Keresés

Részletes keresés

Kawabiker Creative Commons License 2007.03.26 0 0 193
Nem azt mondtam,hogy ingyen mindent!
De pl. egy reklámban felvan tüntetve a termék/szolgáltatás ára és a termék/
szolgáltatás jó oldala bemutatva,de a nincs a reklámban egy vagy több terméket/
szolgáltatást használo beszámoloja!
Ha ez neked sértés volt,ám legyen!
Tudod a magyar gyanakvó nép,és mindig a rosszra gondol...
Ezért mondtam,hogy jó lenne ha ide találna a forumra olyan aki télleg kint él
Tudna részletesebben bárkinek bármiről mesélni.
Az,hogy elmondod,hogy x-y-z kint épp mit csinált meg belinkelsz pár weboldalt
az nem egyenértékű ezekkel a dolgokkal.

Mint pl. lentebb valaki kérdezte az ovoda témát(jó engem nemérint) és úgyérzem az
se elég részletesen lett kivesézve vagy akár a rezsivel kapcsolatos dolgok
sincsenek kivesézve ami sok embert érdekelne.
Akkor pl. munkák, mert ugye más kérdés egy a-tól z-ig fizetés összeg de
van elég sok dolog ami fontos tényező
-kiadások(adók,közlekedés,munkaruha,stb)
-munka időrend(hátvége,napi 4-6-8-12-24óra) <-tény ez szakma függő

Közlekedés se lett kivesézve
Pl. tömegközlekedés ára
Kocsi,motor beszerzés árai,menetei.


Arra irtam a reklámszagút,hogy egyfolytában irod a szépet,jót,de sose irsz
rosszat,és elég elfogultan szinte csak te nyilatkozol egyszemélyben a kinti dolgokról!
Tehát több KINT ÉLŐ,DOLGOZÓ ember beirását várnám a topicban!
Legyen az bármilyen hülye kérdéssel kapcsolatos dolog!
Előzmény: KenGuru 01 (190)
cam aro Creative Commons License 2007.03.26 0 0 192

Ne haragudj.. nem csaptal be,.nem karositottal meg..

eppen ezert nem is vadollak.. mivel nincs mivel.. ertekelem a hozzallasod, a buzgalmad..

En voltam a bunko... es nem te. Te csak fanatizalsz egy orszagot.. megertem...

de ezt sokan keszpenznek vennék... es bebuknak... arra meg nincs szukseguk...

Szval.. bocs.

Előzmény: KenGuru 01 (189)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 191
Nem értem mi a problémád ?
Milyen pofára eséstől akarsz másokat megkímélni ?
Kérlek segíts most már tisztázni ha már így belefogtál.



Olyan magyaros ez az egész !
Előzmény: cam aro (188)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 190
"Kezdek attól tartani,hogy reklámfogás lesz ez az egész topic."


IGEN !


Reklám arra, hogy aki szeretne máshogy élni, és bizonyos kritériumoknak megfelel az megtehesse !!!

IGEN !

Reklám mert idáig erről a lehetőségről úgy gondolom, még nem nagyon értesültél, és most itt van.



Mi bánt ? Az hogy esetleg az ügyeddel dolgozók akik elintézik azt hogy megkapd a vízumot, és lefordítanak 50 oldalt, és ezer más ügyedet elintézik azok ezért pénz kérnek és kapnak ? Tudod a viágban ez mindenhol így megy. Ha munkát kérsz valakitöl akkor azt meg kell fizetni. Így van ez a motorszerelőkkel, és gumisokkal is Ausztráliában. Mivel dolgoznak pénzt kapnak. Így ezen ne csodálkozz.

DE ha te úgy gopndolod hogy egyedül meg tudod oldani akkor ittaz Ausztrál Bevándorlási Minisztérium holapja. Itt mindent megtalálsz, nincs rám szükséged. : www.immi.gov.au

És őszintén drukkolok hogy sikerüljön !


Előzmény: Kawabiker (187)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 189
Cam aro

Magyarosan gyanakvó vagy. Leírtam őszintén hogy mint túrista voltam idáig csak ausztráliába. De azt is hogy a fél familiám kint él, és ráadásul van egy 56 os rokon is aki anno megnyitotta a sort. Nincs semmi titkolni valóm. Nem akarok senkit félrevezetni. Minden infómat alá tudom támasztani egy hivatalos honlap, vagy valami más aktuális linkjével.

Én azt mondom, és képviselem, hogy nem kötelező itt meggebedni, hanem van más lehetőség is, hogy az ember emberhez méltóan tisztes munkával, nyugodtan élhessen.

Aki komolyan gondolja annak mind azt ajánlo, hogy egy személyes konzultációra, megbeszélésre jöjjünk össze, mert mindenkibe 1000 kérdés van. Az inkorrekt játék nem az én asztalom, és így kérlek, hogy ha csak nem csaptalak be, vagy bármi más módon nem károsítottalak meg akkor ne vádolj, még burkoltan se ilyennel.


Előzmény: cam aro (185)
cam aro Creative Commons License 2007.03.26 0 0 188

kenguru.... most az leszek, ami ritkan szoktam lenni... bunko....

de talan annyit az elozmenyekhez.... majd 3 eve az united kingdomban dolgozom...

es . hat.. it is talal az ember....foleg ha akar...de ezert nem kell a vilag masik felere menni..

szval.. veled szemben most bunko leszek.. .. de tan kimelek meg par arcot a pofara esestol... bocsasatok meg nekem... 

 

""" KenGuru 01 válasz | megnéz | könyvjelző 2007.03.22 21:56:29 (4071)

Szervusztok !


Csak annyit mondanék, hogy nekem egy 1983 as Energomatom van, és ezalatt a majd negyed évszázad alatt egy garnitúra csapágy + ékszíj lett cserélve.

Na ezt íberelje a mai mosógépgyártók egyesített közössége ! ""

 

kenguru.. ne haragudj.


Előzmény: őrült elmebeteg (186)
Kawabiker Creative Commons License 2007.03.26 0 0 187
Kezdek attól tartani,hogy reklámfogás lesz ez az egész topic.
Előzmény: cam aro (185)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2007.03.26 0 0 186
Gondold már végig!

A rezsi összege mindenkinek más. Valakinek a rezsije 50000 Ft de van akinek 300000 Ft, és ez azért valahol szakmafüggő, mert egy pl. orvos valszeg jóval többet keres , mint egy szerelő.

Nem mást fizet , hanem a drágábbat fizeti meg. Nem 65 Ft-os tesco kenyeret veszi, hanem a 300 Ft-os magos kenyeret. Nem csak a nagyszobában van légkondija, hanem minden szobában. stb. stb....

Ha felhívnánk egy orvos ósztráliában valszeg hanyatt esnénk a rezsiétől...

A rezsi kereset függő, a kereset meg szakmafüggő.

Vagy nem? :-)
Előzmény: cam aro (182)
cam aro Creative Commons License 2007.03.26 0 0 185

""Én bevállalom, és hagyom hogy azok ott így jól kizsigereljenek. :-)))""

 

Teszed, tetted ezt eddig mint turista??

ne haragudj.. nekem ez santit...

Előzmény: KenGuru 01 (184)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 184
Ami a lényeg hogy városonként valóban vannak eltérések a rezsiben. DE ahogy mondtam nem a számla összegét, hanem a fizetési csekked számait ell nézni és ahoz hasonlítani.

Hiába csak 40 000 Ft itthon a rezsid, ha 80 000 Ft a fizud. Míg az sem érdekel ha 100 000 Ft a rezsid, ha félmillát viszel haza.


Most akkor jujj, mert ot 100 000 a rezsi ???


Én bevállalom, és hagyom hogy azok ott így jól kizsigereljenek. :-)))
Előzmény: cam aro (182)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 183
A legtöbb család nem egy hanem két vagy három gyerekkel megyki, és a nagyon kevés " tutyi mutyit" kivéve egyik sem panaszkodik a körülményeire.
Előzmény: Degeczi (179)
cam aro Creative Commons License 2007.03.26 0 0 182

""Igaza van KenGurunak, a rezsi összegét igazából csak szakmák szerint lehet megmondani""

 

 Ne mar!! 

 Orvos, es autoszerelo mas penzt fizet az alberletert, vizert,  villanyert , a kenyerert?? Rezsit kerdeztem, nem pedig elvezeti cikkeket...:))

Ezt te sem gondolhatod komolyan......

Előzmény: őrült elmebeteg (180)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 181
Természetesen sok módja van annak hogy ne kelljen ovira kifizetni 4500 AUD-t. Ez főleg munkáltatók oldaláról, mint saját óvoda, vagy épen támogatásként ennek a költségnek az átvállalása lehet. De ha már állapolgár vagy akkor nem ennyi, hanem olyan 60 000 Ft-nak megfelelő éves költség.

Most jön az jogosan ) hogy ezt meg is kell élni míg odáig jut az ember. Így is van, és ez idén júniustól már négy évet jelent. ( minden évben szigorítanak a feltételeken sajnos, és így egyre nehezebb lesz a bevándorlás )
Azonban itt is meg van annak a lehetősége, hogy 120 nap múlva állampolgár legyél, és így mentesüj a fenti költségek alól.

Mondom az infó hatalom, és lehetőség mindenhol !

:-)))
Előzmény: Degeczi (179)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2007.03.26 0 0 180
Max. áram,víz, stb. árakat lehet megtudni, megkérdezni, de gondolom ott is úgy van mint itthon, vagy helytől függően még jóval változóbb. Itthon van ahol 500 Ft/köbméter a víz ára, van ahol 250 Ft.

Igaza van KenGurunak, a rezsi összegét igazából csak szakmák szerint lehet megmondani. Egy orvosnak valszeg nagyságrendekkel nagyobb a rezsije mint egy szerelőnek.
Általában a világ szerencsésebb felében a munkádért annyi fizetést kapsz amiből normálisan, hazai viszonyokhoz képest jól, meg lehet élni.
Előzmény: cam aro (177)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.26 0 0 179
köszi, a gyerekek költségei sajnos elképesztően magasak: óvoda naponta 60-100 AUD, iskola ezek szerint a bevándorlóknak államtól függően ingyenes, de akár 4500 AUD egy évre...

óvodáskorú gyerekkel tehát valszeg nem érdemes, hacsak nem vmi nagyon jól fizető állásról van szó
Előzmény: KenGuru 01 (178)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 178
Mindenki saját szerencséjének kovácsa. Ha valaki kint nem akar dolgozni , esetleg nem tud akkor nem fog egyről a kettőre jutni. Ez mindenhol így van. Ausztrália sem kivétel. De ott aki akar az tud jutni előre, és nem egy mókuskerék az élete.



Javaslom mindenkinek az egyik bevándorlási ügynök honlapját. Az illetővel nem vagyok semilyen anyagi, vagy személyes kapcsolatban. Azonban a honlapja sok alapinfót tartalmaz és bizony napokat el lehet olvasgatni rajta : www.bertok.com
Előzmény: cam aro (177)
cam aro Creative Commons License 2007.03.25 0 0 177

Van kint elo beszamoloja...6 evet nyomott a srac Sydney ben....

Aztan at jott Londonba,.. es nem hagyott maga utan hazat a kenguruk foldjen...:))

 

Es nem kell szakma ahoz, hogy rezsit mondj....

 

Előzmény: KenGuru 01 (175)
Zak Creative Commons License 2007.03.25 0 0 176
benzinre most kerestem rá, egy 50 literes tank tele ~65 AUD, azaz cirka 200 Ft alatt van literje
Előzmény: Törölt nick (173)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 175
Mondj egy szakmát és hozok egy kint élő beszámolóját.

Konkrétan rezsivel, mindennel együtt.

Előzmény: cam aro (172)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.25 0 0 174
ebben nagyon nem lennék biztos...

Ausztrália nem egyszerűen ország, hanem földrész - jelentős különbségekkel, mint az pl innen látható
vagy konkrét maximumhőmérsékletekben pl innen - vagyis a déli partvidéken szinte egész évben tavasz...
Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.25 0 0 173
kaja, benzin, villany, telefon, lakásbérlés...
Előzmény: cam aro (172)
cam aro Creative Commons License 2007.03.25 0 0 172

Mondj mar konkretat is plizz...

mert eddig csak az ajnarozas ment...

 

500 000 ft fizuval nem mondtal semmit... szval, ne csak a fizurol beszelj, mint HUF.. hanem rezsirol is....mint AUD.

Előzmény: KenGuru 01 (171)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 171
Ahogy mondtam természetesen vannak olyan költségek amik kint jelentősebbek.

De gondolj bele, hogy te mit választanál ?

Itthon fizetni a feleanyyi villanyszámlát, és télen a fűtést a haza fizuból, vagy kint a dupla, vagy tripla villanyszámlát, fűtésdíj nélkül 500 000 Ft os fizuból?

Szerintem egyértelmű hogy az ember melyiket választaná.
Legalábbis nekem.


De persze nem kötelező a könnyebb utat választani. Lehet küzdeni, szenvedni itthon is, és erre kárhoztatni gyerekeinket is.


Hozzá teszem SAJNOS ! Mert tehetséges nép vagyunk, de önmagát elpusztító is.
Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.25 0 0 170

ha meg rettenetes a meleg, akkor nyomatni kell a légkondit, heló,én vagyok a villanyóraleolvasó.

:)))))

ugyanaz pepitában.

Előzmény: Degeczi (167)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 169
A költségek szempontjából pl annyiban más hogy ott nincs a házakban fűtés. A legkeményebb tél az itteni tavasznak felel meg, és a gyengébb szigetelésű házak is bírják tartani a hőt.
Persze van ott is egyébb rezsi, ami nagyságrendileg egyezik az ittenivel. Van ami drágább, de van ami meg olcsóbb. Azonban mások az érzések ezek kifizetése, és a lakásrészleted kifizetése után, mikor elnyújtózol a te kéglidben, és ha egyedül laksz akkor is marad cca 250-300 000 Ft-od ( persze AUD ), de ha házas vagy és az asszony is melózik akor az ő fizuja még ehez is hozzájön. Szóval lehet akár 600-800 000 Ft is a havi rendelkezésre álló "szabad felhasználású" keret.

Ugye hihetetlen ! Pedig ez csak egy szakmunkás szinvonala, és nem egy magasabb kaliberé !!!
Előzmény: Degeczi (167)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 168
Túristaként többször is. Most várom hogy vége legyen a tanévnek és nyáron már véglegesen a "Permanent resident" vízummal végleg kimegyek. A családom fele ( testvérek, sógor, stb ) már kint vannak. Én tőlük kaptam el a "vírust".
Előzmény: cam aro (166)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.25 0 0 167
nem hiszem, h ezek tényleges ellenérvek lennének (a "kereset mire elég" persze más kérdés, tényleg jó lenne tisztában lenni a mindenféle költségekkel), sőt: a télről én pl szívesen lemondanék (ez már a megélhetéshez is kapcsolódik, hiszen a gázszámla nyilván sokkal alacsonyabbfűtés nélkül), a bal oldali közlekedés kimondottan tetszik, és ez gondolom azt is jelentheti, h könnyen lehet olcsón jó japán autót szerezni - hiszen a szállítási költség oda sokkal alacsonyabb lehet, és még csak változtatni sem kell rajtuk, mivel Japánban is azon az oldalon közlekednek
Előzmény: wastegate (164)
cam aro Creative Commons License 2007.03.25 0 0 166

Szeretnék vissza kerdezni....

 

Te voltal, vagy kint?

Csak hogy oszlasd a "szkeptikumot" :))

Előzmény: KenGuru 01 (165)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 165
Szia


Te voltál, vagy kint ?
Már csak azért mert mi magyarok szeretünk szkeptikusak lenni, de ha meggyőződünk a forrás hitelességéről akkor hajlunk betokosodott sztereotípiáinkat is újra mérlegre tenni .

:-))

Előzmény: wastegate (164)
wastegate Creative Commons License 2007.03.25 0 0 164

sziasztok...

 

a munka talán a legegyszerübb része  ennek az elhatározásnak...

a kenguruk földje elég nagyra sikeredett még a víz is a másik irányba folyik le a mosdóban...a közlekedés is a tükörképe a hazainak.

időjárás...éghajlati adottságok...növények, állatok...nem csak kedvesek, van egy két sarkallatos pontja a kinti életnek

mire elegendő az évi 45-55.000 AUD (lakás , kocsi, kaja, gyerekek, asszony, stb)

 

üdv

w

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!