Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 5906

Mivel az idei volt az utolsó gyűjtő szezonom,amennyi újat csináltam majd vhogy megoldom /1-2 fa megy is ki ill. a meggyekből szelektálok,mert abból túl sok van/.Fajtánként 1-1 fát ültetnék,így talán még belefér. A többit / főleg a már meglévőkből szemzettet/ szeretném elpasszolni- termelői áron :)

Előzmény: Ali-bá (5905)
Ali-bá Creative Commons License 2011.09.28 0 0 5905

Ezt a "néhány" új fát aztán hova fogod ültetni? Amúgy teljesen megértelek, nagyon nehéz abbahagyni az innovációt!

Előzmény: Törölt nick (5904)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 5904

...ugyanez kajsziból : vendégszem : Sweet Red,Tardicot /Ishtarába és őb magoncba/

 

 sajátból : Hargrand,Pinkcot,Kuresia,Bergeval /tavalyi szemzésemről vettem le a szemet/  ezek Ishtarába

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 5903

Na egy kis dicsekvés... gondoltam leírom miket szemeztem ősziből idén:

 

vendégszemek : Babygold 6, Caldesi 2000,Gloria Red, July Lady, Collins,Nektár H, Szegedi arany, K10 lapos ,Regina  /ezeket Ishtarába,őb magoncba és meglévő fákba/

 

sajátokból : Silver Giant,Redhaven Bianca,Venus,Rék Ari vérbarackja /ezeket Ishtarára/

 

                   Spring lady,Royal Gem, Big Top, Royal Glory,Magique ,Venus,saját régi ism. shúsú , Vései ismeretlen, /őb magoncra/

 

                  Redhaven Bianca,Silver Giant, /őb magoncra/

 

                   Royal Glory,Royal Gem /Garnem-be/

 

 

 

 

      Remélem nem hagytam ki egyet sem :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 5902

Na ma én is karcsúsítottam,igaz egyenlőre az almákat.Gyakorlatilag a nagy fákat leszámítva megmetszettem az almáimat...ilyent eddig még nem csináltam /mármint ilyenkor.../,de ha beválik,akkor időt nyerek tavasszal.Mondjuk néhánynak mindegy ,mert eddig se törték össze magukat a terméssel.

Előzmény: Ali-bá (5898)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 5901

...ja igen a hegyben még nem láttam se markolót,se hasonlót.Itt nincs közmű és semmi amit "markolászni " lehetne...úgy hogy maradok a magánakcióknál...

Előzmény: Flanell (5897)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 5900

Na arra befizetnék,hogy ebből a gránitból gödröket faragjon...de értelme sem lenne.Amig normálisan le nem ázik ültetni úgysem lehet,ha meg jó a föld ennyit már rutinból kidobok én is :))...egyébként meg a költségeket is erősen meg kell gondolnom,mert késpengén lavírozok...haveri alapon meg már nemigen dolgoznak gépekkel...

Előzmény: Flanell (5897)
tp329 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5899

Ezek szerint bizonyítást nyert, hogy a világegyetem tágul?

Kár azért  a szép kertért, ha közelebb lenne megvenném és korlátlan látogatási jogot biztosítanék.

Előzmény: Ali-bá (5898)
Ali-bá Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5898

Én is 'karcsúsítok'.  A nagy kerten előbb-utóbb túl kell adjak, mert ahogy telnek az évek "egyre nagyobb", /pedig körül van kerítve/  :-) , így aztán otthonra mentem a fajtáim színe javát. Tavasszal ültettem 20 m hosszon 12 fát, most mellé terveztem még 11-et 2,5 m sortávval, kötésben. Ugy gondolom, hogyha felkopaszodnak az oldalágak,akkor a szomszéd fa odanő.

Előzmény: Törölt nick (5894)
Flanell Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5897

Nem dolgozik arra esetleg Bobcat vagy hasonló mini ásógép? Negyedóra alatt kikapná.

Előzmény: Törölt nick (5896)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5896

Nem ez a gond,hanem az időhiány.Tavasszal a metszés is sok idő /sőt ahogy nőnek a fák ,egyre több /,meg egyéb munkák is vannak.Viszont az időjárás nagyon bizonytalan és szabit csak fix időre tudok jó esetben kérni,azt nem tudom tologatni....tehát az a kb 40 fa ami tervezve van...már a gödrök kiásása is sok idő /ugyebár minden munkát egyedül csinálok/.Szóval nem egyszerű,jobb lenne nekiállni ősszel,de a jelen állás szerint ez lehetetlen.Pedig volt olyan év ,amikor már augusztusban nekiálltam gödröket ásni...

Előzmény: Ali-bá (5895)
Ali-bá Creative Commons License 2011.09.26 0 0 5895

 

Miért szívás a tavaszi ültetés? Én ugy tapasztaltam, hogy őszibaracknál biztonságosabb.

Előzmény: Törölt nick (5894)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.26 0 0 5894

Ma /egyebek mellett/ kijelöltem a következő őszibarack  karcsú/?/orsó helyét.A gödröket nem lustaságból nem ástam ki, jelenleg max dinamittal lehetne  10 cm-nél mélyebbre ásni...Nagy szívás lesz,ha tavaszra marad az ültetés.

A már termőhöz képest ezt még közelebb rakom egymáshoz, 1,5 m lesz a tőtáv /a sortáv kb 330 cm/ .Min 80 %-ban saját gyártmányú fákból /de valószínűbb a 100 %-hoz közeli/

Ali-bá Creative Commons License 2011.09.25 0 0 5893

Az alak nagyon változó lehet ugyanannál a fajtánál is. Van olyan év amikor hosszúkás, van amikor kövér, telt.

Előzmény: Kulicz (5892)
Kulicz Creative Commons License 2011.09.24 0 0 5892

Ma szedtem le az utolsó három szemet, de ezek már nem voltak olyan szép nagyok. Érdekes, hogy senkinek nincs tippje, hogy milyen fajta lehet, pedig nagyon jellegzetes az alakja, /mint a képen látható/, feltünően széles és nem hosszúkás. Csak a mag körül pirosas, és a mag kicsi. Van egy olyan érzésem, hogy kevésbé meleg szeptembereken a hónap legvégén érik majd be igazán. Ez a legkésőbbi barackom /12 fajtám van/, jövőre sokat várok tőle.

Előzmény: Ali-bá (5886)
tp329 Creative Commons License 2011.09.24 0 0 5891

Köszi! A bemosottságnál én erősebbnek mondanám a fedőszínt és a nagyon kevés sárga részben sem volt semmi zöld. Ahogy olvasom, az Elbertára jellemző pirossas hússzín a magház körül, ezen nem volt ilyen, legalább is nem feltünő., és inkább gömbölyűnek mondanám az alakját is. De csak a párom vett 2 szemet belőle, majd megpróbáljuk, hátha kapunk még és akkor lefotózom. Tudom, ezt így elég nehéz megtippelni.

Előzmény: Flanell (5888)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.24 0 0 5890

Ali bá ! :))

 

idén erősen esélyesek a fajtáid,remélem tavasszal is ezt tudom mondani .

Előzmény: Ali-bá (5886)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.24 0 0 5889

Leszedtem az utolsó /kopasz/barackomat.Ez az August Red .Nem magvaváló,de finom.Ha úgy nézem,hogy idén minden előbb érett,mint normál esetben,akkor ez igencsak kései fajta.

Flanell Creative Commons License 2011.09.24 0 0 5888

Ha a piros szín csak bemosottság volt (zöldessárga alapon), és a barack hosszúkás, laposas, akkor lehetett Elberta.

Előzmény: tp329 (5887)
tp329 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 5887

Segítség!

 

Sajnos utógyujtásos vagyok, előbb megettük, azután gondoltam, hogy le kellett volna fényképezni.

 

Milyen fajta lehet?

 

Sárgahúsú őszibarack, most érik, szép pirosas fedőszínnel, teljesen magvaváló, a hús engem kicsit a gumibarackra emlékeztető (tömött, sűrű) állaggú  és a parasztbarackokra jellemző nagyon enyhe keserű mellék ízzel, de összeségében finom, zamatos ízű.

 

 

Ali-bá Creative Commons License 2011.09.21 0 0 5886

Leérett már?

Előzmény: Kulicz (5884)
Vebber Creative Commons License 2011.09.17 0 0 5885

Meg tudná valaki mondani, mi ez a sárgabarack levelek fonákján?

Az egyik fámon egész évben ilyenek a levelek.

 

Kulicz Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5884

Egy barátomtól kaptam, sajnos már nem él. Nemes fajta az bizonyos, de mikor kaptam az oltóvesszőt a neve még nem érdekelt, csak az hogy késői legyen. Érdekes, hogy ő is mondta, hogy kissé kesernyés, de én ezt nem érzem, igaz, a héját le szloktam húzni. Még sok zöld szem van a fán, ezért gondolom, hogy az érési ideje szeptember közepe-vége. Igazából az a néhány szem érett meg, amik a napon voltak.

Előzmény: Ali-bá (5883)
Ali-bá Creative Commons License 2011.09.12 0 0 5883

Honnan szemezted (szerezted) ? Szép nagy. Enyhén kesernyés ugye? Nekem is van hasonló (un. 'parasztbarack'), de sokkal kisebbek.

Előzmény: Kulicz (5881)
Ali-bá Creative Commons License 2011.09.12 0 0 5882

Tedd be őket a foldbe és jelöld meg hova tetted, aztán tavasszal lesd, hogy kelnek-e már.

Előzmény: főszakács69 (5880)
Kulicz Creative Commons License 2011.09.12 0 0 5881

Üdv mindenkinek, ismeri valaki ezt az őszibarackot? Sajnos nem tudom a nevét, két éve szemeztem, ez az első termés.

Amit tudni lehet róla: fehér színű, molyhos, nagy lapított gömb alakú, a magja kicsi.

Érési ideje: most, szeptember közepe-vége, még sok zöld szem van a fán, és idén előrébb vagyunk valamivel. Íze kiváló.

 

 

 

 

 

Segítségteket előre is köszönöm!

főszakács69 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 5880

Sziasztok!---van 10 db barackmagom-5 szőrös és 5 nektarin--mindegyik az a lapos ufóformájú --szeretném elültetni---mi a teendőm velük? Az első lépés a gyümölcshús eltávolítása a gyomorba már megtörtént.  Üdv Robi

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 5879

Nálam az August Red nektarin jelenleg az utsó,az az egy szem ami megmaradt rajta még beton kemény....de gyakorlatiolag abszezonnak már vége...igaz ehhez az időjárás is kellett,a Micheleinim min10 nappal előbb lement mint pl tavaly.

Előzmény: Vebber (5877)
mankóceb Creative Commons License 2011.09.11 0 0 5878

Nálam a Vega...
Szeptemberi nektarin. 2 éves fa, tele gyümölccsel.

Előzmény: Vebber (5877)
Vebber Creative Commons License 2011.09.11 0 0 5877

A fajtáimból érik a sorban utolsó Sweet Lady, vége a barack szezonnak nálunk.

Ti hogy álltok, van még vissza valamilyen fajta (Ninonak tudom vannak nagyon kései barackjai)?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!