olyankor, amikor magas hőfokon jár a gép, hadd dolgozzon az is, ha a golyó esetleg bekrepálna. Az sem örök életű, ahogy a marketing dumában mondják, mert az első golyóm kb. 5 év használat után mondta, hogy ennyi volt, és elkezdett szépen vízkövesdni a gép, akkor vettem egy újat. De az elöltöltősnél ezt már nem fogom látni, úgyhogy kb. 5 évente veszek bele majd mindig újat és megy a calgon a 60 és 95 fokos mosások mellé.

Ahol nálunk nagyon szembetűnő, az a fürdőszoba és a konyhai mosogató, egyik nap levízkőoldózom, csilivili, 2-3 nap múlva már ott a vízkő mindenhol.:(((( Az új kv-főzőmet alig egy hónap alatt tömítette el a vízkő, ez máshol állítólag 2-3 hónap...nálunk sajna ennyire.:s :(((
Szóval ezért mondtam, hogy ha nem működne ez a vezetékre rakható izé, akkor úgyis észrevenni a csaptelepeken, mosogatón egyből.
Előzmény: Törölt nick (2318)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2318
Amit néztetek tegnap, a gázos téma, na az már más, nehezebben ellenőrizhető, de a vízkő az egy olyan, hogy egyből ott van és agybajt kapsz már a puszta látványától...:s :DDD


Szerintem meg pont forditva van. Eddig sem csörömpölt a vizkő a mosógépem alján es ezután sem fog. De hogy mennyivel van kevesebb egy ilyen placebótól azt nem tudom. Ellenben ha a muki nem bohóckonda annyit hogy ide tekerem meg oda hanem csak mutatná azt hogy most ennyi fok majd felteszem a cuccot es ennyivel nőtt es meg vagatlan lenne a folm akkor elkezdemék hibbi benne. De igy ... ?
Előzmény: tunderlala-3 (2312)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2317
De ő pont azt írja, hogy a marketing duma ellenére igaz....neki van ilyen, és azt mondja, működik.
Előzmény: Törölt nick (2316)
r0226 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 2315
És melyik cégnél nem hablaty amit írnak?:-))))
Mindegyiknél van egy marketing szöveg.:-)))
Előzmény: zabadakk (2313)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.09 0 0 2314

Hát, nem könnyű veled, a zasszony nem panaszkodott még miatta? :DDDD

MIndiiiiig elbizonytalanítasz. :(

 

:)

Előzmény: zabadakk (2313)
zabadakk Creative Commons License 2008.02.09 0 0 2313

nála az van otthon, és hogy jó

 

 

Elolvastam a linken levő szöveget és megfájult tőle a fejem. Annyi badarságot, mint ami ott van (pl. megváltozik a mágneses töltés) már régen hallottam. Arról nem is beszélve, hogy a goldmax készüléket egy réz-vezetékre csatolva mutatják egy képen, ami azért nonszensz, mert a réz diamágneses, azaz a mágneses teret önmagából kiszorítani igyekszik. Pont ezért a rezet sokszor mágneses árnyékolásra is használják, pl. a legmodernebb hard diszkek olvasófejeiben.

 

Lehet, hogy működik a kütyüjük, én ezt még nem láttam, de, hogy nem úgy, ahogyan írják, az tuti!!! A honlapjukon egy áltudományos hablaty olvasható.

Előzmény: tunderlala-3 (2312)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.09 0 0 2312

Szia,

 

De én csak azt nem értem, illetve azért van bennem bizonytalanság azzal kapcsolatban, hogy a magyarázatot teljességgel elfogadjam, mert szerintem, ha nem működne, egész egyszerűen nem tudnának megélni belőle, nem tudnák eladni, hiszen a vízkő meg- ill. nem-léte nagyon szembetűnő, tehát ha működik akkor nincs, vagy legalábbis lényegesen kevesebb, ha meg nem működik, akkor marad minden a régiben, és akkor van 1-2-nemtom hány év garancia rá, akkor vissza a babaruhát......nem?

Amit néztetek tegnap, a gázos téma, na az már más, nehezebben ellenőrizhető, de a vízkő az egy olyan, hogy egyből ott van és agybajt kapsz már a puszta látványától...:s :DDD

 

Meg már mondtam ezt a mágneses golyót a mosógépbe, na az is tutira működik, 7 éve használom, szóval látom, hogy jó.:p

 

Úgyhogy egyik pillanatban venném ezt az izét, a másikban meg eszembe jut, amiket írtok róla.

 

Bár r0226 (remélem jól írtam), mondott egy másikat, és hogy nála az van otthon, és hogy jó.

www.goldmax.hu

 

Ez is ugyanúgy mágnes, csak elektromosság nélkül.

Előzmény: zabadakk (2311)
zabadakk Creative Commons License 2008.02.09 0 0 2311

Kedves Lala!

 

Örülök, hogy tecc a porszívó, használjátok egészséggel!

 

Köszönjük szépen, nagyon meg vagyunk elégedve vele.

 

A hepa 12 és 13 közti árkülönbséget, ill. azt, hogy nincs különbség az árban, én nem a 12 ill. 13-al árusított porszívóra, hanem magára a hepa-ra mondtam.

 

Köszi, de azonnal átláttam a helyzetet és én is így értettem. És ez nem az én okosságomnak köszönhető, hanem annak, hogy nagyon érthetően írtál! :-)

 

Látom, mágneseztek megint.....önthetnétek már tiszta vizet a pohárba,  mert még mindig nem vettem, csak itt lebegek a bizonytalanságban, közben megesz a vízkő minket....:s

 

Hát ezt műár én is nagyon várom, mert őszintén szólva nagyon szkeptikus vagyok a mendemondákat illetően. Pl. a televízióban árult, elektromágneses impulzussal vízkövet hasogató készülék egyszerűen csak nem működhet. Ha mgégis működik, akkor sem úgy, ahogy magyarázzák. Korunk fizika tudománya természetesen nem abszolut, azonban az elektromos és mágneses kölcsönhatást elég jól ismerjük ahhoz, hogy ne higgyünk olyan badarságoknak, amit ott előadnak.

Előzmény: tunderlala-3 (2302)
r0226 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2310
Igen ezt írtam én is, gyanús volt a kisérlet.:-)))
Meg, hogy kékesen ég utána. Ez függ a levegő ellátástól is.
Lehet ,hogy őket is megizzasztom.:-)))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (2305)
r0226 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2309
Na nem a digitális rendszer miatt csak így voltak elérhetőek azok a csatornák amik érdekeltek.:-))
Előzmény: tunderlala-3 (2298)
zoomka Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2308

Rá bizony!

 

Csak nem szeretek első fecske lenni, egyrészről.

Másrészről drágállom, még akkor is ha a neten valahol találtam DC19 Orig-ot 65ezerért.

Harmadrészben meg ( ez ugye összességében máris másfél :-) szimpatizálok vele, hisz Ő a feltaláló, Őt illeti meg a lóvé, nem a másolókat, akik addig le sem szarták amíg nem volt konkurrenciájuk. Ha ez az ember nem erősködik, nem próbálkozik, nem csinál céget megszállottan és ezzel kockáztatva az egzisztenciáját, családját stb akkor most NEM LENNÉNEK porzsák nélküli porszívók.

 

Ebben a fórumban olvastam hogy valakinek a rokonságában volt egy álló típusu Dyson-ja, és nem szívott, meg nehéz volt, vagyis nehezen kezelhető. Mivel ez egy másik típus az utóbbi érvek nem állnak, de az előbbi az komoly hátrány.

 

Egyszóval jó lenne ha valaki közzétenné tapasztalatait a Dysonnal kapcsolatban.

Előzmény: tunderlala-3 (2307)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2307

Szia,

 

Szerintem, ha rá vagy kattanva, vedd meg, legalább lesz itt olyan is.....biztosan jó lehet, mégis ez a ciklon-rendszerű porszívók ősatyja, nem? Ha jól értelmeztem, amit írtál....

Az enyém is ilyen rendszerű, biztosan nem annyira szuper-ciklon, mint a Dyson, de működik jól, október óta még mindig hófehér a hepa szűrő a kimenő levegőnél, tehát valószínű, hogy akkor a bekerült port ez a nem annyira tekervényes ciklon is jól kicsapja, úgyhogy akkor az meg biztos még jobb....szóval ne fogd vissza magad, vegyed!:p :D

Előzmény: zoomka (2306)
zoomka Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2306

Sziasztok!

 

Nagyon sajnálom, hogy senki sem tudta nézni a Dyson-filmet. Azt még jobban sajnálom, hogy én sem. Pedig nagyon akartam! De leragadtak a szemeim. A videóm pont elromlott, az ilyen késői filmeket mindíg felveszem, de most ezt nem tudtam megtenni. Úgyhogy megpróbáltam fennmaradni, ami máskor nem is okoz problémát, kivéve most. Lehet, hogy a késztetés nem volt olyan erős, hiszen már ezt én láttam kb egy éve.

Akkor határoztam el hogy nekem a legközelebbi porszívóm ilyen lesz. Legközelebb amikor a Metró áruházban jártam, megpillantottam a hőn áhított típust, és bizony elakadt a lélegzetem amikor 100 ezres cimkét láttam rajta fityegni. Ráadásul első pillantásra olyan színes műanyag gyermekjátéknak látszik, amire az ember nem szívesen ad ki 100 ezret.

De a film nagyon érdekes: Amire emléxem azt leírom nektek:

Dyson 15 éve porszívót akart vásárolni. De nem tudott olyan típust venni, amelyik tökéletes lett volna. Elege volt abból, hogy a porzsák telítettségével csökken a porszívó szívásteljesítménye, és több port is fúj ki. Az egész porzsákos cuccból elege lett. Ezért hát elkezdett azon agyalni, hogy hogyan lehetne megoldani porzsák nélkül. Akkor találta ki a cyclon technológiát aminek az az alapja hogy a beszívott poros levegőt spirális mozgásra kényszeríti és a centrifugális erő a porszemeket kicsapatásra kényszeríti. Állítólag 10 ezerszeres g súlyerő hat a porszemekre. Mikor ezt elméletben ilyen szépen kigondolta megalkotott egy prototípust, levédette a szabadalmat, majd elkezdett házalni a nagy porszívógyártó cégeknél. Mind páros lábbal rúgta ki, hogy ez nekik nem kell, minek nekik ilyen, hisz a porzsákeladás a bizniszük jelentős része! Hiába bizonygatta az előnyöket, hogy a szívóerő a portartály telítettségének növekedésével egyáltalán nem nő, a portisztító hatásfok sokkal jobb, mint a porzsákos modellekben. NEM KELLETT SENKINEK!

De mivel makacs ember volt, otthon tobábbfejlesztette a modellt, és 5000 próbatípus megalkotása után, megalkotta a most a boltokban Dyson DC19 Original típust, amit elkezdett gyártani. Azt hiszem valamilyen kölcsönöket vett fel, hogy céget tudjon rá csinálni.

 

A dolog pikantériája, hogy a piacon való megjelenése után, csodák-csodája, a többi gyártó is megjelent a maga kis cyclon technológiájával. Persze sokkal olcsóbban adja, mivel a Multik meg tudják csinálni egy kis apró céggel ellentétben.

 

Egy szó mint száz nagyon szimpatikus ez a kis Dyson porszívó, csak ne lenne ilyen drága...

Ráadásul ebben a fórumban senkinek nincs ilyen irányú tapasztalata...

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2305
De legalább vascsőre teszi. Azert szeretném én sajat szememmel ellenőrizni azt a kisfilmecskét. Élőben. Ugy kellett volna hogy nem nyul semmihez hanem csak feteszi a magnest es akkor emelkedik a kineő viz hőmérséglete ugy hogy nemvaltozik a visszaterő. Magyarul a deltaté nő meg a magnestől.
Előzmény: zabadakk (2301)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2304
:)
Előzmény: IMi (2303)
IMi Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2303

Ha jól emlékszem, Nagya-nak pont ez a Samsung 9150 van.:p Szereti!

 

nekem is az van, én is szeretem

Előzmény: tunderlala-3 (2244)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2302

Szia,

 

Örülök, hogy tecc a porszívó, használjátok egészséggel!

 

A hepa 12 és 13 közti árkülönbséget, ill. azt, hogy nincs különbség az árban, én nem a 12 ill. 13-al árusított porszívóra, hanem magára a hepa-ra mondtam. Ha felmész a markabolt.hu oldalra és ott a porszívó tartozékok között megnézed őket, akkor azt látod, hogy egy árban vannak, sőt a m osható és a nem mosható is egy árban van.

 

Látom, mágneseztek megint.....önthetnétek már tiszta vizet a pohárba,  mert még mindig nem vettem, csak itt lebegek a bizonytalanságban, közben megesz a vízkő minket....:s

 

:D

Előzmény: zabadakk (2299)
zabadakk Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2301

Nem csak a vizkövet gyógyotja a táblamagnes hanem a földgázt is megmagnetizálja ...

 

 

És akkor még nem is említetted a mágneses tér jótékony hatását a vérnyomásra és a derékfájásra. Ezeken kívül, a hegyikristályokból áradó föld ősanya gyógyító erejével is számolnunk kell! :-)

Előzmény: Törölt nick (2300)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2300
Nem csak a vizkövet gyógyotja a táblamagnes hanem a földgázt is megmagnetizálja ...
zabadakk Creative Commons License 2008.02.08 0 0 2299

Már írtam, hogy a kelet európai piacra hepa 12- vel jön, sajnos és a reklámokon ezt nem javították.

 

A végén legyintettünk egyet az asszonnyal, főleg azért amit Lala írt, hogy a mosható és nem mosható közel azonos árban van. A 12 és 13 között pedig nem lehet 2-3 ezernél nagyobb különbség és még akkor is jól vagyunk a 40 ezres árral.

 

Legyintettünk és kiporszívóztunk. :-)  Emberes egy csöve van a készüléknek és a gégecső készülékfelőli csatlakozását én stabilabbra terveztem volna, de összességében remek kis gép! A röhej az, hogy korábban, ha a nejem össze akarta szedni a szöszöket, cérnaszálakat, pihéket a szőnyegről, akkor a régi porszívónak a csövére nem tett fejet, csak a csővel vacakolt, amitől én frászt kaptam. Hiába beszéltem kitöltési tényezőről  és egyéb természettudományos huncutságokról, Ő csak ugrabugráltatta a csövet a szőnyegen. Most a Philips, fél teljesítményen mosolyogva kebelezett be mindent, ami az útjába került.

 

Egyszer avatkoztam csak közbe, amikor a nejem rémülten elkezdett zajongani, hogy kapcsoljam le, mert bekapta a függönyt és nem akarta elengedni. :-)))

 

Jelentem, hogy a lakásban egészen más a levegő a hadművelet után.

 

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!

Előzmény: r0226 (2296)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2298
És működik már rendesen?
Előzmény: r0226 (2297)
r0226 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2297
Nálam meg digitális adás van.:-))))))
Előzmény: tunderlala-3 (2293)
r0226 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2296
Már írtam, hogy a kelet európai piacra hepa 12- vel jön, sajnos és a reklámokon ezt nem javították.
Én is 40-ért vettem a MM-ban.
Előzmény: zabadakk (2289)
r0226 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2295
Főleg nagya2-nek.:-)))))))
Előzmény: zoomka (2281)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2294
Jah, a upc kábelen jön.:p
Előzmény: Törölt nick (2290)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2293
Gondolkoztunk rajta, hogy átmegyünk a digihez, amikor a barátnőmék is átmentek nyáron, mert olcsóbb, mint a upc....de nagyon sokan mondták, hogy az LCD tv-k képminőségét lerontja. Úgyhogy nem olvastam utána, hanem magától a szerelőtől kérdeztem, amikor bekötötte a barátnőmékhez, hogy mi a helyzet ezzel, tényleg így van-e, és sajnos ő is csak megerősíteni tudta, azt mondta "ez jelenleg ennyit tud, lcd-hez nem ajánlom." Úgyhogy letettünk róla, nem azért figyel a méregdrága tv a nappaliban, hogy ne legyen jó kép rajta.
Előzmény: Törölt nick (2290)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2292
Szia,

Te csak legyél elégedett a porszívóddal, az a hepa 12 az allergológusok szerint is jó.:p
Majd max. ha cserés lesz a hepa, veszel moshatót bele, egy árban vannak a mosható és nem mosható hepák....én amúgy nem hiszem, hogy számos mosás után még mindig ugyanolyan hatékony lenne az a hepa, szóval nem baj, hogy nem mosható a tiéd.

Jó porszívózást kívánok!:)
Előzmény: zabadakk (2289)
zabadakk Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2289

Hölgyek és Urak,

 

hosszas töprengés után, a porzsákos kivitel miatt, a Philips fc 9160-as porszívót vettük meg a Mekka áruházban 40eFtért.

 

Most nézem, hogy a gépre rá van ragasztva egy kis papír, hogy HEPA 12 CERTIFIED és emiatt elszomorodtam. Ugyanis, a bolt honlapján Hepa 13 szerepel. Ráadásul, egy papír harmonika van benne, ami szerintem biztosan nem mosható.

 

Kérem, hogy akinek ez a típusa van, legyen szíves megadni a Hepa szűrőjének paramétereit és, hogy mennyibe került a porszívó.

 

Üdv és köszönet előre is: zabadak

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2288
HÁt, itt meg upc kábel van, vagy digi tányéros, de attól aszonták, hogy az isten mentsen meg.:D Majd mesélsz, hogy mi volt a dyson-filmben.:p
Előzmény: nagya2 (2287)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2287
Digi kábel:-))
Előzmény: tunderlala-3 (2286)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2286
Nem is hallottam még róla....és ez hol jön?
Előzmény: Törölt nick (2285)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2284
Ez a Discovery Science ez más, mint a Discovery Channel?
Előzmény: Teaway (2282)
Teaway Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2282
Sajna nincs ilyen csatornám:(
Előzmény: zoomka (2281)
zoomka Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2281

Figyelem!!!!

 

Lehet hogy kicsit késő a figyelemfelhívás, de ma este a Discovery Science műsorára tűzi 22:40-kor a James Dyson életéről készült filmet. Nagyon tanulságos!!! Hajnali 1:40-kor ismétlik.

 

Dióhéjban:

Ő a cyclon rendszerű porszívó feltalálója! Mivel nem tudta eladni semelyik óriásgyárnak, ezért céget alapított és gyártja.

 

Fórumolvasóknak kötelező!!!

 

nagya2 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2280

Na hali!!

Hát ez az éni s ledöbbentem mikor anyám a drága jó közölte velem vett egy hátmasszírozót:-(( amivel ráadásul porszívózni is lehet(bacca meg legalább szót vóna mire készül)nekem nem is merte bevallani mennyi lesz a végső ára (a lányomtól tudom mennyi, látta a szerződést)

Üdv Nagya

Előzmény: vinczu (2278)
vinczu Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2278
vigyázat, nagymamákat figyelmeztetni
http://zugugyved.blog.hu/2008/02/06/havannai_emberunk
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2277

Én magára a hepára értettem, amit írtam, a márkabolt oldalán a mosható és nem mosható egyaránt 5 ezer Ft.

Magára a porszívóra is eleve gyárilag rá van nyomva, hogy mosható hepa, ez a tetején egyből látható, szóval gondolom, hogy mindben ez van, mármint a 6205-ben. Én 24990,-ért vettem euronicsban.

Vagy akkor meg kétféle készülékházat gyártanak, mármint van amire rá írják, van amire meg nem....nemtom megérné-e így gyártani, bár lehet. Szóval én azt hittem, hogy ebben mindben mosható hepa van, mármint a 6205-ben, az enyémben biztosan.

Előzmény: Picur23 (2276)
Picur23 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2276
Nem ugyanazon az áron kapható szerintem,  amikor még multkorában én is ezen a témán pörögtem úgy láttam, meg itt is megerősítettétek, hogy a 6205 kapható mosható HEPA-val de akkor nem 22-23E hanem 5-6E-vel több. A
Előzmény: tunderlala-3 (2275)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2275

Szia,

 

A 6205-nek is mosható hepa12 szűrője van...mondjuk nem vagyok meggyőződve róla, hogy mosás után is lehet-e egy hepa ugyanolyan hatékony. Még nem mostam, majd kiderül. MIndenesetre érdekes, hogy a nem mosható és a mosható hepa is ugyanazon az áron kapható, lehet, hogy mégsem olyan jó dolog ez a mosás.....

Előzmény: Picur23 (2274)
Picur23 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2274

Annak amit  láttál ELECTROLUX ZCX 6202-nek nincs turbókeféje, viszont mosható a HEPA 12-es szőrje, valamint 310W (28Kpa) a szívóereje a 6205-ös 220w-jához (21,3Kpa)képest.

 

A Kpa-os adat katalógusból, a W-os adat a szervíztől van, itt már ketten is felhívtuk őket, mert sehol nem W-os adat megadva.

Előzmény: nagya2 (2270)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2273

Hali!!!!

Nemvagyok sértődös tipus:-))))

Egyébként müszaki vonalon dolgozom 25 éve:-)))

Becsületes tanutt szakmám szerint háztartási villamos gépszerelő vónék,tanútam szét összeszerelést tekercselést csapágyazást miegyébb,mostanság a gépek rezgésdiagnosztikája foglalkoztat inkább:-))

Csak azért irtam, hogy tiszta Dyson technológiáju a samsung, mert ahogy a levegő csalinkázik a tartályban az tisztára ugyanaz:-)))

Üdv Nagya:-)))

Előzmény: r0226 (2272)
r0226 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2272
Ajaj, szóval nem rád vonatkozik a sötét , mielőtt megsértődnél.
Csak nem vagy egy műszaki zseni.:-))
Te csak azt látod,hogy föl-le-föl-le.:-))))
Előzmény: r0226 (2271)
r0226 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2271
A 4x hosszabb út az nem azonos a 4 úttal. Nézzél utána mielőtt nyilatkozol, bár ezt már mondtam neked és nem láttál különbséget. Így benned van a hiba, bár sötétben minden tehén egyforma.:-)))
Előzmény: nagya2 (2267)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2270
Fehérváron a 6202-őt láttam euronicsban:-))
Előzmény: gáz2007 (2255)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2269
Nem szoktam, csak nagyon ritkán, akkor is csak keveset.
Előzmény: Teaway (2266)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2268

Ja, most látom, hogy nem is jó helyen vagyok, azt hittem, a csacsogós-házimunkásba írtam....natessék, össze vagyok zavarodva totálisan.:s

Előzmény: Törölt nick (2264)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2267

Hali R0226!

Bejön a levegő alul, felmegy a tartály tetejéhez, onnan középen lemegy a tartály aljára, onnan a csöveken feljön a tartály tetejéhez majd a cső belsejében lemegy a tartály alá és ott távozik. Asszongya, hogy bejön, felmegy, lejön, felmegy, lejön távozik szerény számitásaim szerint ez 4x út:-))))).

Tiszta Dyson:-)))))

Üdv Nagya

Előzmény: r0226 (2248)
Teaway Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2266
Igyál kevesebbet! :PPP
Előzmény: tunderlala-3 (2263)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2265

Nekem a Samsung van, nekem bevált.

Üdv Nagya

Előzmény: gáz2007 (2243)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2263

HÁt, azt nemtom, hogy honnan van nekik, de gondolom, ha az egyik euronicsban van, akkor máshol is lehet.

 

Mit lehet tenni kísértés jellegű vissza-vissza térő álmok ellen? Kezdek rosszul lenni tőle.:(

Előzmény: Teaway (2262)
Teaway Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2262
Akkor az EURONICS is külföldről hozza be.
Előzmény: tunderlala-3 (2260)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2261

gáz2007 olvasd el, amit lejjebb írtam, tulajdonképpen rád kellett volna kattintanom, bocsánat.....

Előzmény: gáz2007 (2255)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2260

Sziasztok,

 

Az Electrolux ZCX 6205-öt én EURONICS-ban vettem, személyesen, nem rendelésre, készleten volt nekik. Szóval nem csak netes áruházban kapható.:p

 

:)

Előzmény: Teaway (2254)
Teaway Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2259
Csak 14 másodperccel:)
Előzmény: Törölt nick (2258)
Teaway Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2256
"Vajon miért nem lehet nagy áruházakban (Cora, Electroworld, Electropont) stb kapni?"

Mert nem hozza be hazánkba az Electrolux magyar képviselete. A netes áruházak külföldről hozzák.
Előzmény: gáz2007 (2255)
gáz2007 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2255
Akkor a kipróbálásnak, körbenézésnek annyi? Vajon miért nem lehet nagy áruházakban
(Cora, Electroworld, Electropont) stb kapni? Én és főleg a feleségem szeretjük látni amit megveszünk hosszutávra. Te szerinted melyik Electrolux lenne még hasonló minőségben, és tudásban ? Köszi !
Előzmény: Teaway (2254)
Teaway Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2254
"Debrecenben nem találtam a fórumon sokat dicsért Elektrolux ZCX-6205-öt."

Hol kerested? Mert csak netes áruházakban van.
Előzmény: gáz2007 (2252)
Teaway Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2253
"A "csetepaté" utáni szokásosan tömör megszólalásod, meg az általam figyelt eddigiek alapján úgy hittem, hogy az előbbiekben írtakat Te is így gondolod."

Rosszul hitted, sajnálom.
Én nyikszi #2203-as hsz-ára válaszoltam, a "csetepaté"-t átugrottam.
Előzmény: Sotto Voce (2249)
gáz2007 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2252
Melyik lenne az a jófajta Electrolux ami tud 500 W szívóerőt ? De nem csak emiatt gondolkodom a Philips FC 916.. család, vagy a Samsung SC9150, SC9560 melett,
egyszerüen az üzletben történő kipróbálhatás lehetősége miatt is. Debrecenben nem
találtam a fórumon sokat dicsért Elektrolux ZCX-6205-öt. Másodszor pedig, végigolvasva az általatok írt tapasztalatokat, ott Philips FC9160 család a győztes, legalább is az én olvasatomban. Már régebben is kértem, de hátha valaki megosztaná tapasztalatait a Samsungról is . Köszi előre is.
Előzmény: Sotto Voce (2251)
Sotto Voce Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2251

Valamelyik jófajta elctrolux miért nem "játszik" Nálad? Nem rábeszélni akarlak, hanem kíváncsi vagyok az idevágó szempontjaidra, mivel idővel én is vennék porszívót.

Előre is köszönöm a válaszod.

Előzmény: gáz2007 (2243)
Sotto Voce Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2250

Rossz helyen klikkeltem. Helyesen:

Az előbbi Teaway 2222-es hozzászólásához ment.

Előzmény: Sotto Voce (2249)
Sotto Voce Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2249

Ha a tartalma nem egyértelmű:

 

Lala is, de főleg Zeki  egy picit szálkás volt. Szerintem. Az egyik kisimult, a másik nem. Szerintem. Nyikszi meg jó modorral reagált. Szerintem szerinted is.

 

Ha azt nem érted, hogy miért a Te hozzászólásodra válaszoltam:

 

A "csetepaté" utáni szokásosan tömör megszólalásod, meg az általam figyelt eddigiek alapján úgy hittem, hogy az előbbiekben írtakat Te is így gondolod. Csak nem mondod, nem minősítesz. Kimondva nem. "Csak" szolgáltatsz. Megfelelő ütemben. Mindezért gondoltam, hogy összekacsintok Veled, jelezve, hogy én is hasonlóan gondolom. Akárhogy is volt, a fórumélet túlhaladt a dolgon. Ti meg jót "kombináltatok" Lalával, élmény volt;)

 

Lalát meg szerintem mindenki kedveli errefelé (is). Aki meg nem, az HAZUDIK!

Előzmény: Sotto Voce (2219)
r0226 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2248
Ne kezd megint mert azért teljesen más, ez a samsung fejlesztése.
A dysonnál kb 3-4x utat tesz meg a levegő.

Ilyen alapon a tescos is jó 5eft-ért mert az elv ua.:-)))
Előzmény: nagya2 (2236)
r0226 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2247
Akkor azt döntsd el porzsákosat vagy porzsák nélkülit akarsz.:-)
Előzmény: gáz2007 (2243)
zabadakk Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2245

 

Érdeklődöm, hogy a Philips fc9160 - fc9164 porszívók csöve teleszkópos-e?

 

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2244

Szia,

 

Ha jól emlékszem, Nagya-nak pont ez a Samsung 9150 van.:p Szereti!

Előzmény: gáz2007 (2243)
gáz2007 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2243

Hali !

 

Ismeri valaki ezt a 7 műanyag kamrás Samsung SC9150-et ? Vagy az Sc 9560-at ?

Még mindig nem sikerült döntenünk a Philips FC9164, vagy ezek között.

Várom véleményeiteket ! Köszi !

 

Előzmény: nagya2 (2236)
Teaway Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2242
Igen. Érdemes, de élőben kell látnom, hogy véleményt alkothassak róla. (Sajnos még nem sikerült.)
Előzmény: malismadelka (2235)
Sotto Voce Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2241

Ez a beszéd! Gratulálok! (Meg irigykedek, lassan nekem is kéne egy rendes porszívót venni.)

Én is köszönöm, hogy segítettél egy-két dologról (meg személyről;)) meglibbenteni a fátylat.

Szép napot!

Előzmény: nyikszi (2238)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2239

Szia,

 

ÖRülök, hogy nincs sértődés, és meglátod majd, hogy jobban jártál a kiválasztott porszívóval, mint a "sepregetőizével".;) :D Majd infózzál, ha már meg lesz.:p

Nekem is ilyen van, nagyon szeretem, remélem, tetszeni fog Neked is.:)

Előzmény: nyikszi (2238)
nyikszi Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2238
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, nem akartam megsérteni senkit, de Zeki hozzáállása a második hsz-nél egy kicsit már túllőtt a célon.

Tunderlala, Neked semmi olyat nem írtam amivel megbántottalak volna, ha így érzed, akkor elénzést szeretnék kérni, mert nem volt a célom.

Zekitől ezúton kérek elnézést, de nem kell mindjárt leszólni az embert, ha valamivel nincs tisztában (sztem). Én se szoktam a földbedöngölni valakit, ha nem tud feltelepíteni egy XP vagy összerakni egy számítógépet. És köszönöm a hozzászólást is.

Külön köszönet Sotto Voce és Teaway hozzászólását, mert így világos hogy mire való és mire nem az ilyen kézi porszívó.

A lényeg, hogy megrendeltem az Electrolux ZCX 6205-ös porszívót. Remélem tényleg olyan jó, ahogy írtátok :)

Kösz még egyszer mindenkinek.
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2237

Bocsánat, tegnap mennem kellett....

Eszembe sem jutott kombinálni, drukkolok Neked!:)

Előzmény: Teaway (2234)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2236

Hali!!!

Lehet, hogy szuper, de drága.

Ugyanazt tudja a Samsung is,ugyanolyan elven csak majdnem a feléért.

Samsunk 9150 keress rá

Előzmény: malismadelka (2235)
malismadelka Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2235

A Dyson tényleg annyira szuper? Érdemes elgondolkodni rajta? Mi a véleményetek?

Teaway Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2234
hű...de most aztán nehogy elkezdj kombinálni! :):P
Előzmény: Teaway (2233)
Teaway Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2233
Nem...minden csaj foglalt, aki érdekel...:PP
Előzmény: tunderlala-3 (2232)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2232
Gondoltam becsajoztál.:)))
Előzmény: Teaway (2231)
Teaway Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2231
:O
Előzmény: tunderlala-3 (2230)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2230
Jaaaa, én másra gondoltam:))))
Előzmény: Teaway (2229)
Teaway Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2229
Laura Biagiotti ---> Sotto Voce
Na? :)
Előzmény: Teaway (2227)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2228
Eztet nem értem! :O :O Legalább engem mondtá vóna :(....áh, öregszem.:s
:D
Előzmény: Teaway (2227)
Teaway Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2227
Az lehet, hogy rejtély, de Laurának finom illata van:)
Előzmény: tunderlala-3 (2226)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2226
Azt már csak én írtam nagybetűvel, hogy értsd, mire gondoltam :D....csak neked címezte, mármint, hogy ő is, azért kérdeztem, hogy érti, mert hogy ilyet nem írtál te le itten soha...na meg máshol se persze.:)) Namindegy, ez egy sottovoce-i rejtély.:p :D
Előzmény: Teaway (2225)
Teaway Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2225
Ja...azt nem láttam, hogy az IS-en volt a hangsúly...:)
Előzmény: tunderlala-3 (2224)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2224

HÁt, ezt mondtam én is!

Mert hogy aztat mondta, hogy ő IS szeret....ki még? :p :))))

Előzmény: Teaway (2222)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2223

"A végén meg felfogad egy saját eszközeivel dolgozó bejárónőt"

:))))))))

Előzmény: Sotto Voce (2221)
Teaway Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2222
Hát ezt nem értem...
Előzmény: Sotto Voce (2219)
Sotto Voce Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2221
Okés, akkor most már mindenki megmondta Nyikszinek úgy és ahogy gondolja, ő meg elrakja magában. (A végén meg felfogad egy saját eszközeivel dolgozó bejárónőt:)
Előzmény: tunderlala-3 (2220)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2220

Nagyon kedves vagy, köszönöm, de TEaway nem mondott semmi hasonlót, szóval nem egészen értem.....:)))

Nem fáradtam el a karifától, és nekem még ma átolvasva is úgy tűnik, hogy az utolsó hsz-t kivéve nem voltam bántó vele, csak próbáltam rávezetni, ha már vesz, akkor vegyen porszívót, ha jót akar magának...de hát nem mindenki akar ezek szerint...:)

Előzmény: Sotto Voce (2219)
Sotto Voce Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2219
Igen. Én is Lala fan vagyok, de most talán elfáradhatott a karácsonyfaleszedésben, meg Zeki is.
Előzmény: Teaway (2217)
Sotto Voce Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2218

(Egyébként) Kedves Nyikszi!

 

Ez is egy hasznos topic, tegnap meg volt valami a levegőben. Na figyu!

A philips-et nem ismerem, viszont nekem van egy pontosan ugyanolyan electrolux akkumulátoros, forgókefés seprűm-porszívóm, mint amit belinkeltél.

Akik "ismernek" egyéb tisztaságmániás topikokból, azok tudják, hogy nem vagyok koszpárti, de allergiás sem. A forgófejes eszközök nemcsak a szőnyegeknél hasznosak, hanem - ahogy Teaway is írta - összeszedik a koszt a burkolatokról is. Könnyen, gyorsan előkaphatóan és elpakolhatóan, vezeték nélkül. Ez az electrolux szívja is a port, igaz, egy "igazi" porszívóhoz képest kis teljesítménnyel. Ha pedig nem akarod, hogy a hosszú hajszálak beletekeredjenek a forgókefébe, akkor egy mozdulattal kiveheted a vékony kefét, és folytathatod anélkül. Előnye még, hogy a közepe kis kéziporszívóként is használható, kivehető az alapgépből. Könnyen, gyorsan üríthető, tisztán tartható. Azonban:

Egy ismerősöméknek is teljesen véletlenül pont ugyanilyen gépük van, kutya is él ott, egy átlagos méretű házban használják, és azt mondják, hogy elég ideig működik az aksi. Én ezt itt akkor szoktam használni, ha két takarítás "között" vagyok, vagy csak hirtelen szeretnék valamit nagyon gyorsan felszedni, hiszen mérete, súlya miatt könnyebben "rááll a kezem", mint a rendes porszívóra. (A töltőjénél fogva falra is szerelhető.) Viszont ha végig akarom nyalni vele a lakást, akkor nekem ezen a 80 négyzetméteren nagyon kell igyekeznem, hogy ne merüljön le. Két fokozat van rajta, porszívásra a nagyobbikat, seprésre a kisebbiket használom. Ha csak a nagyobbikon menne végig, akkor szerintem 10-20 perc alatt lemerülne, így vegyesen kb. fél óra. Így aztán alaposabb takarításra nem használom. Viszont, ha pl. vendég jön, és "vészhelyzet van", akkor jól jön.

Szerintem porszívó nem azért kell, mert a padlón is van por. Hanem azért, mert minden más felületen is (amit nem lehet mosni)  van por. És én megfordítanám a gondolatot: szerintem meg egy alapos porszívózás sem egyenértékű egy seprés utáni alapos, megfelelő vegyszerrel, eszközzel történő felmosással és utántörléssel. Szóval én sem gondolom, hogy egy háztartásban ez az akkus kütyü pótolja a rendes porszívót. De seprűként, morzsaporszívóként használva kiegészítheti. Igazából akkor érdemes venni, ha hetente, akár naponta többször használod, de rövidebb ideig. Nagytakarításra nem alkalmas, azért sem, mert kicsi a tartálya, gyakran kell üríteni. Könnyen jár ez is, de  nincs benne négy forgókefe, csak egy, és lehet, hogy Teaway-é - bár nem szív - még könnyebb, és jobban illeszthető pl. a sarkokhoz.

Én mindezt nem tudtam mérlegelni, mert ajándékba kaptam. Te viszont meggondolhatod. Higgadtan is.

Sok szerencsét!

Üdv: Sotto Voce.

 

Teaway Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2217
Nekem van tvshop-os akkus seprűm, 4 oldali forgó kefés. Mindent felszed, szöszt, morzsát, szemetet, stb. Port nem szív.
Előzmény: nyikszi (2203)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2216

Ne hari, de pont Rólad tűnik úgy, hoyg a balhé kedvéért jöttél :s....én visszaolvastam, amit Zeki írt neked, pontosan, hogy próbált rávezetni, mit lenne érdemes venned...elvégre ezt kérdezted, nem?

VAgy ha eldöntötted, hoyg úgyis sepregetsz, akkor meg miért kérdezel? Ezt nem értem....vagy csak az lett volna a jó válasz, hogy "ügyes vagy, jól kiválasztottad, vegyed"? Mert akkor nem kellett volna kérdezni.

 

Bocs...

Előzmény: nyikszi (2214)
nyikszi Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2214
Te is beszarás vagy, mert nem állod meg szó nélkül. Miért? Ilyen bunkó vagy az életben is? Így születtél? Egészségedre.
Előzmény: Törölt nick (2212)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2213
Senki nem mondta, hoyg ész nélküli vagy.:) De ha veszel valamit, akkor vegyél normális porszívót, hidd el, jobban jársz vele, gyorsabban és hatékonyabban haladsz vele, nem bánod meg.:p :)
Előzmény: nyikszi (2210)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2211

Én agylövést tudok kapni tőle, ha kosz van valahol. A fürdőtől-wc-től különösen.:(((

Nem tartom magam takarításmániásnak, bár lehet, hogy itt ez  jön le :D...szerencsére, mióta meg van a Daikin, nagyon nagy segítség, mert legtöbbet a porral harcoltam, ez megszűnt, heti egy portörlés bőven elég. A felporszívózás meg nem tart olyan sokáig, felmosni csak akkor szoktam, amikor látom, hyog vizuálisan is piszkos a kő, egyébként csak porszívó, de azt szinte naponta....de az fel sem tűnik ripsz-ropsz megvan....a fürdő-wc meg naponta befúj-beönt, semeddig se tart, és tiszta....én asszem, ha valahol elhanyagolják, akkor sokkal tovább tart megcsinálni, mint ha rendszeresen meg van csinálva.

 

Heti 1x nekiesek a lakásnak olyan szinten, hogy akkor úgy van porszívózás, hogy minden földön lévő dolgot is elhúzok/kihúzok arrébb teszek, szóval olyankor nagyon alaposan, nem csak "ahol a papok táncolnak"....na ez tovább tart, de nem a porszívózás része, hanem amíg a rengeteg csetreszt (főleg a gyerekekét) rakom jobbra-balra...na az dupla annyi idő, mint maga a porszívózás.....jó lesz már, ha nem lesz ennyi játék itthon, de erre még várhatok.:D

 

Azuram nagyon utálja a porszívó hangját, de én kíméletlen vagyok;) és még az ő kedvéért sem kezdem el az előszobát meg a konyhát sepregetni naponta többször, mert dupla annyi idő, mint amíg végigtolom ott a porszívót.:p

Előzmény: Törölt nick (2209)
nyikszi Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2210
Lehet igazad van, de nekünk elég volt. Eddig. Viszont most kellene valami és ezért fordultam tanácsért hozzátok. Lehet oltogatni, de felesleges.

Szóval a kérdés a következő.

Akkumulátoros porszívók milyenek? Lehet velük szívni a port? Nem találtam Hepa szűrőst, ilyenre gondoltam esetleg:

Electrolux

Véleményt szívesen meghallgatom, de légyszi normálisan, nem vagyok észnélküli.
Előzmény: tunderlala-3 (2208)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2208
NÁlunk a 120 m2-en kb. 2-3 hónapja van két kicsi szőnyeg, előtte évekig nem volt....de én nem tudtam volna soha meglenni normális porszívó nélkül.....azért a sepregetés és felmosás nem egyenértékű egy alapos porszívózással.:p
Előzmény: nyikszi (2203)
nyikszi Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2207
Ok, akkor körbenézek.
Előzmény: Törölt nick (2206)
nyikszi Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2205
Aha, csak azt írják, hogy jó mindenféle felületre, padló, parketta stb...

De ha ez nem jó, akkor milyen porszívó ami jó?
Előzmény: Törölt nick (2204)
nyikszi Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2203
Sziasztok! Nem teljesen idetartozik, de mégis. Használt már valaki akkumulátoros seprűt? Például ilyet:

Philips FC 6125

Nálunk nincs sehol szőnyeg, így porszívó se kell, de jó lenne elektromosan "sepregetni", mégiscsak egyszerűbb. Megfelel erre a célra?
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2202

Nálunk is csak a hálókban van, máshol kő, meg padlófűtés, úgyhoy itt is mezítlábas mindenki.:p :)

 Lehet, hogy én nagyon magunkból indulok ki, mert nálunk itt ez a hülye atka allergia...de ez egyik pillanatról a másikra jön, bárhol kitörhet....akkor meg dupla költség a padlószőnyeget megint cserélni parkettára.:s

Előzmény: nagya2 (2201)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2201

Tudm tudom, de nekem a szobákba nem jön be a parkett:-)), tulságossan is szeretek a szönyegen meztélláb tapicskolni:-))

Üdv Nagya

Előzmény: tunderlala-3 (2200)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2200
Parkettáztass, sokkal egészségesebb!:)
Előzmény: nagya2 (2199)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2199

Kiporszivóztam:-))

Má csak félig telik meg a tartály egy hét porával(miután a nagyszobait szétszedte onnan má sok por nemjön).

 

 

ez a múlt hét szombati, most sem jobb a helyzet:-((

Szóva szerintem jó a porszívó:-))

Ha tudtok jó minőségü padlószönyeget ajánlani (görgösszékállók elönybe, vagy ipari kivitel) akkor ne fogjátok magatokat vissza:-))

Üdv Nagya

nagya2 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2198

Örülök, hogy tetszik:-))

Regisztrálj a Samsung honlapon nyerhetsz egy Mp3 lejátszót:-)

 

Üdv Nagya

Előzmény: IMi (2196)
nagya2 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2197

Hali!!

Nekem van a Samsung 9150-es és eddig nagyon kóser :-))

Jól működik, és hatékony a porleválasztása, nagy szívóerő, kompakt méret, halk.

Nekem eddig nagyon bejött.Ráadásul 2(kettö)év garancia van rá(felhivtam a Samsungot ott mondták, meg a honlapon is eztet irják).

Üdv Nagya

Előzmény: gáz2007 (2191)
IMi Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2196

Photohall-nál rendeltem a porszívót:

-a visszaigazoláson még 25%-os áfával számolnak

-nem válaszolnak a levelekre, pedig többen is olvasták, köztük a főnök

-nem veszik fel a közponban a telefont

-szóval, ha kérdése van a vevőnek, marad az üzlet

-hát ezt nem nevezném modern onlájn kereskedelemnek

 

Nos "vevőbarát" politika ellenére tegnap átvehettem a porszívómat Fehérváron (itt korrektek voltak)

A porszívó Nagya tapasztalatára ajánlására támaszkodva Samsung sc9150 lett (44400Ft) egy philips triatlon után minden tekintetben jónak tűnik. Nekünk a hangja volt az egyik lényeges tulajdonság, mivel 2 macska mellett kell használni (az ő hallásuk, meg köztudottan lényegesen jobb).

A leggyengébb szívóerőnél a padlót szépen takarítja, a cicák elviselték, a legerősebbnél már nem tetszett nekik, itt lényegesen jobban szív, mint a philips triatlon. Kezelés szempontjából is egyszerűbb. (könnyen bonthatók a cső, szívófej, portartály) 

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2195
5 ezer körül vannak a hepa szűrők, de a hepa 12 is már bőségesen elég a komoly allergiásoknak is, úgyhogy ne cseréld ki kapásból 13-ra, csak majd ha cserés lesz.
Előzmény: gáz2007 (2194)
gáz2007 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2194
Ezek szerint szerint motorikusan rendben lenne a Samsung SC9560, a 7 müanyag kamrás rendszer is jó megoldás, csendes is, erős is, távirányítós is, turbós is,de mégis 2:0 a Philips FC9164 javára az eddigi tapasztalatok alapján. Ez a Samsung 2007-es termék, nem tudom van-e valakinek belőle?

A Debreceni üzletekben Hepa 12-vel árulják az FC9160-at, bár minden katalógus Hepa13-al reklámozza. Ezt a szűrőt 1:1-ben ki lehet cserélni Hepa 13-ra, és mennyibe kerülnek ? És utólag ehhez turbókefe is rendelhető, hol, milyen áron ?
Mert mindenképpen turbókefést és kifejezetten jót akarnék venni és eddig a Philips felé hajlok.
Köszi a válaszokat előre is.
Előzmény: Törölt nick (2193)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2192
Szia,

Ma már a legtöbb ht. gépre 1 év gari van, ritka, amire több...és ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy "nem mernek" többet adni rá...
A kettő közül én a philips-et venném, nem mintha nagyon értenék hozzá, csak az alapján, amiket itt olvastam....:p
Előzmény: gáz2007 (2189)
gáz2007 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2191
Milyen tipusok voltak, és hány évig bírták ? Egyszerüen leégett a forgórész, vagy csapágyas lett ?
Másnak is vannak hasonló rossz tapasztalatai a Samsungokról? Nem véletlen adnak csak 1 év garit ezekre?
Várnám esetleg többek hozzászólását is . Köszi !
Előzmény: Törölt nick (2190)
gáz2007 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2189
Sziasztok !

Új vagyok a listán, tetszenek a tapasztalati hozzászólásaitok. Mi is egy jó minőségü
porszívót szeretnénk venni, és a Philips FC9164 vagy 66 között, vagy pedig a Samsung
egyik legujabb terméke az SC9560, között gondolkodunk. Főleg szőnyeges a házunk 120 m2 a hasznos alapterület.
A Samsung azért tetszene jobban, mert Hepa13-as (a Philips Hepe12-es) halkabb, és porzsák nélküli(idővel kevesebb költség) az áruk hasonló. A leírása itt:

800 W teljesítmény, 370 W szívóteljesítmény, 73 dB zajszint, 1,5 l-es portartály, Multi Chamber - hétkamrás rendszer, Digitális LED kijelző, elektronikus porzsáktelítettség jelző, mosható szűrő, markolati teljesítmény szabályozás, 2 állású tisztítófej, mini turbókefe, turbó porszívófej, állítható hosszúságú, teleszkópos fémcső, HEPA 13 szűrő, automata kábelfeltekerés.

Várnám hozzászólásaitokat. Köszi.
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2188
Nekünk is az van, terítőt nem is szoktam vele soha porszívózni, azt összefogom és kirázom a teraszon, gyorsabb is.:p
Előzmény: meszipeti (2187)
meszipeti Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2187
Fúú azt nem is mondtam hogy milyen morzsporszívót vettem!! Egy Philips de az annyira szív hogy az asztalterítő összegyűrődik! Nagyon ott van :D
Előzmény: tunderlala-3 (2186)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2186
Én a múltkor a morzsaporszívóval szívtam össze a konyhában a földről a leszóródott reszelt sajtot.....na ne tudd meg, 1-2 nap után milyen szagot éreztem ott, nem győztem keresni, honnan jön! :O :S :DDDD
Előzmény: Törölt nick (2185)
r0226 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2184
Kemény a víz.
2147hsz
Előzmény: tunderlala-3 (2181)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2183
Meg majd amikor előjönnek a rejtett hibák és hiányosságok....egy kész ház mindig lutri, nem tudhatod, mi van benne...mondani mindent lehet, de ki az, aki megenged egy feltárást az eladáskor? Bár nemtom, hogy ez kötelező-e, de nekünk teljes dokumentációnk van a beépített anyagokról....nemtom ez máshol is meg van-e...bár végül is írni is bármit lehet.:D
Előzmény: porker (2180)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2182
Építész vagy? Vagy a szokásos....felépíttettél egy házat, eladod és abból lesz egy másik.... sokan csinálják, végül is jól lehet kijönni belőle, de nekünk nem lenne energiánk hozzá, állandóan költözni a 3 gyerekkel.:(
Előzmény: porker (2179)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2181
És ér is valamit? HOl laktok? Mennyire kemény ott a víz? NÁlunk brutális, az új kv-főző egy hónap alatt ment tönkre, takarítás után másnap már ott a vízkő mindenhol, szóval durva....:(
Előzmény: r0226 (2178)
porker Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2180
Hm. ... Az üzlettársam is elkezdett egyet terveztetni, aztán a cég mellett 200 m-re megvett egy kész házat. ... Fél évvel később kezdte, mint mi és egy évvel korábban költözött :D
Előzmény: tunderlala-3 (2177)
porker Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2179
Merész a fenét! Belekényszerültem/tünk. Ha rajtam múlik nem vettem volna fel semennyit. Most majd nekikezdhetek egy újabb tervezésnek... :(
Előzmény: tunderlala-3 (2170)
r0226 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2178
Persze ,hogy használom. Vagyis nem használom mert rajta van a csővön a vízóra aknában.:-)

Sajnos azok mondanak véleményt egy termékről akinek fogalma sincs róla csak azt hallották valakitől valamikor ,hogy az nem jó, de kipróbálni azt nem szokták.
Mondjuk van olyan is ami átverés, pl orgon víz, vitalizálják a vízet meg a távgyógyászat.
Néha ránézek a BP tv-én ezekre a sarlatánokra de mindig van aki felhívja őket és ha vennének egy jóga könyvet vagy filmet akkor többre mennének.:-)))
Előzmény: tunderlala-3 (2176)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2177

De most az árulja, aki nyitotta a topicot?  Ezt nem 3 hónapig, 3 évig is árulhatja, akkor is meg lesz még....bár a mézesmadzag üzlethelyiségek lehet, hgyo lendítenek rajta....

 

HÁzat nagyon nehéz eladni, mert ha valakinek már annyi pénze van, amennyiért jó házat lehet venni, akkor az inkább építkezik, ha esze van.:p

Előzmény: r0226 (2175)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2176

De én meg kérdeztem, hogy használod, vagy honnan veszed, hogy müxik??

 

Most új mosógépem van, ezen nem fogom látni a hatást, mert elöltöltős, és a dob belseje az sosem vízköves. De az e lőző gépeim mind felültöltősök voltak, és ott látszik a dob külseje, ami bizony vízlágyítás nélkül nálunk már pár mosás után vízkövesedni kezd...és  a fűtőszálat is meg lehetett nézni szétszedés nélkül, kivehető volt az egyik borda a dobban, és azon keresztül látszott:p Szóval az a golyó tutira müxik.....csak ha valahol mondom, egyből rámfogják, hogy biztos árulom, azért mondom, pedig közöm nincs hozzá...ez ilyen indexes fóbia, már észrevettem.:DDD

Előzmény: r0226 (2172)
r0226 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2175
Milyen lehet vajon belülről? :-)
Már vagy 3 hónapja árulják.
Arról nem beszélve ,hogy ennyi pénzből egy kisebb várat építenék.:-)
Előzmény: tunderlala-3 (2173)
r0226 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2174
A karcher az jó választás a tisztító gépekben nagyon otthon van.:-)
Előzmény: porker (2166)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2173
HÁt, remélem, azért pofásabb, mint az ott :D.....ha nekem 55 millióm lenne építkezni, olyan ház lenne, hogy megszólal.:p Szóval ilyen értékben már nagyon nehéz eladni, pláne, ha nem is szép az a ház...mert az csak nagy....osztannyi.:(
Előzmény: r0226 (2171)
r0226 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2172
Írtam már, Goldmax.:-)

És hol láttad? Szétszedted a mosógépet?
Előzmény: tunderlala-3 (2167)
r0226 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2171
Ja, exkluzív házuk van.:-)))
Előzmény: tunderlala-3 (2170)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2170
Olyan sokat vettetek fel???:O Merész vagy!:p
Előzmény: porker (2169)
porker Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2169
Kár, hogy a banki hitelből is fel tudnék egy újat építeni! :)
Előzmény: tunderlala-3 (2168)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2168

Aztán ismét jöttek a festők

Jajjjj !! (fejét fogja ikon) :DDD

 

de most nincs tovább, mert jövő héten költözünk

Gratulálok, és sok boldogságot az új házban!:)

Előzmény: porker (2163)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2167

Neked van ilyen???

Amúgy engem a mosógépes fórumon hogy is mondjam, kb. hülyének néztek, amikor azt mondtam, hogy a mosógépben használok mágneses golyót, és látom, hogy jó...már vagy 7 éve, és a gép csilivili...pedig egyébként meg megesz a vízkő mindent.:s Szóval én azt mondtam, hogy az a golyó működik, de próbálták nekem tudományosan levezetni már több helyen, hogy a mágnesnek semmi köze a vízkőhöz, ergo nem hathat...akkor most hogy van ez?:O

Előzmény: r0226 (2164)
porker Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2166
Lebeszéltél: maradok a Karchner 65/2 ECO-nál.
Előzmény: r0226 (2165)
r0226 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2165
2-3 napra jó lesz.:-)))
Előzmény: porker (2163)
r0226 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2164
Goldmax, kb 15eft.
Előzmény: tunderlala-3 (2148)
porker Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2163
Én is. .... Aztán ismét jöttek a festők. Ismét csak nekem lett igazam: amíg valaki valamit csinál, addig kosz van/lesz. de most nincs tovább, mert jövő héten költözünk. Ergo szombat/vasárnap takarítás.
Előzmény: tunderlala-3 (2161)
porker Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2162
Nem. A mi házunkba nem szerelték be az eredeti gépészek, mert elbaromkodták és kevés helyet hagytak. Most majd más csinálja meg, de akkor már olyan rendszert keresek, ami mindkét házba jó lesz.
Előzmény: tunderlala-3 (2160)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2161
Én abban éltem, hogy ezen már rég túl vagy!:D
Előzmény: porker (2159)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2160
MIért, Te is akarsz venni másikat, hogy ennyire beleásod magad?
Előzmény: porker (2158)
porker Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2159
Használni.... 2-3 napot, mie kitakarítom a festés után a házat.
Ha bérelek valamit az legalább ennyi pénz.
Előzmény: r0226 (2156)
porker Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2158
Jól van na!

Ha döntöttem elárulom, hogy mit választottam. 1-2 hét...
Előzmény: tunderlala-3 (2150)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2157

Szia,

 

Amikor én nekiállok az egész házat alaposan kiporszívózni, akkor min. 1 órát megy....jó, annyi szünetekkel, amíg egyik konnektorból átdugom a másikba, olykor közbejön valami, szóval néha 1-2 perces leállítás, de egy porszívózás kitart egy órát legalább....ennyitől nem szabad, hogy baja legyen...sztem....

Előzmény: kutyus213 (2153)
r0226 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2156
Attól függ akarod használni vagy a polcra teszed?:-)
Semmit nem ér. Én ha veszek valamit akkor legyen drágább de megbízható.:-)
Előzmény: porker (2151)
r0226 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2155
Ha túl melegszik lekapcsol és addig nem is indul újra amig ki nem hűl.:-)))
Ne izgulj nem lesz baja.:-)
Kelet európának hepa 12 jár.:-))))
Előzmény: kutyus213 (2153)
kutyus213 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2153
Üdvözlet Mindenkinek!
Néhány hete (hónapja?) kértem tanácsot itt, hogy 2 kutyával súlyosbított vidéki házhoz mit ajánlotok. Hosszú agyalás - és ennek a topicnak rendszeres olvasgatása - után rászántam magam a bűvös philips fc9164-re, amelyet, bár még igen friss a kapcsolatunk, eddig nem bántam meg. Most már végre nem csak tudom, hanem látom is, hogy porszívózva volt a szőnyeg, sokkal jobb, mint amire számítottam. (bár azt nem nagyon értem, miért Hepa 12-ről szóló cimke volt ráragasztva, miközben minden leírásban Hepa 13-at emlegetnek. Ezzel egyébként nem foglalkozom túl sokat, az eddigi Hepa 0 megoldáshoz képest óriásit léptem előre.)

KÉRDÉSEM: mennyi ideig szabad egyfolytában gyötörni? (legnagyobb döbbenetemre a közepes fokozaton is szív, mint az őrült, tehát ekkora teljesítménnyel) 1/2 óra max, vagy akár 1 is?

Mondjuk számítottam volna valami kis piros lámpára, ami esetleg jelezné, hogy kezd a motor túlmelegedni, de semmi ilyen nincs, a füzetben sem írnak erről. Nem szeretném tönkretenni ezt a drága kis kincset. Ki mit tanácsol?
Üdv. kutyus

Szlivvia Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2152
Az enyém is Sony Ericsson és számtalan rettenetes esést kibírt az elmúlt 4 évben.
Előzmény: meszipeti (2120)
porker Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2151
Hallott már valaki holmi ORION vizes/nedves porszívóról? ... Valami gagyi 1x ezres ára van valamelyik "Tesco"ban... Vajon mit érhet?
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2150

Mondj nekem légyszi legalább egy márkát, nevet. linket, bármit :p...nem fogom mondani, hogy reklámozod, bizisten!:))

Hogy mééé kell itt ennyire rejtélyesnek lenni mindig?! :O :DDDD

Előzmény: porker (2149)
porker Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2149
Vannak már normális vízlágyítók 100 alatt is! Az elektromosnak szinte csak placebo hatása van. Négy éve megy nálunk, de csak bebeszélni tudom magamnak, hogy ér valamit!

A kémiai vízlágyító azonnal érezhető hatást produkál. ... Működik.
Előzmény: tunderlala-3 (2146)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2148

Neve, ára? Én a flodravin-t néztem ..... egyesek dicsérik, mások ellenkezőleg....nah itt legyen okos az ember....én csak arra gondolok, hogy ezzel nem tudnak/mernek becsapni senkit, hiszen a vízkő olyan egyértelműen zavaró és feltűnő dolog, ha a cucc nem működik, akkor ott a vízkő...ez ilyen egyértelmű...ha nem ér semmit, akkor nem tudnának megélni belőle, nem? Vagy nagyon naív vagyok:O

Előzmény: r0226 (2147)
r0226 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2147
Én egy mágneses cuccot vettem ,szerintem használ. Nem rakódik le a vízcsapra zuhanyra a vízkő mint előtte, de a mosógépbe azért rakunk csillagot.:-))
Előzmény: tunderlala-3 (2146)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 2146

Akkor mit lehet vízkő ellen tenni, imádkozzak, vagymi? :o :D

Hasonló elven működő cuccokat 100-300 ezer körül is lehet találni....az sem ér cart sem?

Előzmény: Törölt nick (2145)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 2145
Kollektiven azt mondjak a kollégák hogy vegyel inkább meg 1 porszivót bebőle annak legalább haszna van ... ;-))
Előzmény: tunderlala-3 (2143)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 2144
műanyag csöveink vannak
Előzmény: Törölt nick (2140)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 2143

zabadakknak címezted, ő is le akar beszélni róla, én vok az az elvetemült, aki akar egy próbát tenni vele....úgyis látszik, hogy müxik vagy nem, max. kidobtam 20 ezret az ablakon, máskor is megtörtént már, nem fogok a kardomba dőlni miatta....de ha bejön, akkor meg nyertünk rajta, mert ez a rengeteg vízkő mindenhol már az agyamra megy.:s

 

:)

Előzmény: Törölt nick (2140)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 2142
De most mondta apu éppen, hogy valami zipzáros-oldaltkinyitós-kiürítős-visszacsukós-nemtommilyen megoldás ez a porzsák benne, hááát, fogalmam sincs, milyen lehet, majd megnézem valamelyik nap. :p
Előzmény: Törölt nick (2141)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 2140
Eletromos/ mágnesen vizkőoldó ?

Remélem vascsőre teszitek mert azon működik csak igazan ....

Egy világ omlana össze bennem hogy ha az valaki elhinné és meg hasznalna ...
Előzmény: zabadakk (2129)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 2139

KÉRDÉS!

 

Anyuék vettek egy porszívót, nászajándékba kapta valaki, nem volt rá szükség, origi, tokkal-vonóval számlával-garijeggyel együtt 10 e Ft-ért, jól jártak vele.

Típusa Electrolux Clario Z7540

 

A porszívó porzsákos, az előbb néztem a porzsákok árát a márkaboltban. 1300-2400 között mozognak, még nemtom melyik porzsák kell ebbe a porszívóba, mondtam, hogy nézzék meg a számot rajta.

 

Ami a kérdés lenne, hogy ezek az árak egy darab porzsákra vonatkoznak, vagy esetleg több db van egy csomagban, és arra hozza az árat? Mert ha csak egy db., akkor elég húzós.:((((

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2138
Jah...igen, ahhoz, ergo ezért csilivili...nem is értem, hogy miért írtad, hogy azt kell megnézni, mármint a mosogatógépet...megnézhetném, ha nem raknék sót bele.:s :(
Előzmény: Teaway (2134)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2137

Merhülyék, azt nem raknak bele!:(((( Vajon a félmillás mielékben van?:O

Előzmény: Teaway (2134)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2136

mer kiűzettünk a paradicsomból. :'((

 

:DD

Előzmény: Teaway (2135)
Teaway Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2135
áááá......ez a porszívó topic, mér ide írjuk ezeket?
:)
Teaway Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2134
Na de a só a vízlágyító regenerálásához kell.
Ilyen vízlágyító vajon mér nincs a mosógépekben??
Előzmény: tunderlala-3 (2133)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2133
De calgonit, vagy somat, vagy dm só az mindig van benne.:p Persze, hgyo csilivili.:D
Előzmény: Teaway (2132)
Teaway Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2132
Nézzél bele a mosogatógépbe! Abban se calgon, se flodravin, se mágnesgolyó, mégis csilivili!
Na?
:)
Előzmény: tunderlala-3 (2131)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2131

Raktam bele 2 kanállal, hadd legyen biztos a dolog.:p :DDD

Megcsinálom majd 2-3 hetente akkor, na de ezek szerint jó lesz tesztelésre is, mármint a flodravin-t majd teszteljük vele.:p

Egy másik fórumon mondta valaki, aki használja....biztos nem ő árulja.

Tudod, említettem már azt a lágy mágnes golyót is, ami miatt szintén kiröhögtek, de én a felültöltős gépben láttam, hogy működik, mivel ott kívülről is látni a dobot, és a fűtőszálat is meg lehet nézni könnyen, és csilivili volt.:p

Most, mivel elöltöltős gépet vettünk, ahol csak a dob belsejét látni, ami meg mindig csilivili, így már nem tudhatom, hogy mi a helyzet vízkőügyileg, ezért inkább rakok Calgont minden 60 fokos mosáshoz....biztos ami biztos.:p Meg a flodravin, azt csak jó lesz!:D

Amúgy én fogom látni a hatást biztosan, mert itt annyira vízköves a víz, hogy a csaptelepeken 1-2 napon belül ott van, meg a rozsdamentes mosogatótálca is botrányosan néz ki már 2 nap múlva.:((

Előzmény: zabadakk (2129)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2130

Nah várjatok, akkor most itt fogunk mosógépezni? VAgymi?:O

:D

Előzmény: Teaway (2125)
zabadakk Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2129

most ittam végre egy jó kv-t, ahogy kell :p....vettem ma citromsavat és megcsináltam vele a gépet...tényleg ez volt a baja! Egy hónap alatt tönkrevágta a vízkő!

 

 

Gratulálok, ügyes vagy! :-)

Nem tette tönkre a vízkő, csak eldugaszolta a vékony csöveket valahol. Azt javaslom, hogy használj Vera ásványvizet, vagy ha nem, akkor 2-3 hetente öblítsd át ecetsavas vízzel. A Vera ásványvízben van a legkevesebb Ca és Mg ion, amelyek karbonátjai válnak ki mint vízkő a készülékekben.

 

Az interneten nem tudod eldönteni, hogy ki árulja és ki használja az elektromos-mágneses "vízkőoldókat". Tudom, hogy tudományos érvekkel nem sokra megyek az ilyen fórumokon, így nem is próbállak lebeszelni ezekről a kütyükről. Azonban megjegyzem, hogy ezek nem működnek, nem működhetnek úgy, ahogyan hírdetik őket. Biztos lehetsz abban, ha működnének, akkor már nagy társasházak, cégek komplett vízrendszerét ellátnák ilyenekkel. Az, hogy nagyteljesítményű verzió nem létezik belőlük az nyilvánvalóan mutatja, hogy csak átverés az egész. Ugyanis, a sok egyéni vásárló egyenként nem perelget, míg egy komolyabb berendezés felszerelésével járó felelősséget már nem vállalja fel egyetlen gyártó sem.

 

Az ecetsav töménységét azért adtam meg hígabbra, mert az általam javasolt töménységet szokták megadni vízkőoldásra. Nagyon hatásos vízkőoldó. Effektívebb mint az ecetsav és nincs kellemetlen szaga. Az ecetsav sem rossz, de intenzíven párolog és a gőze irritálja a nyálkahártyát. Bizonyos típusú gumikeverékek nem kedvelik az ecetsavat. Citromsavval nincs ilyen gond.

Előzmény: tunderlala-3 (2118)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2128
Oké rendeljunk mosógépet is ... ;-))))
Előzmény: nagya2 (2127)
nagya2 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2127

Upsz ez nem ide kellet volna , nah mindegy remélem megbocsátotok:-) úgy is nagy az átjárás a két forum között:-))

 

Üdv: Nagya

Előzmény: nagya2 (2126)
nagya2 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2126

Hali Lala!!

Szerintem mondom szerintem azon is elkellene gondolkodni, hogy a mosógépbe az állítólagos vizkő miért szürke!!!

Mert a vizkő ha jól tudom akkor fehér, vagy sárga szinü.

A mosogépbe általában nem vizkő van hanem a mosószermaradvány ami összeáll.

Min villamosgépszerelő láttam már jópár mosógépet belülről, jópár barátom van aki még most is a szakmában dolgozik, és az az általános vélemény, hogy vizkő még mosógépet nem tett tönkre:-))

Üdv Nagya

Előzmény: tunderlala-3 (2124)
Teaway Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2125
Én 15 éve mosom ecettel és még nem ment tönkre.
Na??
:)
Előzmény: tunderlala-3 (2124)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2124
Szia!:)

Én az ecetes átmosásról jót is és rosszat is hallottam, de rosszat többet.....én calgon-t rakok heti 2-3 x bele, mindig akkor, amikor 60 vagy még magasabb hőfokon mos.
És félévente a polly-val tisztítom, csilivili mindig....az előző is az volt, még 2 évesen is, és az azelőtti is 8 évesen....nagggyon ápolgatom őket, mániás mosónő vok.: s :DD
De most tuti fogunk venni ilyen flodravin-t, mert elegem van a vízkőből....a mosógépnek is jó lesz.:p POnt a mosógépes fórumon mondta valaki, hogy neki is van otthon, és mióta felszerelték kb. 2 éve, azóta nincs náluk vízkő, úgyhogy müxik....az olyannak elhiszem, aki nem árulja, hanem használja.:)
Előzmény: nagya2 (2123)
nagya2 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2123

Hali Lala!!!

Na ugyanezt csinád meg az xezres mosógépeddel is fél egyévente és nem kell a calgon meg a többi:-))

Én is félévente végig kergetek rajta egy ecetes tisztítást 90°c-on.

Üdv Nagya

Előzmény: tunderlala-3 (2118)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2122
Na akkor ez lehet a kivétel, ami erősíti a szabályt:p :D.....mert hogy ez nem esett, hanem tiszta erőből földhözvágtam a parkettás szobában, onnan gellert kapott és a radiátoron csattant, öröm volt nézni, ahogy darabjaira repült.:DDDD
Ha ezt tudtam volna előre, videóra veszem és beküldöm nekik magas jutalékot kérek érte, hogy imígyen reklámozzák.;) :D
Előzmény: meszipeti (2120)
nagya2 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 2121

Hali !!

Nem bánod meg:-))

Nekem az eddigi porzsák nélküliekből eddig ez jött be a legjobban:-))

Üdv Nagya

Előzmény: IMi (2110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!