Keresés

Részletes keresés

bela2200 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 2790

Szvsz. a térdének már kutya baja, hiszen rohanni tud :-))!

Előzmény: Pitykéné (2789)
Pitykéné Creative Commons License 2008.02.28 0 0 2789
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))
Hogy van a térded?
Előzmény: sziporka66 (2788)
sziporka66 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 2788
Sziasztok!

Pitykénének - Ring9-  Krisztina75 -nek jobbulást és sikeres felépülést. Rohanok az ortopédushoz kontrollra. Ki kell használni a TB-t, amit befizetem, azt vissza akarom kapni. Ha véletlenül marat még a számlámon akkor direkt meg műtetem magam. Remélem egy kis mosolyt csaltam az arcotokra.

Pitykéné Creative Commons License 2008.02.28 0 0 2787
Szia Ring!
Én is sok-sok kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok Neked!
Előzmény: ring9 (2786)
ring9 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 2786

Sziasztok!

 

Újként (nem betegként, csak fórumozóként) nem tudom eléggé megköszönni Nektek, hogy létrehoztátok és fentartjátok ezt a topicot. Kb. egy hónapja döntött le a kór, és ezalatt volt időm végigolvasni a hozzászólásokat. A barátaim és a családom (az orvosokat nem véletlenül hagytam ki) próbálják tartani bennem a lelket, de ők nem élik (élték) át azokat a gondokat (a WC felkeresése, az öltözés vagy egy tusolás megszervezése most felér egy hegymászással, és a fájdalomról még egy szót sem szóltam), mint én. Nélkületek már feladtam volna. Szóval csak meg akartam köszönni, és mindenkinek jobbulást és kitartást kívánni!

Pitykéné Creative Commons License 2008.02.26 0 0 2785
Köszi, azt hiszem tornára most nem lesz szükségem egy darabig, előbb a wc-ig jussak ki meg a bugyit tudjam egyedül felhúzni.:-)
A lábfej bénulásról amiről írtál, nekem a doki azt mondta, hogy a lumbális szakasszal van összefüggésben és az S1 ideggyök okozza. Olvastam is erről egy orvosi lapon.
Nekem már az is felmerül hogy végső esetben az arthrosis miatt estleg majd az egész gerincoszlopot ki kell merevíteni. Na az nem most lesz. Még egyenlőre húzom. Keddenként rendel a dokim, ha jövőhétig ilyen szarul leszek, akkor azt hiszem meg kell létogassam:-(
Előzmény: sziporka66 (2784)
sziporka66 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 2784
Szia Pitykéné!

Ne ostorozd magad az ilyen, előfordul. Inkább mihamarabb orvoshoz, hogy tudjon diagnosztizálni. Ne hogy úgy járj mind én a várakozással. Bénulás vagy reflex kiesés csak átmeneti lehet, ugyanis a lumbalis szakaszon nincs gerincvelő. A háti szakasznál, kezdődik. Végső esetben bemerevedik a boka.(és úgy marad). Nekem ezt mondta az idegorvos és az idegsebész,  amikor a 3-dik műtétemre mentem.. A háti szakasznál lévő sérvnél általában mellkas felöl, nyitnak. Gerinc műtétesnek nehéz rátalálni a megfelelő sportra, hogy  tudja is csinálni, és ne okozzon még nagyobb problémát. Ha gondolod, nagyon szívesen küldök neked REZSŐ kazettát, és ha JOBBAN leszel, próbáld ki. Veszíteni valód nincs

(csak nyerhetsz vele) senkitől nem fogadtam el pénzt. Még én álltam a posta költséget. Ha meg nem tetszik legfeljebb porosodni, hagyod. Én csak jót akarok. Mihamarabbi gyógyulást neked (nagyon szorítok).

 

Előzmény: Pitykéné (2783)
Pitykéné Creative Commons License 2008.02.20 0 0 2783
Szia! Én is használtam ezeket anno. Le fordítottam a leleteimet is, hogy tudjam miről is van szó:-)
Köszi a jókívánságot. Most már állandósult a fájdalom, ma már megint úgy mentem, mint aki becsinált. Úgy látszik ezt már nem tudom elkerülni.
Ráadásul nem hagy nyugodni, hogy ezt én okoztam a futással, mert akkor kezdődött az egész. Már megint nagyot akart a szarka.
Előzmény: sziporka66 (2782)
sziporka66 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 2782
Sziasztok!

 

 Találtam pár jó infót. Ennél az oldalnál kiválasztod a betegséget, amit szeretnél megnézni és nagyon hasznos tanácsokat ad. Érdemes a gerincre rákattintani.

http://www.mimi.hu/betegseg/index_betegseg.html

 

 

Ide a záron lévő latin szavakat és labor értékeket beírni és magyarul kiadja.

http://www.orvosiszotar.hu/

 

Remélem, tudjátok hasznosítani. Mindenkinek jobbulást. Pitykénének meg főleg.

 

sziporka66 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 2781
Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődést, a térdem nem javul, még rosszabb lett. Már 3x szívták le,1-hét múlva kontról.Én azt gondoltam természetes a nagyfokú bevérzés mütett után.Ma voltam egy másik orvosnál (reumatologus) és azt monta vérvétel (vagy bakteriális fertőzés,izületi gyulladás stb) ,majd a vérvétel kimútatja.Már a 3-hete ég a lábszáram (a csontom nem),mind ha csili paprikát szórtakrá és fel gyújtoták volna.Ha fertőzést kaptam már 3-hete,akkor rendesen meg szívtam.VÉGRE VALAMI IZGALOM AZ ÉLETEMBEN, ÚGYIS OLYAN UNALMAS VOLT.Azért félek a proenzitöl,mert nekem ERD betegségem van.Rengeteg gyógyszert Kellet szednem a gerincre és a térdre. Igy gyomor nyálkahártya gyulladásom lett savas reflukxióval. Most jól vagyok, de ha szednem kell gyógyszert, mindig elöjön. Mindenkép menj orvoshoz. Igaz én is későn mentem a 3-dik műtettem előtt, lehajoltam 1-hétig az ágy és a WC között közlekedtem, rá 2-hétre kaptam időpontot az idegen (MRI). Másnap lebénult a bokám, 1-hónap múlva az MRI-után mütötek. Azért mondom az idő számit, főleg ilyen betegségnél, Én is megiljettem, de 1-hónap bizontalanság sokkal rosszab. Az idegeket kikésziti. Én már csak tudom. Mindenkinek jobbulást. Nekem meg fertőzés mentes vérvételt!

 

Bocs nem bírom nagyon ég,lefekszem, sietek

Előzmény: Pitykéné (2780)
Pitykéné Creative Commons License 2008.02.18 0 0 2780
Hogy van a térded? Javulgat?
Előzmény: sziporka66 (2775)
Pitykéné Creative Commons License 2008.02.18 0 0 2779
Tudom, hogy nagyon igazad van, de 1, nagyon félek 2,próbálom magam helyrehozni a dolgokat és azt hinni, hogy csak én beszélem be magamnak. Végülis amíg csak belenyilal és nem folyamatosan fáj addig ezt könnyen el is tudom hitetni magammal.
Attól tartok az orvos gyógyszeren kívül nem tesz semmit, esetleg infúzió, de arra meg főleg nincs időm. Nálunk nincs hosszú várólista, utoljára 1 héten belül műtöttek, igaz akkor sürgős is volt. De a dokik itt sem rosszabbak, mint máshol, ezért inkább itt maradok a közelben.
Azért ha romlik a helyzet mindenképpen meglátogatom az orvost;-)
Sőt most hogy végig gondoltam amit írtál lehet hogy minél hamarabb.
Előzmény: bela2200 (2777)
Evicke Creative Commons License 2008.02.18 0 0 2778
miért készítené ki a gyomrodat? nekem most nincs olyan tájékoztatóm, amit a dobozba raknak, de eszerint nem kell aggódni. a gyomorra veszélyesebb készítményeknél erre szoktak figyelmeztetni.
Előzmény: sziporka66 (2775)
bela2200 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 2777

Annyit rá kellene szánnod, hogy visszamész az orvoshoz. Előjegyzésbe lellene kerülnöd mielőbb. (Vagy ha ott nincs bizodalmad, akkor fölveszed a kapcsolatot egy másik hellyel.)Meg aztán ha a vizsgálatból kiderül, hogy fennáll a lebénulás veszélye, akkor mégis fontosabb volna a műtét mint akármilyen államvizsga.

Előzmény: Pitykéné (2776)
Pitykéné Creative Commons License 2008.02.18 0 0 2776
Köszi a válaszokat!
Hát igen, még reménykedem valami csodában. Valójában meg rettegek, mert most már tudom, hogy mi az amitől félnem kell.
Amíg járni tudok nem megyek dokihoz, mert nem engedem, hogy most hozzám nyúljanak. Fontosabb dolgom is van most:-) Szakdolgozat, államvizsga egyebek, csak imádkozom, hogy addig ne legyen nagyobb baj.
sziporka66 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 2775


Mindenképpen orvoshoz kell fordulni.Szerintem refleksz kiesésed lehet. Nekem is ilyen tüneteim voltam. Bizonytalanságban lenni a legrosszab,az idö meg minden betegségnél számit. Engem 10-hónap külömbséggel mütöttek,én sem akartam elhinni.
Föleg hogy,azt monta az orvos soha az életben nem találkozunk, erre még 2x-szer megmütött.

A proenziröl nekem is csak jot mondtak.Lehet hogy én is kiprobálom,csak félek hogy kikésziti a gyomromat.

A Krisztának és a Pitykénének jobbulást és sikeres intézkedést az orvosoknál.

Bocs nagyon fáj a térdem lefekszem.

sziporka
bela2200 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 2774

Nagyon nem normális! (Gondolom ezt Te magad is sejted, csak még próbálsz reménykedni).

Sürgősen menjél orvoshoz!

Előzmény: Pitykéné (2772)
Evicke Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2773

nem a sérvhez, hanem a porcerősítőhöz:

35 vagyok, kisgyerekkorom óta krónikus ízületi gyulladásom van, vagyis az ízületeim kellőek tropára vannak, mégis Proenzi3-mal teljesen gyógyszermentes(!) vagyok, fájdalom szinte 0. gyógyszer alatt kizárólag a nemszteroid gyulladáscsökkentőt kell érteni, ami nálam a Movalis.

a reumatológusom, mikor rákérdeztem, csak legyintett, azt mondta, az max. kezdődő ízületi panaszokra jó. habár ő mindenre és mindenkire csak legyint. :-|

nekem pedig meggyőződésem, hogy kitolható a betegség aktivizálódása is, hiszen többet tudsz mozogni, ergo jobb a vérellátása az ízületnek, kevésbé sanszos, hogy begyullad.

Előzmény: bela2200 (2769)
Pitykéné Creative Commons License 2008.02.14 0 0 2772
Sziasztok!
Szerintetek normális, hogy így 1 évvel a műtét után ujra fájdalmaim vannak?
Persze eddig is volt a heg miatt, de ez most más. Rossz mozdulatoknál belenyilal, de úgy hogy elszédülök és nem tudom kontrolálni a mozdulataimat.
2 nappal ezelőtt halálra rémültem, mert úgy éreztem, hogy most azán többet nem kelek fel:-(
Cora4 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 2771
Én is ezt latolgattam, mármint a porcerősítőt illetően...végül nem szedtem, abból a meggondolásból, ami Téged is zavar.
Előzmény: bela2200 (2769)
kheiron Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2770
Az általam megkérdezett ortopéd-traumatológusok a porcerősítőket fiatal végtagsérülteknek ajánják, a többieknek állítólag nem hat.
Előzmény: bela2200 (2769)
bela2200 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2769

Sziasztok! Meg kellene kérdezni egy szagembert arról, hogy porckorongsérv esetén okos dolog-e porcerősítőt szedni. Teljesen laikus gondolkodással nem biztos, hogy erősödésre (növekedésre) késztetni a porcot, ami ki van sérvesedve.

Nekem személy szerint igencsak rosszabbott az állapotom, miközben porcerősítőt szedtem izületi nyavalyáim miatt (és még senki sem tudta, hogy van egy méretes porckorongsérv a hátamban). Persze egyáltalán nem biztos, hogy a porcerősítő volt a hibás. A sérvet azóta megműtötték, szerencsére sikeresen.

Most gerinckímélet + gyógytorna +gyógytorna +fizikoterápia +gyógytorna+ gyógytorna (és valószínűleg ez már így fog folytatódni életem végéig).

sziporka66 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2768

Térd kopást és térd kifelé dölést állapitotak meg.Magyarul vissza kellet kalapálni a térdemet és a kopás miatt átmosták és kaparták.Bos le kell feküdnöm iszonyuan fáj és lüktet.

 

sziporka

 

Előzmény: Sfakutya (2767)
Sfakutya Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2767
Miért operálták a térdedet?
Előzmény: sziporka66 (2766)
sziporka66 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2766
Fájdalmas térdmütét után.sziporka
sziporka66 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2765

Én az 1-ső műtétem után a gerinc orvos javaslatára keztem el kerékpározni és sifutógépezni. Ezután következett a térd és a csigolya kopás. A 2-dik mütétem elött már ki voltam irva térd mütétre, de a gerincem bekrepált és müteni kellett. Gerinc mütet után ismét elkezdett fájni a térdem injekció stb, ismét kiirtak térd mütétre: mielött menni kellet volna ismét gerinc mütét. Gerinc mütét után  ismét injekció stb és mos került rám a sor junius óta. Már azon imádtkoztam nehogy a gerincem bemondja az unalmast (a gerinc teljesen kiszámithatatlan). Attol függetlenül hogy most a gerincem szinte tökéletesen jo, de nem tenném tüzbe a kezemet érte.Ugyanis egyik nap még tökéletes aztán lehajolok és ugy maradhatok.Én azota merem ajánlani a Rezsit, mert ő még nekem nem okozot gondott, mint a többi sport.

Sőt javitott. Sajnos halgattam az orvos tanácsara, hogy mit sportoljak.

Az ortopéd orvos meg azt monta ezzel koptattam a térd és a gerinc csontokat és porcokat. Amugy a térd mütét sokkal sokkal fájdalmasabb mind a gerinc mütéteim.Szerintem 6-hét intenziv pihenés (csak pihenés). Aztán utána nagyon lassan a Rezsivel, ismét kezdhetek mindent elölröl, ismét egy ujjab kihivás az élettöl. Mindenkinek azt ajálom inkább tornazzon és ússzon,  mert akkor nem lesz térd kopása. A futás sífutógépezés, kerékpározás még az egészségeseknek is térd és csipö gondot okoz. Én 1x szer probáltam a fútást,  utána 1-hétig feküdtem: ezt meghagyom az egésségeseknek. Az élet majd ugy is eldönti a testnek mi jó és mi káros. Mindenki a saját kárán tanul,de néha nagyon sok a tandij  mértéke.

 

sziporka

Előzmény: Pitykéné (2764)
Pitykéné Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2764
Köszi,remélem meglesz;-)
Jobbulást neked is!
Bocsi a félreértésért.
Azt hiszem én a sporttal ismét csak besokaltam. Már odáig merészkedtem, hogy eljártam futni és kondigépet használtam. Meg is lett az eredménye, már megint használhatatlan vagyok. De így jár az aki telhetetlen:-)
Előzmény: sziporka66 (2763)
sziporka66 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 2763

Bocs, hogy nem válaszoltam előbb, de térdmütétem volt.

A fiatalember a csavarozás utáni elmozdulásra gondolt.

Pitykénének jobbulást kivánok, de ha az orvos elront valamit akkor azt nagyon nehéz  helyrehozni. A túl sok és a túl kevés sport is ugyanolyan ártalmas lehet. Néha nem tudjuk a testünknek mikor teszünk jót vagy rosszat.

Jó uszást, jó hátizomzatot!

 

sziporka

brummadra Creative Commons License 2008.01.30 0 0 2762
szerontem sziporka a csavarozott csigaelmozdulásra gondolt. Erre nekünk is azt mondták, hogy lehetetlen. Bárhol máshol, de a 6 centis csavarnál nem, amúgy meg biztos a lehetetlen is lehetséges ...
Előzmény: Pitykéné (2761)
Pitykéné Creative Commons License 2008.01.29 0 0 2761
Hát igen nagyon mások vagyunk. Én pl nem panaszkodhattam soha gyenge izomzatra 3 éves koromtól 18 éves koromig balettoztam, kosárlabdáztam és karatéztam. Emellett számos más sportba is belkóstoltam. Azért hagytam abba az aktív mozgást, mert hatalmas fájdalmaim voltak közben, Már közel sem okozott élveztet. Tehát én vagyok az orvostudomány zsákutcája, ahogy az orvosom mondaná, genetikai selejt.
Abban viszont téved a hölgy, hogy csigolya elmozdulása csak baleset következtében lehet. Most együtt készülünk úszni egy lánnyal, akinek kiderült, hogy nem is sérve van, hanem el van mozdulva a két csigolya egymáson ez okoz gyulladást, pedig nem volt balesete és semmi olyan taruma nem érte a gerincét amitől elmozdulhatott volna.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!